Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#25401) cof válasza gazso75 (#25398) üzenetére


cof
veterán

Mi a pék az a virágbolt ?

Torrent.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25402) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

;] jó volt a sejtésem

Cirbolya_sentinel

(#25403) KTU


KTU
addikt

YouTube legfrissebb beta verzió, repo-ból is frissíthető. Így nem kell manuálisan verziónként zip-ből frissíteni.
Innen letölthető az official testing repository zip,
telepít,
és tetszőlegesen frissíthető

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#25404) Luissimo


Luissimo
veterán

az olyan mint a vegyesbolt.
egyfajta videotéka :)

(#25405) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

erre valaki?[link]
senkinek semmi ötlete? :(

Cirbolya_sentinel

(#25406) RaZroX


RaZroX
addikt

Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy a Kodi csak lejátszóként tudja stereora konvertálni az 5.1-et, vagy média szerverként is ?
Magyarul ha TV-n néznék 5.1-es filmet, de szeretném, hogy stereo legyen, akkor Kodival kell lejátszanom, vagy elég ha a tartalmat Kodival osztom meg ?
Nem igazán tudom, hogy melyik oldalon történik a hang átalakítása..

This is the way

(#25407) brazos válasza Cirbolya_sen (#25405) üzenetére


brazos
senior tag

A HD Graphics 500 az Intel integrált grafikai megoldása, amelyet 2015 szeptemberében indított el. A 14 nm-es folyamatra épül, és az Apollo Lake GT1 grafikus processzoron alapul, és a GPU támogatja a DirectX 12.0-at.
A videómotor a H.265-HEVC kódolású videókat már teljesen hardverszinten dekódolja, és így sokkal hatékonyabb az ilyen kódolású videók megjelenítése, mint a korábbi integrált videórészek esetében, ahol ezt még a CPU-nak kellett erőből megoldania.
Az Intel HD Graphics 500 integrált grafikus processzort -GPU- eleve alacsony fogyasztású processzorok -CPU- mellé szánta az Intel, (pl. Celeron N3450 és Celeron N3350), és a GPU meggyőzően alacsony fogyasztásértékekkel bír, de a teljesítmény viszont csak az alacsony szintű szegmensben megfelelő, és ritkán elegendő a modern játékokhoz.
A H.264 és a H.265-HEVC kódolású videókat a gyengébb processzor ellenére a GPU a hardverszintű gyorsítás miatt megfelelő sebességgel képes a Celeron procis laptopokon és tv-boxokon is lejátszani, de a 4K megjelenítést a HDMI 1.4-en keresztül csak 30 Hz frekvencián képes megtenni. Mint minden integrált videórész, ez is a készülékbe épített központi memóriából választ le magának egy beállítható mennyiségű RAM-ot a működéséhez. Ez akkor problémás, ha a kiszemelt laptop, vagy tv box eleve kevés RAM-al (lásd az 1GB RAM-al szerelt masinákat!) kerül forgalomba, amit a laptopoknál még esetleg lehet utólag egyénileg bővíteni, de a tv boxoknál erre igen itkán van mód. (gyakorlatilag ilyen bővíthető memóriás tv box ritka, mint a fehér holló - a mini pc-k esetében viszont találkozhatunk az alaplapon több memóriafoglalattal is)
Így az ilyen, 4K megjelenítésre képes, de kevés RAM-al szerelt tv boxoknál bizony előfordulhatnak a modern kódolású videóknál lejátszási problémák. Ezek a problémák esetleg az Intel processzoros laptopoknál(tv boxoknál) egy frissebb Intel-es videó driver telepítéséve talán korrigálhatóak, de a kevés RAM miatti lejátszási problémák csak RAM bővítéssel (ha lehetséges a bővítés a gépben) oldhatóak meg.
Mit lehet tenni?
Eleve olyan eszközt kell venni, ahol a több Ram alapból rendelkezésre áll, illetve eleve modernebb processzorral van a cucc szerelve. Ezek viszont jellemzően nem az olcsó gépek, boxok lesznek. Esetleg akciós, vagy készletkisöpréses leárazások esetében lehet ilyen gépekkel találkozni.

(#25408) Mr Dini válasza RaZroX (#25406) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Csak lejátszóként tudtommal.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25409) Cirbolya_sen válasza brazos (#25407) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

köszönöm a kimerítő választ, akciósan vettem és 8GB memória van benne, akkor átnézem a bios-t és a beállításokat :R

/a linux intel VGA drivert már frissítettem/

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#25410) KTU válasza Cirbolya_sen (#25382) üzenetére


KTU
addikt

Nem írtad, mit szeretnél lejátszani?
HD, 4K HDR, ??.FPS
Lehet rossz kódolású videó is.

De lehet simán ahogy előttem írták, ennyit tud a vas.
Ha elég Full HD, akkor akár egy 20 $ S905 TVbox CoreElec-el akár 1GB ram-mal viszi.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#25411) Cirbolya_sen válasza KTU (#25410) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

HD alap filmeknél is jelentkezik a hibás lejátszás, akár NAS-ról akár online. Van 2db BOX is, CE-vel azok teszik a dolgukat, ez pedig egy mindenes, amin használnám a KODI-t ha tudja, ha nem akkor marad az alapvető feladatra :)
/ismerkedésre és gyakorlásra a KODI-hoz és a linux-hoz még jó lehet, ha ismerem a korlátait/

Cirbolya_sentinel

(#25412) brazos válasza Cirbolya_sen (#25411) üzenetére


brazos
senior tag

Ubuntu Linux esetében a tárolóból elvileg telepíthető Intel®'s open source 3D graphics driver, de a régebbi, 16.04-es Ubuntu-hoz még elérhető volt egy ún. Intel Graphics Update Tool 2.0.3 for Ubuntu 16.10 Released csomag is.

Az újabb, pl.18.04-18.10 verziójú Ubuntu-k esetében az Intel driver frissítése pl. ennek a leírásnak alapján végezhető el, illetve külső hozzáadott tárolókból kell beszerezni a szükséges dolgokat.
https://launchpad.net/~oibaf/+archive/ubuntu/graphics-drivers

Itt van egy Ubuntu Linux rendszerrel (a leírásában is megemlítve!) is használható box, ez jelenleg éppen akcióban érhető el a közölt linken.(ez egy viszonylag újabb Celeron procival van szerelve, de legalább már 4GB Ram van benne, és két korrekten leírt -2 x HD 1.4b- csatlakozó)
Intel-Apollo-Lake-Celeron-Processor-J3355-4GB-

A Nas-ról ugye nem Wifi-n keresztül játszol le tartalmat?

[ Szerkesztve ]

(#25413) Cirbolya_sen válasza brazos (#25412) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Majdnem ez a proci van az én Gigabyte mini pc-mben:

CPU: Quad core Intel Celeron J3455 (-MCP-) arch: N/A cache: 1024 KB
flags: (lm nx sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx) bmips: 11980
clock speeds: min/max: 800/2300 MHz 1: 1880 MHz 2: 1839 MHz
3: 1943 MHz 4: 1904 MHz

Graphics Intel® HD Graphics 500 (4K 30Hz) meg ugyan az

Ha megemlített, akkor tényleg valami beállítási gond lehet a BIOS-ban mert minden mást frissítettem, már a ppa tárolós drivert is.

WIFI:
nem, a WIFI csak böngészésre való, minden máshoz kábelezni kell, szerintem

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#25414) pube111


pube111
senior tag

Írtam egy kis backup scriptet RPI+LE-re. Ugyan azt a mentést csinálja amit a libreelec beállítások/backup csinál.
Crontabbal lehet időzítve futtatni, én havonta egy alkalomra állítottam. Induláskor törli az old+dátum.tar-t, átnevezi a new+dátum.tar-t old+dátum.tar-ra, majd elkészíti a new+dátum.tar-t.
Restore tesztelve.
Ha valakit érdekel, használjátok. Át kell benne írni az útvonalakat.
[link]
Esetleg a kodiban egy gombhoz is hozzá lehet rendelni, azzal indítani.

[ Szerkesztve ]

(#25415) kovabor


kovabor
tag

Sziasztok,
gondolom mar ezerzer feltették ezt a kérdést, így most én is felteszem...
1080i filmet játszok le az új KODI-val android tvboxon, és szaggat... tudom, 3d gyorsítás, stb, de az nem oldja meg. Tudom, gzenge a kütyüm hozzá, de ez sem igaz. Tudom, a hálózat, de nem, és persze hogy a rendszer, de mégsem. SPMC ugyanezen kütyün szépen, akadás nélkül játsza, és csak és kizárólag a kodi nem jó. Eléggé elcseszték már ezt a programot, de gondolom, azért van valami beállítás, hogy menthető legyen. Elég idegesító, hogy pont ez a program nem játsza le a dolgokat. A tv kütyü márkája igazából mindegy, egy olcsó kínai csoda, x96mini atvxperience osel...

Segítségeket előre is köszönöm...

(#25416) consono válasza kovabor (#25415) üzenetére


consono
nagyúr

Ha nem használod másra, csak a Kodira a boxot (nem kellenek az Android alkalmazások), jobban jársz, ha teszel rá CoreElec-et. Nekem is Amlogic 905W-s boxom van, mennek a Full HD filmek rajta, nem a dobozzal van a baj. Sajnos Androidos Kodit csak a HBO Go-ra használok, ott is 720p-re korlátozva, nem igazán tudok megoldást mondani...

Illetve egy kérdés: csak a 1080i nem megy rendesen, vagy a 1080p sem? HA csak az előbbi, akkor lejátszás közben a videóbeállításokban próbáld meg változtatni a deinterlacing beállításokat, lehet, hogy az már megoldja a gondodat!

"In God we trust. All others must bring data"

(#25417) kmarci25 válasza consono (#25416) üzenetére


kmarci25
veterán

HBO-ra miért nem CE alatt használod?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25418) consono válasza kmarci25 (#25417) üzenetére


consono
nagyúr

Két külön eszköz :) A CE a másik szobában van, de ott megy a TV-n natívan a HBO Go (persze azért Kodi alá is be van lőve ott is). A hálóban viszont régi a TV, arra egy FireTV Stick van dugva, de nem megy rajta az Android TV-s HBO Go rendesen (régi droid van a sticken), ezért tettem rá kodit és onnan már megy. De leginkább Netflixet nézek csak rajta, az meg megy rendesen, arra lett véve.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25419) kmarci25 válasza consono (#25418) üzenetére


kmarci25
veterán

Így már világos. Azt hittem van valami titkod... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25420) consono válasza kmarci25 (#25419) üzenetére


consono
nagyúr

Mindenkinek vannak titkai, de az enyém nem ez :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#25421) kmarci25 válasza consono (#25420) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem merek többet kérdezni, de lehet, hogy nem is akarom tudni a választ... :DDD

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25422) kovabor válasza consono (#25416) üzenetére


kovabor
tag

Köszi, ezt még megnézem. A 1080p-nél nem akkora a szaggatás, de ott is kicsit zavaró. A régebbi KODI meg lejátsza akadozás nélkül, tehát tényleg nem a kütyü a ludas.
Gondoltam rá, hogy felteszem rá/mellé a LicreElecet, mivel azzal van dual os, de feleslegesnek éreztem. Én sok appot használok rajta, így nem gondoltam, hogy csak CoreElek, vagy Libre menne rá, de még meggondolom.
A tanácsod kipróbálom, de már annyi mindent állítgattam, hogy meguntam.
Köszönöm mégegyszer

(#25423) PistiSan


PistiSan
addikt

Sziasztok, valamelyik kiegészítővel lehet nézni az M2 meséit? Dr. Plüsi, Brümmögők, dínó talpak, stb.

(#25424) tcsaba007 válasza PistiSan (#25423) üzenetére


tcsaba007
tag

Médiaklikk???

(#25425) PistiSan válasza tcsaba007 (#25424) üzenetére


PistiSan
addikt

Abban sok műsor benne van, de a meséket nem találtam.

(#25426) flash-


flash-
veterán

üdv

coreelec alatt van egy olyan kigeséztőm:'online stream"
ez streameli a tv2-őt és az rtl-t is :R

ezeket pc-n webről hogy lehet megtalálni streamet nézni?tehát tv2 rrtl?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25427) dh66e válasza flash- (#25426) üzenetére


dh66e
veterán

[link]

[ Szerkesztve ]

(#25428) MikeRenton


MikeRenton
tag

Sziasztok.
Ez egy fórumon lévő privát levelezésemből van:
„Anyám az államtitkárságon dolgozik... lesz pár változás, amit átvesznek. Az EU-s jogharmonizáció keretében a holland modell lesz érvényes a feliratokra, azaz illegális lesz a fordítás és még gondolkoznak, hogy a német, vagy az angol modellt vezessék be a filmletöltésre (angol modell - 3 illegális letöltés után a szolgáltató kizár a hálózatból egy hónapra, német modell - a szolgáltató kiszámlázza az illegálisan letöltött film értékét...)
Egy közigazgatási salátatörvényben fogadják majd el, a mindenkinek internetet törvényen belül. Azaz nagyon olcsó lesz az internet, szinte ingyenes, de semmilyen illegális tevékenység nem folytatható majd. (Amúgy most is illegális a feliratozás és a filmletöltés, csak a szolgáltatóknak nem érdeke, hogy utána menjenek. Mostantól az lesz, mert a szolgáltató felelőssége lesz betartatni a törvényt, mint külföldön az EU-ban.)”

Lehet ennek valóságalapja? Meglehetősen durva követelményei lennének ennek a Kodi használatra nézve.

(#25429) Nerazim


Nerazim
őstag

Udv!
Van egy kis amlogic boxom.amin CE fut es ra van kotve egy 500gb hdd. Valami kiegeszitovel meg lehetne e azt oldani, hogy a vinyora masolt fajlokat (doc, excell, stb.) tavolrol mondjuk laptoprol is elerjem? Merre induljak el ez ugyben. Koszi a segitseget elore is

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#25431) Melack válasza PistiSan (#25425) üzenetére


Melack
veterán

Az csak live stream, visszajátszás nincs

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#25432) M_AND_Ms válasza MikeRenton (#25428) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A szolgáltató honnét tudja, hogy amit letöltök ahhoz nekem milyen jogaim vannak? Beszerez minden megkötött polgárjogi szerződést, amit az ügyfelei és az összes harmadik fél megkötött és abból nézi, kinek, mihez van joga, ki mit vett meg, mire fizetett elő? És akkor, még kiszámlázza, vagyis ő adja el majd a jogokat?
Ez így egy bullshit.
Kb olyan, mintha a közútkezelő ellenőrizné és szankcionálná, hogy kifizetetted-e a boltban a csokit, vagy elloptad-e.
Szeretem, az ilyen valahol hallottam, hogy valaki olvasta, hogy valakinek az anyja....
Megjegyzem, egy privát levelezést nyilvánosságra hozni, már régóta jogszerűtlen. Ha már a témánál vagyunk...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25433) CirrMee válasza MikeRenton (#25428) üzenetére


CirrMee
addikt

Nem tudom milyen jogharmonizációról van szó. Amit hozzá kellett az EU -s jogokhoz igazítani, az jelenleg is megvan, a többi meg tagállami hatáskör, lásd ezért van szinte minden tagországban másként szabályozva, ez ügyben meg nem történt semmi változás EU szinten.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#25434) blakey válasza MikeRenton (#25428) üzenetére


blakey
titán

Egyrészt privát levelet nem idézünk, másrészt offba kellett volna tenni. Egyébként semmi értelme az írásnak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25435) Somatom válasza blakey (#25434) üzenetére


Somatom
veterán

Lemaradtam valamiről, ez vmi új regula? Eddig úgy volt, hogy csak hozzájárulás nélkül tilos idézni és az is csak az itteni privikre érvényes.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25436) icemad válasza MikeRenton (#25428) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk enkór megy Németországban is, meg Hollandiában is, mert nem tudják figyelni. Haverom Németországban lakik már 7 éve, sosem kapott semmit. Én meg Hollandiában élek, nekem sem jött semmilyen levél. Pedig én szerződtem a szolgáltatóval (nem bérelt ház, hanem saját) , és volt már napi 2 TB forgalmam is. Túl van ez lihegve...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#25437) M_AND_Ms válasza icemad (#25436) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Az is hülyeség, hogy tiltják, korlátozzák a torrent protokolt. A torrent nem illegális, az csak egy protokoll ugyanúgy, ahogy az ftp, http, stb. A letöltés, vagy megosztás lehet jogszerűtlen. De megint, ennyi erővel az utakat is be lehetne tiltani, hisz azokon folyik pl a cigaretta csémpészes.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25438) flash- válasza dh66e (#25427) üzenetére


flash-
veterán

köszi, én ezt mindehogy googliztam de nem jött elő :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#25439) MikeRenton


MikeRenton
tag

Persze, a brit példa is kamu benne. De:
https://www.origo.hu/techbazis/20170421-nem-csak-a-filmek-illegalis-megosztasa-lehet-kalozkodas.html

A feliratos dolog valóban így van. Szóval akár valóságalapja is lehetett annak amit írt. Egyébként nicknév mögé bújt felhasználók közti levelezés, amit a modik ugyanúgy látnak... Hát nem gondolnám, hogy bármi gond lett volna a megosztásával:D Főleg, hogy nem itt történt a levelezés.

(#25440) dh66e válasza flash- (#25438) üzenetére


dh66e
veterán

Szívesen,nálam pedig rögtön ezt dobja ha beírom hogy onlinestream. :)

[ Szerkesztve ]

(#25441) ekrisztian válasza M_AND_Ms (#25432) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Németország
Popcorntime
Dátumra, időszakra,film címére, időtartamra(3.45min)
900€ lett a számla.
Tehát nagyon pontosan meg lehet határozni a jogvédett anyagot.
Ha az olyan protokollon töltődik ami a helyi törvények szerint illegális.

[ Szerkesztve ]

(#25442) zozo1976


zozo1976
csendes tag

Üdv!
Kodiban a felbontásnál miért nem tudom beállítani a 4k-t?
Köszönöm a segítségeteket!

(#25443) Dolphine válasza zozo1976 (#25442) üzenetére


Dolphine
addikt

Hol szeretnéd beállítani a 4K felbontást? :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#25444) zozo1976 válasza Dolphine (#25443) üzenetére


zozo1976
csendes tag

Van egy androidos boxom (H96 4k)
A boxon már beállítottam a felbontást!
De ha megnyitom a Kodit, akkor a felbontásnál szürke minden!

(#25445) cof válasza zozo1976 (#25444) üzenetére


cof
veterán

Androidon nem lehet állítani a Kodi felbontást külön, az lesz amit az Androidon beállítottál.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25446) zozo1976 válasza cof (#25445) üzenetére


zozo1976
csendes tag

Ez érdekes, mert az android boxon simán be tudtam állítani a UHD (4096 x 2160)
Viszont a kodi nem állt át automatikusan erre a felbontásra, csak az 1920 x 1080 - rá!

(#25447) cof válasza zozo1976 (#25446) üzenetére


cof
veterán

Igen mert a Kodi Android alatt max 1080p lesz. Amúgy is felesleges a 4K GUI, ha 4K filmet indítasz el, azon a felbontáson is fogja lejátszani, azzal a felbontás állítással csak a Kodi GUI felbontását állíthatnád.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25448) icemad válasza zozo1976 (#25446) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kodinál én is csak full hd-t tudok beállítani android tv-n, de attól még a 4k filmeket 4k-ban játssza le. Ha nem életbevágó, akkor ne foglalkozz vele...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#25449) M_AND_Ms válasza ekrisztian (#25441) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt mondom, hogy erősen kérdés, miért illegális a torrent, mint protokoll. Sok szoftvert torrenten (is) terjesztenek, akkor azt letöltve is büntetnek?
És az Ftp? Az is tiltott? 15-20 éve mindent az ftp-n ment. Meg DC-n, vagy akár http-n. Mégsincsenek ezek betiltva.
Vagy megfordítom. Ha azt a valamit, aminél a számla 900Eur volt, http-n keresztül nézed, akkor nem lett volna büntetés?
Tehát a protokoll tiltása minden, csak nem célravezető és nem is jogszerű. Az anyaghoz való jogviszonyod a kérdés és nem a protokoll.
De mindegy, a sok okos, hozzánemértő hozza a szabályokat és csodálkoznak, hogy a célt nem érik el vele.
Amit írtál az különben annyi, hogy meghatározták a fálj nevét, amit megnyitottál. Ez még nem bizonyítja, hogy az valóban egy jogvédett anyagot tartalmazott épp akkor. Egy rendesebb ügyvéd ezt így önmagában visszakézből dobja. Valószínűleg, volt ott még egyébb is. Házkutatás, tárgyi bizonyítékok, tettenérés, stb, stb.
De, mint magad is láthatod, nincs itt tömegesen semmi sem, mert a dolog jellegéből adódóan sokkal bonyolultabb ez az egész, minthogy mindenkire rámenjenek, aki a látóterükbe kerül. Ezt maguk a jogtulajdonosok is tudják és már évek óta előre mennek ők is. Lásd, Netflix, Hulu, Spotify és társai. Véleményem szerint, nem az itt feldobott irreális és kivitelezhetetlen szigorítás a jövő (és a jelen sem)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#25450) icemad válasza M_AND_Ms (#25449) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Plusz Magyarországon külön megvan adóztatva minden adathordozó, legyen az írható DVD, ssd, vagy egy telefon háttértára. Ha ezt bevezetik, akkor eltörlik ezt, és olcsóbbak lesznek?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.