Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#25201) Mr Dini válasza consono (#25187) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Használtam korábban, valaki innen megkeresett, hogy próbáljam ki és írjak hozzá MS addont. Meg is tettem, de nem szimpatikus az, hogy erőlteti a regisztrációt, illetve a kiegészítők nem futhatnak a lokális gépen, hanem a fejlesztőnek kell egy szervert fenntartani. Ennek az a hatalmas hátránya, hogy minden kérést az én szerverem kezdeményezne, nem pedig a kliens IP-k, ami egyrészt az IP cím alapján generált videó linkek miatt nem menne, másrészt biztosan bannolnák a címem ennyi kérés után. Ha meg helyileg szeretnél a gépen futtatni Stremio addont, az opció, de trükközni kell a Stremio indítással.

Nekem nem jött be.

Kodi van Amazon Firetv-re is: [link]

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25202) divan válasza M_AND_Ms (#25198) üzenetére


divan
senior tag

Ilyen nekem is volt régebben. Azóta nálam is csak a VPN.

(#25203) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!
Lehet hulye kerdes...
Egy Amazon Fire stick 4K-ra szeretnek HBOGO-t(van elofizetesem, de Angliaban nem engedi telepiteni a regio miatt).
Ha telepitem ra a kodit akkor elerhetem valahogy a kivant appot?
:R

(#25204) consono válasza Mr Dini (#25201) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ez tényleg nem hangzik jól... Majd meglesem azért, most végre büntetlenül kipróbálhatok egy csomó mindent, mert nem zavarom meg a család életét vele :) Azt láttam, hogy megy a Kodi is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#25205) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Kodi-ban (Leia) hogyan lehetne "timeout"-ot beállítani az OSD-re. Eléggé zavaró, hogy minden megállás, ill. elindulás után gondoskodni kell a felső és alsó sáv eltűntetéséről. Annyit már találtam, hogy az Estuary alapértelmezett skin korábbi verzióiban a DialogSeekBar.xml-t kellet megbütykölni. Most is van ilyen, de nagyon máshogy néz ki ...

[ Szerkesztve ]

(#25206) pube111 válasza <Adamsky> (#25205) üzenetére


pube111
senior tag

Van rá egy jó addon.

(#25207) blakey válasza <Adamsky> (#25205) üzenetére


blakey
titán

Próbálom megérteni de nem tiszta, ha lejátszás közben nyomsz egy "pause"-t majd elindítod automatikusan eltűnik az OSD.
minden megállás, ill. elindulás után gondoskodni kell a felső és alsó sáv eltűntetéséről - milyen alsó és felső sáv?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25208) pube111 válasza blakey (#25207) üzenetére


pube111
senior tag

Gondolom a header re gondol. Ha előhívod a menüt lejátszás közben. Az addonnal állítható az idő.

(#25209) Somatom válasza Dolphine (#25192) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy miben tudnék seggíteni. Bepötyögtem neki amit kért, oszt működött. Talán próbáld meg vmi fájlkezelőben megadni az elérést, hogy kiderüljön, a kapcsolatban, vagy a Kodiban van a bibi. A Solid Explorer és plugin -nal a TotalCommander is kezeli a WebDAV -ot. A médialejátszók közül pedig az NPlayer.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25210) <Adamsky> válasza pube111 (#25206) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Köszi, kipróbálom! :R

(#25207) blakey
Az a helyzet, hogy eddig meglehet hibásan használtam távvezérlőt. Eddig ugyanis, ha bármit akartam lejátszás közben, akkor nyomtam egy "OK"-t (a négy irányú vezérlő közepét), majd balra, jobbra, fel, le mozgással rá ráléptem arra a vezérlőre amit szerettem volna, hogy csináljon a lejátszó (megálljon, előre-, hátra tekerjen, pillanat állj, stb.). Ennek a műveletnek a végén kellett mindig egy "back"-et is nyomni, hogy a vezérlő, a csúszka, és mindenféle egyéb cucc eltűnjön.
Na már most. Tekerni a négy irányú vezérlővel is lehet (bal, jobb gomb), és - eddig nem tudom, hogy nem tűnt fel - van play/pause gombot is a távvezérlőn :B Ha pedig az előbb említett gombokat használom, akkor X másodperc után eltűnnek a "zavaró dolgok" a képernyőről.

(#25211) dh66e válasza perecKING (#25203) üzenetére


dh66e
veterán

Nem hülye kérdés,rakd fel a kodit (18.2 minimum) és az hbo go addont telepítsd MS repoból.
Aztán rögtön kiderül hogy engedi e vagy sem.

(#25212) perecKING válasza dh66e (#25211) üzenetére


perecKING
senior tag

Koszi! Az en kepessegeimmel nem volt egyszeru :DDD , de sajnos nem megy.

(#25213) Mr Dini válasza perecKING (#25212) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Használd az EU verziót: [link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25214) blakey válasza <Adamsky> (#25210) üzenetére


blakey
titán

Sőt, nem csak az oldalirányú gombokkal lehet lépkedni hanem a fel/le gombokkal is, ilyenkor fejezetre ugrik.
Akkor ha jól értem OSD automatikus kikapcsolás időzítésére kell megoldás, ez akár felszín függő is lehet vagy ahogy írták, kiegészítő a megoldás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#25215) Dolphine válasza Somatom (#25209) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt hiszem, valamit nem jól írok be, ebben kellene a segítséged!
A Solid Explorerrel megpróbáltam és működik! Igaz, hogy kétszer is kiírta, hogy nem megfelelő tanúsítvány, ennek ellenére folytatom-e, de folytattam, így az Androidos tabon, látom a NAS belső tartalmát.
A KODI alatt, viszont nem tudom, hogy pontosan mit is kellene kitöltenem!
Szerintem az első résznél rontok.

Ha gondolod privátban is folytathatjuk! :B

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#25216) Fecogame válasza Fecogame (#25157) üzenetére


Fecogame
veterán

Találtam megoldást a fájlkezelőben lévő mappák elrejtésére. :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25217) pube111 válasza Fecogame (#25216) üzenetére


pube111
senior tag

Ez hogy működik? Valahogy el kell nevezni a mappát?

(#25218) Fecogame válasza pube111 (#25217) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha már van egy mappád, akkor annak van egy neve. Ha nincs, akkor nincs mit elrejteni :)

Ezt a nevet kell beírni a regexp részbe.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25219) pube111 válasza Fecogame (#25218) üzenetére


pube111
senior tag

Úgy értettem, hogy valami spec nevet kell adni a rejtett mappának?
Azt gondoltam, hogy név nélküli mappa nem létezik.

(#25220) PistiSan válasza blakey (#25214) üzenetére


PistiSan
addikt

Én a fel le gombot nem használtam szinte soha fejezet, ide oda ugrálásra, inkább beállítottam, hogy a felfelé gombra play/pause legyen, a lefelé gombra pedig leállítsa a lejátszást teljesen, mivel sokszor nyomkodom ezeket a gombokat a menüben is, így eléggé kézre áll a használatuk.

(#25221) Fecogame válasza pube111 (#25219) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem kell spéci nevet megadni neki, a regex ami egyezik a mappa nevére (akár többre is), azt fogja elrejteni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25222) etrop01


etrop01
tag

Sziasztok!
Új "okostévé" vásárlás után vagyok, androidos a készülék. Első dolgom volt, hogy letöltsem rá a kodi-t majd telepítsem a MS-ot. Rendben is megy minden viszont az Hbo Go az nem akar menni pedig minden függőséget felrakott. Valaki járt már így? 18.3 leilát tett fel a tv

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#25223) cof válasza etrop01 (#25222) üzenetére


cof
veterán

[link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#25224) gyűrű válasza <Adamsky> (#25205) üzenetére


gyűrű
addikt

Én az estuary mod v2-t használom, ott a hide seekbar when paused aktívra állítva eltűnik minden..
Osd előhívására nekem külön gomb van, az ok gomb nálam a play/pause.

[ Szerkesztve ]

(#25225) etrop01 válasza cof (#25223) üzenetére


etrop01
tag

1000 hála :R

Az egyszerűség a kifinomultság csúcsa.

(#25226) Somatom válasza Mr Dini (#25213) üzenetére


Somatom
veterán

Telepítettem zip -ből. Most már két HBO GO -m is van. Egy dologban kísértetiesen hasonlítanak egymásra. Mindkettő ugyanazt az errort dobja induláskor. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25227) Mr Dini válasza Somatom (#25226) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Egyik addont sem én fejlesztettem, sőt HBO Go előfizetésem sincs, így csak mások tapasztalataira tudtam hivatkozni. Az eddigi panaszkodóknak megoldást nyújtott az EU verzió. Ha nem így van, szívesen csinálok egy forkolt, javított változatot. Ehhez viszont tudnom kell, hogy mely megoldást válasszam. A korábbi logod alapján egy külső könyvtárral, a requests-szel van a friss Kodiknak baja. Kérdés, hogy az én MindiGo kiegészítőm, ami szintén requests-t használ, működik-e. Ha igen, akkor meghagynám azt a vonalat. Ha pedig nem, akkor marad a Python beépített modulja a webes kommunikációra. De tudnom kéne, hogy a MindiGo megy-e.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25228) pube111


pube111
senior tag

Kodiban a youtube ot lehet valahogy kezelni telefonnal? Úgy mint a smart tv youtube ot?

(#25229) Mr Dini válasza pube111 (#25228) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

A Yatse-t tudom ajánlani (Androidra).

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25230) pube111 válasza Mr Dini (#25229) üzenetére


pube111
senior tag

Ez nagyon jó, köszi.

(#25231) <Adamsky> válasza gyűrű (#25224) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Én az estuary mod v2-t használom..."
Innen mehet? Esetleg más forrást ajánlasz?

(#25232) Mr Dini válasza Mr Dini (#25227) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ok, teszteltem én. Valóban elhasal. A hasonló elven működő MindiGo kiegészítőm viszont tökéletesen működik.

Ahogy látom van a kiegészítőnek Githubja, szóval a napokban felveszem a kapcsolatot a fejlesztővel és nyitok egy pull requestet a javítással. Köszi a jelzést! :R

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25233) gyűrű válasza <Adamsky> (#25231) üzenetére


gyűrű
addikt

Igen, inkább ezt itt minden link mellékelve van..

(#25234) Somatom válasza Mr Dini (#25232) üzenetére


Somatom
veterán

Sorry, épp a melós kéthetemben vagyok. Ilyenkor csak perceim vannak fórumozni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25235) pube111 válasza <Adamsky> (#25231) üzenetére


pube111
senior tag

Csak úgy érdeklődöm. Nálad nem működik az addon?
link

(#25236) kmarci25 válasza Mr Dini (#25232) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm! A többi HBO Go addon használó nevében is... :R

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#25237) <Adamsky> válasza pube111 (#25235) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Bocsi, de még nem tudtam kipróbálni (talán hétvégén). Egyelőre gyűjtöm az infót. :) Ha sikerült kipróbálnom, visszajelzek.

(#25238) brazos válasza Mr Dini (#25227) üzenetére


brazos
senior tag

Mr Dini!
Egy kérdést engedj meg, idézlek:
... Kérdés, hogy az én MindiGo kiegészítőm, ami szintén requests-t használ, működik-e. ....
A kérdéses MindiGo addonod ezt a requests filét használja?

(#25239) brazos válasza brazos (#25238) üzenetére


brazos
senior tag

Igazából erre a fájlra gondoltam az előbb, de a fent belinkelt kodi oldalcím máshova vitt el, ha rákattintasz.
Most megnéztem újra, és a fenti requests link már jó helyre mutat, Google megtréfált kicsit.
(viszont ezen a máshova vivő linken több kodi verzióhoz való requests link van, igaz, még csak a 2.9.1-es verzióé)

[ Szerkesztve ]

(#25240) Fecogame válasza Fecogame (#25216) üzenetére


Fecogame
veterán

Tesztelve, tökéletesen működik is a fájlok/mappák elrejtése. Így állítottam be:

nano ~/.kodi/userdata/advancedsettings.xml

<advancedsettings version="1">
<video>
<excludefromlisting>
<regexp>(raspbian|session)</regexp>
</excludefromlisting>
</video>
</advancedsettings>

Majd újraindítottam a kodi service-t:
service kodi restart

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#25241) Mr Dini válasza brazos (#25238) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az eddigi összes publikus kiegészítőm, ami idén készült (MindiGo & Digi béta) egy ideje csak a requests modult használja HTTP kérések lebonyolítására. Miért? Mert sokkal kényelmesebb a használata, mint a Pythonba épített modulnak, olvashatóbb lesz tőle a kódod, s egy elég csúnya bugot kiküszöböl, amit amúgy a Pythonossal nem tudtam sehogy sem megoldani. Viszont nem csak az én kiegészítőim, hanem úgy a kiegészítők nagy része szintén ezt a modult használja. Ezért került fel a Kodi repóba is: [link]

Ha megnézed, az én kiegészítőim és az hbogohu közt annyi a különbség, hogy míg az hbogohu definiál egy minimum requests verziót ([link]):

<import addon="script.module.requests" version="2.12.4"/>

Úgy az én rutinjaim közt tudatosan nincs megadva konkrét verzió ([link]):

<import addon="script.module.requests"/>

Ez esetben a kiegészítő telepítése során a Kodi megnézi az összes rendelkezésre álló, helyileg telepített repository-t, s a legfrissebbet teszi fel automatikusan.

Viszont feltettem az hbogohu addont. Látom, hogy más gondja is van. Nekiálltam javítani, de végül előfizettem egy hónapra és írok szerintem egy saját kiegészítőt. A régiben sok dolgot összeollózottnak találok. Így nem lesz ennyi nyűgje és talán gyorsabb is lesz.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25242) Carlos Padre válasza Mr Dini (#25241) üzenetére


Carlos Padre
veterán

<3

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#25243) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Végül nem készül csomag, hiszen természetesen, mikor már a fele addont megírtam derült ki, hogy az hbogoeu tökéletesen működik 18.3 alatt is. Csak egy kis csavar van a telepítésben.

Tegyük tisztába a dolgokat.

HBO Go telepítés (2019. 07. 19)

Alapfeltétel, hogy a widevinecdm-mel kompatibilis OS, illetve CPU legyen a Kodi alatt. Ilyen például a Windows, Linux 32 bit és 64 bites verziója, az Android alapú ARM eszközök. Ezeket tudtam tesztelni.

A kiegészítő lehetőséget ad a widevine telepítésre, amelyik platformokon szükséges, így annak kézi beszerzése nem szükséges.

1. Legfrissebb zip letöltése és az eszközre telepítése innen: [link] (az Assets fül lenyitása után a plugin.video.hbogoeu kezdetű zip kell)
2. Kodin belül a szokásos módon Telepítés zip fájlból, majd a letöltött zip betallózása.
3. Ha rendben települt, Reboot/Restart a Kodinak!!
4. Profit :)

Reboot nélkül telepítve nekem is hibára futott, el nem tudtam képzelni mi lehet a gondja. Debuggolás után kiderült, hogy a Cryptodome importja elhasal, mivel nincs még betöltve a telepített csomaglistába. Reboot szerencsére megoldja és remekül megy minden eszközömön, 18.3 alatt is.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25244) Somatom válasza Mr Dini (#25243) üzenetére


Somatom
veterán

Reboot ide, vagy oda, ez bizony elhasal Androidon. Ezt a vine -izét nem tudom, hogy eszik, vagy isszák, de sanszos, hogy nekem nincs olyanom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25245) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ki milyen addonokat használ most exoshark helyett? Behozza ugyan nekem a linkeket de egyiket se játsza le.
Exodus Redux?
Yoda?
Magic Dragon?

(#25246) Mr Dini válasza Somatom (#25244) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Attól még el kell, hogy induljon a kieg, max a lejátszás nem. logban nincs semmi? Nekem Android 7.0 alatt megy.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#25247) Somatom válasza Mr Dini (#25246) üzenetére


Somatom
veterán

Majd holnap nézek logot. Ma már nincs hozzá türelmem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25248) consono válasza Mr Dini (#25246) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam is megy 5-ös Androidon. Megjött a FireTV Stick :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#25249) nimmrody


nimmrody
tag

Tomorrowland élő megtekintéséhez van e esetleg vmi forrás kodihoz?

(#25250) Indiant válasza bobalazs (#25245) üzenetére


Indiant
addikt

Most akkor az Exoshark nem működik? Mi lett vele? A készítője hová lett??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.