Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Hozzászólások

(#21951) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
TVGuide Fullscreenem nem működik. A kereső használatával már értem, hogy miért nem. Természetesen ezentúl egyetlen Port.hu -s lapra sem fogok rákattintani. De van vmi más lehetőség Kodis műsorújságra? A MyTV addon elég szegényes infót ad.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21952) -szabi- válasza -szabi- (#20872) üzenetére


-szabi-
őstag

Hi

Múltkor említettem, hogy a lazarus forrásból a szükséges zip fájlt nem látszik, míg a többi fájl igen.
Ma hasonlóan jártam streamhub forrással.
Kizárólag a szükséges zip fájl nem látszik.

Mindkettőben az a közös, hogy "archive.org/download" a webcím.
Szerintetek ez a magyarázat a jelenségre?

üdv

(#21953) brazos válasza v1zof (#21949) üzenetére


brazos
senior tag

Nem biztos, hogy működne, elvileg a Beállításokban a források között meg kéne jelennie, talán még bekapcsolható is lenne, de nem vagyok benne biztos, -annyira nem értek hozzá- illetve csak gondolom, hogy az új forrást talán még a fő programba is be kell jegyeztetni valahogyan a megfelelő működéshez.

(#21954) brazos válasza Somatom (#21951) üzenetére


brazos
senior tag

A gravi.hu-oldal már régóta nem megy, próbáld meg ezt helyette.
http://epg.smtv.be/guide.xml
Arra ügyelj, hogy az m3u-ban a tv id megegyezzen az epg forrásban lévő tv csatorna id-jével. Ebből tudja azonosítani. Ezt a guide.xml elejéről kell kinézni.

[ Szerkesztve ]

(#21955) Somatom válasza brazos (#21954) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Utánanézek. Ebben is van tartalominfó?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21956) kmarci25 válasza v1zof (#21921) üzenetére


kmarci25
veterán

Magyarra az alternativa amit rokonomnak felállitottam Premiumizevel -mert csak az tud évadokat kezelni meg RSS-t, real-debrid nem - hogy nCore-on könyvjelzőkhöz ad egy sorozatot amit meg akar nézni telóról, ez RSS által letöltődik a premiumize szerverre (nagyon gyors sebességgel, amennyire a seed engedi, miután befejeződött visszaseedeli hogy ne legyen belőle hit n run), és Kodin a premiumizer addonnal megnézi. Sorozatoknál ez kényelmes mert egy perc alatt a pár évadot könyvjelzőkhöz adja és onnantól kezdve csak néznie kell.

Erre (szerintem egyszerűbb és olcsóbb) megoldás egy NAS. Egyszer kell megvenni, egyszer kell beállítani, és van egy otthoni felhőd, ami nemcsak a letöltéseidet kezeli, hanem valódi felhőként is funkcionál.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21957) brazos válasza -szabi- (#21952) üzenetére


brazos
senior tag

Hát nem tudom, pedig azok ott vannak, letölthetőek, tehát, ha lekérés megy az oldal felé, -"archive.org/download"- az teljesíti azt, lásd a képeken.




Sőt, a zip fájlok tartalmát is megmutatja az "archive.org"

(#21958) brazos válasza Somatom (#21955) üzenetére


brazos
senior tag

Erre gondolsz?

(#21959) Somatom válasza brazos (#21958) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Magyar nyelvű tartalomismertetőre gondolok. Az volt a régiben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21960) brazos válasza Somatom (#21959) üzenetére


brazos
senior tag

A fentiben, ahogy a képen is láthatod, nincsen tartalom infó.
Ezek vannak még.(ezeket én is úgy kaptam)
Ezek előnye a másikhoz képest, hogy a tartalom is benne van. Hátránya pedig, hogy nem mindegyik csatornát tartalmazza.
http://www.blindspot.nhely.hu/guide.xml.gz
http://www.mytvpro.nhely.hu/epg/guide.xml.gz

[ Szerkesztve ]

(#21961) Somatom válasza Somatom (#21959) üzenetére


Somatom
veterán

Lekéstem a szerkesztést. Látom, hogy a lehetőség megvan, csak az adott műsorhoz nincs tartalom. Ez gyakori?

#21960:
Sztem nekem az is jó lesz. Telenor MyTV középső csomagom van. Kevés benne a nézhető csatorna.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21962) gyuri81


gyuri81
veterán

IPTV-ből melyik preferáljátok? Ár-érték arányban melyik most a legkedvezőbb? (szerintem irreálisan drága némelyik 6-7-8e Ft-ért.... )

(#21963) -szabi- válasza brazos (#21957) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Természetesen böngészőből én is látom és le tudom tölteni, de forrásként hozzáadom akkor kodi ezt látja:

Hiányzik a zip fájl.
Ezt már több boxon tapasztaltam és itt is említette valaki, hogy nála is ez van.
Viszont most először láttam hasonló jelenséget másik forrással és próbáltam rájönni mi az oka.
Szóval kodi jelenség nem böngésző.

üdv

(#21964) brazos válasza Somatom (#21961) üzenetére


brazos
senior tag

Az említett linekből az elsőn gyaorlatilag én még nem láttam tartalommegjelenítést, a műsorokat kijelzi, epg-ből indítható a műsor.
A másik két linket én még nem próbáltam, illetve a http://www.blindspot.nhely.hu/guide.xml.gz-t betettem, de ott sem láttam a tartalmat megjelenni, -elvileg kéne lennie- de lehet, én nem jól csinálom.

(#21965) brazos válasza -szabi- (#21963) üzenetére


brazos
senior tag

Értem én, és nálam sem jelenik meg, ami megjelenik, az is o bájtos, tehát nem használható file.
De értsd meg, ott van fenn a zip file, -hiszen letölthető!- nézz bele ebbe a fájlba:
https://ia801604.us.archive.org/14/items/repository.streamhub/repository.streamhub_files.xml
az xml file első sora hozza a zip filét!

<files>
<file name="repository.streamhub.zip" source="original"><format>ZIP</format><mtime>1496952880</mtime><size>583732</size><md5>404445c962f6b12873447a2593cbc02c</md5><crc32>22532088</crc32><sha1>b7d9bd2cf47cbc52cd0451fc2f7da1d14844e450</sha1>
</file>
<file name="repository.streamhub_archive.torrent" source="metadata"><btih>698eb08cb6ba22b426d9ca58865254372cc66d69</btih><mtime>1536333029</mtime><size>1719</size><md5>e4d28635e466d37453fe1d76de491dd4</md5><crc32>6da4df7e</crc32><sha1>692bdeaa19e267c5b2a8f4354558722f931e6158</sha1><format>Archive BitTorrent</format></file>

Viszont, ha úgy írod be a címet, ahogy eddig is, akkor eleve csak az xml filében a második sorban lévő torrent file jelenik meg a Kodi filekezelőjében, és alatta vannak a képen is látható o byte értékű fájlok.

Ha meg így írod be a címet:
https://archive.org/download/repository.streamhub/repository.streamhub.zip
akkor ugyan felhozza a zip file tartalmát a Kodi filekezelője de semmit nem érsz vele.

Ebből is látható, hogy a zip fájl ott van fenn az oldalon, csak éppen a Kodiból valamiért nem elérhető közvetlenül, így marad a webböngészőből való zip letöltés és a kézi zip-ből való telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#21966) brazos válasza kmarci25 (#21956) üzenetére


brazos
senior tag

Van benne logika, és ha csak a saját, kedvenc filmjeidet akarod időként nézegetni, mindenképp jobb megoldás, főleg ha azok még jó minőségben vannak meg neked.
Ha viszont sorozatfüggő vagy, vagy a családban valaki, akkor már lehet, hogy a fizetős szolgáltatás talán jobb megoldásnak tűnik.
Az, hogy ez a fizetős szolgáltatás egy valóban legális szolgáltatás legyen, vagy a Kodihoz köthető másik megosztó megoldás,(ami nem tűnik túlzottan legálisnak, hiába hirdetik annak) azt már mindeninek magának kel kikalkulálnia.

(#21967) kmarci25 válasza brazos (#21966) üzenetére


kmarci25
veterán

Előfizető vagyok a Netflix-en és az HBO Go-n is. ;) És nem a kedvenc filmjeimet nézegetem, a NAS videótartalma kb. hetente változik. Havi szinten kb. 10 sorozatot követek, ezeknek kb. a fele, amit a legális forrásokból szerzek be.

Főleg, hogy - ahogy írtam is a NAS - tartalmaz letöltésvezérlőt, amit ha úgy állítod be, távolról is irányíthatsz. Azaz a kocsiban ülve elindítod a letöltést, és mire hazaérsz, már vár a tartalom.

Az, hogy ez a fizetős szolgáltatás egy valóban legális szolgáltatás legyen, vagy a Kodihoz köthető másik megosztó megoldás,(ami nem tűnik túlzottan legálisnak, hiába hirdetik annak) azt már mindeninek magának kel kikalkulálnia.

Ebben nem értek egyet. Én pont azért fizettem elő mindkét fenti stream szolgáltatóra, hogy legalizáljam a fogyasztásomnak azt a részét, amit jelenleg tudok. Számomra többet nyom a latban ha drágább, de legális, mint az olcsóbb/ingyenes, de illegális.

Hasonló megfontolásokból használom a Spotify prémium változatát is.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21968) Somatom válasza brazos (#21964) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Majd kiderül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21969) Imrisko válasza v1zof (#21945) üzenetére


Imrisko
tag

Megprobaltam regisztralni a Premiumize nektek is kikellett tolteni adatlapot meg a mobilszamomra is kivancsik?
Ez igy ok nalatok is? Nev, telefonszam stb...

(#21970) brazos válasza Somatom (#21961) üzenetére


brazos
senior tag

Az első epg linken azért csak találtam egy tartalom megjelenítést, az AXN-nél egészen szépen hozza, az infó ablakban is, meg a videó ablakban is a videó ablak alatt görgetve a magyar nyelvű ismertetőt.

[ Szerkesztve ]

(#21971) -szabi- válasza brazos (#21965) üzenetére


-szabi-
őstag

Persze értelek, de sosem az volt a kérdés ott van e a fájl.
Inkább összefüggést próbáltam keresni miért csinálja ezt a kodi és jobb híján annyi, hogy mindkettő forrást ez az oldal biztosítja.
Más ötletem nincs, ezért kérdeztem ti láttok e más magyarázatot.

üdv

(#21972) janky1216 válasza v1zof (#21910) üzenetére


janky1216
csendes tag

Szia!

A Seren hozzárendeli a magyar feliratokat a filmekhez?

Előre is köszi!

(#21973) v1zof válasza kmarci25 (#21967) üzenetére


v1zof
lelkes újonc

Nekem is van Netflixem és Spotifyom, de Netflix inkább csak az elv miatt, hiszen majdnem az összes sorozatuk minőségi, és tényleg nem sajnálom rá a pénzt amit haverokkal összedobunk rá, viszont nem azt használom napi rendszerességgel. Egyszerűbb Premiumizevel Kodiban csak rábökni a hetiben megjelenő sorozatra ami akár HBO-s, Netflixes vagy kábeles. Van ez az oldal: showrss.info
Rendszeresen nézi a torrent oldalakat a legújabb epizódokért és RSS-en keresztül elküldi a Premiumize-re. Szóval nézem a Trónok Harcát, megjelenik a második rész, tudja hogy nézem és hogy 1080p-ben akarom (mert beállítottam), letöli (ha más felhasználó nem tette még meg, mert akkor már a felhőben van) és kész is. Egyszer beállítottam és most ugyanolyan mintha a HBO Go-n nézném.
Ha lenne nCore-n is a sima RSS-en kívül automatizálható, hogy csekkolná megjelent-e a következő rész, ott is meg lehetne oldani, de én erről nem tudok.

(#21974) janky1216 válasza atyca (#21939) üzenetére


janky1216
csendes tag

Szia!

A magyar feliratokat hozzárendeli a Seren?

Előre is köszi! :)

(#21975) kmarci25 válasza v1zof (#21973) üzenetére


kmarci25
veterán

Az egy jó kérdés, hogy ha van előfizetésed, és mégis valamilyen oknál fogva torrentezel (pl. Trónok harca), akkor annak mi a jogi megítélése. Már beszélgettünk erről más topikban, de nem találtunk egzakt választ. Tudom, hogy ez itt már elég off, de érdekes kérdés. :K :F

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21976) v1zof válasza Imrisko (#21969) üzenetére


v1zof
lelkes újonc

Én PayPal-el fizettem, akkor meg úgyis megtudnak mindent rólam, még hogy hol lakom azt is... Lehet megpróbálhatod hamis adatokkal és eldobható bankkártyával, de ez nem biztos.

(#21977) v1zof_2


v1zof_2
újonc

Már egy órája próbálok válaszolni, de nem enged mert várnom kell amíg valaki válaszol a hozzászólásomra...

Szóval nem Seren függő a felirat. Én az OpenSubtitles addont használom a hivatalos Kodi könyvtárból. Ehhez kell regisztrálni az opensubtitles.org honlapon és ott beállítani a magyar nyelvet, hogy azt keressen. Ez az összes kiegészítőnél fog működni. Azt is be lehet állítani a Kodi beállításokban hogy automatikusan letöltse az első feliratot, de az lehet csúszni fog, szóval én azt nem szoktam beálltani.

Jogi felelősségrevonás nincs, mert eleve Magyarországon féllegális a torrent és hoster használat, hiszen nem lopsz. Ha a RD-et vagy Premiumizet használod akkor meg még a szolgáltatód se látja mit nézel mert a VPN szerverükön megy keresztül. Ha csak az elvről beszélsz akkor szerintem jogosan nézem Kodin, mert amúgy fizetek érte, viszont ha így nézem akkor a Harry Pottert is lekalózkodhatom mert egyszer ment az RTL Klubon. Szóval nem tudom, ezt mindenki maga döntse el. De jó téma.

(#21978) Imrisko válasza v1zof (#21976) üzenetére


Imrisko
tag

Megfizetve. Kerdes eleg a PIN kodot beirnom utanna mit kell meg beallitanom?

(#21979) v1zof_2 válasza Imrisko (#21978) üzenetére


v1zof_2
újonc

Seren-en azt hiszem csak az API kód kell - direkt nem a jelszavad, hogy más ne lássa. Utána tetszés szerint válaszd ki melyik opció kell neked (Next Up, torrent, stb.).
Itt az útmutató, hogy adj hozzá forrásokat (később remélhetőleg magyart is): link.
Ez azért jó, mert így mindenhol legálisnak számít az addon, mert nem tartalmazza magában a forrásokat, szóval sose bántják a készítőt.

Szerk.: A Premiumizer addont is töltsd le szerintem, korábban írtam róla miért jó.

[ Szerkesztve ]

(#21981) blakey


blakey
titán

Most nem azért de "Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz" a topik címe, mindenféle egyéb kiegészítőkkel másik topikban kéne foglalkozni, erősen offtopik amiről az utóbbi időben szó van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21982) v1zof válasza blakey (#21981) üzenetére


v1zof
lelkes újonc

Teljesen jogos! Ha megkérlek, tudnál csinálni egy topikot az angol nyelvű kiegészítőknek?

(#21983) blakey válasza v1zof (#21982) üzenetére


blakey
titán

Van Kodi topik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21984) v1zof


v1zof
lelkes újonc

Nyitottam egy saját bejegyzést ezzel kapcsolatban, ne keverjük össze ezzel a témával.

(#21985) zsiga68 válasza v1zof (#21984) üzenetére


zsiga68
senior tag

Szerintem a két téma szorosan kapcsolódik egymáshoz,ezért okafogyott az új topik létrehozása.

(#21986) kisvofely


kisvofely
lelkes újonc

Sziasztok!

Az alábbi problemavan kereslek benneteket.
Raspbian alatt Kodi-val elindul a film, de meg-meg áll. A net sebessége jo.

Van valakinek valami ötlete, hogy miért lehet ez? Vagy esetleg az mpeg codec segithet az ügyön?

Köszi az infokat.

(#21987) consono válasza kisvofely (#21986) üzenetére


consono
nagyúr

Milyen film, mekkora felbontás, milyen formátumban. Illetve az is érdekes lehet, hogy milyen Pi. Mondjuk akadozás nálam csak hálózati okból volt Pi0-n, annó, de 720p fölött nem is néztem vele. Szerintem az meg codec megvásárlása ezen nem segítene, hacsak nem tényleg mpeg2 kódolású a film, ami akad.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#21988) kisvofely válasza consono (#21987) üzenetére


kisvofely
lelkes újonc

Bocsi, elfelejtettem, hogy hbo go-rol van szo.
Egy ido utan ujra elindul a hang, de a kep az nem.

(#21989) v1zof


v1zof
lelkes újonc

Nevetséges ami itt folyik. Mondjátok, hogy menjek el innen, posztoljam a Kodi bejegyzésbe. Azt kitörlitek. Nyitok egy új topikot, azt bezárjátok.
Akit érdekel hogyan lehet kihasználni a Kodi médialejátszót teljes pompájában, az menjen el a redditre, ahol szólásszabadság van, és nem vesznek el a kommentek a sok felesleges információ tömkelegében, vagy nyom nélkül törlik ki azt.
Ez is nemsokára eltűnik.
Azért jöttem ide, hogy segítsek az embereknek és én is kapjak tanácsot egy kérdésre. Sikerült is pár embernek javítanom a filmezési élményét, szóval már megérte.
Még pár napig privátban elértek, mert többen fordultak hozzám kérdéssel és nem vágom el hirtelen velük a kapcsolatot.
Jó szórakozást.

(#21990) Intruder2k5 válasza v1zof (#21989) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor fussunk neki még egyszer... Innen átirányítottak a KODI topikba, miután Te nyitottál egy új topikot, ami természetesen be lett zárva. Majd most visszajössz újra ide, holott a témád továbbra is a KODI topikba való. A többi hozzászólásod pedig azért tűnt el, mert reflinkeket tartalmaztak, amik megosztása nálunk tilos. Ha előbb olvasod el a fórum szabályzatát, esetleg fogadod meg a kapott tanácsokat, akkor mindez elkerülhető lett volna.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#21991) flamario válasza Intruder2k5 (#21990) üzenetére


flamario
tag

Ez éppen egy kodi_android_alapokon_androidos_media-boxos topik ahova irányítani akarod.
Nem értem miért nem fér el itt hiszen talán előbb v utóbb meg van a lehetőség hogy magyar kiszolgálókat is kapjon az addon.

(#21992) blakey válasza flamario (#21991) üzenetére


blakey
titán

Ez "Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz" és itt a magyar kiegészítők készítői tartják karban a topikot, többnyire azokról essen szó és ne holmi jött-ment külföldi kiegészítőkről, gondolom senki sem akarja megütni a bokáját ha egy külföldi kiegészítő iránt érdeklödő "valakik" erre a topikra bukkannak és akkor jön a "da-da", a Kodi topikban amit linkeltem, ott helye van.

Csak azért írom, mert minden topikban ha valaki véletlenül is másról ejt szót egyből jön a figyelmeztetés és konkrétan engem nem zavar de azért linkeltem, hogy ott több helye van a nem ide tartozó résznek. Ha másképp szeretnéd hallani akkor ez a "mozicápa" topikja. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21993) flamario válasza blakey (#21992) üzenetére


flamario
tag

Aha értem.
EXODUS kontra EXODUSHU és EXOSHARK ?
"itt a magyar kiegészítők készítői tartják karban"
vagy épp nem,mert igen rég volt itt bármi is karban tartva.
Ez természetesen nem számonkérés

(#21994) kmarci25 válasza flamario (#21993) üzenetére


kmarci25
veterán

Öööö... Ha visszaolvasol pár oldalt (#21764), láthatod, hogy épp az elmúlt héten történt meg a webcím rendbetétele. De nem is a karbantartás csak a lényeg, hanem az információk egymással történő megosztása.

Szerk.: oké, másfél hete. :B

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#21995) brazos válasza blakey (#21992) üzenetére


brazos
senior tag

... a Kodi topikban amit linkeltem, ott helye van. ...

Na, ezt azért jobban is megoldhattad volna!
Nyithattál volna -ha már van rá lehetőséged- egy olyan topicot, ahol csak a Kodihoz készített fizetős addonokal foglalkoznának, az említett addonnak ebbe a fizetős addonok a Kodi-hoz nevű topicba lenne a megfelelő helye.

[ Szerkesztve ]

(#21996) consono


consono
nagyúr

Kicsit túl van már tolva ez a téma...

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#21997) brazos válasza consono (#21996) üzenetére


brazos
senior tag

Ezt mondd meg a Gugli-nak is.... ;)

Ha rámész a linkre, idejutsz ebbe a fórumba......

(#21998) consono válasza brazos (#21997) üzenetére


consono
nagyúr

Nem értem mi ebben a meglepő... Volt itt szó róla, jó, hogy megtalálja a google. Én arra utaltam, hogy a veszekedést abba lehetne hagyni, hogy hol van jó helye a Serennek.

Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

(#21999) kisvofely


kisvofely
lelkes újonc

Sziasztok!

Közbe jött pár topik szabályokkal foglalkozó poszt, így újra segítséget kérek.

HBO Go-n próbálok filmet elindítani, de a lejátszás nem megy egyből. Rákattintok, fent megjelenik a lejátszás gomb, és a film neve. Ekkor csak úgy indul el, ha visszamegyek a főmenübe, még egy ESC és akkor beadja a képet és a hangot. Majd egy jó 15-20 perc után ismétlődően megáll a film, és előröl el kell kezdenem az egész folyamatot, mert nem folytatja a lejátszást, csak fekete képernyőt ad be. Más eszközökön gond nélkül nézek filmet.

Van valakinek valami ötlete?

Köszi előre is

(#22000) peterattila


peterattila
aktív tag

Sziasztok. Az miért van, hogy s905x boxon gyorsabb mozgás esetén a függőleges tárgyak képe elcsúszik? CE fut a gépen, itt tapasztalom a jelenséget, ami elég zavaró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.