Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Hozzászólások

(#21401) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! LE alatt a youtube addon max 480p minőségben játszik le, pedig a beállításoknál 720P szerepel. Mi ennek az oka. El tudom valahogy érni a 720p minőséget?

-

(#21402) Charlie Gordon válasza Bigpapa_ (#21398) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Nagyon köszönöm :) Így már megy .

(#21403) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Belefutottam egy olyan problémába hogy a Youtube-on nézek egy sorozatot, de minden egyes lejátszásnál elő kell hívni az opciókat, bemenni a kép beállításokba, és átállítani, hogy nyújtsa ki 16:9-re.
Nem lehet ezt valami központi helyen 1x beállítani, és onnantól úgy lesz?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21404) blakey válasza Barthezz2 (#21399) üzenetére


blakey
titán

#21401) koma106
Inputstream adaptive/MPEG-DASH beállítás szükséges, maximum 1080p érhető el.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21405) Barthezz2 válasza blakey (#21404) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Csodás.. Az eddigi módszerrel ugyan mi baj volt? Túl egyszerű volt? :W

Köszönöm a segítséged :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#21406) blakey válasza Barthezz2 (#21405) üzenetére


blakey
titán

A gondolat jó, mert így olyan fps-t használsz amilyet akarsz illetve amilyet a megjelenítő tud, viszont én sem így csináltam volna.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21407) tockos


tockos
újonc

Sziasztok lenne egy kérdésem.Régóta használom a kodit.Két boxom is van otthon.Amin a 16.1 verzió van fenn.Egy pár ideje már nemtudok megnézni egy filmet sem a movie... kiegészíton ez a kedvencem.Betolti a filmeket a trailert lejátsza de ha a fimet el akarom indítani nem torténik semmi.Nem dobja ki az osszeadni való mat.muveleteket sem a captcha-t.És nem torténik semmi.A wind... gépemen pedig ahol ugyanúgy a 16.1-es verziót használom minden szépen mukodik.A captcha és utána indul a film.Tudtok valamit javasolni már sok mindent megpróbáltam újabb verzió meg valahogy nemakar fekmenni a boxra.Koszi a segítséget.

(#21408) Barthezz2 válasza blakey (#21406) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Tekintve, hogy medialejátszásról beszélünk, ami többnyire az erre a célra gyártott eszközökön zajlik, elég nehéz belefutni olyan fájlba, ami fps/felbontás tekintetében kívül esne a használt eszköz megjelenítési tartományán.

Persze lehetnek szélsőséges esetek, de ezért kár szívatni az átlag felhasználókat. Akkor már lenne inkább egy blacklist, több értelmét látnám.

Pláne, hogy nem akarok semmi egyéb "trükköt" használni, csak hogy annyi Hz-et kapjak, amennyi fps van. A többit a TV megoldja.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#21409) blakey válasza Barthezz2 (#21408) üzenetére


blakey
titán

Nem egészen, azért van így, hogy el tudd dönteni, hogy a lejátszó skálázzon vagy a megjelenítő. A felbontásokat is te választhatod ki.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21410) Laza...


Laza...
addikt

Felirat hátterét hogyan tudom pl. feketére változtatni, ill. milyen kiegészítő szükséges ehhez? Köszi a megoldást :)

Never give up!

(#21411) gotdamn


gotdamn
csendes újonc

Udv. kezdetek ota vagyok de nem nagyon tudok mihez hozzaszolni. Kovetem a forumot is. A kerdesem a, lenne hogy teljesen leallt minden a magyar kiegeszitokkel kapcsolatban? Azt megertem hogy fejleszteni nem igazan lehet mert eleg jol ossze vannak rakva a cuccok, de esetleg karbantartani nem tudna valaki? Ukban meg elofizetni sem tudok semmire mert pl az hbo go sem elerheto itt. A ms es az exo is irrdatlanul belassult pcn, boxon egyarant. kb 20 perc mire egy film elindul. Koszonom az eddigi munkajat az osszes fejlesztonek. Remelem lesz olyan onkentes aki csak karbantartast vegezne. Koszonom meg egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#21412) divan válasza Laza... (#21410) üzenetére


divan
senior tag

A CE újabb verziói tudják ezt alapból, nem kell hozzá semmi.

(#21413) Laza... válasza divan (#21412) üzenetére


Laza...
addikt

CE alatt nincs wifim, így maradnék az LE-nél...

Never give up!

(#21414) divan válasza Laza... (#21413) üzenetére


divan
senior tag

Az LE viszont sajnos nem tudja ezt az opciót.

(#21415) zseko


zseko
veterán

Néznék filmet (Netflix 1080p, bár tulajdonképp mindegy honnan, ha nagyobb a felbontás), de folyamatosan beakad 10-20 másodpercenként. Viszont ha megnyitom bármelyik beállítási ablakot (felirat, hang, kép), akkor gond nélkül, simán fut. Van felület amivel majdnem teljesen jó, de a kedvencemmel (Confluence) nem.

17.6 alatt nem tudtam beállítani a Netflixet, így 18 Beta2-t használok, van már Beta4 is, de nem tudom le merjem-e cserélni.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#21416) Marci6


Marci6
tag

Sziasztok,
X96 (Amlogic 905x) + CoreElec 8.95.3 kombóval nézhetetlen az egyik 4K-s sorozat (Ozark S01 2160p), mással eddig semmi gond nem volt.
Először a felirat hibára gondoltam, viszont felirat nélkül is ugyanaz, teljesen szétesik a kép, a frame skip pedig növekszik.
Eddigi próbálkozásaim:
-advancedsettings.xml-ben az algorithmdirtyregions beállítása
-whitelist-be felvettem a TV szerinti felbontásokat (a TV leírásában nem szerepelt 23.976 ezért azokat kihagytam).
-kikapcsoltam a noise reduction-t
Sajnos semmi sem segített. Emlékeim szerint LibreElec alatt jól ment, viszont ott egy csomó másik tartalom nem ment, ezért tértem át.
Visszaolvasva nem találtam hasonlót, log-ot is bekapcsoltam de az meg nem sokat mond nekem.
Köszi, ha van ötlete valakinek!

(#21417) blakey válasza Marci6 (#21416) üzenetére


blakey
titán

-whitelist-be felvettem a TV szerinti felbontásokat (a TV leírásában nem szerepelt 23.976 ezért azokat kihagytam). - kapcsold be a 23,976-ot. Ha viszonylag új készülék akkor tudja. Emiatt van "frame skip".
Dirtyregions meg nem kell S905X-hez, csak S912 esetében javít a GUI-n cserébe jobban melegszik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21418) Marci6 válasza blakey (#21417) üzenetére


Marci6
tag

Köszi, este kipróbálom. Egy elég új Panasonic TV, de nincs felsorolva a valid jel listában.
Ami furcsa volt, hogy más, szintén 23.976 filmeknél semmi gond.

(#21419) blakey válasza Marci6 (#21418) üzenetére


blakey
titán

A 24p ebben az esetben a 23,976-ot is "takarja". Jelöld be, mert úgy jónak kell lennie. Minden fps-t kezel a TV-d. LE8 esetében nem volt Whitelist ezért ott élből 23,976-ra váltott. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21420) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Van nekem egy HTPC-ként használatos, Win7 alapú PC amin a Kodival nézünk filmet.
Na most ez a gép le lesz cserélve, de nem akarom, hogy mindent elölről kellene beállítanom.
Hogyan tudom én lementeni a komplett Kodi beállításokat?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#21421) Barthezz2 válasza Pubszon (#21420) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van egy backup addon.

Everybody lies.

(#21422) Marci6 válasza blakey (#21419) üzenetére


Marci6
tag

Hatalmas köszönet, így működik :R kérdezhettem volna előbb is, nem kevés időt spóroltam volna :)

(#21423) tkomlosi


tkomlosi
aktív tag

sziasztok

CE alatt másnál nem rendetlenkedik az HBO GO?
nekem már a fájlistába belefagy az egész box (tehát a lejátszás indításáig el sem jutok)
LE alatt RPI-n működik tökéletesen.

(#21424) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Előre is elnézést a láma kérdés miatt, de miért van, hogy el szeretnék indítani egy filmet és folyamat felugrik egy ablak, hogy autorizáció szükséges látogassak el erre és erre az oldalra és kattintsak a pair gombra?
Persze a film nem indul el bármit csinálok. Hogy kell ezt kiküszöbölni?

(#21425) tkomlosi válasza tkomlosi (#21423) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

nem fagy, most ssh-n htop-ban figyelem, de valamiért annyira belassul az egész box, hogy olyan, mintha lefagyna. az ssh parancsok is percekkel később jelennek meg, mint ahogy beírom.
killall -9 kodi.bin működik, de több perc mire végrehajtja

szerk.: egy idő után végleg kifagy, ha nem lövöm ki az egész kodi-t

[ Szerkesztve ]

(#21426) Pubszon válasza Barthezz2 (#21421) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszi, sajnos már késő, újra kellett raknom, de máskor jó lesz.
Ez egyébként minden beállítást lement majd vissza állít?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#21427) Barthezz2 válasza Pubszon (#21426) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Úgy rémlik igen. De már elég rég használtam.

Everybody lies.

(#21428) tkomlosi válasza tkomlosi (#21425) üzenetére


tkomlosi
aktív tag

Ha valaki másnak is gondot okozna, akkor valószínűleg az Estuary Mod V2 okozza a gondot

(#21429) Zizi123


Zizi123
senior tag

Hogy lehetne azt megoldani, hogy a CoreElec-es boxom a kepernyovedo bekapcsolasa helyett kikapcsolja a TV-t? (Sokszor elalszok a TV elott, es akkor ne menjen reggelig a TV)
Koszonom.

(#21430) blakey válasza Zizi123 (#21429) üzenetére


blakey
titán

Elalvás időzítő?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21431) Zizi123 válasza blakey (#21430) üzenetére


Zizi123
senior tag

Az eleg maceras, ennel sokkal egyszerubb lenne, ha kikapcsolna.

(#21432) kymco válasza XARAI (#21424) üzenetére


kymco
veterán

Gondolom a filmes tárhely üzemeltetői így jutnak a pénzükhöz...

www.refujvaros.hu

(#21433) Martin Eden válasza Zizi123 (#21431) üzenetére


Martin Eden
tag

TV-n macerás elalvásidőzítőt állítani? Én kb. az elmúlt 20 évben minden este úgy aludtam el: a TV-n beállítottam, hogy kapcsoljon ki 20-30-60 perc múlva. Otthon, vendégségben, szállodában, akármilyen noname katódsugárcsöves TV-n, ami csak az utamba került... Médialejátszótól függetlenül, habár itthon általában az is szokott menni esténként. A tv kikapcsol, még ha a lejátszó nem is, az max. reggel manuálisan.

[ Szerkesztve ]

(#21434) Zizi123 válasza Martin Eden (#21433) üzenetére


Zizi123
senior tag

Ugye nem akarod megmagyarazni, hogy minden nap beallitani az idozitot 20-30-60 percre (ha nem alszok a vegeig el, es ujabb sorozatreszt akarok nezni, akkor ujra megint beallitani 20-30-60 percre), mint az, hogy a KODI kikapcsolja a TV-t, ha nem inditok ujabbat. Ez kb 1 perc 1x az eletben emez pedig minden napi szarakodas... Tehat lassuk be, nem egyszerubb az idozito...

Itt jegyeznem meg, hogy az Andoidos Sony TV-mre telepitett KODI kikapcsolja a TV-t!!! (Az Androidos KODI-val mas bajaim vannak, igy azert szerettem volna kulso spec eszkozre valtani)
Ezert mereszkedtem megkerdezni, hogy a kulso sokkal okosabb BOX tudja-e ezt???
De akkor ezek utan feltetelezem, hogy nem megoldhato.

(#21435) blakey válasza Zizi123 (#21434) üzenetére


blakey
titán

A Kodiban beállítható, hogy bizonyos idő elteltével kikapcsoljon, tehát bekapcsolod, hogy pl. 2 óra inaktivítás után kikapcsoljon akkor minden szó nélkül kikapcsol és ha van CEC akkor a TV-t is kikapcsolja. Ez az alvás időzítő a Kodiban. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21436) Zizi123 válasza blakey (#21435) üzenetére


Zizi123
senior tag

Szuper, ez tuti jo lenne.
A nagy gondom, hogy ezt nem talaltam meg meg :(
A TV CEC-es, az android boxot nem tudom. A boxon CoreELEC-8.99.07 AlexElec fork fut.

(#21437) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

Nem lehet valahogy beállítani, hogy ablakban fusson a Kodi mint egy MPC-HC? Szóval hogy tudjak nézelődni ablakban, de ha megy a film ki tudjam rakni teljes képernyőre.

Az a baj, hogy a notim kijelzője 1080p, a tévém csak 768p, aztán ha megy a program és akkor váltok kijelzőt, használhatatlanná válik. Talán megoldaná a problémát az ablakos megoldás.

Áh, próbálgatom a sima ablakos megoldást amit találtam benne de úgy is problémás. Kár hogy ezt nem oldották meg jobban. :(

[ Szerkesztve ]

(#21438) zseko válasza erahurka (#21437) üzenetére


zseko
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy azt értem amit szeretnél. A 'ha megy a program és akkor váltok kijelzőt' részt nem értem, nem értem hogy váltasz kijelzőt, igaz a laptopokhoz sem értek, mert nem használok.
Nekem két monitorom van az asztali pc-n, 'Ezen megjelenítők kiterjesztése' módban használom, az egyiken általában a Kodi megy teljes képernyős módban, az egeret simán áthúzom az egyik monitorról a másikba. Kipróbáltam az ablakos megoldást ami benne van, de akkor össze-vissza villogtak a kijelzők, és nem is ablakban futott, hanem ugyanúgy teljes képernyőn.
Egyébként az 'Alt+Enter' vált az ablakos és a teljes képernyős mód között a legtöbb - általában videó és játék - programnál, talán próbáld ki, hogy mielőtt kijelzőt váltasz, kapcsold át, aztán vissza. De mint mondom, nem értem hogy váltasz kijelzőt.

HR24.hu

(#21439) umek


umek
tag

Sziasztok!
Találkoztam egy problémával, aminek a megoldását leírnám, hátha valakinek segít a jövőben.

Raspberry Pi2
Kodi 17.6
Libreelec
Western Digital WD MyBook Essential háttértárként használva

Probléma:
A merevlemez csatlakoztatásakor csak a Smartware meghajtót ismerte fel a Kodi, nem láttam a másikat, amin a filmeket tárolom.

Némi guglizás után a wd fórumán (egy francia kérdezőtől elindulva :D ) találtam megoldást:

Inaktívvá kell tenni a Smartware meghajtót.

Persze ezt linux alatt nem lehet megtenni, szóval irány a WD oldala, egy alkalmazással egy windowsos gépen 1 perc alatt megtehető az inaktiválás, utána pedig gond nélkül felismeri a rendszer a jó meghajtót.

:R

Légy korrekt.

(#21440) zh71


zh71
csendes tag

Rasberry Pi 3 + KODI 18-hoz Netflix-t próbálom beizzítani.
A lista már megjelenik, de film indításakor Widevine CDM update-re panaszkodik.
Telepítené is, 1.9GB szabad helyet reklamál, 2GB-os SD kártya van benne...
Működő leírást tud valaki valahol?

(#21441) erahurka válasza zseko (#21438) üzenetére


erahurka
félisten

Megy a notim, elindítom a Kodit, aztán bekapcsolom a tévét.

Ugy van beállítva a cucc, hogy ha megy a tévé, kikapcsolja a noti kijelzőjét. Ilyenkor bugol be a Kodi, amikor kikapcsolódás a laptop képernyő és átvált a tévére. Vagy vissza, ha kinyomom a tévét.

Az a baj, hogy ha elkezdek nézni valamit aztán el kell mennem hosszabb időre, ki szoktam nyomni a tévét.

(#21442) bestyen

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Régóta használtam gond nélkül a Kodit Win10-es SMB megosztással, azonban pár napja nem tudok csatlakozni a megosztott mappámra. Nem csak Kodival, de semmivel sem. Folyamatosan time outol és azt írja, hogy sikertelen csatlakozás a kiszolgálóhoz. Mivel asztali gép, ezért UTP-n csatlakozok a routerhez, de megpróbáltam Wi-Fi-n csatlakozni és láss csodát azonnal működött újra. Próbáltam a hálókártya drivert újratelepíteni, de attól sem javult meg. Mindenképpen kábelen szeretném a gépet használni, mert az gyorsabb és stabilabb. Tudna valaki erre a gondra megoldást?

(#21443) oviktor


oviktor
tag

Sziasztok!

RPI2 + LibreElec beta + HBO GO pluginben szeretném kérni a segítségeteket.
Inputstream Adaptive plugin sikeresen engedélyeztem és próbálnám futtatni a következő parancsot:
"curl -Ls http://nmacleod.com/public/libreelec/getwidevine.sh | bash" de a lenti képen látható üzenetet kapom.

Lejátszás nem indul el csak teker 10mp-ig aztán abbahagyja. Feltettem a Netflix-et is mert olvastam hogy volt akinél az oldotta meg de nem segített. Hogyan próbálkozzak tovább?

Előre is köszi a segítséget!

Viktor

(#21444) bendeguz6


bendeguz6
újonc

Sziasztok!
Nekem androidos beltérin kodi 18 bétával sem működik a movieshark addon...

(#21445) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Kodi v18 "Leia" Beta 4 alatt működik a HBO Go?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#21446) blakey válasza atyca (#21445) üzenetére


blakey
titán

Tudtommal igen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#21447) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok!

Kezdő kodi felhasználó vagyok.
Exoshark és filmecske kiegészitőn szeretnék filmeket nézni, de valamiért az openload-os linket inditva csúszik a hang a képtől. Nem hd felbontás, és más szervereken általában nincs ez. De mivel nagy része openloados feltöltés és azokat nem tiltják olyan sűrün ezért azokon szeretném nézni.
Android tv boxom van, 1gb/8gb-os legujabb kodi van rajta.
Youtubon már nézegettem beállitásokat kodihoz, de nem sikerült megoldani.
Aki tud, kérem segítsen. Köszönöm.

(#21448) robi12ster


robi12ster
tag

Sziasztok. Kodit használok, telefonon, android boxon. Álltalában csak a movieshark kiegészitőt.
Mostanában semmit sem akar elindítani. Vagy egyszerüen el sem indítja a filmeket, vagy kiirja, hogy movieshark hiba. Próbálltam két telefonunkon is, androidboxon is.
Plusz egy pár kiegésszitőn is kipróbálltam, pl. exodushun , ncore jiegésszitőket, de negatív.

(#21449) cigam válasza oviktor (#21443) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azt üzeni, hogy ez egy elvault script. A widevine könyvtárat a script.module.inputstreamhelper telepíti, frissíti. Ez pedig automatikusan települ, ha szükség van rá. Pl. a Netflix addon telepítésekor. Ha a kiegészítő mégsem támogatná a script.module.inputstreamhelper-t, vedd fel a kapcsolatot a kiegészítő készítőjével.

Szerintem a legegyszerűbb, ha felteszed Netflix plugin-t, ami majd telepíti.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#21450) XARAI


XARAI
tag

Hogy lehet a netflix-et megcsinálni kodi-ba? Megvan a leírás, de már az alelec repo letöltésénél elakadok. Az adott link nem jeleníthető meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.