Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22701) Jenne


Jenne
senior tag

Ez szerintetek mennyire valós 200 méter?
1500 ft-ért mondjuk ne kérdezgessek ilyeneket...? :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22702) EnterR válasza nebancsa (#22699) üzenetére


EnterR
veterán

Botrány. :D

PSN ID: marquuard

(#22703) Keil Walker válasza dzsi23 (#22697) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Megrendeltem :) Végül ebayen a Rubicontól, mert 10% van mindenre ebayen a P10OFFJUNE kuponnal. Így 36,49 £ lett a vége. Köszi a tippet!

(#22704) @mriya@ válasza Jenne (#22701) üzenetére


@mriya@
őstag

Szvsz. semennyire. :(

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#22705) Jenne válasza @mriya@ (#22704) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi.
Lehet hogy vízszintes 200 méter az 200 méter? Úszok benne 200 méter távot és addig vízálló? :DDD

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22706) dzsi23 válasza Keil Walker (#22696) üzenetére


dzsi23
addikt

Az a baj, hogy tegnap véletlenül megláttam egy g-shockot, és bár sosem tetszett eddig egyik sem igazán, de ez most megtetszett. Persze, ez totál szembemegy mindennel, amit eddig írtam, én is meglepődtem, hogy ezt akarom. Viszont bármennyire is tetszik, jó eséllyel nagy lenne (48.7mm x 51.2mm x 14.1mm), de lehet teszek vele egy próbát.

(#22703) Keil Walker:
Várom a beszámolót! ;) Ha végül nem a Lorust veszem magamnak, lehet, hogy másnak veszek egyet, szal köszi a kódot!

(#22701) Jenne:
Lehet, hogy túlságosan előítéletes vagyok, de 1500 forintért én 2 métert tippelnék vízszintesen. És a japán szerkezetben sem lennék biztos, de ki tudja... a 200m biztos nem igaz.

(#22707) nebancsa válasza Jenne (#22701) üzenetére


nebancsa
senior tag

Kézmosást, kocsimosást bírják, jobban nem teszteltem. Általában a 200m órák koronazárasak, és csavaros a hátlapjuk. Persze vannak kívételek, de nem a kínai óráknál.

(#22708) Jenne


Jenne
senior tag

Múzeális antik darab.
Nem azért tudja a 10 bar nyomást elviselni mert az van ráírva. Első elemcserekor volt nyomáspróba is, 8 bart tudott a műszer de azt gond nélkül teljesítette az óra. Második elemcserekor nem mértük, mert elromlott a műszer, csak elemcsere volt és hátlap visszacsavarozás, de (mint már írtam pár hsz.-el előbb) tengerben le lett tesztelve és simán bírta a 24 méteres mélységet. Bár az is igaz, hogy ez csak 2.4 bar nyomásnak felel meg.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22709) Mykeee0923


Mykeee0923
csendes tag

A vízállóságról lehetne itt írni oldalakat és vannak is tanulmányok a neten. Igazából a teszt is csak a pillanatnyi állapotot jelzi.
A gumi változását (öregedés, vegyi anyagok érintkezése mint pl:szappan, mosogató víz és a sós izzadság is számít) , a kochézis ahogy tapad a fémhez mind mind számít.
Így mindíg saját kockázat a beázás még a búvárok esetében is.
Amugy a jelölések is vásárlók miatt van így. Fenti példa alapján amúgy 24 m mély vízben 3,4 bar a nyomás. Mert egy a levegő miatt hozzáadódik, egyéb iránt nem tévednek nagyot akik nem ismerik ezt.
De vízbe 100m -st javaslok, de ha nem kell félteni akkor majdhogy mindegy. Én relatív újat vagy teszteltet viszek vízbe.

[ Szerkesztve ]

(#22710) gyapo11 válasza Mykeee0923 (#22709) üzenetére


gyapo11
őstag

De az órában is van 1 bar, tehát 24 m mélyen csak 2.4 barral akar a víz benyomulni.
Ha az órát felpumpálnánk 10 barra, akkor 100 m mélységig a víznek esélye sem lenne bejutni.

[ Szerkesztve ]

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#22711) Mykeee0923 válasza gyapo11 (#22710) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Ez igaz. Nem is veszett gondolat, mivel van óra amit olajjal töltenek fel . Arra aztszem 1000m írtak de ez csak egy emlék.
A víz nyomása megközelítőleg annyi mint írtam, más kérdés igazad lehet az órára nehezedő nyomást illetően.
Lehet amiatt is írják így a vízállóságot ahogy.

(#22712) Jenne


Jenne
senior tag

[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22713) @mriya@ válasza Mykeee0923 (#22711) üzenetére


@mriya@
őstag

Az olajos órák inkább 10 ezer métert bírnak, mint ezret! :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#22714) dzsi23 válasza @mriya@ (#22713) üzenetére


dzsi23
addikt

Vajon mekkora volt a legnagyobb mélység, ahova levittek karórát?

(#22715) pulutodurumo válasza dzsi23 (#22714) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Rolex Deepsea volt nagyon mélyen James Cameron valamelyik merülésén, meg van egy Seiko promó videó is amikor tengeralattjáróra celluxoztak két órát.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#22716) Kornel


Kornel
veterán

Nem kínai, de köszi a segítséget mindenkinek, aki hozzászólt.
23k-t megért, kínaiban sem úsztam volna meg olcsóbban.

(#22717) Tsebacsi válasza Kornel (#22716) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na Grat! Ez jól néz ki, jól jársz vele! :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22718) @mriya@ válasza dzsi23 (#22714) üzenetére


@mriya@
őstag

On January 23rd, 1960 the Rolex Deep Sea Special, an experimental mechanical wristwatch was strapped to the Bathyscaphe Trieste submersible, manned by two intrepid pioneers of the deep, Jacques Piccard and U.S. Navy Lieutenant Don Walsh, and was submerged to the incredible depth of 10,916 meter, 37,800 feet on a monumental dive to the bottom of the Mariana Trench, the deepest known point on the Earth.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#22719) dzsi23 válasza Kornel (#22716) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, gari is van rá, az sem elhanyagolható szempont. Persze, sose legyen rá szükség! Max. a szíja van hátrányban egy Paganival szemben, mivel ez nem tömör szemes, de ezt leszámítva rendben van, jó választás, grat! :)

(#22720) dzsi23 válasza @mriya@ (#22718) üzenetére


dzsi23
addikt

Az az üveg... :Y Nem is tudom, mire asszociáljak. :D

(#22721) T0mcs


T0mcs
tag

Erről a Cadisen ről volt már itt szó. Végül vett valaki?
Felhúzza magát? Megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#22722) Kornel válasza dzsi23 (#22719) üzenetére


Kornel
veterán

Timestore, fél áron volt itthoni boltokhoz képest.

(#22723) dzsi23 válasza T0mcs (#22721) üzenetére


dzsi23
addikt

Volt róla szó, vettek többen is, megbízható (legalább is a szerkezet biztosan, az összeszereléssel meg fürödtem már be Cadisen esetén), a szerkezetek működésének pedig kicsit utána kellene olvasnod, ha felmerül a kérdés, hogy felhúzza-e magát. :) Amúgy igen... persze, mozgás hatására.

[ Szerkesztve ]

(#22724) @mriya@ válasza dzsi23 (#22720) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#22725) T0mcs válasza dzsi23 (#22723) üzenetére


T0mcs
tag

Megint kötexel? :D
Na mind1

Azért kérdezem hogy a szerkezet fel tudja e húzni magát mert régi tapasztalatom hogy olcsó kinai automaták nem szokták. Így jártam pl Tewise winner stb márkákkal...

Parnis órával semmi gondom nem volt az működik ahogy kell.
Pagani, Cadisen, Starking órával viszont nincs tapasztalatom. Ezek is tetszenek 1x veszek majd...

Kérdésem a Cadisen volt. Közben elolvastam a sok hsz t és rosszat nem írtak róla...

(#22726) dzsi23 válasza T0mcs (#22725) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak kicsit. ;] A Winner és hasonló óráktól nem várnék sokat (konkrétan semmit), de ebben a Cadisenben japán Miyota van, nem egy occó kínai szerkezet, teszi a dolgát, és magyar óráshoz is viheted szervizelni.

(#22727) Mykeee0923 válasza @mriya@ (#22713) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Jahhát ez csak halovány emlék volt, de jó nullát tévedtem. :DD
Ez a kellemesebb csalódásosdi, bár ilyen mélységben bizonyosan nem járunk.
Bár eljöhet a Mélység titka film ezen része.

(#22728) T0mcs válasza @mriya@ (#22713) üzenetére


T0mcs
tag

Azért van kivétel! :)

Persze az igaziak nagyon durvák pl Sinn UX

(#22729) dzsi23 válasza T0mcs (#22728) üzenetére


dzsi23
addikt

A Technomarine-nak duplafalú üvege van, a két réteg közé pedig egy színes folyadékot töltöttek, vagyis csak dísz. Nekem amúgy tetszik az ötlet, múltkor vehettem volna jó áron, de túl nagy lenne nekem.

(#22730) T0mcs válasza dzsi23 (#22729) üzenetére


T0mcs
tag

Látványos óra az biztos...

(#22731) T0mcs


T0mcs
tag

Olaj nélkül is tudja a 150000m mélységet... :Y :Y :R :R

Omega Seamaster Planet Ocean Ultra Deep.

(#22732) Jenne válasza T0mcs (#22731) üzenetére


Jenne
senior tag

Jó lesz az 15.000 (tizenötezer) méternek is. :K :K :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22733) rarki72 válasza dzsi23 (#22726) üzenetére


rarki72
tag

Nekem és fiamnak van egy Starking AM0269 SS17.
Zafír üveg, acél tok komoly acél Milanese Mesh szíj.
Vízállóság 50m, de nem teszteljük, mert nekem van bőven alternatíva (Amphibia 710848, Komandirskie 350501, Orient Multi-Year, Geya G78011GWN) és egy bomba biztos fiamnak is (Citizen Marine Sport).
Bővebben itt írtam róla: link

Rotor pörög, mint majom farkán a stanyecli. Kicsit hangos a többihez képest, de engem nem zavar, sőt kicsit tetszik is, hogy hallom dolgozik rendületlen.
Rotor hatékonyság perfekt. Egy hét folyamatos hordás mellett a 7. napon letéve hozza a max járástartalékot.
Kiemelném a pontosságát itt is. 12 ezerért mechanikus ezzel a pontossággal... ;)

[ Szerkesztve ]

(#22734) rarki72


rarki72
tag

hátha itt valaki - orosz fb csoportokban semmi...
nyertem liciten egy Poljotot. Megtetszett, de nem is figyeltem a dupla márkajelzésre.
Szerkezet kép nem volt, de már minek is miután megnyertem...
Szóval, ahogy látható a számlapon ez egy Poljot ugyan, de a feltehetően svájci Silgar óra márkanév és logo is szerepel rajta.
Neten szinte semmit se találtam, pedig a Yandexet is faggattam.
Annyit tudtam kideríteni, hogy a Rakétának volt egy almárkája, amit svájban szereltek össze. talán ez volt a Silgar, de pár helyen talált töredék információkból meg az jön le, hogy a Silgar egy svájci szerkezet és óragyártó volt és velük kooperáltak az oroszok. A Rakéta helyett hogyan lett Poljot vagy úgy egyáltalán kinek mi köze a Silgar-hoz arról semmit se találtam. Képek vannak bőséggel, de főleg Silgar zsebórákról...
Mint a képen látható egy teljesen átlagos Poljot 2614 .2H szerkezet van benne és így főleg érthetetlen a Silgar felirat jelenléte...
Szóval tud valaki valamit?

(#22735) dzsi23 válasza rarki72 (#22733) üzenetére


dzsi23
addikt

A Starkinget bőven a Winner (és a Tevise) fölé helyezném a képzeletbeli ranglistámon, és attól már el is várnám, hogy rendben ketyegjen. A Winnertől nem. A Geya vízállóságát szívesen leteszteltetném órásnál, érdekelne, mennyi igaz a 300m-ből, mert elég jó vétel lehet (meg amúgy a Citizen is csak addig bombabiztos, amíg a tömítés nem adja meg magát, szal úszkálás előtt azt is érdemes nyomáspróbázni... bár ha garis, akkor mindegy :D ). Azt tudom, hogy az úszást kibírta a Geya, de az 50m-rel is bírnia kellene elvileg.

(#22736) Jenne válasza rarki72 (#22733) üzenetére


Jenne
senior tag

"...Rotor hatékonyság perfekt. Egy hét folyamatos hordás mellett a 7. napon letéve hozza a max járástartalékot..."
Jól értelek? Egy teljes hétig (7 napon keresztül) folyamatosan kel hordani ahhoz, hogy a rotor teljesen felhúzza?
Nekem volt Orient automatám és ha megállt akkor ha reggel felvettem délre kábé már teljesen fel volt húzva a rotorja által. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22737) dzsi23 válasza Jenne (#22736) üzenetére


dzsi23
addikt

"Jól értelek?"

Nem.
Ez azt jelenti, hogy egy hétig hordta, közben folyamatosan járt az óra, nem merült le, és a végén is benne volt a max. tartalék, nem csak a fele vagy a negyede, vagyis hatékonyan működik a rotor.

Szerk.: Azt persze nem tudjuk, hogy rarki72nél mennyi mozgást jelent a hordás.

[ Szerkesztve ]

(#22738) han_lev válasza T0mcs (#22721) üzenetére


han_lev
senior tag

Most érkezett meg!
Elég gyors volt.
Még nem bontottam ki teljesen, vettem hozzá egy másik szíjjat is. Majd azzal szeretném (Nato/bőr).
Jó az eredeti is, de nekem jobban tetszik a szövet. Fekete (teszek képet, ha végre feltölti) :U
Egy nagyon vékony, akár öltöny alá is simán felvehető.
Egyelőre tetszik.
Szép, és bár nem mértem, és órás se látta még, hogy elmondja, de szerintem az van benne, amit írnak.
És ige, ha miyota van benne, azt a "mi órásaink" is szervizelik.
Most láttam az Alin 49 dodó körül.Elképesztően jó ár egy ilyen óráert...
:C
:R

Poco F5/pro

(#22739) han_lev


han_lev
senior tag

Így jött csomagba, és ezt a szíjjat szeretném rátenni!
Lehet eladom a többi órámat (alig hordom, volt ami csak egyszer volt rajtam) és marad csak ez... :DD

Poco F5/pro

(#22740) Jenne válasza han_lev (#22738) üzenetére


Jenne
senior tag

Szép óra. :K

Majd arra vigyázz, és ez csak tanács, hogy az óraüveg körül azt fekete részt óvjad, lehetőleg ne üsd be sehova. Picit sem. Nekem volt hasonló órám ami ilyen kinézetű volt, Orient automata és Timex automata is, és azon a részen nagyon sérülékeny volt mindkettő. Mindkettőnél lettek karcok amik szépen meglátszottak pedig nagyon vigyáztam az órákra és nem is emlékeztem mikor okozhattam azokat a karcokat. Bosszantott a dolog mert eléggé meglátszottak a karcok.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#22741) T0mcs válasza han_lev (#22738) üzenetére


T0mcs
tag

Mutatós darab :)
Majd még meglátom most hirtelen más tetszett meg...
Ha majd lesz tapasztalat azért oszd maj meg itt.

(#22742) EnterR válasza han_lev (#22738) üzenetére


EnterR
veterán

Én is tartok egy Seiko-s (NH35) Cadisen-t, ennek legalább nemcsak az anyaghasználata vállalható, hanem a neve is. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#22743) xcvbxcvb válasza han_lev (#22739) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szép óra gratula. A szíjra kérhetek linket?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#22744) @mriya@ válasza T0mcs (#22728) üzenetére


@mriya@
őstag

Ez is tudja (bal oldali), ha hiszünk a fizikának. 😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#22745) T0mcs válasza rarki72 (#22733) üzenetére


T0mcs
tag

Egy ilyen Vostok régi vágyam :)
Csak megnézem pl ezt a videot és a lötyögős korona elveszi rögtön a kedvem...
Mennyire megbízhatók ezek?

(#22746) han_lev válasza xcvbxcvb (#22743) üzenetére


han_lev
senior tag

Köszi srácok!
Ha hordom, majd írok róla.
Én ezt a [link] szíjat vettem hozzá.
(Ali windowsos link)
:R

Poco F5/pro

(#22747) nebancsa válasza T0mcs (#22745) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ez ne vegye el a kedved, egyrészt koronazáras, akkor nem lötyög ha rá van tekerve. Másrészt ez nem hiba, hanem direkt így van kialakítva, úgymond vostok jellegzetesség.
Nekem 3db. újonnan vásárolt ampfibiám van, egy olcsóbb, drágább, mégdrágább, mindegyik hibátlanul működik nincs probléma velük. A legolcsóbb szíja volt egyedül nagyon silány hajtogatott lemez, azt le kellett cserélni. A plexijük könnyen karcolódik, viszont azon könnyű a karcokat eltüntetni is. Előfordult többeknél hogy szárazon érkezett a szerkezet, szükséges volt a 0 szervíz. Nálam nem volt ilyen gond.

(#22748) T0mcs válasza nebancsa (#22747) üzenetére


T0mcs
tag

Ez a 2 tetszik :)
Még modolva is jól néz ki...
Ebay vagy a meranom ? honnan célszerű ?

[ Szerkesztve ]

(#22749) T0mcs válasza T0mcs (#22748) üzenetére


T0mcs
tag

Ebay on olcsóbb most néztem rá...
Találtam még 1 fajtát. Igaz dátum nekem nem hiányzik róla. Automata n nem szeretem állítgatni.De ennek talán tömör szemes normális szíja van.

(#22750) @mriya@ válasza T0mcs (#22749) üzenetére


@mriya@
őstag

lemezszíjas, látszik is....😎

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.