Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23551) Fall-N válasza dzsi23 (#23549) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyetértek. Egy bizonyos összeg alatt nem érdemes venni órát. Legalábbis fém tokosat. A műanyag Skmei belefér, mert az filléres kategória és jó. De acél tokos óra alá menni nem érdemes, mert a réz tokos hamar csúnya lesz, a spiáter meg hamar szétkopik.

Márkából nekem az ilyen nagyi gagyi nevűek nem jöhetnek szóba Pl. Eyki, Guanquin, Benyar stb. Engem zavar, de tudom van közöttük is pár jó.

A Cadisen, Pagani, Debert, Parnis már más liga, őket bármikor megvenném, de sajnos még nincs egyik sem.

Viszont szerintem nem baj ha van orosz vagy nagy márkák leányvállalatainak órái Pl. Pulsar, Alpha, Q&Q stb., mert sokszor adnak a kínaiakkal is versenyképes áron jobb minőségű órákat. Automata téren például a Wostok verhetetlen ár/érték arányban és minőségben. Nem beszélve a military érzésről ami árad belőlük. Egyet biztos be fogok szerezni, de a plexit kicseréltetem belőle (zafiírra) az tuti.

Ide venném a Citizen és a Seiko modelljeit is, mert nekik is vannak olcsóbb de jó minőségű óráik.

(#23552) nebancsa


nebancsa
senior tag

Leírás alapján japán kvarc és rozsdamentes acél 23 dollárért. [link]

(#23553) dzsi23 válasza nebancsa (#23552) üzenetére


dzsi23
addikt

A japán kvarcot elhiszem nekik. :)

(#23554) EnterR válasza nebancsa (#23552) üzenetére


EnterR
veterán

Túl fancy, hogy igaz legyen. :D

PSN ID: marquuard

(#23555) nebancsa


nebancsa
senior tag

Van magyar forgalmazó, itt nem merik leírni hogy a tok rozsdamentes, így valószínű nem az.
[link]

(#23556) EnterR válasza nebancsa (#23555) üzenetére


EnterR
veterán

Vagy csak stainless steel back, azzal meg nem vagyunk kisegítve.

PSN ID: marquuard

(#23557) dzsi23 válasza EnterR (#23556) üzenetére


dzsi23
addikt

A hátlap szinte mindig acél, azt gazdaságosabb acélból megcsinálni, a tok viszont nem lesz az ennyiért.

(#23558) laci1892 válasza dzsi23 (#23557) üzenetére


laci1892
senior tag

Plusz ahogy nézem " csak " 40mm.

Az én lorus-om is 44mm átmérőjű. És az összes többi órámhoz képest elég kicsinek tűnik.

Bár a designe kárpótol, de azért a 40mm már elég kicsi szerintem...

Bár az igaz hogy ez szubjektív

[ Szerkesztve ]

(#23559) nebancsa


nebancsa
senior tag

Régóta nézegetem a tépőzáras szíjakat, szerintem nagyszerű ötlet, így próbaképp rendeltem egyet.
Meg is jött, már használom jó pár napja, leírnám tapasztalatomat.

Pozitívum:
- Könnyű felraknia a pöckös stiftek segítségével.
- Az anyag puha jó hozzá érni.
- Tépőzár segítségével könnyű a kívánt méret beállítása, így nagyon kényelmes.

Negatívum:
- Egy valamire nem gondoltam, az pedig a műanyag záróelemek, elég gagyi hatást kelt, nem tetszik az órán. Legközelebb olyat keresek, ahol fém a záróelem, vagy külön bújtatót alakítanak ki a stiftnek, így nincs szükség záróelemre.
- Idővel a tépőzár miatt szerintem az anyag ki fog szőrösödni, bár még erre utaló jelek nem látszódnak.

[link]

(#23560) ZolkoW válasza nebancsa (#23559) üzenetére


ZolkoW
őstag

a műanyag végekért tényleg kár, amúgy pofás, meg az óra is.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23561) perge666 válasza nebancsa (#23559) üzenetére


perge666
veterán

Jól néz ki ez a kis orosz óra.

(#23562) dzsi23


dzsi23
addikt

Szendvics számlapos változatban is van már Torbollo. Bár kicsit mintha el lenne csúszva az a szendvics. :D Az ötlet nem rossz, a megvalósítás kérdéses.

Szerk.: Ja, a [link] lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#23563) dzsi23 válasza dzsi23 (#23562) üzenetére


dzsi23
addikt

Hasonló Hemsut: [link]. Itt a fehér és a kék számlapos is szendvics.

(#23564) pulutodurumo válasza dzsi23 (#23562) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Már két éve is volt :P

Bocsmá' hogy saját magam linkelem. :B

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23565) dzsi23 válasza pulutodurumo (#23564) üzenetére


dzsi23
addikt

Akkor csak az én figyelmemet kerülte el eddig ez a változat... a hozzászólásod idejében meg még órát sem hordtam. :D

(#23566) perge666 válasza pulutodurumo (#23564) üzenetére


perge666
veterán

Na és milyen,strapabíró,vagy a törölgetéstől is kopik?
Maga az óraszerkezet jó?

(#23567) pulutodurumo válasza perge666 (#23566) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem strapáltam nagyon, sok órát hordok felváltva. Így még hibátlan. Lehet benne összesen vagy 1 hónap. Biztos nem a világ legjobb DLC bevonata van rajta.
A szerkezete Sunon, vagy más kínai, már nem emlékszem pontosan.

10$ körül vettem, ennyit nekem megért a kinézete. Tök jól néz ki sötétben amikor világít. Sajnos gyorsan múlik a fénye. Csodák nincsenek, annyit ér, amennyibe kerül.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23568) perge666 válasza pulutodurumo (#23567) üzenetére


perge666
veterán

Értem.
Az tényleg nem pénz érte.
Az én Casiom is szuperul foszforeszkál a sötétben,de ez tartja is a fényt egy jódarabig,főleg ha napfénnyel töltődik fel.
Képen annyira nem látszik,de jó erős.....

(#23569) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Venni tervezek a mostaini alis akcióban egy ütős-vágós játszós órát. Horgászat, strand, kerti meló, ilyesmi. Sokat nem szánok rá, kinéztem két SKMEI-t, amik megfelelnek az igényeimnek, van bennük barométer meg hőmérő, ami jól jön horgászatnál. Mindkettő ugyanazt tudja elvileg, 30m vízállóság, nem tudom mi a különbség, melyik mellett döntsek. Szerintetek? Maradjon a szubjektív, külső alapján választás? Vagy szól valami az egyik mellett a másikkal szemben?

SKMEI 1418
SKMEI 1358

Köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23570) pulutodurumo válasza szetcsuszott (#23569) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én a 1418-ast venném, acél kerettel. Sokat dob az a kis fém a teljesen műanyag órán. Valamint sokkal egyszerűbb rajta szíjat cserélni mint a másikon.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23571) dzsi23 válasza pulutodurumo (#23570) üzenetére


dzsi23
addikt

Vajon mennyire működnek jól ebben a "meterek" (baro, thermo, alti, stb.)?

(#23572) pulutodurumo válasza dzsi23 (#23571) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha jól megy minden, a kolléga majd megmondja. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23573) dzsi23 válasza pulutodurumo (#23572) üzenetére


dzsi23
addikt

Mire vége a jó időnek! :D Van róla videó, nem tűnik rossznak, csak az a fránya vízállóság...

(#23574) pulutodurumo válasza dzsi23 (#23573) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A síelés az smafu? Meg a lékhorgászat? Lehet ezt használni! :P :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23575) szetcsuszott válasza dzsi23 (#23573) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Mi a baj a 3 barral? Az alis oldal kimondottan jelzi az úszást, búvárkodni meg nem akarok... (tudom, elvileg a 30m az kézmosás,de strandon még nem ázott be órám. Mondjuk termálban már igen, de az az óra többször bontott és üvegcserélt, és a mai napig beázik, már erősebb kézmosásnál is). Évi pár alkalom élővízi strandot bírnia kéne, illetve tavasszal és ősszel párszor felakasztom egy karabinerre, és beengedem a vízbe 1-1,5 m mélyre megnézni a hőfokot. Ha beázik, hát így jártam :) 15dodó körül lesz akcióban, vagy alatta, majd meglátom milyen kupon lesz rá. Köszi a videót, meg a megerősítést a többieknek, én is ezt a szolidabb megjelenésűt gondoltam inkább megvenni, mindenhez jobban passzol..

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23576) dzsi23 válasza szetcsuszott (#23575) üzenetére


dzsi23
addikt

Ki az az Évi?

(#23577) petipetya válasza dzsi23 (#23576) üzenetére


petipetya
nagyúr

😁

"nincs rá lezsóidő"

(#23578) dzsi23 válasza szetcsuszott (#23575) üzenetére


dzsi23
addikt

Amúgy nagyon fáj a fogam egy Pro Trekre, de lehet, hogy előtte teszek egy próbát ezzel a 1418-cal. Végül is mindent tud, csak nem rádiós-fényevő, meg a vízállóság kisebb, de tizedáron van. Egy próbát megérhet. :U

(#23579) szetcsuszott válasza dzsi23 (#23578) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

van -kinézetre- kocc ugyanez, bluetoothszal, appal, csak kevesebbet tud, funkcióban (pl.pont nem tudja a barométert meg a hőfokot) cserébe 50m vízálló
mondjuk a 1287
vagy nem pont ilyen de hasonló a 1360

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23580) dzsi23 válasza szetcsuszott (#23579) üzenetére


dzsi23
addikt

Az már túl okos nekem. :)

(#23581) petipetya válasza szetcsuszott (#23569) üzenetére


petipetya
nagyúr

(#23582) gyapo11


gyapo11
őstag

Okosórák meg okoskarkötők simán tudják a BT szinkronnal az időt átvenni a telótól. Kerestem normál órát hasonló képességgel, de csak Casio Gshockot meg Citizent találtam, drága, strapatűrő. Nekem sima óra kellene ilyen BT szinkronnal, se hívásjelzés meg hasonló smart szolgáltatások, se szöget nem akarok vele beverni, van ilyen a 20-50 $-os tartományban?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#23583) T0mcs válasza gyapo11 (#23582) üzenetére


T0mcs
tag

Egy sima quartz havi 5-10 sec eltéréssel jár ez nem elég pontos? :)
Leginkább azok tudnak bluetoth ot ill rádió jel vezérlést amik világ időt tudnak szerintem. Kinai órában még nem láttam olyat.

(#23584) sandró60 válasza gyapo11 (#23582) üzenetére


sandró60
addikt

Egy ilyen bluetooth Casiot fele árban elfogadnék :D
[link]

(#23585) ZolkoW válasza gyapo11 (#23582) üzenetére


ZolkoW
őstag

Igazi választ nem tudok, de a "connected watch" lehet a keresőkifejezés.
Fossilt nézegettem régebben, de úgy rémlik, az használtan is drágább lett volna, a Lenovo X típusú 1-2 létező versenyző pedig már a félig okos kategória, legalábbis többet tud a sima időkijelzésnél. (Sőt, abban sem vagyok biztos, hogy a telefontól veszi az időt, de ez azért elég logikus lenne) Ha valaki ismer a Lenovóénál pofásabb (óraszerűbb), mutatós (... :D ) szerkezetet, nekem is szólhat!

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23586) petipetya válasza ZolkoW (#23585) üzenetére


petipetya
nagyúr

Zeblaze HYBRID

Zeblaze VIBE 4 HYBRID

Zeblaze VIBE LITE

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23587) ZolkoW válasza petipetya (#23586) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez tényleg egész pofás, itt viszont a szoftveres minőségtől félnék elsősorban :D - tudom, sok bajom van...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23588) gyapo11 válasza T0mcs (#23583) üzenetére


gyapo11
őstag

Kézzel állítható kvarcórám van pár, sose pontosak, a beállítás módja pedig olyan, hogy átlagosan 15 másodpercet kell várni a másodperc pontosra állításához. Rádiós is van, az jó lenne, ha nem 1500 km-re lennénk a rádióadótól, így viszont kissé bizonytalan. BT-s okosóra és okoskarkötő is van, innen jött az ötlet, hogy app indít, pár másodperc és kész. Közben nézelődtem, van már olyan okosóra, ami 2 évet ígér óra üzemmódban valami nagyobb lítium elemmel, és valódi mutatói vannak nem rajzolt. Abban se vagyok biztos, hogy minden BT-s óra szinkronja egyszerű, csak meg kell nézni a Lenovo 9-est, az nem annyira.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#23589) ZolkoW


ZolkoW
őstag

Már eléggé off vagyok, de innen a Fossil és a Garmin egészen teszik.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23590) T0mcs


T0mcs
tag

Top 10 sale Ali -ról...

Kinek mennyi van meg belőle??? :D

(#23591) petipetya válasza T0mcs (#23590) üzenetére


petipetya
nagyúr

Éppen be akartam írni 👍, a Cadisen 1032 óra 49.97 USD, a Pagani Daytona pedig brutál jól néz ki.

"nincs rá lezsóidő"

(#23592) T0mcs válasza petipetya (#23591) üzenetére


T0mcs
tag

Bizony így van!
Parnis már a múlt :D
Pagani, Cadisen, Loreo mind szuper. A többiért 100-200$ körül már nem adnék. Annyiért már szép Citizent inkább.
Igaz az a Seagul azért csábító lehet...

(#23593) Breki válasza ZolkoW (#23585) üzenetére


Breki
veterán

Korábban én is ilyen valódi mutatós okos órát kerestem, de aztán jött a stratos és amikor akarom Nomos órám van

Amikor akarom Seiko-m

vagy akár Rolexem

Pár számlap az Amazfit Pace-hez

[link]

És ugye ezek mozgó másodpercmutatósak és kb egy hétig bírják egy töltéssel akár. A kijelző meg minél erősebb a napsütés annál jobban látszik. :C :Y :R

Ami még tetszett

Úgyhogy most azt vettem észre amióta van nem nagyon használok más órát van 30-50 számlapom azt váltogatom. Van most is három Parnisom amit még nem is hordtam illetve egyiket egyszer. :P :DD

És ugye most kijött a GTR, két különböző méretben!

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#23594) Breki válasza T0mcs (#23592) üzenetére


Breki
veterán

Miért lenne a múlt?

Ez hülyeség. :-)

Van Cadisenem nagyon minőségi, fém dobozban érkezett, de nem nagyon hordom, és azért nem hasonlítanám egy Parnishoz.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#23595) Breki


Breki
veterán

Parnis 2019 Daytona

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#23596) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

SKMEI 1418 zöld-inox berendelve. Kuponokkal akciósan valami 4100-ért. Fagyasztgatni meg főzni meg ilyesmi teszteknek,mint amik egyes videókban vannak a teCsőn ugyan nem vetem alá, de ennyi pénzért simán megúsztatom, nem fogok zokogni ha mégis beázik.

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23597) pulutodurumo válasza T0mcs (#23590) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ezek közül egyik sincs, bár egy Parnis Pilótám van régóta, csak javítani kéne. Most egy Pagani Design kronót vettem, a "klasszikus" típust. Kuponokkal 35$-ért.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23598) Genova1983 válasza szetcsuszott (#23596) üzenetére


Genova1983
tag

Én ezt a három Skmei-t használom felváltva kb. 2 éve, rendszeresen vízben is és nem volt még gond.A jobbszélső is csak azért viselte, mert egyszer buktam vele biciklivel.Ez a márka szerintem tökéletes azoknak, akik kis pénzért szeretnének órát. Én még várok tőlük egy számológépes koppintást! :D

(#23599) nebancsa válasza szetcsuszott (#23596) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ezen a 1418-an van olyan beállítás hogy ne inverzes legyen a kijelző?
Én is rendeltem egy skmei-t. [link]
Gondolkodok egy gps-es órán is, de szerintem az óra miatt biztos nem fogok aktív sportos életet élni sajnos...

(#23600) pulutodurumo válasza nebancsa (#23599) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az nem beállítás, hanem gyártás kérdése. ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.