Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) han_lev válasza dzsi23 (#23296) üzenetére


han_lev
senior tag

16... Az sok? :Y :F ;]

MI9 6/64

(#23302) dzsi23 válasza han_lev (#23301) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha egyszerre 3-at hordasz, akkor nem sok, mert akkor mindet fel tudod venni egy héten. :D

(#23303) ZolkoW válasza gyapo11 (#23300) üzenetére


ZolkoW
őstag

Amikor még nem volt meg a (egyébként gagyi) 3 körmösöm, akkor elvittem óráshoz az egyik órám elemcserére, és nagyot néztem, hogy egy elég ócskának kinéző kétkörmösel bénázott rajta, na mondom, ennyi erővel otthon is megpróbálhattam volna rögtönzött eszközökkel :).
Épp csak nem karcolta össze a hátlapot, nem mintha nagyon érzékeny lennék erre, ha magam csinálom, de azért ő mégiscsak egy órás, meg mi lett volna, ha drága is az óra..
(ezzel nem azt akartam mondani, hogy a 2 körmös biztosan gagyi, hanem az a példány eléggé annak nézett ki)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23304) gyapo11 válasza ZolkoW (#23303) üzenetére


gyapo11
őstag

Az én órámról nem tudta leszedni a hátlapot, ideadta hogy én erőlködjek vele, tiszta erőből próbáltam kézben, nem ment, de nem ugrott ki a vájatokból. Szóval szerintem használható a két körmös.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#23305) ZolkoW válasza gyapo11 (#23304) üzenetére


ZolkoW
őstag

az övé olyan volt, hogy ránézésre (a pult túloldaláról) egy darabka menetes szár, amin tekeréssel állítható az egyik pofa. Nem is értem, hogy nem fordult el erőhatásra, mindenesetre azt vártam, hogy az egész kiugrik a vájatból, aztán az órával együtt a kezéből is :P

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23306) szetcsuszott válasza ZolkoW (#23305) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Ilyesmi?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23307) EnterR


EnterR
veterán

(#23308) pulutodurumo válasza EnterR (#23307) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Minden buzzword egy termékbe sűrítve. Instagram influencereknek kötelező darab, mi meg jól megvagyunk nélküle. :D

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23309) EnterR válasza pulutodurumo (#23308) üzenetére


EnterR
veterán

Facebookon is pakisztáni nejlonzakóban pózerkednek vele, szóval rögtön be is kategorizáltam.

PSN ID: marquuard

(#23310) V-I-D-A


V-I-D-A
aktív tag

Sziasztok!

Kinéztem [EZT] a Pagani Design órát, és lenne egy kérdésem:
Az AliExpressen szokott ez olcsóbb lenni? :F Vagy meg merjem rendelni az e-bayről mondjuk [INNEN] , ugyanazt kaphatom, csak kb. 3.500,- forinttal olcsóbban? Csak mert az ebay-es leírásnál vannak anomáliák, és jobban szeretem ha a vásárlásokról van fényképes visszajelzés is. Van esetleg ajánlott eladó, vagy le lehetne szorítani az AliExpresses árat az e-bayes ár szintjére? :F

(#23311) ZolkoW válasza V-I-D-A (#23310) üzenetére


ZolkoW
őstag

nekem alin 63-65 kórül rémlik, de lehet hogy az a kvarc Pagani..

a 2 tüskés szerszámra: nem ilyen volt, ebben bíznék, az tényleg mint egy barkácsolt házi szerszám, úgy nézett ki.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23312) V-I-D-A válasza ZolkoW (#23311) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Én is ebből (egyébként ahogy látom, Magyar embertől származó) a vásárlói értékelésből indultam ki:
Itt 45 dollárt említ. Azért az nem mindegy.
Május 15.-i értékelés.

[ Szerkesztve ]

(#23313) T0mcs válasza V-I-D-A (#23310) üzenetére


T0mcs
tag

Azt írja egy magyar hozzászoló hogy 45$ ért vette!
Írjál rá hogy mikor volt lehet kiderül valami :D

Alin eléggé hullázanak az árak. Sokszor ha mobilról vásárolsz már olcsóbb sok minden. Az a biztos ha megvársz valami nagyobb akciót ott lehet sporólni valamennyit. Utoljára nem rég volt summer sale gondolom ősszel is lesz majd valami...

(#23314) V-I-D-A válasza T0mcs (#23313) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

"Írjál rá hogy mikor volt lehet kiderül valami" -azt hogyan? :U

(#23315) dzsi23 válasza V-I-D-A (#23310) üzenetére


dzsi23
addikt

Alin mostanában 57 dollárért volt legolcsóbban, megbízható eladótól. Most is van 57 dollárért, csak épp nulla értékeléssel. 64$ körül már vannak biztatóbbak (pl. itt és itt). Viszont ahogy nézem, zsákbamacska, hogy Miyotaval vagy Seikoval érkezik. Szinte az összes visszajelzésben Miyota van, leírásban meg vegyesen.

Pagani Aquaracer már 50$-tól kapható itt. :U

[ Szerkesztve ]

(#23316) T0mcs válasza V-I-D-A (#23314) üzenetére


T0mcs
tag

Igazad van! Nem találom a lehetőséget.
Néha rámírnak utólag vásárlás után azért gondoltam hogy lehetséges. Ezek szerint csak a kerskedők tudnak és szoktak kérdezni...

(#23317) T0mcs válasza V-I-D-A (#23310) üzenetére


T0mcs
tag

Ilyet találtam :)

(#23318) petipetya válasza T0mcs (#23317) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megvárom, amíg ismét eléri a 700 USD-t, és berendelem 😁

"nincs rá lezsóidő"

(#23319) T0mcs válasza petipetya (#23318) üzenetére


T0mcs
tag

:D

(#23320) szetcsuszott válasza V-I-D-A (#23310) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Szerintem várjál vele...

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23321) axod válasza V-I-D-A (#23310) üzenetére


axod
tag

Szia!

Én nemrég rendeltem E-bayről. Rendben volt és nagyon minőségi darab.

(#23322) dzsi23 válasza axod (#23321) üzenetére


dzsi23
addikt

Miyota vagy Seiko van a tiedben?

(#23323) V-I-D-A válasza szetcsuszott (#23320) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Huh. :Y köszi az infót! Várok! :))

(#23324) EnterR válasza axod (#23321) üzenetére


EnterR
veterán

Áhh, már kosárban lenne ha nem 44mm. :(

Hupsz, nem ez, hanem ez.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#23325) dzsi23 válasza EnterR (#23324) üzenetére


dzsi23
addikt

Alin olcsóbb... már-már olyan olcsó, hogy majdnem elfeledteti velem a méretét. :D De csak majdnem.

(#23326) EnterR


EnterR
veterán

Erről az óráról találni valahol releváns tapasztalatot? Az alis "Super!" visszajelzés nem volt kielégítő. :D

(#23325) dzsi23: Így már mindjárt más az a 44mm! :D

PSN ID: marquuard

(#23327) T0mcs válasza EnterR (#23324) üzenetére


T0mcs
tag

Ez kerámiás! Legszebb Pagani /TAG/...
Időre eltűnt Ali ról ezért nincs nekem is :D

(#23328) dzsi23 válasza EnterR (#23326) üzenetére


dzsi23
addikt

Én hiszek annak a vásárlónak: acél, zafír, 100m, Miyota, 42mm... rossz nem lehet. :)
Hasonló dizájnból én egy Mathey-Tissot órán gondolkodtam (acél, ásványi üveg, 50m, Ronda kvarc szerkezet, 40mm, "swiss made"), ami jomashopról csak 80$. Viszont van 35$ szállítási költség, és valszeg áfa is játszik (amire a Pagani esetén kisebb az esély), így 45k forint körül lenne a vége, ami már nem annyira csábító, mint a 80$. :N

A kép facebookról származik az egyik tulajtól.

(#23329) axod válasza dzsi23 (#23322) üzenetére


axod
tag

Seiko, NH35A.

(#23330) nebancsa válasza dzsi23 (#23328) üzenetére


nebancsa
senior tag

Érdekes ez a jomashop, árulnak eredeti rolex-et is, szinte az összes típusát. Vajon az összes típus raktáron lehet ? ;]
Elég rövidnek találom a mutatókat, és zavarna hogy ugrál a másodpercmutató a "tissot"-nál.

A bolt képét nézve nem is rövid a mutató, de akkor is ugrál. Talán még a szíjba tudnék belekötni eléggé eláll.
Egy időbe nézegettem a dhgaten elég jó hamisítványok vannak, de lebeszéltem magamat..

[ Szerkesztve ]

(#23331) dzsi23 válasza nebancsa (#23330) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, van raktáron, ha azt írják, hogy raktáron van, miért ne lenne?
A kvarcok már csak ilyenek, ugrálnak (néhány kivételtől eltekintve). Aki nem szereti a kvarcokat, az nyilván nem vesz ilyet, de ez nem az óra hibája. A mutatók pedig nem rövidebbek, mint a Pagani mutatói (a másodperc még hosszabb is), és csak kicsit rövidebbek, mint az eredeti Datejust esetén. Szerk... a szíj sem áll el jobban, mint a Rolex jubilee.

[ Szerkesztve ]

(#23332) dzsi23 válasza nebancsa (#23330) üzenetére


dzsi23
addikt

(#23333) nebancsa válasza dzsi23 (#23332) üzenetére


nebancsa
senior tag

A szíjat a srác kezén néztem ott eléggé látszik, és mintha más árnyalatú is lenne.

(#23334) EnterR válasza nebancsa (#23330) üzenetére


EnterR
veterán

DHGate kapcsán nálam is nagy volt a kísértés, de ugye ilyen randomszerkezetekkel itthon (sőt valószínűleg sehol) nem sokat tudok kezdeni, ha neadjisten... Ez a fentebbi Pagani-Datejust még szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#23335) dzsi23 válasza nebancsa (#23333) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, más árnyalatú, mint a Rolex, nyilván nem használ 904L acélt a Mathey-Tissot. Szinte minden óra más árnyalatú, mint a Rolex. Bár állítólag már néhány Rolex hamisító is használ 904L-t, ezen kívül Ball órákat látok, amik ebből készültek, szal lehet, hogy van még pár gyártó, de biztos nem a 100$-os kategóriában.

Szerk.: A srác kezén meg azért áll el a szíj, gondolom, mert lazábbra van állítva, nyilván neki így kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#23336) V-I-D-A válasza axod (#23321) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Köszönöm, ezt is elmentem, mert azért a Seiko NH35 egy kicsivel jobb lenne a másodperc stop miatt, mint a Miyota. Konkrétan ettől az eladótól rendelted, amit linkeltél?

(#23337) nebancsa válasza EnterR (#23334) üzenetére


nebancsa
senior tag

Igen a pagani szerintem is jó választás.

(#23338) dzsi23 válasza V-I-D-A (#23336) üzenetére


dzsi23
addikt

Rolex pontosság alatt (azaz -2/+2 s/d-nél nagyobb eltérés esetén) szerintem meg lehet lenni mp-stop nélkül. Legalább is nekem nem hiányzik, beállításnál max. fél perc lehet az eltérés a pontos időhöz képest, és pár nap alatt úgyis behozza a késést/sietést.

Viszont masszívabbnak tűnik egy NH, mint egy 8-as Miyota.

(#23339) V-I-D-A válasza dzsi23 (#23338) üzenetére


V-I-D-A
aktív tag

Plusz még a Seiko werk nem produkálja a "stutter" jelenséget, mint esetlegesen egy Miyota 8215. :K
Kérdés, hogy az e-bayes eladó véletlenszerűen küldi, vagy mindegyik NH35 werkes ami nála van...

[ Szerkesztve ]

(#23340) dzsi23 válasza V-I-D-A (#23339) üzenetére


dzsi23
addikt

Na igen, ezért is ajánlom én is inkább az NH-t 8-as helyett, nem a mp-stop miatt, mert az szerintem lényegtelen ezen a szinten. :)

[ Szerkesztve ]

(#23341) T0mcs válasza dzsi23 (#23340) üzenetére


T0mcs
tag

Pár éve automatázom csak de még soha nem hiányzott a mp.stop. Gyakorlatilag vissza tolod a koronát és már 1-2 óra alatt is lehet eltérés :)
Ha valaki mérni szeretné a pontoságot akkor jól jöhet. 1 kis trükkel lehet szimulálni. Koronát finoman vissza felé tekered megáll a sec mutató :) ennyi csak ki kell várni a megfelelő időpontot.
Mielőtt még valaki hüledezne nem megy tőle tönkre! Óra használatijában is az van hogy úgy kell beállítani a mutatókat hogy túltekered kicsit az időponton majd visszafelé tekerve kell pontosra állítani. Így lehet kivenni a holt játékot a mehanikából...

(#23342) dzsi23 válasza T0mcs (#23341) üzenetére


dzsi23
addikt

Akinek számítanak a másodpercek, de nem akar "ugráló" mutatót, az vegyen Precisionist vagy Accutron Bulovát...

(#23343) EnterR válasza nebancsa (#23337) üzenetére


EnterR
veterán

És ez az "aranyozott" dolog ez kophat? Sose volt színnel futtatott órám, azt se tudom, hogy ez anyagában ilyen színű-e vagy majd azt veszem észre, hogy a csuklóm átveszi a színt.

PSN ID: marquuard

(#23344) T0mcs válasza dzsi23 (#23342) üzenetére


T0mcs
tag

(#23345) dzsi23 válasza EnterR (#23343) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha a Pagani "Datejust"-ra gondolsz, akkor nem fogja átvenni a csuklód a színt. Természetesen nem anyagában színezett, hanem PVD bevonat van rajta, ami eléggé tartós, de a sérülések jobban látszanak rajta, mint a bevonat nélkülin, mivel alatta minden esetben sima acél színe van. Leginkább az éleknél lehet problémás, ezen az órán meg rengeteg él van, így én inkább hanyagolnám az arany színt. Kivéve, ha nem hosszútávra tervezel vele, mert akkor mindegy.

(#23344) T0mcs:
Ha csak a pontosság számít, akkor egy olcsó kvarc még mindig pontosabb, mint a spring drive (1s/d), de igen, annál már van értelme a másodpercstopnak. :D A Bulova viszont (nagyrészt) bármelyik halandó számára elérhető, a Grand Seikoval ellentétben.

(#23346) EnterR válasza dzsi23 (#23345) üzenetére


EnterR
veterán

Hát $80-ért nemigen fog fájni a szívem ha lepattogzik idővel. Nem is rendszeresen hordanám, arra már megvan a szettem. PVD az nem rossz hír, köszi. :R

PSN ID: marquuard

(#23347) nebancsa válasza T0mcs (#23344) üzenetére


nebancsa
senior tag

Vagy másodperc mutató nélküli órát :)

(#23348) dzsi23 válasza EnterR (#23346) üzenetére


dzsi23
addikt

Acél tok esetén szerintem mostanában már nem nagyon használnak a PVD-nél gyengébb megoldást.

(#23349) T0mcs válasza dzsi23 (#23348) üzenetére


T0mcs
tag

Hát igen! Csak legyen alatta acél :D

(#23350) T0mcs


T0mcs
tag

Találkoztatok már ilyen hírdetéssel ?
Adják az órát kínai szerkezettel és ha Miyota -t szeretnél fizessél rá! Érdekes ezek utén ki kell bontani majd minden órát mivel szerelik ? Nem volt eddig "gondolom" jellemző hogy 1 típust több féle werk el áruljanak...

43mm PARNIS watch Diver watch Sapphire glass Ceramic Bezel



Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.