Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) dzsi23 válasza T0mcs (#23200) üzenetére


dzsi23
addikt

Sajnos nem újdonság, régóta hamisítják, de a jubileum alkalmából nyilván jobban tolják. :/

(#23202) dzsi23


dzsi23
addikt

Nem tudtam, mi hiányzik az életemből, de most megvilágosodtam... :D
sárga

lila

Ez viszont egész ötletes. A megvalósítás már kérdéses... a videó alapján a hét napja jelzés eléggé kaotikus. [link]

(#23203) EnterR válasza dzsi23 (#23202) üzenetére


EnterR
veterán

REWARD :DDD

Rögtön a frappáns nevű Orient Multi Year Calendar jutott eszembe.

Bár ez se kispályás. :D [link]

PSN ID: marquuard

(#23204) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Szereztem új szíjat a Lorusra :)

(#23205) pulutodurumo válasza Keil Walker (#23204) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Jól mutat, egy sivatagi bevetés jutott róla eszembe.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23206) Breki


Breki
veterán

Az új Lórus :-))

Továbbra is nagyon tudnak fotózni tuti

Vajon miről másolhatták?

Heuer Monaco?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#23207) dzsi23 válasza Keil Walker (#23204) üzenetére


dzsi23
addikt

Jól néz ki az új szíjjal! :) Kényelmes a szíj? Mennyire merev? Aliról rendeltem még tavaly egy hasonló "seat belt" szíjat, de az sokkal merevebb volt az átlagnál, nem is volt rajtam 2-3-nál többször. :U

(#23208) dzsi23 válasza Breki (#23206) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak ne erőltetné annyira ezt a 44-45 millis méretet a Lorus... sok szép modelljük van, amit már rég ajánlottam volna ismerősöknek, rokonoknak, ha nem lennének ilyen nagyok. Persze, vannak kisebb óráik is, de az ilyen komolyabb kronográfok szinte mind 44-45 millisek.

[ Szerkesztve ]

(#23209) Kornel válasza Breki (#23206) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon szép, ez lesz a következő ;)

(#23210) pulutodurumo válasza dzsi23 (#23208) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nekem is pont ez a bajom. Ráadásul ez teljesen 70-es évek stílus, akkor még a 38-as óra is nagynak számított. Ha megmaradtak volna max 40-42mm körül, akkor lehet hogy ilyet vettem volna, és nem a Citizent.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23211) Keil Walker válasza dzsi23 (#23207) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Köszi! Merevebb, mint egy sima nato, de pont emiatt szeretem jobban ezt a típust. Nekem kényelmes

(#23212) nebancsa válasza EnterR (#23203) üzenetére


nebancsa
senior tag

70-es évek multiyear-jei nálam nyerők.

(#23213) T0mcs válasza Breki (#23206) üzenetére


T0mcs
tag

Nekem ez ilyen össze vissza óra...
Nagyobb rész holdraszállás kapcsán Seiko Pogue. A 2 segéd számlap meg jött a többi ből.

(#23214) dzsi23 válasza Breki (#23206) üzenetére


dzsi23
addikt

Heuer, de nem Monaco... talán 1611 (facebookon épp árulnak egyet félmilláért) vagy 1589, vagy valami hasonló.

(#23215) EnterR válasza Breki (#23206) üzenetére


EnterR
veterán

Tag Heuer Monaco kerekítve? :D

(#23214) dzsi23: Ó, tényleg.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#23216) petipetya


petipetya
nagyúr

Milyen szerkezet van ebben a Cadisen C1037 órában?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23217) nebancsa válasza petipetya (#23216) üzenetére


nebancsa
senior tag

Kínai pts gyártótól a DG-3836-1B szerkezetre tippelnék.

(#23218) petipetya válasza nebancsa (#23217) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, akkor fel sem merül bennem a gondolat egy Cadisen C1032 (Seiko N36A szerkezet) ellenében.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23219) nebancsa válasza petipetya (#23218) üzenetére


nebancsa
senior tag

Seiko és a citizen csak az egyszerű szerkezeteit adja kínának, bonyolultabb komplikációkat megoldja kína saját gyártásban. Ezért becsülőm a kínai mechanikus órákat. A seiko és citizen ja meg a svájci mechanikusok amik számomra elérhető árban vannak, nekem nagyon unalmasak. Ez nem az ő hibájuk, csak én nem tehetem meg hogy milliókat költsek órára...

(#23220) dzsi23 válasza nebancsa (#23219) üzenetére


dzsi23
addikt

Ennél bonyolultabb mechanikus szerkezete nem nagyon van a Citizennek jelenleg gyártásban, és ez bizony kínai óra, tehát odaadja Kínának.Gondolom, a Seiko is adna az NH35/36-nál drágább szerkezetet (talán láttam is már olyat, de nem tenném rá a nyakam), de azzal az óra is jóval drágább lenne, szal ki venné meg? A svájciakról nem is beszélve... te vennél kínai órát 7750-nel mondjuk 100-150 ezerért?

(#23221) nebancsa válasza dzsi23 (#23220) üzenetére


nebancsa
senior tag

Lehet félreérthető voltam, arra céloztam hogy bonyolultabb szerkezetes óra 60 dollár alatt biztos hogy nem seiko vagy miyota. Ha ilyet látunk az szinte biztos kínai szerkezet. Amit te linkeltél parnis-t azt se lehet 200 dollár alatt megvenni, de még mindig jó ár érték arányban van. Mikor egy seiko 5 -öst 100eFt ért árulnak.
Egyébként a drágább kínai óráknál is van kereslet. Egy seagull 1963 régi vágyam, egy tourbillonos óra meg szintén. Szóval én még többet is kiadnék egy kínai óráért, nem kell hogy svájci szerkezet legyen benne :)

(#23222) Fall-N válasza nebancsa (#23221) üzenetére


Fall-N
veterán

Seiko 5 jóval olcsóbb, a Seiko 5 Sport, amire gondolhatta. Én is a Seiko 5-öt 45ezer Forintért vettem.

Kínai órákba azok a japán szerkezeteket teszik, amiket Kínában gyártanak. A többi drágább szerkezet már nem náluk gyártják, ez az összefüggés.

(#23223) nebancsa


nebancsa
senior tag

Újra gyártja az aquaticowatch a bronz pilóta óráját.
[link]

(#23224) dzsi23 válasza nebancsa (#23221) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem voltál félreérthető, csak teljesen mást írtál. :D
("Seiko és a citizen csak az egyszerű szerkezeteit adja kínának...")

A Seagull 1963 nem rossz, csak annyi problémám van vele, hogy ritkán vagyok "vintage" hangulatban. Szép és jó, szívesen nézegetem, főleg a szerkezetet, de tuti, hogy csak ritkán hordanám.

(#23225) nebancsa válasza nebancsa (#23223) üzenetére


nebancsa
senior tag

Lemaradtam már május óta van, "thetimebum" 20$ kedvezmény. Lehet meg kéne várni a fekete pénteket és megint 50% ;] kedvezmény lesz rá.
[link]

(#23226) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni.

Van egy órám és annak a fémszíja, azaz a benne lévő szemek egy fura csatlakozással vannak egymáshoz kapcsolva. Megpróbálom körül írni, hogy milyennel.
Egy henger alakú, 0,6-0,7 mm átmérőjű, hosszában (majdnem ) végig behasított és az egyik vége az picit szét van hajtva. Ezzel szorul bele a szemek egymáshoz illesztésénél. Különböző hosszúak vannak nálam , mert nem párhuzamos a fémszíj, hanem az óratok felé szélesedik. Sajnos kettő megadta magát, széttört a hajlításnál. Buszon egyszer csak leesett a kezemről az óra. :O
Ilyen kis rögzítőket hol lehetne beszereznem, mert én is bele tudom tenni ezt. Magyarországi beszerzés kellene.
Két órást kérdeztem, egyiknek már régóta nincsen, a másik beszerezné, hagyjam ott az órát, de azt mondta, hogy olyan 1000-1500 Ft körül számoljak. (egy darab kellene!)
Ha idehaza beszerezhető baráti áron és több méretben akkor eltennék magamnak hátha majd később újra kell.
Megjegyzem, hogy elég gyenge megoldásnak találom ezt a fajta rögzítést szemek öszzeillesztésénél

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23227) ZolkoW válasza Jenne (#23226) üzenetére


ZolkoW
őstag

Ez nekem úgy hangzik, mint a szokásos megoldás fémszíjaknál, csak aváltozó hossz a szokatlan. én úgy gondolnám, kicsivel rövidebb lehet a tüske, csak hosszabb ne legyen... úgy talán könnyebb találni. Olcsó óraszíjat veszel, és kibányászod belőle :) Ezek szerint nem kellett rövidíteni a szíját, hogy lenne otthon 1-2 szem?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23228) Jenne válasza ZolkoW (#23227) üzenetére


Jenne
senior tag

Kellett rövidítenem, kivenni szemeket a szíjból, de már a maradék összes ilyen kis "tüskét" felhasználtam. Időnként egy - egy eltört és pótoltam. Már csak egy maradt ( :DDD ) de az meg rövid, mert az óratoknál, a toktól számítva az első második szem közötti rögzítés esett ki/ esett szét ez a kis rögzítés, oda meg éppen a hosszabb kellene. :O
Hátha tud itt valaki olyan helyet, ahol lehet ilyeneket venni, különböző hosszban, mert ha igen akkor bespájzolok és kicserélem az összeset újra. Megelőzendő egy újabb ilyen malőrt, hogy szétesik a szíj és leesik a kezemről az óra.
Talán az újak azok majd tartanak megint pár évet. (vagy veszek egy új órát .... :DDD )

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23229) Jenne válasza Jenne (#23226) üzenetére


Jenne
senior tag

Közben megvan mi a neve annak mit keresek.
Nyitott stift (sasszeg) óracsatokhoz :)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23230) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Tök aranyos. Lehet hogy kap egy perlont.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23231) EnterR válasza pulutodurumo (#23230) üzenetére


EnterR
veterán

Ez melyik?

PSN ID: marquuard

(#23232) pulutodurumo válasza EnterR (#23231) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Xiaomi Youpin TwentySeventeen

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23233) petipetya válasza pulutodurumo (#23230) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép. Légyszi írd meg az átmérőjét. Van 40 mm?

"nincs rá lezsóidő"

(#23234) pulutodurumo válasza petipetya (#23233) üzenetére


pulutodurumo
őstag

39

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23235) dzsi23 válasza Jenne (#23228) üzenetére


dzsi23
addikt

Hogy történt ez? Ráadásul többször is? Csak egy óráddal jártál így, vagy többel is? És melyik óra ez?

[ Szerkesztve ]

(#23236) petipetya válasza pulutodurumo (#23234) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, kár.

"nincs rá lezsóidő"

(#23237) Jenne válasza dzsi23 (#23235) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Hogy történt? Nem tudom, de minden esetre igen csak gáz volt, hogy a buszon leesett a kezemről. Éppen kapaszkodtam a felső kapaszkodóba... :O
Már volt ilyen malőr sajnos, és már lett is pótolva ebből a hasított stiftből, mert kiesett és nem találtam.
A napi szinten hordott zafíros titan Boccia órám. [kép]-- :O
Toknál a szíj helye. Ahogy nézem ott is azzal a hasított stifttel van az első szem is rögzítve a tokhoz és nem a megszokott rugós stifttel.. [kép]--[kép]
Elég vékony ott a toknál és nem is a hagyományos kialakítású, és nincs is sok hely, ezért nem tudom, hogy majd esetleg egy bőr szíj beférne-e majd? vagy egy nato szíj.
[kép]---[kép]

Gyári képek: [kép]--[kép]--[kép]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23238) dzsi23 válasza Jenne (#23237) üzenetére


dzsi23
addikt

Talán túl kicsire van állítva a szíj, és amikor kapaszkodtál, megfeszült és szétpattant a szíj. Vagy simán csak gagyi a stift. Vagy valami brutál kemény titán ötvözetből van a szíj, és szétvágja az acél stiftet. :D

(#23239) Jenne válasza dzsi23 (#23238) üzenetére


Jenne
senior tag

Talán túl kicsire van állítva a szíj, és amikor kapaszkodtál, megfeszült és szétpattant a szíj. :DDD
Sajnos nem így van. Elég lazán van a csuklómon, nem feszült az biztos. Ez olyan megoldású, elég béna egy ilyen drága órához, hogy a csatnál (két oldalról nyomógombosan nyílik) nem lehet állítani, nincsenek lyukak, csak egy állásban van. Így hát a szíj állítása az vagy kiveszel egy szemet vagy beteszel. Nálam kicsit lazább mint kellene, mert ha kiveszek egyet akkor nagyon passzol éppen, már így én nem szeretem ha pont ráfeszül a csuklómra és nincsen semmi mozgása. Ilyen melegben meg már akkor szorítana is. :K

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23240) dzsi23 válasza Jenne (#23239) üzenetére


dzsi23
addikt

Bár ritkán hordok fémszíjast (nyáron pl. egyáltalán nem), nem jártam még így. De ha így járnék, biztos lecserélném az órát, de minimum a szíjat (hagyományos csatlakozás esetén, ami itt nem adott). Elsőre talán még elnézném, de másodjára már nem. Rúgós stiftet viszont hagytam már el. Szerencsére perlon szíjon volt, így a másik stift megtartotta az órát, nem esett le.

(#23241) Jenne válasza dzsi23 (#23240) üzenetére


Jenne
senior tag

Egy ilyen vajon elférne ott? Mivel nem hagyományos a tokfülnél a csatlakozás. Milyen vastag lehet ez a szíj ott ahol a tokhoz csatlakozik?

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23242) petipetya válasza nebancsa (#23217) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gondolkodtam. Jól értem, hogy ez a kínai szerkezet lehet jobb és rosszabb is, mint az olcsó Seiko szerkezet? Mert izgalmasabb annál, a beszabályzás pedig nem különbözhet az ismert Vostok/Seiko módszertől (tehát simán felnyitom és megoldom magam), talán csak tömítést lehet nehezebb találni bele, ha oda kerülne a sor. Mindezek mellett tegyük fel, hogy nem érdekel a javíthatóság lehetősége.

Akkor miért is kellene nekem a Cadisen C1032 az olcsó Seiko belsővel, ha méretre és kinézetre sokkal inkább a kínai szerkezetes Cadisen C1037 tetszik?

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23243) dzsi23 válasza petipetya (#23242) üzenetére


dzsi23
addikt

"Jól értem, hogy ez a kínai szerkezet lehet jobb és rosszabb is, mint az olcsó Seiko szerkezet?"

Miből következtettél arra, hogy jobb is lehet? :) Nem, jobb semmiképp sem lesz. Izgalmasabbnak talán mondhatjuk, de kinek mi izgalmas... én pl. nem rajongok segédszámlapos hét napja (vagy épp dátum) jelzésért.

(#23244) dzsi23 válasza Jenne (#23241) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem a vastagsággal van baj, hanem a szélességgel. Szerintem ez csak a gyári fémmel néz ki jól. Vagy bőrrel, aminek olyan a formája, mint a gyári fémnek, de olyat meg valszeg csak csináltatni tudsz.

(#23245) T0mcs válasza petipetya (#23242) üzenetére


T0mcs
tag

Van több kínai szerkezetes órám és működnek!
Vásárlás előtt mindenképp hsz -t olvasd át és nézzél youtube videót. Kellő vásárlói + tapasztalat után én is bátran bele vágok :D Viszont ha alig adtak el bellőle és youtube sem ismeri nem foglalkoznék vele...

Volt hogy itt kérdeztem rá hogy ki ismeri és nem meglepő módon ismertebb órák már szinte mind megfordultak itt is és van tapasztalat.

(#23246) nebancsa válasza petipetya (#23242) üzenetére


nebancsa
senior tag

Én az olcsó seikót az olcsó vostokhoz hasonlítanám, mindegyik igénytelen van dögivel alkatrész hozzá, és a még élő órások sem idegenkednek tőle. Hogy ettől jobb -e mint egy ismeretlen szerkezet, eleve előitélettel kezelhető országból döntsd el te magad :)
Engem lenyűgöznek a kínai szerkezetek nem félek tőlük, amik vannak azok megbizhatóan járnak, és tetszik hogy mernek új dolgokat is alkotni. Az más kérdés hogy nem ritka hogy egy drágább svájci óra hamisítványához alkották meg a szerkezetet. Csak leszivárgott az olcsóbb szegmensbe.
Ha órát veszek az első szempont a kinézet, és utána funkcionalitása, majd a beltartalom. Eleve nem vennék azért órát mert japán szerkezetes, de a mérete és kinézete nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#23247) petipetya válasza nebancsa (#23246) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyedül az "előítélettel kezelhető országgal" nem értek egyet. Ez nem befolyásoló tényező.

"nincs rá lezsóidő"

(#23248) petipetya válasza nebancsa (#23246) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy nem tetszik az egyik, csak azt, hogy a másik jobban tetszik.

Vágyom egy szalon automatára, mivel a 24 órás Vostokkal úgy érzem magam, mintha egy tankkal rohannék le egy országot (ami egyébként pozitív dolog számomra).

Gondolkodtam egy egyszerűbb kinézetű Amphibián, mivel a szerkezetben nem csalódnék, és egy másik lünettával testre tudnám szabni:

Ezzel szemben a Cadisen szerkezete ugyancsak megfelelő lenne, a külseje pedig sokkal letisztultabb, zafír, ráadásul ennél nagyon tetszik ez a dupla dátumablak. Mellette szól még, hogy miért legyen két orosz óra, ha lehet egy orosz és egy eddig ismeretlen:

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#23249) dzsi23 válasza nebancsa (#23246) üzenetére


dzsi23
addikt

Normális ember nem vesz olyan órát, ami nem tetszik neki. Én sem azért veszek japán szerkezetest, mert japán szerkezetes, hanem mondjuk van egy kínai és egy japán, mindkettő tetszik, akkor inkább a japánt választom. A kínainak sem az a baja, hogy nem ketyeghet 10 évig, mert simán megtörténhet, hanem az a baja, hogy zsákbamacska. Ezt nyilván az ára is tükrözi. Japán szerkezet is csődöt mondhat, csak kisebb a valószínűsége. És igazából ennyi a lényege. Legalább is a belső tartalomnak ennyi a lényege, ha két kínai óráról beszélünk. De ha maga az óra is japán (vagy japán cég gyártja/gyártatja), akkor az anyagminőség, összeszerelés, kidolgozottság is jó eséllyel jobb. Persze, ez sem törvényszerű, nekem is van nagyon szép kínai órám, de általánosságban igaz.

[ Szerkesztve ]

(#23250) nebancsa válasza petipetya (#23248) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát ez a fránya birtoklási vágy :)
Nekem most jött meranomról ez a neptun kellemes meglepetésként nem vámolták meg.
Ez egyáltalán nem robosztus.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.