Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23901) petipetya válasza pulutodurumo (#23900) üzenetére


petipetya
nagyúr

Pontosan, a black-black-black-black részre időzítve :)

"nincs rá lezsóidő"

(#23902) NyxNyxNyx


NyxNyxNyx
addikt

Nem bírtam magammal, elvittem az utolsó sub-second dial-os Timex Fairfield-et az emagról. 14400 Ft volt akcióban. Nevetségesen jó ár, 30 ezerért láttam máshol legolcsóbban. Így viszont tuti eladom a Chronos-okat majd ha megjönnek.

A sima Fairfield még olcsóbb, de azt máshol is láttam már hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#23903) T0mcs válasza NyxNyxNyx (#23902) üzenetére


T0mcs
tag

Azért soha nem vennék meg semmit mert "olcsó" vagy épp akciós...

Vagy tetszik valami vagy nem! Persze ha tetszik és épp akciós az a legjobb. :)

(#23904) petipetya


petipetya
nagyúr

16131 GUANQIN business watch

US $23.99

"nincs rá lezsóidő"

(#23905) NyxNyxNyx válasza T0mcs (#23903) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

:F Nyilván. De ha van valami, ami a wishlist-emen van és éppen most akciós, megveszem most, nem várok vele.

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#23906) dzsi23 válasza NyxNyxNyx (#23905) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért ha egy óra 300 ezer a listámon, és leakciózzák 250 ezerre, nem biztos, hogy azonnal lecsapok rá... vagyis inkább biztos, hogy nem. :D Talán majd egyszer. Múltkor láttam az egyik 200 ezres kiszemeltemet ebayen 100 ezerért, de hiába, ha most még annyit is sajnálok rá. :(

(#23907) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Érdeklődök, hogy Weide órához való koronához hozzá lehet jutni valahol, vagy reménytelen a dolog? Órámról elveszett, kitekeredett vagy letörött, ezt nem tudom, de most, hogy óraállítás volt, nem ártana tekerni a mutatókat. Sajnálnám kidobni az órát, mert kb. másfél évesen is olyan, mintha új lenne, és nem mellesleg pontos is. Vagy kinevezem nyári órának, mert a nyári időszámításnál jól mutatja az időt. ;]

Amúgy az a reggel linkelt Guanqin mennyire lehet jó és tartós? Kinézetre nem rossz és az ára is kedvező.

[ Szerkesztve ]

(#23908) dzsi23 válasza Voice24 (#23907) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, a tengely benne van (mivel jár az óra), csak a korona tűnt el. Ez esetben szerintem bármelyik órás rakhat rá egy koronát. Persze, valszeg nem ugyanolyan lesz, mint a gyári. De jó eséllyel a rengelyt is cserélni tudja, ha letört a vége.

(#23909) Jenne


Jenne
senior tag

Most találtam a hazai legnagyobb hirdetőportálon.
IWC Férfi elegáns óra karóra 43mm hagyatékból... járástartalék , ami kb 3 nap! A tüskecsat logón látszik hogy "eredeti".
[kép] -- [kép] -- [kép]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23910) nebancsa válasza petipetya (#23904) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ha a tied business akkor az enyém president :)

1 misiről van leárazva. Még tourbillon visszavan a bakancslistán... egyébként biztatató hogy elérhető árban van, pár év és lehet az 50e-res kategóriába lecsúszik.

[link]

(#23911) nebancsa válasza Jenne (#23909) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ez olyan 150$ kategória, valahol láttam olcsóbban hirdetve, ott még korrekt volt az eladó, nem eredetiként árulta, és a hibájára is felhívta a figyelmet, hogy az autómata felhúzás nem működik rajta.

Ez meg majd 1000$ replika...


Ez nekem annyira nem jön be, viszont ez...

(#23912) T0mcs válasza nebancsa (#23911) üzenetére


T0mcs
tag

Ezek az "open heart" órák azért nem jönnek be mindenkinek...
Szokni kell a szemnek :)
De nem gondolom hogy csak ez miatt elegánsabb vagy komolyabb nak néz ki...

(#23913) dzsi23 válasza nebancsa (#23910) üzenetére


dzsi23
addikt

Ez tényleg tourbillon? Épp két wifi között vagyok, a mobilnetem meg elfogyott, vagyis a keret elfogyott, és belassult, ph!-ra még elég, aliexpressre már nem, szal nem tölti be a linket. :D Vajon Seagull, vagy valami noname szerkezet? Azért egy márkanevet kitalálhattak volna a Tourbillon helyett, ennyi kreativitás szorulhatott volna beléjük.

(#23912) T0mcs:
"De nem gondolom hogy csak ez miatt elegánsabb vagy komolyabb nak néz ki..."

Senki sem állított ilyet. :)

(#23914) @mriya@ válasza dzsi23 (#23913) üzenetére


@mriya@
őstag

Nagyon annak néz ki, de ebben semmi csoda nincs.
Nekem volt "karusszel" tourbillonos kínai karórám, 20 ezer forintos tétel volt.
És igen, forgott a billegő ketrec. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#23915) nebancsa válasza dzsi23 (#23913) üzenetére


nebancsa
senior tag

Guanqin a márkája, azért illesztettem be a Petipetya hozzászólásához, hogy mekkora a kontraszt :)

(#23916) dzsi23 válasza nebancsa (#23915) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha Guanqin, akkor mindegy, ha Tourbillon marad a neve. :D Viszont a szerkezet még kérdéses, nem látok ilyen Seagullt, de ha nem Seagull, akkor mindegy is, 40-50 ezernél többet nem ér. :( Amúgy Stührlingekben is megtalálható, de azokat dollár ezresekben mérik, mintha olyan nagy név lenne a Stührling.

(#23914) @mriya@:
A Tourbillon nevű jobban illik hozzám, lényegesen egyszerűbb a dizájn, 20 ezerért már le is csapnék rá. :D

(#23917) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!
Ennél az epson szerkezetnél hogy kell kihúzni a koronát? Gondolom a push felirat és a nyíl jelzi, de mit és milyen irányba kell nyomni?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23918) xcvbxcvb válasza szetcsuszott (#23917) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Lenyomva tartod azt a kis pöcköt valami hegyesebb eszközzel és ki tudod húzni a koronát, és visszarakásnál is lenyomva kell tartani .

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23919) szetcsuszott válasza xcvbxcvb (#23918) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Az a bajom, hogy ahova a nyíl mutat, ott konkrétan az a piros, az valami nagyon vékony műanyag lapocska. Az alatt van valami pöcök? :F ki kell húzni valami csipesszel azt a műanyagot?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23920) xcvbxcvb válasza szetcsuszott (#23919) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Biztos nem kell kihúzni semmit. Kicsit visszább a koronaszár felé kell lenyomni azt a pöcköt szerintem. De próbáld meg óvatosan valamivel lenyomni és meglátod, könnyen ki kell csúsznia. Ha nem jön könnyen akkor ne erőltesd.

Ennek talán hasonló a kialakítása [link]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23921) pulutodurumo válasza szetcsuszott (#23919) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha kihúzod a koronát, akkor sem ugrik elő a pöcök?

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23922) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Köszi mindenkinek, sikerült végül :) A [link] Naviforce leesett indexe visszaragasztva :))
Más: ha már megjött kínából végre a hátlapleszedő, szétszedtem a kb 15 éves casiom, ami számos, egy bizonyos nyíregyházi órásMESTERnél (!) töltött óra után is folyton párásodott, beázott, ennek megfelelően a belseje is koszos, a mutatókról lekopott a festék, stb..de számomra eszmei értéke van, ajándék volt. Szóval szétszedtem, és ez fogadott, ennyi maradt a hátlaptömítésből, és a koronatömítés is rá van gyógyulva, keményedve a tengelyre. (Ennyit a MESTERről, inkább azt kéne a cégérre írni, hogy órástróger :((( ) Hol lehet 1-1 db tömítést beszerezni? Alin néztem, de ott is csak készletek vannak, nekem nem kell annyi. Van ötlet? vagy vigyem (másik) óráshoz?

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#23923) dzsi23 válasza szetcsuszott (#23922) üzenetére


dzsi23
addikt

Én nem tudok nyíregyen normális órásmesterről, sőt, az egész megyében nem tudok. Legközelebb Debrecenben szoktak ajánlani órást (Papp József vagy a Roger's).

(#23924) nebancsa válasza szetcsuszott (#23922) üzenetére


nebancsa
senior tag

Pontos típusra keress rá az ebay-en, casio-hoz biztos találsz tömítést.

(#23925) dzsi23


dzsi23
addikt

Senki sem talált mostanában olcsón érdekességet? :U

(#23926) pulutodurumo válasza dzsi23 (#23925) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Mi az olcsó? Megint lesz Helm előrendelés, San Martin van pár (a Seiko másolatok) ami fain. Én is nézegettem mostanában az Alit, de 20 - 40$ között nem fogott meg semmi.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23927) dzsi23 válasza pulutodurumo (#23926) üzenetére


dzsi23
addikt

Jó kérdés... legyen mondjuk max. 20 ezer forint, ebben a topikban nálam az az olcsóság felső határa. Nem mondom, hogy most azonnal venni akarok, de jó lenne megint látni egy olyan kínai olcsóságot, ami elgondolkodtat. :)
Ezt pl. most találtam, 20 ezerbe nem fér bele, de mindenképp érdekes.
Pagani Design PD-1654
Bár az alis eladó automatának írja, de igazából egy "kúszó" másodperces kvarc.


(#23928) pulutodurumo válasza dzsi23 (#23927) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ez tényleg nem rossz. 40$, de maximum 50$-ért. A mecha-kvarc kronó is 50 környéke, annál többért nem egy nagy biznisz.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#23929) dzsi23 válasza pulutodurumo (#23928) üzenetére


dzsi23
addikt

Annyiban jobb a kronónál, hogy ennél az "alap" másodpercmutató kúszik, nem a stopperé (mivel ugye nincs is stopper). Stoppernél mindig el kell indítani, ha ilyesmire vágyik az ember, és max. 12 óráig megy, az elemet is nagyon eszi, ennél meg állandóan így mozog. Ettől függetlenül sok a 90$, talán majd lejjebb megy. :U

(#23930) dzsi23 válasza pulutodurumo (#23928) üzenetére


dzsi23
addikt

Ugyanaz a szerkezet 21$-ért, csak hát női órában... :)
Illetve "hét napja" változatban is ugyanannyiért.
Linkelni most nincs kedvem, de úgyis kidobja az ali, női Naviforce-ra keresve... már akit érdekel... van ott videó is a járásáról (meg a nézéséről).
Most már csak férfi órában kell találni ilyet hasonló áron. :D

[ Szerkesztve ]

(#23931) Voice24


Voice24
őstag

Ma megjött az új óra , és kérdezném, hogy a funkcióinál mit takarhat a korona leírásában, hogy elsőre kihúzva a dátum, jobban kihúzva az idő és a hét állítható be? A dátum az oké, a kis ablakban a napot állítja, jobban kihúzva az idő, de hogyan és hol állítom a hetet? A stopper sem egyértelmű, hogy melyik kis számlap mit mutat, de ez annyira nem is lényeges.

(#23932) T0mcs válasza Voice24 (#23931) üzenetére


T0mcs
tag

Az egy álltalános leírás szerintem :)
Hetet csak nem mutat...
Fura is lenne ha időt csak előre lehetne "tekerni"
Hét napját szokták még kijelezni számmal de ez biztosan nem tudja

(#23933) dzsi23 válasza T0mcs (#23932) üzenetére


dzsi23
addikt

Hacsak nem 60 napos egy hét Kínában... :U

Szerk.: A jobb oldali segédszámlapot meg 24-órásnak írja, de 60-as beosztású...

[ Szerkesztve ]

(#23934) Fall-N válasza dzsi23 (#23929) üzenetére


Fall-N
veterán

Kúszó kvarc az jó dolog, egyedül az a furcsa, hogy a lekoppintott Seiko Cocktail Time számlap kapott egy segéd számlapot. Nem áll jól neki, letisztultabb a három mutatóval.

(#23935) Voice24 válasza dzsi23 (#23933) üzenetére


Voice24
őstag

Na, közben rájöttem, a banggood oldalán az illusztráció hibás, a jobb felső kis "small dial" valóban 24-es beosztású, és az órát mutatja, a bal felső a percet, az alsó a másodpercet, tehát azoknál stimmel a 60-as beosztás. [kép]

(#23937) @mriya@ válasza T0mcs (#23936) üzenetére


@mriya@
őstag

Fordított mutatókkal?! :F

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#23938) petipetya válasza T0mcs (#23936) üzenetére


petipetya
nagyúr

Zseniális, ilyet se láttam még :C

"nincs rá lezsóidő"

(#23939) T0mcs válasza @mriya@ (#23937) üzenetére


T0mcs
tag

New innovative :D

(#23940) Kornel


Kornel
veterán

Pangani design VK67-el 13k HUF-ert majd?

[link]

(#23941) Jenne válasza Kornel (#23940) üzenetére


Jenne
senior tag

Nekem ez jobban tetszik, de persze ízlések eltérőek. [kép] -- [kép]
Szintén 60$ alatti áron és Seagull 2813 werk.
Ez a Seagull ez mennyire lehet pontos, és van másodperc stop és kézi húzási lehetőség?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#23942) dzsi23 válasza T0mcs (#23939) üzenetére


dzsi23
addikt

Tavaly rendeltem egy hasonlót, legalább is a megoldás hasonló, a dizájn nem annyira... baklövéseim ékes példája. :D

(#23934) Fall-N:
Nem biztos, hogy egy kínai óránál érdemes azt nézni, hogy mit koppint, valamire úgyis hasonlít (vagy ha nem, akkor általában hülyén néz ki). De ennyi erővel a Bambino is csak egy Cocktail Time koppintás. Vagy fordítva, ki tudja, melyik volt hamarabb, és biztosra veszem, hogy előttük is létezett már ez a dizájn. :)

[ Szerkesztve ]

(#23943) Fall-N válasza dzsi23 (#23942) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez igaz, meg az is ha ők alkotnak akkor nagyon búcsús, szecessziós kinézetű lesz az óra. :D

(#23944) dzsi23 válasza Jenne (#23941) üzenetére


dzsi23
addikt

Elvileg van mp-stop és kézi húzás, csak nem Seagull, hanem Dixmont. A pontosságról nem tudok nyilatkozni, olvastam már hideget, meleget.

(#23945) Kornel


Kornel
veterán

Ha lemondok a power reverse-ről, akkor ez a Starking 11-ert jónak tűnik: [link]

(#23946) nebancsa válasza Kornel (#23945) üzenetére


nebancsa
senior tag

Van ezen is :) látod hogy a rugó mennyire van összetekercselve.

(#23947) Kornel válasza nebancsa (#23946) üzenetére


Kornel
veterán

Igaz.
Gondolom nem másodperc stoppos.
Koronáról húzható vajon?

(#23948) T0mcs válasza Kornel (#23947) üzenetére


T0mcs
tag

Nekem van Starking igaz nem ilyen. De húzható és másodperc stoppos... :)
Kínában szerintem minden automata húzható. Olcsóbbaknál nem is lehetne másképp hiszen a legtöbb fel sem tudja húzni magát :)

(#23949) Kornel válasza T0mcs (#23948) üzenetére


Kornel
veterán

Ez talán fel tudja húzni magát, nem? :)

Nagyon gagyi ez a Starking?

[ Szerkesztve ]

(#23950) T0mcs válasza Kornel (#23949) üzenetére


T0mcs
tag

Nekem nem tetszenek a csontváz órák így nem nyilatkozom.
A starking márkáról viszont nem tudok rosszat mondani 1db vásárlása után :)

Ezt bármikor bevállalnám: Starking+zafir+Miyota

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.