Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23451) perge666 válasza perge666 (#23450) üzenetére


perge666
veterán

Rendeltem egy másik órát is,szerintetek ez meg a másik beállítható hogy minden órába csippanjon?Mert azt nagyon szeretem.


Mindig is a gyengéim voltak az órák,most is van egy pár,de egy ideje nem foglalkoztam velük mert Apple Watchom volt de hétvégén sajnos összetörtem,és most próbálom kitölteni az űrt.....

Jaaaa,munkába szeretném őket hordani azért vettem ilyen sportosakat.

[ Szerkesztve ]

(#23452) petipetya


petipetya
nagyúr

A meteorit számlapra: nem is értem, hogy például egy Rolex miért nem küldött szondát a Holdra, hogy az évfordulóra csinálhassanak holdporral megszórt számlapos NASA órát.

"nincs rá lezsóidő"

(#23453) xcvbxcvb válasza perge666 (#23451) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

A Skmei órák általában jól működnek, de víz alatt ne nagyon használd szerintem.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23454) perge666 válasza xcvbxcvb (#23453) üzenetére


perge666
veterán

Ami van az is tökéletes volt az első elemcseréig,meg utána még néhány hónapig.

Nézegettem még Noviforce órákat is,na azok szerintem nagyon szépek csak alkalmi órának tudnám használni.
Veszek majd egyet csak még nem döntöttem hogy melyiket.

A Skmei amit linkeltem az tud óránként sípolni nem tudod?
Mert ami van az nem tud sajnos.

(#23455) nebancsa válasza petipetya (#23452) üzenetére


nebancsa
senior tag

Hát a holdpor nem hiszem hogy jót tesz az óraszerkezetnek, a holdközet meg a gyémántnál is drágább. :)
Meteoritos órája neki is van, és a pepsi járt azt hiszem a holdsétán is. Mint mindenben az elsőre emlékezik mindenki, így az omega jött ebből ki győztesként :)

(#23456) xcvbxcvb válasza perge666 (#23454) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Órásnál cseréltetted az elemet vagy te cserélted ?
Amit linkeltél a Skmei 1227 -es az okosóra féle, szerintem az nem tud óránkénti csipogást, youtubeon néztem. [link].
A 1243 -as az tud [link].

A Naviforce is inkább sportos óra, munkába is hordható szerintem, persze attól függ mit dolgozol :) .

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23457) perge666 válasza xcvbxcvb (#23456) üzenetére


perge666
veterán

Háááát persze hogy én cseréltem,azért ázott be. :DD
Igen a 1227 jelzett mikor hívásom volt vagy üzenet jött,túlzás hogy okosóra,de valami ivadék. :DDD

Na szuper hogy a 1243-as tudja az óhajomat.

Naviforce órám még nem volt,de képek alapján inkább gondoltam hogy elegánsabb,egyébként fém órák,vagy csak úgy néznek ki?

Végülis az Apple Watchot is hordtam munkába,akkor ezt is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#23458) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Lepucoltam a Parnis búvárról a fekete pvd bevonatot, dobtam rá egy acél szíjat, azt is szemcseszórtam, így egységes lett az óratok és a szíj színe.
Szép selyemfényű felületet kaptam. Eléggé fajin lett a végeredmény. Nagyon tetszik. :))

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23459) dzsi23 válasza perge666 (#23457) üzenetére


dzsi23
addikt

A Naviforce névről pont nem az elegancia jut eszembe, és nem csak a neve miatt, hanem mert nagyrészt inkább sportos (vagy sportosnak tűnni akaró) órákat gyárt. Csak nemrég léptek az elegánsabb vonalra, ezek szerint te pont ezek közül szúrtad ki valamelyiket. Akár linkelheted is, úgy könnyebben tudunk véleményt mondani róla. És akár a munkádat is megoszthatod velünk, ha nem titok.

[ Szerkesztve ]

(#23460) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#23458) üzenetére


dzsi23
addikt

Zsír lett! Hol csináltad/csináltattad? :)

(#23461) xcvbxcvb válasza perge666 (#23457) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Valami ötvözet, de nem acél. Krómozva vagy valami mással be vannak vonva. De annyira nem kopnak ahhoz képest.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23462) nebancsa válasza xcvbxcvb (#23458) üzenetére


nebancsa
senior tag

Van előtte képed is, én még nem láttam fekete daytonat, meg a bezel is az övé? Jó lett a homokszórás, tetszik ez a selyemfény.

(#23463) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#23460) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Itthon csináltam . Barkácsoltam homokszórót meg szórókabint :) . Rendeltem különböző szóróanyagokat, azokkal kísérletezgettem. De már rendeltem profi szórópisztolyt is de az még nem jött meg kínából :) .

#23462) nebancsa Olyan fekete volt mint a bezel, de holnap keresek képet. Ez nem a mostani daytona.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23464) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#23463) üzenetére


dzsi23
addikt

Tetszik az ötlet, hirtelen én is elgondolkodtam rajta, meg is néztem pár videót a témában. :) Bár most pont nincs olyan órám, amit mattítanék... b@sszus. :D

(#23465) @mriya@ válasza nebancsa (#23455) üzenetére


@mriya@
őstag

Hú, de szép!!!! :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#23466) petipetya válasza xcvbxcvb (#23458) üzenetére


petipetya
nagyúr

Szép munka, gratulálok 👏

"nincs rá lezsóidő"

(#23467) perge666 válasza dzsi23 (#23459) üzenetére


perge666
veterán


Ilyesféle órái tetszenek,ezekből van nagyon sok variáció mindet nem akarom linkelni,de nagyon bejönnek.

Én nem irodai munkát végzek,egy asztalosipari cégnél dolgozok,számítógép vezérelt gépen,szóval úgymond fizikai munkát végzek.

[ Szerkesztve ]

(#23468) ZolkoW válasza xcvbxcvb (#23458) üzenetére


ZolkoW
őstag

menő lett!

ha már: érdekel, milyen szóróanyaggal készült, nem mintha értenék hozzá, de rossz eredményt már sikerült elérnem a Lid-féle szóróval, a hozzá adott anyaggal, igaz, nem órán..

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23469) dzsi23 válasza perge666 (#23467) üzenetére


dzsi23
addikt

Hát, tény, hogy elegánsabbak, mint az Skmei, de ettől még igencsak sportosak. :)
"csak alkalmi órának tudnám használni"
Mit jelent nálad az "alkalmi"?

(#23470) perge666 válasza dzsi23 (#23469) üzenetére


perge666
veterán

Az alkalmi nálam azt jelenti hogy minden másra ami nem munka. :DDD
De munkából hazaérve nem fogok egyből órát cserélni,csak ha megyek valahova.

xcvbxcvb : A lényeg hogy nem műanyag.
Lehet valami ufó űrhajó anyagjából származik. :))

[ Szerkesztve ]

(#23471) dzsi23 válasza perge666 (#23470) üzenetére


dzsi23
addikt

Ja, tehát egyszerű mindennapi órát keresel, nem alkalmit. :D Igen, arra alkalmas lehet, ha tetszik. A bevonat szerintem zsákbamacska: egyeseknél kopik, másoknál kevésbé, ritkán pedig örökéletű csodák is előfordulnak (bár azok valszeg nem sokat voltak hordva). Ha esetleg belefér a keretbe, ránézhetsz a Pagani Design óráira is.

(#23472) dzsi23


dzsi23
addikt

Hihetetlen, mennyire kellemetlen érzés fogott el, amikor megláttam ezt a Benyart... nem azért, mert lemásolták az egyik álomórámat, hanem mert hova lett a 9-es?? Durván hiányérzetem van, amikor látom. :D


(#23473) biega válasza dzsi23 (#23472) üzenetére


biega
aktív tag

Tudnál egy linket adni ehhez a Benyarhoz? Érdekelne a többi paramétere is.

(#23474) perge666 válasza dzsi23 (#23471) üzenetére


perge666
veterán

Ez a Pagani is elég szép. :C

Köszönöm az infókat mindenkinek. :R

(#23475) dzsi23 válasza biega (#23473) üzenetére


dzsi23
addikt

(#23476) EnterR válasza dzsi23 (#23472) üzenetére


EnterR
veterán

Nee, hát ez nagyon bazári. :D

PSN ID: marquuard

(#23477) biega válasza dzsi23 (#23475) üzenetére


biega
aktív tag

Köszi, most nézem, hogy automata.

(#23478) dzsi23 válasza EnterR (#23476) üzenetére


dzsi23
addikt

Hmm, nem hiszem, hogy bazáribb egy átlagos óránál, hacsak nem a full polírozott tok miatt, de ez (szinte) az összes Benyar és hasonló óránál így van, mivel nem acél a tok. :U A 9-esen kár volt spórolni.

(#23479) xcvbxcvb válasza nebancsa (#23462) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Tessék a kép:

Igen a bezel is az övé. Először le akartam pucolni azt is aztán végül így hagytam.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23480) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#23464) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Persze mert te eladod az óráidat :D . Úgy könnyű :D .

(#23466) petipetya Köszi. Most a Vostokot tervezem üveggyöngyözni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23481) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#23480) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem adom el mindet, de tény, hogy még keresem az igazit. :)

A napos képen is jól néz ki az a Parnis. :K Jó látom, hogy még látszik a szálhúzás nyoma a szíjon?

(#23482) xcvbxcvb válasza ZolkoW (#23468) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Üveggyöngyel szórtam. De érdekes hogy a gyöngy nehezen hozta le a pvd festéket,ötszöri szórásra is maradtak feketés felületek. Korunddal kellett leszórnom, majd utána üveggyöngyel megint .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23483) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#23481) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Én inkább gyűjtögetős vagyok, nehezen adom el a megvett órákat :D .

A fémszíj is fekete, elvileg pvd-s volt. Igen, képen jobban látszik a szálhúzás egy kicsit, de szabad szemmel nem nagyon látszik, ahogy "élőben" ez a szemcsés csillogás sem ennyire.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23484) nebancsa válasza xcvbxcvb (#23479) üzenetére


nebancsa
senior tag

Köszi! Lidlis homokszóró nekem is van, de akkor azzal nem is foglalkozók. Esetleg linkelnéd alin mit néztél ki? :)

(#23485) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#23483) üzenetére


dzsi23
addikt

Némelyiket én is nehezen adom el, de amikor hetek (netán hónapok) óta nem vettem fel, akkor muszáj belátnom, hogy feleslegesen porosodik a polcon. :)

Amúgy milyen eszközök kellenek egy ilyen szóráshoz, és honnan érdemes beszerezni? Akár linkelheted is, ha ráérsz. :R

(#23486) Spíler


Spíler
őstag

Sziasztok!
Nato szíjat rövidített már közületek valaki? Csak vágjam le és égessem el a végét?Vagy,hogy müxik ez? Mert kicsit hülyén néz ki,hogy az óra magasságáig felér és ott eláll.Köszi.:B

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#23487) ZolkoW válasza xcvbxcvb (#23482) üzenetére


ZolkoW
őstag

Köszi az infót!
Nem fémhez vettem, de jó tudni. Amúgy is erősen hiányos a géppark ehhez otthon, se kamra/fülke/sátor, a kompresszor is kicsit sovány, stb.. majd talán egyszer.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#23488) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#23485) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Kell egy hely:) , erősebb kompresszor, levegőtömlő, szórópisztoly (sűrített levegős fújópisztolyból csináltam), meg szóróanyag (ami talán üveggyöngy a legjobb). Védőszemüveg, porszűrő álarc, megfelelően erős kesztyű Célszerű szórókabin is szerintem, vagy nyílt helyen fújni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23489) xcvbxcvb válasza Spíler (#23486) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Fogsz egy megfelelő érmét és éles ollóval ívesen le tudod vágni a pereme mentén a nato szíjat majd gyújtóval megégeted a szélét.
Youtubeon keress rá: Nato strap shorten cut, szavakra. Telóról nem nagyon tudok, szeretek linkeni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23490) Spíler válasza xcvbxcvb (#23489) üzenetére


Spíler
őstag

Köszi. :R

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#23491) T0mcs válasza Spíler (#23486) üzenetére


T0mcs
tag

Azt vissza szokás hajtani. Nem érdemes rövidíteni bután néz ki.

(#23492) @mriya@ válasza T0mcs (#23491) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem pedig visszahajtva néz ki bután.
Én mindegyiket visszavágom. 🤔

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#23493) dzsi23 válasza T0mcs (#23491) üzenetére


dzsi23
addikt

Azért néz ki bután, mert általában fém bújtatók vannak rajta, amiket sokkal szélesebbre (azaz magasabbra) hajtanak gyárilag a kelleténél, így lötyög benne a vékony szíj. Néha a szíj anyagából csinálják a bújtatót is (leginkább raf szíjak esetén), abban nem lötyög. Bár annál meg az fura, hogy kicsit ormótlan a bújtató. Én csak 1 bújtatót szoktam meghagyni, és ott hajtom vissza. [link] Ez sem tökéletes megoldás, de számomra kényelmesebb, mint az eredeti.
Aminél nincs ilyen gond, az a perlon és a paratrooper (az újak talán nem is csúszkálnak).

A legjobb szíjam pedig az, amit magamnak csináltam egy régi farmernadrágomból. Nagyon amatőr megoldás (nem is csináltam még korábban, és azóta sem), és csak alap háztartási eszközeim voltak hozzá, de hordani nagyon jó, és elég masszív is, hogy megállja a helyét egy G-Shockon. :D

[ Szerkesztve ]

(#23494) perge666 válasza dzsi23 (#23493) üzenetére


perge666
veterán

Erről a farmerszíjról raknál fel egy fotót???
Órával együtt természetesen.

(#23495) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Parnis pilóta korunddal kezelve:

A színe nagyon érdekes, erősebb fényben középszürke, árnyékban világos szürke.
3-4 nap intenzív használat után. A szíj szemei között kifényesedik az acél. Az óra tokon még nincs fényesedés.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#23496) dzsi23 válasza xcvbxcvb (#23495) üzenetére


dzsi23
addikt

:C

(#23494) perge666:
Persze. :D

Mint mondtam, nagyon amatőr munka... a cérna sem megfelelő a szíj varráshoz, nagyon csálé is lett a varrás, és őszintén szólva a munka felénél már bántam, hogy belekezdtem, de végigcsináltam. :D Viszont ingyen volt, mert mindent itthon találtam hozzá, kényelmes, és tartósnak is tűnik az eltöltött pár hét alatt, jelenleg a leggyakrabban hordott órám. És talán még belefér ebbe a topikba az óra ára is, vannak drágább Parnisok.

(#23497) EnterR válasza xcvbxcvb (#23495) üzenetére


EnterR
veterán

Azonnal forgalomba! :D

PSN ID: marquuard

(#23498) perge666 válasza dzsi23 (#23496) üzenetére


perge666
veterán

Elég szuper,ha nem tudnám nem mondanám meg hogy házilag készítetted. :C
Az óra is szuper.

xcvbxcvb : Nagyon szép ez a Parnis is.

[ Szerkesztve ]

(#23499) dzsi23 válasza perge666 (#23498) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi! A hátlapja a legszebb! :))

(#23500) xcvbxcvb válasza dzsi23 (#23496) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Jó lett nagyon ;) ! Próbálj egyet csinálni sárga cérnával is esetleg.

(#23497) EnterR (#23498) perge666 Köszi.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.