Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:19:28

LOGOUT.hu

Minden ami kínai és óra, és minden ami olcsó és jó óra.
Bizonyítsuk be, hogy ami kínai és olcsó az is lehet jó óra. :-)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22251) xcvbxcvb válasza nebancsa (#22247) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Talán nem nagyon éri meg, mert a vostokok sem olyan drágák, vagy úgy gondolják nincs nagy kereslet rá.
Vagy a kgb küldött nekik egy lófejet :D .

(#22250) xcvbxcvb Most néztem, már működik a Meranomos tn.
Szerintem koche-viktor valamit trükközött a szállítással, vagy fel se adta.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#22252) han_lev válasza Donki Hóte (#22219) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem van egy órás barátom, akit szintén a hideg ráz egy kinai órától, de a Megírembe simán kicseréli az elemet, és mondja is, hogy bár kinai szar, de az árát megéri, és ezzel ő sem vitatkozik.
Amikor pedig a 115 $-os Parnisomnak leesett a 12 óránál lévő foszforos jelzése, szó nélkül szétszedte, és visszaragasztotta, a másik Parnisnak meg kicserélte a nagymutatóját (mert nem tetszett, rendeltem hozzá másikat), és mindkettőre azt mondta, hogy egy közép-alsó kategóriás mechanikus Citizem minőségével majdnem felér, mert a benne lévő Miyota szerkezet pont ugyanaz, amit azokba szoktak rakni...
:F

Poco F5/pro

(#22253) dzsi23 válasza han_lev (#22252) üzenetére


dzsi23
addikt

A Miyota a Citizen szerkezetgyára, a saját óráiba Citizen nevű a szerkezet is, más cégeknek Miyota névan adja el, más nevet gravíroznak rá, ennyi a különbség. Ugyanez a helyzet az SII és a Seiko esetén is.
Egy Citizen vagy Seiko szerkezetes órát illene minden órásnak megjavítani (vagy legalább is megpróbálni), attól függetlenül, hogy milyen órában van. És nagyrészt azért nem túl gagyi órákba pakolják ezeket.

(#22254) han_lev válasza dzsi23 (#22253) üzenetére


han_lev
senior tag

Ja, ez így van. És a Parnis acéltokkal meg zafír üveggel, minőségi szíjjal üti a mechanikus Citizenek minőségét.
Azok meg nem 20 ezernél kezdődnek... :K

Poco F5/pro

(#22255) dzsi23 válasza han_lev (#22254) üzenetére


dzsi23
addikt

"üti a mechanikus Citizenek minőségét"

Persze, sírva könyörög a Citizen a Parnisok "receptjéért". :D Neeem, ne túlozzunk. :N

(#22256) han_lev válasza dzsi23 (#22255) üzenetére


han_lev
senior tag

Az üti nálam azt jelenti, hogy elér(heti).
Persze, azért egy Citizen minden tekintetben komolyabb minőségben gyártott óra (és persze a márka brand is ott van mögötte), viszont van, hogy nem sok különbség van közöttük. :)
Annyi mindenesetre nincs (esetenként), amennyi az árban látszik.. :R

[ Szerkesztve ]

Poco F5/pro

(#22257) topi66


topi66
aktív tag

Érdekelne hogy milyen minőséget képviselhet a Carnival T25 Triciumos quartz vagy mechanikus óra?

(#22258) dzsi23 válasza han_lev (#22256) üzenetére


dzsi23
addikt

Persze, hogy nem sok különbség van, de ez egy olyan szakma, ahol egy kis (minőségbeli) különbségért nagy árat kell fizetni. És ahogy feljebb lépünk, a különbség csökken, az ár pedig exponenciálisan nő. Egy 1 milliós és egy 2 milliós óra között kevesebb különbség van, mint egy Parnis és egy olcsó Citizen között, mégis 1 milla az árkülönbség. Laikusként nézve egy Parnis és egy Rolex között sincs nagy eltérés, de pont az apróságok miatt lesz annyival drágább.

(#22257) topi66:
Igen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22259) han_lev válasza topi66 (#22257) üzenetére


han_lev
senior tag

A Carnival a jobb minőséghez tartozik - eddigi ismereteim szerint - a mechanikus szerkezetekben gyakran van miyota, és az üveg is sokszor zafír. A naptáras szerkezetek pedig seikó klón (vagy seikó?)
Parnis, Debert, Carnival, nálam kb így nálam,
Qwartzban a Paganis designe.
De vannak szakavatottabbak. :R

Poco F5/pro

(#22260) dzsi23


dzsi23
addikt

Ha már Carnival, múltkor keresett valaki mp-mutató és naptár nélküli órát: a megszokott DW-szerű dizájn egy kis tríciummal izgalmasabbá téve.


(#22261) @mriya@ válasza topi66 (#22257) üzenetére


@mriya@
őstag

Van itt olyan illető a topikon, akinek bevált, állítólag svájci (kvarc) szerkezetes az óra.
Amit én kaptam, abban vagy fáradtak voltak a csövek, vagy gyárilag gyenge fényűeket építenek be.
Mindenesetre én gyorsan eladtam. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#22262) schawo válasza dzsi23 (#22258) üzenetére


schawo
titán

Azért nem mindenben tudok ezzel egyetérteni. Igenis van szórás az ár-érték arányban, elég nagy. Letakart logóval a 60 dolláros Didun órámat bármikor az 2000 dolláros Hamilton elé tenném (szerkezeteket most nem figyelembe véve, mert nyilván egy ST6 és egy Valjoux 7750 nem egy lapon említhető).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22263) dzsi23 válasza schawo (#22262) üzenetére


dzsi23
addikt

Természetesen nem minden esetben igaz, és a szerkezeteket is figyelembe vettem. Na, mindegy, a Citizen és Parnis közötti minőségbeli különbségre visszatérek, ha megjött a Citizenem. :D Bár sok hasonlóság nincs egy elegáns, "bauhaus" stílusú, bőrszíjas, automata óra, és egy sportosan elegáns, fémszíjas, rádiós kvarcóra között, de meglátom, mit nyújt minőségben. :U
Amúgy annyira jól megcsinálták a Didunt, vagy a Hamiltonnal nem stimmel valami?

(#22264) Breki


Breki
veterán

Ha már Parnis, Pagani

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#22265) nebancsa válasza dzsi23 (#22263) üzenetére


nebancsa
senior tag

Egy sportosan elegáns rádiós citizen a 90-es évekből. :)

Sok mindent tényleg nem tudsz összehasonlítani. Parnisnál a tok kidolgzását tudod összehasonlítani, ami egy 100eFt fölötti citizen-nél sincs probléma.

(#22266) dzsi23 válasza nebancsa (#22265) üzenetére


dzsi23
addikt

Nahát, mintha Giugiaro tervezte volna ezt a Citizent, menő darab. :C
Amúgy jóval 100k alatt volt. Itthon biztos lenne annyi, de USA-ból lényegesen olcsóbb. :)

[ Szerkesztve ]

(#22267) Dr.NX


Dr.NX
addikt

Hali,
Soki Pepsihez keresek valami minőségibb acél szíjat, (ugyanolyan Oyster stílusút) 20 mm-est.
A hozzávaló szíj elég nyamvadt minőségű, elkezdett zavarni.
Van valakinek bevált, tömörebb szíja (Aliról, ebay-ről, stb.)?

Elfogadom a sütiket.

(#22268) Relaxmpv válasza topi66 (#22257) üzenetére


Relaxmpv
csendes tag

Carnival T25-ös kvarcom van. Finom csiszolású acél tok fényes kerettel, igényes a számlap és a mutatók, minőségi tömör szíj, svájci Ronda 517 kvarc szerkezet. Sötétben bőven elegendő a T25. Nagyon megérte az árát.

(#22269) topi66


topi66
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,bár nem olcsó óra és sanszos az áfa is de bevállalok egyet. A vízállósága kevésnek túnik de majd figyelek rá

(#22270) dzsi23 válasza Dr.NX (#22267) üzenetére


dzsi23
addikt

Az a baj a fémszíjakkal, hogy a végszem vagy egyenes, és szvsz. nem mutat jól, vagy nem illeszkedik rendesen a tokhoz, és talán rárakni sem lehet. A másik dolog meg az, hogy egy normális szíj többször annyiba kerül, mint az a Soki. :U

(#22271) Kornel


Kornel
veterán

Erről mit kell tudni, megvehető?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#22272) Tsebacsi válasza Kornel (#22271) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én szeretem látni milyen valójában is a portéka, ennél sajna nincs vásárlói kép, se nagyon infó a rendelési számokról. Részemről picit rizikós lenne, de a Benyar általánosságban elfogadható minőséget hoz.

Jobban megnézve nem sokban tér el a Benyar "topicórájától", sőt:

[link]

Ezt kvázi ajánlottnak tekintheted, nekem is van 2 db :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22273) xcvbxcvb válasza Kornel (#22271) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Megir, Benyar, Naviforce, Skmei, ezek általában jók szoktak lenni.

Én is kedvelem a fekete órákat.
De ha fekete tokos órát szeretnél, megkophat, ezért szoktunk ezüst színűt ajánlani. Amennyiben ez nem zavar akkor megveheted.

De szerintem ha veszel egy fekete számlapos ezüst tokos órát fekete mesh szíjjal, amit külön is megvehetsz hozzá, akkor az összhatása elég jó lehet. A fekete mesh szíj is megkopik, de mivel sűrű kis szemes nem nagyon látszik rajta.
Például:

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#22274) Breki válasza Dr.NX (#22267) üzenetére


Breki
veterán

Lehet tévedek, de lehet megnéznék egy Lorus szíjat hozzá.

Mondjuk szerintem ez nem is igazi Pepsi

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#22275) Dr.NX válasza Breki (#22274) üzenetére


Dr.NX
addikt

Köszi a tippeket, nézegettem magát az RH941GX9-et is, 22 ezer körül megvehető.
Szerintem az is Pepsi, legalábbis kék-piros.

Elfogadom a sütiket.

(#22276) han_lev


han_lev
senior tag

Sziasztok!
Lenne pár kérdésem
ezekkel kapcsolatban
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

1 - mi a tapasztalat, vélemény ezzel a webshoppal kapcsolatban?
2 - van e ettől : olcsóbb, vagy hazai, vagy biztonságosabb webshop?
3 - van e ezeknek alternatívája máshol (Ali, Gearbest)

Nyílván az első négy seiko solar, vagy citizen ecocdrive.
Az utolsó más, a G-Shock, arra is rákérdeznék, de tudtommal más (kinai) nem gyárt ilyen sokféle szenzorral ellátott digitális órát..
:F
:R

Poco F5/pro

(#22277) dzsi23 válasza han_lev (#22276) üzenetére


dzsi23
addikt

Ajánlott forrás a jomashop, csak ne feledkezz meg a szállítási díjról, áfáról, vámról, vámkezelési díjról se. Ha biztonságosabbnak nem is mondanám a magyar webshopokat, de egy esetlegesen felmerülő problémát mindenképp egyszerűbb egy hazai bolttal megoldani, és akár személyesen is az asztalra lehet csapni. :D Olcsóbb lehet van, de túl sok órát linkeltél, így erre nehéz válaszolni. Mázli, hogy a garanciára nem kérdeztél rá.

(#22278) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Tudnátok ajánlani 20-25e körül olyan automatát, amelyik koronáról is felhúzható?
Az Omega Seamaster design előnyben, méret 40-43, számlap fekete vagy sötétkék.
Pár napja említették többen is a Paulareis órákat, amelyek tetszenének is, baráti az áruk, de a leírások alapján nem igazán egyértelmű, hogy koronáról is húzhatók...
Ugyanez a problémám pl. ezzel a Carnival-lal is.

(#22279) pulutodurumo válasza Mr.Grey (#22278) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Olyat keress, amiben Miyota, vagy Seiko 3X van. Azok húzhatóak. Még egy csomó kínai werk is, csak azokra nem tudok típust mondani.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#22280) dzsi23 válasza pulutodurumo (#22279) üzenetére


dzsi23
addikt

Seagull ST16, ST17 biztosan húzható, meg talán a többi Seagull is.

[ Szerkesztve ]

(#22281) xcvbxcvb válasza Mr.Grey (#22278) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Esetleg Pagani Design 1617 link

Azt ajánlom inkább hogy ebayről vedd ahol van paypal védelem, vagy olyan helyről ahol tudsz vele fizetni.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#22282) Tsebacsi válasza Mr.Grey (#22278) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit csúnya módon (eredeti logóva), de van Alin 1-2 bolt, ahol árulnak ilyet abban az ársávban, amit keresel:

Nekem ilyenem van, kb. másfél hete jött, a teljesen fekete verzió, másodperc stoppos werk, kézzel is húzható, a minősége szerintem több mint megfelelő ennyi pénzért.

Más színekben is van

Erről is jó vélemények vannak.

Én meg annyira belelkesültem, hogy rendeltem egy ilyet, és a pokolban fogok elégni :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22283) han_lev válasza dzsi23 (#22277) üzenetére


han_lev
senior tag

:R
A lényeg a linkelt óráknál az ecodriv illetve a solar működés. A citizen és a seiko ilyen jellegű órái analóg naptáras kivitelben.
Mitha pulsar lett volna ilyen, nem tudom. :F
Ha rendeltetetek már olcsó magyar, vagy EUs weboldalról seikot, akkor azt megköszönöm, ha megosztjátok.
Citizen gondolom mindenhol drága.

Poco F5/pro

(#22284) han_lev válasza Mr.Grey (#22278) üzenetére


han_lev
senior tag

Nekem van 5 parnisom, mind húzható koronáról: [link] pl.
vagy: [link]
de ez is: [link] és különböző verziói.
ÉS ezekben van ST szerkezet is és Miyota is.
Szintem a parnisok, Debertek, Corguetek, Carnivalok mind húzhatók koronáról...

Poco F5/pro

(#22285) schawo válasza Mr.Grey (#22278) üzenetére


schawo
titán

A Seiko 5-ös sorozatán kívül (ha véletlenszerűen válogatsz) rendkívül nehéz lesz olyat találnod, ami nem húzható koronáról. Az összes ma kapható, széles körben használt, népszerű japó, svájci, kínai werk felhúzós. (leszámítva ugye a 7s26-ot, amit a Seikón kívül más nemigen használ)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#22286) dzsi23 válasza han_lev (#22283) üzenetére


dzsi23
addikt

A Citizen olcsóbban kínál fényenergiával működő órát, mint a Seiko. A Pulsarnak is van néhány, a Casionak meg sok. Nincs olyan bolt, ahol minden a legolcsóbb, az egyik óra itt olcsóbb, a másik ott. Nézz ki egyet, ami tetszik, és megmondjuk, honnan érdemes megvenni, vagy ajánlunk hasonlót. :)

(#22287) EnterR válasza Tsebacsi (#22282) üzenetére


EnterR
veterán

Most nézem, review képeken nem is Age Girl van, hanem Rolex. :DDD Abból az egyik nem is működik.

PSN ID: marquuard

(#22288) EnterR válasza EnterR (#22287) üzenetére


EnterR
veterán

Ja, hogy egyik sem "Age Girl". Rafkósan árulják. :D

PSN ID: marquuard

(#22289) dzsi23 válasza EnterR (#22288) üzenetére


dzsi23
addikt

Én is benéztem. :D

(#22290) Tsebacsi válasza EnterR (#22288) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bizony, meg is kér, hogy ha lehet, ne tölts fel képet ha megkaptad :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22291) EnterR válasza Tsebacsi (#22290) üzenetére


EnterR
veterán

Parádé, majd számolj be róla. :C

PSN ID: marquuard

(#22292) Tsebacsi válasza EnterR (#22291) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Természetesen, az előzőről is tettem fel 1-2 képet, erről is fogok ha megérkezik. :R

Tudom hogy kicsit prosztó dolog ilyet birtokolni/hordani, de ez a két stílus marhára tetszik, és egyelőre nem akarok komolyan beruházni egy Steinhartra vagy egyéb mikrobrandbe. Amúgy sem vagizni kell, önmagam szórakoztatása a cél.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22293) han_lev válasza dzsi23 (#22286) üzenetére


han_lev
senior tag

Rajta vagyok.
Egyik barátomnak kell, nekem már van hasonló.
Mondjuk én nem vagyok oda a "napmeghajtásos" verkekért.

:R

[ Szerkesztve ]

Poco F5/pro

(#22294) han_lev


han_lev
senior tag

Hazai webshop casiora, seikóra (pulsar) melyik ajánlott?
A timestore-t már néztem.
Az összefoglalóban csak a kinaiak vannak.
:R

Poco F5/pro

(#22295) dzsi23 válasza Tsebacsi (#22292) üzenetére


dzsi23
addikt

Nem vagizni kell, és komolyan beruházni sem akarsz, de akkor miért nem egy olcsóbb Paganit választottál? :) Bevált márka megbízható szerkezettel, szemben egy zsákbamacska hamisítvánnyal, ismeretlen belsővel.
[link]

(#22296) Tsebacsi válasza dzsi23 (#22295) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos, nem tudom, ez nem jött szembe Allin... :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#22297) dzsi23 válasza han_lev (#22294) üzenetére


dzsi23
addikt

A timestore mondjuk pont nem hazai, hanem szlovák, nálunk nem tudna olyan olcsó lenni. :)

Amúgy Casiora a timecenter, Seikora meg a Seiko Boutique ajánlott leginkább. Ha az ár nem számít. Ha számít, akkor csak magamat tudom ismételni: "Nincs olyan bolt, ahol minden a legolcsóbb, az egyik óra itt olcsóbb, a másik ott."

[ Szerkesztve ]

(#22298) Karcsiiik


Karcsiiik
csendes tag

Sziasztok.Pénteken hozta a postás,azóta ez van rajtam.Első acéltokos órám.Korona nélkül 42 millis.A másodpercmutató pontosan jelre üt.Nagyon tetszik a szíjat leszámítva.Hajtogatott lemezből van.A pontossága -0,1 s/nap.Timestore-ról rendeltem 80 euróért.

(#22299) dzsi23 válasza Karcsiiik (#22298) üzenetére


dzsi23
addikt

Zsír, grat hozzá! Ugye, hogy jobb érzés egy acél tokos órát viselni? :))

(#22300) Karcsiiik válasza dzsi23 (#22299) üzenetére


Karcsiiik
csendes tag

Bizony jobb érzés.Van analóg skmeim,megirem napelemes casiom,de ez valahogy más.Akárhányszor rápillantok az elégedettség vigyora jelenik meg az orrom alatt.Már csak a vízállóságát kellene kipróbálnom. Nem tudom lehet-e hinni a garantált 100m-nek,mert a korona elég könnyen forog benyomott állapotban is.A skmein érezhetően nehezebben fordul,sőt mikor elengedem kicsit vissza is fordul.Lehet elviszem óráshoz,tesztelje a vízállóságot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.