Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Doky586: SecureBoot kulcsok frissítése (2026 nyara)
- potyautas: Olyan valóságosnak tűnt
- ricsi99: 6. Genes alaplap tündöklése kontra MS/Zintel korlátozásai
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hieronymus: Az igaz barátság kezdete
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonkilencedik rész
- sziku69: Szólánc.
-
LOGOUT
Üdvözlet minden kedves látogatónak, akit érdekel ez a remek kikapcsolódási forma. Legyen az hobbi vagy sport szintű.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Steady74
Topikgazda
válasz
Jofi81
#49784
üzenetére
Legjobb a 2 mm-es Aqua, ahogy írták. Akár keverve (Classic és Uni) akár külön külön is nagyon jó. Aromázhatod, vagy simán, mindenhogy jó. 1 egység pellethez fél egység víz (vagy armás víz), összerázod, és kb fél óra és rendben van. Én előző este szoktam így bekeverni, a vízparton szétmorzsolom, vizes kézzel átkerven 1X és kész is van.
Todbringend: Ilyen zsinórt próbáltam ki, 100m-es dobáshoz is megfelelő.
bilon73: Köszi szépen, akkor lehet oda megyek!
-
saen
veterán
válasz
bilon73
#49797
üzenetére
A spicc nem vesz részt a dobásban, dobósúlyt nem befolyásolja és nem is törik el túlterhelés alatt. Biztosan rátekeredett a zsinór.
A kapott spiccek között biztosan van különbség, fog meg őket a végüknél egy kézzel és nézd meg melyik mennyire hajlik meg a saját súlya alatt. Látni fogod a különbséget.
A zsinórcsavarodás abból eredhet, hogy rosszul van felrakva az orsóra. Kétféleképpen lehet feltekerni:
-hagyod a spulniról lepörögni a zsinórt
-forog a spulni és úgy adja le a zsinórt
Amikor tekered fel, egyik módon kezded el, majd megnézed menet közben, hogy a zsinór meg van-e csavarodva akkor ha kicsit visszabontod az orsóról. Ha igen, akkor a másik módon kell feltekerni, ha nem, akkor pedig folytasd. Kicsit lehet zavaros ez így, de talán érthető. -
bilon73
aktív tag
Tanácsot kérnék,
megvettem életem első két feeder botját. nem egy nagy vasszisztdasz egyik sem (valami DAM feeder, talán camaro), de sikerült egy spiccet törnöm dobás közben.
az van a botra írva, hogy <90g, ebben az esetben mekkora lehet az optimális dobósúly?
30g-os bordás kosárral horgásztam az első 1-2 órában, először 10 dobás etetésként, majd 10 perces ütemben dobtam utána a bordással, kb két óra után tettem fel 30g-os method kosarat.Na a törés a bordás kosárral volt, de nem hinném, hogy úgy meg tudtam tömni, hogy 90g-nál nehezebb legyen.
A másik ötletem, hogy halfogásnál vettem észre, hogy csavarodik a zsinór, és minden hal után 5 percet szenvedtem, hogy a spiccről leszedjem a damilt (monofil, fogalmam sincs, hogy milyen vastag, kb 28-34 közötti, mert ilyen volt otthon tekercsben, de nem volt ráírva a méret). El tudom képzelni, hogy dobásnál is rátekeredett, bár én mindig "megrángatom" dobás előtt, szóval...passz.
az is lehet, hogy gyári hibás volt, szerencsére adtak hozzá pótspiccet. Én nem látok különbséget a spiccek között, csak az egyik sárga, a másik piros, de szerintem egyforma vastagok.
a csavarodás oka lehet, hogy nem használtam forgókapcsot? sima csúszó kosár, alatta egy gyorskapocs ami ütköző is, alatta a horogelőke.ennyi volt a szerelék.
-
bilon73
aktív tag
válasz
Steady74
#49776
üzenetére
szombaton nem volt semmi.
csak horgászverseny
így a vasút felöli oldalra kellett ülnöm. a 17-21 helyeket ajánlották, és tényleg...
sok kárász, keszeg, 1-2 ponty, bár ott viszonylag távolabbra kell dobni, mint a 38-42 környékén.fent az úton volt egy kis nyárfaszösz, de nem vészes
-
Todbringend
csendes tag
válasz
galervin93
#49793
üzenetére
Köszi. Úgy tűnik már tényleg mindenre van megoldás

-
pvt.peter
őstag
Sziasztok,
Van esetleg vkinek tapasztalata az alabbi botok valamelyikevel?
Caperlan Bot Sensitiv-5 Medium 330
Caperlan Bot Sensitiv-5 Heavy 360Jokat hallottam, olvastam rola, a kerdes az lenne, hogy melyik legyen? A 330-as vagy 360-as?
Ertelemszeruen feederezni szeretnek, keszeg, ponty, amur, stb.Koszonom a valaszt.
-
galervin93
addikt
válasz
Todbringend
#49791
üzenetére
Pölö. De jó pár gyártónak van ilyen zsinórja. Kónuszos vagy tapered címszó alatt keress rájuk. Én spec az említett Dömét használom teljes megelégedéssel, de van jó pár más márka, modell is.
-
vendingo
veterán
A kinti garanciáztatás sok esetben jobb mint a hazai.

Én már mindig mindent kintről rendelek, eddig még semmit nem vámoltak, pedig több száz rendelésem volt már drágább tételben is. Épp az előbb rendeltem egy 30 ezres porszívót Gearbestről. Gyanítom, hogy előbb megfog jönni, mintha itthonról rendeltem volna hasonló készüléket.
Rendeltem már horgászbotot is Aliról, szépen egyben megérkezett a hazai ár feléért ingyen szállítással.
Persze nem azt akarom mondani, hogy mindig minden átmegy a vámon, de nekem ha megfognak valamit még akkor is plusszban leszek. Alap, hogy úgy kell rendelni, ha megfogják és fizetni kell, akkor még ne fájjon. -
Todbringend
csendes tag
Azokon a tavakon ahol nem lehet fonott dobóelőkét sem használni, ott mi a legjobb megoldás? 20as főzsinóron nem tűnik jó megoldasnak a 35 40es előtét. Pláne nem feederen ahol kicsik a spicc gyűrűi.
-
-
válasz
Gyakornok
#49786
üzenetére
1. Kérlek tanulj meg linkelni, hidd el, senki se fogja így megnézni a linkeket, pláne nem ennyit.
2. ha 10-30g fölé mész a bottal, semmit nem fogsz tudni bedobni rendesen.
Wobblerekre, kisebb villantókra még az is sok, de kezdőnek nem baj ha nem annyira vékony a bot, kevésbé töröd így el.
Silstar Yokozuna Senzo Spin - ebből egy 5-25/240-es az már simán vállalható, használható, kellemes bot (dobáltam vele jópárat, nagyon megtetszett, csak én utálom az osztott nyelet).
Nevis se rossz már az alsó kategóriában sem.
Zsinórnak én egy nem erre kitaláltat kezdtem használni, mondván pár alkalomra jó lesz, azóta lement egy idény, simán bírja, jól tűri, és első beruházásnak, próbálkozni simán jó: a Nevis Espiritről van szó - ezt a többiek sosem ajánlanák pergetni, talán nem is annyira ismerik, nekem simán jó, persze drótelőkével használom.Orsó a legnehezebb, én mindenképp olyat vennék ami pótdobbal van, hogy ha úgy gondolod, legyen a zsákban egy dob fonottal is.
Ezt nem ismerem, de ha olcsó kell, nem nagyon van sok alternatíva / csúcs választás, én simán bevállalnám. Én elsőre egy 1 csapágyas, még olcsóbbat fogtam be, lényegében azzal se volt bajom.
Azóta persze lecseréltem, de nem azért mert tönkrement, hanem adódott egy 6 csapágyas Banax.
Ég és föld, árban se egy kategória, de visszagondolva, mint kezdő, simán megtette a másik is.Én most egy 2-14g-os Daiwa-t használok a Banax-szal, imádom, de azt kezdőnek nem ajánlanám a tűspicc miatt. Ez általában 15k körül van, én kifogtam akcióban 9k magasságában, le is csaptam rá.
Így bot + orsó 10k, ha elmész 20-ig akkor drágábbakat is választhatsz, minőségben viszont szerintem nem leszel érezhetően beljebb.
De hallgassuk meg a többieket is, szóljatok ha nagyon nem értetek egyet
-
vendingo
veterán
válasz
Gyakornok
#49786
üzenetére
Ebből a keretből csak kínából tudnál normális cuccot összerakni, ami jó minőségű lenne. Itthonról ennyiért csak alap belépő cuccokat tudnál venni. Takony botot, meg olyan orsót, amit 1 szezon alatt széttekersz. A zsinórból is csak monfolil jönne ki. Itthon 1 tekercs normális fonott 4-5 ezertől kezdődik.
-
Gyakornok
csendes tag
Sziasztok!
Kezdő tiszai pergető horgász vagyok. Eddig csak élő hallal vagy halszelettel rablóztam, ám megtetszett eme nemes horgászmódszer, amikor volt lehetőségem kipróbálni egy kölcsönkapott felszereléssel. Úgy döntöttem beruházok egyre, ám kezdésnek nem szeretnék túl drága botot, orsót tördelni. Azt szeretném kérdezni, hogy balin és csuka riogatásra milyen pálcát és orsót ajánlotok? a kettő együtt olyan 20 000 környékére saccolva ehhez jöhet egy fonott zsinór is természetesen pluszba, ami kibírja a kezdeti esetlenkedéseket, akadásokat. fenéken jiggel kopogtatni nem nagyon szeretnék. Inkább a wobblerezés s a kanalazás az ami jobban érdekel.
elég sokat olvastam utána, s ezek tetszettek meg:
szerintetek ezek jók? s milyen párost ajánlanátok?
https://www.xfish.hu/effzett-yagi-pergeto-bot-274m-12-42g
https://www.xfish.hu/nevis-secure-spin-pergeto-bot-20-50gr-240m (narancssárga)orsó:
https://www.xfish.hu/pergeto-orso-kamasaki-elite-spin-1000-7-1cs
https://www.xfish.hu/shimano-sienna-2500fe-2017-pergeto-orso
https://www.xfish.hu/quantum-ultrex-fd-15-os-pergeto-orso
https://www.xfish.hu/quantum-ultrex-fd-20-as-pergeto-orsoZsinor
https://www.xfish.hu/fin-hero-4-szalas-fonott-zsinor-300m-018mm-1230kg
https://www.xfish.hu/pz-classic-zrx-fonott-zsinor-sotet-szurke018mm-148kg-120mzsinórnál volna még olyan kérdésem, hogy elég egy tekercs (100-150 m jobb minőségű s alá valami gyengébb,olcsóbb feltekerés?
Vagy esetleg mást?
-
vendingo
veterán
Tóra, süllőzni, gumizni, ~5 grammos fejekkel 2-10g vagy 5-15g a nyerőbb?
-
Steady74
Topikgazda
válasz
galervin93
#49779
üzenetére
Kedden de. akkor lehet kinézek és ha nagyon sz@r a helyzet, akkor inkább rakózok. Bár lehet jó sok kukoricávak etetve ki tudnám a pontyokat csalni rakótavra is.
-
galervin93
addikt
válasz
Zoli bácsi
#49780
üzenetére

-
Zoli bácsi
őstag
válasz
BLUE TORNADO
#49774
üzenetére
Hamu? Csúnya látvány....?
Bocsi, de röhögtem. Nem gúnyolódás, de mindjárt megértitek.
Én Kapuváron lakom, egy kis folyócska kanyarog végig a városkán, a Kis-Rába.
Van a város szélén egy különálló épületegyüttes, amit birtokba vettek...a...a....ööööö szóval egy csoport, akiknek a néven nevezése csúnya rasszista dolog. No, szóval ők nagyon szorgalmasak, de nem munkahelyre járnak, hanem kidobott háztartási eszközöket összeszednek, kábelt égetnek, újrahasznosítanak.
A maradék persze megy a vízpartra, meg a vízbe. Pár éve egy sárkányrepülős fentről lefotózta mi a helyzet, de nem lelem a képeket, de kissé konszolidáltabb helyzetről azért találtam.
A Kis-Rábán, majd a folytatásában lévő Rábcán pecázva több szemetet fog az ember, mint halat...
Szóval...Mit nem adnánk a hamuval szennyező családért....Adjuk helyette a mieinket!
[link] -
galervin93
addikt
válasz
Steady74
#49776
üzenetére
Akkor még szinte semennyire, parton is alig hullott, vízben abszolút nem volt. Azóta szerintem romlott a helyzet, eléggé megindult lefele, ráadásul egész héten fújdogálni fog a szél is...
Én holnap Pestszentlőrincre megyek ki egy könnyed spiccbotozásra, ott is elég sok fa van, nem akarok lukra futni a match-csel (meg hát változatosság...
). Meg jó is lesz megszellőztetni picit a gumis spiccet. Idén már csak az a bot nem volt bevetésen, minden más járt már kint. 
-
BLUE TORNADO
senior tag
válasz
galervin93
#49775
üzenetére
Önkormányzat kilőve. Ott egyből kiderülne... A többi talán jó lehet. Mondjuk nem tudok róla, hogy védett terület lenne
-
Steady74
Topikgazda
Ervin, mennyire volt szöszös a Dunakeszi bányató vize mikor voltál? Szerdán tervezek pár órát kimenni fonottal feederezni egyet, de ha nagyon dzsuvás, akkor inkább Ordas rakózás lesz.
-
galervin93
addikt
válasz
BLUE TORNADO
#49774
üzenetére
Önkormányzat?
Esetleg ha természetvédelmi terület, nemzeti park, Natura 2000 stb. akkor náluk, ők előbb harapnak az ilyesmire. -
BLUE TORNADO
senior tag
Üdv!
A segítségeteket kérném!
A kis falunkban, ahol lakom, itt folyik a Túr folyó, ahol Petőfi kapott ihletet a Tisza című verséhez. Nade nem is ez a lényeg. Hanem... A főút átvezet a folyón egy kis hídon. A híd mellett lakik egy család, aki sok-sok éve a folyó partjára hordja a kazánjukból a hamut. Rendesen dombja lett már és teljesen beleömlik a termék a folyóba. Mit lehetne ez ellen tenni? Múltkor találkoztam néhány vendéghorgásszal és ők is szóvá tették, hogy nagyon csúnya látvány. Szerintem a rendőrség nem igazán foglalkozna vele. Esetleg tudnék-e valahol névtelenül feljelentést tenni ellenük, mert azért nem szeretném, ha vita lenne belőle, amiért kiderülne, hogy én jelentettem be őket. Tudniillik nagyon nagy embereknek tartják magukat, közben meg az udvaruk olyan, mint egy MÉH telep. Télen tüzeléskor meg szó szerint égetnek mindent, ami éghető (többek között autó és mezőgazdasági pótkocsi külső gumiját is!!!), az udvaron szegény kutyák tiszta feketék már tőle olyankor.
Előre is köszönöm a segítségeteket! -
Steady74
Topikgazda
válasz
forras2
#49771
üzenetére
Kiegészíteném annyival, hogy a Nevis kosarak középső bordáját elmelegítve el szokták hajlítani vagy kivágják, a csali így tuti nem sérül és a horog sem akad bele. Max 10mm-ig ajánlott a csali. HD vario kosarak is jók, Preston ICS és a Guru hybrid method feeder kosarak. Utóbbi 2ből a gumis verzió jobb, mint a csúszó.
Egyikhez sem közelező a töltő, de nyilván kényelmesebb vele. Angolok szerint 2m-es vízig a sima, oldalfal nélküli kosarak ajánlottak, 3-4m es vízhez az un. banjo vagy oldalfallal rendelkező kosarakat javasolják.
-
forras2
őstag
válasz
Jofi81
#49770
üzenetére
Legegyszerűbbek és legolcsóbbak a Nevis kosarak. Csomagban lehet kapni, 3 különböző méretű kosár hozzá 1 töltő szerszám.
Döme féle kosarak is jók, bár 1 kicsit túlárazottak, mint a preston vagy korum társaik is.
Igazából teljesen mindegy, hogy milyen etetőanyagot teszel bele vagy épp mikropelletet. 1 a lényeg, ne vizezd túl, mert akkor az életben nem fog kioldódni belőle a kaja.
Methodnak az egyik lényege pont az, hogy a bejuttatott kaja kupac tetején ott bámészkodik a csali.
Ebből kifolyólag a kisebb méretek stimmelnek mellé, 8-10-12 mm-esek. Kevés etetőanyag a kosárba, bele a csali, majd megint etetőanyag. Rárakod a kosarat, jól megnyomkodod, és kész.
Én csalitüskét használtam mindig, egyszerű, gyors és kényelmes rajta a csali csere. -
Jofi81
őstag
Szeretném kipróbálni a method feeder módszert, ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:
- Milyen kosarat ajánlanátok? Még nem volt semmilyen, töltőszerszámom sincs egyik féléhez sem (ez kell egyáltalán?), úgyhogy bármilyen jöhet, de ha lehet, legyen vezetőszára.
- Milyen etetőanyag? Vagy inkább pellet?
- Milyen csalit érdemes ehhez használni? Fűzve vagy csalitüskén?
Köszönöm, ha megosztjátok a tapasztalatokat!
-
dik
őstag
válasz
vendingo
#49768
üzenetére
Ja hogy nem tudod akkor értem a hozzászólásod.
Csak annyi jókívánságom legyen ne is legyen soha mert szerintem majd rádöbbensz nem olyan egyszerű menet lesz...
Persze azért ha lesz vele élményed írd ide a tapasztalataidat és ha sikerül még olvasom is majd...
Utánna te sem fogod azt bántásnak nevezni akárhogy próbálsz majd egy nagyobb példányból kiszedni horgot. Bár lehet állatkorházba is elvinni szedjék ki belőle...
Szerencsés esetben nincs vele sok gond kijön gyors és annyi... -
vendingo
veterán
Mocsári teknőst nehogy bántsál, van azoknak így is elég bajuk a kerekedésben kapható fajok miatt.
"Mint minden kétéltű és hüllő, Magyarországon ez a faj is védett, eszmei értéke 50 000 Ft."
Nagyon könnyű beazonosítani: sötét alapon sárga pöttyök.
Más: TSURINOYA NA szériának milyen a számozása/méretezése? Egy átlagos 3000-es orsót szeretnék méretileg.
-
dik
őstag
1mp. alatt hatástalanítani lehet őket!
Rengeteg van belőle errefele is bár én nem vágom melyik őshonos melyik nem, nekem darab darab. Repkednek szerte szét azt annyi túlszaporulat van...

-
vendingo
veterán
Elkezdtem írni egy részletes választ, tök hosszú volt, mentem volna a küldés gombra, erre vissza gombot nyomtam az egéren és eltűnt a hsz.
Röviden: bevinném kereskedésbe, ha ott nem kell, akkor bevágnám egy kockatóba, ahol nincsen teknős, meg nem tud meglépni természetes vízbe.
Teknős fan vagyok, nem bántanám, de ezek a trópusi dögök kiszorítják hazai fajokat, mert nagyon agresszívak. -
vendingo
veterán
válasz
FireFox1996
#49760
üzenetére
Remélem nem ment vissza....
Tavaly a szemem előtt tettek be egy nagytányér méretű vörösfülüt az egyesületi tóba. Sajna későn érkeztem, és pont belecsusszant a vízbe. -
@mriya@
őstag
válasz
FireFox1996
#49760
üzenetére
Ráadásul visszadobni sem szabad, mert nem őshonos. 🤔
-
Vitee
aktív tag
válasz
Interceptor
#49742
üzenetére
Szia, en is ilyen botot vettem a nagy Dunara feederezni, orso az egy 50-es Power Fighter ugyan ugy Dome cucc

Fozsinorbol 25-ost raktam, meg 20as fonott doboeloke.
A bot birja, 270gr-os kosar megtomve kajaval volt a legnagyobb amit dobtam vele. A legdurvabb spiccen is hibatlanul latni a geb kapasat is
Kosarbol amiket dobtam eddig az 190-270gr kozott a fovarosi szakaszon, Te is itt horgaszol ugy tudom, foleg Ujpest kornyeken
-
vendingo
veterán
Ebbe belenyúltál. Nem volt a legjobb választás. Ez a daiwa nem szokott ajánlott lenni.
Én most ALiról szeretnék rendelni orsót. Kinéztem valami leírhatatlan és kimondhatatlan nevűt, amit nagyon ajánlanak több helyen is. 10K alatt van, egész jónak tűnik, 300 gramm alatti. Asszem 240g amit kinéztem.
Most csak azon agyalok, hogy melyik botra kerüljön. -
B.i.L
senior tag
Ilyet sikerült vennem : Daiwa Ballistic 4000SH elsőfékes pergető orsó,nem is rossz.
De ez is nehéz 40 deka...
Azthiszem el fogom cserélni. -
vendingo
veterán
Én kerestem csalihalazó botot, de már vettem egy telepickert.
Zoli bácsi: Matchbot is alkalmas lenne UL pergetésre, mégse láttam még senkit pergetni vele.
A match/feeder kombót ismerem, annak még látom létjogosultságát, de ez a pergető picker kiverte nálam a biztosítékot. -
Zoli bácsi
őstag
válasz
vendingo
#49748
üzenetére
Amúgy......Ha belegondoltok, egy könnyű, rövid pickerbot, egy keményebb spiccel alapból használható lehetne UL pergetésre.....
Nekem van Feedeeré alakítható Match (Vagy fordítva..?) botom (ET Rubin Match+feeder)
És feederré alakítható bojlis (őőő.. vagy fordítva..?) bot (CXP Double Tip.)
Ezenkívül van egy alapból tündéri feleségem, akit képes vagyok tűzokádó sárkánnyá alakítani...... De ez már off topik.
-
vendingo
veterán
Ezek után mi jön? Bojlis spiccbot, teleszkópos rakósbot?
-
-
Janusz001
őstag
Vettem egy 3.9 -es Euromaster class feedert, nekem nagyon durungnak tűnik az 5 éve vett 3.6 -as hoz képest, az a +30cm nem hiszem, hogy ennyit jelentene.
A régen vett 3.6m -esekkel nagyon meg vagyok elégedve, de ez szerintem megy a polc tetejére. -
Zoli bácsi
őstag
válasz
galervin93
#49740
üzenetére
Azért nem olyan rossz dolog az a gubancgátló..

Folyóvízen, ahol 100(+) gr-os kosarat hajigál az ember, hamar "elfogy" a gumigolyó, meg a gumiütköző, hatalmas erők vannak dobásnál. Itt tört gubancgátlóból is erősítettet használok.
Használok sodort zsinórszakaszt, meg erőgumis szereléket is, lehet nincs még rutin, de bizony néha nekem gubancolódik.
Kis kosarakhoz, kis dobáshoz sodort zsinóros/erőgumis szereléket használok, távolabbi dobásokhoz nagyobb kosárhoz gubancgátlós szereléket, vagy a legegyszerűbb a bordás kosár műanyag száron. Bár utóbbinál is bele tudják a kis keszegek a horgot tekerni a kosárba.
Szerk: Interceptor sporttárs: Jó ez így szerintem, de dobóelőkét mindenképpen kössél. Én a Rábára 0,25-ös zsinórt is fölteszek, és dobóelőke. Ugyan nagy halat még nem fogtam, de egy kétkilós márna ha a sodrásba megugrik az akadó fele, azért jó ha keményebben lehet bánni vele. Dunát nem ismerem, szerintem oda 120 gr feletti kosarak kellenek, persze attól függ hol pecázol.

-
Interceptor
addikt
Szerintetek kezdő feeder felszereléshez ez mennyire jó választás a Nagy Dunára?
Mennyire van ez így összhangban? Minőség / ár arányban ezt a felszerelést találtam még a legjobbnak, persze nem biztos hogy ez így is van. Gagyi cuccokat azért nem akarok venni, de viszonylag olcsón szeretném kihozni. Bot, orsó, főzsinór. Valami nem jó írjatok pls, és akkor változtatok
Továbbá a szereléket kellene még összeállítani, előkék, kosár, horgok stb. Köszi a választ. -
galervin93
addikt
válasz
jansky1
#49737
üzenetére
Fogások számában nem, inkább csak azt, hogy feleslegesen bonyolítja a szerkót a gubancgátló. De szerintem még a sodort zsinór sem feltétlenül szükséges, én legalábbis nem használom, kapocs a kosárnak, ütköző/gumibogyó, forgó/gyorskapocs az előkének és slussz-passz. Nem gubancolódik méteres előkénél sem. Ha mégis használok valamit, az 10-15 centi erőgumi a merevebbik fajtából.
-
jansky1
senior tag
Vettetek észre különbséget a fogások számában hosszúelőkés horgászatnál a gubancgátló cső és sodort damilos szerelékek között?
-
BÁ Nutrition
addikt
koszonom
-
@mriya@
őstag
válasz
BÁ Nutrition
#49705
üzenetére
Ha komolyan gondolja a horgászatot, és egy ilyen botot ajánlanék, hozzá mondjuk egy 50-60-as Okuma LongBow orsót.
0,32-es damilt a dobra, előkének 0,25-öst, 60-70 grammos gubancgátlós kosarat, és már mehet is!
Ha mondjuk nád mellett úszózna, a cucc akár arra is jó, valamivel vékonyabb damilokkal.
-
B.i.L
senior tag
válasz
BÁ Nutrition
#49705
üzenetére
A/az : lbs,azaz libra az adott bot terhelési görbe,vagy az ideális dobósúlytartomány,de nem kell vele foglalkozni...átlag 50-110 méterig jók a 2,5 - 3 librások az olcsóbbikból is tudják.
Érdemes könyebbet nézni,esetleg kipróbálni ismerősöknél.Teleszkópos sajnos nem próbáltunk még,talán az újak jobbak,mert a régiekkel tudni kellett bánni.
Jah,majdnem lemaradt : dobósúly : 50-120 gramm között. -
vendingo
veterán
-
Grillo
őstag
Walter: "Nem gondoltam, hogy valaha Haldorádó produkciót fogok népszerűsíteni, de "

-
válasz
musli26
#49728
üzenetére
Én ezzel szemezgetek: Legacy Match
Nagyon könnyű és nem is drága.
Ez a másik ami tetszik, nekem sokkal praktikusabb tárolásilag a teleszkópos. -
vendingo
veterán
válasz
vihartigris
#49723
üzenetére
Ha én valahol csinálok egy jó fogást, arra hosszú évekig emlékezni fogok

Ezt csónakos pecásoknak lenne tökéletes, amikor egy több 10 km-es szakaszt horgásznak éppen. -
saen
veterán
válasz
vihartigris
#49723
üzenetére
Pedig amit ilyen app-ba beírsz az már nem titok többé.
-
vendingo
veterán
válasz
vihartigris
#49721
üzenetére
Másnap meg a fél megye ott ül a helyeden egy szebb fogásnak a dokumentálása után.
Tőlem rengetegen kérdezik, hogy mivel, hogyan fogok annyi halat, amikor a környéken még egy mozdítás sincs senkinek. Többnyire kamuzok, és ha jönnek át a stégre, akkor elpakolom a csalit. Nálunk a gumiszúnyog a nyerő, meg a régi patakmeder meghorgászása. Szenvedtem én is eleget, mire kitapasztaltam. -
Madn!ght
addikt
válasz
vihartigris
#49719
üzenetére
Szerintem a fishinda app reklámját láttad. Jómagam egyszer feltelepítettem, de semmilyen funkciója nem működött. (IOS) Nem tudom milyen tapasztalatok vannak, de nekem kb annyi elégnis volt belőle.

-
#70842624
törölt tag
válasz
BÁ Nutrition
#49705
üzenetére
Nekem van összerakós és teleszkópos is. A teleszkóposat könnyebb talán kezelni, szállítani. Amennyiben nem a Duna sodrásban akar pecázni, 80-120 gr elég, és még jelző nélkül is megmozdul a kapásra.
-
Kelvin
őstag
válasz
vihartigris
#49716
üzenetére
Leírhatnád, hogy miről beszélsz vagy mire gondolsz. Jelenleg még nem létezik digitális fogási napló, ami megfelelne vagy kiváltaná a jelenlegi papír alapú állami jegy - fogási napló párost.
-
vihartigris
őstag
Digitális fogási naplót használ valaki?
-
-
vendingo
veterán
válasz
szetcsuszott
#49710
üzenetére
Köszi. Eddig kastkinget használtam, végre rászántam magam egy drágább zsinór vltelére, de akkor ezek szerint kár volt kivennem a kosárból a kastkinget.
-
Batib
őstag
Erről a a horgász flotta díjcsomagról tudtok?
Én nem nagyon vagyok tájékozott a telos ügyekben, s így nem tudom ez mennyire kedvező, csupán jelzem hátha valakit érdekel. -
szetcsuszott
aktív tag
válasz
vendingo
#49696
üzenetére
facebook kínais pergető csoportban ha benne vagy keress rá a jbraidre, mert amennyire emlékszem annyira nem sz.rták össze magukat a csoporttagok a minőségtől (ár/érték aránytól meg pláne) függetlenül attól, hogy itthon vagy kínából vették. Lehet fele annyiért kastking mega8-at vagy seaknight w8-at is érdemes kipróbálni...
-
centrino
senior tag
válasz
forras2
#49708
üzenetére
26/db szóval ezer forinttal valóban drágább.
a három részességet azt hittem azért hangsúlyozod, hogy beleférjen “normál méretű” bottartóba.
Itt tudsz válogatni fox, shimano, prologic három részes bojlis botok között igen jó áron:
nordfishing -
Steady74
Topikgazda
válasz
BÁ Nutrition
#49705
üzenetére
Használható lesz persze a bot, kérdés, hogy a dobási és a fárasztási tulajdonságai milyenek lesznek. A walterland.net oldalt nézd még meg.
-
BÁ Nutrition
addikt
Sziasztok. Faterom szeretne elkezdeni pecazni(en mar tizeneve nem voltam) es kellene neki valami olcsobb fenekezo bot kezdesnek. Ha jol gondolom erre bojlis bot kivaloan megfelelne csak nem vagom ezek a libras mertekegysegek mit takarnak. Ha jol emlekszem anno nekem 100-200g-os dobosulyu volt amit klasszik etetokosarazos fenekezeshez hasznaltam. Markat vagy weboldalat is ajanlhattok ha belefer a szabalyzatba(reklam nem tudom zavarja e a modikat) en a haldoradon neztem, nagyjabol csak spro van. A meno meg? De mint irtam olcsoban gondolkodik szerintem 10k max. Teleszkoposban lattam 5-6k-ert is. Ezek hasznalhatok?
-
centrino
senior tag
válasz
forras2
#49703
üzenetére
Minél lágyabb bojlis botból (igaz kicsit rövidebb, de két részes) nekem a "Chub Outkast Small Water 11' 2.25lb" botot ajánlották, árban is kb megfelel annak amit írtál.
Persze ha fontos a 390 hossz, akkor nem játszik, de könnyű szállítás, lágyság, kiváló ár/érték arány az megvan. -
forras2
őstag
Szevasztok!
Március elején ellopták a horgásztáskám a tartalmával együtt

Úgy hogy meg kell kezdenem újra a felszerelés beszerzését.
2 bojlis bottal kezdenék. Mit tudnátok ajánlani?
390-es 3 részes lehetőleg minél lágyabb bojlis botot szeretnék. 2,5-2,75 librás környékit.
40-50 ezret szánnék max a 2 botra. Bármelyik bolt által beszerezhető botot szeretnék, mert szép kártyával fizetném a cuccost!
-
galervin93
addikt
válasz
Zolabol
#49698
üzenetére
Én valami agyagot tennék a kajába. Nem csak nehezíti, de ha picit (!!! nagyon picit) túlvizezed és jól összenyomod a gombócokat, akkor a felületen gyakorlatilag nulla szemcse lesz, nem fog leválni semmi, minden anyag a fenéken lesz. Extrém esetben az is működhet, hogy tisztán ilyen nagyon tapadós agyagot csak élővel (giliszta, fullasztott csonti) dúsítasz és azzal etetsz. Nulla illat, nulla íz, a snecit nem vonzza, ellenben fenéken a nagyobbacska halakat igen.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Medence topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- VR topik
- Szeptember 3-án érkezik a The Blood of Dawnwalker PC-re és konzolokra
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Milyen videókártyát?
- Kiszivárgott a Xiaomi 17T és 17T Pro teljes specifikációja és eurós ára
- Gitáros topic
- PlayStation 1 / 2
- Azonnali fotós kérdések órája
- További aktív témák...
- iPhone 14 Pro 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4266
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy Tab A7 /3/32GB / wi-fi / 12Hó Garancia
- MiniITX GAMING PC! Ryzen 7700 / RTX 5070 / B850I / 32GB DDR5 / 2TB NVMe / 750w Gold! BeszámítOK
- Belépő Gaming PC! i7-8700 / RTX 3060 Ti / 16GB DDR4 / 500GB SSD / Z390 / 500w!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Bocsi, de röhögtem. Nem gúnyolódás, de mindjárt megértitek.
). Meg jó is lesz megszellőztetni picit a gumis spiccet. Idén már csak az a bot nem volt bevetésen, minden más járt már kint.

,most 120méteren,de akkor lehet több is a dob miatt


ürömmel


