Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) amargo válasza Doki-HUN1978 (#45784) üzenetére


amargo
addikt

Mindenki eltudja dönteni mi való neki.
Hegyen/dombon közlekedem, így semmi kedvem kipróbálni milyen érzés, amikor egy kavics/ág befúródik az ujjak vágásánál, faágak csapkodják az ujj perceidet, stb. Aki országúton közlekedik az elég kevésszer találkozhat ilyen dolgokkal, talán soha.
Továbbá a hosszú ujjú kesztyű alja végig bőr.

Szerk:
Tegnap mentünk egy paprétet, patakokban folyik a víz mindenhonnan 6 után tudtam indulni munkából így 8-9 környékén értünk fel, és borzasztó hideg volt fent, igazából lefelé jövet volt a necc, hiába a szélálló minden a lábfejem és a kezem már fájdalomig fagyott. Végül a felétől azt csináltam, hogy felváltva fékeztem és ráztam a kézfejem, hogy a vér jobban áramoljon benne. 80km volt, de a szervezetem sikított a végére, nem öltöztem fel ehhez eléggé. Szóval "ésszel", mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45852) Doki-HUN1978 válasza amargo (#45851) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ámen.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45853) #90933760


#90933760
törölt tag

Egy bringa megvan 2x2m?
Ha befér a kocsiba kényelmesen akkor gondolom nem kell elforgatni semmit se. Majd írok én is hogy próbálja becsomagolni, bár a vázfestés érdekel a legkevésbé az ezer más sokkal fontosabb meg érzékenyebb dolognál. Amúgy se tudom hogy néz ki élőben ha rohadt ronda akkor festést kap. Drága-e a bicikli? Nekem az. :DD

(#45854) Doki-HUN1978 válasza #90933760 (#45853) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nincs 2m hosszú. (hacsak nem tandem...)

4 négyzetméteren meg simán elfér.
Én a 3 ajtós corsába szoktam betenni, úgy hogy előre vannak döntve az ülések és az első kerék ki van véve.
Nagyobb autóba meg pláne befér.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45855) ludsimon válasza szki (#45833) üzenetére


ludsimon
veterán

*

[ Szerkesztve ]

undefined

(#45856) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#45855) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én meg majd a tiétekre leszek kíváncsi... (Javítva... sry)

Ludman nálad meg különösen a Buda maratonira... ;] :))

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45857) raczger válasza ludsimon (#45829) üzenetére


raczger
őstag

Ez a Békás idő futam itt lesz Tahitótfaluban, nem?
Sok sikert nektek!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#45858) ludsimon válasza raczger (#45857) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, köszönjük! :R

undefined

(#45859) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#45855) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Privi ment... :D

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45860) feka007


feka007
nagyúr

Remélem jövőhéten kijavul végre ez a ***** idő már. :(((

venember83: Mert vicces :D

[ Szerkesztve ]

(#45861) venember83


venember83
nagyúr

Ez miért jó/vicces? :F

(#45862) D.Orion


D.Orion
veterán

Penny market újságban most látom:
vezeték nélküli km/h 1990ft
kerékpár tároló lift 1990ft
műhelypumpa 1690ft
nyereg 1290ft

csütörtöktől vasárnapig

(#45863) madmike válasza venember83 (#45861) üzenetére


madmike
őstag

Ezt mi középsuliban általában forditva csináltuk, felrántottuk a delikvens alsógatyáját :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45864) Tomi_Sci válasza Toomy (#45815) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én csak csendben jegyzem meg, de az aláírásomban látható eladó kesztyű elég komoly védelemmel rendelkezik :B

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#45865) Tomi_Sci válasza D.Orion (#45862) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Műhelypumpa 4db/üzlet. Aki a Lidl pumpáról lemaradt, most siessen :K

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#45866) madmike válasza D.Orion (#45862) üzenetére


madmike
őstag

Én ezzel a liftes tárolóval már a Lidlben is szemeztem, mert nem szivesen hagyom a bringám a közös bringatárolóban. De ha ezt felszerelném mondjuk a nappaliba és felhúznám rá a sáros montim, utána szerintem engem húzna fel rá barátnőm :DD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45867) vandeminek válasza madmike (#45866) üzenetére


vandeminek
tag

Rögtön van motiváció, hogy mindig szép, fényes, csillogó legyen a bringa. :DDD

(#45868) hoffman_


hoffman_
nagyúr

ha minden jól megy, akkor egy barátom belevág egy bringaüzlet/bringaszerviz dologba, egyetem mellett. sok terv van már meg, meg az alapok is, műhely, nagykerek, stb. én pedig úgy fest, hogy beugrok mellé, a keze alá, áruszállítás, meg szerviz. ennek kapcsán vagyok most betanulófázisban, mint "szervizes", juppéé :))

mod:

ja, és az említett titán gyöngyszem, alakulóban. aaaah, egy álom megemelni.

1 2 3

avid sd7 fékekkel, xt hátsóváltó 10-es sorral, titán váz, mavic crossride kerékszett. a geax gumi sajnos túl durva lesz valszeg rá, szóval az lehet, hogy cserélve lesz, és akkor ott is nyerünk 500 grammot(bár ez a fehér nagyon bitang). nagyon komoly a régi miche terelő.

ami még jön: valószínűleg thomson stucni, nyeregcső és talán kormány. illetve miche pályahajtás, amiről egy tányér leugrik(így lesz 1x10). 34-es tányérral, 700gramm. plusz egy titán villa, 550 gramm. (és 58 rugó nagykerár... )

szerelmes vagyok a gépbe már most!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45869) superecneB válasza hoffman_ (#45868) üzenetére


superecneB
őstag

Hátha bővül még egy olyan bolttal Bp, ahol úgy szerel a szerelő mintha a saját bringája lenne. Itt Debrecenben jó ha egy ilyen bolt van és oda is csak végszükségben viszem, a kínálatuk viszont gyenge és drága.
Próbáljatok meg nem be bújni a bocsi a nagykerben nincs ilyen termék nem tudunk rendelni neked ilyet szöveg mögé :)

Sok sikert.

(#45870) hoffman_ válasza hoffman_ (#45868) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ja, még annyi, hogy ha minden jól megy, akkor 8 kiló alá lesz beszorítva, talán a 7-hez közelebb... :DDD

superecneB:

köszönjük :) ilyen válasz valószínűleg nem lesz, gyakorlatilag az összes fontos helyről áru elérhető. arról nem is beszélve, hogy rá szeretnénk feküdni kevésbé elterjed dolgokra, hiszen miche-t itthon nem lehet úgy kapni, mint egy shimano-t, holott szuper cucc, árban is jó. aztán olyan outi is lesz rendelhető, ami nagykerben is 2 millio, de nem hiszem, hogy az első évben ebből sorozat rendelések lesznek :DDD

plusz egyetemi körökben elég erősen tudjuk promozni, dikákkedvezmény, stb, elérhető árú dolgok, teljeskörű gari az épített gépekre. hosszútávon csak úgy térül meg, ha megbízható is a jó készlet és ár mellett. ja, a saját bambuszvázakról nem is beszélve.

webshop lesz, egyelőre telephellyel és szervizzel, ha beindul, akkor jó árú kiszállítás is mehet Bp-en belül, de ez csak akkor, ha már legalább 8-10 cuccal lehet egyszerre menni, máshogy nem éri meg.

reméljük belátható időn belül tető alá lehet hozni :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45871) madmike


madmike
őstag

Szerintetek ez LEGO-s nyereg milyen lehet?
Az én B+ nyergem elég jól kikoptatta a nadrágaimat, és találtam egy ilyen nyerget 4000ért, de tapasztalatokat nem találok róla sehol.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45872) madmike válasza madmike (#45871) üzenetére


madmike
őstag

Itt a hirdetés. Felhivtam a srácot. Állitása szerint vadi új nyereg. 3000ért oda is adja, annyit ugy gondolom megér. Kicsit zsákbamacska a dolog. Melyik ülőlap lehet a háromból, vagy éppen melyik pálca... Na mindegy, holnap összefutok a gyerekkel.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45873) hoffman_


hoffman_
nagyúr

kérdésem lenne a bringával kapcsolatban, amit tavaszi generálozni kellene.

a fékek rendben lesznek, a középcsapágy is hibátlan. a tekerés nehézségét a hátsó agy/fogaskoszorú okozza. kapott egy takarítást az egész, szétszerelés nélkül, lejött egy tonna dzsuva, de a helyzet nem javult, csak egy keveset. a fogaskoszorút leszedni nem sikerült. talán menne, de lehet, hogy csak szétcsesződne teljesen. ilyenkor mit érdemes csinálni? az egész bringa ha 20-25 ezret érne, érdemes ezen cserélni a hátsó traktust?

vagy próbáljam meg kitakarítani amennyire lehet, és ennyi?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45874) Frenky89


Frenky89
őstag

Hagyományos alkatrészekből mennyire lehet kihozni az 1×n-es hajtásokat. A Sram X11 nyilván speciális, ezért gondolom ott nincs baj a kvázi keresztbeváltás problémával.

(#45875) Toomy


Toomy
senior tag

OMG, ez de kemény.

(#45876) lsebestyen válasza Toomy (#45875) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hú, szegény, csoda, hogy túlélte...

(#45877) lorcsi


lorcsi
veterán

Meme bicajboltja múködik még?
írtam neki itt is pm-t és a crazybike-on is mailt, de eddig nem érkezett válasz

(#45878) D.Orion válasza D.Orion (#45517) üzenetére


D.Orion
veterán

Ideért a Trelock LS330 + LS312 lámpa nyereményem. :C
Nos az első lámpa nagyságrendileg fényerőben és távban megegyezik a Cateye HL-EL135 -el. A különbség csak annyi, hogy a Cateye sárgás fényt ad, míg a Trelock tiszta fehéret.

Szerk.: Távolságban kicsit jobb a Trelock 2-3 méterrel messzebb világít, jobb a fókusza és a fehér fénye miatt ott is hasznos még.

A hátsó lámpa viszont ultra brutál, ezt tuti észreveszik hátulról.

[ Szerkesztve ]

(#45879) hoffman_ válasza Frenky89 (#45874) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ki lehet hozni, nem kell drága x11-et venni feltétlen.

lorcsi:

elvileg megy igen

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45880) dqdb válasza lorcsi (#45877) üzenetére


dqdb
nagyúr

Igen, működnek. Telefonálj inkább, az a biztos.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45881) ---Lasali--- válasza Frenky89 (#45874) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ki lehet, csak problémás hogy leesik a lánc, ezért valami terelőt nem árt rá barkácsolni.. Sram x11 is képes ledobni..

(#45882) fpeter07 válasza hoffman_ (#45868) üzenetére


fpeter07
veterán

A fehér külsőtől feláll a szőr a hátamon. Plusz az az egy lánckerék sem tetszik nekem. Ezeket leszámítva aranyos.

szerk: (#45834) belaazallat: Eressz rá legközelebb egy ilyen kutyát. [link]

[ Szerkesztve ]

(#45883) hoffman_ válasza fpeter07 (#45882) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ízlések, és pofonok. én sose néztem fehér külsőket, hogy bringára rakjak, de ezen élőben megláttam, és annyira illett hozzá, hogy hínnye. de a felhasználást tekintve túl agresszív lesz, valszeg lekerül. pedig elég komoly darab. az egy tányér pedig nagyon jó kis dolog. persze nem ez lesz benne, hanem egy miche outi vagy pálya integrált hajtás, csak a két tányérból egy leugrik.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45884) madmike válasza fpeter07 (#45882) üzenetére


madmike
őstag

Ez a kép aranyos, de hogy lehet egy bringára azt mondani hogy aranyos? :D :F

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45885) Def26 válasza fpeter07 (#45882) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem kicsit olyan bu*is a fehér gumi, de hát ízlések és pofonok. :D Amúgy nekem tetszik az egyveleg. :K

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45886) Tizedes1 válasza madmike (#45871) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Értem én, hogy B+ nyereg(bazmeg) de mi a márkája ??
:DD :DD :DD

(#45887) dqdb válasza Tizedes1 (#45886) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
Nem kell mindig rosszra gondolni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45888) madmike válasza Tizedes1 (#45886) üzenetére


madmike
őstag

:D
ilyen, 2000ért a tied :D
Amúgy nem tudom észrevetted e de nem a B+ nyereg kapcsán volt kérdésem, hanem a Prologo kapcsán :))

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45889) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na ha minden jól megy jövőhét szerdától meglesz az én DH-s gépem is. Már csak jó időjárás és tavasz! kéne. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45890) F_Gergely


F_Gergely
őstag

sziasztok,
tud valaki egy jó számítási módszert a láncvonal megmérésére? Szeretném leellenőrizni, hogy minden jó-e elvileg 50-es láncvonalamnak kéne lennie, de ha belenézek a láncba ha hátul a legnagyobb elől a legkisebb, nem egyenes a lánc hanem kissé ferde, tehát nincsen síkban. (tudom nem is kellene, de igy szemre kissé deformáltnak tűnik). Néztem neten ilyen láncvonal számolós képletet de mindig más jött ki, illetve több különböző mérési módszert találtam. Biztos én is rosszul mértek, ezért kérdezném tud-e valaki valami jó módszert.
Elöl 3 tányér van, hátul 8.

Köszi, előre is!

(#45891) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

A mai napom csodás volt... Reggel taknyoltam egy becsületest*, és a váltóm elferdült, a kerék fele. Kicsit megpróbáltam visszahajlítani, már amennyire kézzel bírtam. Viszont, most hazafele tekerve beakadt a kerékbe és letört a váltónak a nyelv része, vagy mi is a neve, ami a két görgőt tartalmazza.
A kérdésem az lenne, hogy az úgy jó, ha hegesztővel megcsíptetjük, meg lehet így javítani? Ahogy néztem a váltótest részből kinyúl egy kör keresztmetszetű csonk, és a nyelven van egy lyuk, ahova menne. Összenyomnánk a két részt, a csonk bemegy a lyukba és megcsíptetnénk. Remélem kivitelezhető, amúgy eredeti állapotban hogy van ez rögzítve?

* - Mostanában a váltóm kínlódott, nem váltott sokszor, ezért mostanában menet közben megsarkantyúztam a hátsó váltót, hogy jelezzem felé, hogy ideje lenne váltani. Sokszor használt is, de ma mostani próbálkozással túllöttem a határon. Gondolom sikerült reggel annyira megütnöm, hogy beakadt a kerékbe, és...
Tényleg érdemes megfogadni az itt is megfogalmazott jó tanácsot, miszerint: Ésszel! :B :U :U

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#45892) Cyberpunk válasza SOAD19 (#45891) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Kanál amit keresel. Az már kukás lesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45893) Toomy válasza SOAD19 (#45891) üzenetére


Toomy
senior tag

Azért az még mindig jobb mint ha a technika látja az esés kárát, mint hogy kezed lábad törjön. :U Nem nagyon mókolgatnám én azt a váltót, mert nem biztos hogy jó lesz és csak bosszankodsz majd ha ott hagy valahol. De ha munkába járós akkor lehet vele egy próbát tenni. De csak ha közel van a melóhelyed!

(#45894) jaris válasza SOAD19 (#45891) üzenetére


jaris
csendes tag

nekem is történt hasonló eset, új hervises biciklivel normál tekerés közben, (nem ajánlanám az itteni canga vásárlást), csak a kanál nem a kerék fele tört, hanem kifele. igazándiból most se tudom, hogy csinálta :D
én szervizbe vittem, mivel ingyen volt, nem akartam vele vesződni, kicserálték a teljes hátsó váltót

[ Szerkesztve ]

(#45895) D.Orion válasza SOAD19 (#45891) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem tudom milyen értékű váltóról van szó, de ha valami "munkábajárós" (ahogy írták) olcsó gép, akkor 5-6 ezer Ft-ért már vehetsz rá olyan váltót ami arra tökéletes lesz, ha egy Deore XT, vagy Sram X5, netán ne adj isten még drágább, akkor ezekhez van alkatrész külön.

(#45896) SOAD19: Azért az agyváltós kijelentéssel csak óvatosan. ;) Igazán jó agyváltót sem kapsz olcsóért, mint ahogy jó váltót sem. Nem vagyok szakértője a témának, de a héten kipróbáltam egy ilyen 60ezer forintos kerékpáron lévő 3 fokozatú agyváltót. Hát az gáz volt nagyon. Az 7 fokozatú verzió az már valamennyire használható volt, cserébe az a bringa már 150k volt.

[ Szerkesztve ]

(#45896) SOAD19 válasza Cyberpunk (#45892) üzenetére


SOAD19
addikt

Az-az! :B Azért megpróbálom majd, valahogy megmenteni. Annyira nincs kedvem kiadni most, erre pénzt. :(((
A következő bicajom agyváltós lesz, az hót ziher. :(((

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#45897) belaazallat válasza F_Gergely (#45890) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

[link] Ha rákerestél volna, kkor hozzászólásaimba már volt linkelve.

Ez alapján rá jössz, hogy nem is ott kell egyenesnek lennie a láncnak.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45898) SOAD19 válasza SOAD19 (#45896) üzenetére


SOAD19
addikt

(#45893) Toomy Nagyon rám jár az elmúlt egy hónapban ez már a második nagyobb zakóm. Most én voltam a balfasz ez tény. Viszont a korábbinál egy kedves hapsi szorított rá a falra...
Adott egy boltíves árkád (Debrecenieknek mondom, hogy a Tk-nál lévőről van szó..), ahol bicikliút van kijelölve, de a gyalogosok is ott mennek. Én tekertem be a z árkádba, az én oldalamon senki, a gyalogosok látván, hogy jövök hagytak helyet, viszont volt egy bicajos, aki jött szemben velem az én oldalamon, vagyis a nekem menet irány szerinti jobb oldalamon. Én hülye fejjel gondoltam, hogy csak elmegy előlem, de neeem, még nem, hogy kitért volna előlem az ő oldalára, képes volt teljesen elém jönni. Nekem két lehetőségem volt, a bal oldalamon emberek mentek, erre nem térhettem ki, így maradt az, hogy jobbra térek ki, de túl szűkös volt a hely, a kormány beakadt a falba, és...
A kedves úriember, meg úgy általában senki se állt meg, hogy segítsen, csak egyetlen bicajos csaj kérdezte, meg, hogy minden rendben, jól vagyok-e. Pedig nagyon forgalmas hely, plázák környéke.

Amúgy igen, csak melóba járós bicaj a váltó se túl komoly, egy alivio. A meló sincs túl messze, kb. 3 km. Felnézek az aprókra, hátha lenne valami olcsó váltó. Még szerencse, hogy jövő héten szabin vagyok, vehettem volna bérletet a következő hétre.

(#45895) D.Orion Kb. olyan árban gondoltam én is agyváltós bicajt, olyan 130-140k-ért, de ez nem aktuális jelenleg. Nagyon csábítóak a pozitív tulajdonságai. Egész évben tekerek, és jó lenne egy teljesen zárt hajtás, láncot védő tokkal egyetemben. :K A jelenlegi hajtásom is kuka, legalábbis elől a középső tányér biztos, meg természetesen a lánc, ebből kifolyólag, talán a hátsó sor is, bár az még annyira tem tűnik vészesnek. Két éve van meg a bicaj, eléggé lelaktam, amiben segítségemre voltak az elemek. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#45899) F_Gergely válasza SOAD19 (#45898) üzenetére


F_Gergely
őstag

nekem van egy 7/8 sebis shimano váltóm, semmi baja, és nagyon jó állapotban van, ha érdekel. Én budapesti vagyok.

bocs most olvastam hogy debreceni vagy :(((

[ Szerkesztve ]

(#45900) SOAD19 válasza F_Gergely (#45899) üzenetére


SOAD19
addikt

Én kérek elnézést, hogy nem vagyok pesti! :P :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.