Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) lefkosia


lefkosia
őstag

Koppenhága biciklibarát úthálózata , vajon nálunk mikor valósul meg :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There

(#45602) Atesz 666 válasza lefkosia (#45601) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Szerintem kb soha... :O

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#45603) rétisün válasza gooool (#45599) üzenetére


rétisün
veterán

én is voltam tekerni, téli cuccban..... :U
itt zalában még tél van.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45604) Teasüti válasza Jamby18 (#45595) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hátsón kb. kétszer akkora a terhelés. Ugye függ a súlyeloszlástól is, de lényeges eltérések nem lesznek.

Más:
Tegnap megmásztuk a Mecseket baráttal, aki most ismerkedik a bringázással. Nagyon bejött neki, viszont nem is gondoltam volna, h ekkora különbség lesz kettőnk között. Nekem egyáltalán nem okozott problémát feltekerni, ő pár száz méterenként megállt pihenni. :)) Ő is aktívan sportol amúgy, csak az nem bringa.
Még aznap át is esett a tűzkeresztségen, gps szerint 55 km/h-nál aszfalton kanyarban kisodródott az út szélére és úgy 5 méteren keresztül zakózott. :Y Szegény egy darabig nem ül biciklire. :( Nem tört el semmije szerencsére, de azért komoly esés volt. Megvolt a tanuló leckéje, bár nekem is lehetett volna annyi eszem, h visszafogom magam a lejtőn. :(((

[ Szerkesztve ]

(#45605) Jamby18 válasza Teasüti (#45604) üzenetére


Jamby18
senior tag

Valami ilyesmire gondolok most már én is. ;)

(#45606) gooool válasza rétisün (#45603) üzenetére


gooool
őstag

Látom, hogy arrafelé elég durva az idő...itt szerencsére már javul, bár...lehet hétvégén megint hógolyózok. :U

Üdv, Balázs

(#45607) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Érdekes élmény volt slick gumikkal sáros turista úton, kövekkel és gyökerekkel tarkítva. :C
Mondjuk így is hatékonyabb voltam, mint a kezdő bringás barátom félterep gumikkal. ;]
Hehehe! :P
Mondja nekem, hogy sosem gondolta volna, h ekkora dolog átrakni a bringát egy kövön, gyökeren, vagy csak egyszerűen nem lecsúszni a völgybe az ösvényről. :))
"Videókon nem tűnt akkora dolognak..." :C

Meg a városi padkázás...
Mesélte a kezdő bakikat, hát elég szórakoztató az kezdeti bénázás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#45608) fpeter07 válasza Tizedes1 (#45589) üzenetére


fpeter07
veterán

Csak ne tévesszen meg. A HD szócskán van a hangsúly. Manapság kamerán át sokkal szebbnek tűnik a kép, mint a való világban.

;)

(#45599) gooool: Gondolom nem 10 fokban mentél ki rövid cuccban. Tuti hazafelé elhagytam volna valahol a vacogó fogsoromat. Még az egyesületbeliek is hosszú szerkóban tekertek.

(#45609) dqdb válasza Jamby18 (#45605) üzenetére


dqdb
nagyúr

Terepgumiból simán elhasználhatsz 2-3 darabot hátul addigra, mire az első elkopik. Egy ismert fogás a a gumikopás optimalizálására: ha a hátsó gumi teljesen elkopott, akkor az új gumit előre dobd fel, és az első gumit rakd hátra. Így elöl állandóan alig kopott lesz a külső, ami a stabilitásnál különösen számít.

galaktikus: próbáltál már 29er bringát? Azért kérdezem, mert a magasságod alatta van a 180 cm-es 26-29 határvonalnak, ami alatt "nem szokás" és ami felett "szokás" 29-es kerekű bringát ajánlani, ugyanis a magasság növekedésével több előnye jön elő, mint hátránya.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45610) rétisün válasza gooool (#45606) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, úgyhogy már annak is örültem, hogy végre nem esett se az eső, se a hó, meg a szél is inkább csak lengedezett néha......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45611) deicide válasza rétisün (#45610) üzenetére


deicide
veterán

Szerencsére a velencei-tó környékén ma szép idő volt, kint is voltam 9 órát ma, igaz nem bringával, hanem gyalog, az utak még nedvesek voltak reggel.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#45612) szki válasza rétisün (#45610) üzenetére


szki
őstag

Én meg elhalasztottam a mai csomagos túrámat. És inkább sportcélú 50 km-t tekertem így TÉLEN 5 C fokban. Hiszen húsvétkor téli cuccban gurigáztam miközben megszemléltem a kiöntött folyókat. Most nézem, hogy karácsonykor meg rövid cuccban futottam versenytempós 23 km-t 13 C fokban.

[ Szerkesztve ]

(#45613) Szakbarbár válasza rétisün (#45603) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Reggel én is felkeltem, gyönyörűen sütött a nap, gondoltam megyek egy karikát. Ránézek a hőmérőre 3 fok :O Délutánra felment egészen 5 fokig. :((( De legalább 1 napot nem volt csapadék, már ennek is örülhetünk.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#45614) deicide válasza szki (#45612) üzenetére


deicide
veterán

így volt, kicsit tréfálkozós az idei tél/tavasz. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#45615) gooool válasza fpeter07 (#45608) üzenetére


gooool
őstag

Nem tudom hány fok volt, de sütött a nap, így elvoltam, mondjuk múlt héten félmeztelen, rövid nadrágban futottam 5km-t -2fokban, hóban, szóval mondhatni elviselem a hideget.

rétisün:
Azért itt az Alföld közepén nincs annyira rossz idő hála Istennek, mondjuk a szél az fújt rendesen... :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#45616) rétisün válasza szki (#45612) üzenetére


rétisün
veterán

így utólag nekem is meg kellett volna elégednem egy 50-essel....ez így nem igazán használ :(

itt is ki vannak öntve a folyók rendesen, a zalánál szabályos katasztrófaturizmus alakult ki. meg persze rengeteg föld is víz alatt van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45617) galaktikus válasza dqdb (#45609) üzenetére


galaktikus
aktív tag

nem sajnos még nem volt hozzá szerencsém.. egy jópár éve 26-os MTB-al tolom.. sok túra/teljesítménytúra, meg némi triatlon van eddig lábamban.. Google-ben már szerintem végigolvastam az összes létező cikket és véleményt amit kidob 29er-re.. És pont az olvasott információk hatására szeretnék áttérni rá. Tehát Te annyira nem ajánlod, hogy megvegyem a 43-as vázzal a magasságomhoz ezt a Ktm-et? Ez egy belépő szintű versenygép, amivel csak túrázni szeretnék jó sokat.. :)

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#45618) dqdb válasza galaktikus (#45617) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ilyen előélet láttán nem szóltam egy szót sem :D A leírtak alapján van rutinod, tapasztalatod, technikai tudásod, utánanéztél a dolgoknak, szóval simán elsülhet jól is, mert az eddigiek és az olvasottak alapján valószínűsíthető, hogy ez neked a legjobb választás. Azért írtam azt, amit, mert ez nem látszott a hozzászólásod alapján, és rutin nélkül első bringának a 173 cm-hez azért ez a KTM meredek lenne.

[link]
Ha nem sürgős annyira a KTM megvásárlása, akkor lehet, hogy érdemes lenne náluk egy tesztbringázásra benevezni (igen, látom, hogy a neked megfelelő méretben csak össztelós női bringa van a listában :) ) Vagy ismerőstől kölcsönkérni egy terep/semislick gumis cross bringát, és kimenni vele erdőbe.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45620) ---Lasali--- válasza Vasinger! (#45619) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ezt azért eltaláltad. :D

(#45621) lsebestyen válasza Vasinger! (#45619) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nagyon jó cikk!

(#45622) rii válasza Vasinger! (#45619) üzenetére


rii
nagyúr

ha komoly lett volna, akkor csak annyit mondtam volna, hogy "mi tartja vissza" :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45623) Muton válasza lefkosia (#45601) üzenetére


Muton
addikt

komolyan, most mit szeretnél hallani? :U

majd ha az átlagfizu olyan lesz, meg ha nem pár éve fognak biciklizni, mint nálunk, hanem 50 éve, mint ott.
csak azután kezdi az embereket érdekelni nagy tömegben a környezetük, egészségük, stb, ha elértek egy anyagi szintet. szerintem sok minden nem kellene, hogy pénzfüggő legyen de ha szétnézel a világban, kb mindenhol minden az...

ott is nagymértékben változna helyzet, ha az agyonhajszolt, frusztrált, ideges autósok, ukrán-román kamionosok között kellene a lerobban utakon tekernie egy 12órázó alulfizetett átlagembernek, tescós biciklin, akinek pl a 20 napra elég csak a fizuja.

itt is oszt a rendőrség a kereteihez képest apróságokat, sokan próbálnak türelmesebbek lenni a bicajosokkal szemben, idővel biztos, hogy itt is jó lesz a helyzet, ha olyan jó nem is, mint ott, de jó.
idő kell mindenhez. meg tanítani az embereket. nálunk is bővítették a bicajtárolót a lépcsőházban, és úgy kellett magyarázni a közös képviselőnek, hogy miért nem megoldás a kerékrögzítés. nem is hallott még gyorszárról, meg bicaj tárcsafékről, meg hogy nem fér be a gumi, meg stb. most már ő is tudja, legközelebb már talán magától jó tárolót fog tervezni. talán...

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#45624) szab.tam válasza lefkosia (#45601) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Koppenhága biciklibarát úthálózata , vajon nálunk mikor valósul meg "

ha a dán - román határon megmarad az útlevél-ellenőrzés...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#45625) szki válasza szab.tam (#45624) üzenetére


szki
őstag

Majd ha itt is nagy síkság lesz erdők nélkül, ahol csak gurulni kell.
Majd ha Koppenhága újra magyar föld lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#45626) Vasinger! válasza szki (#45625) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem lehetne cserélni? :D Ide jöhetne az erdő és a hegy, oda meg adok Duna-partot és síkságot :D

[ Szerkesztve ]

(#45627) Tüzi

végre volt alkalmam letesztelni az "új" spd párosom.
srácok, ezzel új távlatok nyíltak meg előttem :) ez nagyon jó cucc...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45628) Tüzi válasza Vasinger! (#45619) üzenetére

hogytemicsodahumoroslélek vagy :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45629) lefkosia válasza Muton (#45623) üzenetére


lefkosia
őstag

Csupán, mint érdekességként linkeltem be a videót. Természetesen nem gondoltam, hogy nálunk ilyen lesz a közeljövőben :P

The Truth Is Out There

(#45630) anaqer


anaqer
veterán

Ha a váltón jól állítom be a véghatárolókat, lehet nyolcas sor mellé kilences váltókart használni? Vagy nagyon necces, és kockáztatom, hogy mondjuk egy figyelmetlen váltásnál bedobom a küllők közé a láncot? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45631) ---Lasali--- válasza anaqer (#45630) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kismilió féle képpel lehet variálni a váltókat, karokat, stb, de amit írsz az az ami nem fog működni soha normálisan. Bedobni nem dobja, nem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#45632) anaqer válasza ---Lasali--- (#45631) üzenetére


anaqer
veterán

Köszönöm a választ, hát nem is fűztem hozzá túl sok reményt... pech, mert igen jó áron láttam egy pár LX váltókart, de a koszorúmban még van 2-3000km és csak emiatt nem szívesen vennék újat drága pénzen... :(

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45633) amargo


amargo
addikt

A kerékpár fékezésének fizikája

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#45634) #90933760


#90933760
törölt tag

Komoly egy időjárás van...

(#45635) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Időjárás: Fehérváron havazik;(

Sziasztok!
szép idő híjján a húsvétot a bicajok felkészítésével töltöttem.
Trekkingem-kelly's axis - teleszkópján a védő gimiharangok tönkrementek.
Utólag lehet/érdemes pótolni? Tartok tőle,hogy a kosz belemegy.
A teleszkóp hátulján,azon az oldalon, ahol műanyag pici dugókkal
lezárják a menetes furatokat, oda gondolom nem szabad semmit befújni,ugye?
WD40-et használhatok a kenéshez? Pl: teló csupasz része,
váltók, racsni stb...
Shimano 6503-as,52-es lánctányér,ezüst színben nincs valakinek jó áron?

Inkább kérdezek,mint elrontsak valamit ;)

Megragadom az alkalmat: Slazenger S1 sportitalok kimérve,postázva is,
olcsón eladó.

[ Szerkesztve ]

(#45636) #90933760 válasza Tizedes1 (#45635) üzenetére


#90933760
törölt tag

WD-40-nel nem lehet olajozni. Felvisz egy kis olajat is, de az nagyon gyorsan lejön és utána semmi se ken.

(#45637) Tizedes1 válasza #90933760 (#45636) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Akkor mit ajánlanál?
Wd40-et hova használjak?
(Bárhova,csak ne a bicajra? ) :U :F

(#45638) dqdb válasza Tizedes1 (#45637) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tisztításra jó, kenésre nem.

Tavaly puszta kíváncsiságból kipróbáltam, mennyire alkalmas lánc olajozására, ha már mindenki arra akarja használni. Nos, 15 km után megálltam átkenni normális anyaggal az egészet, mert nem bírtam elviselni a lánchangot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#45639) Auratech


Auratech
őstag

Édesanyám látogatása alkalmaval aggodalmas tekintettel mutatott fel kérdően két injekciós fecskendőt.
Először nem hitte el, hogy csak a bicigliláncot olajozom...kérdem nem gyanús, hogy a garázsban találtad?
- Vagy te olan ravasz.... Jött a válasz...:)

Auratech Field Recording

(#45640) Auratech válasza amargo (#45633) üzenetére


Auratech
őstag

Alapos írás. A számomra is levehető, megerősített tapasztatalat az, hogy egyenesen haladva mindkét féket érdemes használni, mivel a hátsó blokkolása jelzés a gyenge tapadásra, vagy az előrebillenés veszélyére. Ezt a mostani téli időszakban igen alaposan megfigyelhettem...
A fékeket, főleg az elsőt gyengébbre állítottam télen, hogy nehezebben csússzon meg az első kerék. Csúszös úton, mindig hátsófék készenlétben tekertem, hogy semmimód ne az első fékhez kapjak elsőként reflexesen.
Más kérdés, hogy a tárgyalt fizika gyakorlata tapasztalatként szerintem minden figyelmeseb, technikásabb kerékpáros zsigereiben van..

Felötlött bennem egy egyszerű kerékpár abs gondolata. Nem számítógépes..

[ Szerkesztve ]

Auratech Field Recording

(#45641) Packersbay válasza rii (#45571) üzenetére


Packersbay
tag

Földim:) igaz én nem laktam ott,de elég sok ismerős van arra így többször járok arra évente. Szilvásváradra vezető úton is van pár pince ott kifelé a legutolsó pincét ajánlom. Ha szereted a száraz bort akkor tudok kóstolót vinni,igaz nem egri hanem adonyi,de sztem nincs sok különbség;)

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#45642) rii válasza Packersbay (#45641) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm a lehetőséget! .-)
sajnos borzasztóan kiszémíthatlan vagyok minden miatt, ..... nem terhelnélek ilyesmivel
egyszerűen sose tudom, mikor végzek ... otthon meg alig vagyok

meg írták most itt a Fegérviári őt környékén van valami, aztatat megnézem jól .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45643) madmike válasza Packersbay (#45641) üzenetére


madmike
őstag

Aki szereti a bort az csak a szárazat szereti, mert édes bor csak 2 helyen van a világon, Tokajon és Bordeauxban van, a többi a hozzáadott cukortól édes :W

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45644) rii válasza madmike (#45643) üzenetére


rii
nagyúr

jaja ... a száraz a kajakos

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45645) concret_hp


concret_hp
addikt

[link] ha volt már akkor bocs, uccsó bekezdés. gyk: most a bringásokat is büntetni fogják mindenért :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45646) fpeter07 válasza amargo (#45633) üzenetére


fpeter07
veterán

Oh, köszi a linket. Ezt alighanem el fogom olvasni.

(#45647) rii válasza concret_hp (#45645) üzenetére


rii
nagyúr

sajnos kiharcoltuk magunknak
esténként fele-fele arányban vannak a lámpával illetve anélkül közlekedők
és a lámpások közt is rengeteg akinek halovány 1 szem ledje van ... amit már csak 2 m-ről látok ...

a gyalogosok esetében nem tudon mit akarnak betartatni
mert akkor már az autók járdára parkolását is jobban szankcionálhatnák ...
mert ha egy gyalogos kicsit lassab megy az utról lefele azonnal le van dudálva, de az autók naphosszat állhatnak a járdán .... "mert nincs hely"

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45648) concret_hp válasza rii (#45647) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem mondjuk 10 évvel ezelőtthöz képest sokat javult a helyzet, de lehet hogy csak torzul az érzékelésem :) (bukósisak használatában pl mindenképp javulást látok, bár az pont nem kötelező :DDD)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#45649) Ndruu válasza concret_hp (#45645) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Be is tettem a téma tudnivalókba, hogy minél többen lássák.

Más: Ha tudtok valami bringás jókívánságot, amit egymásnak lehet kívánni (pl. "Biztonságos utat!"), akkor írjátok meg, beteszem azt is a tudnivalókba.

Harrrr!!!!

(#45650) Kakumix válasza rii (#45647) üzenetére


Kakumix
senior tag

Hétvégén olyat láttam itt a VIII. kerületben, amit még tévében sem! Gyalogos piroson átfut a zebrán, pont egy járőrautó előtt, erre azok - mintha reflex lenne - kapcsolják a szirénát meg a fényt kihúznak jobbra a járdaszegélyhez, kiszáll mind a kettő és igazoltatják a delikvenst. Lehet volt büntetés is, de nem álltam meg bámészkodni, ráadásul annyira mulatságos volt a szitu, hogy hangosan felnevettem :). Ezen később elgondolkodtam, hogy mi is volt ennyire vicces. Hiszen, ha nem cselekednek, az ember már észre sem veszi, hogy megint nem csinálnak semmit és ez gáz. Elmúltam 35 és ez volt a második közlekedési szabálysértés - amit gyalogos követett el - és amit rendőri intézkedés követett, pedig rengeteg esetben láttam, hogy 10m-en belül voltak és látták is. Na, mindegy, a végén arra jutottam, hogy több ehhez hasonló intézkedést szeretnék látni az utcákon! Persze, ne ez meg a traffipaxozás legyen az összes, amit csinálnak, de legyen ilyen is!

Legyen szép napod!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.