Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45801) Doki-HUN1978 válasza venember83 (#45797) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Egyetértek.
Akkor 2 haverom erősíti a szabályt, mivel nyáron nem egyszer hallottam tőlük, hogy "de qrva meleg ez a kesztyű"!
Félreértés ne essék, nem kesztyű nélkül tolom, hanem vágott ujjúval, de sokszor abba is beleizzadtam és nem kívántam magamnak az ujjvégeket.

De veszek egyet és leírom a tapasztalataimat a nyáron...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45802) Ndruu válasza Szakbarbár (#45780) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szuper, ezeket kerestem, de sehogy nem találtam meg. Mindjárt le is cserélem.

Hm, inkább kivettem a képeket, nehogy gond legyen belőle. A linkeket meghagytam és kaptatok egy új előrejelzési oldalt is.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#45803) rii


rii
nagyúr

VIDEO

(jó lenne egy vid. gyűjtemény, vagy valami megjegyzés a videok mellé, hogy könnyen ki lehessen őket keresni .... )

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45804) hoffman_ válasza rii (#45803) üzenetére


hoffman_
nagyúr

link :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45805) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Tudtok ajánlani nekem valami jóféle (max 15-20ig) műszert ami támogatja a 29-es kereket, tud hőmérsékletet, és lehet többféle gumiméretet állítani? Remélem nem mondtam nagy f@szságot, de fingom nincs a műszerekről.. :))

szerk: ja és azt sem bánom ha nem vezetékes

[ Szerkesztve ]

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#45806) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hű, ez volt már? Ha egyszer sok pénzem lesz és jó erőbe leszek erre tuti elfogok menni :K

(#45807) rii válasza hoffman_ (#45804) üzenetére


rii
nagyúr

ohmm ... :DDD
bocsesz .... !!!!
legközelebb legalább az aznapi postokat megnézem ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45808) fpeter07 válasza madmike (#45758) üzenetére


fpeter07
veterán

Nem, nem. Ma már éreztem a tavasz illatát.

(#45809) lsebestyen válasza fpeter07 (#45808) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is a google szimattal beleszimatoltam :))

(#45810) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Ma láttam valami fényes korongot a felhők között, nem tudjátok mi lehet az? :DDD Hallottam valami legendát hogy állítólag van valami Nap nevű csillagunk, lehet hogy az volt? :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#45811) ledgeri válasza sultansmith (#45760) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Még egy két amon tobint is nézhetsz!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45812) HwAdokVeszek válasza galaktikus (#45805) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

[link]
Nézd meg ezt.
Nekem majdnem ilyen van (macro high x)
Én nagyon meg vagyok vele elégedve.

Tud mindent amit írsz, még többet is :)

(#45813) Tizedes1 válasza Audison (#45798) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Akkor ültem bringára, amikor rehabra kellett mennem, azaz fizioterápiára, kb 4 hónap után, de egy alsórendű úton mentem, nulla teherautó forgalom mellett.
Féltem, ez az igazság. De tudtam, hogy még sokat fogok és akarok bringázni, de le kell küzdeni előbb azt az egészséges félelmet, és egyben maximális biztonsággal, defenzíven bringázni.
Azóta csak ott nyomom neki, ahol lehet, pl Zámoly, Tata felé vezető úton Fehérvárról.
Városban inkább előbb elindulok, inkább kések 3.5 percet, de nem biztonságosabban.
Örültem, amikor a KRESZ-ben megváltoztatták , hogy nem kell kötelezően jobbra tartani.

Kesztyű: ha valakinek izzad a tenyere, mindegy, milyen kesztyű van rajta.
Ősszel húzok hosszú ujjú kesztyűt, de nekem mindegy, hogy mezei vagy bodygeometry kesztyűt hordok, nem izzad a tenyerem. Viszont azt vettem észre , hogy a géles rész sosem ott van,ahol a tenyeremmel a kos vagy trekking kormányra támaszkodok.

(#45814) Tüzi válasza szki (#45800) üzenetére

tekertem én is egy bő 60ast ma, komolyan meglepődtem, amikor az első árnyékokat megláttam idén... egy ideig nem állt össze a kép, hogy süt a Nap :DDD

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45815) Toomy válasza venember83 (#45779) üzenetére


Toomy
senior tag

Belátom Neked aki inkább mountizik tényleg jól jöhet egy esésnél, de ha tényleg oda kell akkor valami ilyesmi protektorosat ajánlanék. :K

(#45816) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Sziasztok!

Reméljük, hogy nemsokára az időjárás is lesz velünk annyira jó arc, hogy tényleg megkezdődhessen a bringás szezon.

Idén szeretnék hosszabb túrákra is menni a bringámmal, így arra gondoltam, hogy a telefonomhoz (iPhone 4S) keresek valami megoldást, amivel stucnira/kormányra rögzíthetem. A Google-be az ,,iphone kerékpáros tartó" kifejezésre keresve némi böngészés után megtaláltam pár tokot. A legolcsóbb széria magyar webshopokban kb 2500-3000 forinttól indul, eBay-ről ezek pár száz forintért beszerezhetők szállítással együtt. Ezek a tokok három ponton fogják a telefont, ám a fizika törtvényeit végiggondolva ebből hamar kieshet a telefon, márpedig ez már azért nem a lesza akarom mondani ömm nem érdekel kategória. A kérdésem az lenne, hogy milyen típusú kerékpáros tartókkal vannak konkrét tapasztalataitok? XC túrákra is mennék vele, tehát rázós út belekalkulálható.

(#45817) #90933760 válasza Tüzi (#45814) üzenetére


#90933760
törölt tag

tekertem én is egy bő 60ast ma, komolyan meglepődtem, amikor az első árnyékokat megláttam idén... egy ideig nem állt össze a kép, hogy süt a Nap

;]

[ Szerkesztve ]

(#45818) madmike válasza Tizedes1 (#45813) üzenetére


madmike
őstag

Nem kötelező a jobbratartás? Ez nekem új. Hogy is van ez?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45819) Audison válasza madmike (#45818) üzenetére


Audison
senior tag

(#45820) lsebestyen válasza szentkuti11 (#45816) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ilyet vegyél szerintem: [link], bár xc-re nem tudom h ajánlatos-e, én akkor inkább zsebre vágnám...:U

[ Szerkesztve ]

(#45821) madmike válasza Audison (#45819) üzenetére


madmike
őstag

thx :R

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45822) Tüzi válasza #90933760 (#45817) üzenetére

kabbe :D

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45823) rii válasza szentkuti11 (#45816) üzenetére


rii
nagyúr

ilyenek vannak

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45824) @chain


@chain
csendes tag

Ez a crosstrekking bringa lényegesen olcsóbb itt, mint többi webshopban. Szerintetek érdemes itt vásárolni, vagy megéri kifizetni a többletköltséget és egy kerékpárboltban megvenni a gari és a beüzemelés miatt?

[ Szerkesztve ]

(#45825) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, a tegnap este folyamán meg volt életem első szervize, helyrehoztam egy agyat, kónuszcserével. illetve megtanultam, hogy hogy kell tárcsát centírozni ;] :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45826) hoffman_ válasza hoffman_ (#45825) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ja, és olyan titánbringa készül cimbinél, még csak félig van kész.... de ha meglesz, akkor a tervek szerint 8 kiló alatti lesz, könnyű terepre, xc jellegű monti, karbonvillával. gyááá, álom.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45827) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#45825) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Gondolom te is a japán lézeres tárcsa centrírozó géppel dolgoztál, amit a nasaval közösen fejlesztettek ki. :DDD

(#45828) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#45827) üzenetére


hoffman_
nagyúr

igen, igen, formabontó eszköz volt :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45829) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Aki jön a Kerékvár-Békás időfutam versenyre vasárnap az kedvezményesen csak ezen a napon megveheti a Sigma Rox 9.1 km órát 36 ezer forintért!!

Kérlek Titeket jelezzetek privátban a szándékról, hogy tudjam vigyem e vagy sem!

Üdv,
Simon

undefined

(#45830) #90933760


#90933760
törölt tag

A változatosság kedvéért esik. Nagyon ne szidjuk érte egyébként, mert kijön a 40 fok és nem fog egy csepp se esni hónapokig, megdöglünk a szárasságba meg a fullasztó porba. Ami jön mégis meg leesik 5 perc alatt, elfolyik mindenfele, ugyanolyan poros marad még az út is. Nem lesz szép lassú éjszakai frissítő hűvös eső, hogy kiszellőztesd a házat akár. Pedig az de krva jól tud esni.
Ez a klímaváltozás nagyszerű. :((( Lehet hogy idén még se lesz szárasság, lehet két évig jó lesz aztán jön egy újabb még szarabb év. Majd megint stagnál, majd megint zuhan. A vége ugyanaz, folyamatos rosszabbodás és egyre gyötrelmesebb, néha egy kis szünettel hogy be tudjon csapni.

(#45831) szki válasza #90933760 (#45830) üzenetére


szki
őstag

Ugyan már! Teljesen normális az időjárási helyzet. A klíma meg ingadozik. Felesleges többet gondolkozni rajta. Jót röhögtem már tavaly is, mikor valamely magyar áltudós a Golf Áramlat lassulásával magyarázta a száraz nyarat. Szerinte északnyugatról nem kapunk majd csapadékot, és sivatag lesz Magyarország. Közben nálunk nyugaton nem is volt akkora szárazság tavaly se. Akkor is világos volt, hogy majd jön máshonnan a csapadék. Ahogy jön ma is: délnyugatról. De a havat is kaptuk többször keletről

Holnap futóverseny nekem, de jövő héten remélem már rövid cuccban tekerhetek nagy távokat!

[ Szerkesztve ]

(#45832) D.Orion


D.Orion
veterán

Armstrong master úszóversenye is meghiúsult

A doppingbotrányát követően trónfosztott hétszeres Tour-győztes Lance Armstrong egy amatőr úszóversenyen indult volna a hétvégén hazájában, Texas államban, de a FINA levelét követően meghiúsult a részvétele.

Igazán befejezhetnék most már Armstrong csesztetését. Érdekes, hogy a történelem során az összes eddig lebukott doppingolt sportolót fele ennyire se baszogatták. Őt meg szó szerint ki akarják csinálni. :W Kíváncsi vagyok, hogy vajon milyen üzleti érdekek állnak a csesztetés és az ellehetetlenítés mögött. Csak nem a Livestrong-ban van annyi pénz amiért megéri Armstrong-ot teljesen félreállítani. Netán az egyéb felszabadult sponzorok nehogy visszaálljanak Lance mögé? :U Egy kerékpáros egy úszóversenyen... Biztos esélyes volt a győzelemre...

(#45833) szki válasza ludsimon (#45829) üzenetére


szki
őstag

Kíváncsian várjuk majd az időeredményedet! Látom 11:38-kor rajtolsz, és a Norbi meg 12:01:30
18 km versenytempóban semmiség bringán! Én holnap többet futok versenytempóban :D

(#45834) belaazallat válasza szki (#45833) üzenetére


belaazallat
addikt

"18 km versenytempóban semmiség bringán!"

Attól függ kinek a versenytempójában kell megtenni azt a 18km-t. Enyémben bárki lezavarja....
Én sün kolléga versenytempójára lennék kíváncsi(de csak autóból nézve), mert a "túra tempóját" már ismerem! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45835) Phülöp


Phülöp
addikt

Ide jon valaki?

[link]

Tudom, szolhattam volna korabban is, sry.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45836) venember83 válasza szki (#45833) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugye tisztában vagy vele, hogy ezzel, hogy távolsághoz kötöd a teljesítményt, pl. a pályabringásokat becsmérled? :U

(#45837) D.Orion válasza Phülöp (#45835) üzenetére


D.Orion
veterán

Tervben volt, még anno februárban linkeltem én is. Sajnos szerda óta olyan beteg vagyok, hogy csak arra van erőm, hogy a papír zsebkendőbe kifújjam az orrom és néha köhögjek egyet. :(

(#45838) szki válasza belaazallat (#45834) üzenetére


szki
őstag

A versenytempó az, amit te hozol ki magadból versenyen maximális erőkifejtéseddel. Persze az adott távhoz, időtartamhoz igazítva. A Te versenytempódat nem tudod 18 km-re, mert még nem készültél, és tekertél 18 km-t versenytempóban.

(#45836) venember83 : Csak jeleztem, hogy más 20-25 perc, és más 90 perc versenytempóban. Tudom mennyi felkészülést igényel egy rövid táv is. Azonban azt teljesíteni bárki tudja, és sokkal nehezebb megborulni, mint egy maratoni terhelésen. Például még a frissítéssel se kell foglalkozni. Csak szinte veszel egy nagy levegőt, és végignyomod.

(#45839) belaazallat


belaazallat
addikt

Nem írnánk össze, hogy hol milyen biciklis rendezvények/versenyek lesznek, ahol sok PH!-s megfordul? Olyanokra gondolok, mint a Velence 10 -szer, Zánka. Valaki tett említést Lenti 24-órásról, esetleg megint egy Pannon Maraton?

Már csak azért, hogy tervezni lehessen!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45840) Phülöp válasza venember83 (#45836) üzenetére


Phülöp
addikt

18km-en pont ketszer lehet elhalni vegkimerultsegben, ha igazan jol csinalja az ember.

Amikor meg versenyeztem, pont az ilyen rovid tavokon voltam eros. Sok evvel kesobb atnyergeltem a hosszabb turakra (akkor mar tenyleg csak turak voltak), 100-250km/nap. Ezekhez egesz mas jellegu felkeszules volt szukseges. Az utobbi 4 evben meg nem ultem bringan... :U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#45841) Doki-HUN1978 válasza szki (#45838) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Igen ám, csak odáig el is kell jutni!

Bírom, mikor ilyeneket irkáltok, hogy "semmiség".

Ha a 200km-re tervezett tempóddal teszed meg, persze, hogy 18 km nem sok, de ha akár 1km-en kell leadnod a maximális teljesítményedet, akkor az 1km is sok.

Egész más izomzat is szükséges egy sprinternek, mint egy hosszútávon induló versenyzőnek.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45842) #90933760


#90933760
törölt tag

(#45843) Mr.Csizmás válasza #90933760 (#45842) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

el is hozta, vagy a felteteles mod all fenn meg?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45844) #90933760 válasza Mr.Csizmás (#45843) üzenetére


#90933760
törölt tag

Még feltételes. Meg hogy egy darabban ér-e ide. :DD Gondolom biztos, mert nem ez lesz az első biciklijük. Még egy hét és talán meglesz a pénzem rá végre.
Amúgy két futárcégnek is írtam mind a kettő ennek többszöröséért akarta hozni, utánvét nuku és arra hivatkoztak hogy a futószalagon nem fér el ezért nem garantálják hogy tudják kézbesíteni.

(#45845) szki válasza Doki-HUN1978 (#45841) üzenetére


szki
őstag

Megvárjuk a versenyeredményeket. Aztán majd elemezünk. Rajzolunk egy haranggörbét az eredménylista alapján, és a versenyt teljesítők láthatják hol is helyezkednek el.
Én csak május végén kezdek el komolyabban bicajozni, és nyáron pár maratont, teljesítménytúrát teljesítek a magam kedvére. Természetesen tudom mi a különbség 1, 10, 20, 50, 100, 200, 300, 400 km versenytempós bicajozásom között. Azt is tudom, mi a különbség 1, 3, 5, 10, 21, 42 km versenytempós futásom között. És tudom miben más a felkészülés az egyes megterhelésekre, mert már mindet csináltam.

[ Szerkesztve ]

(#45846) belaazallat válasza szki (#45845) üzenetére


belaazallat
addikt

Idén nem Lentiben lesz a Pannon Maraton ugye? Említettél egy Lentiben rendezendő 24órás versenyt is. Ezekről tudsz vmi infót?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45847) Doki-HUN1978 válasza szki (#45845) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Pont ezért furcsállom tőled azt a mondatot... :K

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45848) Def26 válasza #90933760 (#45842) üzenetére


Def26
félisten

Hát nem tudom. Nálunk a cégnél MPL van és 2x2m -nél nagyobb csomagokat nem hoznak el. Fel sem vesznek.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45849) Doki-HUN1978 válasza #90933760 (#45842) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én már vettem bringát úgy 2 alkalommal, hogy a posta hozta.
A kormányát el kell fordítani 90 fokkal, meg célszerű a vázat betekerni valamivel, hogy ne verődjön le a festék, ha nagyobb értékű a bringa.

Simán kihozzák.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45850) rii válasza Doki-HUN1978 (#45849) üzenetére


rii
nagyúr

ja .. aszongyák, h a kormányt-pedált kell brofrgatni, és akkor ismán
nekem úgy hozták ki, h mind a pedál mind a kormány normál állásba volt :D
a vázat én is kértem a feladótól, h csomagolja át valami anyaggal ... .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.