Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45301) Auratech válasza ---Lasali--- (#45282) üzenetére


Auratech
őstag

Az én bicómon is ilyen megoldású sárhányó van. Sajnos nem jók a tapasztalataim.
A rögzítő bilincs a kis csavarral nagyon szeret a hajlításnál elfáradásosan eltörni. Egyet meg is heggesztettem... Most kábelkötegelővel fixálom, ideiglenesen. Szerintem szar anyagból van a felszegecselt lemez.
Amúgy nekem nagyon tetszik az olyan megoldás, amikor a sárvedő és a gumi közt pici a táv. Mattfekete változatban szinte alig észrevehető, hogy a bicón van. Olyat fogok csinálni, lefújva a kicserélésre váró rögzítő pálcát, ami szintén igen fos anyagból van gyárilag. A pálca túlnyúló részét le kell vágni, mert például induláskor rá lehet lépni az első kerék alsó sárhányó rögzítésére, meg ronda is.

Auratech Field Recording

(#45302) belaazallat válasza szki (#45286) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Mi a legszélesebb gumi, ami még belemegy? Párom Wenson-jára szeretnék venni, ha 32-es gumi elférne benne pont ideális lenne.

(#45299) rétisün

Folyton ezek a negatív hullámok! :P Vegyél példát szki-ről! Nincs olyan, hogy rossz idő, ha biciklizni kell, akkor biciklizni kell! ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45303) Doki-HUN1978 válasza ---Lasali--- (#45291) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezt a tolvajkulcsos megoldást még nem láttam eddig. Nagyon durva!
Innentől már szinte számítok rá, hogy egyszer csak nem lesz bringám.

Felháborító, hogy nem tudnak olyan szerkezetet gyártani, amit nem lehet ilyen egyszerűen kinyitni!
No meg az is, hogy ennyiért olyat adnak, amit így ki lehet...

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45304) Def26 válasza deicide (#45300) üzenetére


Def26
félisten

Itt van egy komolyabb "radar" animált kép. Ezért olyan bizonytalan az esik/nem esik kérdés. :(

Közvetlen mellettünk folyik egy patak (Váli víz), már reggelente mormogok egy imát, hogy ne öntsön ki, úgy megemelkedett pár hete.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45305) lsebestyen válasza ---Lasali--- (#45296) üzenetére


lsebestyen
addikt

lehet kaprazik a szemem, de a deore hajtasbol nem hianyzik egy fog?:D

(#45306) beast27


beast27
senior tag

Sziasztok
Nemtom mennyire szoktatok ajánlatokat adni de azért megpróbálom :)
Szóval egy kezdőnek való DH bringát szeretnék venni ehhez hasonló terepre, tele éles kövekkel (szóval valami extra erős külső gumi kéne) és egy 1-1,5 kilométeres beton úton is használnám (amíg eljutok addig a terepig ahol használnám), ha lehet komplett bike-ot vennék. Egyelőre nincs rá keret ezt a kérdést csak azért írtam ki hogy tudjam mennyit kell rá gyűjteni (éppen ezért nem írtam hogy mennyit szeretnék költeni rá) de minél "olcsóbban" szeretnék ki jönni
Köszi

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#45307) #90933760 válasza lsebestyen (#45305) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tényleg olyan mintha hiányozna bal oldalt, de felül mintha lenne egy hegytörött is. Ilyen kopott egy szemetet még lemosni se képes. Az én fosadékom nem volt ennyire lehalva, pedig aztán az kapott életet.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45308) lsebestyen válasza #90933760 (#45307) üzenetére


lsebestyen
addikt

amugy ranagyitva latszik h meg maradt egy nagyon kicsi a fogbol, de en nem ertem h ezt igy hogy van kepe eladni...:Y

(#45309) GeneraL_XTX válasza belaazallat (#45269) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Kb hasinló testalkatú, mint Te. Persze ő is meg tud állni ha akar, de a jánoshegyről nem mer lejönni vele :)

(#45310) belaazallat válasza GeneraL_XTX (#45309) üzenetére


belaazallat
addikt

Értem, terepre sáros körülményekre tényleg kevés a v-fék. Sajnos oda tárcsa kell.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45311) Doki-HUN1978 válasza beast27 (#45306) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Az "ehhez hasonló" terepet úgy kell érteni, hogy feltolod a bringát a hegy a tetejére és leszáguldasz rajta?

A legdrágább kategóriát választottad, itt nézz körül. (300 000Ft alatt nem nagyon érdemes nézelődni)

Ha nem feltétlenül DH-zni szeretnél, hanem csak a köves úton tekerni , úgy válassz valami fully-t kicsit kevesebb pénzért. (180-200 000 környékén már kapsz használtat)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45312) lorcsi válasza D.Orion (#44697) üzenetére


lorcsi
veterán

ma van az akció, találtatok valami érdekeset ?

(#45313) beast27 válasza Doki-HUN1978 (#45311) üzenetére


beast27
senior tag

Igen valahogy úgy gondoltam hogy fel viszem a hegy tetejére és onnan le száguldani
Milyen védő felszerelés kell a sisakon kívül?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#45314) Frenky89 válasza lorcsi (#45312) üzenetére


Frenky89
őstag

Jól értelmezem, hogy ma minden új cuccra 20% kedvezmény van, de csak ha személyesen, vagy utánvétesen veszem át?

[ Szerkesztve ]

(#45315) lorcsi válasza Frenky89 (#45314) üzenetére


lorcsi
veterán

igen, ha kp.-vel fizetsz
használtra 15%

(#45316) Doki-HUN1978 válasza beast27 (#45313) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Térd, sípcsont, gerinc -és könyökvédőket szoktam látni a DH-s srácokon jó esetben.

+1 jó életbiztosítás is javasolt :)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45317) hoffman_ válasza lsebestyen (#45305) üzenetére


hoffman_
nagyúr

b*zki de, a középső tány bal oldalán foghíjas a cucc. ezt a szemétkupacot, geez. 20-ért adja a régi XT-t, 25-ért már van zsírúj Deore.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45318) madmike válasza lorcsi (#45315) üzenetére


madmike
őstag

kár, hogy pont a város másik felén van, pedig valami kormányszarvra,meg esetleg külsőre beruháznék.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45319) lsebestyen válasza hoffman_ (#45317) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én is törölgettem a csipáimat, h most mivan?? :DDD

(#45320) HwAdokVeszek válasza lorcsi (#45312) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Ma ~70.000-et hagytunk ott.
Van jó pár dolog :)

(#45321) madmike


madmike
őstag

ilyet még sose láttam, hogy müködhet?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45322) fpeter07 válasza rétisün (#45299) üzenetére


fpeter07
veterán

Ennyit a szünetről... Ma tuti idő van, de holnap már beköszönt a zivatarszezon.

szerk: Megnéztem az Aldis akciót. Az a kesztyű, amit ezer néhányért vesztegetnek nagyon mutatós, de tiszta háló az egész. Nem akartam egyszer használatos kesztyűt venni, így inkább marad a régi.

[ Szerkesztve ]

(#45323) Teasüti válasza venember83 (#45215) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rohloff gyártói adatok szerint nem gyengébb a hatásfok, mint láncváltó esetén (hasznos áttételeket nézve).
A kisebb agyváltók is hozzák a +90%-ot, ha hinni lehet az adatoknak.

(#45275) Tomi_Sci
És ha rakna rá egy közönséges fékmerevítőt? Én bovdenes V-fékkel is hajlítgatom az S-bend acél vázat, akkor képzelem mit művelhet egy hidrós V-fék. :Y Fékmerevítő nélkül számomra elképzelhetetlen a használata.

(#45321) madmike
Sztem fogalomzavarban szenved csupán. Fékváltókar akar az lenni.
Vagy válthat akár automatán is a rugós előfeszítés következtében, ha már megdöglött benne a mechanika. :C ;]

[ Szerkesztve ]

(#45324) madmike válasza Teasüti (#45323) üzenetére


madmike
őstag

akkor jól gyanitottam, hogy még nem sikerült egy pár ezer forintos szerkezetnek leváltania az ujjaimat :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45325) venember83 válasza Teasüti (#45323) üzenetére


venember83
nagyúr

Persze, mert majd saját magukat fogják ekézni a "mért" eredményekkel...

(#45326) Tomi_Sci válasza Teasüti (#45323) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

A hidrás V-fékekben gyárilag van fékmerevítő, aköré építik az egész cuccott. Anélkül szerintem el is törné.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#45327) D.Orion válasza Tomi_Sci (#45275) üzenetére


D.Orion
veterán

Haverodnak üzemen, hogy állítsa be azt a HS33-mat és utána beszéljen ilyeneket.
Nekem HS11 van és az általad leírt pontokból egy sem igaz. :U

igazából nem ér sokkal többet a V-féknél, annyi hogy nem kell akkora erőt kifejteni a pofák mozgatásához

Igazából csak vagy ötször nagyobb erővel tudod nekinyomni a felninek a fékpofát. Én képes voltam úgy meglassítani 78km/h-ról első fékkel a kerékpárt, hogy a szaros RST 50mm-es telóm ami nem mozog csak 35mm-t max, lekoppant, majdnem átestem a kormányon mikor egy pillanatra besatuzott az első kerék. Ezt csináld meg V fékkel, hajrá.

Cserébe macerás és költséges a karbantartása, meg nehezebb is

Egy év alatt most értem el oda, hogy légteleníteni kéne, de lusta voltam és helyette állítottam a fékpofán. 5 perces mutatvány volt. Plusz kétszer megmostam fogkefével a fékpofa alatt a szelep körül a gumigyűrűt. Ennyi volt a karbantartás egy év alatt.

Ami viszont nagyon durva az a vázra kifejtett erő. Ha satura behúzza, akkor a Cube merevfarújának a támvilláját szétnyomja, mint a gumit. Centiméteres nagyságban lehet mérni a deformáló hatását.

Bullshit. Egy az, hogy ott a fékmerevítő gyárilag. Kettő az, hogy az autó hidraulikus emelője tudná esetleg így szétnyomni, nem egy 12mm-es szelep. Gyártói adat szerint maximum 10bar-t tud, az 150psi(ha jól számolok).

(#45328) beast27 válasza Doki-HUN1978 (#45316) üzenetére


beast27
senior tag

most hogy utána néztem a felszerelés és a bicó áraknak rá kellett jönnöm így ez a sport nekem nagyon drága lenne
Más
van még egy sport ami nagyon be jön és az a trial ha esetleg van itt trial-os az tudna segíteni
Nyáron vennék bírót és a max összeg amit rá szánnék az 150k +/- 15k, de ehhez már külön-külön venném meg az alkatrészeket. Van itt valaki aki tudna segíteni hogy miből (stucni, váz, kormány, fék, stb) milyet vegyek?

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#45329) D.Orion válasza beast27 (#45328) üzenetére


D.Orion
veterán

Egy jó trial gép se olcsó. Plusz azt biztos, hogy töröd idővel, mint a DH-t is. Eleinte valószínűleg többször. :U

(#45330) Gergő_


Gergő_
őstag

(#45331) beast27 válasza D.Orion (#45329) üzenetére


beast27
senior tag

Törni nem hiszem hogy olyan gyakran fogom mert én ha bele kezdek valamibe (sport) akkor azt szépen mértékkel kezdem nem úgy hogy egyből le ugrok egy 2 méteres falról és vagy sikerül vagy nem (jó tudom ennél a sportnál vakmerőnek kell lenni de nem egyből az elején). Mellesleg szerintem egy közép kategóriás gépet már össze lehet rakni de javítsatok ki ha tévedek

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#45332) D.Orion válasza beast27 (#45331) üzenetére


D.Orion
veterán

Természetesen körültekintően használva és ésszel sok pénz maradhat a zsebbe. Csak olyan elkerülhetetlen dolgokra gondoltam itt, mint a hibákra vagy első nagyobb trükkökre, és persze mindenek előtt az anyagfáradásos törések.

(#45333) beast27 válasza D.Orion (#45332) üzenetére


beast27
senior tag

De ezek kb fél-egy év alatt következnek be (ez tapasztalatból mondom bmx-es voltam de meg untam), és a bmx-el is úgy toltam hogy amikor volt pénzem és meg tudtam venni az új, jobb alkatrészt akkor kezdtem el a nagyobb, extrémebb trükköket hogy mire meg veszem az újat már minél jobban tudjam azt amit éppen tanulok és ha esetleg szét ment valami akkor egyből tudtam venni az újat

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#45334) pengemetal


pengemetal
aktív tag

Elkészült a tavaszi/nyári bicajom! :)) Most ismerkedek az SPD-vel, mentem pár kört..jó lesz ez :) Már csak a jó idő hiányzik, addig megyek a régivel.

Váz: Kona Lana'i 22"
Villa: Mosso 7005 alu
Fékek: Deore
Fékváltókarok: LX
Hajtómű: LX
Első váltó: LX
Hátsó váltó XT
Fogaskoszorú: XT
Kerékagyak: XT
Felni: Alex
Gumi: CST slick 1.4
Pedál: M-520
Súly: le kéne mérni, érzetre 10 kg körül :)
Ülés, nyeregcső: vszínű csere

[ Szerkesztve ]

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#45335) emre válasza pengemetal (#45334) üzenetére


emre
veterán

Az a kormány kicsit osztályidegen rajta, de amúgy egész tetszetős.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#45336) csabi94 válasza pengemetal (#45334) üzenetére


csabi94
őstag

Jó lett, sok balesetmentes km-t vele!! :)

(#45337) madmike


madmike
őstag

Van valakinek tapasztalata a Merida Race lite külsővel kapcsolatban.
Egyik cimbim megbizott, hogy nézzek neki valami külsőt terepre és sikerült két 99%os ilyen külsőt vennem 1500/db-ért.
Az én bringámon WTB nano raptor van. Ez a Merida kevláros és tetszetős a mintája, azon agyalok, hogy lehet az én wtb-imet adom haveromnak, én pedig megtartom a Meridákat. Szerintetek?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45338) ---Lasali--- válasza lsebestyen (#45305) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Aztarohadt :DDD De tényleg, durván ki van belőle szakadva. Középsőtányéron acél tányérnál azt hogy a halálba adhatta elő..

[ Szerkesztve ]

(#45339) Doki-HUN1978 válasza beast27 (#45328) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Megértelek...

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#45340) Pttypang válasza pengemetal (#45334) üzenetére


Pttypang
veterán

Mennyi pénzt öltél bele kb? :)

Everybody lies.

(#45341) pengemetal válasza csabi94 (#45336) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Köszi!
emre:Köszi! Igen, egyenes kormány jobb lenne, szerintem is!

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#45342) ludsimon


ludsimon
veterán

Hátha valaki keres valami kerékpáros olcsó cuccot!

Van itt táska, cipő, multifunkcionális km óra, minden ami szem szájnak ingere!
PÜ-ben lehet keresni, itt nem fogom meglátni, ha volt aki válaszolt a fentebbi hozzászólásomra kérném privátban keressen!

undefined

(#45343) tomek017


tomek017
tag

Az Ahead rendszerű fejcső átmérője hány mm?
Köszi a választ.

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#45344) TripleB válasza tomek017 (#45343) üzenetére


TripleB
senior tag

1 v 1 1/8"
25,4 v 31,8 mm

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#45345) tomek017 válasza TripleB (#45344) üzenetére


tomek017
tag

Most jelenleg egy menetes, 25,4 mm átmérőjű villám van, fejcső átmérőnek azt hiszem 40 mm mértem.
Így a váz fogadhat 1 1/8 as teleszkópot is?

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#45346) superecneB


superecneB
őstag

Ez tök jópofa. Kis eső után, hogy ne csapjon össze pont jó lenne, kár hogy itthon nem kapni, a német amazonon meg 35 euró...

(#45347) zoo8800


zoo8800
veterán

A hónap vétele [link]

rip and tear, until it is done

(#45348) tomek017 válasza zoo8800 (#45347) üzenetére


tomek017
tag

holnap megyek érte

helyette mondjuk ez ?

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#45349) ---Lasali--- válasza zoo8800 (#45347) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Mekkora bűntett egy ilyen biciklibe bepakolni azt a deore hajtóművet meg a magura fékeket.. ;]
Dupla vállas gagyi teleszkópon fém sárhányóóóó ÓÓ Ó Ó atyaég, ilyet még nem is láttam, most jövök rá.

[ Szerkesztve ]

(#45350) Pttypang válasza zoo8800 (#45347) üzenetére


Pttypang
veterán

Megvadult teszkóbike :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.