Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) csabi94 válasza madmike (#45544) üzenetére


csabi94
őstag

1500-as akksim van, most tesztelem, 2x feltöltöttem, és még több mint félig van a cucc. Szerintem 4x tudja az akkora kapacitású akksit, meg még talán félszer.

(#45552) csabi94


csabi94
őstag

Szerintetek ezt a gépet mért nem viszik el? LINK
Már hetek óta fent van, ha lenne ennyi pénzem, nem gondolkoznék. Reba, Xt, DT, jó kis gép ha jó állapotban van. Nyár végén egy ilyesmit veszek, mert külön nem éri meg alkatrészeket venni, és a 2 mtb-ból csinálok majd egy versenyre szánt gépet, meg egyet edzésre. :DDD Lassan családi botrány, az már a 4. bringa lesz. ;]

(#45547) gooool: 1,5 kg az nagyon sokba fog kerülni, én lehet, hogy nem kezdenék bele. Mondjuk engem most outinál nagyon nem izgat a súly, mert annál jobban fejlődök, minél nehezebb. :DDD Bár csak 9 kg környékén van. :)

[ Szerkesztve ]

(#45553) ---Lasali--- válasza #90933760 (#45546) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nem esik ki, ha nem téped meg állat módjára akkor sem lesz semmi baja. Nem hiszed el akkor próbáld meg kinyomni az ejtőpapucsból a kereket, ütheted tolhatod nem fog kijönni belőle..

(#45554) Vasinger! válasza csabi94 (#45552) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ennyit tényleg nagyon megér ez a bicikli.

Talán az bátorítja el az embereket, hogy BULLS. Én speciel soha nem hallottam. Lehet, hogy jó márka, de az emberek általában valami népszerűbb márkát vesznek pl.: Haibike, Cube, Merida, Gepida, Corratec, Speci stb.

Amúgy ami még böki a szememet, hogy kicsit vékonyka a váznak a csövei, de lehet csak optikai csalódás, de ha nem valószínűleg így spóroltak a súllyal.

A másik ok amire még gondolok az az, hogy nincs ennyi pénzük az embereknek, úgy mint Neked vagy Nekem se :D

[ Szerkesztve ]

(#45555) csabi94 válasza Vasinger! (#45554) üzenetére


csabi94
őstag

Igen, én is erre gondoltam, bár én hallottam már a márkáról. Mondjuk én a vázat nem használnám, mert úgy néz ki, hogy idén a Wenson Master le lesz váltva, úgyhogy azzal lenne talán az edzőgép összerakva. Versenyre meg majd úgyis külön váz lesz ha minden igaz.

(#45556) szki válasza gooool (#45547) üzenetére


szki
őstag

Az Alföldön edzel vele. A súly ott nem sokat számít. Ha dimbes-dombos, hegyes versenyeken indulnál, akkor kellene könnyű bicaj. De gondolom nem profi versenyző vagy, hogy havonta 2-3 versenyen indulj? Edzeni, fejlődni meg lehet bármilyen bicajjal. Szerintem koptasd el ezt a bicajt így. Aztán mikor minden cserés lenne rajta, akkor veszel egy másikat ;)

A nehéz egy relatív dolog. Nekem 15 kg a trekking most a csomagtartó nélkül. Ahhoz képest kis pille könnyű a bicajod :D

[ Szerkesztve ]

(#45557) gooool válasza szki (#45556) üzenetére


gooool
őstag

Akkor inkább majd ha találok olcsóért 23-as minőségibb gumit, akkor annyit kap, meg láncot, a többi nem érdekel. A 8-as Sora elég jól bírja. ;]

Üdv, Balázs

(#45558) #90933760


#90933760
törölt tag

És a kerékagyat hogy zsírozzátok meg? Mert amit néztem videót azon mikor szétszedi a golyók vannak benne mint a szar, hogy teszi azokat vissza bele pontosan?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45559) ---Lasali--- válasza #90933760 (#45558) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kézzel. Mágneses csavarhúzóval. Csipesszel. Ami tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#45560) #90933760 válasza ---Lasali--- (#45559) üzenetére


#90933760
törölt tag

De mi tartja a golyókat hogy ne összevissza legyenek, meg lehet ezt otthon normálisan csinálni? Csak azért kérdem, mert ha megjön a bringa szét kéne kapni és rendbe rakni és ilyet még nem szedtem szét.
Ugyanez a kérdés vonatkozik a kormánycsapágyra, meg a hajtásra meg a koszorúra is, mert soha nem láttam még belül és úgy egy kicsit szar megpróbálni szerelni. :DD

(#45561) rétisün válasza #90933760 (#45560) üzenetére


rétisün
veterán

ha a kónuszt megkened zsírral, akkor abba beleragadnak annyira a golyók, hogy össze lehet rakni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45562) TripleB válasza Vasinger! (#45554) üzenetére


TripleB
senior tag

Most vettem egy Bulls outit, nagyon igényesen hegesztett és festett a váz.
Nekem nincs ilyen előítéletem. Bár egy másik Speci jobban hangzott volna hehhe

Baltoafarkas, a kónusz "osztja" szét a golyókat az agyban.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#45563) Atesz 666 válasza gooool (#45547) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

Üdv.

-Tetszetős gép nagyon :C ,de én valami más hátteret választottam volna mögé.. :U :D

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#45564) rii válasza szki (#45556) üzenetére


rii
nagyúr

nekem 35-40 kg-os volt tegnap a bicaj :D
és ezzel feljöttem lépcsőn a 4ikre .-/
mondjuk a 4iken már majdnem összeestem
és nem kifujnom kellett magam a 4iken, hanem hörögtem, fuldokoltam, sípoltam .-D... mindezt persze csendben .-D este 10kor .-D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45565) Cyberpunk válasza rii (#45564) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mit raktál rá? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45566) rii válasza Cyberpunk (#45565) üzenetére


rii
nagyúr

odafele még nehezebb volt szerintem .-D volt benne: 5 üveg sör, 1,5 l-es üveges bor
visszafele ezek helyett kaja
oda-vissza meg:
3 db HDD, hozzá kábelek, adapterek
váltás ruha, ugyen ilyenkor 4 póló meg két pulóver az alap .-/ , ebből kell váltás is .-/ , meg nem kerékpáros ruha is
meg a kerékpáros szerszámok, pótgumik, pumpa, esőkabát

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45567) Cyberpunk válasza rii (#45566) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Akkor egy 20 Kg körüli DH-s gép már meg sem kottyanna. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45568) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Lőttem pár képet remélem látszik aminek látszódnia kellene :U



[ Szerkesztve ]

(#45569) madmike válasza rii (#45566) üzenetére


madmike
őstag

1,5l-es bor? Elég veszélyesen hangzik :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45570) mrst3ph3n válasza rétisün (#45540) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Köszi! Megpróbálom.

(#45571) rii válasza madmike (#45569) üzenetére


rii
nagyúr

termelői :)
de cipőt a cipőboltból, bort meg termelőtől .-)a va
fontos az ár, de az is fontos hogy ne tablettás legyen .-)

ha valaki tud BP-en olyat, hogy személyesen lehet elmenni érte esetleg még a pincébe is, az lenne a fajin :)

Egerben a Szépasszonyvölgy utca elején laktam egy ideig :DDD
ott csak el kellett sétálni az utca végibe' :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45572) ---Lasali--- válasza F_Gergely (#45568) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Kissé rövidnek tűnnek azok a küllők. Ahogy nézem kint van kb 2 menet az anyából, nem?
Anyákba mindenhol ugyan annyira lóg bele a küllő? Az a legoptimálisabb ha pont a feje tetejéig ér az anyában a küllő, de réz anyánál kibírja ha nem lóg végig, de azért nem kéne kilátszódnia a menetnek, mert így nagyon kevés menet szám tartja az anyában a küllőt.. itt most az lenne a jó ha annál a küllő sornál még lenne hosszban tartalak, ahonnan át kéne húzni a túl oldalra a felnit.
Egyébként ilyen kereket én nem szívesen vállalnék el, nincs hozzá normális küllő számító program, sem képlet, én meg nem fogok hozzá kitalálni.. próbálgatással lehetne befűzni jó mérettel, mert ha már egy mérettel össze tudod fűzni akkor már meg tudod saccolni mi lett volna a tökéletes. De egyébként sincs értelme ennek a 4 csoportos, de hagyományos fűzésnek, csak gyengébb, centrírozhatatlanabb tőle a kerék.
Na megint mindent elmondtam amit kell tudni.. :U

[ Szerkesztve ]

(#45573) F_Gergely válasza ---Lasali--- (#45572) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen erre céloztam amikor mondtam hogy senki nem fogja újrafűzni... Előző kerekem is 24 küllős volt és senki nem foglalkozott vele. Most megnéztem a küllő minden hol ugyan olyan hosszú, nem lóg ki, de ahogy néztem túl mélyen sincsen. Simán centirózással nem lehet rendbe rakni?
Most akkor vegyek megint új kereket ezt meg dobjam ki? :F

(#45574) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok! Erről mi a véleményetek? Ár-érték arány? Felszereltség? Megvehetem? Előre is köszi a választ :R

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#45575) Gyufaaa válasza galaktikus (#45574) üzenetére


Gyufaaa
veterán

48-as vázméret. Milyen magas vagy?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#45576) #90933760


#90933760
törölt tag

A Magellánnak mekkora felnije lehet? Olyan széles, mint a 20 éves hulladékom vagy szélesebb? Csak hogy mekkora gumit tudok rárakni, mert minél szélesebb annál jobb.

És az a küllőfűzés ami azon van az jónak mondható? Mert az enyém az olyan sima kereszt, ez meg ha jól nézem többszörösen keresztfűzés vagy mi a rák.
[link]

(#45577) F_Gergely válasza #90933760 (#45576) üzenetére


F_Gergely
őstag

nekem is magellanom van 5,5 centi szeles gumi rohogve elfer bennem. en 2.10-es gumival hasznalom, szerintem 2.30 belemegy.

(#45578) #90933760 válasza F_Gergely (#45577) üzenetére


#90933760
törölt tag

Én CST Crusader gumit akarok bele, ez 2.1-es. Mondjuk elviselnék szélesebbet is, csak nem találtam normális mintával jó árba. Ez is megteszi.
Viszont nyárra is kell keresnem valamit, mert ez a gumi meghal a kemény földúton pár hónap alatt, meg amúgy is tök felesleges olyankor mintha aszfalton mennék kb olyan az út.
Valami ilyesmi. [link] Bár ez is sok szerintem, 50-50%-os kéne.

[ Szerkesztve ]

(#45579) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na ki melyiket venné? Big Hit, vagy Kona Stab? Pro, és kontra érveket is várok, persze úgy, hogy nem láttuk milyen állapotban vannak. De mondjuk úgy, hogy jó, és szezonkészek.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45580) gmatti válasza #90933760 (#45576) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nekem 2.3-as van 1-1 cm hely van (M.Crater) :R

(#45581) Pálin(t)ka válasza Hasaggymeg (#5) üzenetére


Pálin(t)ka
tag

Mi ez itt? Füves topik? :DDD

(#45582) galaktikus válasza Gyufaaa (#45575) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Beszéltem már tegnap a bolttal, van nekik 43-asban is egy ilyen vázuk és mondtam nekik, hogy szereljék át nekem arra, mert 173 centi vagyok.. Remélem jól tettem.. :U Kicsit tartok mindig ezektől a méretezésektől.. Az első villáról azt olvastam egy tesztben, hogy nagyon jó mozgása van -a foxhoz, és rock shox-hoz képest is- és jól sikerült.. Volt már olyan bringám amin suntour volt és olyan mintha nem is lett volna elöl semmi... de újabban sok helyen olvasom, hogy már azok között is vannak jók.. hát nem tudom..

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#45583) #90933760 válasza gmatti (#45580) üzenetére


#90933760
törölt tag

Akkor rámegy még a 2.5 is, bár ott már csak hajszálnyi hely lenne nem biztos. Na majd ha megjön akkor megmérem.

(#45584) fpeter07 válasza csabi94 (#45552) üzenetére


fpeter07
veterán

És eztet? [link]

(#45585) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Na döntöttem a Big Hit lesz. Jövőhéten megyek megnézni. Remélem tényleg olyan mint ahogy azt írja.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45586) TripleB válasza Cyberpunk (#45585) üzenetére


TripleB
senior tag

Szerintem jól választottál!

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#45587) madmike válasza rii (#45571) üzenetére


madmike
őstag

Ilyen helyet sajnos nem ismerek.
Nemrég voltunk Egerben welneszelni. A Juhász pincészet valami fantasztikus (nem a Szépasszony völgyben van) A Roséjukba teljesen beleszerettem. Bánom már, hogy nem vettem többet, bár szerencsére a héten sikerült szerezzek egy üveggel. :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45588) pengemetal válasza madmike (#45587) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Szépasszony völgy 6-os pince Valika néni medinája... és hatalmas arc az öreglány! :)

Fehérvári úti piacnál Eszék vagy Szabolcska M. utcában, a (Fehérvári útról nyílik és pár méter séta) van egy termelői boros, 1 éve vettem ott utoljára, akkor egész jó ár/érték volt! Nagy fa hordókból mérnek.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#45589) Tizedes1


Tizedes1
aktív tag

Most nézem a spanyol versenyt az EUROSPORT-HD-n.
A mellékutak jobb minőségűek,mint itthon a főutak!!
Épp tervezgetem a tavaszi-nyári bringatúráimat, de félek, hogy nem a gyorsaság lesz a fontos ;(

(#45590) mZoleee


mZoleee
senior tag

Üdv.
Érdeklődni szeretnék hogy a bbbike.hu webshop illetve szerviz mennyire megbízható?
Gepida BANDON 810 kerékpárt szeretnék vásárolni.. mivel webshop ezért gondolom személyesen nem lehet elhozni a kerékpárt, viszont ha megrendelem akkor kérdés, hogy meglesz a bringa zsírozva, vagyis tényleg "START"-ra kész állapotban lesz-e ahogy az le van nekik írva :)

Köszönöm előre is!

(#45591) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Három bicikli között vacilálok.

Caprine Forest
Kross Hexagon X3
Kross Hexagon X5

Esetleg valami jó tanács a döntésben? Vagy kb ugyanaz mind?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#45592) anaqer válasza Zoona (#45591) üzenetére


anaqer
veterán

Ha nem csak betonon akarod használni, az X5 alá én biztosan nem mennék... használt nem játszik?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45593) ---Lasali--- válasza F_Gergely (#45573) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Alapjában véve semmi gond nem lenne a kevés küllős vagy speciális gyári kerekekkel pl a campagnolo G3 egy teljesen jó megoldás, de ez a hagyományos fűzésű de 4 csoportos fűzés egy agymenés.
Arra mondtam hogy kilóg, hogy a képen úgy néz ki, mintha 2 menet sor kilátszódna a küllőből az agy felőli oldalon.
Nem kell ezt kidobni, meg kell próbálni hozzá centrírozni a vázhoz ha a küllő méret engedi, aztán kész, megy ameddig megy, lehet sokáig nem lesz vele semmi baj.
Egy megoldás még jó lenne, ha ugyan ehhez a küllő mérethet tudnál találni egy normális felnit, akkor viszonylag kis költségből lenne egy normális kereked.

[ Szerkesztve ]

(#45594) gmatti válasza Tizedes1 (#45589) üzenetére


gmatti
csendes tag

Jaja, lassan nem csak pótbelsőt kell vinni, hanem komplett kereket. :Y
Most volt bukás a versenyen!

(#45595) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hátsó külső gumi miért kopik gyorsabban mint az első? Kb. 2ekm van a gumikban de az első még szinte újnak néz ki, a hátsón már csak 1mm "bütyök" van, mindkettő 2 bar körül van fújva (kézi BBB pumpa szerint) egyik sem lapos ha rajta ülök a 70 kilómmal.
Nagyobb terhelést kapnak a hátsó kerekek? Farolgatni sem szoktam, jah és egy egyszerű Rubena- ról van szó [link]

[ Szerkesztve ]

(#45596) Syd69 válasza Jamby18 (#45595) üzenetére


Syd69
aktív tag

Ez ilyen.

Continál is ugyanaz.

Miért? Talán ott a hajtás :))

Alma

(#45597) Zoona válasza anaqer (#45592) üzenetére


Zoona
aktív tag

Használt annyira nem játszik, és igen, nem csak betonon szeretném használni, akkor szétnézek X5 tájékon, a közelbe, ha meg nincs akkor rendelés.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#45598) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Big Hit lefújva. Lesz Duncon még is. Feljön Pestig. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45599) gooool válasza Atesz 666 (#45563) üzenetére


gooool
őstag

Nem azt kell nézni, ennyi a képlet. :P :D
Amúgy köszönöm! :R

Ma voltam tekerni egy jó kis 33km-es távot, végre rövid cuccban, fele-fele arányban pofa és hátszélben. Bruttó idő 58:45 lett, elégedett vagyok. :))

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#45600) #90933760 válasza Jamby18 (#45595) üzenetére


#90933760
törölt tag

Nekem az első kopott jobban. De nem egyforma a két gumi, elől egy hulladék volt azért kopott gyorsabban. :DD

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.