Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45951) madmike


madmike
őstag

Ma sikerült elkapnom, hogy mi kattog időnként a bringán. És a szabadonfutóból jön. Időnként meg is szokott szaladni. Ez egy felujitható alkatrész vagy agycsere a megoldás?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45952) pengemetal válasza hoffman_ (#45949) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Én is sokat agyaltam rajta, mert 23,5 -cmes villanyakat írtak nekem meg 24-es kellett minimum, de nagyobb lett :) (a többi paramétert jól írták le). A másik, meg hogy itthon meg nem igazan lehet kapni MTB merev villát.

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#45953) hoffman_ válasza pengemetal (#45952) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem csak azt... amikor még úgy volt, hogy mongoose maurce vázra építem a ss gépet(sajna nem jött össze), akkor ahhoz külön kellett volna villa. feltúrtam az egész országot, és nem találtam használható darabot... ma, ahogy néztem, egy fokkal már jobb a helyzet, zömmel mert terjed az egysebi/fixi divat, de bő egy éve, még semmi nem volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45954) Manitou válasza pengemetal (#45947) üzenetére


Manitou
addikt

Csak nehogy így járj te is vele :(
[link]

(#45955) hoffman_ válasza Manitou (#45954) üzenetére


hoffman_
nagyúr

uhh de csunya :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45956) pengemetal válasza Manitou (#45954) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Ajajj, én nem találtam meg ezt a cikket amikor a Mosso-ról olvastam :(

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#45957) lsebestyen válasza Manitou (#45954) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jóég, még jó, h észrevette, ebből akkora baleset is lehetett volna, h ihajj :Y

(#45958) salieri. válasza pengemetal (#45956) üzenetére


salieri.
őstag

Olyan ez mint a kínai karbon vázak , nem szabad ilyeneket rendelni.

(#45959) pengemetal válasza salieri. (#45958) üzenetére


pengemetal
aktív tag

Külföldi fórumokon elég jókat írtak.
Azért ez a villa kapott ezt-azt a képekből ítélve, régebbi évjáratnak is tűnik (nyugtatom magam :)

"Nem a berúgás a cél, de útba esik"

(#45960) D.Orion válasza Manitou (#45954) üzenetére


D.Orion
veterán

Az, de nagyon érdekes a képeken, hogy a hajtókar felől kezdett el repedni, nem pedig "elölről". Mivel ugye ha az ember halad vele, akkor minden egyes erőhatás ami az út egyenetlenségéből adódik az a fék felőli oldalt nyújtja és a váz felőli oldalt zömíti. Itt meg pont fordítva történt, olyan, mintha a fékezések ereje(mert ugye csak ez hat nyíró/húzó erővel a váz felőli oldalra) tépte volna szét. :F Számomra elképzelhetetlen, hogy ez mitől jön szét pont így. Az agyag és gyártási hibán kívűl.

[ Szerkesztve ]

(#45961) fpeter07


fpeter07
veterán

Spanyolországban sem kényezteti el az idő a versenyzőket. 600 m-en még hó van.

(#45962) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Van egy kis gondom látás problémáim vannak -1,5 meg -2 dioptriás szemüveg kell. Lehet dioptriásba valami szemüveget venni, ami jó lehet DH-ra is? Vagy csak egyszerűen rakjam a szemüveget a másik mögé? ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45963) madmike válasza madmike (#45951) üzenetére


madmike
őstag

ezt továbbfűzve. Olvastam, hogy kazettát is lehet cserélni az agyon, de lehet egy komplett kerékkel olcsóbban jönnék ki, lightos xc-re kéne amugy is.
Nézelődtem a használtpiacon, szerintetek ez a kerék jó 5000-ért? sor, gumi kuka. Csak kérdés, hogy az én 9es sorom rámenne e?
Vagy ha valakinek van otthon elfekvőben egy használaton kivüli hátsó agya, amiről a kazetta átmenthető akkor az is érdekelne.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45964) D.Orion


D.Orion
veterán

(#45965) Manitou válasza D.Orion (#45960) üzenetére


Manitou
addikt

Szerintem teljesen reális ahol elrepedt. . Ahol elrepedt ott húzófeszültség keletkezett az anyagban , az ellentétes oldalon pedig nyomófeszültség. Ez pl egy rosszul sikerült páros kerékre érkezésnél is akár előfordulhatott. De lehet tényleg esett vele , és ki tudja milyen feszültségek keletkeztek.

(#45966) _seth_


_seth_
veterán

Ha valaki kerékpáros cipőt tervez vásárolni akkor tudom ajánlani a spotsdirect üzleteit.
Ilyet vettem magamnak, a boltban 4495 volt kiírva árnak de a kasszánál 6290-be került, a neten pedig 7745 forint. 2 év garival újonnan megérte még így is. Öcsém pedig outihoz ilyet vett 4990-ért szintén 2 év garival.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45967) belaazallat válasza Manitou (#45954) üzenetére


belaazallat
addikt

Azt észrevetted, hogy mind két repedés fölött sérült a villa, mintha ütés miatt lepattant volna a festék. :U

Szerk:

A kommenteket nem olvastam, csak a képeket néztem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#45968) Manitou válasza belaazallat (#45967) üzenetére


Manitou
addikt

Észre. Ezt írják a kommentekben is.
Szóval bármi is lehet , vagy akármi :DDD

(#45969) lorcsi válasza _seth_ (#45966) üzenetére


lorcsi
veterán

a debreceni boltjukban?
volt még más bicajos szerelés is ?

(#45970) salieri. válasza _seth_ (#45966) üzenetére


salieri.
őstag

Ejj de jó áron van!
Akkor meglátogatom őket én is holnap!Igaz nincs szükségem most rá ,de tartalék mindig jó!Viszont mikor ennyire leárazzák a dolgokat ,erősen mérethiányos szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#45971) Ndruu válasza _seth_ (#45966) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Pesten nincs boltjuk... :O

Harrrr!!!!

(#45972) ludsimon válasza D.Orion (#45939) üzenetére


ludsimon
veterán

csak arra akartam rávilágítani, hogy 40+ évesen én a családommal fogok foglalkozni és nem pedig azzal ki mit írogat ide a fórumra és okoskodni butaságokkal. erre akart reagálás lenni. szép dolog 100 évesen 'versenyezni', de tudni kell hol a határ.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#45973) _seth_ válasza lorcsi (#45969) üzenetére


_seth_
veterán

Debrecenben vettem én is tegnap, öcsém pedig ma.

Rengeteg bringás cuccuk van de van ami akciósan is meredek, körül kell nézni. Pl XXL-es hosszú téli nadrág is van 1500-ért... akire jó annak nagyon kedvező :)

salieri.: én is ezt gondoltam de 43-ast simán hoztak a lábamra ami pedig szerintem az egyik leggyakoribb méret pedig
+ Nagyon sok termékük van ami erősen akciós és rengeteg van belőle.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#45974) D.Orion válasza ludsimon (#45972) üzenetére


D.Orion
veterán

Áhh inkább semmi, nem kell kommentálnom azt amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#45975) salieri. válasza _seth_ (#45973) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor vastag pénztárcával kell odamennem holnap! Mert biztosan veszek mást is.
Még mindig egy ilyen mezt szeretnék beszerezni, de nem látok sehol. :DDD,csak kantáros verzióban
Tudtommal az aliexpress nem valami megbízható oldal?

[ Szerkesztve ]

(#45976) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok! Egy kis segitseg kene... Megint...
Szoval. Nem nagyok egy nagy versenyzo, de most beneveztem egyre.
A bicajom azonban elloptak, es nem nagyon van kessem masikra.
Otthon viszont van ket bicajom is, az egyik pont jo lenne itt.
A kollegam szerint siman lehet a repulon bicajt szallitani, csak kell:
1. Jegy a bicajnak,
2. Egy bicikli hordozo taska.
Van itt valakinek ilyen iranyu tapasztalata? Hogy megy ez?
Meg persze kene valami forras, lehetoleg Magyar honban a taskara.
Elore is koszi a segitseget! / Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#45977) madmike válasza salieri. (#45975) üzenetére


madmike
őstag

Többször rendeltem már az Aliexpressről, sőt az utóbbi időben csak onnan,mert többnyire jobbak az árak az ebaynél. Nem volt még negativ tapasztalatom.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45978) ludsimon válasza salieri. (#45975) üzenetére


ludsimon
veterán

Nincs PayPal-os fizetési lehetőség így nem szabad venni innen semmit sem.
SOHA nem szabad külföldi oldalaknak megadni a kártyaszámod és/vagy a cvv kódot és a lejárati számot!!!!!! Ha van virtuális számlaszámod külön fenntartva erre a célra akkor szabad kizárólag.
Main kártyát sose adunk meg idegen oldalaknak!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#45979) madmike válasza ludsimon (#45978) üzenetére


madmike
őstag

Az Aliexpress egy hatalmas oldal, ami ezer éve a piacon van. Ennyiből ne fizess a Tescoban se bankkártyával.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45980) Cyberpunk válasza ludsimon (#45978) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Elég paranoiás vagy.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45981) ludsimon válasza madmike (#45979) üzenetére


ludsimon
veterán

én már hallottam pórul járt embereket sírni, tehát én csak figyelmeztettem, nem kell készpénznek venni. Majd akkor mindenki tapasztalja a saját bőrén és viseli a problémákat, ha lesz ilyen. :)

undefined

(#45982) salieri. válasza ludsimon (#45981) üzenetére


salieri.
őstag

Hallottam ezt is ,azt is aliexpressről.

Ndruu :R

[ Szerkesztve ]

(#45983) Ndruu válasza salieri. (#45975) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A nevére rákeresve ezeket lehet találni a Külföldi rendelések topikban.

Harrrr!!!!

(#45984) Cyberpunk válasza ludsimon (#45981) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mind ez elkerülhető a megfelelő banki szolgáltatások igénybevételével például netbank, utalás előtti engedély kérés stb... Ezekkel senki sem tud jogtalanul leemelni a számládról pénzt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45985) zoli03


zoli03
őstag

Korábban linkeltem pár környékbeli használt biciklit, de mindegyiknek kicsi volt a váza (184 cm vagyok, 19-20" kéne). Most találtam egy Genesist, ami nem néz ki olyan kicsinek. Vélemények?

(#45986) Predator2


Predator2
addikt

Helló

A "tavasz" közeledtével gondoltam előszedem hűséges drótszamaramat, és kicsit rendbe kapom
Egy elég olcsó Auchan bike-om van. (Falun használom)
Azt kérlek ne írjátok h vegyek egy rendes biciklit mert nem telik, meg nekem ez is megfelel elvisz A-ból B-be.

Elég ócska fék van rajta ráadásul egy napig tart nekem rendesen beállítani.
Így gondoltam veszek re egy normális V-féket cserélhető betéteset. Főleg hátulra.

A kérdésem az lenne h lehet e, illetve h milyet ajánlotok? Természetesen V-féket. (ne legyen nagyon drága)

[link]
[link]
Fékkar
[link]

Fékkart is kellene cserélnem?

THX a válaszokat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45987) h0o2a7j6 válasza Predator2 (#45986) üzenetére


h0o2a7j6
tag

Nézz szét itt: fék, fékkar.
Pl. egy ilyen szett is jobb, mint a mostani fék+kar.
A legolcsóbb cserélhető betéttel szerelt vfék ő.

[ Szerkesztve ]

(#45988) lsebestyen válasza Predator2 (#45986) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ez szerintem megfelelő lehet neked, nem drága, árához képest normálisan be lehet állítani.

(#45989) Def26 válasza Predator2 (#45986) üzenetére


Def26
félisten

Egy gumit is érdemes lenne lassan venned, mert eléggé szét vannak repedezve. :) nehogy valahol, ottmaradj.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45990) madmike válasza zoli03 (#45985) üzenetére


madmike
őstag

Ez biztos nincs 19". Szerintem jó ha 16-17.
Ettől eltekintve nem tűnik rossz vételnek.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45991) fpeter07 válasza Ndruu (#45971) üzenetére


fpeter07
veterán

Meg úgy általában az egész országban nincs. Szállítási költséggel meg már nem olyan jó vétel.

(#45992) gmatti válasza lsebestyen (#45988) üzenetére


gmatti
csendes tag

Nekem is ilyen van. A fékpofákat kicseréltem, így elég jó. :C

(#45993) salieri. válasza fpeter07 (#45991) üzenetére


salieri.
őstag

Miskolcon és Debrecenben van!

(#45994) zoli03 válasza madmike (#45990) üzenetére


zoli03
őstag

Ha úgy nézem, hogy a felsőcsőig mérve mekkora, akkor 16-17"-nak néz ki. De ha a nyeregvázcső tetejéig nézem, akkor biztos, hogy nem 16-17". Ha teljesen leengedném a nyerget, még akkor is igen magasan lenne egy 16-17"-hoz képest (azoknál nem sokkal a hátsó kerék teteje felett vége van a nyeregvázcsőnek, és addig le is lehet engedni a nyerget).

(#45995) madmike válasza zoli03 (#45994) üzenetére


madmike
őstag

Mondasz valamit. Nekem 20"-os a bringám és nagyjából ilyen magasan van a nyeregvázcső teteje. De az a felsőcső nagyon megtévesztő.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45996) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Jó régen jártam erre. Remélem mindenkinek megvan a kellő hátszél állandó jelleggel.

Parktikus gyerek lévén, most hogy vége a szezonnak :D , megkérdezem, hogy ha mondjuk cyclocrossozásra adnám a fejem (régi vágyam), akkor:
1. Hol lehet ilyenbe beleharapni?
2. Milyen bringát kéne összerakni/szerezni?
3. Neki lehet ugrani "csak úgy", vagy ez azért igényel egyféle alap edzettséget? (Azé' nem most álltam fel életemben először az asztal mellől,de nah... Vannak bőven akik többet bringáznak nálam.)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#45997) zoli03 válasza madmike (#45995) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem megnézem élőben, aztán kiderül.
De nem hiszem, el, hogy nehéz lenne beírni a hirdetésekbe a vázméretet, ami a legfontosabb paraméter egy biciklinél (jó pár hirdetésnél kihagyják). A másik kedvencem, amikor nem a hajtás felőli oldalról fényképezik le, pedig ott lenne a legtöbb érdekes dolog.

(#45998) Predator2 válasza lsebestyen (#45988) üzenetére


Predator2
addikt

Jól néz ki és az ára is közel van a pénztárcámhoz.

Ehez kellene másik fék kart is vennem? Illetve ezt a típust is meglehetne oldani h cserélhető betétes legyen?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45999) lsebestyen válasza Predator2 (#45998) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem hinném h másik fékkar kellene hozzá...Lehet benne cserélni a fékpofát.

(#46000) madmike válasza Predator2 (#45998) üzenetére


madmike
őstag

Valahogy müködni fog a mostani fékkaroddal is, de célszerű lenne venni valami aluminium fékkart,mert ez a műanyag mivel rugalmas nem alkalmas a hatékony fékezésre.
Megoldható a cserélhető fékbetét. A gyári pofákat miután elhasználod olyat veszel bele aminek cserélhető a betétje.
pl

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.