Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) TripleB válasza tomek017 (#45345) üzenetére


TripleB
senior tag

Nem, csak 1"-os mehet bele, a belső átmérő a mérvadó, ha az 25,4, akkor más nem megy bele.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#45352) tomek017 válasza TripleB (#45351) üzenetére


tomek017
tag

Ugye alul, felül gyűrű van a fejcsövön, ami szűkít azon.
Ha ezt leveszem akkor a Colos villa lötyög a fejcsőben, akkor gondolom belemegy az 1 1/8as villa

Ez , középen, ahová a csapágyat is tenni kell

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#45353) zoo8800 válasza tomek017 (#45348) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem siess, mert még elviszik előled :D

Na ez finom [link]

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#45354) tomek017 válasza zoo8800 (#45353) üzenetére


tomek017
tag

Már lebeszéltem és lealkudtam 95 k -ra :DDD
na vicc :)

[ Szerkesztve ]

"Aki hülye haljon meg!... mondta az aranyhal és kifeküdt a partra napozni." (tomek017 felhasználónak 24 pozitív és 1 negativ értékelése van a fórumon! - http://phmegbizhatosag.atw.hu/ )

(#45355) szki válasza belaazallat (#45302) üzenetére


szki
őstag

Belemegy a 32-es gumi, mert elöl nekem is olyan van még jelenleg. De nem ideális. Viszont van ebből szélesebb kivitelű sárhányó is.

"ha biciklizni kell, akkor biciklizni kell! ;]" Hát ma futnom kellett volna résztávosat most este, de egy kis hideg szél miatt elhalasztottam holnapra :B

(#45356) Ndruu válasza Gergő_ (#45330) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Elég durva, végignéztem mindhárom részt.
A féllábú tolószékes ürgének (3. részben találkozik vele) is minden elismerésem, hogy így tolja.

Harrrr!!!!

(#45357) Packersbay


Packersbay
tag

Gondoltam cserélni kellene 1-2 dolgot a bringán mert az elmúlt télen és előtte eléggé elhasználódtak.
Hátsó váltót néztem,ehhez mit szóltok:[link]
és még V fék cserére gondoltam,ebből nem tudom melyik lenne a jó?? A fékkar Avid ha ez segít?

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#45358) Tomi_Sci válasza D.Orion (#45327) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

És nagyon sok értelme is van 5* akkora erővel nyomni a felnit, száraz körülmények között nem nyújt többet mint egy V-fék, vizesen meg az is elvérzik.
Tehát lusta voltál lelégteleníteni, és inkább hagytad? :D Ez miért sorolható a fék jó tulajdonságai közé? :U
Valóban, ott van a fékmerevítő. Kár, hogy a feszítési probléma továbbra is jelen van, képzelem mi lenne nélküle.

Packersbay:Ennyi pénzért inkább egy újabb váltót vegyél. Ha Acera, akkor ez. Váltóknál az új designok folyamatosan szivárognak le az alsóbb árkategóriákba. Ennek a '12-es Aceranak olyan felépítése van, mint egy '07-es XT-nek.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#45359) Teasüti válasza Tomi_Sci (#45358) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A hidrós V tartozék fékmerevítője nem a vázat merevíti. Ha raksz rá külön fékmerevítőt, az segít.

Mi értelme 5x nagyobb erővel nyomni a felnit? Általános iskolás fizika megvan még? Súrlódás fogalma és összetevői?
Hint: felületeket összeszorító erő egyenes arányban van vele.

A légtelenítés az igen, az fail. :-)

[ Szerkesztve ]

(#45360) Toomy válasza Packersbay (#45357) üzenetére


Toomy
senior tag

A hátsó váltódon mi használódott el? Mert pl. a görgőket lehet külön is cserélni. :K
A V féknél szintén mit akarsz cserélni és miért? Én már a 3. garn. fékpofákat koptatom az enyémmel (7-8 ezer km) és semmi gondja nincs, pedig nem valami hiper szuper az enyém sem... :N

(#45361) Teasüti válasza Tomi_Sci (#45326) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyen féknél a felépítésből adódik az a fékmerevítőnek tűnő keret. Nem a vázon merevít, hanem áthidalja a fékszemek és a keret felső keresztpántja közti függőleges távolságot. Mivel nem a fékszemen fordul el a pofa, hanem kvázi 4 sarokpont közt fixálva van. A pofa a keret merevített oldalát nyomja kifelé, következésképp a keresztpánt és a váz is vízszintes széthúzó erőket kap. A vázon semmit sem merevít, hisz a keresztpánt nem egy poligon tartószerkezet (mint a két lába), így csak húzóerőknek tud ellenállni, hajlító erőket nem vesz fel. Míg egy "közönséges" fékmerevítő pont a hajlító erők felvételére készül.

(#45362) ---Lasali--- válasza Teasüti (#45359) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Felületeket összeszorító erőtől miért ne függne a surlódás? Vagy most mivan? Ezek szerint a te féked úgy működik mint egy digitális kapcsoló? Van nem behúzott, meg behúzott állapot? Attól nem fog jobban a fék hogy erősebben húzod? Rá repül egy katica és átesel a kormányon? Vagy nem értem ezt az eszme futtatást már megint.
Egyébként tud fogni durván a HS fék, régebben amikor még nem terjedtek el a hidraulikus tárcsa fékek, az összes triálos ezt használta, biztonsággal satura fogták vele a hátsó kereket pl az azon való ugráláshoz. Már csak azért is jobb egy sima V féknél, mert teljesen párhuzamosan tolja rá a felnire a pofákat.

Orion meg lehet az olaj után töltésről beszélt, nem kimondottal a fék levegősödéséről. Mert ugye a pofa kopásával egyre nagyobb utat kell bejárnia a dugattyúnak, ami több olajat emészt fel a rendszerben.

Jah meg az sem mindegy melyik pofával próbálod ki, mert a sima fekete az nem fog annyira. Valamint amikor ezeket a fékeket ontotta magából a magura, az már nem ma volt, azóta a pofák is elöregedtek ezekben a fékekben, mert a fekete alig kopik.

[ Szerkesztve ]

(#45363) Ndruu válasza Ndruu (#45292) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Visszatérve a lakat témára, megvettem a 6000-es Abus-t, viszont keresgélés közben találtam rá az Onguard termékekre. Olcsó és a külföldi tesztek alapján Kryptonit és Abus szintű védelmet biztosít, viszont alig találni hazai forgalmazót.
Egy Pitbull DT-re még benevezek, kíváncsi leszek mit tud (ha egyáltalán sikerül beszerezni).

Harrrr!!!!

(#45364) ---Lasali--- válasza Teasüti (#45361) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Jah meg arra most pontosan nem emlékszem, de létezik olyan amin van tényleges fékmerevítő, nem csak szétnyílás gátló.
Pl ez itt: [link]
Ez mint látod a két forgáspontnál megtámasztja a cuccot. Nem csak a tetejét köti össze a féknek.
Egyébként az hogy a tetejét összekötöd, az nem vesz el erőt a váz szétnyitására irányulóról? Mert a logika az mutatná hogy le kéne vegyen, ugyanis ha nem lenne ott akkor szétnyílna a fék.

(#45365) Packersbay válasza Toomy (#45360) üzenetére


Packersbay
tag

Hát pl tiszta rozsda :DDD igazából fejleszteni szeretném kicsit a bringát,ha már minden nap használom, és ahogy láttam kicsit meg is van hajolva a váltó 1-2 esés következtében. V fék cserére azért gondoltam,mert múltkor amikor bowden cserén voltam akkor ajánlotta a szerelő a cserét a mostani kínai helyett ami rajta van. de majd csinálok képet róla,hogy szerinted megérné e..

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#45366) ---Lasali--- válasza Packersbay (#45365) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Akkor valószínűleg a váltótartó fület is meg kell karosszériázni hogy normálisan váltani tudjon majd az új váltó.

(#45367) superecneB


superecneB
őstag

Hol lehet itthon kapni mini csengőt? Láttam egy bringán, nagyon kis picike fajtát, már csak ez hiányzik a kötelező kresz cuccokból.

Felfújható sárvédőt valaki tud Európából amazonos ár környékén?

(#45368) rii


rii
nagyúr

nahm munka után elmentem, toltam egy 32-est, a "fogadó a fekete farkashoz" -ig, meg vissza

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45369) madmike válasza superecneB (#45367) üzenetére


madmike
őstag

Nem tudom neked mi a mini, de ez elég kicsinek tünik.

(#45368) rii az hol van?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45370) Toomy válasza Packersbay (#45365) üzenetére


Toomy
senior tag

Ok.
Amúgy lehet kapni váltó védő/takaró "fület" pár száz forintért. Vagyis ha esel arra az oldalra ahol a váltó van, nem a váltó kapja a kokit hanem az előtte levő fül. Hasznos dolog, főleg télen :K

[ Szerkesztve ]

(#45371) superecneB válasza madmike (#45369) üzenetére


superecneB
őstag

Ennél is kisebb. :)

(#45372) andyTM válasza superecneB (#45371) üzenetére


andyTM
senior tag

- erre már én is kíváncsi leszek, nekem is már csak az hiányzik.
(jó lenne olyan, ami gumis-, vagy tépőzáras rögzítésű)

(#45373) rii válasza madmike (#45369) üzenetére


rii
nagyúr

itt :B

mer'amikor a 6-os mellett mentem este, és elnéztem errefelé, olyan volt mintha egy nagy farkas torkába készülnék alászállni :DDD akkora setétség várt ott rám :D

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45374) lsebestyen


lsebestyen
addikt

óóó, ez milyen szép! Enyémet is vlmi ilyesmire kéne kipofozni :)) Amúgy létezik, hogy ez a nyereg gyűjtőnek megér ennyit? Mert a szekrény aljába nekem is van egy ilyen, mert cseréltem, kényelmetlen....

(#45375) andyTM válasza superecneB (#45371) üzenetére


andyTM
senior tag

- ilyen? :

"XLC MINI BRASS DD-M02 csengő
Rendkívül tömör miniharang 23 mm átmérőjű, különösen alkalmas az elegáns verseny bicikliknek vagy MTB-osoknak. A harang sárgarézből készül."

[ Szerkesztve ]

(#45376) Gergő_ válasza Ndruu (#45356) üzenetére


Gergő_
őstag

Sajnos még csak a második részt fejeztem be, de tényleg nagyon komoly. Mexikó és Nicaragua nem piskóta...

(#45377) Auratech


Auratech
őstag

Most erős délkeleti szél fúj. Gyakorlatilag hazavitorláztam. A legnagyobb áttételt is sikerűlt jó darabig kipörgetnem. Érzetre jól 50 felett volt..mint egy busz sarkában...azért leizzadtam(harmadszor is). Reggel jön a szívás befelé.

Auratech Field Recording

(#45378) superecneB válasza andyTM (#45375) üzenetére


superecneB
őstag

Ilyesmi, majd lefotózom, vagy ha el tudom csípni megkérdezem a tulajt, mert a munkahelyemen áll egy keményebb városi merev villás slickes monti és azon láttam.

(#45379) beast27


beast27
senior tag

Valaki el tudná magyarázni miért jó használnak ki lánc tányérokat a BMX-esek? mert amikor én BMX-eztem én csak azért vettem a kis lánc tányérokat mert mindenki olyat használ és csak ilyen kicsiket lehet venni (ha minőségit akarok)

Oneplus 7 pro // ain't it a shame that you can't say "Fuck" Fuck's just a word And it's all fucked up

(#45380) madmike válasza beast27 (#45379) üzenetére


madmike
őstag

Szerintem egyszerü a válasz. Egy BMX nem arra lett kitalálva, hogy 40es tempóval hajts aszfalton. Városban ugrálásra pedig alkalmasabb a kis lánctányér.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45381) #90933760


#90933760
törölt tag

Megjöttek a fotók a bringáról. Azt mondja jó állapotban van és csak aszfalton használta. Elég sovány válasz a három sornyi kérdésre, de szinte éreztem hogy ennyi lesz, itt valami kicsit necces azért. Megér ez 43k-45k-öt? Azér kicsit már használva van úgy látom.

[link]
[link]
[link]
[link]

Nem, ez rohadtul használva van.

[ Szerkesztve ]

(#45382) fpeter07 válasza madmike (#45380) üzenetére


fpeter07
veterán

Errol jut eszembe tudja valaki melyik sport jott letre elobb a bmx cross
vagy a trukkozos szakagak?

(#45383) madmike válasza fpeter07 (#45382) üzenetére


madmike
őstag

Először a krossz vonal indult el, később alakult ki a freestyle.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45384) Tüzi

érdekel valakit bicajos ruházat?
használt de jó állapotú Biemme, mercatone uno csapat (sárga-fekete) kantáros rövidnadrág (asszem' L-es) +trikó (XL).
ilyen ni hozzá való nadrággal.
Nadrágban nincs benne a szivacsbetét.

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45385) Tüzi válasza Gergő_ (#45330) üzenetére

ez az ember nagyon ráér.
tuti nincs családja, meg fizetni való számlái :)
azé' irigylem valahol...
azért kíváncsi lennék, hogy a sporttracker mennyi elégetett kalóriát számolna neki :DDD

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45386) vandeminek válasza Tüzi (#45385) üzenetére


vandeminek
tag

Ha jól emlékszem az első részben 6000 kalóriát kellett megennie naponta. Pl. abban volt, hogy a sivatagon átkelve látszott a kiizzadt só a pólóján. :Y

(#45387) madmike válasza vandeminek (#45386) üzenetére


madmike
őstag

Ahhoz, hogy látszódjon a só a polón nem kell sivatag, olyat én is tudok produkálni.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45388) Tüzi válasza vandeminek (#45386) üzenetére

az beteg baz...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45389) Gergő_ válasza Tüzi (#45385) üzenetére


Gergő_
őstag

az egyik részben három hónap után említettek 750 ezer elégetett kalóriát ha jól emlékszem.
családja totál nincs, csak szülei, de biztosan olcsóbban jött ki mintha otthon élne és fizetné a számlákat.
Azt hogy Kolumbiát kihagyta a buliból valahogy átérzem. :D
Ő pl. naponta 16-20 ezer kalóriát tolt be, ha kevesebb fogyasztott mint 10 a szervezete elkezdte felhasználni 'ami van'.[link]

[ Szerkesztve ]

(#45390) vandeminek válasza madmike (#45387) üzenetére


vandeminek
tag

Nem mindegy hogyan! Én is meg tudom sózni a vállam :DDD

Szerk. Ha meg biciklizés közben, akkor az nekem már az extrém terhelés kategória. Amúgy ahhoz meg minden elismerésem :R

[ Szerkesztve ]

(#45391) Tomi_Sci válasza vandeminek (#45390) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Hát gondolom nem mindennap mosta a felsőjét, úgy könnyen összejön.
Te is kipróbálhatod, csak ne menj emberek közé :DDD

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#45392) madmike válasza vandeminek (#45390) üzenetére


madmike
őstag

Izzadékony vagyok, nyáron egy futás vagy bringázás alkalmával kegyetlenül le tudok izzadni, na akkor tuti több sót kilehetne nyerni a polómból mint az ajánlott napi sóbevitel :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45393) fpeter07 válasza vandeminek (#45390) üzenetére


fpeter07
veterán

Nyáron ez elég könnyen előfordulhat. Főleg az aszfalt tudja ontani magából a hőt.

(#45394) Tüzi válasza Tüzi (#45384) üzenetére



pár kép, hátha így felkelti valaki figyelmét:)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45395) #90933760 válasza #90933760 (#45381) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintetek megvegyem vagy ne? Nagyon kuka? És ha megvegyem akkor mennyiért?

(#45396) Tüzi válasza #90933760 (#45395) üzenetére

szerintem 45k egy picit sok érte.
kérdés, hogy a váltók mennyire leharcoltak, és a nyereg milyen állapotban van.
szerintem még egy tizest rádobsz a 45-re, és lehet venni sokkal jobb bicókat is... ha abból indulok ki, hogy 70ért cimborámék a kölöknek milyen scott-ot vettek... :U

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#45397) SOAD19 válasza andyTM (#45372) üzenetére


SOAD19
addikt

Pl.: [link] ?

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#45398) #90933760


#90933760
törölt tag

Aszongyátok az Avid BB7 esetleg BB5 a minimum amit tárcsából érdemes venni? A BB7 17k a BB5 10k körül. De ebbe mit adnak? Féknyereg, fékpofa, tárcsa, bovden, fékkar? És ez egynek az ára vagy kettő?

(#45399) ---Lasali--- válasza #90933760 (#45398) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Fékkart meg bowdenházat nem adnak hozzá, de adaptert, tárcsát meg csavarokat igen.
Amúgy igen, esetleg a hayes mx4 ha olcsóbb kell!

[ Szerkesztve ]

(#45400) Teasüti válasza ---Lasali--- (#45362) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Javaslom elolvasni az előzményeket is! :U
Az nem az én kérdésem, csupán kérdéssel válaszoltam rá.

(#45364) ---Lasali---
Amit belinkeltél az pont nem merevít semmit se a fékszemek hatásvonalában. A felső keresztpánt nem létrás tartó, így nem tud felvenni hajlító erőket. Csak húzásnak áll ellen, vagyis azt a keretet még akár kézzel is el lehet hajlítgatni így ránézésre.
A Magura HS11/33 fékekhez való keret, na az már hajlításra is méretezve van, viszont azok se merevítik a vázat magát, hanem csak a 4 rögzítési pont közül a felső kettőt. Ez legalább annyival jobb már, hogy a váz valóban kevesebb húzóerőt kap, mivel a keret fel tud venni belőle valamennyit.

Egyébként az hogy a tetejét összekötöd, az nem vesz el erőt a váz szétnyitására irányulóról? Mert a logika az mutatná hogy le kéne vegyen, ugyanis ha nem lenne ott akkor szétnyílna a fék.
Amit viszont te linkeltél és ahol csak húzóerőt tud felvenni, az bizony, hogy nem! :N
Merev testek statikája alapján még azt gondolhatnánk, h igen, viszont a gyakorlatban már ugye nem merev rögzített testekként kell vizsgálni. A felső keresztpánt, ha úgy vesszük akár egy csuklós rúd is lehetne mechanikailag (a gyenge sarokpontok miatt), amin a két láb/szár, mint egy olló nyílna szét a fékek hatására. És itt a váz bizony közel teljes mértékben felveszi a fékerőt (a "csuklók" hajlítgatása vesz fel egyedül szignifikáns nyomatékot még, amíg egyszer el nem fáradnak a sarkok).

Ellenben ha egy kutya közönséges fékmerevítőt a fékszemekre raksz fel, akkor az a fékszemek hatásvonalában veszi fel a húzóerőket. Nem (a fékszemekhez képest) külponton, mint a Magura HS kerete. Külpont alatt meg értsd azt, hogy ugyanúgy keletkezik hajlító nyomaték, ami széthúzza a vázat.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.