Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) rii válasza Ndruu (#45649) üzenetére


rii
nagyúr

volt egy kollégánk .. mindig úgy köszönt el, hogy benézett hozzánk, végig mért minket... majd mély, dörmögős hagján ennyit mondott:

"Ésszel!" :DDD

és igaza volt.
egyszer itt megállt az előttemhaladó egy gyerekes apuka a kerékpárúton, és mereven nézett valamit előre

láttam, h semmi nincs az úzon, de mondom, ne legyünk hebrencsek, várjuk meg mia tosz van, pedig kilőhettem volna ... senki nem jött ...
és ahogy próbáltam elemezni a helyzetet, rájöttem, hogy néz valamit, majd én is néztem azt a valamit, és jrájöttem, hogy egy fekete szigszalagot bámul, ami ki van feszítve nyakmagasságban

naszóval, mivel azt feltételeztem a másikról, hogy nem poénból állt meg, hanem oka volt rá, így nem szaladtam neki nyakkal a kifeszített jókivénságnak ,,,

a clark ádám tér alatti alagútba ész nélkül, csengővel befutó kerékpárosoknak én is csak azt tudnám mondani: "Ésszel!"
:DDD

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45652) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Amúgy ha bicós mez van rajtam amin van láthatósági csík, vagy vlmi, akkor megbüntetnek mert nincs rajtam sárga mellény?

(#45653) fpeter07 válasza Ndruu (#45649) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó szelet! :D Szerintem minden jöhet, ami a vitorlázáshoz kapcsolódik. Még buszon hallottam: "Simogasson benneteket a szél!"

(#45654) anaqer válasza Ndruu (#45649) üzenetére


anaqer
veterán

Széles utat, gumifákat! ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45655) Kakumix válasza fpeter07 (#45653) üzenetére


Kakumix
senior tag

Én az örökös hátszelet kívánságot hallottam már, de a gugli csak 5 találatot ad rá :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#45656) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Mi a teendő abban az esetben, amennyiben a kerékpár kormányán található váltókar szorul? Nem tudom elcsavarni és még a legerősebb ismerősömnek is mutattam és ő sem tudta. A mellékelt képen láthatóhoz hasonló karra kell gondolni: KÉP
Valahogyan meg szeretném javítani, de a WD40 nem segített.

Ezen kívül ötleteket várnék arra is, hogy eladás előtt hogyan hozhatnám jobb formába, gondolok itt a krómozott alkatrészek megtisztítására és hasonlókra.

Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#45657) fpeter07 válasza Kakumix (#45655) üzenetére


fpeter07
veterán

A körbehátszél egy igen érdekes és ritka jelenség!

(#45658) rii válasza fpeter07 (#45657) üzenetére


rii
nagyúr

a körbeszembeszél viszont annál gyakoribb )))))-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45659) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, nyomtam ma egy lájtos 20-ast a városban, az elején és a végén elkapott az eső, szerencsére csak csöpörgős hangulata volt, így nem volt gáz. imádom a bringám :)

ez nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45660) Gyufaaa válasza hoffman_ (#45659) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Ne is mond. Már felkészíttem én is a menetre. Leporoltam, kerekeket felfújkottam. Már alig várom a menetet.. :K

(#45661) csabi94 válasza hoffman_ (#45659) üzenetére


csabi94
őstag

Én nem szeretnék örökös hátszelet. ;] Mikor fogok igazán fejlődni akkor? :DDD :DDD

Amúgy tényleg jó, köszönjük! :R

(#45662) Toomy válasza 4ron (#45656) üzenetére


Toomy
senior tag

Le kell kötni a váltóról a bovdent és meg kell nézni, hogy nem e a váltó szorul. Vagy esetleg maga a bovden van berohadva. De nem hinném, hogy maga a marokváltó lenne a ludas.

(#45663) madmike


madmike
őstag

A "Jó szelet!" és az "Örökös hátszelet!" nem ütik egymást? Szerintem sok mind a kettő.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45664) szki válasza csabi94 (#45661) üzenetére


szki
őstag

Mikor távolságit közlekedek, akkor jól jön a hátszél. De nagyon ritka :(
Neked azt kívánjuk a fejlődésed érdekében, hogy körbe szembe szelet, és 10+ %-os emelkedőt körbe!! ;]

Még mindig tél van. Ma is 1 C fok, és eső fogadott. Ennél még a hóesés is jobb volt!

(#45665) Vasinger! válasza madmike (#45663) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

+1

(#45666) csabi94 válasza szki (#45664) üzenetére


csabi94
őstag

Azért nem kell túlzásokba esni, mert még a végén elmegy a kedvem a sporttól. ;] :)

Várom már a 15-20 fokot!!!! :O :((

(#45667) hoffman_ válasza madmike (#45663) üzenetére


hoffman_
nagyúr

a jó szelet! vitorlás körökben használják.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45668) Ndruu válasza madmike (#45663) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Majd alakítgatunk rajta időközben...

Harrrr!!!!

(#45669) Zoona


Zoona
aktív tag

Sikerült ma megvásárolnom az első komolyabb biciklimet, eddig csak tesco kategóriás bicaj volt itthon. Caprine Forest-et vettem, remélem jó társam lesz az elkövetkezendő években.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#45670) gmatti válasza Zoona (#45669) üzenetére


gmatti
csendes tag

:)

(#45671) Tizedes1 válasza lsebestyen (#45652) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Dehogy büntetnek meg.
Nézd meg a szabályt.
Pontosan nem keresem ki neked, de a lényeg, hogy lakott területen kívül ROSSZ látási viszonyok mellett
kötelező. Tehát ha úgy jössz haza, hogy már alkonyodik, akkor megbüntetnek, ha nincs rajtad....
A legjobb megoldás, ha a mezre egy mellényből kivágott csíkot teszel/varratsz fel úgy, hogy ne vigye a szél jobbra balra.
Egyébként a látási körülményről jut eszembe, hogy az autósoktól mindig agyfaszt kaptam, hogy miért használják az első ködlámpát lakott területen belül - szinte mindig.

Másik dilemma a sityak használata.
40km/h felett kötelező. Ekkor a max sebesség 50km/h.
Tavaly Zámoly belteren mentem 68-cal.
Kíváncsi lettem volna, mennyire büntettek volna meg..... :K ;)

(#45672) 4ron válasza Toomy (#45662) üzenetére


4ron
senior tag

Amint jobb idő lesz, faterral megnézzük majd mi a helyzet. Kösz a választ.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#45673) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Android féle Locus-t használja itt vki nyomkövetésre? Sports tracker megy nálam, viszont Locus-ban több lehetőséget látok, csak fogalmam sincs ez a funkciója mennyire használható.

Ha beválik esetleg, inkább ebből vennék pro verziót, mint mondjuk az Endo-ból.

[ Szerkesztve ]

(#45674) Auratech


Auratech
őstag

Eső, havaseső. Most tekertem be Győrbe. Hideg nincs. Hazafelé sem lesz nagyon ramaty de már hiányzik egy kis jóidő..

Auratech Field Recording

(#45675) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Gumit, külsőt keresek de nem tudok dönteni, választani városba, de mind a 4 évszakra, városba, 26"-os montira megfelelőt:
ha tehetném lenne egy kerékszettem télre, esőre és száraz időre, de az anyagiak végesek, így keresem az optimumot.

Irc mythos xc van most fent (elöl első, hátul hátsó), de öreg, repedezett, és kopott (a hátsóról egy bütyök le is szakadt így mindennapos a vége), de még kitart, viszont ami bütyke van az elsőnek az ráz, és hát nagy is a gördülési ellenálása. Télre kéne a bütyok, nyáron esőben is jól jön(ha jól gondolkozok) de csak úgy nem jó, hogy olyan amilyen...

Jelenleg A CONTI Traffic-kal, és a Race Kinggel szemezek, de lehet, hogy lenne jobban tetsző, így igazából az e körüliekről (árban, mintában) érdeklődnék (0.hsz/1.5 olvasva) és elsősorban tapasztalati infókat várnék.
Conti, Swable, CST kínálat átnézve, de annyi van(lehet) még, hogy már szinte nem bírom... :B
Köszönöm és bocsánat, hogy nem kerestem (még) hsz-ra..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45676) #90933760 válasza ledgeri (#45675) üzenetére


#90933760
törölt tag

Száraz meg vizes gumi nem kell, legalábbis normális használatnál nem. Ezek nem úsznak fel, nem mész olyan gyorsan és nem olyan széles. Keress egy sima utcai gumit kis mintázattal azért, és akkor az patent mindenhova. Télre meg ráérsz venni egy bütyköset. De a jég ellen az se fog védeni, azt érdemes szem előtt tartani.

(#45677) rii válasza szki (#45664) üzenetére


rii
nagyúr

".... 10+ %-os emelkedőt körbe!! .... " :DD

körbeszembeszél még haggyán .-D de ezt elképzelni is kemény .-D

vótam tolni én is egy 24-est ... nermtompontosan .-)
xaridő van.
szembeszél de iszonyat.
jaés .... rommá áztam .-)
oda is meg vissza is .-)

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45678) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Retkes időjárás már....
Tegnap mentünk egy 60 at, szétfagytam, térdem kikészült.. elindultunk 11 fok, napsütés, átértünk Kenesére, nulla nap, és kb 4 fok..
Mikor lesz már jó idő.. Reggel is megyek dolgozni azt szakad a hó.. eső meg délelőttől esik egész nap..
Versenyek is amúgy sorban maradnak el.. ilyet se láttam még.. tihany kupára 3-4-5 éve mikor mentünk már majdnem egy ezrest lenyomtunk a szabadba jó időbe, most meg hallom meg se volt tartva?
Balatonkörig is már nincs 25 nap.. az is hó esésben fog zajlani vagymiap*csa... :W

[ Szerkesztve ]

(#45679) hoffman_ válasza ---Lasali--- (#45678) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45680) Vasinger! válasza ---Lasali--- (#45678) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Először nem hittem, hogy ilyen komolyan és drasztikusan fog jönni ez klíma változás, de mégis. Ha így lesz mostantól minden évben és még rosszabbodni is fog, akkor hamarosan el lehet búcsúzni a kerékpározástól, aminek cseppet sem örülne itt senki sem. :(

(#45681) hoffman_ válasza Vasinger! (#45680) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ha csak ennyi bajt hordozna magában...

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45682) ledgeri válasza #90933760 (#45676) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hmm, értem... :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#45683) Def26


Def26
félisten

Én mindig ezt az eső előrejelzést szoktam nézni, és sokkal pontosabb mint az itthoni. faszán látni, ha átrakjátok 144 órásra, hogy szombattól elvonul a felhő és és egész csütörtökig esőmentes napok lesznek. :D Mit gondoltok létezik ilyen, hogy 5 napig nem esik az eső? :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45684) Kakumix válasza Def26 (#45683) üzenetére


Kakumix
senior tag

A öregek néha mesélnek egy fénylő korongról az égen, ami meleget csinál itt a földön, de ez csak mese.

Legyen szép napod!

(#45685) madmike válasza Def26 (#45683) üzenetére


madmike
őstag

Ajánlom nekik,mert vasárnap megyek Dobogókőre. Attól tartok brutál dagonya lesz.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45686) Def26 válasza madmike (#45685) üzenetére


Def26
félisten

Huhh, az biztos. Ha kimegyek a kertbe, érzem, hogy besüllyed a cipőm. Elég komoly talajvíz van.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45687) rétisün válasza Def26 (#45683) üzenetére


rétisün
veterán

"Mit gondoltok létezik ilyen, hogy 5 napig nem esik az eső?"

olyan nem. olyan (mint pl. a múlt héten), hogy a 7 napból 1-en nincs csapadék, olyan létezik.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45688) Teasüti válasza #90933760 (#45676) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Meglepő lehet, de nálam a 2.1-es bütykös jobban bevált jégre, mint az 1,75 és 1.9 slick.
Pedig kapaszkodni egyik sem tud, és azt gondolnám a slick nagyobb felületen érintkezik ténylegesen.

Én osztom a srác nézeteit, épp most szerzek be hátsó csere kereket (sorral együtt) télire. :)
Gumit cserélni mégis csak gáz, a két kereket meg 10 perc.

(#45675) ledgeri
Maxxis-t ajánlanám még áttekintésre részemről. :D
Amúgy én 1446-os CST-t használok már több mint 2000 km óta minden körülmények között és azt kell mondjam tökéletes számomra. Aszfalton soha nem csúszott még meg vizesen se. Télen ugye szar, de ez minden slick-re igaz.
Most hétvégén meg fent voltam vele a Mecseken sárban és meglepően jól tartotta a nyomvonalat egy slick-hez képest. Ügyesebb voltam vele, mint haver félterep gumival. :) Defekt még nem volt, pedig üvegszilánkok között közlekedek (cserébe kicsit nehéz). Gördülési ellenállása a bütykös után egy megváltás. 2,5 bar-ig még a csillapítása is frankó, ha te is a széles gumi nyújtotta kényelemhez vagy szokva. Felütni még nem tudtam (első kereken), pedig van hogy már 2 bar alá is beesik a légnyomás és ugyanolyan sportosan közlekedek vele. Szemmel látható kopása eddig nincs.

De ez ugye árban a belépő szint, közép kategóriában már indulnak az extrák. :)
Reflex csík, defekt védelem, könnyített tömeg, esetleg jobb gumikeverék.
Amit így hozzátennék általánosan, hogy negatív mintázat városba nem szükséges, mert szignifikáns gördülési ellenállást kölcsönöz. Ha nem viszed le az aszfaltról, akkor a teljesen sima gumit ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#45689) madmike


madmike
őstag

Egy gyöngyszem.

Még az eredeti botkormányt is adja hozzá. :Y Kiváncsi vagyok milyen lehet vele irányitani :DDD

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45690) Teasüti válasza madmike (#45689) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az ott a stucni alatt az egy a-head hosszabbító lenne?

(#45691) madmike válasza Teasüti (#45690) üzenetére


madmike
őstag

Vagy csak brutál hosszú a villanyak és ha a váz és a stucni közé beraksz egy rugót akkor ott is rugózik :D

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45692) rétisün válasza Teasüti (#45690) üzenetére


rétisün
veterán

inkább menetes --> a-head átalakító.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#45693) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Köszi!

(#45694) Def26


Def26
félisten

Van egy elég egyszerű hordozható kis pumpám, 990Ft -volt. A baj az vele, hogy ezzel nem tudom 1 bar felé fújni a gumit. Egyszerűen lehetetlen.
Kérdésem, hogy tudnátok e ajánlani valami olyan kis pumpát, amivel legalább 2-3 bar környékére tudom pumpálni a kereket.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45695) D.Orion válasza Def26 (#45694) üzenetére


D.Orion
veterán

Akkor az nem pumpa baszki. A légkör tengerszinten mért nyomása ~1bar. :DDD

(#45696) Def26 válasza D.Orion (#45695) üzenetére


Def26
félisten

Jó, most komolyan kérdem. :) Van olyan kis pumpa amivel 2-3 bar -ra tudom fújni a gumit? Ha linkelsz egyet akkor azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#45697) madmike válasza Def26 (#45696) üzenetére


madmike
őstag

Szerintem nagyjából minden pumpa tudja.
Ez 990ft és 5,5Bar a max amit tud. Nekem az outimon is egy ilyen olcsó pumpa volt és defektnél simán belefujtam annyit hogy haza tudjak menni, az pedig nem 2-3 bar volt a 20as külsőknél.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45698) Teasüti válasza D.Orion (#45695) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A nyomásmérők csak túlnyomást tudnak mérni. :)
Elvégre 0 bar-ra nem tud leereszteni egy gumi, vagy igen? :D

[ Szerkesztve ]

(#45699) madmike


madmike
őstag

Hidraulikus láncváltó :Y

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#45700) Teasüti válasza madmike (#45699) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Komoly, de egyet értek a végén a "CSAK egy láncváltó" végkövetkeztetéssel.
A múltkori agyváltó+szíjhajtás kombó elég mély nyomot hagyott a kívánságlistámon. :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.