Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) venember83 válasza Dirtyz (#1795) üzenetére


venember83
nagyúr

Kösz a megtisztelő megnevezést. :)

Xantomas: Nem szeretnéd kivágni ezeket a képeket a Kellys naptárból? Tavaly mintha neked köszönhettük az akkori naptár nagy felbontású képeinek külön elérhető változatait. Bár ezek a bringák nem túl mutatósak... :(

[ Szerkesztve ]

(#1802) amargo válasza zabcs80 (#1796) üzenetére


amargo
addikt

Éppen most voltunk gery03 fórum társsal egy karikán - köszönet Neki, jó tekerés volt. :) Ez lett a vége. Elvileg több szintet terveztem, de idén most voltam elsőnek terepen - mármint, amikor másztam is.

Én általában beírom, hogy ha értelmes időpontban megyek ki vagy ha előreláthatólag tudom, hogy mikor.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1803) rétisün


rétisün
veterán

na, megvolt az első sportypal-os tekerés. sportypal szerint 73.46, flightdeck szerint 73.76km....ami még külön jó, hogy hazaértem, és mielőtt kapcsolódtam volna a wifire, nyomtam az "upload your workout"-ra (vagy ilyesmi) egy OK-t, aminek következtében pont nem tudta feltölteni a mai tekerésemet :DDD
sebaj, valahogy talán még utólag is fel tudom majd tenni. 3 óra alatt 54%-ra merítette le az akksit a sportypal+gps, szóval egy délutánt kibír, az meg elég lesz.
balaton körre mondjuk már nem lenn elég, de oda amúgy se jutok el mostanában. :(

ja, a szél (meg úgy általában az időjárás) mondjon le !!! :(((

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1804) zabcs80 válasza amargo (#1802) üzenetére


zabcs80
tag

Én holnap tervezek egy kisebb túrát. Idén még én sem másztam. :DDD
A jövőben jobban figyelem a fórumot, hogy kihez lehet majd odaverődni. :)
Kellemes kis túra lehetett.

[ Szerkesztve ]

(#1805) lorcsi válasza rétisün (#1803) üzenetére


lorcsi
veterán

miylen telót vettél végül ?
ha jól emlékszem a sportypal miatt akartál venni...

(#1806) rétisün válasza lorcsi (#1805) üzenetére


rétisün
veterán

inkább azért, mert a régi (nokia 3310 :Y ) haldoklott, de akkor már legyen sportypal/sport-tracker kompatibilis.
sony ericsson X8 lett végül.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1807) ludsimon válasza rétisün (#1803) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen androidos telefonod lett? :Y

Szerk.: Látom 1-el feljebb írtad. :)
Gratula a telefonhoz! :C
Egész jó telefont ajánlottak odaát a srácok. :K

Azóta egész nap a telefonodon 'csüngsz' igaz? :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1808) bnss válasza lorcsi (#1805) üzenetére


bnss
veterán

Első olvasatra elég érdekes arckifejezésem volt, hogy outihoz milyen teleszkópot vett a kolléga, aztán leesett... :DDD

szerk.: tavaszi generál első felvonás letudva, még a villa van vissza, hogy a témába is vágjon a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1809) Ariadne válasza rii (#1790) üzenetére


Ariadne
őstag

Nálam ez a legnagyobb, amit találtam, a 22 colos monitoromon is jól mutat 1920x1200-ban Cam McCaul, az egyik NWD részben videón is benne van, ahogy átugorja ezt a whistleri patakmedret. Nem semmi. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1810) Ariadne


Ariadne
őstag

Ja egyébként valakinek holnap van kedve menni valamerre? Csak valami lightos van tervben, mert idén még mindig nem mentem sokat... Útvonalon és hogy terep vagy aszfalt még gondolkodom, de mindenképp megyek valamerre, még ha csak egy Pap-rét erejéig is.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1811) zabcs80 válasza Ariadne (#1810) üzenetére


zabcs80
tag

Egy könnyű túrára szívesen csatlakoznék holnap. :)
Nekem is tervben van. :)
Útvonal terv?

(#1812) dqdb válasza bnss (#1808) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ezzel nem voltál egyedül, kellett nekem pár másodperc, mire leesett, hogy teló != teleszkóp :D

Ma szerettem volna menni, de munka miatt egy utolsó pillanatban észrevett bug jóvoltából nem jutottam ki végül. Remélem Dél-Koreában csuklanak páran a PDA gyártójánál :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1813) lorcsi válasza bnss (#1808) üzenetére


lorcsi
veterán

második olvasatra még én is gondoltam át kellene írni :D
de aztán...retisün úgyis érti majd gondoltam :)

rétisün:
igen, valóban így pontosabb...csak a telefon vásárlás maradt meg bennem . főleg, mert nagyon jó az a sport tracker dolog.

próbáltad vele a 2 programot?
megy vele ? vagy csak az egyik ?

[ Szerkesztve ]

(#1814) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok!

Ritkán járok errefelé, de lenne egy fontos kérdésem/kérdéssorozatom :D, és gondoltam a szakik helyre tudnak "igazítani".

Az a helyzet, hogy minden hétköznap járok melóba bringával, ami kb 15 perc, ill. heti 4X edzeni, ami kb 25 perc átlagos tempóban, sietve kicsit ugye kevesebb. illetve időnként kerózok a városban. Csak városban tekerek, még nem nagyon voltam "kinti földön" mióta itt lakok. (1 év)

Na most az a helyzet, hogy jelenleg nővérem Hauser Galaxy-ját használom, ami háát... hogy is mondjam... bár megfelelő a célra, de nagyon gyorsan amortizálódik alattam :DD
Most lesz középagy cseréltetve, mivel nincs alkatrészem, ill. jobb ezt szerelőre bízni.

Szóval abban kérném segítségeteket, hogy hol/milyen áéron tudok/érdemes venni egy olyan gépet, ami megfelelne nekem?

A főbb kritériumok:

-duplafalú felnik
-első teló
-esetleg első/hátsó tárcsafék, de gondolom, ez jól megdrágítja a gépet. :W

Tudtok ajánlani valamit, hogy hol nézzek szét? Mert amerre eddig nézegettem, az ezeknek a kritériumoknak megfelelő, ill. "tárcsafékesíthető" gépek kb 90k-tól kezdődnek, én meg nem szeretnék majd egy teljes fizut kiadni rá.
Vagy felejtsem is el? Normális árban nem kapni?

Illetve még 2 felvetés:

-mázsás súlyú vagyok, a mai bringák ezt honorálják? Több helyről hallottam ugyanis, hogy a bicók állítólag 90 kg-ig vannak hitelesítve. Ez tényleg így van? Ha igen, akkor van valami erősített váz, amit esetleg keresnem kell?

-az első teló egy cangán sok kezlést/odafigyelést igényel? Még nem volt olyan bringám, amin lett volna, így ezen a téren tapasztalatlan vagyok. :B

Remélem érthetően írtam le aggályaimat, köszönöm előre is a válaszaitokat! :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1815) Dirtyz válasza Ariadne (#1810) üzenetére


Dirtyz
őstag

Dobogókő környékén összefuthatunk ha gondolod. Holnap kétszer is útba esik...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1816) amargo válasza Dirtyz (#1815) üzenetére


amargo
addikt

2x is? Az nekem még tuti halálos lett volna :B
Bár kérdés, hogy terepen vagy aszfalton? Csak érdeklődés szintjén.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1817) zabcs80 válasza Dirtyz (#1815) üzenetére


zabcs80
tag

Már a gondolattól is elfáradtam. :)
Csak ne legyen eső és nagy szél. :)

(#1818) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]

Mit gondoltok erről ez eladóról?
Rengeteg alkatrésze van karbon főleg, márkaminta nélkül "bagóért"
Főleg a kulacstartóval szemezek, de megtetszettek a kormány "szarvak" is.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1819) Dirtyz válasza amargo (#1816) üzenetére


Dirtyz
őstag

Viccelsz..., természetesen terepen ;)
Odafelé Pilistetőn át Dobogókő, aztán le Dömörkapu, aszfalton át Dömösig, onnan meg vissza.

zabcs80: Szél annyira nem érdekes az erdőben, eső meg nem lesz :N

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1820) Tamoo válasza Yeffy (#1814) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy valamire való bringa 70-80tól kezdődik. Jobb ha megbarátkozol a gondolattal :DDD Esetleg lehet nézni használta, de az se lesz olcsóbb max jobb mint amit újban megveszel. Tárcsafék az felejtős ennyiért, mázsás súly nem különösebb gond (max egy-két alkatrésznél szempont), első teleszkópot meg nagyjából egyszer kell elvinni szervizbe egy évben olajcserére.

(#1821) Ariadne válasza zabcs80 (#1811) üzenetére


Ariadne
őstag

Oké, csak könnyű túra jöhet szóba egyébként is. :) Gondolkodtam aszfaltos Pap-réten, de ahhoz annyira nincs kedvem, mivel ugye aszfalt... Inkább terep kellene. :D

Egy bemelegítő Hűvösvölgy - Vitorlázóreptér - egynyomtávoson Virágos-nyereg - onnan Guckleren HHH - és valamerre lekeveredünk így elsőre jó lenne, sőt lehet sok is, de itt mindig lehet módosítani. :D

Dirtyz: Asszem Dobogókőhöz én még idén eléggé punnyadt vagyok... :B

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1822) zabcs80 válasza Ariadne (#1821) üzenetére


zabcs80
tag

Jól hangzik.
Az aszfalt jó hétköznap munka után kicsit tekerni, de azért a bringám terepen jobban érzi magát.
Hol és mikor talizzunk?
Szerinted mennyi idő a tura? Kaja biztos nem kell. :)

(#1823) amargo válasza Dirtyz (#1819) üzenetére


amargo
addikt

:U fincsi, valami 1500-ra benevezek, ha mentek olyat is, de ez már a hosszú kategória és én indén most voltam kint elsőnek :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1824) Dirtyz válasza Ariadne (#1821) üzenetére


Dirtyz
őstag

Jó kis kör lesz a tiétek, menjetek csak, tekerjetek egyet :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1825) Ariadne válasza zabcs80 (#1822) üzenetére


Ariadne
őstag

Na ezért kell másik bringát is venni mellé, hogy aszfaltra aszfaltra valóval lehessen menni. :P

Írtam privit. :) Aki még csatlakozna, ne habozzon, részemről rém gyenge vagyok, de ez nem nehéz túra, plusz kiszállási lehetőség is sok helyen van. Remélem nem lesz annyira sok gyalogos, ez az egy rossz a Budai-hegységben hétvégén... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1826) rétisün válasza lorcsi (#1805) üzenetére


rétisün
veterán

privi....

ludsimon: azért ez túlzás, egyelőre ismerkedem vele :D (bár tegnap pl. vagy 3 órát sudokuztam rajta :B elvégre melóhelyen ráér az ember ilyesmire, nem igaz?)

#1822 zabcs80: jól mondja Ariadne (bár mnintha ritkábban járna erre mostanában :F ) ezért kell aszfaltra aszfaltra való bicaj. mondjuk egy jó kis outi :K

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1827) Ariadne válasza zabcs80 (#1822) üzenetére


Ariadne
őstag

Időben passz, attól függ, ki mennyire mászik jól. :D Kaja pedig mindenképp kell, ha az eléhezést el akarja kerülni az ember, legalábbis szerintem. De persze nem leszünk messze a civilizációtól, nem tudom, mennyire ismered az útvonalat.

rétisün: Bizony, Ariadne mostanában sokat dolgozott hétközben és még többet bulizott hétvégén, ezért alig jutott ideje bringázni... :B De ennek vége, mindig rá kell jöjjek, hogy ha nem bringázom, rosszkedvű leszek, ezért már csak a körülöttem lévő emberek érdekében is muszáj mennem. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1828) zabcs80 válasza Ariadne (#1825) üzenetére


zabcs80
tag

Én is gyenge vagyok, idén kb. 20km van a lábamban. :)
De el kell kezdeni. :)

Az a baj, hogy a lakásomban egy bringát tudok kényelmesen tárolni.
Pedig igen, jó lenne egy aszfaltra való bringa is.

(#1829) Yeffy válasza Tamoo (#1820) üzenetére


Yeffy
veterán

Na, legalább valaki válaszolt.. és pont tee a környékről, jee... :DDD :R
Te vagy az a nagyon izmos egy topicból? :D

Hát köszi, akkor sztem ha ne mis bukó, de egy ideig felejtős lesz ez a téma. Gondolom külön összerakatni sem olcsóbb, úgyh baszhatom az egészet magyarán... :W

Azért thx!

Mondjuk ez nem tűnik rossznak, bár szívem szerint egy ilyennel mászkálnék, ő az álom kinézetre meg mindenre. Csak hát nem kicsit drága. :W Mindegy ,úgy látszik, evvan...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1830) venember83 válasza zabcs80 (#1828) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, egy bringa kevés. Kettő is. Meg sokszor három is. Ha meg fent kell tartani, akkor néha még az egy is sok.

(#1831) Hasaggymeg válasza zabcs80 (#1782) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Égetted a gumikat,mi? :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1832) rétisün válasza venember83 (#1801) üzenetére


rétisün
veterán

"Bár ezek a bringák nem túl mutatósak..."

öööö....szóval, biztos, hogy itt a bringákon van a hangsúly? :DDD

#1830: a kettő az olyan "arany középút" sztem.... :D (meg persze a minimum, bár ez kisé ellentmondásos lett. talán.)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1833) Ariadne válasza zabcs80 (#1828) üzenetére


Ariadne
őstag

Az, hogy mennyit lehet kényelmesen elhelyezni, elég relatív. Ez pl. teljesen kényelmes megoldás volt. :D Majd elkap téged is a gépszíj (izé, lánc?), meglátod... :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1834) Tamoo válasza Yeffy (#1829) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ki één? :F :DDD
Összerakatni sokkal drágább. Nem tudom mennyit szánnál rá (érdemes minél többet hogy minél kevesebb baj legyen vele :D), használtak közt lehet nézelődni esetleg.

(#1835) zabcs80 válasza Ariadne (#1833) üzenetére


zabcs80
tag

Basszus télleg, a plafonon lenne hely egy jó kis aszfalt szaggatónak. Jó ötletet adtál. :)
Van amúgy nekem még egy épített Meridám, csak a tesómnál van. De az is terepre való. :)

(#1836) rétisün válasza Tamoo (#1834) üzenetére


rétisün
veterán

"Összerakatni sokkal drágább"

összerakni olcsóbb, és milyen jó érzés egy olyan bicajra felülni,
amit te raktál össze,
olyan alkatrészekből, amilyenből csak akarod,

plusz, ilyen biztos nincs még egy :C

1835 zabcs80: két terepes bringa??? :Y :))

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1837) Hasaggymeg válasza amargo (#1802) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem sok egy kicsit az a maximum speed? :U ..vagy én nem értelmezem jól?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1838) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Szevasztok !
Mi igaz abból hogyha a régi fékemet leakarom cserélni V fékre akkór fékkart is kell cserélnem.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#1839) Dirtyz válasza SZKEBE75 (#1838) üzenetére


Dirtyz
őstag

Ha a "régi fék" un. cantilever, akkor esélyes. Más fékbowden húzás kell a "régi" fékhez, és más a "V"-hez Bár vannak olyan fékkarok, amiken tudod állítani, hogy milyen fékhez használod.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1840) rétisün


rétisün
veterán

na, azért csak sikerült feltenni utólag is a mai tekerést. :))
ahhoz képest, hogy amikor csüt. este bekapcsoltam a gps-t, megtudtam, hogy nem is vagyok itthon :DDD most egész jó, nagyjából az úton mutatja.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1841) Nyugdíjas válasza rétisün (#1836) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az "amilyenből csak te akarod" kicsiny hazánkban néha azért viszonylag nagy mennyiségű ebay-ezért igényel,de jah... :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1842) fpeter07 válasza rétisün (#1826) üzenetére


fpeter07
veterán

Ami elmegy terepen, az aszfalton is. A fordítottja nem teljesen igaz. :)

(#1843) ludsimon válasza rétisün (#1840) üzenetére


ludsimon
veterán

Linkelj újat mert ezen se km se semmi nem látszik. Erre való hivatkozást meg a térképen nem találtam.

Szerk:
A lámpás project úgy néz ki megoldódni látszik.
Túl van a 2. cikluson az akku, 2x lemerítettem és feltöltöttem. Még a hétvégén elbíbelődök vele, hogy fullos legyen minden és ne szarakodjon.
De most a 2. ciklust fullosan tudta, 1x nem kapcsolt ki. Egy fasza kis szerkezetet kreáltam a lámpának, hogy full állásba menjen és hamar lemerüljön és max áramerősséget kapja le az akkuról. Egy hűtő ventillátort 12 cm-es gép venti. De ez nem mai darab, hanem ez a leghangosabb ami régen is létezett. Úgy fúj mint valami hajszárító. 12V-al nem is hajtom mert megőrülnék a hangjától. 9V-os stabilizált tápról megy szépen. Most tölt az akku ismét.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#1844) belaazallat válasza Yeffy (#1814) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Tavaly hasonló cipőben jártam, mint Te. Én "használtan"(3km-t mentek a biciklivel üzletből haza) vettem egy biciklit, ez egy sport áruház leakciózva 45000Ft-os biciklije.A súlyom miatt(125kg) cserélni kellett a hátsóagyat. A sima kónuszos nem bírt el, ezért vettem egy ipari csapágyast, fűzés és az agy ~6000Ft volt. Középrészt cseréltem egy integrált csapágyasra. Ez 2000Ft-ba került.

Ezen változtatásokkal felkészületlenül, egy 2 napos túra keretében körbetekertem a Balatont vele, minden féle műszaki hiba nélkül. Pedig második nap sikerült "beugranom" egy bokorba is.

Szóval városi közlekedésre ezen alkatrészeket szerintem cserélni kell, ha egy átlag belépőszintű biciklit veszel.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#1845) Yeffy válasza Tamoo (#1834) üzenetére


Yeffy
veterán

Hátőő izzé.. iggen... :DDD

Hát köszi ezeket az infókat is.
Majd ha 1x sok pénzem lesz, veszek valami komolyabbat.

belaazallat: nagyon köszi neked is az infókat! :R Leírásod alapján picit nehezebb vagy, mint én, de ettől függetlenül észrevettem már én is, hogy cserélni kell az agyat ilyen súlynál/igénybevételnél.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#1846) whiskey válasza ludsimon (#1843) üzenetére


whiskey
tag

Jobb oldalon a 3d! gomb alatt van egy függőleges "pőttyős" kapcsoló, ha arra ráklikklsz, látni fogod az adatokat is..., ha fent az "alt" "ver" gombokra, akkor a grafikonokat is...

(#1847) DemonDani


DemonDani
addikt

[noname karbon váz]

kíváncsi lennék mit bír egy ilyen szerkezet... 60k-ban 1,3kgos váz :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1848) rétisün válasza ludsimon (#1843) üzenetére


rétisün
veterán

igazad van, nem egészen ezt akartam linkelni, hanem ezt.

(#1847) DemonDani: aztán ki tudja, hány márka nevével felmatricázva látod ugyanezt a vázat...

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1849) ludsimon válasza rétisün (#1848) üzenetére


ludsimon
veterán

Köszönöm szépen! :)
Szépet mentél. ... és még a legkényelmesebb outisnak hívod magad. :D

undefined

(#1850) DemonDani válasza rétisün (#1848) üzenetére


DemonDani
addikt

van olyan ami szemre hasonlít ehez pl?
mármint ne adj isten fejből is tudsz :DDD
Mert azért tényleg nem lenne nagy meglepetés pl egy merida ilyen felépítéssel ;] :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.