Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) xmad válasza Nyugdíjas (#1050) üzenetére


xmad
őstag

ebike az tényleg nagyon jó

(#1052) Ariadne


Ariadne
őstag

Tavaszköszöntő tt a hétvégén Várpalotán: klikk, melynek része a lélegzetelállító Római-fürdő vízesés is, ami ilyen kép1 kép2. Amikor arra jártunk, sajna tériszonyom miatt nem mertem végigmenni, de ha most eljutok és elég sok ember lesz arra, remélem menni fog. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1053) DemonDani válasza Nyugdíjas (#1050) üzenetére


DemonDani
addikt

+1 ebike a legjobban összerakott, de ott is hanyagolják már :( mióta van ugyan ez a nyitólap?? :W 2011. március 7. (hétfő) 13:11... 1 hónapos akció van kirakva :O

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1054) Misály válasza amargo (#1049) üzenetére


Misály
addikt

2.3-as wtb prowler xt. Ilyen kicsi gephez pont eleg. Szerintem megintcsak a nagylatoszog miatt hathat ilyen kicsinek de ha megnezed a domainben kenyelmesen elfer, az meg nem kicsi villa.

"Megnéztem az új video-t és érdekes volt nappal is látni a terepet, mert este 1-2 farönköt nem vettem észre :)" - legalabb batran mentel:D Disznofo meg Katlan rendesen tele van akadalyokkal. Nameg meg mindig parazok a kanyaroktol, annyira furan es gyorsan lehet kanyarodni hogy meg kell tanulni ujra.

(#1055) Muton


Muton
addikt

Ki a Shimano Magyarországi forgalmazója?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1056) dqdb válasza Muton (#1055) üzenetére


dqdb
nagyúr

Paul Lange

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1057) amargo válasza Misály (#1054) üzenetére


amargo
addikt

Tényleg a nagylátószög miatt lehet ez, igaz most 2.0-al voltam kint, de szerintem vissza fogom cserélni a 2.25-re, mert még jobbnak érzem..

Bátran -> így visszanézve a képeket inkább megfontolatlan volt, de jó volt látni az útvonalak állapotát, szerintem sokaknak segítség volt ez :)

Ariadne: Még én sem tudom mi lesz.. mert a bérletem megint lefog járni és így is már kivételeztek velem.. de ilyenkor már szar terembe lenni.
Ettől még másnak van kedve menni?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1058) Hasaggymeg válasza DemonDani (#1053) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Meg vannak egyéb furcsaságok is,mint a rendelés módosítása/törlése csak levélben vagy telefonon,vagy az alkatrészek csoportosítása a szűrés stb. nem megbízható,átfedések vannak,ha keresel valamit jobb ha átnézed valamennyit.Ma megkérdezték tőlem töröljék-e rendelésemből azt a tételt amit már többé nem forgalmaznak! :Y ...hát ne,azonnal kérem,nem érdekel,hogy nincs! :W
És így is a legjobbak! :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1059) Muton válasza dqdb (#1056) üzenetére


Muton
addikt

köszi!
Nincs amúgy valami elérhetőségük? Vagy csak átsiklottam felette.
Mert a Shimano központi oldalán az áll, hogy kérdésekkel forduljak a helyi forgalmazóhoz.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1060) Muton válasza Muton (#1059) üzenetére


Muton
addikt

Megvan. Nehéz szülés lesz :(((

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1061) Ariadne válasza Muton (#1059) üzenetére


Ariadne
őstag

Miért, mi az a gond, amivel nem tudsz a forgalmazóhoz fordulni és ők segíthetnek?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1062) Muton válasza Ariadne (#1061) üzenetére


Muton
addikt

A HB-RM50-es agyba való csapágygolyók méretére lenne szükségem. Tech-doc persze nuku.
Sikerült velük beszélni, de telefonon nem tudtak segíteni. Annyiban maradtunk, hogy írjak emailt, Ők meg majd remélhetőleg a Shimano központnak fognak írni, mert ők írhatnak. Én, mint mezei user nem fordulhatok infóért a gyártóhoz. Ez ám az üzletpolitika.
Na szóval elvileg fog menni a dolog, de sosem volt jó megoldás az ilyen közvetítőn keresztüli ügyintézés az életem semelyik területén sem, ezért vagyok kicsit szkeptikus. De reméljük ez a "projekt" hozza el a változást :)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1063) rudymester válasza ludsimon (#1018) üzenetére


rudymester
senior tag

"Nekem Net Start van, ami 0Ft havidíj és 13 Ft / 10 kB.
6-8 kB a gps adat lehívása, tehát az első kapcsolódáskor nem számol fel díjat."

Nana! Minden megkezdett 10 kbyte díjköteles!

No akkor beteszem ezt a topikot a kedvencek közés, mert tegnap feleségem meglepett egy biciklivel! Pont azzal, amit kinéztem a neten. Régi verseny modell (típus passz), az eredeti váltó még a vázon volt, de kapott egy Shimano kormányváltót és a verseny kormány le van cserélve normál egyenesre.

Azt tervezem, hogy ezzel járok majd melóba, természetesen azért előtte kicsit visszarázódok, évek óta nem ültem nyeregben. Kíváncsi leszek, hogy napi 2x15km mennyire fog menni. Be kell még szereznem pár dolgot: lámpák, csengő (ez tényleg kötelező a kresz szerint), lopásvédelem ellen valami eszköz. Mellény sem fog ártani, mert este 8-kor végzek, akkor meg már azért nem a legjobbak a láthatósági viszonyok.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#1064) Hasaggymeg válasza rudymester (#1063) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Welcome! :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1065) fpeter07


fpeter07
veterán

A Q-faktor pontosan mit jelent? Olvastam újságban, de magyarázatot nem adtak rá. :)

(#1066) Xantomas válasza Hasaggymeg (#1043) üzenetére


Xantomas
őstag

Szerintem, ha Memét megkérded, ők összetudnak neked dobni egy megfelelő bringát. Biztos, hogy nem olyan áron, mint egy gyártósorról lejövő masinát, már csak azért sem, mert a külön alkatrészek drágábbak, mint a nagy tételben beszerzettek.

1-2, nem, vagy kismértékben kopó alkatrészből, használtat beszerelve már ez csökkenthető. (kormánycsapágy, első agy, pedál, stb)

Ettől függetlenül nem lenne butaság unszolni pár boltot, hogy a honlapjukra kerüljön egy ilyen modul, de legtöbbször a gyári, új váz beszerzése a nehézkes, mert ide abból nem hoznak sokat, csak olyat, amit valamiért a nagykerben időlegesen szétszednek 1-2 garanciális alkatrész miatt.

Mondjuk én most építek egy régebbi, használt, 20"-os alu cross vázamra egy merev első villás, régi alivio szettes városi cirkálót, egy barátomnak (Alivio első-hátsó agy, 7 sebességes kazetta dobbal, 7 sebességes, de teljesen fém váltómechanikás, így elpusztíthatatlan fékváltókarral, és SD-5 -ös fékekkel, Deore hajtóművel egy kb 11,5 kilós biciklit) Matt fekete - elox piros színkombinációval.
Persze Meméékel átnézetem eladás előtt, kicsit több "szart" láttak mint én, és észre veszik a rejtett hibáit.

(#1062) Muton: hátsóba 1/4"-os, elsőbe 3/16"-os, míg a kazetta dobba, racsniba 3/32"-es kell.

Annyit vettem már, hogy zsigerből mennek a számok :D
Jó a noname is, ha igényes vagy, és kék zsírt teszel bele, de ha kémiailag polírozott golyókat szerzel, és tényleg nagyon jó állapotban van a kónusz is, akkor elég neki a sima, nagy tégelyes, pl MOL sárga zsír.

(#1065) fpeter07: síkban a két pedál tengely menete közti távolság, lényegében a hajtókar "terpesztése"

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1067) Muton válasza fpeter07 (#1065) üzenetére


Muton
addikt

Ha a hajtókart 180°-os elforgatással szereled fel a tengelyre (mint sokan gyerekkorukban - mekkora királyság volt már :DDD), akkor a két pedál egymás mellett lesz. A Q faktor a pedálok közötti távolság. Minél nagyobb, annál rosszabb, mert annál nagyobb terpeszben kell tekerni, ami rontja a hatékonyságot, meg lehet, h az ízületeknek sem kedvez. Szóval azért is krémezi össze magát sok 2x10-es tulaj, mert elvileg ott nem csak a legkisebb fogaskerék van levéve a hajtóműről, hanem keskenyebb is az egész. De én ezt csak sokára fogom megtapasztalni az edzettségemre és az árakra való tekintettel :)

Xantomas: a hátsó az rendben van, már meg is vettem, de sajnos az elsőbe nagy a 3-16-os, amit amúgy 20 db-os készletben árulnak, az enyémbe meg 2x11, azaz 22 db kell.
Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1068) Xantomas válasza Muton (#1067) üzenetére


Xantomas
őstag

Akkor viszont marad az, hogy, fogsz egy tolómérőt, és a colos skálát nézve leolvasod a méretét.

google-ben rákeresve egyből 10 találatot dobott ki az agyra, ahol a méretét keresik :S
ez nem túl jó előjel.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1069) Xantomas válasza amargo (#1057) üzenetére


Xantomas
őstag

Csütörtökre, ha elmúlnak a görcseim (laboron is 2x felpattantam nyújtani, mert begörcsölt), és szereztem vastag trekking belsőt, akkor sztem megyek, ha nem lesz nagy hajtás. János-hegyet a múltkori tempóban nem vállalom be, mert nekem meg BKV bérletem nincs, hogy ösztönözzem magam az egész napi bringázásra, és zsírégetésre.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1070) Nyugdíjas válasza Hasaggymeg (#1058) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én eddig maximálisan meg vagyok elégedve velük, nálam a legtöbbször az elvártat is túlteljesítik, ami meg te mondasz az egyértelmű, természetese, hogy rákérdeznek. Te most a szóhasználatba kötöttél amugy bele...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1071) Muton válasza Xantomas (#1068) üzenetére


Muton
addikt

persze, de ez csak akkor kézenfekvő megoldás, ha nem dobja ki az ember véletlenül a (jó, cserére nem szoruló) golyókat tisztításkor, és van mit lemérni :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1072) Hasaggymeg válasza Nyugdíjas (#1070) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Március 24. adtam le a rendelést 10 tételre amit még mindig nem szállítottak le.Egyiket április 22-re,egy másikat május 25-re (!) ígértek,egy harmadikra meg azt írták megszűnt.Ezeket persze lemondtam,hiszen nem szánkót kértem télire,de még így is várom a kiszállítást. :(( Igaz bánatomban azóta még hozzárendeltem 2 tételt,de raktáron levőket. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1073) Nyugdíjas válasza Hasaggymeg (#1072) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ami nincsen nekik azokból nyilván nem rajtuk múlik mikor leszend belőle. Gondolhatod, hogy nekik eladó...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1074) golyani


golyani
addikt

Bikeproval van tapasztalatom.

BB7-ettőlük vettem értékegyeztetéssel centerlockos G3as tárcsákkal. először road-os fékeket kaptam de némi konzultáció után postafordultával kaptam a montis bb7eket. én elégedett vagyok.

(#1075) Ted_Beneky


Ted_Beneky
senior tag

Üdv!

Lánckerekeknél mit jelent a "T" ? Pl.: 39T

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1076) venember83 válasza Ted_Beneky (#1075) üzenetére


venember83
nagyúr

Fogszám.

(#1077) Hasaggymeg válasza Nyugdíjas (#1073) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én értem,hogy nincs,de május 25. az mégis durva.Szerintem az van ezekkel a webshopokkal,hogy a nagy választék illúzióját keltve olyan termékeket is szerepeltetnek melynek beszerzése kétséges.Nem is merek arra gondolni mikor hoznának ki egy bringát,biztos hónapok után.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1078) Ted_Beneky válasza venember83 (#1076) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Thx!

Csillagkaput a Csillag térre!

(#1079) Nyugdíjas válasza Hasaggymeg (#1077) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én szoktam beszélgetni a srácokkal a boltban ahova járok, és nagyon érdekes dolgok mennek ebben a kerékpár bizniszben is, mint ahogy nálunk a számtechben is olyan cifra ügyek vannak néha, hogy ezt a vásárló nem is sejti. És közben megteszik az importőrök a kereskedőkkel, a vásárló meg azthiszi direkt szórakozunk vele, közben nem. Csak mi még el sem küldhetjük az importőrt azannyába, mert tőle függ a megélhetésünk (persze ezt tudva és kihasználva csinálják amit csinálnak,de nincsen sok választás).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1080) Xantomas válasza Ted_Beneky (#1075) üzenetére


Xantomas
őstag

Teeth, vagyis fogak :)

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1081) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

MÁS...
Vételeztem ma ilyen divájszt. Elég jónak tűnik eddig. Valaki használ ilyet?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1082) Xantomas válasza Nyugdíjas (#1081) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem, de ez a kép teljesen szimpi :DDD

KRESZ szempontjából öngyilkosság:
- nincs első prizma
- nincs két fék
- félkezes kormányfogás
- Sör!?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1083) venember83 válasza Xantomas (#1082) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha fixi, akkor van két különálló fékrendszer, nem? :U

(#1084) fpeter07 válasza Xantomas (#1082) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha az egykéz annak számít, akkor a kéz nélküli biciklizés hová sorolható? :D

(#1085) KaraDani válasza Xantomas (#1082) üzenetére


KaraDani
addikt

Mindkét kéz a kormányon van, ha fixi vénember már leírta, első prizma lehet villaszáron van, a sört meg lehet csak szállítja ;]

(#1086) Meme válasza venember83 (#1083) üzenetére


Meme
aktív tag

hajtástól független fékrendszer köll :U

Szevasztok bogyókák!

(#1087) ludsimon válasza Xantomas (#1082) üzenetére


ludsimon
veterán

Az a jobbkezes első fék . . . :Y
Fel nem ülnék ilyenre. Első fékezés olyan fejreállás lenne.. :DDD

undefined

(#1088) Hasaggymeg válasza Nyugdíjas (#1081) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

A Nerd az te vagy? Vagy inkább Geek? ;]

(#1082) Xantomas...az újjtartásából hirtelen azt hittem cigit is tart! :Y

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1089) Nyugdíjas válasza Meme (#1086) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem elfogadták a kékek már egyszer hálaazégnek. Asszem ez igy nincsen benne a szabályozásban. Vagy igen? Csak emlékezetből dolgozok.

Hasaggymeg:Ahhát...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1090) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Biztosan unjátok már, de jön a jó idő és szeretnék egy outit vásárolni, de teljesen hülye vagyok hozzá. Számomra az a legfontosabb, hogy jól nézzen ki. :D
Most már sejthetitek, hogy mennyire értek hozzá.
Szóval, amiket kinéztem: 1, 2, 3.
Mivel most nem működik a legmegfelelőbben a bikemag, így egyelőre csak ennyit linkelek be.
Később, ha nem bánjátok, akkor raknék még be.

Előre is köszönöm.

Üdv: Katsu

(#1091) Muton válasza KaraDani (#1085) üzenetére


Muton
addikt

A macskaszem elhelyezése csak szimmetrikusan történhet, és elvileg elől csak 1 db lehet >> csak a villanyaknál kellene lennie (vagy a homlokcsövön, vagy a kormányszáron) :P

ludsimon: sokan, akik motoroznak is, fordítva szerelik fel a féket. Anno én is nekimentem az egyik első motorozásom során egy fának, mert húztam a féket, de csak a motor kezdett bömbölt (kuplung van a baloldalon). Meg ráadásként a fának támasztott kapa is majdnem a fejembe állt :DDD

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1092) Hasaggymeg válasza Nyugdíjas (#1089) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Meg kell kövessem őket,5 perce írtak (ezek az e-bay-esek még dolgoznak?! :Y ),hogy holnap talán ki is szállíttatják. :U

katsu..."Számomra az a legfontosabb, hogy jól nézzen ki." ...Ez,vagy ez,estleg ez? :DD
Amúgy linkjeid nem müxenek. :N

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1093) Katsu válasza Hasaggymeg (#1092) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hali,

A linkjeim működnek, csak a bikemag-gal van valami gebasz most. Viszont a te linkjeid közül kettőre nincs jogosultságom. :D

Üdv: Katsu

(#1094) Dirtyz válasza Katsu (#1090) üzenetére


Dirtyz
őstag

Milyen magas vagy?
Az első linken levő kerékpár 175-180 cm magas emberkének való, a másik kettő jóval alacsonyabbnak, 165-170 körül...

Hasaggymeg: működnek azok..

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1095) Hasaggymeg válasza Katsu (#1093) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Sokat nem veszítettél,viccnek szántam őket. :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1096) whiskey válasza Katsu (#1090) üzenetére


whiskey
tag

Az árak elég jól tükrözik, azt amit kínálnak az eladók....
1-es a legdrágább és a legjobb is (szvsz) , és így tovább...
Viszont a méretek elég eltérőek, ez már valamennyire szelektálja, hogy melyiket válaszd, na meg a pénztálcád..

Hasaggymeg: Nekem a Te linkjeid nem működnek... :D

(#1097) Katsu


Katsu
aktív tag

Tényleg elfelejtettem leírni a méreteimet. :D
177 magas, 90kg, fekete haj és szem. :D
Valami miatt sejtettem, hogy nem úszom meg az olcsóbbakkal...
Amúgy, ha láttok hasonló stílusú bringákat baráti áron, akkor tolhatjátok nekem a linkeket.
Ilyenkor sajnálom, hogy sötét vagyok ehhez a témához. Tök jó lenne magamtól válogatni.
Köszönöm mindenki segítségét!

Üdv: Katsu

(#1098) Nyugdíjas válasza Hasaggymeg (#1092) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

ebike-ot akartál irni,de amugy jah, ők ilyenkor is szerintem. Nekem mivel irtam, hogy sürgős kihozta a srác a cuccot házhoz este a neki nem útbaeső helyre egyszer. Szóval szerintem rajtuk nem múlott a te cuccod sem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1099) DemonDani


DemonDani
addikt

[GoPro 3D Hero]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#1100) rétisün válasza Ted_Beneky (#1075) üzenetére


rétisün
veterán

fogszám.

a BCD pedig a furatkör-átmérő (úgyis ez lett volna a következő kérdés, nem? :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.