Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) fidig válasza rétisün (#2150) üzenetére


fidig
tag

Lehetséges, ezeket sajna nem vágom annyira...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#2152) whiskey válasza fidig (#2127) üzenetére


whiskey
tag

Egy próbát talán megérne, hogy a Samsung Champ-ra felpróbálj egy Java-s SprtyPal verziót, szerintem futna is.
De, ha idáig menne is, tudtommal a champ-ban nincs GPS ezt hogy akarod megoldani?

(#2153) Teasüti válasza venember83 (#2139) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Gondolod van ebben olyan? :C
Nagy amplitudójú mozgásnál hangtalan, csak a kis icipici rázkodásoknál hallatt kattogó, pattogó, nyöszörgő, nyikorgó hangokat. Gondoltam hátha ki van száradva a "lengéscsillapító" benne, és talán a szimering szárazon fut, de szilikonnak ezt meg kellett volna oldania gondolom. :(

Szétszedhetők egyáltalán ezek a rugóstagok?

(#2154) rii


rii
nagyúr

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2155) golyani válasza Teasüti (#2153) üzenetére


golyani
addikt

milyen tagról vagy bringáról is van szó?

(#2156) ludsimon válasza rii (#2154) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez miez itten? :DDD

undefined

(#2157) szatocs válasza Muton (#2140) üzenetére


szatocs
őstag

Az a legszebb, amikor a bringaút mellett végig fa van, és az ezeket valamiért rendkívül kedvelő rajok végig megtalálhatók kb 10 méterenként. :D Szembe, szájba, orrba, mindenhova mennek a kis potyautasok.

=== Szatocs ===

(#2158) dunc


dunc
nagyúr

Üdv. Azt írta az ebike,hogy a mai nap kézbesítik a kerékpárt (zöld kosarak terméket) de semmi visszajelzést nem kaptam a futárcégtől se,valamint a megrendelésem ,még mindig beszerzés alatt státuszú. (zöld kosaras termék) Ez náluk így megy ? Mert a ügyfélszolgálatuk egy nulla,az emailokra késve válaszolnak,telefont nem vesznek fel. (ha ekkora májer webshop akkor lenne mit javítani a supporton....)

[ Szerkesztve ]

(#2159) venember83 válasza dunc (#2158) üzenetére


venember83
nagyúr

A beszerzés alatt annyit tesz, hogy megvan fizikailag a nagykerben, csak érte kell menjen az ebike-os beszerző s el kell vigye a kereskedés székhelyére. Onnan meg hamarosan felveszi a futárcég.

(#2160) rétisün válasza dunc (#2158) üzenetére


rétisün
veterán

én eddig nem találkoztam ilyennel, amikor megkaptam az e-mailt, hogy "a csomagod ekkor meg ekkor feladtuk" másnap itt is volt, illetve a futászolgálat oldalára mutató link is működött rendben, le lehetett követni, mikor adták fel a csomagot, mikor ért ide kiszállításra.

e-mailekre is még aznap válaszoltak, ezek szerint mostanában kezd ilyen trehány lenni az ebike? kár lenne, eddig én meg voltam velük elégedve, olyan cucokat is küldtek, ami a webshopban nem is szerepelt, de e-mailes érdeklődés után beszerezték, és megküldték, pedig elvileg csak a honlapon lehetne rendelni, e-mailben nem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2161) dunc válasza rétisün (#2160) üzenetére


dunc
nagyúr

Fogalmam sincs mi van ,de én mára szerveztem,hogy át tudjam venni. Kb 10 másik webshopba meg tudtam volna rendelni ugyanezt.....Várok mást nem tudok csinálni,és majd meglátjuk,de ha ma nem szállítják akkor egyszerűen nem foglalkozok a dologgal,és jövő héten már forrás után nézek. :((

"Üdvözlöm!

Csütörtökre tudjuk küldeni a kerékpárt valamint a huzatot.

Üdvözlettel:
-----------------
eBike
www.ebike.hu
info@ebike.hu"

Ezt írták kedden.
Tehát én ezt várnám el,hogy hívjon a futár mikor hozza stb. (mint más esetbe is a webshopnál történő vásárláskor)

[ Szerkesztve ]

(#2162) Tamoo válasza dunc (#2161) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hát figyelj.
Ha még beszerzés alatt státuszban van, akkor nemigen kapod meg ma. Át szokták váltani amikor feladják. Előfordul az ilyesmi h megígérik aztán csúszik egy-két napot. Ez többnyire ilyen mindenhol, ezen már nem is szoktam felhúzni magam.
"mailokra késve válaszolnak" Ezzel meg úgy vagyok, hogy ők legalább válaszolnak... sok helyen egyáltalán nem, vagy meg két hét múlva :D
Ha feladják mindig kapsz emailt, meg küldik a linket csomagkövetéshez.
Más webshopban többször jártam úgy is, hogy megkértem őket, hogy mindenképpen tájékoztassanak, ha feladták!!! Aztán kb a futár váratlanul hívott h csengetett de nem nyit ajtót senki, vagy mikor hazamentem a szomszéd mondta h volt itt futár... webshop nem szólt semmit h küldik vagy valami.... na ez már inkább idegesítő. Szóval úgy általános viszonylatban az ebike szerintem egy elég korrekt webshop.

(#2163) fidig válasza whiskey (#2152) üzenetére


fidig
tag

Azt hiszem teljesen igazad van :)
Mindegy már letettem a dologról... :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#2164) dunc válasza Tamoo (#2162) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha ja ők mondták a csütörtököt,most vagyok itthon ,ennyi. Innentől nem érdekel a dolog,várok, megpróbálom hívni őket 10 után. (reménytelen)

[ Szerkesztve ]

(#2165) Xantomas válasza ludsimon (#2156) üzenetére


Xantomas
őstag

Újabban ilyenekkel tolják az ugri-bugri fixisek.
Régi crmo váz, amibe belemegy egy jó ballonos gumi, aztán mennek csapatni.
Attól függetlenül nem rossz.

(#2154) rii
Ez már a tied, vagy újabb "csak láttam, és megtetszett" dolog?

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2166) dunc válasza Xantomas (#2165) üzenetére


dunc
nagyúr

Széép ! Jó kis retros canga !!!

[ Szerkesztve ]

(#2167) rii válasza Xantomas (#2165) üzenetére


rii
nagyúr

utóbbi :DDD

olyan kis földútszaggatós patkánygépezet :DDD

de most h mondod, kifehezetten alkalmassá válik a budapesti útviszonyokhoz
a kátyút nem kikerülni kell ezzel, hanem átcsapatni rajta
pedálba beletapos, első kerék átemel
hátsóval meg átgázol (ha már a bunny-hop nem megy :DDD )

amúgy dobfékre ezt tanátam' :)

én majd egy elől dobfékes, hátul agyváltóst szeretnék egy szép ss-feeling-ű vázzal, vadító szinekben

szimpla ss-hez gyenge lennék kocsik közt
mondjuk ki kéne próbláni :-/ milyen átéttellel tudok viszonylag gyorsan is haladni, meg viszonylag gyorsan is elindulni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2168) zolynet


zolynet
addikt

jön a nyár és az ökörködés :)

Life is too short to stay stock!

(#2169) dunc


dunc
nagyúr

E bike ügyfélszolgálat 10 órától vannak,jelenleg még csak be sincsenek kapcsolva.... :F

(#2170) Misály válasza rii (#2167) üzenetére


Misály
addikt

Szerintem kisebb nyeregcsovel ertelmesebb lenne, bar akkor mar nem lenne trendi.
Tegnap majdnem lezugtam egy osvenyrol, a bringam 3-4 metert zuhant en meg csak atleptem a vazon mielott mentem volna vele. 14,5" rulz.:)

(#2171) rii válasza Misály (#2170) üzenetére


rii
nagyúr

nem akarok trendi lenni (-:
csak megtetszettek az ss gépek (-:

mostanában járok reggelente futni - tartsa meg isten a jó szokásom - jött egy gyökér, nem vettem észre, belekadtam, és az esést sikerült tigrisbukfencé változtatni jobb váll fölött :))

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2172) Nyugdíjas válasza rii (#2167) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

szimpla ss-hez gyenge lennék kocsik közt
mondjuk ki kéne próbláni :-/ milyen átéttellel tudok viszonylag gyorsan is haladni, meg viszonylag gyorsan is elindulni

Te most viccelsz? :D Ha én nem vagyok gyenge, akkor te nem hiszem.
Majd kipróbálod az enyémet eccer. Nekem 46x16 van most egy ideje fent, úgy gondolom ez optimális (nem mondom hogy nem fájok még mindig vádliban néha,de erősödjön az a gyerök :D)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2173) amargo válasza Misály (#2170) üzenetére


amargo
addikt

Múlthétvégén én is sodródtam kifelé, szerencsére akkora sebességgel nem mentem, hogy gond lett volna, de a bringát már többször kellett átlépnem. A trail kialakítása olyan, hogy ezt könnyen meglehet tenni :)

Tegnap haza felé találtam egy jó kis rázatót a miközben a Kissvábhegyet is útba ejtettem. Két meredek utcán jöttem le, ami kövekkel van kirakva. Fincsi volt, kíváncsi lennék egy őszteleszkópos gép mit művel vele.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2174) ludsimon


ludsimon
veterán

Éppen indulni akartam és látom 3%-on van az aksi.
Na akkor mondom megcsinálom amit már régen meg akartam a Scotton.
Az ülés 2 fokkal előre dőlt azért fájt nekem a csuklóm. :Y
Most ha minden igaz és a giroszkópos vízmérték jó a telefonomban akkor 0 fokra lőttem be.
Ha így se jó akkor még hátrébb döntöm de szerintem ez a 2 fok baszott ki velem.

Meg akkor már lekezeltem a láncot is TF2-vel meg megnéztem meg van e nyúlva a lánc.
Szerencsére még nem esik bele a mérőeszköz hála a szépen tisztán tartott láncnak! :R

Töltöm egy 20 percet s indulok. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2175) rii válasza amargo (#2173) üzenetére


rii
nagyúr

jááááá juteszmbe
eccer a két unokatesómmal jöttünk asszem szilbásórl lefele, és az idősebbiik elhúzott a favoritjával, én meg 10 perc után .. namondom utánamegyek.

utánamentem, kisodróttam, lecsúsztam egy kva meredek domboldalon vagy 10-20 m-t, és a hátsó kerék felpattant egy kidőlt farönkre..... olyan sallert kapott, hogy a felni villtól villáig járt ... nem 8-as, nem 16-os, 64-es volt :DDD

otthon kerék ki, küllő ki ....

ja és még 60 km hátra volt köbö

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2176) rii válasza Nyugdíjas (#2172) üzenetére


rii
nagyúr

és is örűnyék, ha ss lenne a témázatból :D
teccik az a style. úgy ahogy van!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2177) #24889344


#24889344
törölt tag

üdv, mondja meg már valaki nekem mi az a SS, ilyen téren nem vagyok túl művelt.

Hogy on is legyek, van még valakinek olyan őskori MTB-je aminek még acélból van a felnije? Nekem olyan, több mint 10 éves már, múlt héten át kelett festenem a felnit, mert elkezdett rozsdásodni a belső felőli részen. Hamarosan le szeretném cserélni, olyan bicajra van szükségem ami, erős (súly nem számít), erős felnik, fék lehet V, vagy tárcsás is, lengéscsilapító nem kell se elöl se hátul. Vegyesen, városi tekerés, földutak, egy tekerésre 40 km-nél nem valószínű, hogy többet mennék vele. Valami javaslat?

(#2178) Nyugdíjas válasza #24889344 (#2177) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

SingleSpeed, vagyis egysebességes.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2179) DemonDani válasza #24889344 (#2177) üzenetére


DemonDani
addikt

árban valami támpont?

első teló már szinte mindenben van, hacsak nem országúti kell de gondolom nem ilyenre lenne szükséged, én 80-100k közötti árazást tenném be minimumra, ezeknél már általában semmilyen kopó alkatrész nincs hulladék anyagból, masszívak már. aztán valami 28as slickes gumival szerelt treking et néznék, suntour elsővillával meg márkásabb shimonó váltókkal nem tourney, hanem alivio vagy ilyesmi cuccokkal, a fék meg szinte mindegy bowdenes cuccoknál, meg ott amire használnád, szerintem V még hasznosabb mint a bowdenes tárcsa, bátrabban hozzá lehet nyúlni, olcsóbb ha valami elkopik rajta.

ha ez az ár sok, akkor meg használtas oldalakat bújd át, mert újonnan olcsóbban nem kapsz minőséget, amit kitűztél célnak.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2180) DemonDani


DemonDani
addikt

De nem szeretem takarítani a kerát :D mindig összeköp minden, elmegy a kedvem az utána következő kerázástól állandóan :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2181) #24889344 válasza DemonDani (#2179) üzenetére


#24889344
törölt tag

Amit minimumnak írtál, nálam az már a maximum, amit kiadhatok egy bicajra. Igazad van, bőven megfelel a v fék is, legyen egyszerű szerkezet.

Ha valakit érdekel, majd lekapom a mostani bringát és teszek fel képet.

(#2182) gery03


gery03
senior tag

Holnap nem akar tekerni valaki?

Továbbá hétvégére is kapható lennék. :)

(#2183) rétisün válasza gery03 (#2182) üzenetére


rétisün
veterán

holnap? holnap nem jó :(

úgyhogy el is indulok mindjárt :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2184) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

RockShox J3SL akit érdekel esetleg.... pü

[ Szerkesztve ]

(#2185) Teasüti válasza golyani (#2155) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy neuzer tornado gyári rugója. Tegnap benzinkútnál magasnyomásúval leöblítettem a port a bicikliről, most megszűnt a nyekergés, csak a pattogó, kattogó hang maradt meg. :F

(#2186) ludsimon válasza gery03 (#2182) üzenetére


ludsimon
veterán

Neked milyen bringád van?
Lehet csak én nem figyeltem és már linkelted. :B

undefined

(#2187) gery03 válasza ludsimon (#2186) üzenetére


gery03
senior tag

Itt pesten montival szoktam menni. Merida régebbi össztelós vázára van építve.
Van még egy régebbi városi országútim, azzal ritkán edzek.
Debrecenben van még egy versenyszerű országútim, de haza meg ritkán járok.

(#2188) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Tamoo látom voltál veszprém megyében is, hogy tetszett inota :D Kabhegy is megvolt? :)
Kőrishegyre nem mentetek fel?

(#2189) Tamoo válasza -=Vacsek=- (#2188) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én? :F nem vágom ezt honnan szeded. :DDD

(#2190) -=Vacsek=- válasza Tamoo (#2189) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Testbike-on néztem a képeid :P

(#2191) Tamoo válasza -=Vacsek=- (#2190) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Veszprém megyében akkor se voltam. 99%-ban a Mátrában készült képek vannak fent.

(#2192) rétisün válasza Tamoo (#2191) üzenetére


rétisün
veterán

én már igen :P (persze nekem egy picit közelebb van veszpém megye :DDD )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2193) ludsimon


ludsimon
veterán

De jót tekertem ma is. :)

Össz táv: 77 km
Total climb: 785 m (Bikemap már bizonyított, hogy szar, így SportyPal adat most ami közelebb van szvsz az igazsághoz)
Sports Tracker
Egy kis galéria
Rétisün: Minimum ilyen hátteret kellett volna keresned a hófehérkédnek. ;]

Sikerült tökéletesítenem az útvonalat, hogy a kerékpárral tiltott övezetben/en az UVH-n ne kelljen átmennem.
Így se noob hétvégi bringások, se kacskaringózó kölykökkel nem találkoztam.
Ezt az útvonalat rendszeresítem! Ez a Megyeri-híd + Szentendrei út nagyon jó minőségű! Végig aszfaltozott ez az útszakasz.
Nem kell azt a fránya szar minőségű bicikliútnak nevezett valamit használnom Szentendre felé.

Forgalom sem nagy ezen az úton. Ha meg ráfordul az ember a Szentendrei útra ott már tényleg 1-2 autó ha elmegy melletted.

Ja és új rekordot állítottam fel!
Onnan a 16.kerből Szentendre tábláig megállások nélkül 50 perc 14 másodperc alatt értem le!!!!!!!! :Y

De ez az adat megállások nélkül mérte a sports-tracker. Szóval szeressük ezt az útvonalat. :R

Egyedül Szentendre belvárosi részénél kellett macskaköveznem mert teljesen lezárták a másik oldalt így csak a patak bal oldalán lehet elmenni.
Nem valami gyorsan dolgoznak... :U

undefined

(#2194) amargo válasza gery03 (#2182) üzenetére


amargo
addikt

Holnap én munka után - szerintem háromig maradok bent.. azaz valamikor utána - egy aszfalton fel, terepen lejövetelt tervezek. Esetleg ez megfelel?
Esetleg a hétfői tekerésre leszek itthon, ami hosszabb lehet.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2195) -=Vacsek=- válasza Tamoo (#2191) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Hmm jobban megnézve csak 2 hűtő torony van a képen inotán 3 :D

rétisün te merre jártál vp megyében?

(#2196) dunc válasza ludsimon (#2193) üzenetére


dunc
nagyúr

Kipróbálom a sport tracker androidos változatát.

(#2197) venember83 válasza ludsimon (#2193) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugye csak a fotó kedvéért váltottál le kistányérra ilyen csodamasinán? ;]

(#2198) Tamoo válasza ludsimon (#2193) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Milyen széles a kormányod? Olyan hosszúnak tűnik. De lehet csak a kép beállítása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2199) rétisün válasza ludsimon (#2193) üzenetére


rétisün
veterán

jó, majd csinálok ilyen háttérrel is....ha már egyszer itt van ez a csodatelefon, bár ma se volt eléggé feltöltve a sportypal-hoz :D nem vittél semmi cuccot/kulacsot, vagy mindent leszedtél a fotók kedvéért?
nekem 65 km-re futotta ma.

(#2195) -=Vacsek=- : nagyon nem merészkedtem be veszprém megyébe, sümegig jutottam :)) talán majd ha eljutok zánkára....

(#2196) dunc : nofene, van androidos verzió is? de az is csak nokiára van, nem? vagy nokiában nincs is anroidos? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2200) -=Vacsek=- válasza dunc (#2196) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Hogy mükszik pontosan ez a sport tracker? Gps alapján?

Android nincs nokiára!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.