Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2601) ludsimon válasza fpeter07 (#2596) üzenetére


ludsimon
veterán

Jó nightride-olást! :C

undefined

(#2602) bnss válasza dunc (#2575) üzenetére


bnss
veterán

Ma lejár a kiemelt akció, ami persze nem jelenti azt, hogy nem fognak a későbbiekben megállítani. Én nem fogok felrakni semmilyen prizmát a bringára, a táskában ott van kvázi minden, ami előírás (plusz sisakot is hordok általában). Ha ezek után megbüntet, akkor így jártam. :K

Pécsi kollégákat kérdem, pénteken Kritikus Tömeg? Mikor, s hol legyen a találkozó?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2603) tekeyagd válasza ludsimon (#2569) üzenetére


tekeyagd
tag

no akkor mégse az akksi a szar??? :U

(#2604) F_Gergely válasza Ted_Beneky (#2572) üzenetére


F_Gergely
őstag

Igen ilyesmit kerestem, Köszönöm! :R

(#2605) ludsimon válasza tekeyagd (#2603) üzenetére


ludsimon
veterán

Eddig se arra gyanakodtam... :U
Csak úgy megcsináltam az általános akku tesztet is de ezek szerint nem az volt a hiba.

undefined

(#2606) Hasaggymeg válasza Ariadne (#2555) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én szoktam hegyet is mászni,de oda nem való bringa. :N ...esetleg egy bambuszvázas,hogy eltüzelhesd ha fagysz meg. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2607) dunc válasza bnss (#2602) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha nem dolgozok akkor én is mennék. Mikor hol ? Nekem mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#2608) ludsimon válasza Hasaggymeg (#2606) üzenetére


ludsimon
veterán

"esetleg egy bambuszvázas,hogy eltüzelhesd ha fagysz meg."

Hogy lehet ilyet mondani. :Y
Akkor inkább még gyorsabban tekerek, hogy ne fázzak. :U

undefined

(#2609) bnss válasza dunc (#2607) üzenetére


bnss
veterán

A múltkori találka helyszínén, a Sparnál mondjuk 16:00 körül? Teasüti is jelezte, hogy jönne, de nem tudom, hogy honnan érkezik.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2610) dunc válasza bnss (#2609) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem jó,de nem tudom dolgozok e pénteken. Szerintem csütörtökre meg tudom mondani !

(#2611) amargo válasza Misály (#2588) üzenetére


amargo
addikt

Na, múltkor láttam két DH-st fullface, test, sípcsonttérd, alkarkönyök protektorral. Nyilván nem a 3H-ról jöttek - addig nem hiszem, hogy kitudnak tekerni, de János-hegyre hol van ilyen durva terep, amihez tanknak kell öltöznöd? A fullface és sípcsontvédőt még megértem, így nem is feléd irányul ez a kérdés, de gondolom már láttál pár ilyen anyahajót elhaladni, valamerre.

Autóvezetéskor, amikor a rendőrök megállítanak jogsi és forgalmi nélkül én is csak annyit szoktam mondani, "nem látja, hogy nem viccből autózom" és arcon törlöm egy döglött ponttyal a legközelebbit.
A részeg is azért imbolyog haza a bringám, mert az a biztos pont :)
Mindent meglehet magyarázni én is ezt teszem, mondjuk nappal nyilván nem kell lámpa, én se viszem mindig magammal, de a piros lámpánál sem csak azért kell megállni, mert tilt.

dqdb: Barátom szokott tekerni ilyenben, de az a baj, hogy az ágak leszaggatják rólad terepen. Én sem szeretek transzvesztitának öltözni, de akadnak jó szabású mezek is, amiben még nem fütyülnek utánad..

Szerk:

Miért büntet a viccbe való rendőr?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2612) Hasaggymeg válasza ludsimon (#2608) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ott legfeljebb kitöröd a nyakad és azért nem fogsz fázni. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2613) Teasüti válasza dqdb (#2599) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Milyen speciális mosószer? :Y
Én nem látok a címkén semmi különöset, bár igaz, nem is ismerem ezeket a piktogrammokat.
(a 40°C-ot és a vasalót még felismerem :D )
Áthúzott háromszög, áthúzott kör, áthúzott négyzet, benne körrel. Mi vagyok én, mosómaci? :DDD

Bon3ss: ha jól láttam, legutóbb a Krisztina téri spártól mentetek. Nekem az elég nagy kitérő, lévén Búza tér közelében lakom. Inkább vhol a belvárosban csatlakoznék.

szerk: jött egy gondolatom, miszerint volt már valaha vki olyan elvetemült, h egy fully-ra felrakott egy teleszkópos nyeregcsövet és/vagy rugós nyerget és teleszkópos stucnit? ;]

[ Szerkesztve ]

(#2614) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Holnap szabin vagyok, nem tervez valaki tekerést székesfővárosunk környékén? Betársulnék, de lehet hozzám is csapódni... ;)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2615) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Kipróbáltam a lámpákat, igaz csak állóhelyzetben de elsőre kegyetlenl jóknak tünnek, 10 méterig simán elvisz, és gyönyürű fényes fehér szine van.
Holnap remélhetőleg el tudom vinni nightride-ba a gépet és akkor kiderül milyen menet közben.

(#2616) Teasüti válasza Teasüti (#2613) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Ne használjon öblítőszert, finommosószerrel mossa, hasonló színű ruhákkal."
Ebből a finommosószer az speciálisnak számít?

(#2617) szatocs válasza Teasüti (#2598) üzenetére


szatocs
őstag

Az enyém poláros belülről. A szelet tényleg jól fogja, pont emiatt szeretem bringára télen is.

=== Szatocs ===

(#2618) DemonDani


DemonDani
addikt

Grip-eket mit ajánlanátok? Lehetőleg ne darabolódjon mint az állat, és rögzíthető legyen ne mászzon körbe körbe, én ezeket a tenyértámaszos szarvas BBB-ket nézegettem, ezekkel valami tapasztalat esetleg?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2619) Teasüti válasza szatocs (#2617) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem akarok darázsfészekbe nyúlni, de majdnem megkérdeztem, h ki a tököm biciklizik télen? ;]

szerk: az egyetlen évszak, amikor az első kerék jó eséllyel blokkol és felnyalod a betont/jeget - jó esetben havat.

[ Szerkesztve ]

(#2620) rétisün válasza Teasüti (#2619) üzenetére


rétisün
veterán

pl. én..... január-február ~500km, plusz a melóbajárás naponta. :P :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2621) Dirtyz válasza rétisün (#2620) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én is...na jó, munkába nem azzal járok
Teasüti-nek ment, nem Neked...

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#2622) ludsimon válasza rétisün (#2620) üzenetére


ludsimon
veterán

Én jan-febr-márc 414km.
De mentségemre legyen az időjárás nem igazán engedte meg a Scottyzást. :))

undefined

(#2623) becuszabi válasza Teasüti (#2619) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Pedig jó dolog biciklizni télen.
Természetesen komoly erőnléti edzéseket nem lehet végezni, de bulinak jó. Ha nincs fél méteres hó, vagy az utakat nem borítja jég, mi ugyanúgy megtartjuk a vasárnapi "szeánszainkat". -10-12 fokban is mentünk, de persze folyamatos mozgásban voltunk és terepen (ott lassabb a tempó, így a menetszél kevésbé hűt).
Pár órát el lehet ökörködni, végül is a mozgás a lényeg, meg, hogy friss levegőn vagyunk.
Soha nem fázott meg egyikünk sem.

"Aki szívből él, az élből szív"

(#2624) varsam válasza Teasüti (#2619) üzenetére


varsam
őstag

Én télen csak akkor szeretek tekerni, ha legalább 15 centis hó van mindenhol, akkor viszont nagyon király, megéri átfagyni :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#2625) rétisün válasza becuszabi (#2623) üzenetére


rétisün
veterán

bizony, ahogy mondod....
én is izzadtam át a gönceimet télen, hiába az izzadságelvezetős aláöltözet, meg az egyre kevesebb ruha (úgyis belemelegedek, a múltkor is sok volt ennyi :D ) mégsem fáztam meg, pedig outin még menetszél is jobban van.
persze ha megállsz, 3 perc alatt érzed, hogy azért hideg van, és elindulás után meg akarsz fagyni :D de ez kb. 10 percig tart, aztán újra bemelegszel annyira, hogy nem zavar a hideg.

igaz, én -10-be azért nem mentem (gyalog mondjuk akkor is elvagyok akár 4-5 órát is), illetve a nagyon locsogós időt is kihagytam.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2626) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Egyszer mentem ki télen, nem volt nagy élmény a fél méteres hóban, kb 500 méterig jutottam el. :) Tényleg buli, ezt aláírom.
Mentségemre legyen, h én üzemszerűen gondoltam, pl munkába járás, A-ból B-be, stb. :)
Jég, hideg, sár, lucsok, csapadék felverődés, bűz.
szerk: egy nagyvárosban nem igazán lehet munkába járni ilyenkor kétkeréken, hacsak nem lehet átöltözni a munkahelyen. Még ha gyalogtempóban is megyek, a többi jármű úgyis összefröcsköl. Ilyenkor dobozban kell közlekedni. :)

[ Szerkesztve ]

(#2627) dqdb válasza Teasüti (#2616) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]

Én softshellre ilyet vettem, a windstopper télikabátomra hasonló szerem van. A lélegző anyagokat olyan mosószerrel kell mosni, ami nem tömíti el a pórusokat, valamint ugyanebből az okból az öblítőt is hanyagolni kell.

A téli bringázás mellett egy eléggé ütős érv, hogy nem jelentkezik az első tavaszi tekerés utáni fenékfájás, mert hozzá vagy szokva a nyereghez. Télen simán lehet tekerni mind terepen, mind városban, megfelelő ruha kérdése az egész. Egy jó windstopper télikabát, téli bringás kesztyű, sisak alá való sapka, aláöltözet, polárpulóver, szóval kell technikai ruházat (árban 3-4 havi BKV bérletből megvan az egész, azaz egy tél alatt visszajön), de ezek egy részét bringa nélkül is használnám. Például amióta van jó aláöltözetem, inkább vékonyabb nadrágokban járok a legnagyobb hidegben, mert a két réteg alul, és a plusz réteg felül sokkal kellemesebb.

az egyetlen évszak, amikor az első kerék jó eséllyel blokkol és felnyalod a betont/jeget - jó esetben havat.
Tükörjégen nem tekersz, hóban terepgumival vagy pont az ellenkezőjével, vékony országútival simán. Latyakban is lehet, csak kissé óvatosabban kell haladni, ezt amúgy a sózás mellékhatásai miatt inkább el szoktam kerülni. Én konkrétan nyár közepén nyaltam fel majdnem a betont egy felhőszakadás után, ami olyan sárréteget vitt fel az útra egy rövid szakaszon, hogy a bütykök pillanatok alatt megteltek vele, majd irányíthatatlanul csúszott a bringa.

Mentségemre legyen, h én üzemszerűen gondoltam, pl munkába járás, A-ból B-be, stb.
Télen én kétféle céllal bringázom: leesik a friss hó, és megyek csúszkálni, vagy a fent emlegetett célokra, azaz A-ból B-be és munkába. Az utóbbi esetben többek között egy laptopot is képzelj a hátamra. A tükörjég és az ónos eső el tud riasztani, mert az tényleg veszélyes, de a havazás és a -10 fok nem.

egy nagyvárosban nem igazán lehet munkába járni ilyenkor kétkeréken, hacsak nem lehet átöltözni a munkahelyen. Még ha gyalogtempóban is megyek, a többi jármű úgyis összefröcsköl. Ilyenkor dobozban kell közlekedni.
Egy nagyvárosban járok, és nem szoktam átöltözni télen (maximum alsóbb rétegtől szabadulok meg). Útvonalra olyat kell keresni, ahol nem 60-70 km/h-val húznak el közvetlenül melletted, és máris nem leszel koszos. A körülmények miatt kicsit óvatosabbra vett tempó jóvoltából még igazából kimelegedni sem szoktam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2628) Teasüti válasza dqdb (#2627) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha megvédjük a víztől, akkor miért akarjuk vízzel kimosni? ;]
Ez amúgy nem tűnik mosószernek.

Szvsz folyékony fajta jó kell, h legyen.
Elég kicsi amúgy is ez a lélegző képesség. Próbálj meg átfúni az anyagon, jó nagy nyomás kell hozzá! :) Nehéz elképzelni, h ez szellőzne légköri nyomáson. A menetszél meg nem hinném, h akkora nyomáskülönbséget okozna, h kihúzza a dzsekiből a levegőt. :U
De majd kíváncsi leszek még én erre. :))

szerk: na jó, ha nem nézzük olyan szigorúan a marketing bullshit-et, akkor jobban szellőzik, mint a kínai széldzseki, gumírozott membránnal. :)) Ez a paraméter nagyobb nullánál, tehát légáteresztő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2629) dqdb válasza Teasüti (#2628) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nagyon nem mindegy a levegő és a folyadék haladási iránya. Kintről befelé irányban védenek ezek az anyagok, ezért nem ázol el, és ezért nem fúj keresztül rajta a szél. Bentről kifelé valamilyen mértékben átengedik a levegőt és a nedvességet (ez a mérték sajnos az anyag árával általában arányban van, azaz a nagyon jó egyben nagyon drága is), emiatt nevezik lélegző anyagnak.

A téli felöltözés amúgy arról szól, hogy a legalsó réteg gyorsan elvezeti a bőrödről a nedvességet, és átadja a következő rétegnek, az a következőnek, ..., majd a legutolsó felületéről kijut a szabadba, hogy elpárologjon.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2630) Xantomas


Xantomas
őstag

Karadani: Ne haragudj! Ismered a Kovács Bélát? ;)

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2631) Teasüti válasza dqdb (#2629) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hát érzésre ugyanolyan nehéz átfújni rajta a belső oldalon is.
Az számomra egy műszaki csodával érne fel, ha az egyik irányba kisebb lenne az ellenállása a levegővel szemben, mint a másikban. Ez nem visszacsapó szelep. :)
De most már csak kíváncsiságból is jó lenne rámérni műszerrel is. :DDD
Hmm, de amúgy is, dzsekinek vettem, nem második bőrnek. Dzsekinek tökéletes lesz. :)

szerk: már várom majd az intelligens ruhákat. :K Csak egy 50 év még...
Esetleg nem sértődnék meg, ha Crysis-szerű ruhát hordhatnék majd pár évtized múlva. :P

[ Szerkesztve ]

(#2632) becuszabi válasza Teasüti (#2628) üzenetére


becuszabi
aktív tag

Nincs az a hightech anyag, ami képes lenne engem szárazon tartani (nagyon gyorsan kimelegszem és dől a lé is), de meg kell, hogy mondjam, a komfortérzeten nagyon sokat lendít egy ilyen spéci öltözet.
Karácsonyra megleptem magam eggyel és bizony én sem hittem el a boltosnak, hogy a kabát alá csak kevés ruha kell. Első alkalommal a szokásos téli rétegeket vettem fel, majd arra rá a kabátot, aminek az eredménye az lett, hogy 5 km után már vetkőztem is :)
Nagyon kellemes úgy bringázni, hogy nem fullaszt meg a sok ruha, de ugyanakkor nem is fázok.

A "hidegben való fázásnak" megvan a maga fizikája. Ezek a ruhák, meg a bennük lévő membránok természetesen nem úgy működnek, mint egy visszacsapó szelep, de a különleges összetételű és szerkezetű rétegek, ill. azok sorrendje mégis képes elérni azt, hogy a keletkező izzadság ne a bőrödről párologjon el, hanem a ruházat külső felületéről és közben a párolgás okozta hűtőhatás ne érvényesüljön.

[ Szerkesztve ]

"Aki szívből él, az élből szív"

(#2633) dqdb válasza Xantomas (#2630) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez félrement :D

teasüti: az előbb félig hülyeséget írtam, kifelé természetesen a nedvességet engedi át, nem a levegőt :U

becuszabi: sőt, megvan a szépsége a dolognak, érzed, hogy a kevés réteg ellenére belül folyik rólad a víz, és nem zavar, mert nem fázol emiatt, és meg sem fázol. Én azóta nem voltam télen beteg, amióta akkor is bringával járok.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2634) Xantomas válasza dqdb (#2633) üzenetére


Xantomas
őstag

Nem, nem. Ő érteni fogja, csak várjátok meg, ami kisül belőle. ;]

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2635) rétisün válasza Teasüti (#2631) üzenetére


rétisün
veterán

"ha Crysis-szerű ruhát hordhatnék "

én éppen most hordom.....lassan már a végére érek :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2636) KaraDani válasza Xantomas (#2630) üzenetére


KaraDani
addikt

A Kovács Bélát?

(#2637) Xantomas válasza KaraDani (#2636) üzenetére


Xantomas
őstag

Hogy kit?

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2638) KaraDani válasza Xantomas (#2637) üzenetére


KaraDani
addikt

A Kovács Bélát!

[ Szerkesztve ]

(#2639) Xantomas válasza KaraDani (#2638) üzenetére


Xantomas
őstag

Ne haragudj, nem ismerem! :B

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2640) varsam


varsam
őstag

[link] A lámpának nem a táskában a helye :D

(#2641) rii


rii
nagyúr

kómásan nézegettem az idokep.hu-t, és ezt írják: " ... A jövő hét elején azonban úgy tűnik, hogy lassan mozgásba lendül a légkör, s beindul az igazi zivatarszezon - a modellek alapján ugyanis egy újabb magassági hidegcsepp érkezése látszik kirajzolódni, mely megfelelő labilitást nyújthat akár hevesebb zivatarok kialakulására is. ... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2642) Tamoo válasza rii (#2641) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

pompás :(((

(#2643) tzimash


tzimash
őstag

Na megjött a nyereg, délután próba, majd beszámolok róla, hogy milyen.

(#2644) dunc válasza tzimash (#2643) üzenetére


dunc
nagyúr

Kíváncsian várom ! :C

(#2645) Nyugdíjas válasza rii (#2641) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én a mostani hétvége után nem hsizek nekik már egy szót sem. Mi az, hogy "zivatarszezon"? Idén hallottam ezt a szót először,de idén folyton ezt emlegetik.

Nameg... exem meteorológus, és gennyes módon nem sejtik ám ők sem ezt az egészet, csak tippelgetnek, és remélik, hogy bejön ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2646) dunc válasza Nyugdíjas (#2645) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha vizes leszek esik,ha száraz nem ,ennyi,és ennyi a véleményem az előre jelzésekről. :))

(#2647) Hasaggymeg válasza DemonDani (#2618) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Most vettem ilyent fekete/szürkében,nagyon meg vagyok elégedve vele.A nejem viszont ugyanilyent kapott fehér/feketében (mint a képen) és teljesen más ( :F ),morzsolódik mint az állat. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2648) Tamoo válasza DemonDani (#2618) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

ritchey wcs :DDD

(#2649) tzimash válasza Nyugdíjas (#2645) üzenetére


tzimash
őstag

Ezt emlegetik, mert "viharbuzik" :D

(#2650) Nyugdíjas válasza tzimash (#2649) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viccen kivül azok. ELTE-n az egész meteorológia tanszék izgalomba jön egy jó kis zivatar láttán. Szóval szerintem ők csak remélik. ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.