Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) dunc válasza A_ScHuLcZ (#2696) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem nagyon tetszik az EPIK,de sajnos írtad,hogy számodra nem megfelelő a vázméret,tehát ez dönt (mondjuk szerintem , megfelelő, kormány,ülésmagasság beállítás mellet szerintem 177cm-hez jó lehet) Ha van lehetőséged akkor még böngész ,ha esetleg van egy drágább darab akkor ne a pénz döntsön ,és inkább gyűjts össze a megfelelő pénzmagot.
Ha városi közlekedés ,és néha egy kis terep akkor ne zárd ki a Cross bringákat se. (nagyobb kerékméret,más áttételek ,kényelmesebb vázgeometria ,gördülékenyebb kerékpár)

[ Szerkesztve ]

(#2702) Jofi81 válasza A_ScHuLcZ (#2696) üzenetére


Jofi81
őstag

Nekem volt Greenway-em, meg voltam vele elégedve. Aztán egy év után odaadtam a barátnőmnek, magamnak meg vettem egy CrossTwo-t, szóval maradtam a Caprine-nél. :)

(#2703) venember83 válasza Xantomas (#2700) üzenetére


venember83
nagyúr

Aztán a lignit mi, ha nem szén? :DDD

ludsimon: Fene tudja, engem nem nyugtat meg a tudat, hogy a környéket körbekaszabolják felszíni bányászattal és telefüstölik a levegőt. Inkább fejlesztenék tovább az atomenergiát vagy más, sokkal hatékonyabb energiaforrásokat tárnának fel, de ez a szén-alapú energiatermelés önpusztítás.

(#2704) Xantomas válasza Tamoo (#2697) üzenetére


Xantomas
őstag

Inkább fordítva próbáld ki, de mivel úgyis platform pedálod van, csinálj házilag egy tépőzáras hevedert tépőzárból, és kiszuperált biztonsági övből (pedálszíjat), és ezt próbáld ki városban. Ha bejön a kötött pedálos hajtás, akkor válthatsz spd-re, ha nem, akkor tovább adod.

Az biztos, hogy terepen lesz az igazi, hogy olyan helyeken is fel fogsz tudni tekerni ülve, ahol korábban állva nem, mert hátrébb tudod tartani a súlypontodat, és nem pörög ki a kerék. Az se mellékes, hogy sokat segít, ha húzni is tudod a pedált.

(#2703) venember83: tömörödött tőzeg ;]
jóval kisebb a fűtőértéke, mint a feketekőszénnek, nagyobb károsanyag tartalma az égésterméknek, de tény, hogy olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2705) venember83 válasza Xantomas (#2704) üzenetére


venember83
nagyúr

Oké, értem. De attól még szén, mert gyenge minőségű.

(#2706) Tamoo válasza Xantomas (#2704) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Szobabringához van (vmi szar műanyag) klipszem :)) majd átrakom próbakörre. Nekem a rögzítettség pont nem szimpatikus. Egyedül a húzást tudnám díjazni. Gyanítom a "körkörös terhelés" jobb lenne a térdemnek is.

A Mátra erőmű felőli oldala durván le is van pusztulva egyébként... :( Gurultam már le arra, körbetekertem.

[ Szerkesztve ]

(#2707) Teasüti válasza bnss (#2685) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez lenne a sportcsarnok?
Sztem akkor én előbb megyek egy kicsit, benézek a parkba, utoljára gyerekként voltam ott. :)
Ha előbb nem is, de 16:00-tól indulásig ott leszek a parkban. Ez a terv.

Azon töröm a fejem, h rakjam vissza a régi nyergem, amit már megszoktam, kényelmes.
Vagy hagyjam rajta az újat, ami még nyomja a valagam? Egy orfűi menet ugye 40+ km, meg a CM egy tízes. Ennyit még soha nem mentem egyszerre.
Amúgy azt figyeltem, h a rendezvény 19:30-ig van hírdetve, de egy órás a felvonulás. Mi tart fél nyolcig? Sötétedésre már otthon szeretnék lenni. :F

[ Szerkesztve ]

(#2708) athomi


athomi
veterán

Nem értek hozzá srácok, szóval szeretném megkérdezni hogy milyen biciklit lenne érdemes max. 40 ezerért vásárolni? Leginkább városban használnám, nagy ritkán kicsit túrázni. Esetleg érdemes kicsit mélyebben zsebbe nyúlni?

(#2709) DemonDani válasza athomi (#2708) üzenetére


DemonDani
addikt

(#2653) A_ScHuLcZ

idáig nézz vissza, pont erről van szó nagyjából...
van egy jó 67ért meg több használtat is ajánlottak 50-60körül, 40ért hulladékot kapsz, vagy elég lehasznált vagy uj és hamar lesz lehasznált.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#2710) rétisün válasza Tamoo (#2689) üzenetére


rétisün
veterán

én ezért újabban indulás előtt, még töltőről elindítom a gps-t (úgyis frissen töltve viszem a telót) akár 10 perccel indulás előtt, hogy bőven legyen ideje műholdat találni. közben összeszedegetem a cuccokat, beöltözök :D eddigre meg úgyis működik már a gps is.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2711) amargo válasza venember83 (#2703) üzenetére


amargo
addikt

Az M1-en megy most - neten elérhető - a mindentudás egyetemének a folytatása. Múlthéten a föld ásványainak a kitermeléséről volt szó. A meghívott előadó egész szimpatikus volt addig, amíg egy kérdésre el nem kezdte ecsetelni, hogy a kormányok majd rájönnek, hogy nem lehet mindent védetté nyilvánítani, mert elfogy a nyersanyag és akkor szépen bányászhatnak majd, a natura 2000-es területeken is. Mind ezt túl áradó örömmel az arcán.

Szerk:
Az spd-hez hozzá teszem, lefelé nem rázza le a lábad sem :)
Múltkor érdekes volt, mert felfelé sikerült kilépnem belőle - lábbal is irányítom a biciklit -, annyira meglepődtem, hogy meg is álltam :)

Szerk:
Holnap munka után van valakinek kedve egy karikához? Már, ha nem fog esni..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2712) Xantomas válasza amargo (#2711) üzenetére


Xantomas
őstag

Köszi a tippet, már meg is feledkeztem róla, hogy újra folytatják a ME-t, de ez a fajta műsorfelépítés valamiért nem nyerte el a tetszésemet, de mindenképpen fogyaszthatóbb, mint a korábbi.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2713) KaraDani


KaraDani
addikt

(#2714) Teasüti válasza KaraDani (#2713) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mire vagy kíváncsi? A kép elég jól felvázolja a működését.

(#2715) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha valaki halasztgatta a nagyobb értékű cucc megvételét az most rendeljen külföldről lámpát/alkatrészt/tartozékot, stb-t!!!!!!!!!!!!!!
Kihagyhatatlanul alacsony az USD ára!! 2 éve volt utoljára ilyen alacsony!!

Jelentem én bevásároltam egy picit. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2716) Nyugdíjas válasza ludsimon (#2715) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Énis, pont az előbb fizettem ki a cuccokat, pont ebből az apropóból.:K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2717) ludsimon válasza Nyugdíjas (#2716) üzenetére


ludsimon
veterán

Szanaszét vásároltam magam. :D
Többek között végre vettem egy multimétert és nem az apámét kell elkérnem. :)

undefined

(#2718) KaraDani válasza Teasüti (#2714) üzenetére


KaraDani
addikt

Konkrétan arra, hogy vajon tényleg olyan jó-e, mint amennyire tűnik, illetve írják. Legjobb az lenne, ha lenne valakinek személyes tapasztalata :)

(#2719) tzimash válasza dunc (#2692) üzenetére


tzimash
őstag

Nekem is ez lesz a következő "lépcsőfok", M520-at néztem ki. Cipőm az van, már csak a gyárilag benne lévő csavarokat kell kioperálnom belőle, mert eléggé bele van gyógyulva. Remélem csavarlazító majd segít rajta.

(#2720) Tamoo válasza KaraDani (#2718) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nincs bogárháló :DDD én nem vennék ilyet. Tegnap is állatkert volt a fejemen. Nem tudom elviselni amióta fejbecsípett egy darázs vagy méhecske....

(#2721) venember83 válasza dunc (#2692) üzenetére


venember83
nagyúr

Lefelé mindenképpen előny, ha nem lépésben halad az ember, felfelé is segít, de azért mítoszt nem kell köré szőni. Jó dolog, de nem segít azonnal, meg kell vele tanulni pedálozni húzva, meg főleg ki kell fejleszteni az izmokat, hogy az ember húzni is tudja a pedált.

(#2722) zabcs80 válasza KaraDani (#2713) üzenetére


zabcs80
tag

Ha érdekel meg tudom mutatni, 2011-es Lazer fejvédőm is lesz. :) (Csak át kell vennem)

zabcs80 válasza dunc (#2692) üzenetére
Én régóta SPD-t használok, de ritkán húzom.
Nekem is 520-as pedálom van, már 3pár.
2 fehér és egy fekete.

[ Szerkesztve ]

(#2723) zabcs80 válasza dunc (#2692) üzenetére


zabcs80
tag

Töröltem a tartalmát, mert az előző hozzászólásomat még tudtam szerkezteni.

[ Szerkesztve ]

(#2724) amargo válasza KaraDani (#2713) üzenetére


amargo
addikt

Dirtyz használ még ilyen sisakot, ha jól emlékszem.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2725) dunc válasza venember83 (#2721) üzenetére


dunc
nagyúr

Üdv. Mindenkinek.

Persze tudom,de én elég sokáig használtam,és jelenleg nincs ezért is hiányzik.
Én országúton megyek legtöbbet ,és ott nagyon hiányzik a hátsó motor. A húzást valóban meg kell tanulni,viszont akár még felváltva is tudod használni azt első,hátsó izmokat. (mint a lovak az egyik dolgozik,a másik pihen :DDD )

Felkeltem ,ránézek a telefonra (a rohadék ébreszt :D ) időjárás widget .derűs idő,o mondom fasza,kinézek az ablakon ,tiszta borús szeles idő.... :Y köszönöm Google Weather.... :O

(#2726) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem most a szöges pedál + műfűre vagy salakra szánt olcsó fajta teremcsuka teljesen stabil lefelé, még sose csúszott meg rajta a lábam, és valamilyen szinten hátrafelé (nem fel) még húzni is szoktam vele. Persze nem azt mondom hogy vetélytársa az spd-nek, de nekem eddig terepen bevált. Az igaz hogy a körkörös tekerést jó lenne, de nem vagyok benne biztos hogy észrevehetően jobb teljesítményt hoznék vele (ezért is nem vettem eddig). A rögzítettség meg tuti sok esést eredményezne nekem terepen. Sokszor kell leugranom hirtelen, (pl. mély keréknyomba tekeréskor, vagy sziklán lekap/felakad a pedál) Persze tudom ez is csak gyakorlás kérdése, de mégsem olyan egyszerű mint a platform pedálról. Viszont ettől függetlenül szerintem előbb-utóbb venni fogok első körben valami olcsó cipőt (ami nehéz ügy lesz helyben) meg 520as pedált. Aztán majd meglátjuk.

(#2727) amargo válasza Tamoo (#2726) üzenetére


amargo
addikt

Én is előtte túra cipőt használtam, de egy pár fokkal komolyabb terepen esélye sincs, ha nem egy tankon ülsz, egyszerűen lerázza a lábad elveszik az erő

Ha a kerékpárt megtanulod kezelni, akkor elenyésző számban kell kioldanod - én rengeteget gyakorlok aszfalton is. gery03 múltkor bámulatos volt, amit a bringával megtudod csinálni, egyszerűen megállt terepen vele és annyi, oda tette a gépet, ahova kell. Dirtyz -től is sokat tanultam, meg úgy mindenkitől, én ezért is szeretek csapatban tekerni.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2728) KaraDani válasza zabcs80 (#2722) üzenetére


KaraDani
addikt

Egy beszámoló majd mindenképpen érdekelne :K

(#2729) carrot


carrot
tag

Tudtok Bp.-en olyan kerékpár boltot, ahol rendelés nélkül azonnal elvihető teszem azt egy BB7es fék szett. Vagy esetleg online megrendelem, d személyesen megyek érte. Köszi.

(#2730) venember83 válasza carrot (#2729) üzenetére


venember83
nagyúr

Bringavarázs. Tudtommal náluk van jelenleg. :K Esetleg írhatsz nekik a bikemag fórumon, a múltkor ajánlotta nekem a srác, hogy akciós. :)

(#2731) zabcs80 válasza carrot (#2729) üzenetére


zabcs80
tag

A 15. kerületi Hajtányban, mintha láttam volna a vitrinben. Egy telefont megér:

Cím:
1157 Bp., Zsókavár u.32.
Telefon: 410-7160
Mobil: 20-242-2223
E-mail: kerekpar@hajtany.hu

Nyitvatartás:
Hétfő: 12.00-19.00
Kedd-Péntek: 09.00-19.00
Szombat: 09.00-13.00

(#2732) Tamoo válasza venember83 (#2730) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez éppen nem túl akciós. [link] Múltkor 23ért vettük a kettőt.

(#2733) KaraDani


KaraDani
addikt

Erre valaki nem akar jönni?

(#2734) rétisün válasza carrot (#2729) üzenetére


rétisün
veterán

a bikemarket-es rendelésedet is átveheted a bergusonban. de hogy van-e náluk éppen BB7, azt nem néztem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2735) zabcs80 válasza KaraDani (#2733) üzenetére


zabcs80
tag

Nem rossz. Én a CM-re megyek. A XVII. kerületből lesz rendőri kisérettel elátott csillagtúra. :)

Kelet- Pest (Kőbánya, Rákoskeresztúr)
Gyülekező: 13 órától a polgármesteri hivatal előtt (Bp. XVII. kerület Pesti
út 165) Indulás: 13:30 órakor

Kőbányán gyülekező: 14:00 órától a polgármesteri hivatal előtt ( Bp X. ker. Szent László tér 29.)

Útvonal: Pesti út - Jászberényi út - Kőrösi Csoma Sándor út -* Szt László
tér (rövid pihenő, itt csatlakoznak be a kőbányaiak 14:30)* - Kőbányai út -
Baross u. - Kecskeméti u. - Károlyi Mihály u. - Ferenciek tere - Erzsébet
híd - Attila út - Krisztina körút.

Az útvonalat rendőri biztosítással együtt tesszük meg.
Visszaúton rendőri útvonal biztosítás nem lesz!!!

[ Szerkesztve ]

(#2736) venember83 válasza Tamoo (#2732) üzenetére


venember83
nagyúr

Árat nem tudok, csak említette a múltkor. Mondjuk ahhoz az akcióhoz képest kb. semmi nem akciós, ami nem minimum féláron van. :)

(#2738) ludsimon


ludsimon
veterán

Most olvasom a visszajelzéseket a lámpának.

High-on: 1,9A@4,2V
1,6A@4,15V

Tehát a lámpa amit linkeltem még ha 1,5A-al számolok is 550-600 lumen között van!
Nagyon jó hatásfoka van ezeknek a ledeknek.
Aki még halasztgatta tehát egy ilyen szettet érdemes megrendelni :) :
lámpa
tartó
akkuk - ezek jobbak mint a tüzes piros Trustfire
töltő
átalakító

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2739) venember83 válasza #00784640 (#2737) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyszerű. Beteszed a kereket, átdugod rajta a gyorszárat, jobbra anya, balra gyorszár karja, megszorítod az anyát, hogy a gyorszár karja az útja felénél már picit szoruljon, aztán ráhúzod a gyorszár karját. Lehet játszadozni, hogy mennyire tekered be az anyát, minél jobban becsavarod, annál erősebben szorít a gyorszár. Csak el ne törd. :)

(#2740) Olcsi


Olcsi
senior tag

Tegnap decathlonban kipróbáltam egy btwin sport 1 oútit...sajnos rögtön beleszerettem,bár tudom,hogy nem ilyen helyeken kell venni bringát. Az lenne a kérdésem,hogy hosszú távon mennyire kényelmes egy versenybicaj, ill. hogy kevésbé jóminőségű utakon mennyire ráznak ezek? Pl falvak közötti utakon, stb. (nyilván nem földúton. :)

(#2741) dunc válasza Olcsi (#2740) üzenetére


dunc
nagyúr

Hello csak edzőbringa a jelenlegi utakra (országszerte nem való) vagy ha közlekedsz vele akkor nagy kompromisszumok árán,és maximális odafigyeléssel ,de amúgy még kényelmetlen is egy idő után. Persze baromi jó érzés suhanni vele. :))

(#2742) Hasaggymeg válasza tzimash (#2670) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akkor még csak késsel hasított közepű volt. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2743) bnss válasza Teasüti (#2707) üzenetére


bnss
veterán

Igen, ez a Sportcsarnok. Holnapra nem terveztem orfűi kört, csak az Éger-közig gondoltam feltekerni, hogy megmutassam a bicikliút elejét. A CM biztos lesz egy óra, sőt... :K

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2744) fpeter07 válasza Tamoo (#2720) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] Én anno mindenre gondoltam. :P Mondták a boltban is, hogy a méhecske berepül és majd rendet rak. Na így nem fog.

(#2745) Teasüti válasza bnss (#2743) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Oh, ez jó hír, mert épp kényszerpihenőre szorulok.

Éljen a kerékpározás! Leesett az első eső, rögtön el is estem. Így megy ez. :C
Én ökör, megfeledkeztem a kresz oktatás első leckéjéről: nyálkás út az csúszós. :DDD

(#2746) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Ma a munkahelyen a bringás ismerőseim ezt, illetve több trekking kerékpár megnézését javasolták, szerintük ne feltétlen válasszak MTB-t, ha főleg városi használatra kell. Lehet benne valami? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#2747) ludsimon válasza A_ScHuLcZ (#2746) üzenetére


ludsimon
veterán

Városba nem is mtb kell...
Ezt szerintem senki se mondta.
Te linkelted őket.

Cross vagy fitness vagy outi közül válassz.
De ha olcsón akarod megúszni a városi bringát egyeztess Xantomas-al.
Itt a hirdetése és Ő az.
Pofás kis gép. Én azonnal megvenném városi rohangálós bringának ha lenne annyi felesleges pénzem. :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2748) Bitang1975 válasza A_ScHuLcZ (#2746) üzenetére


Bitang1975
csendes tag

Jó bringa ár/érték arányban ez a magellán nekem is ilyen volt régebben! SZerettem, mert kényelmes, haladós de mellette strapabíró! (persze nem hardcore bringázásra)

(#2749) Bitang1975 válasza ludsimon (#2747) üzenetére


Bitang1975
csendes tag

Hát nem egy kategória a magellánnal! :D
Azonnal megvenni!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#2750) dunc válasza A_ScHuLcZ (#2746) üzenetére


dunc
nagyúr

Mit is írtam neked ?
"Ha városi közlekedés ,és néha egy kis terep akkor ne zárd ki a Cross bringákat se. (nagyobb kerékméret,más áttételek ,kényelmesebb vázgeometria ,gördülékenyebb kerékpár)"

+ egy szavazat ludsimon álltál linkelt kerékpárra. De ha ujjat akarsz akkor a Corvus is jó gép !!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.