Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) dunc válasza -=Vacsek=- (#2200) üzenetére


dunc
nagyúr

Kérdezd Simont,ő vágja én csak most fokom kipróbálni,de gondolom igen.

Ez lett kicsit olcsóbban jutottam hozzá. A bikemag nem szállította le a kerékpárt,így lemondtam.

(#2199) rétisün ment pü.

[ Szerkesztve ]

(#2202) rétisün válasza -=Vacsek=- (#2200) üzenetére


rétisün
veterán

igen, gps-el.

(#2201) dunc: csak nokiákat látok a támogatott telefonok között :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2203) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]

Híj, de ronda szegény.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2204) amargo válasza dqdb (#2203) üzenetére


amargo
addikt

Kíváncsi lennék azokra a csoda kerekekre, ha lehet :)

rii: 1x kellett tolnom 1km bringát.. szar érzés volt.

rétisün:
android sports tracker, de ez nem a nokiás verzió.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2205) venember83 válasza amargo (#2204) üzenetére


venember83
nagyúr

Hát még milyen szar, amikor versenyen tolod a cél felé, és robognak el melletted azok, akiket megelőztél nagy nehezen a pályán... :(

(#2206) Jofi81 válasza rétisün (#2202) üzenetére


Jofi81
őstag

Hamarosan lesz androidra és iphone-ra is sports tracker.

(#2207) rétisün


rétisün
veterán

köszi a tippet, remélem, mire kiderül, hogy a sportypal valamiért mégse jó (bár nem tudom miért ne lenne jó, eddig okés) már meglesz az androidos sportstracker.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2208) ludsimon válasza venember83 (#2197) üzenetére


ludsimon
veterán

Haha :P
Igen büszke voltam inkább magamra, hogy azon a szakaszon múltkor a 8 km/h ment ma meg 11-12 km/h lihegés nélkül. :P

dunc:
Androidra nincs (még). Aztán kitudja mikor jönnek rá kellene a vetélytárs alá is kompatibilis verzió... Mivel ingyenes a progi így gondolom a Nokia nem fogja más platformra kiadni csak Symbianra.

Tamoo:
Soha nem mértem. Most mértem meg először. :D
590 mm ha jól mértem.
Miért? Nem megszokott vagy mi? :F

rétisün:
Ne hülyéskedj!
Akt fotóknál minden takaró tényező lekerül. ;]
Vittem 1l Speedet de az utolsó 10km-en elszomjaztam és el is éheztem. :Y
A tetőn kellett volna megkajálnom. Legközelebb tanulság fent megkajálok és utána hazáig gurulok. Meg nem fogom azt csinálni, hogy jó kibírom víz nélkül hazáig. Pedig 2 kutat is láttam de nem álltam meg. :D

-=Vacsek=-:
GPS kell a telefonba illetve mobilnet/WiFi, hogy fel tudd edzés után tölteni az adatokat a webre.

___________________________________________________

Egy kis videócska van feltöltés alatt. Nemsoká linkelem. :)

Szerk.:

Jofi81:
Csak azt nem tudom a Nokiának ebből mi lesz a bevétel vagy mi a haszon. :N
De mindenesetre jó hír!
Most már legalább nem tartózkodok az androidos telefonoktól. :K

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2209) Tamoo válasza ludsimon (#2208) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Csak szélesebbnek tűnt, de biztos csak a kép beállítása meg a bringa összképe miatt. Lényegtelen, csak kíváncsi voltam.

(#2210) dunc válasza ludsimon (#2208) üzenetére


dunc
nagyúr

Van androidra azonos néven,de más viszont ugyanolyan webes háttere van. (még nem próbáltam) [link]

(#2211) whiskey válasza ludsimon (#2208) üzenetére


whiskey
tag

Létezik Android és WinMo platformok alá is Sport-tracker kliens.

Windows-ost teszteltem teljesen jól működik...

(#2212) dunc válasza whiskey (#2211) üzenetére


dunc
nagyúr

A név azonos,de nem ugyanaz.

(#2213) ludsimon válasza whiskey (#2211) üzenetére


ludsimon
veterán

Ez nem ugyan az, mint fentebb is írták.
_____________________________________
383mb a videó úgyhogy eltart még egy darabig. :DDD

Ezen a linken a 2. videón az a hótölcsér elég szépen néz ki.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2214) whiskey válasza dunc (#2212) üzenetére


whiskey
tag

Nem a Sport-tracker sajátja, de ugyan úgy használható...
Mivel ezeknek nincs közvetlen Sprt-tracker szerver hozzáférése, így csak web-es felületről tölthető fel az adat. A kliens GPX formátumba ment, és azt tudod feltölteni. Ennek több előnye is mutatkozik, az így kapott GPX-et nem csak a sport-trackerre lehet feltenni, hanem számos más szerverre, eszközre is. pl. SportyPal, BikeMap, GoogleMap stb... GarminGPS, stb..
Ezért az én szememben még hasznosabbak is mint a Sport-tracker saját progija.

(#2215) dunc válasza whiskey (#2214) üzenetére


dunc
nagyúr

Holnap kipróbálom ! Mér színt különbséget ?

(#2216) whiskey válasza dunc (#2215) üzenetére


whiskey
tag

Csak a Windows-ost tudtam próbálni, az mutatja folyamatosan a magasságot, emelkedést, ereszkedést.
Webes felületen a Sport-tracker nem jeleníti meg, de a SportyPal kijelzi.

(#2217) Xantomas válasza dqdb (#2203) üzenetére


Xantomas
őstag

Csúny, csúnya, de az a hátsó láncvilla nekem átpapucsolásért, és szíjhajtásért kiált :)

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2218) Xantomas válasza #24889344 (#2177) üzenetére


Xantomas
őstag

Belinkelem, hátha felkelti az érdeklődésedet.
Masszív is, könnyű is, egyszerű is.
Szerintem szép, de ahogy észrevettem, másokat megoszt.
[link] (ne az árát nézd, az csak az alkualap:) )

Ma elvittem, kipróbáltam, meghajtottam, mert már nagyon viszketett a tenyerem, hogy napok óta itt van a szobámban, és nem tudom, hogy milyen lett.
[szikla mellett]
[Itt voltam]

Kell egy rigid 29er, imádtam a technikás részeket felfele, és lefele is.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2219) golyani


golyani
addikt

leszedtem ezt a sportstrackert androidra, gondoltam kipróbálom első észrevétel: magasságnál korrigálni kellett. getaltitude alkalmazás megmondja pontos magasságot ami esetemben 115m sportstracker ~158m köré lőtte be. holnap bringázok egyet vagy a környéken vagy miskolci CM:D tesztnek jó lesz.

[ha esetleg valakit érdekel, innen ki is derül miért annyit mért amennyit :)]

[ Szerkesztve ]

(#2220) ludsimon


ludsimon
veterán

Erről hallottatok?
Mert én még nem futottam a kakaós csiga bandával össze. :DD

undefined

(#2221) ludsimon válasza ludsimon (#2220) üzenetére


ludsimon
veterán

*futottam össze
Nehezen megy a fogalmazás ilyenkor. :DD

undefined

(#2222) ludsimon


ludsimon
veterán

Road bike downhill :))

undefined

(#2223) Tamoo válasza whiskey (#2214) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

A nokia saját programjából is ki lehet exportálni:
google earth
gpx
xml
csv

(#2222) ludsimon: biztos jó volt, de ez így ebben a formában nem túl izgalmas :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#2224) KaraDani


KaraDani
addikt

Ejj de jó kis időt futottam ma reggel melóba. Zuglóból Fővám tér közelébe 7,5km 18perc, úgy hogy nagyon megizzadni nem szabad :D Astoriára kéne kitalálni valamit a közvetett balra kanyarodással ott több mint egy percet buktam. Legközelebb lehet Cyclocrossosra veszem, ha a lámpa épp pirosra vált előttem mint ma, akkor lepattanok aluljáróba le, szembe fel :D

Simon: áh már azt hittem lecsapattál valami jókis terepen a Scottal :P

[ Szerkesztve ]

(#2225) Def26


Def26
félisten

Sziasztok.

Ez a kerékpár megéri a 30k körüli összeget?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2226) dunc válasza Def26 (#2225) üzenetére


dunc
nagyúr

Hát nem gyengén,de ezt nem ennyiért fogják elvinni !!!(persze ha jó állapotban van) Deore XT stb. Mondjuk ha jobban megnézem pláne a hajtóműn látszik,hogy jól le van lakva....
Meg az ilyen dolgok. (kicsit olyan mint egy folyóból kihalászott 2. világháborús Német tank :) )
"KTM összteleszkópos bringa" Típus,évjárat stb.....

Plusz ez hozzá !!! (#2227) Tamoo

[ Szerkesztve ]

(#2227) Tamoo válasza Def26 (#2225) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Először azt hittem valami átmatricázott sz@r. De akár még jó is lehetne valamilyen szinten, ha nem látszana rajta ennyire az idő vas foga... meg az igénytelen tárolás. Mit érnek a "márkás" alkatrészek ha be van állva, berozsdásodott, nem működik rendesen stb. Egy hozzáértő lehet fel tudná újítani, de szerintem sok baj lenne vele. Sokat kellene még rákölteni, én nem vállalnám be.

[ Szerkesztve ]

(#2228) KaraDani válasza dunc (#2226) üzenetére


KaraDani
addikt

Plusz már csak azért se, mert össztelósból ilyen régit venni hatványozottan nyűg lehet egy merevhez képest szerintem.

(#2229) dunc


dunc
nagyúr

Tegnap nézegettem a féktárcsákat a bringán,és van rajt egy pici narancssárga matrica,ami figyelmeztet valamire,hogy ne nyúlj bele vagy valami . (gondoltam ki az a hülye aki belenyúlna) tekerek ereszkedek egy jó nagyot meg minden ,leérek, valaki hív,közbe gusztálgatom a bringát ,O mondom valami szősz vagy ilyesmi van a féktárcsán....hát én megfogtam :) ,és egyből rájöttem mi van ráírva a féktárcsára :D AUUUU Sercegett az ujjam wazzee

[ Szerkesztve ]

(#2230) Ariadne válasza gery03 (#2187) üzenetére


Ariadne
őstag

Hétfőre még tervben van túra, akár erőnlét szerint több csoportban is megoldhatjuk, közös találkahellyel reggel. :)

Részemről annyiban nem tuti a hétfő, hogy a családom elkezdte követelni, hogy mivel karácsony óta először megyek haza, maradjak hétfőre is. Még ellenállok... :) De lesztek már többen mindenképp, szóval túra biztosan lesz, velem vagy nélkülem.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2231) Def26


Def26
félisten

Köszi.. Ez a nagy dilemma, hogy 35k körül mit vegyen az ember :U Vagy használtan valami márkásabbat vagy.. nem tudom. :U Auchanban van valami Alpha Diamond 26 -os, ez jónak tűnik, legalábbis az eladó szerint 37.990 -ért. Azt mondta ez alatt csak szarok vannak.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2232) Def26


Def26
félisten

Ezek a Decathlonos kerékpárok megérik a 30k -t?

Illetve van még itt 30k -ért az intersportban. Szerintetek melyik legyen?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2233) venember83 válasza dunc (#2229) üzenetére


venember83
nagyúr

Amúgy az azért is van ráírva, hogy forgás közben ne nyúlj bele. Bringaexpón egy kiskölyök belenyúlt s nagyon nem kellett volna.

(#2234) amargo válasza Def26 (#2232) üzenetére


amargo
addikt

Én ennyiért mindenképpen váltó nélküli használt bringát néznék a bikemag-on.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2235) dqdb válasza golyani (#2219) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem, nem emiatt téved a magasság és szintmérés.

A legpontatlanabb az adatbázis alapú szintmérés (amit például a bikemap.net használ), amikor egy bizonyos felbontással rendelkezésre áll egy tengerszint feletti magasságot tartalmazó térkép. Ez ingyenesen elérhető változatban 100×100 méter felbontású szokott lenni, valahonnan rémlik 30×30 és 50×50 méteres felbontás is. Ezekből lehet valamilyen szinten interpolálással meghatározni egy konkrét pont tengerszint feletti magasságát, de ez könnyen belátható módon nem lesz igazán pontos hegyes-dombos terepen, hiszen sok kisebb lejtő-emelkedő esetén rengeteget tévedhet.

A pontosságban a következő a GPS alapú. A műholdról a GPS kétféle magasságadatot kap: egy tengerszint feletti magasságot, és a WGS84 ellipszoidhoz képesti magasságot. Mivel a Föld nem tökéletesen gömb alakú, de számításokat végezni mégis egy szabályos geometriai alakzattal egyszerűbb, ezért a GPS-ek bolygónkat egy ellipszoiddá egyszerűsítik le (a WGS84 ennek a paramétereit definiálja), és a magasságot ennek megfelelően számolják, és ezt pontosítják a valós tengerszint feletti magassággal. Szóval elvileg az adat pontos, gyakorlatilag azonban a GPS jelerősség gyengülésével először a tengerszint feletti magasság pontossága csökken radikálisan, szóval erdőben a GPS által rögzített jel is tévedhet elég sokat. Ezt mindenféle heurisztikával lehet pontosítani, de itt is lesz eltérés (bár az esetek jelentős részében bőven megfelelő).

A legpontosabb magasságadatot és szintet a barometrikus magasságmérés adja, amelyre egyes GPS-ek is képesek (és a műholdról nyert jelet tudják vele korrigálni). Ha a kalibráció óta nem változtak a legköri viszonyok túl sokat, akkor meglehetősen pontos, egyébként egy közelgő nagy vihar meg tudja ezt is zavarni.

Az EOV (Egységes Országos Vetület) egy, a térképészetben és közműcégeknél használt koordinátarendszer, amely a Kárpát-medencére alkalmazható. Ez az egész országot tökéletesen síkba teríti ki, ahol az X tengelyen jobbra egy egységnyi elmozdulás a valóságban egy méternyi pontosan nyugat felé történő haladásnak felel meg. Ha az ország teljesen sík felületű lenne, akkor az ellipszoid felszíne és a sík között "egyszerű" koordinátatranszformációval át lehetne számolni egy WGS84 koordinátát EOV-ra, csak nekünk is vannak hegyeink és dombjaink, amik erőteljesen bezavarnak a képbe. A linkelt oldal ezt a konvertálást végzi el relatíve pontosan neurális hálózat és 1153 referenciapont segítségével. Ha megnézed, akkor a magasság, mint paraméter nem is szerepel a modellben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2236) gery03 válasza amargo (#2234) üzenetére


gery03
senior tag

Pü.

(#2237) dqdb


dqdb
nagyúr

[link] :))

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2238) Def26 válasza amargo (#2234) üzenetére


Def26
félisten

Ez övön aluli volt. Gondolod ennyire szar a helyzet 30k környékén? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2239) ludsimon válasza Def26 (#2232) üzenetére


ludsimon
veterán

Öcsém alap szintű 35k-s Rockrider-t kapott pár évvel ezelőtt.
Ha nem sokat használod akkor a célnak megfelel.

De ha egy kerékpár tényleg használva is van akkor azokat a váltókat fékeket úgy le fogod harcolni 1 hónapon belül, hogy ihaj! Kegyetlen gagyi rajtuk a fék. Egyszerűen mérnöki precizitás kell beállítani mert egy 0,1 fokot csavarsz a csavaron és kb. 2 cm-el odébb megy a felnitől a fék.
Meg persze magától elállítódik.
Lement öcsém a kisboltba (1 km) visszajött és már szar volt a fék. Megint elállítódott.

Egy a lényeg.
Ha csak ilyen 5-10 km-re kell és nem technikásabb terepre akkor sem ajánlom de ha nincs más akkor inkább ezt mint az Auchanos, Teszkós szarokat.

"Ez övön aluli volt."
Miért mit gondoltál? 35k-ért Te kapsz használható számítógépet vagy autót/motort? :F
Ennyiért tényleg egy egysebességes keró lenne a legjobb.
Használható bringák (montik) azok úgy 50k felett kezdődnek használtan. Újba meg 100k felett.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2240) Def26 válasza ludsimon (#2239) üzenetére


Def26
félisten

A probléma az, hogy szép lassan elértem a 100kg -ot. Ez egy kicsit megriasztott és arra gondoltunk a párommal, hogy el kell kezdeni vmit sportolni. Most olyan 94kg körül vagyok 184cm magasságomhoz.
Elsőre mindkettőnknek a kerékpározás jutott eszünkbe. Felcsútom lakunk és errefelé elég szép helyeken lehet(ne) tekerni. Elsősorban rendes aszfaltozott utakon gondoltuk magunkat kipróbálni, pl. átmenni a szomszéd faluba ilyen 15-20km maximum naponta (kb hetente 1x).

Mivel nem tudjuk mennyire jön be nekünk ez az egész, ezért nem is erőltetjük a komolyabb gépeket, és arra jutottunk, hogy a 30k -st kategóriában keresnénk valamit.

Ha megtetszik a dolog (bringázás) akkor természetesen jövőre komolyabb kerékpárt néznék. De idén úgymond próbának nem tudom, hogy milyen legyen. Úgy 15 éve nem ültem kerékpáron és abszolúte nem tudom mi megy mostanában. :U

Szerk. : Értelek. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#2241) ludsimon válasza Def26 (#2240) üzenetére


ludsimon
veterán

Nektek nem MTB kell akkor hanem Cross bringa.

Nem vagy olyan messze Váctól.
Azt javaslom konzultálj Memével.
Neki van egy kerékpárüzlet/szakszerviz boltja Vácon.

Anno mikor kérdeztem ajánlott nekem asszem 45k-ért full alap Cross bringát, csak aztán inkább virsligumiztattam a montimat mert már hozzámnőtt.
Ez még mindig jobb opció mint a Rockrider meg a nagy hipermarketes bringák.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2242) ludsimon


ludsimon
veterán

fpeter!

Ha minden igaz ma megkapod/tad a csomagot!
Várjuk majd a véleményed a lámpáról.
Most már vígan mehetsz nightride-olni. :)

undefined

(#2243) amargo válasza Def26 (#2238) üzenetére


amargo
addikt

Nehéz kérdés, ennyire nem értek hozzá. Az is szubjektív kinek mi a szar. Én a 20-30 kerékpáron is eltekerek hétvégente, de azokat ismerem.

Ha aszfalton akarok tekerni, akkor valami régi acélvázas hátsó váltóst keressetek, ennyi pénzből lehet is találni ilyeneket, de 1-2 dolgot vélhetően cserélni kell.

A hegy nagyon jól fogyaszt, 3 hónapja még 83-84 voltam, most 78 :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2244) -=Vacsek=- válasza Def26 (#2240) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Én az elején tesóm leharcolt montijával kezdtem úgy 6éve talán de azzal úgy utáltam bringázni.. Majd kikönyörögtem anyától mamától mindenkitől h legyenek olyan kedvesek és vmi komolyabb géppel ajándékozzanak meg. Wheeler pro 19 2005ös bike-ot kaptam azóta is az van és nagyon jól bírja! Igaz az elején kapásból cseréltem a féket jobbra meg most fogok felnit telót cserélni 5év után.

Tehát ha most vesztek magtoknak 2 hulladék bikeot biztos nem fogjátok élvezni :N Az lenne talán a legjobb ha tudnátok kölcsönözni 1 hétre és akkor aktívan! Aztán vagy bejön vagy nem :D

(#2245) Tamoo válasza -=Vacsek=- (#2244) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én úgy voltam amikor egy hulladék bringáról ültem át egy jobbra, hogy hmmm ez nem is olyan nagy szám mint amennyibe kerül.... Na de amikor vissza kellett ülni a szarra (pár hónap után). Na akkor kezdtem el nagyon értékelni a különbségeket. A jót mindig könnyű megszokni.

(#2246) golyani válasza dqdb (#2235) üzenetére


golyani
addikt

igen rájöttem utána. lényegében csak az ide beírd koordináták és ellipszoid magasságból átszámolva jöttem rá, h miért annyit mutat a telefon amennyit, és miért nem a tengerszint feletti magasságot. köszi a felhomályosítást:)

(#2247) fpeter07 válasza ludsimon (#2242) üzenetére


fpeter07
veterán

Ha minden igaz meg fogom. Volt már nálunk postás és nem hozott semmi nekem valót. Még azért nem írom le, legközelebb csak kedden kaphatnám meg, az pedig hol van még.

szerk: 15 órakor 4x világkupa. [link] Meg akarom nézni, vagy legalábbis egy részét.

[ Szerkesztve ]

(#2248) ludsimon válasza fpeter07 (#2247) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha volt nálatok postás és nem adott semmit se értesítőt se semmit akkor ma már nem lesz ott.
damn
Akkor már csak kedden fogod megkapni. :(((

undefined

(#2249) amargo


amargo
addikt

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2250) emre válasza Def26 (#2240) üzenetére


emre
veterán

Én pl ilyenért nem adnék ki pénzt, de ebben az árkategóriában sokkal jobbat nem találsz. Ez viszont egy év alatt szét fog esni alattad.

Ez a maxi bike-ban van (ha el nem adták) szerintem kérdezz rá az árára. :K
Nekem is valami hasonló jószág van, semmi extra, de gond sincs vele.

mod:

Nem furcsa kicsit ez a két hirdetés?
Pedig kurvára kellene 1-2 cucc belőle.
[link_1] [link_2]

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.