Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) Jofi81 válasza Xantomas (#1300) üzenetére


Jofi81
őstag

Most el is képzeltem... :DDD

(#1302) rii válasza Xantomas (#1300) üzenetére


rii
nagyúr

kékesről, meg szilvásról lefele annó unokatesómmal mi is üvöltöztünk :DDD vagyis mi télleg' :B felfele persze kussolás volt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1303) body007


body007
addikt

Hali!

Egy fully-n így szezon elején miket kell/érdemes átnézni? Szedjem szét és kenjem meg a forgás pontokat? Mire kell odafigyelni? Vagy mit kell vele csinálni? :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1304) Misály válasza body007 (#1303) üzenetére


Misály
addikt

Tudtommal forgaspontokat meg a tagot kell atnezetni.

(#1305) KaraDani válasza Misály (#1299) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát tény, hogy ez jobban fed, de elég más a felhasználási terület :D Nem biztos, hogy szívesen másznék benne felfelé :N

[ Szerkesztve ]

(#1306) rétisün


rétisün
veterán

amúgy előfordulhat, hogy felbukkan egy PH!-s csapat itt az egerszegi 10 óráson?

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1307) Nyugdíjas válasza Xantomas (#1296) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem tapasztaltam még ilyet. Csak mégsem olyan élvezet szerintem. De amugyis neszójábe! :DDD Én meg nem szólok, ha baj...

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1308) KaraDani válasza rétisün (#1306) üzenetére


KaraDani
addikt

Elő :K Xantomas ha ráér lehet elmegyünk duózni, de még nem tudja biztosan. Én mindenképpen szeretnék menni duóban.

(#1309) venember83 válasza KaraDani (#1308) üzenetére


venember83
nagyúr

Te duóban? Hmm, sokat hízhattál a télen, ha már két embert kiteszel. :DDD

(#1310) brownus válasza rii (#1280) üzenetére


brownus
veterán

degeci jól néz ki!! a Tiéd?

én ma viszem a piroskát kisebb átpofozásra,

(#1311) Nyugdíjas válasza brownus (#1310) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak szeretné a kis rohadék :D De majd az enyém, ha kész lesz... :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1312) rii


rii
nagyúr

motskok :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1313) amargo válasza Nyugdíjas (#1294) üzenetére


amargo
addikt

Én ma ezt tettem.. vicces volt a szembe szél, néha azon gondolkodom, hogy a bringára kellene szélerősség mérő is, mert néha nem hittem, hogy ennyire kell tepernem :U

Más:
Valakinek van kedve ma egy rövid körre? Edzés előtt elmennék valami János-hegy vonzatába csak fel és le max 1 óra..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1314) ludsimon


ludsimon
veterán

Ilyet se lát minden nap az ember.
45 km/h-s szélsebesség... :U
Inkább nem indulnék útnak senki helyében.

undefined

(#1315) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni.

Nem vagyok "profi" bringás, csak a tavasszal és nyáron szoktam a nyaralómban használni a bringám (olasz olmo mtb).
Viszont a külsője már eléggé régi és töredezett, ezért szeretném lecserélni.
Eddig még könnyű is lenne a dolog, csak hogy van egy kis bökkenő: mindenképpen sárga színű kéne.
A színt leszámítva teljesen olyan, mint egy mtb külsője.

Azért nem tudnék más színű gumit rakni rá, mert elég hülyén nézne ki, mert maga a váz piros, a nyereg és a markolat pedig sárga, és akkor így illik hozzá a sárga gumi, míg mondjuk feketével elég hülyén nézne ki.

Ezért kérném a segítségeteket, hogy Bp-n (vagy akár Kápolnásnyék, Velence, Velencefürdő, Gárdony, Agárd és Székesfehérváron) hol tudnék olcsón venni két db jó minőségű sárga mtb gumit?

Méretekkel és pontosabb adatokkal holnap este tudok szolgálni, mert holnap megyek a nyaralóba.

Előre is köszi!:):R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1316) rétisün válasza ludsimon (#1314) üzenetére


rétisün
veterán

és nagyjából egész hétvégére ez várható....

Adama admirális: ha már úgyis ott vagy, nézd meg a gumi márkáját/gyártóját, valami olyant, ami alapján meg lehetne nézni, van-e itthon forgalmazója a guminak. akkor talán könnyebben kapsz ugyanilyen sárga külsőt.
esetleg a bicaj alapján vissza lehetne keresni, milyen gumival gyártották, már persze ha még az eredeti gumija van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1317) Zirowe válasza rétisün (#1316) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, igen, az eredeti gumija van rajta, lehet, hogy dunlop, de most nem akarok hülyeséget mondani.

A biciklit Olaszországból hoztam, apámtól kaptam, van vagy 5éves.

Na jó, majd holnap mondom a pontos adatokat. :)

Ha már itt vagyok, másik kérdés: akad egy könnyű vázas versenybringa is (vagy országútinak hívják?!), aminek ragasztott gumijai voltak (tehát ha jól értem nem volt belseje, és azt hiszem michellin gumik voltak), viszont ellopták az egyik kerekét kompletten (azt hiszem az elülsőt, de nem vagyok biztos, ezt is megnézem holnap:) ), amíg kint hagytam lekötve a bolt előtt..

Mennyibe fáj vajon egy komplett kerék egy ilyenre?
Illetve a hátsóra meg kéne egy új gumi is.

Ha minden jól megy, akkor az mtb marad a nyaralóban, és másikat meg felhoznám Bp-re.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#1318) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Egy gyors kérdésem lenne. Mi a hivatalos neve az első lámpánál a gyors villogó funkciónak? Remélem tudjátok mire gondolok. :) Kicsit hasonlít a rendőrautók villogására.
Próbálnék ilyen lámpákat nézegetni, de a googliban nem tudom, hogy miként keressek rá.
Előre is köszi.

(#1319) KaraDani


KaraDani
addikt

Na végre, Yoda helyett, itt az új erő az új avatarom formájában. Ettől tuti gyorsabb leszek :C Azt hiszem kellően hű lett a kedvenc PH-s topicomhoz :)

[ Szerkesztve ]

(#1320) TriackFeri


TriackFeri
aktív tag

Öröm volt ebben a szélben tekerni :)

(#1321) rii válasza KaraDani (#1319) üzenetére


rii
nagyúr

zsírostésztául néz ki :D
az egyik két legjobb dolog :D

grat.!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1322) Tamoo válasza KaraDani (#1319) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

:C

(#1323) Xantomas válasza KaraDani (#1308) üzenetére


Xantomas
őstag

Hejj, tudom, hogy akarok, csak azt nem tudom, hogy lesz-e másnap aláíráspótom. :)

Az avatarod meg jó lett. Mondtad, hogy sör meg bringa, de hol a cigi a szájából? ;]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1324) Xantomas válasza ludsimon (#1314) üzenetére


Xantomas
őstag

Én elindultam. Dunakeszin lefújta a szél a fejemről a szemüveget, leesett a szára, így inkább fogtam kikötöttem, mentem vonattal.hazafele, meg hátszéllel visszatekertem.

Nem is a szél sebességével van a baj, hanem a széllökésekkel. Szabályosan elfordítja a kereket, na ez a 2-es úton, mikor centiznek az autók, és mindig arra kell figyelni, hogy az ember a mellette elsuhanó autó lökéshulláma ellen kormányozzon. Na,pont akkor jön egy azonos irányú széllökés, és máris bent van az ember az első furgon alatt.

(#1318) Katsu Stroboszkópnak, vagy SOS-nek szokták még hívni.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#1325) Nyugdíjas válasza Xantomas (#1324) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Látod.. és reggel meg itt bántasz engem. Az Úr megbüntetett kevéjségedért :DDD ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1326) KaraDani válasza Xantomas (#1323) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát tanuljááá, vagy nem tudom mi kell ahhoz, hogy kapjál aláírást :)

rii: egyetértek, amit bizonyítanak az alábbi képek is. Ha egy TT-re úgy készül az ember, hogy van nála sör (és visz a túratársnak is), és azt indulás előtt meg is isszák, akkor ilyen jó lesz a hangulat :D De ha már hulla fáradt az ember, egy jó kis sör akkor is feltámasztja :))

Rendőrök remélem nem figyelik a topicot ;]

[ Szerkesztve ]

(#1327) venember83


venember83
nagyúr

De örülnék, ha nem kéne évente 2-3 alkalommal lecsapni a kormánycsapágy alsó gyűrűjét a teló nyakáról.

(#1328) Hasaggymeg válasza Ariadne (#1285) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Basszus,te a Four Seasons szállodában laksz?!Gondolhattam volna,akinek össztelós Specije van! :U :DDD

(#1327) venember83...olyan nagyok a járdaszegélyek ott hazafele?

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1329) Meme


Meme
aktív tag

Sziasztok!

Kerékpáros hétvége Vác főterén.
[link]
Mi is kint leszünk (ill. mi csináljuk :)) )

Akinek van kedve látogasson ki...

Szép napot!

Szevasztok bogyókák!

(#1330) Hasaggymeg válasza Meme (#1329) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Olyan nem lesz,hogy kihalófélben levő fajok versenye?Schwinn Csepelem van. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1331) amargo válasza Xantomas (#1324) üzenetére


amargo
addikt

Én haza felé olyan szívóhatásba keveredtem, hogy csak na! Noha felfelé nem is szívott, de síkon repített. Végül is 250m lett a vége és csak pár perccel volt több a hazafelé vezető út :)

KaradDani: Találó az új avatar!

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#1332) Meme válasza Hasaggymeg (#1330) üzenetére


Meme
aktív tag

feltolhatod a kiállításra ;]

Szevasztok bogyókák!

(#1333) venember83 válasza Hasaggymeg (#1328) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem szoktam járdán közlekedni. Csupán nagyszerűen bele tudok nyúlni a használt telókba, évente van egy telócserém. Nem rossz...

(#1334) Katsu válasza Xantomas (#1324) üzenetére


Katsu
aktív tag

Köszönöm szépen.
Körbe is néztem. Kicsit hihetetlen, hogy nem igazán van ilyen funkcióval felszerelve egyik lámpa sem, csak az ilyen 1000-2000 forintosak. Amelyikben már van anyag, abban nincs ilyen funkció.
Fura.

(#1335) fpeter07 válasza Thulcandra (#1262) üzenetére


fpeter07
veterán

Már jól látszik a kesztyű fehér "helye" a kezemen.

KaraDani: Érdekes avatar. Jó párosítás. :D

(#1336) -=Vacsek=-


-=Vacsek=-
senior tag

Hali!

felni

Mit jelent pontosan a különbség az 1. és a 2. között?

[ Szerkesztve ]

(#1337) fpeter07 válasza KaraDani (#1308) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] Ezt látva el is dőlt, hogy nem megyek. :D Az a lefele 2 60 centis gépnyommal. Lábletétel nélkül nem tudtam lejönni. Profik 25-ös átlaga is érdekes.

(#1338) dqdb válasza -=Vacsek=- (#1336) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az első 26"-os kerékhez való (559 mm), a második 28"-ashoz (622 mm).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1339) body007 válasza Misály (#1304) üzenetére


body007
addikt

akkor szerviz lesz :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#1340) Hasaggymeg válasza Meme (#1332) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:((

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#1341) -=Vacsek=- válasza dqdb (#1338) üzenetére


-=Vacsek=-
senior tag

Aha.. Még annyi lenne ha rendelnék ebike-ról felnit honnan tudom milyen hosszú küllő kell bele meg hogy azt összeszerelik el és úgy küldik? Tehát ez a felni lenne, és ehhez kéne küllő! Ezek közül melyik lenne a jó?

[ Szerkesztve ]

(#1342) dqdb válasza -=Vacsek=- (#1341) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez függ az agytól is, nem csak a felnitől, a fűzés módjától, stb. Itt láthatod, hogy mennyi paraméterre van szükséged, szerintem kérdezd meg ott, ahol fűzetni szeretnéd a kereket, vagy az ebike-tól, hogy adott agyhoz és felnihez milyen küllő kellene.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#1343) brownus


brownus
veterán

ilyen lett a kormány, lefűrészeltettem a szervizben, +fordít, és kapott új bandázst. újrahasznosítunk.
bódottá van:)

(#1344) bnss válasza KaraDani (#1319) üzenetére


bnss
veterán

Gratulálok hozzá, de a rendőröknek ne mutasd meg. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1345) fpeter07 válasza brownus (#1343) üzenetére


fpeter07
veterán

Kényelmesebb így, mint a hagyományos megoldás?

(#1346) Runner_fxr válasza ludsimon (#1314) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én terveztem, hogy holnap elmegyek erre. De ha ilyen szél lesz, inkább kihagyom.

(#1347) golyani válasza venember83 (#1333) üzenetére


golyani
addikt

mi a hiba?

mi lesz helyette?

(#1348) venember83 válasza golyani (#1347) üzenetére


venember83
nagyúr

A bal szárban egy alumínium gyűrű, amire fel kell tenni a szimeringet. A gyűrű sérült, a szimering is az volt, ilyen szimering persze nem volt, csak sima gumigyűrű, azzal meg persze nem jó. Vagy szorul, ergo merevvilla, vagy ereszti a levegőt. Az utód kérdéses. Azonban valószínűleg valami RS, rendelkezésre álló tőkétől függ, Reba vagy Revelation, utóbbi persze minimumra összehúzva. SID-et nem akarok, Recon meg nem illene az Epicbe. Mondjuk a Revel se, de az legalább jó merev és felhasználható később nem ennyire XC-centrikus bringába is.

Hivatalos nevén karmantyú vagy légdugattyú. Azt hiszem...

[ Szerkesztve ]

(#1349) rétisün válasza Zirowe (#1317) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól értem, szingós kerék volt, ilyent kell venned. itt is megnézheted, ha nem akarsz újat, egész jó dolgok vannak, de akár újat is kifoghatsz, jó áron.

#1319 KaraDani: tök jó :C én is szeretnék avatart frissíteni (egyszer lehet, ha jól tuodm) de nem találok bicajozós sünt :(

#1343 brownus: :C pont most hazafelé gondoltam én is erre a megoldásra a dolgozóbajárós bicajra, miután láttam a csepel egysebit.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#1350) golyani válasza venember83 (#1348) üzenetére


golyani
addikt

és nem lehetne olyan dugattyút meg szimeringet szerválni? még ha le is cseréled legalább addig legyen valami a bringában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.