Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Xantomas válasza dunc (#2300) üzenetére


Xantomas
őstag

"Fising on Orfű, denszing in de nájtkláb"

(#2279) tekeyagd: Ezzel megfogtál, de egyike azoknak. Ez mögötte van, takarásban, csak egy nagyon kis szakaszon látszódik az autópályáról.
Nekem munkából hazafele csak egy pici kitérő, de a tetejéről pont rálátni, így onnan szoktam a középső ujjamat az Invitel épülete felé mutatni.
Több a munka, kevesebb a pénz, már nem lehet túlórázni, unom, nincs benne kihívás, de ugyanakkor pörögni kell, és nem tudok már bent tanulni, ami eddig fő érv volt mellette, valamint pár kolega pikkel rám, mert pár biztonságtechnikai hiányosságra felhívtam a figyelmet.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#2302) KrAt


KrAt
veterán

Lassan tervezem, hogy beújítok egy igazán virsligumiba.. Lévén, csak aszfaltozok, az a legjobb..

Most 1.9-es van fenn, 4 bar körüli nyomással. Ugye ez egy XC bringa.

26 colra, normál méretű felnire, nagy termetű emberre milyen a legjobb gumi, ami még jó? Én 1,3-1,5 körül gondolkozom, nem teljesen slick-ben, mert esőben és felhordott sár is bejátszik néha, de mindenképp max némi esőelvezetőt akarok a gumira, alapvetően slick legyen.

Ilyen feltételeke mellett mit ajánlotok? Ugye az utakon erőteljes a kátyú jelenlét, meg a súlyom se kicsi, szóval milyen méret a jó? Lehet vékony nyugodtan, nagyobb (5-6-7 bar körüli) nyomáson, vagy vastagabb, kicsit kisebb nyomáson?

Első teló van, szóval ott talán el "elnyeli" az ütődéseket, de hátul nincs semmi.. Szétverni se akarom a berendezést, de mindenképp vigyázok rá, amennyire csak tudok..

[ Szerkesztve ]

(#2303) dunc


dunc
nagyúr

Ez nagyon zsír ,csak elég drága nem tudom van e belőle B-s . (olcsóbb kis hibával,hibás felírat minta stb) 2.1. 1.75. 1.5.
Ez kellemesebb árba van.

[ Szerkesztve ]

(#2304) emre válasza KrAt (#2302) üzenetére


emre
veterán

A Wenson trekkingemen ilyen gumi van (ebike link) 6 bar a max amit bír, 4 bar alatt nem használom, a tapadása lehetne jobb, egyszer kiment alólam a gép, pedig nem is döntöttem nagyon a kanyarban. Defektem még nem volt, csak városban aszfalton megyek vele.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2305) dunc válasza emre (#2304) üzenetére


dunc
nagyúr

Kicsit merésznek tűnik erre váltani egyből,de az biztos ,hogy atom jól gördülnek !!! :R
Nedves, vizes,vagy poros részen szépen meg tud csúszni.

Kipróbáltam ma a bringám.

[ Szerkesztve ]

(#2306) KrAt válasza emre (#2304) üzenetére


KrAt
veterán

Annyira nem szoktam bedönteni, mert azért mégiscsak 140kg vagyok :D De azért tapadjon, szeretek és szoktam is gyorsan venni kanyarokat, imádon aszfaltozni, és élvezni, ha tekerek :)

Conti gumikat néztem eddig is, haveromnál van is olcsóért vmi nagyon hasonló, akkor benevezek vmi ilyenre :)

Kérdés már csak a méret :) Be lehet vállalni az 1.3-at is (ahhoz közel) vagy a termetemre maradjon az 1.5 :)

(#2307) emre válasza dunc (#2305) üzenetére


emre
veterán

Igen a tesztbike-on is írták, és én is csak megerősíteni tudom, hogy a poros murvás úton észnél kell lenni, mert könnyen kimegy az ember alól. Kb. fél év után cseréltem le az eredeti gumit, mivel aszfalton baromian zavart a bütykös hangja.
Nekem ezt anno valamivel olcsóbban hozták, mint ahogy most kínálja az ebike.
Ez (milyen meglepő :DDD ) nagyon csendes, kemény, lassan kopik. És nem valahogy nem szeretek "puha" (4 bar alatti) gumival közlekedni, a minél kisebb gördülési ellenállás fő szempont volt, és akkor nem találtam olyant ami ennyit bírt volna.

KrenAtesz:
A méretezéshez nem értek, de van itt egy kis info ez ügyben [link]
gumi vs felni kompatibilitás (direkt link xls)

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2308) emre válasza dunc (#2305) üzenetére


emre
veterán

Erről a diagramról tudnál valami infót csepegtetni?
milyen vekker kell hozzá, hogy működik?

Kellene valami hasonlót beszereznem, mert némiképp tudatosabban akarok tekerni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2309) dunc válasza emre (#2308) üzenetére


dunc
nagyúr

Okos teló android,GPS ennyi ,feltöltéshez mobilnet,vagy közvetlen pc re,ennyi és megy mint az ágybasz@rás. Nagyon tetszik ez a program,van több is robotra,de ez free,és sok funkciója van.

(#2310) tekeyagd válasza Xantomas (#2301) üzenetére


tekeyagd
tag

köszi!
Farkas Gábort ismered a cégnél?

ja és mennyire nehéz azokat a hegyecskéket megmászni? milyen út/utak vezetnek fel rájuk?

(#2311) rétisün


rétisün
veterán

hát, kiderült, hogy nem való nekem sportypal, meg ilyen okostelefon, nem tudom kezelni :N
vagy, hogy egy klasszikust idézzek, "sok nekünk ez a meló, Tibi" :D
úgyhogy bikemapos linket kaptok (bár nem könnyű úgy bejelölni az utat, ahogy szeretném, mert néha mintha a bikemap jobban tudná, merre mentem), meg egy képet, ami Zala megye legmagasabb pontján készült.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2312) Jorus válasza Xantomas (#2301) üzenetére


Jorus
nagyúr

Jessz, már a 3 napos bérletek is megvannak :) ahogy eddig minden évben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#2313) dunc válasza rétisün (#2297) üzenetére


dunc
nagyúr

A sportpal a gpx filéket,hogx tudom kinyerni? (mert néha egyszerűbb gépre átdobni,és feltölteni,mint mobilnettel feltölteni)

[ Szerkesztve ]

(#2314) bnss válasza dunc (#2300) üzenetére


bnss
veterán

Remeterétig megjártam, kellemesen csalódtam a minőségében, persze egy takarítás egyes helyeken ráférne, mert ha Pécs felé jössz, meglepetést tud okozni a kanyarokban a kavics, falevél, murva keveréke.

"Fogalmam sincs merre menjünk kertvárosból..."

Leggyorsabban talán a Szilva utca, aztán a Fekete-vízen át és a Verseny utcán elmész a Megyeri útig, majd át a vasúton, Veress Endre, Esztergár, Magyarürögi út, Fülemüle utca. Onnan pedig Éger-, vagy Kócsag-köz és már ott is vagytok.

Térképen egyszerűbb lett, és szemléletesebb is lett volna... ;]

(Ha gondolod, szívesen megmutatom az utat.)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2315) rétisün válasza dunc (#2313) üzenetére


rétisün
veterán

ezt pont tőlem kérdezed? :DDD

"hát, kiderült, hogy nem való nekem sportypal, meg ilyen okostelefon, nem tudom kezelni"

na de komolyra fordítva, én pont a múlt szombaton jártam úgy, hogy nem töltöttem fel mert nem volt netkapcsolat. utána kerestem a telefonon, hová mentheti a file-okat (a telefon fáljkezelőjével is néztem, és számítógépre kötve, totalcommanderrel is kerestem gpx file-t) de nem bírtam megtalálni :(
a vége az lett, hogy a telefonról kellett feltöltenem. az is igaz, hogy a sportypal oldalán, ha az Export GPX-re akttintasz, xml fájlt kapsz, nem gpx-t, tehát lehet, hogy a telefon is xml-be ment, olyant viszont nem kerestem.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2316) dunc válasza bnss (#2314) üzenetére


dunc
nagyúr

Jah köszi. :R Holnap reggel megyünk hajnali 8 kor indulunk. :DDD (eddig ketten) szigorúan kiránduló tempóba.

(#2315) rétisün szerintem barmi egyszerű,és jó progi,semmi fennakadás nem volt benne. Pikk -Pakk fel is tölti csak az itten fórumtársnak akartam segíteni,hátha nincs mobilnet,vagy wifi kéznél. Lehúztam netről GPX be mentett nálam.

[ Szerkesztve ]

(#2317) rétisün válasza dunc (#2316) üzenetére


rétisün
veterán

egyszerűnek egyszerű, csak amikor megyek bicajozni, és elindítom, majd azzal a mozdulattal, ahogy elrakom a telefont, le is pause-zom (de szép szó :D ) akkor nem annyira mér menet közben :N
aztán amikor megállok, és leállítanám, azt látom, hogy egész eddig nem mért egy métert se (hiszen én magam szüneteltettem, bár nem is tudtam)

még meg kell szoknom az ilyen dolgokat, hogy pl. mielőtt eltenném a telefont, tegyem a sportypalt háttérbe, nehogy véletlenül leállítsam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#2318) emre válasza dunc (#2309) üzenetére


emre
veterán

köszi :R

csak még egy teló kéne hozzá, mert az ami van valami egészen fapados :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2319) dunc válasza rétisün (#2317) üzenetére


dunc
nagyúr

Na ne :Y mielőtt elrakom alap a bill. zár,és nincs gubanc !!! :K
Szerintem adj neki még egy esélyt !!! :R

#2314) Bon3ss Szóval akkor a lényeg a Magyarürögi út ,akkor ok volt ,tudtam csak az elég csúnya ,és hosszú emelkedő,amit ki szerettem volna a putrizni... :B

(#2318) emre Samsung Galaxy 3,korrekt kis teló,és megfizethető kategória.

[ Szerkesztve ]

(#2320) ludsimon válasza rétisün (#2317) üzenetére


ludsimon
veterán

Mire való a billentyűzár? :Y :Y

Ilyen miatt nehogy már ne használd. Fogod, elindítod látod nem pause-zik akkor rádobod a billentyűzárat és kész.

Amúgy ha jól emlékszek nem is fogod megtalálni a gpx-et mivel a SportyPal-on belül kell exportálni a fájlt ha jól rémlik de nekem a Nokia Sports Tracker jobban bejön kinézetre azért inkább azt használom. :P

Jut eszembe! Beígérted a jobb hátterű képet a hófehérkédről. :D
___________________________________________________

Ma kiderült, hogy 3 év bringás 'tapasztalat' után is tudok új útvonalat találni.
Na ez az eddigi legjobb útvonal amit eddig megjártam.
Nem sok autó, sok mászás, kevés ámde rövid szakaszos leejtőzés (ez nem annyira tetszett de edzeni mentem nem száguldani), szép táj és erdészeti utak.

Hazafelé Pilisszentkereszt előtt az első belesetveszélyes útszakaszra figyelmeztető tábla utáni éles balkanyart ilyen 50 km/h-val vettem be. :DD
Soha nem vettem be ennyire éles kanyart ilyen sebességgel de miután tegnap megnéztem youtube-n a howto downhill with roadbike videót azóta bátran nyomatom. :D
Jól szorítottam lefelé a kormányt nehogy baj legyen. :K

Aztán kíváncsi voltam mire vagyok képes 70 km után sík 5 km-es szakaszon még a Megyeri-híd előtt.
Bedurrantottam utoljára a hajtóműveket kő nehéz lábbal és tudtam tartani a 32-33 km/h-t. Még magamon is meglepődtem. :Y Powered by Coca Cola+Sportszelet. :DDD

94km óra szerint
Total climb: 1009 m :B

ST
Egy kép

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2321) dunc válasza ludsimon (#2320) üzenetére


dunc
nagyúr

Szép ,jól lenyomtad a 90 -est !!! :C

(#2322) ludsimon válasza dunc (#2321) üzenetére


ludsimon
veterán

Áhh, szar vagyok. :)
Csak úgy bedobtam meg megosztottam a véleményemet. :B

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2323) gery03 válasza ludsimon (#2320) üzenetére


gery03
senior tag

Én is megjártam a hadak útját. :)
Linkelem, de a lényeget tekintve tök ugyanaz. :D [link]

Viszont köszi a magasságinfot, mert a bikemap nem az igazat mondja.

A hétfői tekerésre remélem felépülök...

(#2324) ludsimon válasza gery03 (#2323) üzenetére


ludsimon
veterán

Meghaltál? :DDD
Én nem. :P

Mikor voltál??
Milyen bringával?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2325) gery03 válasza ludsimon (#2324) üzenetére


gery03
senior tag

Meg nem haltam, magamhoz képest én is egész jól bírtam, meg is lepődtem. :D
De azért még a kőkeménytől messze vagyok. :D

Dél körül indultam és piros-szürke merida montival voltam.

(#2326) ludsimon válasza gery03 (#2325) üzenetére


ludsimon
veterán

ok

Én is délben indultam. Nem láttál engem? :Y
Mert én általában ha tekerek mint a vakond nem igazán nézelődök. :D
Egyedül a szembejövőknek szoktam köszönni és kész.

A gyerek hadot lefelé gurulva Pap-rét felől Te is láttad?
Neked mit szóltak be? :DDD

Nekem: "messze még a teteje" :DD

undefined

(#2327) lecsokolbi


lecsokolbi
aktív tag

Húúúúúúú olyan jót tekertem ma :) annyira boldog vagyok. Kicsit összejöttek most a dolgok ezért ilyen voltam ma reggelig > :(((
Aztán fogtam magam és mentem egy karistot:) Gyöngyös>Mátrafüred>Abasár>Visonta>Halmajugra>Detk>Ludas>Nagyfüged>Karácsond aztán hazafelé eszembe jutott, hogy haverék meg Adácson horgásznak :D kinéztem.

Olyan jó volt a tóparton:) jól le is égtem :DDD
így ni:D

- Mindenki hazudik! -

(#2328) gery03 válasza ludsimon (#2326) üzenetére


gery03
senior tag

Hehh. Láttam a gyereksereget, a Pap-réten legeltek és pont akkor indultak le, miután én megérkeztem oda, hogy toljak egy szendvicset. Úgyhogy gyanús, hogy pont akkor mentél el, amikor még ott voltam. :)
Amúgy én sem emlékszem a biciklidre..

(#2329) ludsimon válasza gery03 (#2328) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is annyira mafla vagyok, legalább a telefonszámomat megadhattam volna privátban mikor mondtad, hogy holnap ugyan ezt kipróbálod és akkor csak egy köszönés erejére a Pap-rét tetőn összefutottunk volna de már mindegy. :U

De jut eszembe, ott fent nincs is térerő. :D
Lehet ott a réten van, de én oda a kullancsok miatt soha nem megyek meg füves részre erdőben csak úton szoktam menni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2330) fpeter07 válasza rétisün (#2311) üzenetére


fpeter07
veterán

"Zala megye legmagasabb pontján készült."- Tudtam, nem vagy annyira kényelmes mégsem. :D

(#2331) Olcsi válasza ludsimon (#2320) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hogy bírja a sports tracker hosszú távon? Úgy értem, pár óra után nem meríti le a telefon akksiját?

(#2332) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Egy-két kiegészítőről kérdeznék.
Milyen dzsekit ajánlotok, ami szél ellen védene, de mégis szellőzik, amennyire szükséges?
Hol érdemes venni, ahol esetleg nem 20k-ba kerül egy ilyen? (Pécs)
Tegnap éjjel megelégeltem a 13 fokban, h a pulcsimban szétfagytam a menetszél miatt, ami átjárta az egész felsőmet.
Másik kérdésem pedig, h a füleiteket mivel véditek - szintén a menetszél ellen?
Próbáltam már füldugót, de az csak a gyulladás ellen véd vmit (lásd pár hete a orkán erejű széllökések ellen). De általánosságban vmi több kellene, már a zúgástól is megfájdul a fejem, és akkor még szó se esett a termikus kölcsönhatásokról. :)

Köszi!

szerk: itt a fórumon láttam nemrég egy-két dzsekit, ami a kukásmellényre hajazott a színvilágát tekintve, de értelmes, normális, "hordható" kabátnak nézett ki. Ilyet hol lehetne?

[ Szerkesztve ]

(#2333) ludsimon válasza Olcsi (#2331) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem a Velence 10x-en végig bírta a 8 kört.

Közbe mikor vártam a vonatra 30-45 percet mobilneteztem meg 8-18-ig (10 óra) be volt nyomva a sports-tracker és mikor végeztem azután meg akartam nézni épp rámentem a befejezésre és akkor kikapcsolt a telefon.

Mai úton aztmondja 1 csíkot esett le.

De ez nagyban telófüggő!!
Nekem N79-em van abban pedig 1200 mAh-es aksi. Szóval nincs bazi nagy tuchos kijelző stb.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#2334) Olcsi válasza ludsimon (#2333) üzenetére


Olcsi
senior tag

Én 5230-on használnám...ma teszteltem kb 2 és fél órát sports trackerrel, bírta rendesen, bár nem volt viszonyítási alapom, mert épp lemerülőben volt és indulás előtt töltöttem kb fél órát.
Ha olyan lesz az idő, hétfőn újabb, de egész napos tesztnek vetem alá! :)

(#2335) tekeyagd


tekeyagd
tag

no ki nem akar eltévedni??? :C

Ma mentem megint egy kis 20as kört,de mindjárt kimegyek a montival bevilágítom a sötét éjszakát! :DDD

(#2336) ludsimon válasza tekeyagd (#2335) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem is már hiáááányzik a fotonágyúzás.
Kéne menni nightrideolni csak úgy egy keveset. :))

undefined

(#2337) Olcsi válasza tekeyagd (#2335) üzenetére


Olcsi
senior tag

Írtad, hogy vannak kerékpáros tartók etrex-hez! Ezekkel kompletten rá lehet tenni a bicóra, vagy kell hozzá még egy hátlap?

Amúgy szvsz kicsit drágán adod, de lehet, hogy a sok tartozék miatt van...na de nem szeretném rontani a bizniszed! Hajrá! :K

(#2338) tekeyagd válasza Olcsi (#2337) üzenetére


tekeyagd
tag

a tartozékok nyomják meg az árat.

ott a kis bizbasz a készülék alatt,jár a cucchoz!

(#2339) Ariadne válasza Teasüti (#2332) üzenetére


Ariadne
őstag

Ilyen dzsekire gondoltál? Nagyon praktikus, nekem van ilyenem. Egyetlen hátránya, amit nem feltétlenül tud mindenki, hogy gyakorlatilag tilos kimosni, ugyanis néhány mosástól is teljesen kimegy a színe, ez tudtommal minden neonos cuccra igaz... Decathlonban egyébként is érdemes körülnézni.

Fület széltől védeni, hát nem tudom, nekem ilyen gondom nem volt soha. Mondjuk sisak az alap, anélkül sehova nem megyek, a terrorista sapka meg csak télre kell, ilyenkor túl meleg.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2340) Olcsi válasza tekeyagd (#2338) üzenetére


Olcsi
senior tag

Váó... és 1500 pénzért adod? Mert akkor én egyet szeretnék rendelni! :K

[ Szerkesztve ]

(#2341) Teasüti válasza Ariadne (#2339) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, hasonlóra! :K Köszi!
Nem tudom nálunk van-e ilyen áruház. Esetleg vmi ismert márka-, szaküzletben?
A mosás meg... no comment. Szóval egyszer használatos a dzseki? :W
A nagyáruházas akciókat nem áll módomban külön emiatt figyelni.
Amúgy megtaláltam, amit kerestem, csak eddig azt sem tudtam, h létezik ilyen. :B

szerk: 2 év gari van rá, mosásnál elveszik? :C

[ Szerkesztve ]

(#2342) Ariadne válasza Teasüti (#2341) üzenetére


Ariadne
őstag

Márkás biztos van belőle, csak nem ennyiért. Én sima vízben szoktam kiöblíteni, célnak megfelel, mivel ez teljesen műanyagos, nem textilből van, csak a néhány hálós része. Nagyon bevált egyébként, pláne hogy a derékövem is ilyen neonos színű, sötétben-szürkületben iszonyú jól látható. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2343) ludsimon válasza Ariadne (#2342) üzenetére


ludsimon
veterán

Hétfőn Te akkor most jössz vagy nem?

undefined

(#2344) dqdb válasza tekeyagd (#2335) üzenetére


dqdb
nagyúr

no ki nem akar eltévedni???
Ma elindultam Dunakeszi felé, aztán úgy döntöttem, hogy átmegyek a Megyeri-hídon. Ezért beütöttem a Garmin Edge-be Budakalászt, mint célpontot, hogy ne nekem kelljen megtalálni a hídra felvezető bringautat. Amikor a GPS navigálását betartva megtettem egy szép nagy kört, akkor "elmész te a" felkiáltással kikapcsoltam :D

Ha valaki komolyan gondolja az utak rögzítését, akkor érdemes egy ilyen eszközbe beruházni. Túrázáskor is jól tud jönni, turistautak.hu térképpel nyerő párost alkot. És amiért egy telefonnal szemben jó választás: sokáig bírja, hamar talál jelet, vízhatlan. Kéretlen reklám vége :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#2345) ludsimon válasza dqdb (#2344) üzenetére


ludsimon
veterán

:D
Mennyi lett a vége km-ben? :)
Merre mentél?

undefined

(#2346) Teasüti válasza Ariadne (#2342) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem feltétlenül a márkára céloztam, hanem a hozzáférhetőségre. :))
A sima víz kihozza a pumaszagot is? :DDD

(#2347) emre válasza Teasüti (#2346) üzenetére


emre
veterán

a pumaszagot majd a savas eső kiöblíti :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#2348) ludsimon


ludsimon
veterán

A rohadt retek...
Kapásból kapna pár gyomron rugást pepperspray után...
Nem is tudom mostanában miért nem hordom. :F Valahogy nem érzem szükségességét de sose lehet tudni.. Mindig akkor kapja az ember az ilyet mikor a legjobban nem számít rá.

undefined

(#2349) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Nem szimpatizálok a merida-val mint márkával, de EZ a váz nagyjából ideálisnak tűnik nekem :DDD de nem veszek most... csak "álmodozom".

amúgy mi a vélemény a merida fullykról?

[ Szerkesztve ]

(#2350) emre válasza Tamoo (#2349) üzenetére


emre
veterán

nekem semmi, de ha már álmodozás: kona kikapu :U :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.