Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) Eagl3 válasza venember83 (#17649) üzenetére


Eagl3
veterán

147. Ennyiért jobbat kap szerintem gyárilag összepakolt cuccokból.

(#17652) hoffman_ válasza Tüzi (#17647) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ennyire azért nem vészes :DDD Mondom, én múlt héten nyomtam egy éjszakai(20:20 és 23:00 közti) nightride-ot Bp szívében, és egyáltalán nem volt vészes.

Eagl3:

145-ért van most aprón Recon-nal és Deore-ral szerelt nagyon szép állapotú MTB az aprón, Alivio tárcsafékkel és hajtókarral. 147? omg.

MOD:

Lakatból se láttam még ilyen szépet.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17653) venember83 válasza Eagl3 (#17651) üzenetére


venember83
nagyúr

Ajjaj, úgy meg főleg. Vagy jó állapotú használt vagy új az üzletből. Szerintem.

szki: Kérdezted, miért futnak az emberek ahelyett, hogy bringáznának. Nos, a válasz rendkívül egyszerű. A futáshoz csak egy pár cipő kell. Nem kell bringa, nem kell bringakarbantartás, nem kellenek drága cserealkatrészek. Csak akarat és egy pár cipő. A technikai cuccok nagyrészt mellőzhetők vagy helyettesíthetők.

[ Szerkesztve ]

(#17654) Tüzi válasza venember83 (#17653) üzenetére

közben tönkremegy az összes futáshoz szükséges mozgás-szervük. nem aszfaltra lettünk kitalálva.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17655) venember83 válasza Tüzi (#17654) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem kell túlzásba vinni, és főleg nem nulla csillapítású versenycipőben kell futni. Szerintem.

(#17656) DemonDani


DemonDani
addikt

vkinek van vmi tippe olcsó cserélhető tüskés platform pedálra?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17657) szki válasza venember83 (#17653) üzenetére


szki
őstag

Egy futócipő áráért lehet bringát venni...

(#17658) ---Lasali--- válasza szki (#17650) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Vagy a másik variáció hogy annyira beszarik hogy teljesen kiszámíthatatlan lesz a mozgása, és képes vissza lépni eléd amikor odaérsz az 1 méteres körzetébe, és akkor csak a jó isten segíthet hogy ne boruljatok akkorát hogy valakit a mentő visz el. :)

(#17659) dqdb válasza szki (#17657) üzenetére


dqdb
nagyúr

De abban a futócipőben, aminek az áráért bringát vehetsz, élmény futni, míg azzal a bringával, amit egy futócipő áráért vettél, kínszenvedés tekerni :U A bringázásnak, mint technikai sportnak nagyobb a belépési költsége, ezzel nem lehet mit kezdeni.

DemonDani: a Wellgo pedálokat nézegesd, nekem LU987 volt, masszív, jól tartja a lábat, cserébe ólomsúlyú.

venember83: igen, részemről friss emlék az új sor + lánc + fékbetét + éves generál, és össze is jött egy tényleg jó futócipő ára

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17660) venember83 válasza szki (#17657) üzenetére


venember83
nagyúr

Oké, de akkor is ott van még a bringa karbantartása, tárolási problémája, szükséges kiegészítők (lámpa, sisak usw.) megvásárlása. Mindezek nincsenek meg a futás esetében, meg csak egyszerűbb felvenni a futócipőt és kimenni futni otthonról X pontig, aztán vissza. Igaz, lényegesen unalmasabb is a futás. :K Ja, bringázás mellett szól még, hogy bringázás miatt még sose volt izomlázam, legalábbis nem emlékszem, de futástól azért néha előfordul. Sokkal intenzívebb a mozgás, jobban igénybe veszi az egész szervezetet.

dqdb: X km után egyik cipőben sem élmény futni, persze X nagysága nagyban függ a felkészültségtől és az addig diktált tempótól, de ez most lényegtelen. :)

[ Szerkesztve ]

(#17661) anaqer válasza szki (#17650) üzenetére


anaqer
veterán

És még ha ez csak kerékpáros/autós/járműves probléma lenne... :(

Az emberek 90%-a akkora ívben szarik rá, hogy esetleg más nem az ő szottyatag tempójában haladna, hogy az elkeserítő. Járdán is mindenhol teljes szélességben kettesével, hármasával, kutyával, stb. haladnak - vagy ha egyedül is, de akkor is MÜNDÉG KÖZÉPEN... ehh. NULLA közlekedési kultúránk van, de tényleg - még az olaszoknál is van legalább egy primitív "erősebb kutya baszik" szabály, de itt az sem működik, mert itt szinte csak a szerencsén múlik, hogy épen eljutsz-e végül A-ból B-be...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17662) ludsimon válasza szki (#17657) üzenetére


ludsimon
veterán

Miért, mennyitől kezdődnek a futócipők????
Ennyire veszélyes futni?

undefined

(#17663) anaqer válasza DemonDani (#17656) üzenetére


anaqer
veterán

BBB Mountain High (vagy aminek éppen hívják) - ez sem éppen könnyű darab, de olcsó és elég masszív.

szerk: az ottani árat ne nézd, én tavaly novemberben drága helyi bringásboltban vettem ennek majdnem feléért.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17664) ludsimon válasza anaqer (#17661) üzenetére


ludsimon
veterán

araboknál..
Ott aztán a durva a közlekedési morál.

Közel sem olyan rossz a helyzet ahogy Te felvázolod.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17665) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Szerintetek jó lenne bringázásra ez a szemüveg? [link]

Vagy van ennél jobb ebben az árkategóriában.

Igazából olyan szemüveg kéne, aminek 2 féle lencséje van:
- 1 estére ami fehér lencsés
- 1 nappal sötétített lencsés, UV szűréssel

Szóval ez megfelelne a kritériumoknak, vagy ismertek jobbat?

(#17666) fi:zi'k válasza Vasinger! (#17665) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem akarsz rá sokat kiadni, akkor megfelelő lehet.
A BBB-nek is vannak ilyen szettjei kb dupla áron vagy drágábban.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17667) anaqer válasza ludsimon (#17664) üzenetére


anaqer
veterán

Lehet... talán egy kicsit túlabsztraháltam a gyalogos tapasztalatok beemelésével. Járműves forgalomra legalább szabályok vannak, de hogy még egy bőven túlméretezett járdaszakaszon is állandó problémákat okozzon a köznépi fogalmatlanság, na az felbasz. Két lábon járni nem olyan rohadt nehéz, még ha egyszerre többen is teszik azt egy adott környezetben...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17668) Vasinger! válasza ludsimon (#17664) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem meg de. Jó oké, persze lehet, hogy más a gyerek fekvése, ha az arabokat hozzuk fel példának de minden csak viszonyítás kérdése.

Akkor elmesélem én is egyik nap, mikor bicikliztem, volt vagy 1000 féle dolog amin felcsesztem az agyamat, de egy azért tisztán megmaradt.

Egy vidám 30-40- körüli nő sétáltatott a bicikliút kellős közepén 5-6 darab kutyát, természetesen szájkosár és póráz nélkül. Az összes kutya ott kóricált kereszbe kasul, előzni képtelenség lett volna, még ha le is térek az útról. Azt megjegyezném, hogy a kutyák kb. akkorák voltak mint a biciklim, szóval nem kis ebek voltak. Direkt egy szót nem szóltam, hogy vegye már észre magát, hogy nem csak ő van a világon. Kb. 1 perc gurulás után észrevett és elengedett, amint elhagytam a kutyákat teljes erőmből el kezdtem tekerni, szerintem levette a lapot, mert 3 másodpercen belül kikerültem a látóteréből...

Ez csak egy szösszenet volt, gondoltam megosztom.

fi:zi'k:

Holnap kiderül milyen élőben, köszönöm a tanácsot!

[ Szerkesztve ]

(#17669) sanzi89 válasza ludsimon (#17664) üzenetére


sanzi89
addikt

Attól függ, hogy mennyire veszed komolyan a futást, és milyen távokat futsz. Én heti 4-5 alkalommal futok 5-6-7km-eket és egy Decathlonos 6490Ft-os cipő tökéletesen megfelel számomra.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17670) DemonDani


DemonDani
addikt

Smart Sam külső átmérője nincs meg vhol a Schwalbe oldalán vagy hol? Vicc ha nincs, de én nem találom, és nincs kedvem mérőszalaggal szarakodni :D

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17671) csabi94


csabi94
őstag

Üdv!
Erről mi a véleményetek? :)

(#17672) fi:zi'k válasza csabi94 (#17671) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Jó a terítő! :P

#17673
Nekem is Rydonom van. Nem tudsz hozzá "olcsón" színtelen lencsét?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17673) ---Lasali--- válasza csabi94 (#17671) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem van egy jópár éves shimano szemüvegem, ami ennek a korai elődje lehet. Ez ennyiért amúgy nagyon korrekt, ha kell jó bringás szemüveg akkor szerintem vedd meg. Ennyiért nem lehet kapni semmit, főleg ennyi lencsével, és ez elég korrekt lehet minőségben is.
Egyébként mióta van egy Rudy Project Rydonom azóta más nem kell ;] Ennek tisztább a lencséje mint azok a szemüvegek amiket eddig próbáltam, és ez nem torzít kb semmit, a régi shimano-mba olyan mintha traktorban ülnék, és nehéz vele felmérni pontosan a távolságokat, ami mezőny versenyben igen fontos volt.

(#17674) rétisün válasza csabi94 (#17671) üzenetére


rétisün
veterán

én ilyent használok, dioptriás betéttel. nagyon ritkán, de hajlamos párásodni, amikor megállok, persze csak ősszel/télen, nem a nyári kánikulában :N

de ez lehet, hogy az én fejem miatt van, a korábbi BBB-m is párásodott néha, és az is csak a jobb lencse.

a díszitő fémszínű bizbasz középen csúnyán bemattult, rozsdásodott egy nyári használat után (összeizzadtam)

egyébéként szeretem, nem huzatos (lehet, hogy pont emiatt párásodik), még ilyen hideg időben sem zavarja szemem a menetszél....

(#17675) Tüzi: "nem nagyon ismerték az aszfaltot pármillió éve"

nem is futottak hobbi/sport/versenyszerűen :N

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17675) Tüzi válasza venember83 (#17655) üzenetére

szerintem bármilyen versenycipőnél többet nyel a füves talaj.
nem nagyon ismerték az aszfaltot pármillió éve :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#17676) DemonDani válasza rétisün (#17674) üzenetére


DemonDani
addikt

mosd meg meleg szappanos vízben :K párásodás ellen tökéletes

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17677) anaqer válasza rétisün (#17674) üzenetére


anaqer
veterán

Mi biztosan nem, de ha veszünk mondjuk inkább pártízezer évet, azért a vadászat & túlélés elég kemény hobbi/sport/verseny lehetett akkortájt... ;]

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#17678) rii válasza Tüzi (#17675) üzenetére


rii
nagyúr

a legpuhább beton is kiméletlenebb az izületekkel mint a legkeményebb föld

én is földönfutó voltam annó

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17679) DemonDani


DemonDani
addikt

kónuszos csapágy meg az ipari között tartosságra nagy a különbség?
az Altrix BMX FREERIDE pedálon akadt meg a szemem. nem tűnik olyan túlsúlyosnak sem meg olcsó is de az ipari meg a kónusz között dupla az árkülönbség :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17680) ---Lasali--- válasza DemonDani (#17679) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ilyen pedáloknál az iparis a nyerő. De pl egy kónuszos shimano csapágy tartósabb mint egy akármilyen iparis pedál.

[ Szerkesztve ]

(#17681) Bici válasza venember83 (#17649) üzenetére


Bici
félisten

Ajándékba lesz, az ő szüleitől, így kizárólag vadiúj jöhet szóba.
Nagy túrákra kell neki, és azért én válogattam össze a dolgokat, mert ismerem a szokásait, és sehol nem találtam megfelelőt egyben. Ha meg beleszámolom az átalakítást, akkor majdnem ugyanott vagyok, mint ennél, még akkor is ha levonom a fölöslegessé vált alkatrészek eladási árát.
Persze, biztosan találtam volna aprón, vagy boltban szuper-akciósan hasonlót, ezt elismerem, de ez így legalább pont olyan, mint amire neki szüksége van: inkább a hajtóműre, kerekekre és a vázra fókuszáltam inkább, és pl. a váltásra költöttem kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#17682) DemonDani


DemonDani
addikt

Endomondo Sports Tracker PRO akciósan 110 Ft most, ha valaki ezt akarja használni megéri!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17683) Doki-HUN1978 válasza DemonDani (#17682) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ezt ugye okostelón lehet használni?!

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17684) rétisün válasza DemonDani (#17676) üzenetére


rétisün
veterán

köszi a tippet, kipróbálom :R

(#17682) DemonDani: nekem nem jött be az endo, ennyit se adnék érte.... :(

(#17683) Doki-HUN1978: igen, androidos telefon kell hozzá, amin van gps.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17685) ludsimon válasza Vasinger! (#17668) üzenetére


ludsimon
veterán

Például én ezért is kerülöm ki a bicikliutat amikor tudom.

Baromi idegesítő tud lenni (tudom) mikor esélyed sincs megelőzni fél- 1 percen belül és azelőtt szépen haladtál folyamatosan.

undefined

(#17686) Vasinger! válasza ludsimon (#17685) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Én is kerülöm amikor tehetem, de van amikkor nem lehet. :\

Ma este írok az Aldis szemüvegről, hogy milyen, mert vettem egyet.

(#17687) ludsimon válasza Vasinger! (#17686) üzenetére


ludsimon
veterán

SH+ amit ajánlok.
Memétől vettem nem volt túl drága.

undefined

(#17688) venember83 válasza Tüzi (#17675) üzenetére


venember83
nagyúr

Épp ez az, hogy a versenycipő nem nyel el semmit, annál sokadlagos szempont a kényelem, a hangsúly csak a gyorsaságon van.

(#17689) DemonDani válasza Doki-HUN1978 (#17683) üzenetére


DemonDani
addikt

Androidon igen :K

(#17684) rétisün
el nem múlik a párásodás, viszont a méréseim szerint 1/3 idő alatt lemegy róla, és az ujjlenyomat sem hagy annyira vészes nyomot (csoda törlő folyadékhoz képest mértem :DDD ) rászáradó cseppekkel kell vigyázni, lehetőleg famentes papírtörlővel töröld át utána meg érdemes külön beszappanozni előre, és a viznyomással lemosni a szappant

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17690) hoffman_ válasza ludsimon (#17687) üzenetére


hoffman_
nagyúr

SH+ nálunk is van forgalmazva, nekem is az van, elégedett vagyok vele nagyon.

mod:

HA minden jól megy, akkor délután/este megyek a bringáért! :DD És végre nem rajtam múlik, a tulaj válaszára várok! :)

ludsimon:

Háh, jó is lenne :) Édesanyám üzletvezető egy hajósboltban. Szentendrei út, Auchan előtt közvetlen. Én még a BsC padjait koptatom egy darabig :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17691) ludsimon válasza hoffman_ (#17690) üzenetére


ludsimon
veterán

Milyen boltod van?

undefined

(#17692) hoffman_ válasza DemonDani (#17682) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem találtam meg, hogy meddig ennyi, ezt nem tudod véletlenül? Csak este lesz időm macerálni vele :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17693) hoffman_ válasza hoffman_ (#17692) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Doesnt matter, megvettem most, köszi a tippet!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17694) angelside77


angelside77
tag

Sziasztok!

Szerintetek ez a bringa mennyire tűnik jó vételnek?

[link]

Illetőleg a "Kross" (lengyel gyártmány) )biciklikről mi a véleményetek?

80000 Ft körül gondolkodom új bicikli vásárlásán. Egy '96-ban vásárolt Hauser MTB-t küldenék nyugdíjba. Semmi extra, extrém felhasználás. Főleg munkába járás aszfalton, és egy kis terep ha van időm. Igazából szerintem a "Cross" kategória kellene nekem, de MTB felé is nyitott vagyok. Ajánlhatnátok pár márkát, bringát.

És még egy kérdés:

Ha a mostani biciklimmel megyek aszfalton, kb. 10-15 km után mindkét kézfejem elkezd zsibbadni. Ez mitől lehet?

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#17695) DemonDani válasza hoffman_ (#17692) üzenetére


DemonDani
addikt

sajnos nem tudom

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17696) DemonDani válasza angelside77 (#17694) üzenetére


DemonDani
addikt

nem rossz, csak a hajtókar hossza nem túl optimális, 170es van benne, de inkább 175 illene, 170 női modellekben szokott lenni általában.

lehet van jobb vétel, de sokkal jobbra már nem számíthatsz mint ez

Ha a mostani biciklimmel megyek aszfalton, kb. 10-15 km után mindkét kézfejem elkezd zsibbadni. Ez mitől lehet?

ez lehet rossz ülésbeállítás miatt. nem csúszol lefelé a nyeregről egy nagyon picit? ezt hajlamosak lehetünk nem annyira észrevenni, és ellentartunk a kezünkel, ami iszonyatos terhelés csak nem annyira érezzük. ha mind a kettő ugyan annyira zsibbad, akkor a nyereg körül keresném a gondot mindenképpen. de ha inkább a tenyeredtől indul, akkor a markolat is lehet a bűnös, próbáld máshogy fogni a kormányt kicsit, váltón vagy kormány végén. ha ekkora kényelmetlen lesz akkor terheled, ha elkezd elmúlni a zsibbadás akkor a markolat

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17697) dqdb válasza angelside77 (#17694) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a mostani biciklimmel megyek aszfalton, kb. 10-15 km után mindkét kézfejem elkezd zsibbadni. Ez mitől lehet?
Rosszul tartod a kezed, nem szabad csuklóból megtörnie a kormányon, hanem végig egyenesnek kell lennie, valahogyan így. Erre vagy rászoktatod magad, vagy veszel valamilyen ergonomikus markolatot. Segíthet még a kesztyű is, nekem a megfelelő markolat és kesztyű párosa oldotta meg a zsibbadást véglegesen.

80000 Ft körül gondolkodom új bicikli vásárlásán.
Ennyiért (és még kétszer ennyiért is) inkább a használtak között érdemes nézelődni, például a Bikemag Aprón.

DemonDani: köszi, javítva.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17698) DemonDani válasza dqdb (#17697) üzenetére


DemonDani
addikt

nem jó a linked

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17699) angelside77 válasza DemonDani (#17696) üzenetére


angelside77
tag

Ez a 170-es hajtókar azt jelenti, hogy 17 cm-es, s így mondjuk kisebb az erőkar a tekerésnél? Észrevehető ez az 5 cm? Amúgy 172 cm vagyok, a lábaim sem iszonyat hosszúak.

Most, hogy írod, az ülés egy kicsit előre dől. Illetőleg az is lehet hogy túl magasan van a kormányhoz képest, így jobban rádőlők a kormányra? A markolat csak egy sima gumi. Majd kísérletezek, köszi az infót.

(#17697) dqdb

Köszi. Megfigyelem a kezem állását majd a bringán.

Mindenhol azt javasolják a "kezdő" vásárlónak, hogy használtban érdemes gondolkodni ennyi pénzből, de az újnak vagyok a híve. Több pénzt meg sokallnék rá, de mint írtam, nem lenne semmi extrém felhasználási mód, így talán elég lenne ez a kategória is. Tudom rossz gondolkodásmód, de mivel nem értek hozzá igazából simán behúzhatnak a csőbe. (A lomisoknál láttam egy KTM bringát, messziről nézve egész jó állapotban, azt hiszem 40k körölre tartották, de nem szívesen tárgyalok velük.)

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#17700) DemonDani válasza angelside77 (#17699) üzenetére


DemonDani
addikt

a magassága nem gond, olyan magasan legyen, hogy a térded minimumponton 160 fok körüli szögben álljon, az ülést pedig tedd vízszintesbe, de minden milliméter számít, így nagyon figyelj rá, ha esetleg nagyon ráérsz, akkor érdemes menni mindig 5-10km-t legalább, hogy érezd mi változik, és nagyon figyelj a kezeidre közben...

hát pasz hogy mennyit számítana az az 5 cm, de nem ehet véletlen azért, 172 már közepes termet azért a nők 155-175 ben mozognak ha ehhez nézed akkor azért elég sokkal nagyobb vagy mint egy átagos nő akinek készülhet egy 170es hajtókar

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.