Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) rétisün válasza ludsimon (#17500) üzenetére


rétisün
veterán

fogalmam sincs, mennyiért lehet eladni egy 5500-ös hátsóváltót.
de addig nem tudod eladni, amíg az új nincs meg....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17502) ludsimon válasza rétisün (#17501) üzenetére


ludsimon
veterán

Tudom.
Jól van egyelőre akkor így lesz aztán majd következő körben a többit pár ezer km után. :))

undefined

(#17503) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

erről mi a véleményetek? ezzel szemezek, helyben is van. mire tudok figyelni, ha kipróbálom? vannak árulkodó jelek, ha valami xar benne? :R

★★★★★

(#17504) ---Lasali--- válasza ludsimon (#17500) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Annyiért kb.. állapottól függően.

(#17505) Diego!


Diego!
senior tag

Bringaexpo kiállítás:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Élvezkedjetek Ti is :)

(#17506) venember83 válasza :MTC:kandur (#17503) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne legyenek karcosak a becsúszók, berepedezve a szimeringek, a csillapítás működjön (másképp mozogjon visszafelé teknőc és nyuszi állásban, jobb láb alján állítható). Kb. ennyi, amit szemrevételezéssel észre lehet venni. Valamint nem árt 1 hét garit kérni, addig beépíteni és használni kicsit, hogy kiderüljön, terhelés alatt ereszt-e levegőt.

(#17507) dqdb válasza venember83 (#17506) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az sem árt, ha ehhez a telóhoz nem vagy nehézsúlyú.

Ezt te szoktad megemlíteni mindig SID esetén, gondoltam, pótolom a kötelező disclaimer szöveget ;)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17508) venember83 válasza dqdb (#17507) üzenetére


venember83
nagyúr

De ez ügyben nem a telót kell megvizslatni, hanem mondjuk a user hastájékát, esetleg érdemes lehet mérleggel konzultálni. :DDD Olyan hetvenöt, nyolcvan kilóig simán használható max száznyolcvan milliméteres tárcsával, mert nem egy SID teló esett áldozatul a fékek csavaró hatásának.

@mod: Hiába, telnek az évek. Már lassan megfeledkezek az ilyesmikről.

Mondtam már, hogy bringázni akarok a napsütésben? Ma futottam egyet a városban s nem egy bringást láttam, aki kifelé menekült a városból. Persze terepen még nem lehet rendesen menni, viszont már nagyon jó lenne... No mindegy, még ezt a pár hetet kibírom, aztán április elején átépítés lesz s próbaüzem. :K

[ Szerkesztve ]

(#17509) szki


szki
őstag

Mivel a telet is végigsportoltam, így nálam nincs idény eleji forma:) Tekertem egy 188-as etapot tegnap a gyerekeimhez kisebb csomaggal. Az első 2 órát átlag -5 C(!) fokban napkelte körül (téli cucc!). Aztán lassan felmelegedett az idő egészen +14 C fokig, de akkor meg már minek?!:) 3x10 percre álltam meg, de csak a szükségleteket ellátni, és nem pihenni :D Elég kemény volt a tegnapi nap a körülmények miatt. Meg azért este hozzátettem még 60 km-t. Számomra erről szól az állóképesség. Azaz gond nélkül tudjak bármikor, bármilyen körülmények között bicajozni 200 km-t, és fáradtság nélkül tudjak futni egy félmaratont. Szintén bármilyen terepen, és időjárásban.

#17453) venember83: ha be van kapcsolva a hangszóró a workoutnál, és a telefonra is van adva hangerő, akkor bemondja. Én mindig használom futásnál. Sőt bicajnál is, ha sötétben tekerek.

(#17471) belaazallat: Az gáz! Érdekes találkozás lehetett! Remélem nem súlyos!
Nov.-decemberben 5x estem el, de abból 2x vétlenül másik bicajos miatt (egyik kemény esés volt!). 3x meg a síkos, és éjjeli útviszonyok ugye...
Tegnap este 10-kor majdnem összementem szemből egy másik bicajossal a bicajúton. Szóval a bicajút és másik bicajos a legveszélyesebb körülmény! Tényleg biztonságosabb a 86-os főúton kamionok között tekerni:)

[ Szerkesztve ]

(#17510) hoffman_ válasza szki (#17509) üzenetére


hoffman_
nagyúr

188km, és még 60 ajándék... vasember :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17511) ludsimon válasza szki (#17509) üzenetére


ludsimon
veterán

Én már rájöttem, autók között nagyobb biztonságba van az ember mint bicikliúton. :D
Gratula! Szép teljesítmény! :C
De ha egybe 250km lett volna, az még gyönyörűbb lett volna. ;] :DDD
Én is csak ott használom a bicikliutat ahol tudom nincsenek biciklisek, ahol vannak ott inkább használom az utat.

A Kresz ismereteim alapján ha az úton nincs kint a tábla a tiltásra és mellette közvetlen fut egy bicikli út azt a biciklis dönti el az utat veszi igénybe, vagy a bicikliutat.
Jól tudom??

Mert Dunakeszi felé tekerve közvetlen a bicikliút melletti útra ki van rakva minden egyes kereszteződésben a tiltótábla bicikliseknek. :Y

Ebből gondolom ahol fut ugyan így bicikliút és nincs kint tiltótábla akkor bizony a kerékpáros válassza meg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17512) rétisün válasza hoffman_ (#17510) üzenetére


rétisün
veterán

jól mondod....iron man-re készül (csapatban) a bicajos részre

(#17511) ludsimon: a legutóbbi kresz módosítás óta tényleg nem kötelező a kerékpárutat használni, a bringás dönti el, használja-e.
persze ha a párhuzamosan futó útról ki va tiltvaa bicajos, akkor ugye kénytelen kerékpárúton menni....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17513) szki válasza ludsimon (#17511) üzenetére


szki
őstag

Kis gonosz ;] Csak most van tél vége, azaz a téli alapozás vége. A nagy dolgok és a sebesség növelés csak ezután jönnek...

Nem tudom változott-e a kresz, de eddig úgy tudtam: ahol nem tiltja tábla az autósúton való bicajozást, de van bicajút is párhuzamosan, akkor azt kötelező használni. Kivéve, ha a bicajút alkalmatlan bicajos közlekedésre. Számomra az összes alkalmatlan, hisz teli van kátyúval, vagy gyalogkakukkal, vagy részeg/amatőr bicajossal. Meg azért a 30 km-es megengedett max sebesség elég lassú gyakorta. Persze ha nem sietek, akkor bicajúton tekerek.

(#17512) rétisün : 5 hónap múlva indulok IM-en. Még nem eldöntött, hogy 1, 2, vagy a akár mindhárom versenyszámot végigcsinálom-e :U

[ Szerkesztve ]

(#17514) rétisün válasza szki (#17513) üzenetére


rétisün
veterán

én úgy tudom, hogy a legutóbbi módodsításnál tették bele ezt a "nem kötelező a kerékpárutat használni" változtatást, illetve azt is, hogy nem kell feltétlenül a közút legszélén bringázni....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17515) szki válasza DemonDani (#17452) üzenetére


szki
őstag

Ki fogom próbálni a Mytracks-et újra, mert tényleg hasznos jószág! Persze az Endomondoval nem versenyezhet nálam. Annál még a webes felületre sem kell fellépni, hanem mobilnet esetén az apk-ban a haverok éppen aktuális tevékenységét is nyomon követhetem, kommentelhetek, stb. Persze ilyenkor többet is eszik a telefon akksiból, de van pótakkum a 8 órán túli utakra:) Viszont mostanában külföldön rendetlenkedik az Endo. Talán pont a mobilnet hiánya miatt.

(#17516) rii


rii
nagyúr

ilyen stucnit hol lehet beszerezni?

az az info rola, hogy a japók nem válaszolnak )))-: már egy hónapja

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17517) dudi6


dudi6
senior tag

Tudtok olyan pedált ajánlani aminek az egyik fele spd a másik sima? Cross trekking bicóra kéne ilyen cipőhöz. 4-5 ezernél többet nem igazán akarok érte kiadni.

[ Szerkesztve ]

(#17518) Doki-HUN1978 válasza dudi6 (#17517) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Pl.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17519) rii


rii
nagyúr

170 hajtókar helyett csak 160-as van?

kisméretű női vázashoz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17520) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

ha érdekel valakit, most olcsón eladó az első teleszkópom.

★★★★★

(#17521) hoffman_ válasza :MTC:kandur (#17520) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Bikemag apróra rakd fel, itt sose viszik el :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17522) :MTC:kandur válasza hoffman_ (#17521) üzenetére


:MTC:kandur
tag

:) fent van, persze, de gondoltam szólok, hátha. olcsó és jó!

★★★★★

(#17523) venember83 válasza :MTC:kandur (#17522) üzenetére


venember83
nagyúr

SID lett helyette?

(#17524) fpeter07


fpeter07
veterán

Látom kezdődnek a kerékpáros vetítések az EuroSporton. Kár, hogy nem tudom megnézni a tv-ben. :(

(#17525) ludsimon válasza szki (#17513) üzenetére


ludsimon
veterán

Megtaláltam a KRESZ 2010-es aktuális szabályozást.

Ha jól tudom azóta nem történt módosítás.
2011. július 1-ei változás a kerékpáros kresz-t nem érinti úgy tudom.

undefined

(#17526) :MTC:kandur válasza venember83 (#17523) üzenetére


:MTC:kandur
tag

holnap lesz, igen. fekete sid race 2010.

★★★★★

(#17527) hoffman_ válasza :MTC:kandur (#17526) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem nyúltál mellé, meg kell hagyni :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17528) Tamoo válasza :MTC:kandur (#17526) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hány kg vagy ha szabad kérdezni?
Én magamnak biztosan nem ajánlanék sid-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17529) :MTC:kandur válasza Tamoo (#17528) üzenetére


:MTC:kandur
tag

ha bevacsizok, akkor 75. btw alapjáraton, edzéssel, 72-73kg. mellé 188cm. erre mondják, hogy sportos testalkatú? (gebe :D )
Nekem remélem jó lesz. Elég baráti áron van, poplock karral.

★★★★★

(#17530) :MTC:kandur válasza hoffman_ (#17527) üzenetére


:MTC:kandur
tag

bízzunk benne ;)

★★★★★

(#17531) venember83 válasza :MTC:kandur (#17529) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor nyugodtan használhatod, nem annyira gyengék már a SID-ek, mint régen. Belegondolva, én is szívesen tennék egy SID-et a Pyxisbe, sőt, akár még egy 28 mm-es becsúszósat, azokra legalább mehet a V-fék. :K

(#17532) :MTC:kandur válasza venember83 (#17531) üzenetére


:MTC:kandur
tag

igen, ez már a magnézium lábas. jó lesz a hfs-be ;)
az axelem 28as, ha érdekel ;) :K

[ Szerkesztve ]

★★★★★

(#17533) hoffman_ válasza venember83 (#17531) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Miért jó a V-fék? Mármint az egyetlen előnynek a súlyt tudom felhozni, és elvétve ugyan, de látok 200-300+ ezerért XC bringákat, V fékkel. Megéri? Esőben, sárban azért nem ugyanaz.

:MTC:kandur

R7 van a paripájában, nem hiszem, hogy cserél Axel-re. venembernek az már a "nem is teleszkóp" kategória szerintem :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17534) Tamoo válasza hoffman_ (#17533) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"R7 van a paripájában, nem hiszem, hogy cserél Axel-re. venembernek az már a "nem is teleszkóp" kategória szerintem"

Nem Reba? Amúgy finoman lesznoboztad megint? :DDD

(#17535) :MTC:kandur válasza Tamoo (#17534) üzenetére


:MTC:kandur
tag

:C

★★★★★

(#17536) venember83 válasza hoffman_ (#17533) üzenetére


venember83
nagyúr

A V-fék a tárcsafékek világában alapvetően nem jó. Esőben és sárban tényleg messze nem az igazi. De nekem van egy szett jó kis V-fékem, amit feltennék a hamarosan megüresedő merevfarú vázamra, aminek hátul vannak V-fék szemei, és ha ezeket a szemeket nem használja az ember, csak elrondítják a vázat. A környékbeli dombokra meg elég a V-fék is, sőt. Plusz könnyű, nem kell légteleníteni, max súrol, ha elég nagy 8-as van a kerékben. Bikemag apróban meg olcsón lehet most már V-fékes kerékszettet venni, mert mindenki szabadul tőle. Szóval kb. ennyi az indok.

Amúgy az R7 már a múlté, tavaly kétszer kiszúrt velem a drága, ezért megjavíttattam s megszabadultam tőle. Jelenleg egy Reba teljesít szolgálatot. :)

:MTC:kandur: Volt már Axelem, köszönöm, egyszer elég volt. Nem rossz teló, de sajnos már hozzászoktam a jóhoz.

Tamoo: Hiába, lepereg rólam. :))

[ Szerkesztve ]

(#17537) Bandi18


Bandi18
tag

(#17538) ludsimon válasza Bandi18 (#17537) üzenetére


ludsimon
veterán

Szép az a fehér felni+teló páros. :Y

undefined

(#17539) dqdb válasza Bandi18 (#17537) üzenetére


dqdb
nagyúr

Milyen terepen használnád? Biztosan kell neked az átütőtengely az első keréknél?

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17540) Bandi18 válasza dqdb (#17539) üzenetére


Bandi18
tag

Hali

Padka fel/le, lightosabb erdei ösvények semmi durvulás. De ebből szerintem nem származik semmi hátrányom :) max nem használom ki teljesen de nem fog meghalni ha véletlenül valami erősebb terepre keveredek

(#17541) hoffman_ válasza Tamoo (#17534) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Én nekem még R7 rémlett :B Amúgy no-no, nem sznoboztam senkit, én a múltkor is "vele voltam" :DDD

venember:

Így már értem a V-fék opciót :) Sokat gondolkodtam rajta, hogy V-fékes bringát is nézzek, mert vannak nagyon jó felszereltséggel, ráadásul egy jobb V-féket még el is lehet adni tárcsafékre váltásnál, és a tárcsafék sem olyan horror (Deore szett 15k, Elixir 5 26k pl). Viszont a felni/agy csere miatt lemondtam róla végleg.

Nem tudtam, hogy cserélted, valahogy ezen átsiklottam, most már tudom :)

mod:

Mi van akkor, ha az ember egy inkább ugrabugrára szánt első villát használ XC-re? Egy Bomber, vagy egy Rock Shox Argyle például nem kifejezetten ez a kategória, a súlyon kívül számít valami? Értem ezalatt, hogy a célterület miatt más-e a felépítés, akár csak kicsit is, stb, stb.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17542) Zebu


Zebu
addikt

Sziasztok!

Ajánljatok már légyszives valami "szexi", jól használható fékpofát patkófékre! :)
Ez csak így megy, vagy kellene még plusz info hozzá?

Amúgy komoly beruházás lenne egy kos kormány beszerzés megfelelő váltókarral a bicóra?

Másik dolog, hogy kicsit most mntha jobban mozogna a lábam a pedálban... Ha a rúgófeszességet erősebbre állítom, akkor elképzelhető, hogy stabilabb lesz?

Sajna ráfoly egy kis olaj :B , de amúgy is túl könnyű kilépni.....

[ Szerkesztve ]

(#17543) Tamoo válasza hoffman_ (#17541) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Egy ugrálásra szánt teló azért nem az igazi xc-re, ahol a "finomság", súly a lényeg.
Más a mozgása/karakterisztikája, van hogy a felépítése is, pl. van amelyikben mindkét oldalon rugó van.

[ Szerkesztve ]

(#17544) venember83 válasza hoffman_ (#17541) üzenetére


venember83
nagyúr

Valószínűleg alig fog mozogni az illető teló, mivel ugrabugránál a lényeg az érkezés során a mozgási energia elnyelése és nem elsődlegesen a tapadás biztosítása a hepehupák kiegyenlítésével.

(#17545) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Na, ezért kérdeztem én is :) Én is így tippeltem, köszi szépen.

Amúgy: hm + hm =

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17546) rii válasza rii (#17519) üzenetére


rii
nagyúr

egy sima kis retro női kerékpárra lehet 170 helyett 160-asnál rövidebb hajtókart venni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17547) Bandi18 válasza Tamoo (#17543) üzenetére


Bandi18
tag

(#17548) venember83 válasza rii (#17546) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem hinném, hogy kapsz százhatvanasnál rövidebb hajtókart. Amúgy persze, hogy lehet. Mindenki úgy szabja testre a bringáját, ahogy akarja.

(#17549) kmisi99


kmisi99
addikt

Erről a bicikliről ti mit gondoltok? [link]
Csak egy kép de ennyit tudok róla. 16 000ft volt használtan német használt bicikli kaptam ma csak hát nekem nem igazán kell mert szerintem még a mostaninál is gagyibb. Csak úgy általában mit gondoltok róla?

(#17550) hoffman_ válasza kmisi99 (#17549) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tűzre vele kategória.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.