Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) fpeter07 válasza ludsimon (#17765) üzenetére


fpeter07
veterán

http://winnerhun.uw.hu/votma.gif
Elmentettem régebben kedvencekbe.
(#17748) Vasinger!: Én arra a mikroszálas tartót-ra kíváncsi lennék! Hogy kell elképzelni?

(#17802) rii


rii
nagyúr

(#17785) venember83:
ja jogos ... bocsesz ... :)

ő lenne az KEP1 KEP2 KEP3

az 1-es ill. 2-esen kell állítani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17803) venember83 válasza rii (#17802) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem, azok a nyerget fogják össze. Azokhoz semmiképpen se nyúlj.

Van az adapter, ami a vázhoz van rögzítve, amihez rögzül a féknyereg. Na a féknyereg és adapter kapcsolatát biztosító csavarokat kell kilazítani, hogy megfelelően beállíthasd a féknyerget, majd pedig szorítsd vissza a csavarokat.

(#17804) Vasinger! válasza fpeter07 (#17801) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Úgy kell elképzelni, mint egy bármilyen szemüvegtokot, ami nem kemény, hanem a szokványos puhább fajta. Ha van szemüveged, ahhoz adnak mikroszálas törlőkendőt általában, annak rendkívül puha/selymes tapintás van. Nah most ennek ugyanaz az anyaga, csak ebben lehet tárolni a szemüveget és evvel egyben meg is lehet törölni a lencséket, mert eléggé jól leszedi a zsírt és a koszt is.
Kép:

(#17805) dqdb válasza runner 125 (#17800) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az a teló önmagában majdnem drágább, mint az egész bringa, és az elsőre linkelt Meridában lévő RST Gila maximum csókolommal köszönhet neki :U Én ezt venném, hiába nem tetszik a váz festése, magasan a legjobb az összes linkelt közül. Ha ragaszkodik a tárcsafékhez, akkor még úgy is megéri, hogy azonnal átfűzeti a kerekeket (vagy vesz újat/alig használtan Bikemagon), és vesz rá tárcsaféket. Használtan sem könnyű hasonló áron jobb felszereltséget kifogni ...

2008-ban vagy 2009-ben kétszázból még a TFS 900D is kijött szezon végén. Szezon eleje van és elszabadult a forint árfolyama, ennyi az oka a drágaságnak. Nem év elején kell új bringát venni, vagy ha igen, akkor nem az évi modellt, hanem előző évi beragadt készletet.

superecneB: szerintem kimondottan ilyen biztosítást nem fogsz találni, vagy nagyon drágán, inkább kiegészítő biztosításként lesz ilyen (és ott is a lopáskár helyett a felelősségbiztosításon lesz a hangsúly). A pontos feltételek nem rémlenek, a lakásbiztosításom kötvényét lusta vagyok előkeresni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17806) venember83 válasza dqdb (#17805) üzenetére


venember83
nagyúr

Egyetértek, jelen árak mellett Kellyst venném, tuti. Ha meg kell tárcsa, átfűzetni a kerekeket, fékeket venni.

(#17807) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Rég jártam erre :B .
Sárvédő vásárlásra adtam a fejem, az első egy SKS Shockboard (White) lesz, egy RST Capa T8-ra lesz felrakva, ezzel nincs is nagy gond.
Viszont hátra, érdekes vázkialakítás miatt (a két villa közötti merevítő nincs kifúrva >>>[link]<<<), meg amugy sem hiszem, hogy elférne egy normális sárvédő a 2.4-es CST Cyclops külső miatt ;] . Szóval marad a nyeregcsőre erősíthető verzió, ebből viszont melyik a normális? SKS X-Bladet néztem, de elég horror ára van (5k), illetve a 2.4es gumit ez mennyire takarná el? A honlapjukon 2.25-ig ajánlják, most ha kilóg alóla a gumi az úgy nagyon ocsmány szvsz. Más opciót viszont nem nagyon látok, tudtok ajánlani valamit, ami jobban megéri mint az X-Blade?
Előre köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17808) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ha veszek gumikat a városi singlespeedre, akkor melyik kerék a fontosabb külső/belső szemontjából? Már ha van ilyen.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17809) Vasinger! válasza hoffman_ (#17808) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amelyik a nagyobb terhelést kapja. Nem tudom, hogy hova tervezel, ha egyáltalán tervezel féket, de amelyik keréken fék van, az jobban fog kopni, még ha nem is blokkolásra fékezed.Természetesen a hátsókerék jobban kopik, mivel nagyobb súly nehezedik rá.

De szerintem célszerű ugyanolyan belsőt/külsőt venni mindkettő kerékre, legalábbis én ezt így látom, de javítsatok ki ha nem így van.

MarioAna:

Konkrét márkát és véleményt nem tudok mondani, csak azt, hogy amikor én is nézelődtem sárvédőt akkor eléggé mélyen a zsebébe kell nyúlnia az embernek, ha nem akarsz rosszat venni. Egy szett ára bőven meghaladhatja a 10k-t is. Nekem van egy ilyen olcsó nyeregcsőre szerelhető verzió, de bőven eléggé széles bár nekem "csak" 2.25-ös kerekeim vannak
Ha a képeden látható külsőről van szó, nem kell izgulni, simán elég lesz a 2.25-ös is szerintem, mert hiába 2.4 széles, nem annyira ballonos, mintás ami miatt szélesebb lenne. Speciel az én 2.25-ösöm van kb ilyen széles mint a tied így szemre.

[ Szerkesztve ]

(#17810) hoffman_ válasza Vasinger! (#17809) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Mindkét kerék kap féket, jelenleg 90kg vagyok, csak és kizárólag száraz körülményekre, aszfaltra tervezem. A baj az, hogy kiapadtam, és még nincsenek se gumik, se összeszerelés.

Kérdés 2:

Mennyiért raknak össze nekem átlagosan vajon egy bringát alkatrészeiből, amennyiben a kerekek fűzve vannak már?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17811) runner 125 válasza dqdb (#17805) üzenetére


runner 125
nagyúr

Okés, köszi nektek!

Átadom az infókat. A Kelly's tényleg frankó, és viszonylag olcsón tárcsázható, viszont a fék fülei ott maradnak a vázon, villaszáron. :F Noh, mind1, nem én fogom használni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#17812) MarioAna válasza Vasinger! (#17809) üzenetére


MarioAna
senior tag

A futófelülete nem olyan nagy szerencsére, arra figyeltem a vételénél, hiszen 90%-ban aszfalton használom, aztán így nincs akkor gördülési ellenállása mint a 2.25-ös schwalbe racing ralph-al volt.
Akkor marad a Shockboard+X-Blade páros valószínűleg, még ha kicsit necces is árban (9k) :W :DDD

(#17813) venember83 válasza hoffman_ (#17808) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem értem a kérdést. Én mindenképpen az első kerékre tenném a jobban tapadó gumit, mivel azon kisebb a terhelés, így általában kisebb a tapadása is. Továbbá ajánlott első féket használni, így az sem gond, ha a fékezett keréknek megvan a megfelelő tapadása. A hátsó keréken van elég súly, hogy az ne küszködjön tapadási gondokkal.

(#17814) hoffman_ válasza venember83 (#17813) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Lehet, hogy nem érted, de jól válaszoltad meg, erre voltam kíváncsi én is. Ezek szerint elég amatőr kérdés volt :B A fizika alapján gondoltam én ezt, de azért meg akartam kérdezni. Köszönöm!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17815) dqdb válasza hoffman_ (#17814) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha jóval előbb kell majd első fékbetétet cserélned, mint hátsót, akkor nemcsak megértetted, hanem alkalmazni is tudtad venember83 szavait :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17816) hoffman_ válasza dqdb (#17815) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jogos, de ez tőle független amúgy :DDD Első féket szeretek használni alapvetően.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17817) csabi94


csabi94
őstag

Ma délután tanulsága: a vitálba se megyek többet vásárolni, mert bénák. :(
Végülis ez lett a szemüvegből, egy másik helyen feketében:[link]
Eddig nagyon tetszik, remélem jó szolgálatot tesz majd! :DDD

(#17818) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Mennyivel jobb az egy csavaros nyeregcsőnél a két csavaros? Csak mert a 90kg-hoz jó volna, ha nem kéne minden tekerés előtt meghúzni a csavart, és anno a régi montimon is mindig bajom volt vele. Viszont a két csavarosok 6 ezernél meg efölött kezdődnek, ami meg rohadtul nem fér már bele a keretbe.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17819) Doki-HUN1978 válasza csabi94 (#17817) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Sajnos ez így van...
Kb. 4-5 alkalommal vittem oda a bicajom, abból 2-nél csak a lóvét rántották le rólam, úgyhogy én sem viszem oda ha nem muszáj. Azóta amit tudok megcsinálok.

Mit alakítottak nálad a vitálosok?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17820) dqdb válasza hoffman_ (#17818) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha egymás mellett van a két csavar, akkor maximum jobban fog (ellenpélda az én utált Ritchey Comp nyeregcsövem). Ha az egyik csavar a nyeregcső előtt, a másik a nyeregcső mögött van, és ehhez az elhelyezéshez érdemi tervezés is tartozott, akkor az egyik csavarral a dőlésszöget tudod beállítani, a másikkal pedig rögzíteni tudod a nyerget.

#17821: piros kosár, azaz tekintsd úgy, mint nem létező termék, mert ki tudja, mikorra ér ide belőle újabb szállítmány, ha egyáltalán ideér

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17821) hoffman_ válasza dqdb (#17820) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ilyen elrendezés nem jött szembe velem 10 ezer alatt, szóval akkor ez hanyagolom erre a bringára. Köszi a választ.

más:

Szerintetek ez a fék vajon egyenlő ezzel?

mod:

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17822) rii válasza venember83 (#17803) üzenetére


rii
nagyúr

bocs a kérdésért megint .... de ezen a képen meg lehet mondani, hogy mihez nyúljak?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17823) Manitou válasza rii (#17822) üzenetére


Manitou
addikt

a és d-vel tudod beállítani a féknyerget.
A b-c az csak az adaptert rögzíti a vázhoz.

(#17824) venember83 válasza rii (#17822) üzenetére


venember83
nagyúr

:K

A és d. A másik kettővel nem tudod egyik dimenzióban se elmozdítani és rögzíteni a féknyerget, mivel a furatok pont akkorák, amekkora a csavarok átmérője. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17825) rii


rii
nagyúr

nagyon köszönöm Urak :)

ez így munka végére pont egy kis kellő "hogyan álíltsunk be féket" című online oktatóanyag volt

köszönöm mégeccer!!! (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17826) feka007


feka007
nagyúr

Bakker, nem mondanak vmi túl meleg időket a közeljövőben.. Na mind1, úgyis tanulni kell(ene) most már érettségi miatt, aztán utána hosszú szünetbe lehet majd alázni a gépet :C

(#17827) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ha a négyszögtengelyes középrészhez nincs szerszámom, és meg szeretném csináltatni a berakást, akkor az milyen összeg lesz vajon? Egyre inkább lemondok a kerékpár összeszereltetésről, nincs rá keret. Csak azt csináltatnám meg, amit muszáj. A hajtókar beszerelésen kívül van ilyen? A kormánycsapágy kehet még kérdéses, ahhoz kell célszerszám, vagy ne is bolygassam, az szerelő?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17828) venember83 válasza hoffman_ (#17827) üzenetére


venember83
nagyúr

Megoldható a kormánycsapágy behelyezése otthon, ha van legalább 3 kezed. Deszkadarab az asztal sarkára (vagy bármi egyéb üthető helyre), rá a fejcsapágy csészéje, rá a váz, rá a másik deszkadarab, aztán finoman kocogtatva/ütve bemegy a helyére. Kis zsír szokott segíteni a dolgon. A harmadik kéz a váz tartásához kell. Mindkét csésze beüthető így.

A monoblokkal szerintem ne vacakolj, célszerszám nélkül csak a mélytorok van vele.

(#17829) fpeter07 válasza feka007 (#17826) üzenetére


fpeter07
veterán

Én majd nyáron fogom (aktívan) belevetni magam a fizika rejtélyeibe. Látom előre, hogy húzós lesz, nem kettest akarok összeszedni.
Bicajoskönyv II.-t ajánlom mindenkinek. Már kétszer elolvastam, sok érdekességet lehet megtudni belőle. Fent van scannelve is. [link] Én maradok a rendes könyvnél

(#17830) Manitou válasza venember83 (#17828) üzenetére


Manitou
addikt

kormánycsapágy betevéssel csak óvatosan, ha valaki rutintalan, megrepesztheti a homlokcsövét a váznak egy rosszul sikerült beütéssel.

(#17831) hoffman_ válasza venember83 (#17828) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Rendben, akkor a kormánycsapágyat megpróbálom itthon megoldani. Hacsak nem talál nekem Butcher valamit, amit belerak, és akkor úgy hozom el, ez megint más tészta. A hajtókarral nem is akartam vacakolni, nincs hozzá célszerszámom sem. Vajon mennyi lehet annak a berakása, illetve a lánc felhelyezése? Terv szerint a többit akkor meg tudom csinálni.

Illetve milyen kenőanyagot kéne vegyek? Elég egy féle zsír, és egy kis olaj a lánchoz? Nem tudom hogy lesz ebből 70 ezres bringa...

Manitou:

Ezt is elmentettem :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17832) Napfénysüti válasza csabi94 (#17817) üzenetére

Most látom hogy földim vagy. :) Mit csináltak a Vitálban?
Ott vettük párom biciklijét. :U

Més que un club!

(#17833) venember83 válasza Manitou (#17830) üzenetére


venember83
nagyúr

Nyilván nem 5 kilós kalapáccsal kell nekimenni és "te ide be kell menjél mindenképpen" hozzáállással. Szerintem kis odafigyeléssel és türelemmel simán megoldható gond nélkül. Nekem már megy két kézzel is, igaz, úgy kicsit körülményes. :)

hoffman_: Lánchoz olaj használata javasolt. A zsír megköti a koszt. Amúgy meg ne csodálkozz, az ilyen-olyan dolgok építése/kivitelezése a legtöbb esetben a költségvetés keretein kívül zárul. :)

[ Szerkesztve ]

(#17834) dqdb válasza hoffman_ (#17827) üzenetére


dqdb
nagyúr

[Meme] [Probike]

Ha új a lánc, akkor azt nem kell most olajoznod, gyárilag van rajta zsír.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17835) hoffman_ válasza dqdb (#17834) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Hű de ciki, hogy idáig nem jutottam el... Köszi :R Akkor a szerelésre nem is fog elmenni szerintem annyi, amennyit számoltam. Még a végén lehet, hogy bele fog férni 80-ba. Igaz, hogy 70 volt a cél, de a bolti árat megfelezem majdnem.

mod:

Terv szerint új lesz, igen.

venember:

Nem csodálkozom, tudtam, hogy több lesz, de nem vártam, hogy ennyivel. Egy nagyon jó kerékszett és váz jött szembe, ezekre muszáj volt lecsapnom. Azt hittem a többi meglesz 20-25ből, tévedtem, 40 meg egy kicsit. Pedig lesz sok használt cucc. A kis költségvetésű gépet(40k) már rég elbuktam, ez kicsit fáj, de már nem érdekel, olyan lesz, amilyennek megálmodtam. Majd a Kryptonite Evolution megvédi, ajánlom neki.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17836) csabi94 válasza Doki-HUN1978 (#17819) üzenetére


csabi94
őstag

Hát igazából csak annyi volt, hogy fent van a neten a szemüveg, kinéztem magamnak, betelefonáltam tegnap, félrerakták. Ma bementem, kis várakozás után előkotorták, és kiderült, hogy se tok nincs hozzá, se kék lencse. A képen a kék lencse van rajta, de ők kék lencse nélkül adják. Gondoltam sebaj körbenézek. Persze mondanom sem kell, hogy a többit nem tudtam megfizetni, ezért kicsit elkeseredve elindultam és keresem egy értelmes boltot, ahol van normális szemüveg, gyári kiegészítőkkel, jó áron. Végül is ez lett belőle, csak fekete színű: [link]
Úgy számoltam, hogy megyek meg jövök, erre meg sötét volt mire hazaértem. :D
Nem tudtam menni bicózni délután, mert őseim nem engedtek el bicóval fehérvárra, mert "lehet, hogy esni fog az eső".... :DDD

(#17832) Napfénysüti: bizony, nem lakok messze, de ezt én már kiszúrtam egy ideje. :P

(#17837) Napfénysüti válasza csabi94 (#17836) üzenetére

Móri vagyok csak meló miatt lakom Fehérváron albiban. De szüleimhez hazajárok néha. Ha látsz egy hangos, zöld Hondát az én vagyok. :D

Més que un club!

(#17838) Manitou válasza venember83 (#17833) üzenetére


Manitou
addikt

Persze, csak beírtam, hogy inkább óvatos kis kocogtatásokkal kell beütni és úgy hogy egyenletesen haladjon be a csésze a vázba. Én se repesztettem meg még vázat, de tudok olyat aki igen, és nem 5 kilós kalapáccsal püfölte :D

(#17839) hoffman_ válasza Manitou (#17838) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez csak akkor kérdés, ha nem kukáz nekem Butcher egyet, mert azt akkor belerakja, és úgy hozom el. Nagyon rég szereltem bringát, akkor se profi szinten, de amilyen árakat elkérnek, megéri beletanulni, nem egy extrém nehéz munkakör. DE ha mégis én rakom be, majd fokozottan figyelek :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17840) tzimash válasza csabi94 (#17836) üzenetére


tzimash
őstag

Tavaly jártam hasonlóan velük, egy külső gumival...
Melyik boltban találtál végül szemüveget?

(#17841) csabi94 válasza tzimash (#17840) üzenetére


csabi94
őstag

Bringa BT. Korrekt bolt, onnan van a bukóm és a bicóm is (de már csak a negyede eredeti alkatrész :D )

Amúgy a vitál régen amikor még tényleg club volt, akkor állítólag jó volt (bicós barátaim mondták), de az utóbbi években egyre csökken a színvonal. :(

[ Szerkesztve ]

(#17842) Napfénysüti válasza csabi94 (#17841) üzenetére

Egyik kollégám dolgozott régebben a Vitálban. Sőt egy másik kolléganőm apja meg az alapítója volt a boltnak. :K

Més que un club!

(#17843) tzimash válasza csabi94 (#17841) üzenetére


tzimash
őstag

Ők nekem is szimpik, legutóbb is odavittem a vitálban vett bringámat szervízbe, 30% kedvezmény ide vagy oda.

Ha jól tudom a vitálból kiváltak ketten és megnyílt ez a bolt. A weboldal nem valami bizalomgerjesztő... de hát még csak most kezdték. :)

(#17844) csabi94 válasza tzimash (#17843) üzenetére


csabi94
őstag

Ráadásul 10%-ot engedtek a szemcsiből, de nem úgy, hogy mondták, hanem amikor jeleztem, hogy elvinném. Pedig tudták, hogy így is- úgy is viszem, mégis elengedték. Így volt 9100 Ft. :)

[ Szerkesztve ]

(#17845) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nincs valakinek elfekvőben olcsó országúti/pálya villája? 1-1/8ados kell minimum 18,5cm nyakkal, vevő lennék rá!

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17846) feka007 válasza fpeter07 (#17829) üzenetére


feka007
nagyúr

Én se 2-esre hajtok. :D De írásbeli után lesz már idő simán. Mindenki a szóbelitől parázik, mikor átlagba a 3-adát se teszi az érettséginek, meg 4-ed óra az egész.. Beosztod azt simán rátanulsz a több, mint 1 hónap alatt. Különben is a bringa az első ;]

(#17847) fpeter07 válasza feka007 (#17846) üzenetére


fpeter07
veterán

Szóbelin csak mondani kell, ami az eszedbe jut. Hogy ha nem blokkol le az ember agya, könnyen meg tudja csinálni.

(#17848) venember83


venember83
nagyúr

A bükkmakk motor és szerver egyre jobb, már nem csak az aprós része túlterhelt és kvázi elérhetetlen, hanem a fórum is.

Na, akkor nézzük, mire is jó a Voltaren gél.

(#17849) rétisün válasza venember83 (#17848) üzenetére


rétisün
veterán

nálam jó....a fórum elég hamar bejön, az apró szokás szerint lassabb, de annyira az se vészes. jó is, hogy mondod, ma még nem böngésztem :N

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17850) hoffman_ válasza venember83 (#17848) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem is lehalt sajnos.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.