Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) venember83


venember83
nagyúr

Ma nagyszerű idő van a bringázáshoz, fáradhatatlan edzőtárs is akad a szél személyében. Csak a parkolóból Smarttal kitolató és utána az amúgy elsőbbséget élvező bringásnak ingerülten mutogató autósokra tessék vigyázni, kár lenne, ha kihalna a Homo Automobile Idiotiensis, bár egyelőre vannak elég sokan, nem fenyeget ez a veszély . :)

(#17352) ludsimon válasza venember83 (#17351) üzenetére


ludsimon
veterán

Egyébként nagyon kell vigyázni, mert a tél folyamán nagyon elszoktak az autósok a biciklisektől meg a motorosoktól.

Tegnap jövök lefelé 55 km/h körül a hegyről látom a kereszteződésben jobbra egy fekete autó csorog kifelé. Az volt a szerencsém, hogy balra nézett, nem szeretném tudni hová kerültem volna ha jobbra néz először és nyomja is a gázt.
Vagy pl sokan eljátszák azt is, hogy nem neki van elsőbbsége, kint van az elsőbbségadás kötelező tábla neki és fogja kitekintés nélkül fordul is jobbra. Na ettől paráztam, azon járt az agyam melyik lett volna jobb, ha balra kerülöm ki szerintem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17353) Cathfaern válasza venember83 (#17351) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Akartam menni egy szezonnyitót, de 50k/h-s széllökésekben inkább nem indulok neki :(

(#17354) venember83 válasza Cathfaern (#17353) üzenetére


venember83
nagyúr

Ugyan, ha a hollandok bírják. :DDD

(#17355) amargo


amargo
addikt

Hi!

Szerintetek?
SCOTT SEEDSTERS S20
Trek 2010 1.5

Sajnos a Trek-nek a méretét nem tudom, de majd telefonálok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17356) rétisün válasza venember83 (#17351) üzenetére


rétisün
veterán

délután nekem is ő lesz az edzőtársam....ráadásul hűvös is van miatta, ilyenkor aztán művészet eltalálni a megfelelő öltözködést.

(#17350) ludsimon: nincs hó....ez igazán ne tartson vissza :N

(#17354) venember83: :Y 2:10 környékén brutál.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17357) ludsimon válasza venember83 (#17354) üzenetére


ludsimon
veterán

0:50 Az durva. :Y
Az edzője azért végignézte amíg ott szenved egy ideig. ;] :DD
Ja nem, csak elengedte az autósokat. :)

rétisün:
Nem tart vissza.

Tegnap én is problémába voltam öltözködés terén.
Túl is öltöztem.
Viszont fél4-kor meg lehűlt a levegő, úgyhogy nem volt azért rossz, hogy aláltözetet is vettem.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17358) venember83 válasza amargo (#17355) üzenetére


venember83
nagyúr

A Trek, gondolom, Tiagra felszereltségű, legalábbis első váltóból ítélve. Ha valóban karcmentes, alig használt állapotban van, akkor talán megér annyit. Amúgy 58-as az is a hirdetés szövege szerint. A Speedster felszereltségre talán jobb, bár nem mai gyerek, ha nem tévedek. Én talán azt venném az árkülönbség miatt, ha nincs szétkopott állapotban.

[ Szerkesztve ]

(#17359) Cathfaern válasza venember83 (#17354) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Huh, azért ez nem semmi :D

Amúgy ti milyen gyorsan cseréltek kereket? ;]

(#17360) rétisün válasza amargo (#17355) üzenetére


rétisün
veterán

ez azért furcsa: "SHIMANO 105 szett! 9-es de viszi a 10 es rendszert is!"

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17361) amargo válasza venember83 (#17358) üzenetére


amargo
addikt

De bamba vagyok, most már én is látom.
Az ár miatt én is a speedsters felé húzok. Kérdés, hogy a villa mennyit kapott vagy mennyit gáz egy carbon villának ennyi idő?

rétisün: Ezt én is néztem, de fogalmam sincs mire akart itt gondolni..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#17362) ludsimon válasza rétisün (#17360) üzenetére


ludsimon
veterán

mind1

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17363) venember83 válasza amargo (#17361) üzenetére


venember83
nagyúr

Elnézve a carbon teszteléseket, ha nincs benne anyaghiba, akkor sokkal többet bír, mint az alu. Persze csak akkor, ha nem valami gagyi minőség.

(#17364) ludsimon válasza amargo (#17361) üzenetére


ludsimon
veterán

Elég jó vételnek tűnik, bár azért megnézném közelebbről is mennyire vannak elkopva azok az alkatrészek, mert ez már szinte gyanúsan olcsó carbon villával, meg 105 fékváltókarral.
Eleve a 2 alkatrész ér ennyit amennyiért árulja.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17365) ludsimon


ludsimon
veterán

úúú mit találtam. :$

Nekem nem szabad aprót nézegetnem. :D
Nyugtató, hogy 52-es nem a méretem. :))

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17366) rétisün válasza ludsimon (#17365) üzenetére


rétisün
veterán

ez viszont méretben is megfelelő lenne.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17367) dqdb válasza ludsimon (#17365) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nyugtató, hogy 52-es nem a méretem.
Kevésbé nyugtató, hogy az 54-es sem ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17368) ludsimon válasza rétisün (#17366) üzenetére


ludsimon
veterán

Te engemet direkt szivatsz? :DDD :P

dqdb:
Eljön majd talán annak is az ideje, csak alany kell hozzá, meg leginkább money. :DDD

Az a 4 cm pedig korrigálható hosszabb nyeregcsővel, nem tudom miért vagytok úgy oda.
Épp határeset számomra, mert a nyereg vízszintes pozíciója koppanásig előre van tolva de megfelel most úgy tűnik.

Nagyobb bajba leszek a stucnival, mert ha majd pár év múlva vázcsere is lesz akkor azt lehet is 'kidobni' - eladni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17369) venember83 válasza rétisün (#17366) üzenetére


venember83
nagyúr

Csak nekem tűnik úgy, hogy ennek semmi köze a Cubehoz? A matricán kívül.

(#17370) ludsimon válasza venember83 (#17369) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem nagyon ronda rajta az a 'matrica'. Zöld+fekete :U

undefined

(#17371) Mullein


Mullein
csendes tag

Sziasztok,

debreceni bringásokat kérdezem, tudtok-e olyan helyet ahol foglalkoznak régebbi használt/bontott bicikli alkatrészekkel. Akár egy olyan maszek ember akihez házhoz lehet menni válogatni. :U Régi típusú stucnit keresek az outimhoz [link], és ugye biciklis boltokban ilyenek már nincsenek.

üdv

(#17372) lorcsi válasza Mullein (#17371) üzenetére


lorcsi
veterán

én nem nagyon tudok iylen helyet...majd Manitou ha benéz..lehet tud mondani..

nocsak puch..iylesmit szeretnék városba szaladgáláshoz..csak nem kos kormánnyal..
mesélj róla picit...miylen ..mikre kell odafigyelni ha használtat nézek...stb?

(#17373) rétisün válasza venember83 (#17369) üzenetére


rétisün
veterán

valószínűleg csak cube-nak matricázott ismeretlen gyártmányú váz....

(#17371) Mullein: bikemag apró?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17374) ludsimon


ludsimon
veterán

Kinek melyik Speed izotóniás ital vált be ízben?

Nekem a citrom nem igazán jön be.
Ribizlit ajánlottak, hogy próbáljam azt ki.

undefined

(#17375) hoffman_ válasza Cathfaern (#17359) üzenetére


hoffman_
nagyúr

De koooomoly :D

közben:

Sajnos még mindig nincs a fenekem alatt a bringa, már kezdek ideges lenni. Ettől függetlenül a cimborám már nem bírta tovább, egy edzés utáni night-ridera inivtált tegnap este, ami nagyon király volt! Évek óta nem ültem bringán, fenomenális érzés volt. Egy Butcher által fényezett, kipofozott Mongoose Maurice volt az alap, eszméletlen fényezéssel, a másik pedig egy chopper-bike volt, bp-re nem túl ideális, meg úgy bringázásra sem, de gurulni nagyon kemény :D Felváltva tekertük le a távot, mert a chopper nagyon hard volt...

Nem volt sok, de péntek éjjel nem sok minden zavart minket, még pesten sem. Mozaik utcai felüljáró elől indultunk, Árpád híd, be a Szabadság hídig, Kiskörút, Szabadság tér, Margit körút, Margit híd, és vissza Filatorigáthoz. Nem egy gyönyörű hegyi túra volt, de nagyon király volt, alig várom, hogy végre a sajátommal tekerjek! :)

megjegyzés:

A Maurice áttétele nem tudom milyen volt, csak sejtem, hogy 42-16, ami ugye nem számít nehéznek, de én nagyon jónak találtam. Lehetett vele tempósan haladni, csorogni, és az elindulás is simán ment.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17376) venember83 válasza hoffman_ (#17375) üzenetére


venember83
nagyúr

Két kérdésem lenne, ez a Bike Butcher vagy hogy hívják, foglalkozik montik (össztelósok) festésével is? Mi az a DG az avatarod jobb alsó sarkában?

(#17377) belaazallat


belaazallat
addikt

Hali!

Kaposváron nincs szél, melegen süt a nap, de azért nincs meleg. Specializálódtam egy ilyennel: [link] meg vettem hozzá egy "no name" pedált, aminek egyik oldala spd, másik normál pedál. 1,5 km-t jöttem vele haza boltból. Minden megállás előtt előre kidokkolok a pedálból, biztos, ami bicikli! :D
Délután megyek vele egy hosszabbat!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#17378) Bandi18 válasza belaazallat (#17377) üzenetére


Bandi18
tag

Megvolt az első hosszabb utam :) Mondjuk a szél a nagyon fújt de cserébe szép volt a táj és még a Tiszánál is voltam :)

Az útvonal amin mentem kevés autó mindenhol bicikliút :)

(#17379) Bandi18


Bandi18
tag

(#17380) rii válasza venember83 (#17376) üzenetére


rii
nagyúr

butcher: igen
és már nemcsak mtb-telósok, festése, de szervizelése is, az igény miatt

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#17381) ---Lasali--- válasza Bandi18 (#17379) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Balatonkörön ilyennel végigmész, valahogy elintézem hogy ingyen nevezhess : :DDD :DDD

(#17382) hoffman_ válasza venember83 (#17376) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Az elsőt nem tudtam, rii viszont igen :) A második: PH! desktop verseny 2. helyezés, alias Desktop Guru ezüst érem.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17383) belaazallat válasza belaazallat (#17377) üzenetére


belaazallat
addikt

Megvolt az első "hosszabb tekerésem spd-vel(Csak 19 km, nem mertem messzebbre menni). Ez a húzom, nyomom technika, ha be lesz gyakorolva, meg lesz hozzá a kellő izomzat, állóképesség, akkor rövidtávon megkergetem szki-t! :P

Viszont megfigyeltem, hogy platform pedálon is és spd-n is sokat mozgatom a jobb lábam. Spd-n így gyakran kidokkolok a pedálból. Figyelnem kell nagyon, hogy ne mozgassam oldalra a lábamat. Erre van vmi technika, hogy leszokjak róla, vagy csak egyszerűen állítsam szorosabbra az spd-t?

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#17384) szki válasza venember83 (#17354) üzenetére


szki
őstag

Ja kérem! Bolyozva simán lehet szélben is tekerni!
Meg ugyebár nem ilyen 7 kilós outi kell, hanem 15 kilós trekking, és akkor nem fújj a el a szél, mint a video 50. mp.-nél.

(#17383) belaazallat: Áááá. Nem vagyok olyan gyors! Csak baromi kitartó. Holnap lesz egy kemény túrám. Átszáguldok Somogyon is :U

[ Szerkesztve ]

(#17385) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

nincs valami alap oktató anyag bringa szerelésről a neten?

azzal szembesültem így tél után elővéve a járgányt, hogy kicsit megviselődött az állásban.

a váltó elvált magától, ha ránehezedek a pedálra induláskor akkor szalajt egyet, fék is meglazult.

nem akarom szerelőhöz vinni, szeretném magam megcsinálni.

Aurea mediocritas

(#17386) belaazallat válasza szki (#17384) üzenetére


belaazallat
addikt

"Nem vagyok olyan gyors! Csak baromi kitartó." Ezért mondtam, hogy csak rövid távon! :P

Hol, mikor merre? Ha jól tévedek Pécs mellett lesz vmi verseny... :F

Nekem meg még mindig az állóképességemmel és a magaslati levegővel van gondom(még mindig nem bírom az emelkedőket).

SPD-s problémámra vmi tipp?

(#17385) AXisBOLD

Youtube tele van ilyen videókkal, csak lehet angolul kell rákeresni.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#17387) ludsimon


ludsimon
veterán

Megjöttem!
Kellemes volt az időjárás, szél 0, nap ragyogott 12 °C

Fő a rendszeresség és a fokozatosság.
[link]

Nagyon jól esett és nem fáj semmim, picit a nyakam de annak csak hozzá kell szoknia.
Kb 10 perc megállás volt amíg kajáltam aztán indultam is.

Amit nem mondtam.
Akivel találkoztam régebben tudja, hogy 'mekkora' voltam.
Most ahhoz képzeljetek el +5 kg-ot.
Versenysúlyba vagyok igencsak srácok. ;] :D
Már csak át kell alakítani azt az 5 kg-ot lábra izommá.
Kár, hogy nem megy jobb klikk [convert fat to muscle] ;] ;] :DDD .

Találkoztam a rendőrbácsikkal is a Szentendrei úton trafiztak 4-en. :D

Másik meg, hogy letört a zsír új most vásárolt hátsó villogótartóm és nincs másik + hétvége van.
Holnap ne találkozzak rendőrbácsikkal, köszönöm. ;]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17388) raczger válasza ludsimon (#17350) üzenetére


raczger
őstag

[link]
Az a sípályára vonatkozik, lehet, hogy a foltoknál 8 centis még a hó.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#17389) csabi94 válasza ludsimon (#17387) üzenetére


csabi94
őstag

Nálatok a nagyváros fele ennyire foglalkoznak a bringásokkal? :)
Az életben nem gondoltam arra itt "falun" (értsd: kisebb város), hogy azért feltegyem a villogót, hogy nehogy megbüntessenek. :DDD

(#17390) ludsimon válasza csabi94 (#17389) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem.
Szentendrei út egy elég kihalt útszakasz ahol sokszor száguldanak el 120-150 km/h-val.
Jó kis 'gyorsulós' útszakasz, jó ott az út.

Azt majd tavasszal mikor a lusta biciklisek előveszik májusba a biciklijeiket akkor majd megint híradóban kihirdetik, hogy fokozottan fogják ellenőrizni a dolgokat mint minden évben tavasszal.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17391) tzimash


tzimash
őstag

Szeretném jelezni, hogy van egy új országútis a topicban ;)

(#17392) ludsimon válasza tzimash (#17391) üzenetére


ludsimon
veterán

Hiszi a piszi.
Képet! :D

undefined

(#17393) szki válasza tzimash (#17391) üzenetére


szki
őstag

Nocsak?! Ki az?
Akkor erősödik az aszfaltszaggatók csapata! A terepbringások meg háttérbe szorulnak...

(#17394) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,

Milyen első lámpát ajánlanátok 10000ft körül? Városban használnám, de van egy két nem túl jól kivilágított utca, látni lehet, de azért jó lenne ha nem lepnének meg adott esetben úthibák.
Régebben már érdeklődtem itt ezen a téren akkor egy külföldi oldalról ajánlottatok cree ledes, zseblámpát amihez aksit kell venni töltőt, lámpatartót a kormányra. Továbbra is ez a megoldás a legjobb vagy van esetleg valami jó választás a kompaktok terén?

(#17395) tzimash


tzimash
őstag

Íme:

Nem látszik rajta, hogy öt éves :N

(#17396) venember83 válasza tzimash (#17395) üzenetére


venember83
nagyúr

Használd egészséggel! De most jön egy gonosz kérdés: a váz hosszú vagy a nyereg van alacsonyan?

(#17397) ludsimon válasza tzimash (#17395) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratulálok a szépséghez! :C
Használd egészséggel!

Más:
Nyaktorna - hátha pár outisnak hasznos :)

undefined

(#17398) tzimash válasza venember83 (#17396) üzenetére


tzimash
őstag

Thx. A kép az átvételkor készült, csak nagyjából a próbaútra lett a nyereg beállítva, magasabban lesz jópár centivel :P

Köszi Ludsimon!

[ Szerkesztve ]

(#17399) venember83 válasza tzimash (#17398) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor jó. :K

(#17400) szki válasza tzimash (#17395) üzenetére


szki
őstag

Grat! Mintha láttam volna ezt a bicajt a bikemag-on?! A gumikra emlékszem, hogy két Schwalbe Lugano kék, és szürke.

(#17386) belaazallat: Holnap Nagyatád-Kadarkút-Szigetvár esik útba. Amúgy lesz holnap futóverseny Pécs-Harkány között, de inkább bicajozok egy nagyot. A vádlim kissé meghúzódott, és a tempós futás most kockázatos. Meg lesz programom Pécsen a lányaimmal.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.