Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) rétisün válasza belaazallat (#18800) üzenetére


rétisün
veterán

"Zánka felé nem fogod észre venni!"

úgy legyen! :C akkor rajtra odaérünk.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18802) belaazallat válasza rétisün (#18801) üzenetére


belaazallat
addikt

Tavaly sem miattam kellett lassítani! ;] :P

Burkolt kötekedés!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#18803) ludsimon válasza rétisün (#18801) üzenetére


ludsimon
veterán

Miről van szó?

undefined

(#18804) rétisün válasza belaazallat (#18802) üzenetére


rétisün
veterán

oké, igyekszem majd összekapni magam :P

(#18803) ludsimon: zánka, 24h-s verseny, ha jól tudom idén július 28-29. ha most is indul ph!-s csapat, akkor valószínűleg az idén is meglátogatjuk őket, mint tavaly.
tavaly 4-en mentünk, szki és én itthonról indultunk, útközben csatlakozott Cathfaern Zalaszentmihályon, belaazallat pedig Berényben. kicsit megcsúsztunk, így tavaly lemaradtunk a rajtról.

(#18805) Doki-HUN1978: a tervezettnél lassabb tempót tudtunk csak menni, Cathfaern rosszul mérte fel a távot meg a tempót, mikor belevágott, és nem akartuk otthagyni valahol félúton csak azért, hogy nélküle odaérjünk..

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18805) Doki-HUN1978 válasza gery03 (#18796) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Köszi, megpróbálom. (neked is Hoffman) :R
Lehet az volt a baj, hogy nyomtam egy versenytempót vasárnap és ugye "nem szokta a cigány a szántást".

Rétisün: Mi miatt késtétek le a rajtot?

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#18806) rekid


rekid
addikt

Üdv!
Most néztem asszony bringáján kisebb a szelep mint az enyemen enyemen sima "autós" van :) Ezt mi a tökkel lehet felfujni?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18807) szentkuti11 válasza rekid (#18806) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az valószínűleg presta szelepes. Kell hozzá adaptert venni (200-300 forint), rámegy a szelepre, és akkor tudod autószelepessel is fújni.

(#18808) belaazallat válasza rétisün (#18804) üzenetére


belaazallat
addikt

Az esőt és miatta várakozást és a keszthelyi eltévedést kihagytad a késések okaként. Egyébként meg én voltam a legfrissebb a csapatból, addigra a Ti már tekintélyes távot tudtatok magatok mögött.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#18809) ---Lasali--- válasza rekid (#18806) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Vagy veszel olyan pumpát aminek állítható a feje, vagy kapcsolható, és fújható vele az autó is meg a presta is.
Harmadik megoldás, felfúratod a felnit, hogy belemenjen az auto szelepes belső. (Már ha nem országúti felni, mert azt nem lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#18810) szentkuti11 válasza ---Lasali--- (#18809) üzenetére


szentkuti11
addikt

Országútinál én biztos nem fúrkálnám meg pl.

Meg lehet azt is fúrni, haverom megcsinálta egy Altrix országúti felnivel, csak utána nehezen talált hozzá jó belsőket...

[ Szerkesztve ]

(#18811) rekid


rekid
addikt

Köszi szépen!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18812) szki válasza rétisün (#18804) üzenetére


szki
őstag

Az egy 268 km-es nap volt nekem, és hazafelé már rendesen tempóztunk. Jó erőben voltunk akkor:D

Most nézem, hogy idén Zánka 24h-s verseny július 28-29. Nekem kimarad a látogatósdi biztosan, mert pont ekkor lesz IronMan is Nagyatádon...

[ Szerkesztve ]

(#18813) ludsimon válasza szki (#18812) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is letekernék bpről, és vissza aznap sötétedés előtt ha olyan kondiba leszek. :DDD

bár az rengeteg km.
Laza 2x 160km, mi az. :D
Végül is 27+ átlaggal 12 óra alatt teljesíthető lenne. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#18814) Bandi18 válasza szki (#18812) üzenetére


Bandi18
tag

tárgytalan :)

[ Szerkesztve ]

(#18815) hoffman_ válasza Bandi18 (#18814) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nekem igen :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18816) csabi94 válasza Bandi18 (#18814) üzenetére


csabi94
őstag

Túlterheltség. Írták is délelőtt fb-on, hogy gond volt, és elnézést kérnek, amint tudják, javítják a hibákat, és bővítik a szervereket. Nekem most jó, de nem szokott sokáig működni. :D

(#18817) Bandi18 válasza csabi94 (#18816) üzenetére


Bandi18
tag

Eléggé népszerűek lettek ezek az oldalak mióta olcsóért meg lehet kapni az android telefonokat :)

(#18818) szki válasza ludsimon (#18813) üzenetére


szki
őstag

Nem egyszerű, és észnél kell lenni az erő beosztásával. Edzésben kell lenni, és menni fog. Egyedül azért elég kemény lenne 2*160 km. Kell társ v. társak ilyen hosszú útra. És akkor még lehet bolyozni is.

(#18819) DemonDani


DemonDani
addikt

[link]

Mintha lenne első váltó, de se több lántányért se váltóbovdent nem látok rajta, valaki látott már élőben ilyen "moddot"? :DDD Minek oda a váltó? Ledobná a láncot ha nincs ott vagy mi?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18820) ---Lasali--- válasza szentkuti11 (#18810) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Azt írtam is hogy országútinál nem szabad. Túl keskeny hozzá a felni.
Egyébként én jobban kedvelem a prestát, kisebb, könnyebb, nem kell rá szelep sapka, könnyű leereszteni stb..

(#18821) rétisün válasza belaazallat (#18808) üzenetére


rétisün
veterán

na igen, az odaút nagy részén az időjárás se volt a barátunk :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18822) ludsimon válasza szki (#18818) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát ja, boly nélkül tök egyedül igazán brutál kihívás saját nyers erőből letekerni s vissza.

Bár edzettség kérdése. 27 km/h nem vészes annyira. Főleg ha outi lesz belőle lesz alsó fogás kapásból +3-5 km/h átlag hosszútávon. :))

Ilyen szempontból a velence 10x azért biztonságosabb mert ha ott kidőlsz, vagy egyszerűen nem bírod akkor kiállsz kicsit pihenni.

Ennél viszont időre kell visszaérni ami eléggé stresszes hangulatot idéz elő ekkora távon.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#18823) ---Lasali--- válasza DemonDani (#18819) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az szerintem nem első váltó, csak egy kompozit műanyag láncvezető.
Mivelhogy a váz nem csúszópapucsos, ezért egy sebisre nem lehet megcsinálni lánc feszítő nélkül, viszont a láncfeszítős megoldással nem 100% hogy nem esik le a lánc. Az csak ilyen plusz biztonsági megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#18824) szentkuti11 válasza ---Lasali--- (#18820) üzenetére


szentkuti11
addikt

Írtad, hogy meg lehet fúrni, én írtam hogy nem érdemes, te beleszerkesztettél, hogy o.útinál nem szabad. Egyébként lapospereműnél meg lehet csinálni, csak nem ajánlott.

(#18825) rii


rii
nagyúr

ez még tényleg kapható?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18826) DemonDani válasza rii (#18825) üzenetére


DemonDani
addikt

:( hát ha igen akkor nagyon fogom sajnálni, hogy megvettem az újat kéthete :W

"Velo 8 XC komputer ellenálló vastag vezetékkel."
ez mondjuk furcsa a leírásban, mivel a Velo 8 hagyományos vezetékkel van szerelve szerintem, és az Enduro 8 ami strapás kábelt kapott

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18827) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Just for Fun! :)

forrás

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18828) ---Lasali--- válasza A_ScHuLcZ (#18827) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

És mindezt ezeröcccázé ;) :D

[ Szerkesztve ]

(#18829) rii válasza bubi92 (#18735) üzenetére


rii
nagyúr

lyrics nincs valahol? (-.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18830) attiati


attiati
veterán

Jó használt biciklit inkább általános apróhirdetések között lehet kifogni, vagy szakmai oldalakon?

Mit érdemes rajta megvizslatni, amiről egyből kiderül, hogy mennyire leharcolt? (csak annyit értek hozzá, hogy a fogaskerekek kopottságát)

Van valami statisztika, hogy Mo-on 100-ból hány biciklit lopnak el?

[ Szerkesztve ]

(#18831) rii válasza rii (#18829) üzenetére


rii
nagyúr

http://sonsofscience.bandcamp.com/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18832) rii válasza DemonDani (#18826) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem megnyugodhatsz mert már biztos nem lehet kapni (-.

velo 8-am van csak kéne mégegy ... de esőben rendre beadta az unalmast .... az így elég sz*r ... és az új velo 8 formája háááááááát ... elég csenevész

(#18830 attiati): 18728

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18833) szentkuti11 válasza attiati (#18830) üzenetére


szentkuti11
addikt

A lopottakat általában nem itthon adják el.

Kotyogásokat (agy, kormánycsapágy) mindenképp nézd meg, hajtómű nem recseg e, vált e rendesen, ha váltós gépről beszélünk. Egy kis gumi kopottság, vagy rossz pedál még az elmegy kategória.

Testbike, Bikemag oldalakon jó gépek szoktak lenni korrekt áron.

(#18834) rii válasza DemonDani (#18826) üzenetére


rii
nagyúr

cateye helyet author
velo helyett cat

szóval cate velo helyett author cat :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18835) attiati válasza szentkuti11 (#18833) üzenetére


attiati
veterán

De gondolom bejelentik, ha ellopnak egy biciklit.
Mennyi esély van rá, hogy egy 100e ft-os biciklit megfújnak, ha le van zárva, és nem hagyom fél napokra őrizetlenül? Mondjuk minden 100.-at ellopják?
köszi a tanácsokat.

Rii: neked is.

[ Szerkesztve ]

(#18836) hoffman_ válasza attiati (#18835) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sok lopott bicikli hirdetés van ezeken az oldalakon, amikor a gazdája keresi a gépét, de ezek csak a töredékei a valódi lopások számának, illetve nem túl sűrűn járnak sikerrel. Arra, hogy ellopják a bringád, nagyságrendileg nagyobb az esély, mint hogy lopott használt bringát fogj ki. Az, hogy a tiédet megfújják nagyban függ attól, hogy hol tárolod, meddig és mivel zárod. Ezek sokkal fontosabb tényezők, mint hogy 30-50, vagy 100-200 ezer. De alapvetően jó esély van arra, hogy megfújják sajnos.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18837) DemonDani válasza rii (#18834) üzenetére


DemonDani
addikt

hát igen nekem se tetszenek az uj Cateyeok de a BB Atom SL se létezett már így csak ez maradt... nekem nem volt gond a régivel esőben, nem lehet h beázott a tiéd valahol? érintkezőket érdemes megvizsgálni.

Ez az Author Cat nagyon komoly ;]

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18838) rii válasza attiati (#18835) üzenetére


rii
nagyúr

ellopnak minden, még az ütött-kopott roncsot is ... amit nem érdemes azt is ... ami egyedi megjelenésű azt is ... és amit úgyse lehet eladni (bambuszvázas) azt is ...

a lakatgyártók előtt járnak a tolvajok, mint autózárak esetében ...
furgonból hajtott flexxel fél perc alatt elvágnak bármit,
valszeg a világos nappal és a forglamas hely se hatja meg őket

asus bordo, u-lakat .... mindet el tudják vágni
30.000-es lakat se ér semimit ha van-e szándék

legfeljebb kombinálni lehet a lakatokat.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18839) attiati válasza hoffman_ (#18836) üzenetére


attiati
veterán

Az utolsó mondattól féltem. Az az egy mondat a lényeg :)
Elég gyakran használnám arra, hogy hétvégén elugrok a piacra, vagy tescoba. Jó, ha egy év alatt beletekernék 500km-t sportolási céllal.

Rii: de akkor mi a halált lehet ellene tenni? Ezért kérdem a valószínűségeket, mert ha 1 az 1000-hez az esélyem, akkor üsse kő. De ahogy látom piszok gyakori a biciklilopás. Így nem szívesen rakok bele 100e ft-ot, hogy gyakran "lepakolós, lezárós" biciklinek használnám.

[ Szerkesztve ]

(#18840) DemonDani válasza attiati (#18839) üzenetére


DemonDani
addikt

áramot kell belevezetni, de ugylehet akkor is megtalálnák a módját a lopásnak, nem csak kerára érvényesek a fen leírtak hanem mindenre. Lassan nem menő már a 28as csepel se, csak egyre több lesz a lopás...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18841) Cathfaern válasza attiati (#18839) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én "rohangálós" biciklinek nem vennék 40k-nál többért. Amúgy ellopni bármit el tudnak, amivel tudsz védekezni:
- Minél kevésbé feltűnő. A tényleges érték kb. mindegy, nem szakértők lopják a bicikliket, ami jobbnak tűnik, azt viszi (ez alól kivétel amikor direkt nagy értékűre utaznak, de ha kinézték a biciklid, akkor semmit se tudsz tenni az ellen, hogy elvigyék)
- Forgalmas helyen zárod le
- Minél több bicikli közé zárod le. Nem túl szép dolog, de tipikus esete a "nem a medvénél kell gyorsabban futni, hanem a társadnál" mondásnak: ha 5 bicikli közül a tied néz ki a legnehezebben elvihetőnek, akkor nem a tiedet fogják elvinni...

Amúgy ha már témánál vagyunk, én is épp keresek városba/melóbajárós biciklit... max. 40k (de inkább 20-30k) körül nézegetek, tudom ilyen áron csodát ne várjak.
Ezt nézem első helyen, mivel ez helyben lenne:
[link]
Továbbiak (ezeket is meg tudnám nézni helyben):
[link]
[link]
Nekem laikus szemmel egyik se tűnik túl rossz állapotúnak (amennyire látszik bármi is), valaki esetleg lát olyat amitől felejtős lenne valamelyik?

Igazából legjobban egy egysebisnek örülnék, de ahogy láttam (ebben az árkategóriában) nem nagyon van olyan. Alapvetően a cél az lenne, hogy megvenni és használni, szóval nem szeretnék pénzt/időt pluszba rákölteni... Esetleg érdemes lenne Meme-éknek dobni egy mailt nem tudnak-e valamit? :F Jobban megbíznék bennük, mint ha valaki randomtól kéne venni...

(#18842) rii válasza attiati (#18839) üzenetére


rii
nagyúr

ahogy Cathfaern írta ... egy rohangálós keró ... én egy ilyesmit vennék ... :) ezt csak gyorsa lőttem ... az ilyet sokkal kevésbé fogják elvinni, mert
- nem divatos
- nem csilli-villi
- nem színes, nem figyelemfelkeltő

ja és erre feltenni két lakatot, egy u-lakat, meg egy vatag lánc, amit a vázat, első-hátsó kereket is összeláncolja ... azt soha nem lopják el sztem ... tesco előtt én is otthagyom a gépet, 30 percre is akár ... persze rohanok visza (-:

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18843) Nyugdíjas válasza rii (#18838) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ezt a képet nem kellett volna megnéznem. :(((

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18844) rii válasza Nyugdíjas (#18843) üzenetére


rii
nagyúr

jobb tudni, hogy ilyen is van
/-.
gps-chip-et a vázba!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18845) Nyugdíjas válasza rii (#18844) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

amiről levágják az alkatrészeimet, és otthagyják :DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#18846) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Jön a jó idő és szeretnék bringát vásárolni lassan....

Tudtok valami szuper helyet ? Nem akarok árakkal elszállni, csak hobby bringás vagyok. 30-50.e Ft-os kategória az ami talán megfelelő lenne árban.

Elképzelésem hogy első teleszkópos legyen. Persze a "gagyibb" teleszkóppal megelégszem ilyen áron..

Vagy inkább keressek használt piacon?

Üdv: Csabee.

(#18847) rekid válasza Csabee. (#18846) üzenetére


rekid
addikt

Inkább használt, de ha mindenképp új kell, és tényleg csak néha kijárogatni tekerni egyet, és mondjuk 70 kilo körül vagy alatta vagy: magellan hydra
De ne várj csodát.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18848) Csabee. válasza rekid (#18847) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ez nem is rossz. Mondjuk 195cm magas vagyok, nekem ez a 20" nem lenne kicsi?

Üdv: Csabee.

(#18849) rii válasza Nyugdíjas (#18845) üzenetére


rii
nagyúr

gyóvanna' :DDD
amúgy a vázba amúgy sincs értelme, mert ott egy szétszerelés után azonnal kiszűrhető .. de mondjuk a ülésbe ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18850) DemonDani válasza Csabee. (#18848) üzenetére


DemonDani
addikt

hát az ciki... :DDD
akkor érdemes 21"/54cm körül keresni legalább az igen ritka dolog :(

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.