Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) DemonDani


DemonDani
addikt

[link] egész korrekt lakatnak tűnik, Kryptonite Keeper 880 átnevezve? :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17852) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

Srácok nem tudtok eladó első telót? 70 körül keresek, rock shox, esetleg fox érdekel. min. 100mm-es út, levegős. Én Szegeden lakom, itt nulla a kínálat. Szerdán megvettem a SID-et, de sajnos beszerelés után kiderült, hogy 0.5cm-rel rövidebb, mint kellene. Ez a Merida hfs váz valami b@szott nagy... min.21.5cm nyakhossz kell. Ha valaki tud segíteni, privátban jelezhetné.
Természetesen bikemag aprón nézelődtem, van 1-2 ami tetszik, de jobb volna boltból kihozni, amire min. 1 hét próbagarit vállalnak.
:R

★★★★★

(#17853) DemonDani válasza :MTC:kandur (#17852) üzenetére


DemonDani
addikt

aprókat próbáltad már?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17854) venember83 válasza :MTC:kandur (#17852) üzenetére


venember83
nagyúr

Talas, X-Fusion Velvet, újonnan, de átütőtengelyes.

(#17855) szki válasza fpeter07 (#17829) üzenetére


szki
őstag

Tényleg hasznos az a könyv! Köszi!

(#17856) :MTC:kandur


:MTC:kandur
tag

természetesen, mint írtam, nézelődtem.

★★★★★

(#17857) :MTC:kandur válasza venember83 (#17854) üzenetére


:MTC:kandur
tag

igen, köszi ezzel a Talas-sal szemezek, de nem itt van :S

★★★★★

(#17858) kmisi99


kmisi99
addikt

Lánc olajozásra lehet használni étolajat? Más nem nagyon van max gépzsír de az meg összeretkel mindent. Illetve van valami figyelni való vagy csak átkenem a láncot valami olajos ecsettel?

[ Szerkesztve ]

(#17859) TripleB válasza kmisi99 (#17858) üzenetére


TripleB
senior tag

Persze, de csak az extraszűz olivaolaj jó erre a célra.

Dobom is ki a sz@r Rohloff-ot...

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#17860) Manitou válasza TripleB (#17859) üzenetére


Manitou
addikt

:DDD

(#17861) DemonDani válasza kmisi99 (#17858) üzenetére


DemonDani
addikt

pasz h étolaj jó de valszeg simán lecsapja magáról, furcsa ötlet :DDD

figyelni annyi, hogy előtte tisztítsd le, amennyire csak tudod, szép fényes nem lesz, annyita azért ne. erre használhatsz féktisztító sprayt vagy brigéciol. utána szépen átkened, megforgatod oda vissza, egyre gyorsabban de azért finoman, után pedig megtörlöd, hogy lejöjjön a felesleg, amennyi kell bele fog ivódni. a többibe meg csak por ragadna.

amúgy meg műszerolajat keress vagy ilyesmit, 500ft-ért kapsz annyit, hogy túléli a bicajod...

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17862) ludsimon válasza kmisi99 (#17858) üzenetére


ludsimon
veterán

Először szedd le és süsd ki extra szűz olivaolajban..

--
Nem, nem jó semmilyen más olaj erre a célra kizárólag láncolaj. 1500Ft-ért már lehet kapni jót. [link]

DemonDani:
;] ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17863) DemonDani válasza ludsimon (#17862) üzenetére


DemonDani
addikt

lehet drágább mint a kera ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17864) szki válasza kmisi99 (#17858) üzenetére


szki
őstag

Én már használtam 1x étolajat, mikor Sopronba tekertem zuhogó esőben, és kimosódott az olaj. Kiszáradt lánccal nem akartam nyáron 150 km-t hazatekerni, ezért a havernál fellelhető olajat alkalmaztam:)
Jó kenést adott egy darabig, de végül ráégett az olaj a lánc felületére, és drótkefével kellett levakarni. Szóval jobb volt, mint a semmi, de rendszeres használatra nem javasolt:)

Amúgy növényi alapú láncolajok vannak persze, de az étolaj nem lánckenésre való, hanem étkezésre:)

[ Szerkesztve ]

(#17865) Manitou válasza DemonDani (#17861) üzenetére


Manitou
addikt

Amúgy az étolaj is ken, én próbáltam még réges régen egy nagyon rossz biciklin. A hajtás kb egy forintot nem ért , úgyhogy nagy kárt nem tudtam csinálni már benne.
Az már más dolog, hogy egy jó állapotu minőségibb láncra biztos nem tennék étolajat.

(#17866) ludsimon


ludsimon
veterán

hmmm

Megvolt a tavaszi nagytakarítás a Neuzeren és meglepődve csekkoltam, hogy a lánc meg van nyúlva. :Y

Pedig kb pont 1 éve cseréltem rajta láncot. Nem is mentem vele sokat.
Úgy néz ki sokat számít az, hogy minden időjárási viszonyok között mentem vele.
Mert a másikomon még a 0.75-be se esik bele úgy, hogy abban kb 10x több táv van mint a Neuzerben.
Most azon filózok elbír vajon a hajtómű még 1 láncot vagy sem, de megpróbálom.
Sort is kicserélem mert az is szépen meg van kopva.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17867) ludsimon


ludsimon
veterán

Még mindig de tróger ez az eBike, hogy nem képes a RideBike boltját megjelölni személyes átvételre...

undefined

(#17868) kmisi99


kmisi99
addikt

Akkor ha az étolaj nem jó a gépzsír megtenné lánc kenésére? Nem nagyon van itthon más max motor olaj de az meg megint hülyeség gondolom :DDD

(#17869) ludsimon válasza kmisi99 (#17868) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt használsz amit akarsz, csak hosszútávon nem kifizetődő, mellesleg használni se fog semmit...

undefined

(#17870) kmisi99 válasza ludsimon (#17869) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor kifejezetten láncra való olaj kell rá különben semmit nem ér a dolog? esetleg még wd40 van itthon.
Egyébként cseréltem a hátsó váltóban két fogaskereket végre nem dobálja ki a láncot a régi fogaskerekekről szinte a fogak eltűntek :DDD és most picit másabb furábba a hangja tekerésnél. Ez azért van mert még nem járatódott be?

[ Szerkesztve ]

(#17871) kmisi99 válasza kmisi99 (#17870) üzenetére


kmisi99
addikt

Közbe a szerencse megsegített. Bementem a garázsba wd40 ért és észrevettem egy sprayt ami kb 15+ éve a garázs polcán tengődött bontatlanul és sose néztem meg igazán de most nézegetem és ott volt rajta a lánc embléma is vagyis lánc olajozásra is jó. :D
Úgy tudom a láncot előtte meg kell tisztítani. Drótkefe jó erre a célra vagy az túl erős?

[ Szerkesztve ]

(#17872) tzimash válasza kmisi99 (#17868) üzenetére


tzimash
őstag

Azért a 3 rossz közül én inkább a motorolajjal próbálkoznék. De inkább hagynám a francba, amíg nem kerítek láncravalót.

Hogy mit fogsz te ezért itt kapni... ;] (WD40 nem kifejezetten kenőanyag)

[ Szerkesztve ]

(#17873) kmisi99 válasza tzimash (#17872) üzenetére


kmisi99
addikt

A wd 40 a világon mindenre jó :DDD De közben írtam hogy találtam sprayt amin szerepelt a lánc embléma is azaz láncra is jó. Már csak az érdekel hogy mivel tisztítsam le a láncot sima kefével vagy drótkefével?

(#17874) sanzi89 válasza kmisi99 (#17873) üzenetére


sanzi89
addikt

Évekig motorolajjal kentük a láncokat a család összes bringáján. Azon kívül, hogy összeszedte magába a port és teljesen retkes lett minden, nem volt vele gond.
Étolajat is kénytelen voltam egyszer használni, max 10-20km, és kipereg. Esőbe pedig használhatatlan, csak szárazon valamennyire. Kényszer megoldásnak maximum.
Zsír nem jó, mindegy milyen fajta, túl sűrű.
WD40 se jó erre a célra, igaz nem próbáltam, de szerintem még az étolajnál is rosszabb.
A szórófejes olajok véleményem szerint használhatatlanok, hígak, 10%, ha megy a láncra, gyorsan kipereg, méreg drága.
Szerszámolajat használtan 1 évig, hígabb, mint a motorolaj, de gyorsan kipereg.
A tökéletes megoldás a John Deere hidraulikaolaj lett, hígabba, mint a motorolaj, nem szedi össze a koszt, de nem is pereg ki a láncból. Cserébe szinte ingyen van.
És végső megoldásként vehetsz a fent linkelt olajból is, de én smucigabb vagyok annál. ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#17875) rétisün


rétisün
veterán

mivel az újabb kerek ezresről megint készült kép, mai kép:

két falu között egy kb. 150x150 m-es erdőben egy kiszáradt forrás.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17876) hoffman_ válasza rétisün (#17875) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ma már egész jó idő volt hozzá, itt nálunk legalábbis :)

segítség!:

Rendelnék hétfőn az ebike-ból, de sajnos nem vagyok biztos az alkatrészek kompatibilitásában. Tudnátok ebben segíteni?

váz: Mongoose Maurice Paltinum
hajtókar: Sturemy Archer
monoblokk: Shimano BB-UN26

Angol menetes kell hogy legyen a középrész, és azt írta a "szerelőm" hogy 110mm-essel nem lövök mellé. Ilyen sajnos nincs, de akkor a 115mm-es tengelyhosszú monoblokk, 68mm csapágyházszélességel és a fenti hajtókar + váz trió, jó lesz együtt?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17877) feka007


feka007
nagyúr

Na csak elmentem tekerni a Csattogó-völgyig, jó idő volt, szinte 0 szél nem volt.

(#17878) ludsimon válasza rétisün (#17875) üzenetére


ludsimon
veterán

Nájsz!!

Én is mehettem volna, de inkább ma tavaszi nagytakarítást végeztem a bringámon. :))
Kiderült épp ideje, mert a lánc megnyúlt.
Még befújom a forgáspontokat csak biztosra akarok menni, hogy kiszáradt és nem a vizes felületre fújom rá. :))

undefined

(#17879) Xantomas válasza ludsimon (#17867) üzenetére


Xantomas
őstag

Miért jelölje meg? Akkor senki se rendelne személyes átvételre a ridebike üzletébe, a ridebike honlapjáról.
Miért csináljanak maguknak konkurenciát? Drágább fentartani a boltot, mint a webshopot. Mindkettőre szükség van.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17880) szki válasza rétisün (#17875) üzenetére


szki
őstag

Kár, hogy kiszáradt a forrás!

Dilemmáztam, hogy ma bicajozzak, vagy fussak. Végül a szél miatt a futást választottam, de a bicajúton. Két "biciklist" is előztem futva, míg engem senki se csengetett le:) Rövid naciban jól éreztem magam! Holnap meg jöhet a laza bicajozás.

[ Szerkesztve ]

(#17881) ludsimon válasza Xantomas (#17879) üzenetére


ludsimon
veterán

Igaz, de régebben mint ha olvastam volna, h változás történt és személyesen is át lehet venni, de lehet csak összekeverem egy másik bolttal/webshoppal.

szki:
"Két "biciklist" is előztem futva, míg engem senki se"

:Y
Te aztán jó kondiba lehetsz ha bicikliseket előzöl le futva. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17882) Xantomas válasza hoffman_ (#17876) üzenetére


Xantomas
őstag

A mongoose hátsó papucsa rlég rémisztően néz ki. El van az rendesen forrasztva, vagy csak ponthegesztve? Olyan, mint a régi WM vázaknak a papucsa.

A 2010-es hi-ten Csepel Royal, és Torpedo vázszetekkel mi a bajod? Váz-villa-stucni 19E Ft, csak be kell menni a Rákoczi téri boltba, rámosolyogni szépen Fityisz Úrra, megkérdezni, hogy kapsz-e a kedvezményt, ha veszel még mellé hajtóművet, meg monoblokkot.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#17883) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Némi árazási kérdésem lenne :)
1. Kb. mennyiért lehetne (használtan) egy normálisabb outit kapni? (nagyságrendileg, szóval 100k, 150k, 200k, csillagos ég? :D Koskormány és fékváltókar kéne rá).
2. Mennyiért lehetne eladni egy 1 éves Magellan Corvust (100k körül vettem)? Olyan 800km van benne összesen.

Más: eddig nekem se jött be a sportypal oldala, viszont ma ránéztem, és nagy meglepetésemre betöltött, szóval rétisün lehet már neked is megy :)

[ Szerkesztve ]

(#17884) hoffman_ válasza Xantomas (#17882) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Több fixissel és építővel is beszéltem, egységes vélemény, hogy a Maurice váz köröket ver a Royalra. Royalból a 3*-os vázszett(amit írtál) 31k. Ennyiből kihozom a Mongoose-t is, ami klasszisokkal jobb.

Amúgy fura, hogy pont a papucson akadt meg a szemed, az első és második generációs Royal 3* papucsot mindenki szidta, hogy így szar, meg úgy csúnya és a Maurice volt az ellenpélda. A 4*-os Royal(40-50 ezer) és 2012-es már más tészta.

mod:

A 2010-es HiTen szériára mindenhol azt írják, hogy gyenge, és a hátsó 3 szög csavarodik mint a rosseb. Ezt lehet nem hajtanám keményen a 90 kilómmal(lesz még több is).

Bírja a strapát a Maurice :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#17885) szki válasza ludsimon (#17881) üzenetére


szki
őstag

Nem igazi biciklisek voltak, ezért is tettem idézőjelbe. Nálam idősebbek taposták a pedált, és küzdöttek a szembeszéllel kb 10 km/h-val. Erős bennem a versenyszellem, így jó volt megelőzni őket :)
Amúgy tényleg jó kondiban vagyok a koromhoz képest. Persze amatőr szinten nézve. A távok egyre csak mennek össze bicajon, és futva is:DDD

(#17883) Cathfaern: Nocsak! Miért váltasz a trekkingről a sportos outira?

[ Szerkesztve ]

(#17886) Cathfaern válasza szki (#17885) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően azért vettem trekkinget, mert úgy terveztem, hogy megyek majd (lazább) terepen is, meg aszfalton is... de arra elég hamar rá kellett jönnöm, hogy (főleg egy ilyen belépőszintű) trekkingel nagyon érezni, hogy nem terepre találták ki... el lehet vele menni, de inkább nem erőltetném :) Aszfaltra meg akkor jobb az outi... de még nem biztos as dolog :)

(#17887) belaazallat válasza Cathfaern (#17886) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Trecking-ből csinálj egy fitnesz bicajt. Csomagtartó, sárvédő leszed, virsli gumi felrak, első teló csere merev villára. Szerintem olcsóbban kijösz.

Egyébként magyar aszfaltra tank és hammer való.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#17888) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Mentünk ma haverokkal egy kis kört terepen.
Lejtmenetben azt éreztem, hogy a lánc nagyon csapkodja a vázat.

Mit célszerű tenni ilyenkor?
Kivenni belőle egy-két szemet?

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17889) Manitou válasza Doki-HUN1978 (#17888) üzenetére


Manitou
addikt

Nem biztos hogy hosszú a lánc, lehet csak a hátsóváltó rugója nem valami erős, vagy csak nagyon rázós terepen mentél, ott előferdül a legjobbaknál is. A láncvillavédő viszont hasznos, nekem rossz belsővel van betekerve a láncvilla, vagy vehetsz rá boltban kapható tépőzáras láncvillavédőt, így nem fog annyira csörömpölni a lánc, és a vázat is jobban véded.

[ Szerkesztve ]

(#17890) Cathfaern válasza belaazallat (#17887) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nekem a koskormány régi vágyam :B Még nagyon régen tesómnak az volt, és már akkor is oda voltam érte (csak akkor még túl kicsi voltam rendes méretű biciklihez), úgy meg már egyszerűbb egyben az egészet :)

"Egyébként magyar aszfaltra tank és hammer való."
Hálisten 12km-re van az osztrák határ, szóval ez legyen a legnagyobb baj :)

(#17891) Doki-HUN1978 válasza Manitou (#17889) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Vázvédőm van, úgyhogy nem tudja leverni a festéket.
A terep elég göröngyös volt valóban, csak zavart, hogy ugrál a lánc veszett módon.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17892) KaraDani


KaraDani
addikt

Mai teljesítmény túrán frissítési pont féltávnál :Y

Ezen kívül még volt két kisebb pont (vízzel, lötyivel, háztartási kekszel) ami oda-vissza 5 frissítési pontot jelent 84 km-en. A célban pedig zsíroskenyér hideg víz, meleg tea. Mindezt egy 1000ft nevezésű TT-n. Féltávnál ezt meg is jegyztem az ott lévő hölgynek, aki azt válaszolta, hogy ez csak természetes. Mondtam neki, hogy sajnos máshol nem az :R

(#17893) venember83 válasza KaraDani (#17892) üzenetére


venember83
nagyúr

Te bringáztál? :Y Engem meg a valószínűsíthető ülőideg-gyulladás kivett a forgalomból egy időre, de ez van, ezt lehet utálni.

(#17894) KaraDani válasza venember83 (#17893) üzenetére


KaraDani
addikt

"Te bringáztál? :Y "

Khmmm, inkább nem rakok be ide passzoló smileyt ;] Egy 100 as a mai termés, csekély szinttel. Tavaly is ez volt az idény nyitó teljesítménytúra. Na meg egy ideje munkába is bringázok már megint :)

Mielőbbi jobbulást :(((

(#17895) szki válasza KaraDani (#17892) üzenetére


szki
őstag

Franko túra lehetett! Sok kajával! De nem lehet, hogy csak a combos hölgyet fotóztad? ;]

(#17893) venember83: Nem kellett volna annyit üldögélni!;]
Persze jobbulást! Aztán remélem még összefutunk idén valami duatlonon, vagy valami több versenyszámos valamin!

[ Szerkesztve ]

(#17896) venember83 válasza KaraDani (#17894) üzenetére


venember83
nagyúr

Tán csak nem erre gondoltál, megfelelő smiley címszó alatt? :)

(#17897) KaraDani válasza venember83 (#17896) üzenetére


KaraDani
addikt

Ez túl komolynak tűnik, inkább valami ilyet :DDD

szki: véletlenül se szeretném megbántani a hölgyet de 3 bicajos táv, gyalogtúra, és 5 próba verseny mellett azért lett volna más akit inkább fotóz az ember :B A vége előtt 5km-el jött szembe egy lány, aki után 3-an összenéztünk, hogy megcsináljuk mégegszer? :D

[ Szerkesztve ]

(#17898) Vasinger! válasza KaraDani (#17892) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ez merre van, nem Vác-Göd fele valamerre? Bár valszeg összekeverem valamivel.

Valaki nem tud valami biciklitúráról itt a Dunakanyarba a Naszályba? Úgy hallottam, hogy terveznek egyet, de nem találok róla semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17899) KaraDani válasza Vasinger! (#17898) üzenetére


KaraDani
addikt

[link] :K

2. részére, már a névről beugrott, hogy minden évben látom ezt is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#17900) tzimash válasza KaraDani (#17897) üzenetére


tzimash
őstag

"...jött szembe egy lány, aki után 3-an összenéztünk, hogy megcsináljuk mégegszer?"
A lányt??? Mégegyszer!? Hárman!? :Y ;] Szenzációs lehetett ez az idénnyitó :DDD

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.