Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) :MTC:kandur válasza Eagl3 (#17300) üzenetére


:MTC:kandur
tag

Szerintem elég jó ár/érték arányú bringa.

★★★★★

(#17302) Eagl3 válasza :MTC:kandur (#17301) üzenetére


Eagl3
veterán

ÉS véleményed szerint egy ilyen bringa mennyire bírná a terepet?

(#17303) :MTC:kandur válasza Eagl3 (#17302) üzenetére


:MTC:kandur
tag

elsősorban városban, túrákra, ösvényezésre alkalmas, azt hallottam róla, hogy nagyon erős váza van, így talán a tereppel sem lehet gondja, de azért nem egy MTB. talán a gyenge pontja a teleszkóp.

★★★★★

(#17304) venember83 válasza Eagl3 (#17302) üzenetére


venember83
nagyúr

Döngölt földút, ösvények simán mehetnek ezzel. Sőt, egyesek ilyenekkel indulnak a magyarországi 24 órás versenyeken is, szóval simán vállalható, ha nem sziklás és/vagy nagy esésű lejtőkön használnád. :K

(#17305) Eagl3


Eagl3
veterán

Oké, köszi. Cross-t veszek, már szinte biztos. Gondolom egy mtb-nál mindenképp jobb választás ha városban, aszfalton is lenne használva min. 50-50 arányban.

(#17306) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Más topikot nem találtam, úgyhogy idejöttem érdeklődni a "problémámmal".

Van egy Genesis Ares kerékpárom, ami hát nem egy mai darab, és elég komoly gondjai lettek:
- a hajtókarnál levő legnagyobb fogaskerék, csúnyán eldeformálódott,
- a középső agy teljesen kikopott
- az első kerék csapágyas
- a hátsó váltó berohadt...

A szerelő 20,000 Ft körüli összegre saccolta a javítást.

És a nagy kérdés: Mit tegyek?

Nyilván öreg bicikli, előbb-utóbb jönne elő rajta a többi gond, de összességében mégis afelé hajlok, hogy érdemes lenne megjavíttatni.
40,000 Ft körüli összeget tudnék max biciklire szánni, amiből vagy veszek egy másik használtat, vagy veszek egy új, acélvázas biciklit... (Amit nem nagyon szeretnék, mert nem hiszem, hogy jobb lenne, mint a mostani. De javítsatok ki, ha tévedek!)

Gondolom nem kell ecsetelnem, hogy melyik milyen előnyökkel illetve hátrányokkal jár...

Válaszokat előre is köszönöm...:R

u.i.: Meg akartam mutatni, milyen...:))

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17307) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Lakik valaki Nagyecsed környékén? Esetleg bicót tudna valaki kölcsönadni nekem? :) Természetesen meghálálom. Ott leszek reggeltől estig, és egész nap unatkozni fogok, gondoltam bicajozok egy jót...

(#17308) Doki-HUN1978 válasza speter33 (#17278) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Van itt még egy egész jónak tűnő vétel.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#17309) ludsimon válasza pocokxx (#17306) üzenetére


ludsimon
veterán

Hogyan sikerült ilyen szépen eldeformálni? :Y :Y

undefined

(#17310) tzimash


tzimash
őstag

10k-ért milyen bukósisakot érdemes venni?
Bogárháló, jó szellőzés, In-mold ami fontos lenne, egyáltalán van ilyen áron, ami ezeket teljesíti?

(#17311) venember83 válasza ludsimon (#17309) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem nehéz. Ha megfárad picit az amúgy gyenge minőségű acél lánctányér, akkor a legkisebb láncvonal-egyenetlenség is elhúzza egy irányba, s egy kiállásnál már el is ferdült a lánctányér.

(#17312) dudi6 válasza tzimash (#17310) üzenetére


dudi6
senior tag

Nem vagyok profi bicajos, de nekem ilyen van és teljesen meg vagyok elégedve vele. Itt van több színben, itt és itt pedig egy kis teszt. Talán egy kis apró hátránya van számomra, hogy nincs az áll alatt kis szivacs, ahol össze lehet kapcsolni. (több sisaknál is van ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#17313) Mewryck válasza tzimash (#17310) üzenetére


Mewryck
tag

intersport van a környéken,ahol laksz?igaz 12k,de a leirt igényeknek megfelel és Uvex,nem noname...

szerk:2 oldal,képen nem az van,

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#17314) tzimash válasza dudi6 (#17312) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, nem is rossz.

Mewryck:
Fehérvári vagyok, Veszprémben van Intersport... ez a sisak is tetszik. thx

[ Szerkesztve ]

(#17315) dudi6 válasza dudi6 (#17312) üzenetére


dudi6
senior tag

Egyik teszt linkem rossz volt. Ez a helyes.

(#17316) venember83


venember83
nagyúr

Ha valakinek lenne fölös négyszázezre: [link].

(#17317) rétisün válasza venember83 (#17316) üzenetére


rétisün
veterán

ha lenne fölös 4százezrem, ezt venném, főleg ha a kelly's vázat is tényleg beszámítanák:

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17318) venember83 válasza rétisün (#17317) üzenetére


venember83
nagyúr

Miért? Könnyebb? Erősebb? Jobban tetszik?

(#17319) rétisün válasza venember83 (#17318) üzenetére


rétisün
veterán

mert 350-ért odaadnák (újan, élettartam-garanciával), és annyiért nagyon jó vétel. alighanem azért más kategória, mint a kelly's, tetszeni viszont nem tetszik jobban, mint a mostani. sőt, a mostani "öccse" is jobban tetszik, mint ez a trek.

az a baj, ha hallok egy ilyen ajánlatot, azért csak elkezdek agyalni, mit-hogyan lehetne, ha már ilyenekkel kisértenek. szerencsére a mostani hajtóművem nem lenne bele egy az egyben jó, ami megint a csere ellen szól :D

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17320) pocokxx válasza ludsimon (#17309) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igazából nem tudom mi történt vele. Amikor voltak a viharos szelek, akkor feldőlt, könnyen lehet, hogy akkor történt vele valami.
Vagy tényleg erősebben odaléptem a pedálnak, s attól. (Mert ugye a középső agykopás miatt valóban ferdén futhatott a lánc...)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17321) venember83 válasza rétisün (#17319) üzenetére


venember83
nagyúr

Ne cserélj. Ha nem tetszik jobban, akkor csak meg fogod bánni. Inkább költsd el okosabban az erre fordítható pénzt. Legalábbis én ezen a véleményen vagyok.

(#17322) rétisün válasza venember83 (#17321) üzenetére


rétisün
veterán

nem fogok...főleg, hogy innen indult az egész: "ha valakinek lenne fölös négyszázezre"

ez kb. "a ne nézegess aprót" kategória, ott is mindig van valami "ezt de megvenném" ajánlat, ami aztán annyiban is marad. persze ha ma járok a bolt felé, úgyis vetek egy pillantást a vázra, de nem hiszem hogy lesz trek-em valaha is. (amúgy valamiért maga a trek márka sem szimpatikus)

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#17323) speter33 válasza Doki-HUN1978 (#17308) üzenetére


speter33
aktív tag

Doki köszönöm :)

(#17324) ludsimon


ludsimon
veterán

Soo cooool!!!!!!

Ez kellett csak. Egy jó nyereg.
Semmi zsibbadás se alul, se a csuklómnál (ezt nem is értem :F ).
Ettől függetlenül az átalakításos project még megvalósulhat. :)

A szél is egészen fasza volt.... Kb az út 90%-ába szembe szél volt szokás szerint. :U

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17325) csabi94


csabi94
őstag

Most már élesben megy a PimpMyBike szavazás, aki gondolja, szavazzon a 12.re. :)
Nagyon köszönöm előre is! :R
[link]

(#17326) ludsimon


ludsimon
veterán

A legjobb, hogy nem sajog a hátsóm most, hogy leültem, ez számomra új még. :DDD
Eddig mindig sajgott.

undefined

(#17327) KaraDani válasza venember83 (#17304) üzenetére


KaraDani
addikt

A tavalyi 24h után komolyan elgondolkodtam, hogy ha az idein száraz pálya lesz, lehet a crosst kéne vinni a monti helyett.

(#17328) venember83 válasza csabi94 (#17325) üzenetére


venember83
nagyúr

Szerencsére csak tűzrókán és krómon működik. Nagyszerű!

Mondjuk azt nem értem, hogy pl. Fox telós, új XT hajtókaros stb. bringákkal minek neveznek? :F

[ Szerkesztve ]

(#17329) Frenky89 válasza ludsimon (#17326) üzenetére


Frenky89
őstag

Ezek szerint bevált a spéci nyereg?

(#17330) ludsimon válasza Frenky89 (#17329) üzenetére


ludsimon
veterán

Selle SMP Extra - Igen, bevált. :K

undefined

(#17331) venember83 válasza ludsimon (#17324) üzenetére


venember83
nagyúr

Nálam a problémák a nyergekkel általában száz kilométeres távok után szoktak lenni, biztos szerencsés vagyok, eddig volt egy 2 forintos Scape nyergem (jelenleg a városin teljesít szolgálatot) meg egy Selle Italia X2 Man, utóbbi is bőven belépő modell, sajogni sosem sajgott a hátsóm, max zsibbadásos problémák jelentkeztek. Mondjuk utóbbit nagyon szívesen száműzném.

(#17332) ludsimon válasza venember83 (#17331) üzenetére


ludsimon
veterán

Igazából már annyira nyomta ott alul a régivel, hogy még a múltkori 20km után is leültem és olyan érzés volt, mint ha még mindig a nyergen ülnék, közben már rég széken ültem. :Y

Zsibbadás nem jelentkezett ennél, viszont annál a réginél 15km után már igencsak kellemetlen volt 1 km-enként kiállni.

Persze hosszú 100km+-on kéne kipróbálni csak hát ahhoz kell egy kis állóképesség is amit elvesztettem a fél év kockulással. :P

undefined

(#17333) Zebu válasza Zebu (#17299) üzenetére


Zebu
addikt

Áh nem passzol a rövidebb stucni. Viszont tényleg furcsa ez a Giant vázgeometria...
L-es méret, nyeregcső és tengelytáv 55.5cm, TT távolság 59.5..... Igazából ezt kicsit így soknak érzem elsőre..... vagy nemtom....

Mindegy, már ez van :)

Ezt a rohadt derékfájást kellene valahogy kiküszöbölni...... ami kb 1 óra tekerés után már azért jelentkezik... bár nem mindig..... mondjuk alapból gyenge a derekam...

[ Szerkesztve ]

(#17334) ludsimon


ludsimon
veterán

Megérkezett a fülesem is és azzal tekertem már ma.

Tapasztalat, hogy 5x jobban kell szemmel figyelni, körültekinteni, hátratekinteni ha nem hallja az ember a zajokat.

Belvárosba én 100% nem használnám, mert ahhoz kevés ha lát az ember.
De pl egy hosszabb úton viszont (legalább is számomra) sokkal élvezetesebb zenével, mint szélzajra tekerni.

Meg persze a régi akkut a telómhoz be kell pakolni, 2 akkuval indulni, mert zenével nekem 2 óra alatt csutkára lemerült, energiatakarékos módba már a végén igencsak 10m felett volt a tévedése a GPS tracknek. :D Az is igaz kb 35%-on volt az akku mikor elindultam.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17335) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Sziasztok, rég írtam már erre a fórumra... talán utoljára az után mikor egy nap alatt körbetekerem ezt a fránya tavat itt a szomszédban :DDD

Télen nem történt sok minden, viszont ahogy enyhültek a fagyok barátnőm új bringája is megérkezett előző hét pénteken - egy Kelly's Alpina Eco C20 személyében :)

Mai napon sikerült is 100 km fölé tekerni az új pacit, két korábbi túra segítségével... kicsit még hűvös az idő errefelé, de csak cangán, nagyon erős, hideg szembe szél fúj szinte minden nap, ezt leszámítva ma már nagyon jó idő volt. Reméljük rohamosan beköszönt a tavasz! :B

Halogén, eredetileg dinamóra való lámpa elemről üzemeltetésével van valakinek tapasztalata? Arra gondoltam kötök rá 2x 4 AA akkut, két külön 4-es csoportban, kapcsolóval amivel átpöccinthető ha az egyik már merül. Nagyjából egy óránál tovább soha nem kellene a lámpa, dinamót nem szeretjük, azért gondolkozom ebben. Úgy számolom névleges 2500 mah aksikkal nagyjából fél órát azért égne egy 5 W égő. (Figyelembe véve, hogy az a 2500 mah, úgysem lesz annyi, és ahogy merül a fényerő is visszaesik.)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#17336) Eagl3 válasza Eagl3 (#17300) üzenetére


Eagl3
veterán

Felmentem Budapestre megnézni, minden volt csak nem új... még a nyeregben is volt egy vágás.

(#17337) Bandi18


Bandi18
tag

7 Éve nem ültem bicajon mert lusta főiskolás lettem :) Ahhoz képest azért szerintem nem rossz :)

(#17338) szki


szki
őstag

Meghúzódott a bal vádlim, így a hétvégi futás nem javasolt :( Viszont bicajoznom muszáj lesz egy távolságit :DDD

(#17337) Bandi18: Frankó! Valahogy újra kell kezdeni!

(#17339) fpeter07 válasza Bandi18 (#17337) üzenetére


fpeter07
veterán

7 éve vagy főiskolás, vagy csak a lusta? ;)

(#17340) Bandi18 válasza fpeter07 (#17339) üzenetére


Bandi18
tag

Főiskolás 5 évig voltam :D lusta meg főiskola+2

[ Szerkesztve ]

(#17341) gery03


gery03
senior tag

Én is szívesen fogadok minden szavazatot a Pimpmymountainbike-on :)
http://www.facebook.com/Mozgasvilag/app_311922125526603
32-es bicikli

(#17342) fungeld


fungeld
aktív tag

Huh, 2 napig nem olvastam a topikot és 204 hozzászólás. Volt mit bepótolni.

Egy ilyen és egy ilyen között mekkora különbség van? Még hiányzik pár alkatrész a bringáról, jó lenne ha egy két dolgon tudnék spórolni például a váltóra.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#17343) dqdb válasza fungeld (#17342) üzenetére


dqdb
nagyúr

Inkább az első váltón spórold meg a Deore kazetta felárát (mondjuk Deore helyett Alivio váltót veszel).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17344) ludsimon válasza dqdb (#17343) üzenetére


ludsimon
veterán

Én még ilyet nem is hallottam.

Sorból szvsz tökmindegy milyet vesz az ember csak ne noname legyen és akkor már mehet a Deore első váltó. Szerintem többet ér egy jobb első váltóval, mint egy Deore sorral.

Akkor már mondjuk Shimano-t vennék ha legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#17345) fungeld válasza dqdb (#17343) üzenetére


fungeld
aktív tag

Az első váltón már eleget spóroltam. Egy Altust szereztem 500 ft-ért majdnem új állapotban. Egy darabig jó lesz aztán majd átkerül a másik bringára. A hátsó váltóra gondoltam egyébként. Meg még kéne egy két dolog.

Más: Hajtóműből a kettő ami szóba jöhet az az Altus és az Acera, most nem szeretnék többet költeni. Tudom, hogy a többi alkatrészhez képest nem csúcsminőség, de mégis milyenek? A régi bringán valami noname van és 6 éven keresztül nyúztam, mégis használható. Gondolom rosszabb nem lehet.

(#17344) ludsimon Valahogy nem tetszik az a barna szín :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#17346) DemonDani válasza gery03 (#17341) üzenetére


DemonDani
addikt

siman jelenteném és háborognék egy sort, mert ez így nem fer!
70%ban be sem tölti az első négy kerán túl a többit!

(#17342) fungeld

azért ha bevállalod a SunRace-t akkor mindenképpen oszd meg mi a véleményed, nem mondom h vedd meg, DE
1, ez kopó alkatrész, vagyis ez tuti tönkremegy, nincs mese.
2, könnyebb mint a deore és nem látom a kialakításán, hogy egy esetleges konstrukciós hiva miatt
3, na hol készül a shimano? távolkelet... :U

másrészt azért a shimano deore cuccait olyan igénybevételre tervezik, amit hiába h nem aknázol ki, megfizetsz, ha ez ne adjsz isten sokkal szarabb, lehet h akkor is bőven elég lesz arra amire te használod :B

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17347) lorcsi


lorcsi
veterán

városi szaladgálós, boltbajárós bicajt nézek..eddig ez a kettő ami megtetszett, illetve a hasonló stílusúak:
[link]

[link]

még egy :
[link]

éés árban is kb. iylenekre gondoltam
szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#17348) DemonDani válasza lorcsi (#17347) üzenetére


DemonDani
addikt

boltba járósnak szetm univerzálisabb kénne, pl amire egyszerű felszállni, és sárban hóban is elmegy
ezek közül a Heidemann tűnik legkényelmesebbnek de a Toscanan nagyobb a csomagtartó, a deidemann pedálja kuka ahogy nézem, de a nyereg sem kelt bennem bizalmat, sztem a toscana a legjobb, a mars a koskormány miatt sztem felejtős

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17349) lorcsi válasza DemonDani (#17348) üzenetére


lorcsi
veterán

hóban nem használom. sok a bicajút erre..szerintem sok sár sem lesz ..de legalább is kerülöm
(van már egy komolyabb monti, de azt nem viszem ...fosok hogy ellopják)

(#17350) ludsimon


ludsimon
veterán

Most nézem. Dobogókő felé még 8 cm hó? :Y :Y
Megyek lefényképezem. :DDD

Szerk.:

:F Nincs is itt hó..

[ Szerkesztve ]

undefined

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.