Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) dqdb válasza rekid (#18487) üzenetére


dqdb
nagyúr

Pontosan. Most néztem egy Zugló-pesti oldal-Megyeri-híd-budai oldal-UVH-Zugló tracklogot, összesen 48 méternyi szint, ebből 9 méter az UVH és 11 méter a Megyeri-híd.

ludsimon: én a szombati százas kört konkrétan kulacs nélkül tekertem le ;]

attiati: a metróvégállomással számolva kiinduló és végpontként, ez 32-33 km-re jön ki

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18502) dqdb


dqdb
nagyúr

Valamikor tavaly volt szó arról, hogy van-e bringánál aquaplanning vagy nincsen. Íme a Schwalbe álláspontja a témában:

Unlike a car, a bicycle will not aquaplane. The contact area is so much smaller and the contact pressure is much higher. The floating effect of aquaplaning could only theoretically be achieved on a bicycle ridden at speeds over 200 km/h.

Ha valaki nagyon elveszett a külsők méretezésében, akkor is ajánlott olvasmány.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18503) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Ivásnál azt a halálosan egyszerű alapszabályt érdemes betartani, hogy még azelőtt igyál, mielőtt szomjas lennél. :D Szóval ha szomjas leszel bringázáskor, az rossz jel, akkor keveset ittál. Mindig kell kortyolni párat.
Az ilyen számszerűsített adatokkal nem lehet mit kezdeni hogy 1 óra 1 liter meg ilyen okosságok.. Aha.. Milyen egy óra? Mekkora embernél, milyen anyagcserével, milyen tempóval, mekkora pulzussal, HÁNY FOKBAN???, mekkora edzettségi szinttel, milyen előzőleges folyadék bevitellel, 1 napig lehetne sorolni...

(#18504) A_ScHuLcZ válasza attiati (#18497) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

És mondjuk el Szentendrére meg vissza? Van ott Csoki- meg Marcipánmúzeum, bnőmet ezek érdeklik, talán rá bírom venni, hogy elmenjünk addig. :) Kérdés, hogy arra vajon van-e végig bringaút, vagy hogy milyen a terep, mennyire fárasztó?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#18505) Cathfaern válasza ludsimon (#18496) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

1 óra alatt 1 liter az sok. Egyszerűen azért, mert a szervezeted max. fél liter vizet tud felszívni 1 óra alatt :) Viszont terhelés alatt annyit célszerű is belerakni. Megjegyzem a túl sok ivással is vigyázni kell, mert akkor meg túlzottan "felhigulhat" a véred (túl kevés lesz az ásványi só arány), ami ugyanolyan tüneteket okoz, mint az eléhezés (tavaly emlékszem volt egy jó összefoglaló erről a topicban, talán Ariadne linkelte vagy írta, de most nem találom :( ).
Amúgy személyes vélemény, hogy az óránként fél liter ne izotóniás ital legyen, hanem víz. Izotóniás ital az folyadék formájú ásványi anyag kiegészítő. De ezzel biztos, hogy lesz aki nem ért egyet velem :)

(#18506) ---Lasali--- válasza Cathfaern (#18505) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nah ez meg a másik. :)
Én szoktam úgy, hogy egyik kulacsba izotóniás, másik kulacsba sima víz.
Már csak azért sem rossz ötlet ez, mert ezek az izotóniás italok általában szétmarják az ember fogát, meg egy idő után már ettől is hányni tudna az ember, így jól jön a sima víz öblítőnek.

[ Szerkesztve ]

(#18507) DemonDani


DemonDani
addikt

Reba SL meg RL között mi a különbség?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18508) dqdb válasza A_ScHuLcZ (#18504) üzenetére


dqdb
nagyúr

A teljes út oda-vissza összesen 45-46 km, bringaút végig van (a minősége olyan, amilyen), az útvonalon előforduló két "hegy" a Margit híd és a Tímár utcai HÉV felüljáró, szóval a szint az körülbelül nulla.

Ez a táv első alkalomnak fenékkel lesz sok, mert ha csak pár hónapig nem ült bringán, akkor sincsen az a kényelmes nyereg, ami nem tör első alkalommal 20-30 km után (persze kényelmes nyeregnél a következő úton már nem adódik ilyen probléma). Menekülő megoldásként hazafelére ott van a HÉV, bár szerintem dugig lesz kirándulókkal.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#18509) DemonDani


DemonDani
addikt

[Nox Eclipse SC Scandium] Erről valami vélemény?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18510) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. A hétvégén szétszedtük a barátommal a bringát, hogy rendbe rakjuk. Észrevettük, hogy a lánc eléggé meg van nyúlva, és kopva is. 40 cm-en volt benne közel fél centis nyúlás. Elmentem láncot venni, egy Sram PC-951 lánc 9 s (és itt jön a bibi). Felraktuk, és a hátsó fogaskoszorún elkezdett csúnyán ugrani. Namost én, mint laikus arra tudok gondolni, hogy az elkopott lánc saját magához koptatta a hátsó fogaskoszorút, és mivel az új lánc nincsen megnyúlva, se megkopva, így felül a fogak tetejére, és ez adja azt a pattogó hangot. Remélem érthető amit írok :-). Ha jó a meglátásom, szerintetek melyik fogaskoszorút érdemes megvennem? Sram PG-970 9s, Sram PG-950 9s, Shimano Deore CS-HG61, CS-HG50 (erre sokan mondták, hogy évi 2500 km-hez bőven megteszi, a drágábbak is ugyan olyan hamar elkopnak, mint ez) esetleg más? A kerékpárom egy Caprine Epic 50 full Deore szett-es. Kéne valami kényelmes nyereg is, mert az is szétment.

Köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#18511) DemonDani válasza bajtokarpi (#18510) üzenetére


DemonDani
addikt

Jól gondolsz mindent :K Mehet a HG50

A nyereg kérdése sajnos nagyon kényes dolog... A szó szoros értemében Random vásárolni. A Selle SMP-kkel kapcsolatban van az az általános norma hogy jók, ezek általában beválnak. Esetleg Specializedek, ezek is sok fejlesztéssel a hátuk mögött kerülnek piacra. Meg a Speciket jól másolja a WTB

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18512) raczger válasza bajtokarpi (#18510) üzenetére


raczger
őstag

Én a PG-970-et ajánlanám, elég jól bírja, több mint 10.000 km után kellett nekem lecserélni, viszont azt is kalkuláljátok bele, hogy a lánctányérokat is cserélni kell a hajtókaron.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#18513) venember83 válasza DemonDani (#18507) üzenetére


venember83
nagyúr

Tudtommal az SL még a régi generációhoz és rangsorhoz tartozik, de ugyanannyit tud, mint a jelenlegi RL.

(#18514) rétisün válasza bajtokarpi (#18510) üzenetére


rétisün
veterán

jól gondolod, az új lánchoz most már új fogaskoszorú is kell, mert túlságosan elkopott a lánc, mielőtt cserélve lett. egyébként, ha a lánc időben cserélve van, 2-3-4 láncot is kiszolgál egy fogaskoszorú.
újnak a deore bőven megfelel, az már nem a legalja kategória, de (ha jól tudom) olcsóbb, mint a sramok, gondolom túl sokat nem is akarsz rákölteni.

nyeregtémában most is csak azt lehet mondani, mindenkinek más nyereg kényelmes, ha van lehetőség ismerősök között, próbálgass, esetleg ha találsz olyant, ami több embernek bejön (pillanatnyilag úgy tűnik, az SMP ilyen) az talán neked is jó lehet.

mod: közben 3-an 3 féle fogaskoszorút ajánlottunk :))

a sramok is jók, csak éppen drágábbak, mint a shimano.....

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18515) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

DemonDani, raczger köszönöm a segítségeteket.
rétisün neked is köszi. Valóban sajnos ezt én baszarintottam el, hogy nem cseréltem időben láncot. Jó tanulópénz volt. Amúgy hány ezer km-t bírnak általánoságban a láncok, és a fogaskoszorúk?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#18516) DemonDani válasza rétisün (#18514) üzenetére


DemonDani
addikt

fő az egyetértés de a legjobb kompromisszum sztem a HG61 ahogy mondod (gondolom Deore alatt arra gondoltal)

Megvizsgáltam a Lidl nyerget:
DDK FM-250 Sword Fish ő az csak márkajelek nélkül :K
(zöldségpulton lemértem és ennyi gramm, így néz ki, és az alján ott a DDK logó :DDD )

(#18515) bajtokarpi
ez megint olyan kérdés amire nincs igazi válasz... a legelfogadottabb szerintem a 2-3000km de van aki 1000-et mond és nagyon függ az igénybevételtől is szóval... :B

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18517) Manitou válasza ludsimon (#18472) üzenetére


Manitou
addikt

Vagyis 2856 cal elégetéssel elvileg 714g szénhidrátot kellene bevinnem? Ez alapján 7 db banán. Igaz?

714g ch (szénhidrát) az rengeteg, szerintem a harmadát negyedét eszed meg egy nap ennek. Ennyi szénhidrátot kb. 110-120kg-os testépítők esznek tömegelési időszakban.
Amúgy 7 banán a táblázatod szerint 7x24g ch = 168g ch ami nem 714 :)) Kb 30 banánt kéne megenned 714g ch bevitelhez. :D

(#18518) rétisün válasza bajtokarpi (#18515) üzenetére


rétisün
veterán

a 10 sebességes láncok, amiket én használtam eddig, ~3000km-t, de (állítólag) ezek bizonyl hamarabb kopnak, mint a többi (6-7-8-9 sebességes) lánc, talán mert kskenyebbek is.
a fogaskoszorú, mint írtam is, időben cerélgetett láncokkal kibír 2-4 láncot, azaz olyan 8-12 ezer km-t.
a hajtómű élattartamát szintén az időben cserélgetett láncokkal lehet megnövelni, ha nagyon kopott lánccal használod, jobban kopik, mivel nem fekszik fel a lánc úgy, ahogy kellene. egy hajtómű akár 20000, vagy még több km-t is bírhat...

apropó, érdemes tartani otthon láncnyúlásmérőt, akkor bármikor ellenőrízhető a lánc, nem kell bringaboltba szaladgálni emiatt.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18519) bajtokarpi válasza rétisün (#18518) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm :R !

battletag: bossi#2666

(#18520) DemonDani válasza Manitou (#18517) üzenetére


DemonDani
addikt

10 almás Lidl-ös műzli :DDD (71g van 1 szeletben)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18521) Manitou válasza Manitou (#18517) üzenetére


Manitou
addikt

De ha ez a táblázat 100g-ra vonatkozik, akkor lehet 15-20 banán is elég. Egy banán olyan 150-200g körül van tisztán (héj nélkül) Az sem kevés.

DemonDani

Az mi? Nem ismerem. 100g-ban van 71g szerintem. Egy ilyen műzli meg gondolom van vagy 20g :D

[ Szerkesztve ]

(#18522) rii


rii
nagyúr

morcos váz

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18523) DemonDani válasza Manitou (#18521) üzenetére


DemonDani
addikt

20 banánnal az oldaladon bicikizel... hmm micsoda életkép lenne :DDD

jah igen 100g-ban van 71g félrértettem magam :DDD amugy 100kcal van egy szeletben és 17,8g szal 40 szelet :DDD akkor ez is vicces lenne

szerk
ezaz
szerintem elég jók az értékei

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18524) Manitou válasza DemonDani (#18523) üzenetére


Manitou
addikt

Csak hogy érzékeltessem milyen sok 714g ch--> Az annyi, hogy 3,5 kg krumplit kéne megenned egy nap, abban lenne 700g ch. Ehhez képest mondjuk egy átlagos köretadag kajánál olyan 20-30dkg krumpli általában.

(#18525) DemonDani válasza Manitou (#18524) üzenetére


DemonDani
addikt

akár miben mondjuk el mindenképpen hihetetlen mennyiség :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18526) Manitou válasza DemonDani (#18525) üzenetére


Manitou
addikt

Hát ja mindegy honnan nézzük. :)
Mondjuk ha valaki nem visz be annyi kalóriát, mint amennyit elhasznál egy nagy tekerésnél , a szervezet nyílván a testben lévő zsírokhoz fog nyúlni, vagy izmokat bontja le.(utóbbi a rosszabb eset). Azt kezdi el égetni, amiből könnyebben energiát tud varázsolni.

Én pl tavaly az egyik maratonon ettem kb 3-4 műzliszeletet + egy fél banánt, hát tuti hogy bőven többszörösét égettem el , mint amennyit bevittem kajából. Fogytam is verseny végére vagy 2 kilót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18527) belaazallat válasza Manitou (#18526) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

"Mondjuk ha valaki nem visz be annyi kalóriát, mint amennyit elhasznál egy nagy tekerésnél , a szervezet nyílván a testben lévő zsírokhoz fog nyúlni, vagy izmokat bontja le.(utóbbi a rosszabb eset). Azt kezdi el égetni, amiből könnyebben energiát tud varázsolni."

Akkor aki szálkásítani akarja magát, akkor annak így kell bringáznia?
Nekem az a problémám, hogy bőven van zsír is és izom is rajtam. A combomban a zsír kezd izommá alakulni és nőt az átmérője kb 1 cm-t.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#18528) rekid válasza dqdb (#18508) üzenetére


rekid
addikt

Egyetértek.
Asszonnyal mi is oda mentünk először. Délelőtt leteker egy kis piknik és délután haza.
Otthon a lába nem, feneke annál inkább fájt. Hév teljesen jó ötlet hazafelé.
megéri kitekerni mert szép részen visz a bringaút.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18529) rekid válasza belaazallat (#18527) üzenetére


rekid
addikt

A zsír sohasem fog izommá alakulni. :)

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18530) Manitou válasza belaazallat (#18527) üzenetére


Manitou
addikt

Attól is függ milyen pulzustartományban tekersz, ha túl magas púlzuson nyomod, akkor az izom fog égni. Ha aerob zónában, akkor a zsír.
Elvileg 1 óránál hosszabb bringázásnál, ha nem viszel be fehérjét, akkor izomból fogsz fogyni, persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy hopp fele olyan vastag lesz a karod :DDD
Úgyhogy hosszabb meneteknél fontos, hogy ne csak szénhidrátot vigyél be hanem megfeleő mennyiségű fehérjét is.
Bár ha zsírból akarsz fogyni akkor inkább azt javaslom, hogy 50-60 percnél tovább ne tekerjél egyhuzamban.
Zsírból nem lesz izom. A zsírt le tudod pucolni és izmot építeni.

[ Szerkesztve ]

(#18531) rekid válasza Cathfaern (#18505) üzenetére


rekid
addikt

Hujujuj.. :)

Egy átlag felnőtt normál napi folyadékbevitelének min. 3l-nek kell lennie naponta. Nyáron ez 4-5. (Aktív mozgás nélkül..)
Egy orvos mondta múltkor a legjobb választ a mennyit igyunk kérdésre:
Ha a vizeleted sárga (ergo salakanyaggal telített) színű: keveset ittál.
Valaki írta itt előbb: Ha szomjas vagy az már "régen rossz" mert dehidratáltságot jelzi a tested.

poénból számoljátok ki mennyi vizet isztok egy nap. Én fél éve eléggé meglepődtem mennyire keveset iszok.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18532) anaqer


anaqer
veterán

Androidos Sports Trackernél hol találom a GPX exportot, vagy valami force sync opciót? (Wifin nem akarja automatikusan megcsinálni, mobilnet meg most egy darabig nem játszik.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18533) hoby36


hoby36
senior tag

Hali! Van itt valaki móri?

A logikában semmi sem véletlen!

(#18534) hefi_


hefi_
csendes tag

Sziasztok!

Elindult egy nonprofit kerékpár üzlet, bicikli webshop kereső pár hónapja.

Az oldal akár egy megadott irányítószámhoz legközelebbi kerékpárboltokat listázza ki távolság szerint sorba rendezve úgy, hogy a kapott eredmény listát utána lehet szűkíteni szolgáltatás (pl.: hol lehet kerékpáros ruhát is kapni?) szerint!

A kiválasztott bringaboltra kattintva megkaphatjátok az adott bolt elérhetőségeit, nyitvatartását.

Itt tudjátok megnézni: kerékpárbolt kereső

Mi a véleményetek? Szerintetek használható az oldal?

(u.i.: ha hibát találtok, vagy nem találjátok a kedvenc bringaboltotokat, akkor légy szíves segítsétek a munkánkat és használjátok a "hibát találtam" linket a bolt aloldalokon)

(#18535) Melorin


Melorin
addikt

Nézegetem a bicókat MTB, Cross kategóriában de nem találok jó felszereltségűt az én pénztárcámhoz. (80-100)
A kérdésem az, hogy ha veszek egy gyengébb felszereltségűt, arra fel lehet pakolni szinte bármit? Például valami jó teleszkópot, féket. Vagy van olyan, hogy nem kompatibilis egy-egy ilyen kiegészítő bizonyos vázakkal.

(#18536) tzimash válasza hoby36 (#18533) üzenetére


tzimash
őstag

Van, csabi94 móri, de ma még nem láttam.

(#18537) ludsimon válasza rekid (#18531) üzenetére


ludsimon
veterán

Én nagyon keveset iszok 1 nap. 1,5-2 litert. Ezek szerint minimum 3 litert kellene.

undefined

(#18538) ludsimon válasza hefi_ (#18534) üzenetére


ludsimon
veterán

Hali!

Nincs benne Meme boltja!
Crazy Biker's

undefined

(#18539) rekid válasza Melorin (#18535) üzenetére


rekid
addikt

Utolag kipofozni a bringát a legdrágább.
Valószínű jobban járnál egy jó állapotú használt jobban felszerelt bringával.

Gyáva népnek nincs hazája!

(#18540) ludsimon válasza anaqer (#18532) üzenetére


ludsimon
veterán

Megtaláltam. Jól el van dugva. :D

Megnyitod a workout-ot és mikor megjelenik a kis térkép is a kijelzőn nyomsz egy Options>export

Ha meg rádugtad a gépre keress rá a gpx fájlra mert azt én se tudom hová menti.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#18541) TripleB válasza ludsimon (#18537) üzenetére


TripleB
senior tag

Van olyan ökölszabály, h minden húsz testsúlykilogrammonként meg kellene inni egy liter vizet.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#18542) peugeotmate válasza DemonDani (#18516) üzenetére


peugeotmate
őstag

Hali!
Az én láncom már (bőven) túl van 3000-en, de még nem érzem úgy, hogy meg lenne kopva. Bő 1 év alatt lett meg ennyi kilométer. De mégis érdemes lenne cserélni? Az utolsó lánccserekor a fogaskoszorú is cserélve lett. (8 sebességes Shimano koszorú és lánc, Shimano Deore váltó, sajnos az előbbiek pontos típusát nem tudom, de megnézem, ha számít.)

meg

(#18543) rii


rii
nagyúr

haver kérdi hogy belsőt meg kulsot orszagutihoz hol lehet olcsón beszerezni?
nekem új a kérdés, mert nagyon ritkán kell ilyennel foglalkozom

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#18544) tzimash válasza peugeotmate (#18542) üzenetére


tzimash
őstag

Érezni nem is fogod még egy darabig, csak majd ha cserélni szeretnéd (a láncot), akkor jössz rá, hogy már "nem kompatibilis" a fogaskoszorúval az új lánc. Így cserélheted mindkettőt. Ha viszont nem hagyod nagyon megnyúlni a láncot, akkor a fogaskoszorú is tovább használható és kiszolgál 2-3 láncot.
Érzés helyett mérd meg a láncot inkább.

[ Szerkesztve ]

(#18545) anaqer válasza ludsimon (#18540) üzenetére


anaqer
veterán

Köszönöm, de nálam eléggé máshogy néznek ki a dolgok... (szerk.: most nézem, a tiéd Symbianos, nem?).

Megnyitott workoutnál pl. csak olyan van, hogy Sharing Options:

Itt ez eredetileg Friends-en volt, de végül azzal, hogy bepipáltam az Everyone-t (majd miután így már feltöltötte, kiszedtem), megoldódott a dolog. Nem egy kézenfekvő procedúra, de lényeg, hogy sikerült. :)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18546) attiati válasza TripleB (#18541) üzenetére


attiati
veterán

Van olyan ember, aki ezt betartja?
A 74 kilómmal átlag 2,5 liter vizet szoktam meginni +leves, és egyéb folyadék (semmi kávé, feketea, alkohol), és ezzel szerintem már bőven kilógok a sorból. A legtöbb ember, különösen a nők ilyen 1 liter körül isznak naponta és még mellé nyomják a dehidratáló kávét, teákat, stb...

Egyébként szerintem ilyen ökölszabály nem létezhet, ugyanis a test éppen attól hízik a legkönnyebben, hogy visszatartja a vizet, és lelassul az anyagcsere. (indiai orvostudományban a testalkat típusok is mind ebből indulnak ki). Tehát éppen egy sovány ember tud sokat inni, mert áthajtja a szervezete.

(#18547) Manitou válasza tzimash (#18544) üzenetére


Manitou
addikt

Ha viszont nem hagyod nagyon megnyúlni a láncot, akkor a fogaskoszorú is tovább használható és kiszolgál 2-3 láncot.

No ez egy érdekes kérdés. Olcsóbb fogaskeréknél szerintem nem számít annyira.
Pl elmész 1 lánccal+ fogaskerékkel 5000 km-t, aztán csere.
Vagy 5000 km alatt 3x lánccsere, aztán szintén jöhet megint lánccsere, meg idővel fogaskerék is.

Melyikkel jársz jobban?
Egy olcsóbb 8-as kazetta mondjuk 3-4 k-ból kijön. Egy normálisabb 8-as lánc minimum 2-3k
1. Háromszor cserélve láncot az már 3x 2-3k = 6-9k
2. Vagy lánc marad végig és fogaskerék is. = 0k

Aztán mindkét esetben csere, első esetben csak láncot mondjuk, második esetben lánc+kazetta
1. 2-3k -ért új lánc, és a fogaskerék marad a régi ( már ha nem fog ugrani rajta az új lánc)
2. kazetta 3-4k + 2-3k lánc = 5-7k

Végeredmény:
1. 8-12k
2 5-7k ( de ha még hozzáveszem hogy cserélek 1 lánctányért a hajtóművön, akkor is kb ugyanott vagyok, mint az első esetben , ráadásul az első esetben még mindig a régi "kopott" kazettát hajtom.

Még esetleg annyi lehet hogy a hajtómű tányérjei is jobban kophatnak egy régi lánccal, így ha hosszabb ideig használ az ember 1 láncot, akkor az a hajtómű lánctányérjait is jobban kaptathatja, főleg a kisebbeket, vagy amelyik gyakran van használva. Illetve váltógörgő csere is bejátszhat még.

[ Szerkesztve ]

(#18548) Cathfaern válasza rekid (#18531) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

MI a hujujuj? :)

Ez a "átlag felnőtt napi 3l" így kicsit meredek, ugyanis a folyadékszükséglet erősen függ a súlytól. Víz témában érdemes ezt elolvasni: viz.doc (elnézést a "docban kép" formátumért, én is így kaptam :) ).

"Valaki írta itt előbb: Ha szomjas vagy az már "régen rossz" mert dehidratáltságot jelzi a tested."
Ez nagyon igaz, már csak azért is, mert adrenalin hatására kevésbé veszi észre az ember a szükségleteit (tehát ha egy izgalmas biciklizés közben azt érzed, hogy szomjas vagy, az már nagyon-nagyon rossz)

attiati:
Igen, sajnos általános dehidratáltság jellemző a mai modern társadalomban. Főleg nőknél, ők alapból kevésbé szomjasak. Pedig a dehidráltság tünetek és betegségek szélés skáláját okozhatja, kezdve lyan egyszerű dolgoktól, mint pl. fejfájás vagy dekoncentráltság (akinek gyakran fáj a feje, próbáljon többet inni, az agy nagy része ugyanis víz...), egészen odáig, hogy közvetetten a gerincsérv kockázatát is növeli.

(#18549) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Közlemény :)

Sajnos még mindig nem jön össze a bringám, elvitték a nagykerből a vázat. Itt állok, az összes alkatrész A-tól Z-ig a polcon, és nincs vázam. Illetve van egy Csepel Torpedo-m, de az nem egysebire van optimalizálva, szóval nem fogom tudni használni sajna, max mókolással, amit nem szeretnék.

De a lényeg: a beszerzés. Retro bringánál vettem mindent végül, és nagyon elégedett vagyok. A srác nagyon jófej, nagyon segítőkész, és az árai nagyon rendben vannak. Sok pénzt hagytam ott és kaptam kedvezményt is, pedig alapból is jó árakkal dolgozik. Jövőhétre még vadászik nekem egy Miche fékszettet, és egy Kryptonite lakatot, nagyon elégedett vagyok vele. Szerelni még nem szerelte a bringámat, lehet hogy nem is fogja, mert otthon megoldom, de ha úgy alakulna, akkor tuti hozzá viszem.

Retrobringa - különösen ajánlott!

Nagyon feldobta az amúgy rosszul indult napomat, ajánlom mindenkinekt :K

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18550) Eagl3


Eagl3
veterán

Mai bringázás endomondo majd egy kilométerrel kevesebbet mért mint a km-órám. Ez normális?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.