Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5701) bigmasterg válasza pecsenye88 (#5698) üzenetére


bigmasterg
addikt

Gaggia sokkal jobb, mint a Dedica.
De olcsóbb kategóriában lehet ránéznék az AVX TB1-re is, árulják örlővel szettben is.

Ha kifejezetten espresso a cél és nem érdekes a gőzölés és esetleg szimpatizálsz a manuális karos gépekkel, akkor a legjobb eredményt egy Cafelat robottal vagy Flair-el lehet elérni.
A fenti keretből én vennék egy Robotot kézi örlővel, vagy használt mazzerrel.

(#5702) inf3rno válasza pecsenye88 (#5698) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én Graef CM702 és DeLonghi Dedica 685-öt vettem, elégedett vagyok vele. Nekem a kettő együtt 100 körül volt. Rendeltem hozzá közben naked kart meg szűrőket aliról, kíváncsi vagyok, hogy azzal tényleg jobb e, mint nyomásfokozóval, az volt 10. Plusz a kávé 3x4. Nagyjából ennyi ment el rá eddig. A pörkölőn még agyalok.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5703) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Kipróbáltam közben egy kis vanília őrleménnyel, és úgy tűnik valamit lágyít a kávén, ha keserű, vagy inkább új ízt visz be a dologba.

Buliban hasznos! =]

(#5704) vape1


vape1
csendes tag

Tudtok tippet adni, hogy a karácsonyra páromnak vett [Krups EA8110 Arabica ] kávéfőző mellé milyen kávét vegyek első próbához? Én sajnos nem értek a kávékhoz, és megköszönném, ha ajánlanátok valami nem elszállt árú, de mégsem "TESCO finest" kategóriájút. :F

(#5705) Osynho válasza vape1 (#5704) üzenetére


Osynho
addikt

Túl drágát és túl világosat nem vennék automatához. A sokat emlegetett Alzás kávé jó bele (irodában is vettünk Krups-hoz), vagy az Aldis Roast Master is iható, ha frissebb pörkölésű van éppen a boltban.

(#5706) maross válasza Osynho (#5705) üzenetére


maross
veterán

Én is így látom, pedig már nem a legalja automatám van, érezhetően jobb kávét készít mint a philipsem, de a méregdrága El Salvador Las Mercedes -ből büntető kategória közeli citromlevet főz. Ha van valaki Bp18-ban, szívesen elbarterelem a negyedkilós csomag megmaradt 2/3-át bármilyen tesco finest+ kategóriára amit szívesen ad érte :). Szep26-os pörkölés, kapuczinere zacsiban, nem volt fagyasztva, de nyitogatva se volt sokat. Ha nem kerül gazdája, teszek egy próbát vele após darálós-filteres gépében.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5707) RetepNyaraB válasza maross (#5706) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Mercedes egy filter kv, presszóhoz gép is kell alá, meg játszás is. Nem automatába való :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5708) maross válasza RetepNyaraB (#5707) üzenetére


maross
veterán

neha nyersz, neha tanulsz :DDD

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#5709) pecsenye88


pecsenye88
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint SAGE BCG600-at nem használtok, de itt is írtátok és velem is szembejött a Graef CM702. Még olcsóbb is, tehát nekem megfelelne, de őszintén szólva a rengeteg teszt videóból nem jöttem rá, hogy mi a különbség az ilyen kategóriás őrlők között, hiszen mindegyik a finomtól a durváig őröl és a kávéfőzőhöz "lövöd" be az adott kávét. Persze, anyaghasználatban nyilván a műanyag dominál az olcsóbbaknál, de ez engem nem zavarna így a kezdeti próbálkozásoknál. De ha azt mondjátok, hogy valamiért a Graef CM702 a jobb, vagy a jó, akkor én elhiszem, annyiért igazából teljesen megfelelő, amennyiért látom újonnan.

(#5710) konzumpro válasza pecsenye88 (#5709) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Catler CG8011 is jó, fémházas, Graef CM80-nak felel meg, amit már nem gyártanak. Pár ezerrel drágább mint a CM702. Nekem bevált, fél éve használom.

(#5711) flash-


flash-
veterán

sziasztok

meglett a nyomásfokozó nélküli szűrő,és a nyitott portafilter a Dedica EC 685-höz, daráló még csak ez a legolcsóbb bosch van, addig is amig nem jon a Graef, addig milyen tippjeitek vannak? mit kell másképp csinálni ezzel a szűrővel-portafilterrel? hogy kell elindulni ? :)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5712) RetepNyaraB válasza flash- (#5711) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Innentől fontos az előkészítés. Nem mindegy az őrlés szemcsemérete (próbálgatás indul), jöhet a rögtelenítés és tamperelés művészete (gyakorlás sok) :)
Célunk ugye az első csepptől számított 25-35mp-en belül lefolyt ital (klasszik presszó esetén inkább a rövidebb), 1->2 arányban. Mindez spriccelésmentesen és egyenletesen terülve, hamár pucér kar. ☝️

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5713) pető bá' válasza flash- (#5711) üzenetére


pető bá'
őstag

A Graef már a postán van, vagy még nem rendelted meg? Lehet megvárnám amíg odaér, a propelleres darálóval nehéz lesz..

tegnap megvettem a jófogásos Mazzer SJ-t, ezzel szerintem kiiratkoztam a kezdő topikból - nem azért, mert annyira értek hozzá, de ezekkel a gépekkel már csak én lehetek amatőr :D
de érdemes volt végigjárni az utat (belépő DeLonghi, Graef, Gaggia Classic, Mazzer ebben a sorrendben); ha elsőre megveszem a full szettet valószínűleg kevésbé értettem volna meg a témát.
plusz úgy döntöttem, hogy jövőre egyszerre max 1-2 féle speciality és 1 féle klasszik kávé lesz, lehet megtartom a graef-et a classicra :B most mindig 3-4-5 féle speciality kávét tartok, a folyamatos váltogatás-kóstolgatás csomó pazarlással jár, amit szeretnék elkerülni (és igen, ebben már a SJ singleDose jellege is segíteni fog, de a sok állítgatást is szeretném elkerülni).

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#5714) hyperspace válasza pető bá' (#5713) üzenetére


hyperspace
őstag

Nem nehéz lesz propellerrel, hanem lehetetlen.
Szerintem is jobb, ha egyfajta kávéval játszol. GC az tuningolva van?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#5715) waxos válasza flash- (#5711) üzenetére


waxos
csendes tag

Ha még nincs mérleged (min tizedpontosságú ékszermérleg tökéletes erre), akkor azt is célszerű beszerezned, nagyon sokat segít az italok reprodukálhatóságában.

(#5716) pető bá' válasza hyperspace (#5714) üzenetére


pető bá'
őstag

igen, full, nyomásszabályozós, pid-es, rézcsöves.
eddig a kóstolgatás miatt tartottam fontosnak a változatosabb készletet, hogy kb be tudjam határolni mi ízlik. De arra már rájöttem, hogy 500g-nál kevesebbet nem érdemes venni, kell legalább 150-250g hogy beállítsam (nyilván iható mindegyik, max az első 1-2 nem), de utána jönnek a finomságok :)

"... and I hope you have a great day!"

(#5717) inf3rno válasza flash- (#5711) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha sokára jön a Graef, akkor vegyél addig egy őrölt Omnia Barista Arabicat. Nincs értelme a Bosch-al szórakozni szerintem. Hacsak nincs rostád, hogy különválogasd az eltérő méretű szemcséket.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5718) pecsenye88


pecsenye88
csendes tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy honnan érdemes a kiegészítőket beszerezni? Dedica kávéfőzőhöz, ha jól látom 51mm-es tamper kell és minden egyéb. Ebay és társain látok is, itthon kevésbé. Van jól bevált itthoni áruház, vagy marad a külföld? Köszönöm szépen!

(#5719) sz.zs. válasza pecsenye88 (#5718) üzenetére


sz.zs.
senior tag

[link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#5720) inf3rno válasza pecsenye88 (#5718) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én aliról rendeltem ilyet: [link] Talán januárra megjön, kíváncsi vagyok. Amúgy érdekes, hogy mindenhol máshol kell pin kód és sms kód a kártyás fizetéshez kivéve náluk.

Buliban hasznos! =]

(#5721) RetepNyaraB válasza inf3rno (#5720) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem kell pin, cserébe egyenest megy Hszi Csin Pingnek dédapádig visszamenőleg minden adatod 🤣

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5722) inf3rno válasza RetepNyaraB (#5721) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ebayen meg az NSA-nek, szóval kb. tökmindegy.

Buliban hasznos! =]

(#5723) viktorhu válasza inf3rno (#5720) üzenetére


viktorhu
veterán

EU-n belül kell.

(#5724) koxkids válasza sz.zs. (#5719) üzenetére


koxkids
őstag

Ezek a szűrők mennyivel jobb darabok mint Aliról rendelt példányok?
Finomabb, precízebb a kialakítás?

(#5725) sz.zs. válasza koxkids (#5724) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Fogalmam sincs.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#5726) pecsenye88 válasza sz.zs. (#5719) üzenetére


pecsenye88
csendes tag

Köszönöm megnéztem, de pont 51mm-es distributor nincs. Minden méretbe van, de 51-es nincs. Ha jól tudom Dedica-hoz meg az kellene.

(#5727) Osynho válasza pecsenye88 (#5726) üzenetére


Osynho
addikt

Tök jól el lehet lenni disztribútór nélkül is, főleg nyomásfokozós karhoz felesleges. :)

(#5728) looser válasza Osynho (#5727) üzenetére


looser
addikt

Szerintem pedig érdemes az aktuális vasból a legtöbbet kihozni. Értem az álláspontodat, magam sem mentem el messzire a kis Delonghival (kiszedtem a nyomásfokozót :) ) de ugye ez csak amolyan habképző izé ezeken a főzőkön, az őrlemény minél megfelelőbb kivonatolása viszont alapvető. Épp ezért - továbbra is csak szerintem - még a wdt is ajánlott bármilyen egyszerű főzőhöz, hogy közelítsünk a jobb felé. Szvsz (csak mert 20 éve nem láttam leírva :) )

Szerk.: Elhoztam nemrég maross topictárstól az El Salvador Las Mercedes SL28-at, rohadt kíváncsi vagyok, majd beszámolok, de ma sörözés lesz :-))

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5729) Osynho válasza looser (#5728) üzenetére


Osynho
addikt

Ez okés, csak a "mindent kihozni" a Dedicából többe kerül, mint a kávéfőző, illetve annyért kapsz már pl egy GC-t használtan. A disztribútor nélkül is lehet szép lefolyást prezentálni, még naked karral is, nem gondolom, hogy elengedhetetlen kelléke egy Dedicának. :). A wdt pedig egy parafadugó és pár tű. :DDD

"de ugye ez csak amolyan habképző izé ezeken a főzőkön, az őrlemény minél megfelelőbb kivonatolása viszont alapvető"

A nyomásfokozó használatával hogy tudod belőni az adott kávéhoz az őrlés finomságát? Mivel nem a kávé tömítésével áll fel a nyomás, nem hiszem, hogy lehetséges az ideális pogácsa létrehozása, így a kivonatolás megfelelősége is kérdéses. Illetve tamperelve le is fullad szegény gép.

[ Szerkesztve ]

(#5730) RetepNyaraB válasza pecsenye88 (#5726) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

#Felejcsedela disztri izét (mondom úgy hogy nekem van egy elég drága tadamm). Drágább a leves, mint a hús. Csinálsz wdt-t dugó+tű és az meglehetősen jól kiváltja, a dedicán mindenképp.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5731) iatti válasza RetepNyaraB (#5730) üzenetére


iatti
aktív tag

nálam egy dundi pezsgős dugó, meg 3-4 fogpiszkáló.

(#5732) w.miki


w.miki
veterán

Nem értünk a kávéhoz.
Szüleim ilyen retro kávéfőzőben főztek kávét, de elkezdte ereszteni a vizet.
Lecserélték egy kotyogós kávéfőzőre. De azt mondják, ebben nem olyan finom a kávé.
Szerintetek, ha lecserélném másik kotyogósra, azzal finomabb kávét kapnának?
És melyikre? 2, vagy 4 személyes legyen?
2-en szoktak reggel kávézni általában, de néha jön vendég, akkor kap ő is.
Én a Bialetti Venus kotyogós kávéfőző-t néztem ki.
De a Bialetti Moka Express-ről is jók a vélemények.
Mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#5733) konzumpro válasza w.miki (#5732) üzenetére


konzumpro
senior tag

A 4-es Moka Express lehet hogy már megközelíti a 4-es Expressz adagját. De miért nem vesztek olyan Retro Expresszt, ha azzal finom volt a kávé? Minden kotyogósnak más a geometriája, még a Moka Express-en belül is méretenként más az íze a főzetnek.

(#5734) waxos válasza pecsenye88 (#5726) üzenetére


waxos
csendes tag

Nálam is volt egy ideig disztribútor, de nem éreztem, hogy megváltaná a világot. Sem a GC-nél, sem a QM-nél. Nem tudom milyen kiegészítőket vettél már, de egy jó kávéhoz közel sem kell belőlük annyi, mint a gyártók vagy kereskedők hirdetik. Én is sok mindent vettem az évek alatt, de jó részük már rég a fiókban pihen.

(#5735) koxx válasza waxos (#5734) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem mindegy milyen disztri, a mottáé az konkrétan rosszabb mintha nem használnál semmit.

(#5736) looser válasza Osynho (#5729) üzenetére


looser
addikt

"A nyomásfokozó használatával hogy tudod belőni az adott kávéhoz az őrlés finomságát? Mivel nem a kávé tömítésével áll fel a nyomás, nem hiszem, hogy lehetséges az ideális pogácsa létrehozása, így a kivonatolás megfelelősége is kérdéses. Illetve tamperelve le is fullad szegény gép."

Az első mondatot nem egészen értem, mivel ugye nincs más szerepe az ilyen szűrőnek és karkialakításnak (röfi) mint hogy felhabosítja a - szinte bármilyen finomságú - őrleményt. Ez ugyanaz a gyorsan múló hab, mint a Brikka esetén. A habot a minél frissebb kávé garantálja megfelelő főzés esetén, ami persze típusonként és pörkölési szinttől, de még a kimenő víz hőmérsékletétől függően is változhat. A szemcseméret variálásával ugyanúgy változtatható a kivonatolás, épp ezért ajánljuk a köves őrlőket még ezekhez az egyszerű 15 baros gépekhez is. Szerintem egy nyitott kar, disztribútor (de akár a tűpárna), megfelelő tamper nem nagy beruházás egy eleve 50e Ft körüli géphez.

Közben kerestem egy videót, ezen a user épp egy Dedica-n demonstrálja a két megoldás közti különbséget. Ránézésre elég meggyőző, talán a kérdező hölgyet is meggyőzi egy nyitott szűrőkar hasznosságáról :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5737) waxos válasza koxx (#5735) üzenetére


waxos
csendes tag

Nem motta volt, hanem egy jóval drágább másik típus. Nagyon szép, nagyon minőségi darab, de NEKEM nem adott hozzá semmi pluszt az ízhez. A maroktampernek sokkal több értelmét látom, bár nem tudom, hogy abból van-e 51mm-es.

(#5738) Osynho válasza looser (#5736) üzenetére


Osynho
addikt

A nyomásfokozós kialakításnak elsősorban a nyomás fokozása a feladata, bármilyen (akár előre őlrölt) kávé használatakor. :) Tehát kényszermegoldás, kompromisszum. Igen, a kávé is habosabb lesz, mivel a kis lukon nagy nyomással átvergődik szegény kávé, de ez ugye nem a hagyományos értelemben vett crema. A habot valóban a minél frissebb kávé garantálja (nyilván a kezdeti pihentetést érdemes betartani), de ezen kívül a presszó elkészítéséhez lényeges, hogy maga a kávé tömörítsen, a kávé ideális őrlése adja meg a lefolyás hosszát, ezzel szabályozva a kivonatolást. Persze, hogy más lesz egy nyomásfokozós karral elkészített kávé íze, ha különböző beállításokkal őrli az ember, de a nyomásfokozó állítja elő nyomást, nem pedig a kávé. Pont ezt mutatja be a linkelt videó is.

(#5739) pecsenye88


pecsenye88
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, nem is valaki hozzászólására reagálnék, hanem úgy általában. Nos, mint írtam én az abszolút kezdő kategória vagyok. A disztribútort azért gondoltam megvásárolni, hogy segítsen főleg az elején. Na meg, ha már szerzek némi gyakorlatot, akkor mindenképp ki szeretném majd próbálni a bottomless portafiltert is és ahogy láttam, oda különösen szükség van gyakorlatra. Lehet, hogy néhány hónap után el tudom hagyni, de az elején például egy dosing cup-ot is vásárolnék. Persze az itteni gyakorlottabb kollégáknak felesleges. :) Igen, ahogy látom ez az 51mm problémás, valószínűleg külföldi rendelés lesz belőle. Az, hogy azokon belül kire kell figyelni, azt végképp nem tudom. Tehát például, hogy milyen legyen a distributor. Mindent olvasok, mert nagyon sok infót kezdtem el begyűjteni a témáról, szóval nekem minden hasznos, amit írtok. Igen, első körben csak egy Dedica azért, mert őszintén szólva a kezdetekhez, kipróbáláshoz nem költenék mindenre egy vagyont. Ha majd megy és tetszik a dolog, akkor nincs akadálya. Ahogy külföldi videókban láttam azért a Dedica nem annyira borzasztóan rossz, ár-érték arányban pedig ajánlottnak láttam. De aztán ennyit is tudok róla.

(#5740) koxx válasza pecsenye88 (#5739) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tadamm 51,5-es disztribútor [link]

(#5741) pecsenye88 válasza koxx (#5740) üzenetére


pecsenye88
csendes tag

Lehet bárgyú a kérdés, de a Dedica ha 51mm-es akkor nem 51-es kell? 51,5 a jó?

(#5742) Silent77 válasza koxx (#5740) üzenetére


Silent77
veterán

10% kupon.
MAGYARBOLRENDELEK10
Többször használható, minden termékre.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#5743) looser válasza Osynho (#5738) üzenetére


looser
addikt

Szerintem ugyanarra gondolunk, csak más megközelítésben. Nem mondom, hogy a nyomásfokozós szűrőnek csak a crema előállítása lenne az egyetlen feladata, valóban ellenállást fejt ki a töredéke mennyiságű lyukkal egy normál szűrő ellenében. Így a bármilyen őrlemény (propelleres, előre darált) is valamennyire elfogadható eredményt adhat, de hogy a kávépoginak ne legyen szerepe az ellenállásban (ha jól értem, ezt állítod) azt egyszerűen nem tudom elfogadni. A víz útjának láncolatában a bojlertől a csészéig minden szerepet játszik, a pumpától a kávépogácsán és felsőszűrőn át a karba helyezett szűrőig. Tehát az álláspontom az, hogy akár nyomásfokozós, akár normál szűrőt használ, az őrlemény finomsága alapvetően meghatározza az elkészült italt. Persze, befulladhat ugyanannál az őrlőbeállításnál a két szűrő, de egyszerűen az őrlőt kell hozzáállítani a nyomásfokozóshoz a jobb kihozatalhoz. Még ha a végén csak azon a pár lyukon is megy keresztül a kávé a többszázhoz képest, a víz előtte megtett útja a kávépogin át esszenciális.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5744) konzumpro válasza pecsenye88 (#5741) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem bergyú a kérdés, kosárfüggő, nálam 58,5 ami már működőképes a gyárival szemben, ami 58-as és lötyög, emiatt peremet présel a kávépogácsára, amitől csatornásodásra lesz hajlamos. 58,7 lenne a tökéletes, de az nem férne bele az IMS Single kosárba, amit tervezek beszerezni.
Szóval az a biztos, ha megméred a kosarat tolómérővel, hogy mekkora fér bele.

(#5745) konzumpro válasza looser (#5743) üzenetére


konzumpro
senior tag

Az automatáknál a nyomásviszonyok stabilizálhatóak egy nyomásfokozóval, ha megvan a megfelelő lefolyás és főzési idő, csak azt a szemcseméretet kell eltalálni, ahol a legideálisabb a kioldódás az adott őrlővel, a lehető legfinomabb őrlemény, keserű mellékíz nélkül. Utána megint lehet állítgatni a nyomást és ha eltűnik a túl lassú főzés miatti fanyarság, akkor már csak a főzet hosszával kell játszani hogy meglegyen az optimális főzet.
Itt nem annyira játszik szerepet az előkészítés, mert egy rugós dugattyú végzi a tamperelést a főzőhengerben, igazából annyira nem számít ennek a kialakítása, hogy pl. a Jurákban egy ponton támadja a víz a pogácsát, míg karos gépeknél gondosan ügyelnek arra hogy egyenletes eloszlású esőztető rendszerként működjön a felsőszűrő.

(#5746) Osynho válasza looser (#5743) üzenetére


Osynho
addikt

"(kiszedtem a nyomásfokozót ) de ugye ez csak amolyan habképző izé ezeken a főzőkön"

"Az első mondatot nem egészen értem, mivel ugye nincs más szerepe az ilyen szűrőnek és karkialakításnak (röfi) mint hogy felhabosítja a - szinte bármilyen finomságú - őrleményt"

Én ezekre reagáltam elsősorban.

Már hogy ne lenne szerepe a kávénak a tömítést tekintve? :) Sose állítottam az ellenkezőjét. Simán lefullad a Dedica, ha jól lenyomkodja valaki a kávét. Az általad linkelt videóban is van erre vonatkozó megjegyzés. Én csak annyit állítottam, hogy a presszó egyik alapja, hogy a kávé maga tömörít, ennek őrlése, előkészítése, tamperelése, a megfelelő hőmérséklet és egyéb tényezők adják a jó végeredményt. Onnatól, hogy nyomásfokozós a kar, nem lesz optimális a kávé kivonatolása. Tehát vagy nyomásfokozós kar és kompromisszum, vagy hagyományos szűrő és pontos őrlés, mérés, előkészítés, tamperelés -> ideális esetben jobb kávé. Nyomásfokozós karban is lehet pepecselni, de mivel nyomásfokozós, nincs rajta akkora hangsúly, mint pl egy naked karnál, ahol összefröcsköli a konyhát és 8 másodperc alatt átzubog a víz, ha rosszul csinálsz valamit. A nyomásfokozós kar olyan, mint egy automata. Mindig tud egy korrekt, iható kávét, de igazán jó sose lesz.

"A víz útjának láncolatában a bojlertől a csészéig minden szerepet játszik, a pumpától a kávépogácsán és felsőszűrőn át a karba helyezett szűrőig."

Így van. Pl a hőstabilitás, vízterítés is befolyásolja, amiben pedig egy komolyabb gép más szintet fog képviselni. Vagy pl a víz. Tehát minden. :)

[ Szerkesztve ]

(#5747) bbuffy válasza Osynho (#5727) üzenetére


bbuffy
senior tag

Semennyire nem fontos kb.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#5748) looser válasza Osynho (#5746) üzenetére


looser
addikt

Ez így kerek, köszönöm :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5749) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Belefogtam egy GC felújításába. Amire gondoltam, hogy mindenképpen kicserélem azok a: tömítések, szűrők, vízpumpa, gőzkar. Később egy PID és egy nyomásmérő beépítése kerül sorra. A expolygon webshopjában több vízpumpa is van melyik lenne jó a GC-hez?

(#5750) sz.zs. válasza Zaji (#5749) üzenetére


sz.zs.
senior tag

[link] ő az.
Na nyomásmérőnek véleményem szerint csak akkor van értelme, hogyha kávékészítés közben egy dimmerrel szeretned állítgatni is a nyomást.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.