Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem

Hozzászólások

(#7601) djgeg válasza tomrRRR (#7600) üzenetére


djgeg
őstag

Árbitrázs inkább akkor lenne, ha feladat nem arról szólna, hogy fél az ár csökkenésétől, hanem, hogy tudja, hogy itt meg itt ennyi a fenyő ezért gyorsan eladja és ott vagy akkor vesz. Max az kavarhatna be, hogy azért azt lehet előre látni, hogy dec 24 ke után már olcsóbb lesz a fenyő, hiszen nem lesz szezonja, viszont nem lehet biztosan tudni mennyivel és mikor megy le az ára.

Mivel itt nem tud biztosat és "fél" így ez fedezeti ügylet. Megérni meg megérte neki 40 USD vel kevesebbért vett végül úgy, hogy az előző ügyletből -10 el szált ki. 30 USD-ét nyert ezzel a lépéssel. Persze azon a ponton.
Amúgy, hogy jön ez a topichoz? :D

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7602) Jhonny06 válasza tomrRRR (#7600) üzenetére


Jhonny06
veterán

rossz topic

(#7603) Tapsi válasza tomrRRR (#7600) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez nem arbitrázs, de fedezeti ügyletnek is igencsak furcsa.

Arbitrázst amúgy könnyű kiszúrni: az olyan ügylet, amelyen nem veszíthetsz, de lehet, hogy nyersz.

Lenne egy kérdésem fedezeti ügylet, vagy arbitrázs lenne?

Ez szerepel a feladat kiírásánál, vagy csak te gondolod, hogy ez a 2 lehet?

[ Szerkesztve ]

(#7604) OPiiPO válasza tomrRRR (#7600) üzenetére


OPiiPO
addikt

milyen vizsgán buktál meg ennyire durván és melyik felsőoktatási intézményben? ;] :P ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7605) azbest válasza OPiiPO (#7604) üzenetére


azbest
félisten

lehet csak fenyőfaárus és nem tudja, hogy meglopják az alkalmazottak, vagy hülyeséget csinált :DDD

(#7606) EQMontoya válasza azbest (#7605) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itthon leginkább a fenyőfaárús alkalmazottai nem tudják, hogy az elseje és tizedike között az ő előző havi bérük a fedezet. :D

Same rules apply!

(#7607) chabeee válasza Jhonny06 (#7566) üzenetére


chabeee
tag

Most akkor beszóltál a gazdinfósoknak félbehagyott diplomával? :D :))

[ Szerkesztve ]

(#7608) szerenkemnek válasza kexksz (#7565) üzenetére


szerenkemnek
csendes tag

Köszi, rendes vagy! Így legalább van egy fajta kiindulási pontom. :)

(#7609) kexksz válasza chabeee (#7607) üzenetére


kexksz
addikt

Gazdinforol alapvetoen nem szoftverfejlesztonek mennek az emberek es kisebb aranyban tanulnak ahhoz relevans dolgokat is a szakon.

(#7610) chabeee válasza kexksz (#7609) üzenetére


chabeee
tag

bme gazdinforól azt hallottam, hogy nem igen tanulnak programozást. De vannak olyan sulik, ahol komolyabban veszik. :) Igazából csak meg akartam védeni azokat, akik gazdinfon végeztek, mert szerintem semmivel sem kevesebbek mint egy műinfós :)

[ Szerkesztve ]

(#7611) tboy93 válasza chabeee (#7610) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hat a gazdinfo nem egy jol eltalalt szak. Se nem lesz beloled jo gazdasagi szakember, se nem leszel jo programtervezo / fejleszto :( Nekem BGE gazdinforol es BCE gazdinforol van tobb ismerosom, a hallottak alapjan engem nem vett meg a szak.

[ Szerkesztve ]

(#7612) djgeg válasza tboy93 (#7611) üzenetére


djgeg
őstag

BA, PM, Product Owner/Manager -nek pénzügyi területen viszont egész jó egy Gazdinfó.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7613) Tapsi válasza tboy93 (#7611) üzenetére


Tapsi
addikt

Jelenleg az egyik legpiacképesebb diploma a gazdinfó.

Jó programtervező pedig mérnökinfóval sem leszel, azt úgyis a hobbiprojektjeid közben tanulod meg. Egyébként vicces, hogy általában mindenki szidalmazza a hazai IT oktatást, viszont amikor más szakokat kell leköpködni, akkor rögtön előbújik a büszke MÉRNÖK a népből. Röhej.

(#7614) EQMontoya válasza Tapsi (#7613) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sajnos nagy +1 a második részére. :(
De az a durva, hogy ez annyira része a kulturának, hogy már a gólyákba ezt verik bele gólyatáborban, és már első-másodéven lenézik a gazdászt, bölcsészt, bárkit azok, akik amúgy kb. sose végzik el a villanykart.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#7615) chabeee válasza Tapsi (#7613) üzenetére


chabeee
tag

"Jó programtervező pedig mérnökinfóval sem leszel, azt úgyis a hobbiprojektjeid közben tanulod meg. "
Ez szerintem is így van. Nem az elvégzett szak számít, hanem hogy mennyire vagy elhívatott az adott terület felé.

[ Szerkesztve ]

(#7616) D@ve89 válasza chabeee (#7610) üzenetére


D@ve89
tag

Bme gazdinfo jelen. Ez egy msc kepzes sokfele szakirannyal, speciel en pont java fejleszto lettem a vegen. Legalabb ugyanannyira lehet valaki jo/rossz fejleszto innen is, mint mashonnan. (Bsc mernokinfon halozatos szakiranyt vegeztem.)

(#7617) tboy93 válasza Tapsi (#7613) üzenetére


tboy93
nagyúr

De proginfoval remelhetoleg jo progtervezo leszek ;]

(#7618) EQMontoya válasza tboy93 (#7617) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mint a legtöbb eltén végzett. Elméletletben jó szoftvert tervez. :D

Same rules apply!

(#7619) tboy93 válasza EQMontoya (#7618) üzenetére


tboy93
nagyúr

:D

(#7620) Ursache válasza EQMontoya (#7618) üzenetére


Ursache
senior tag

mivanmivanmivan? ;]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7621) OPiiPO válasza EQMontoya (#7618) üzenetére


OPiiPO
addikt

beszóóóótááál? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#7622) Mercutio_ válasza OPiiPO (#7621) üzenetére


Mercutio_
félisten

Akasztják a trollt?:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7623) amargo válasza EQMontoya (#7618) üzenetére


amargo
addikt

Az évfolyamtársaim nagyrésze csapni való fejlesztő volt, de több jó matekos volt, elte-n a matekot nyomtatják a mai napig..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#7624) 66zio válasza amargo (#7623) üzenetére


66zio
aktív tag

Van olyan hely ahol nem? (Komoly kérdés)

(#7625) Tapsi válasza 66zio (#7624) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem tudnék ilyet mondani, bár a másik véglet sem tetszene. Ez ugye mérnökképzés, nem pedig programozó gyorstalpaló. Az biztos, hogy most túl van tolva ez a része a gyakorlat rovására, ezen sürgősen változtatni kéne. Többek között ezért is szimpatikus nekem a gazdinfó, bár nem ott végeztem. Ismerősök tanultak ott 3 félévnyi matekot, mellette objektumorientált programozást (C#), adatbázisokat, menedzsmentet, pénzügyet, közgázt. Ezzel gyakorlatilag bárhol elhelyezkedhetnek az iparban akár fejlesztőként, akár IT-közgazdászként, BA-ként, stb.

(#7626) Jhonny06

Ez személyes tapasztalat? Csak mert NIK-es ismerőseim erősen szívnak a rengeteg matekkal.

[ Szerkesztve ]

(#7626) Jhonny06 válasza 66zio (#7624) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az OE pl. elég gyakorlat-orientált.

(#7627) EQMontoya válasza Jhonny06 (#7626) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az OE nevetséges.

Same rules apply!

(#7628) tboy93 válasza Tapsi (#7625) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nekem OE gepesz karra jart haver, az ottani matek az IK-shoz kepest kutyafasza. 3 felev utan atjott gepeszrol ELTE proginfre, mig az OE-n lazan abszolvalta a matekos targyakat addig itt vert hugyozik toluk, ahogy kb mindenki.

Egyszoval szerintem annyira nem hardcore az OE matek, csak a kozepiskolai matematika oktatas utan az egyetemi szinvonal sokaknal kiuti a biztit.

Szerk.: Kozepsulis matekra visszaterve, az analízis vonal alapozo targyan a matalapon ahol sima egyenletrendszerek, kis sin/cos, indukcio stb. van ami kozepsulis anyag, 50-60%-ot megvagjak :(

[ Szerkesztve ]

(#7629) Tapsi válasza tboy93 (#7628) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem a Bánkiról beszéltem, hanem a NIK-ről. Nyilván nem ELTE progmat szint, de hogy kutyafasza lenne, azt kétlem.

(#7630) Jhonny06 válasza EQMontoya (#7627) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mármint milyen szempontból? Szvsz nem rosszabb a színvonal, mint a többi nagy egyetemen. Sőt, ezt kifejezetten preferálják a cégek.

(#7631) EQMontoya válasza Tapsi (#7629) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem kutyafasza, csak úgy szar, ahogy van. Nem, ettől még nem lesz könnyű.
De könyörgöm, programozás oktatást C#-pal kezdeni? Hát jah, végülis az építészek is kezdhettek volna első féléven a Bálna üvegtetejével.
Az oktatók egy részének és a tanulmányi osztálynak a hozzáállása borzalmas, csomó elavult dolgot oktatnak, és azt is erőltetett magyarra fordítással. Láttam néhány órai jegyzetet/slideot onnan, meg tanult ott elég sok ismerős, azok alapján elég lesújtó véleményem van.

Jhonny06: Preferálják? Hol? Három nagyobb cégnél dolgoztam eddig BP-n, a fejlesztőgárda 80+%-a mindenhol Elte/BME, a maradék elosztva mondjuk Veszprém, Szeged, Debrecen, OE között.
De még interjún se nagyon látok, pedig csináltam mostanság elég sokat.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#7632) Jhonny06 válasza EQMontoya (#7631) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért, milyen programnyelvvel kéne kezdeni? Valami ősi, manapság már nem használt nyelvnek mennyivel van több értelme? Csak azért, mert a C# magas szintű, nem bonyolultabb megtanulni és nem hibás ezt oktatni először.

A preferáltat úgy értettem, hogy a BME, ELTE mellé be szokták írni harmadikként. Sőt, az előző kettőnél sokkal gyakorlatiasabb. Én meg voltam elégedve az oktatás színvonalával, nem is nagyon láttam még bárkit rosszat írni az OE-ről.

[ Szerkesztve ]

(#7633) tboy93 válasza Jhonny06 (#7632) üzenetére


tboy93
nagyúr

C++al mondjuk :) Azon keresztül sokkal tobb mindent meg lehet tanitani mint a C#-al. Joval bonyolultabb, de ha c++ "megy" utana a javahoz, c#-hoz mar csak felejteni kell.

(#7634) EQMontoya válasza Jhonny06 (#7632) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hát semmiképp nem olyannal, amiben van mondjuk GC. :)
Talán meg kellene tanulni az alapoktól programozni első 1-2 félévben, alapvető OO pradigmákkal (pl. RAII), és akkor magasabb szintű nyelvekben sem csinálna a kedves hallgató nagy zöldségeket.
De az sem ártana, ha a nagy gyakorlatias képzés végére meg tudnának írni a kedves hallgatók egy szájbab... outer joint.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#7635) Tapsi válasza tboy93 (#7633) üzenetére


Tapsi
addikt

Mondjuk ezt a nagy C# mániát én sem értem, pedig sok helyen jellemző. Vagyis értem, gondolom az MS odahatott némi pénzösszeggel az intézménynek.

Szerk: amúgy rohadtul nem vagyok programozó már évek óta, szóval csak ugatom a holdat itt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7636) tboy93 válasza Tapsi (#7635) üzenetére


tboy93
nagyúr

En epp mostansag tanulgatom, c++ es java utan elegge kezreall :K Forditva viszont eleg cumi lehet atallni.

(#7637) Jhonny06 válasza Tapsi (#7635) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem titok amúgy, hogy az OE-t erősen pénzeli a Microsoft.

EQMontoya: A Java-ban is van GC, nem tudom, hogy ettől bárki is rosszabb lenne, hogy nem lát előtte kézi memória felszabadítást. Ez tipikusan gyakorlatias dolog, amibe gyorsan bele lehet rázódni, mivel az elmélet sem túl bonyolult mögötte. Ettől még nem lesz rossz egy intézmény. A BME-nek meg az ELTE-nek is megvannak a maga hibái, ezek kiegyenlítik egymást. Erősen kétlem, hogy az egyik helyről jobb tudással jönnének ki az emberek, ha mondjuk azt feltételezzük, hogy mindenki ugyanolyan szorgalommal tanul (nem).

[ Szerkesztve ]

(#7638) djgeg válasza EQMontoya (#7631) üzenetére


djgeg
őstag

C# volt az első programnyelv amit középsuli elsőben megtanultam még a basic meg minden szar előtt :D
Igaz, önképzésben.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#7639) Lortech válasza EQMontoya (#7631) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem oké (de akkor már inkább Java :P) C#-pal kezdeni, ha van egy jó rálátással rendelkező profi oktató ( ez baromi fontos ). Teljesen jól el lehet bohóckodni console applicationnel, GC. OOP stb. ismerete nélkül. Amikor memóriafoglalás és felszabadítás a téma, akkor szépen el kell magyarázni, hogy pl. C-ben hogy van, és ehhez képest egy menedzselt környezetben hogy van. Nem olyan nagy dolgok ezek, normális bevinfón, architektúrákon, esetleg asm-en már az alapjait meg kell tanulják. Részese voltam olyan évfolyamnak, akinek kb. fele-kétharmada nem programozott korábban, és C#-pal kezdett, és egész sikeres évfolyam volt, előtte C volt az első nyelv. Volt idő, mikor a NIK-en Turbo Pascallal kezdtek, na annak milyen sok értelme volt, 2007-ben.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#7640) EQMontoya válasza Lortech (#7639) üzenetére


EQMontoya
veterán

Valahogy még nem találkoztam OE-n végzett C++ fejlesztővel.
Ebből azért nekem következik, hogy a fordított irány (C, C++ kezdés, majd managelt nyelvek) egy járható irány, visszafelé meg nem.

Same rules apply!

(#7641) mobal válasza EQMontoya (#7631) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Én a C#-ot pont jó választásnak tartom. Ezzel kell kezdeni, ha valakivel meg akarod szerettetni a programozást (szerintem).

Az persze más kérdés (legalábbis én ezt tapasztaltam), hogy máshoz nem fognak érteni 0day csak a C#-hoz.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7642) emvy válasza mobal (#7641) üzenetére


emvy
nagyúr

Raadasul a C# nem egy elcseszett nyelv, mint a C++. (En szeretem a C++-t bizonyos szempontbol, de tanulni rajta .. remes, szerintem.)

while (!sleep) sheep++;

(#7643) mobal válasza emvy (#7642) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

C# szerethető. A másik amit nem szeretek, mikor valaki magát .net fejlesztőnek nevezi. Akkor máshoz nem ért vagy már nem is akar? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7644) Kukipapa_rr válasza mobal (#7643) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

"A másik amit nem szeretek, mikor valaki magát .net fejlesztőnek nevezi. Akkor máshoz nem ért vagy már nem is akar?"

A .NET egy platform, nemcsak a C# nyelv (pl. a .NET része a XAML is). Ráadásul többféle nyelvet is használhatsz hozzá, más kérdés, hogy a C# a legelterjedtebb.

Az alap C# nyelv elsajátítása szvsz pár hónap, a hozzátartozó platformé viszont több év. Ezért teljes mértékben van ennek létjogosultsága.

Ezenkívül attól, hogy valaki mondjuk .NET fejlesztő, miért ne érthetne máshoz is? Mi köze a kettőnek egymáshoz?

(#7645) Lortech válasza EQMontoya (#7640) üzenetére


Lortech
addikt

Ez már nem teljesen a "jó-e az xy nyelv első nyelvnek" kérdéskör. Ha végig C#-ot erőltetik a prog 1..x-en, és a nem prog tárgyak beadandóit is ebben várják, és a C++ csak valami választhatóként kerül elő, akkor a munkaerőpiacra kerülve is C# felé próbál elkelyezkedni inkább a pályakezdő, amihez jobban ért, amivel több esélye van. Azt nem tudom, hogy mi volna, ha kezdene valaki C#-pal prog1-2-t, majd még kötelezően ráerőltetnének mondjuk legalább 4 félév C++-t, gondolom, C++ fejlesztő lenne belőle - persze a példának értelme nem sok van.
Igazából oktatni kéne legalább 5 nyelvet, amivel a különböző paradigmák jól szemléltethetőek, és legalább egyet ezek közül mélyebben, ugyanakkor ennyi idő alatt ennyi nyelvben nehéz lenne értelmes tudást felszedni (kezdőként), és talán egyikben sem tudna dolgozni, mire pályakezdőként elhelyezkedne.
Nekem egyébként nem az következik az állításból, amit mondasz, hanem az, hogy minek akarna C vagy C++ fejlesztő lenni, ha C#-pal már barátságba került. Ez az átlag, aki pedig annak ellenére inkább C++-ozna, hogy C#-ot erőltetik az egyetemen, az úgyis megtanulja a C++-t.
C-t és C++-t nem helyezném egymás mellé tanulás szempontjából. Nem gondolom egyébként, hogy C>C++ könnyebb, vagy előnyösebb, mint C# > C++, az OOP-t nem biztos, hogy C++-on a legegyszerűbb felszívni. :) C# > C irány más kérdés, szerintem azért sem népszerű (gyakori), mert aki hozzászokott a kényelemhez, az nehezen mond le róla.
Egyébként szomorú, ha ez a kérdés nem szakmai alapon dől el az egyetemeken, hanem az alapján, hogy melyik multi szponzorolja az egyetemet, vagy épp melyik nyelvhez van már jól bejáratott tanterv, oktató, oktatási anyag, stb.
Tanítanak bárhol rubyt, pythont, urambocsá javascriptet első vagy "fő" nyelvként?

Thank you to god for making me an atheist

(#7646) tboy93 válasza Lortech (#7645) üzenetére


tboy93
nagyúr

Fo nyelvkent nem, de amugy a tanterv resze nalunk a python es a ruby, tovabba powershell meg a linuxos shell scriptek is. Tovabba ezen kivul c++ es java a ket legtobbet oktatott nyelv az IKn. Valaszthatot is kell csinalj parat, en delphit, javascriptet, phpt tanultam szabvalkent. De asszem c# is lesz a tantervben valamelyik kesobbi kurzus folyaman.

[ Szerkesztve ]

(#7647) -v-


-v-
addikt

Egyébként ilyen MIT-ról, meg hasonló nagy nevű egyetemek mérnökinfó/IT szakáról nincs valakinek első kézből infója, ott miket tanítanak, meg mi a tanterv? Kíváncsi lennék, próbálok most guglizgatni.

[ Szerkesztve ]

(#7648) axioma válasza mobal (#7641) üzenetére


axioma
veterán

Huhh, azert most egy kicsit meredeket mondtal.
Odamegy evente 100+ hallgato, konkretan szoftverfejleszto-jelolt. Hogy jon itt kepbe a programozas _megszerettetese_? Ezek mar deklarative a programozast szakmaul valasztottak! En pont negativnak tartom ilyen esetben az alapok nelkuli konnyebb utat. Bar ha a piacnak van igenye a szuk keresztmetszetben kodot irni tudo emberekre is, akkor hajra...

[ Szerkesztve ]

(#7649) tboy93 válasza axioma (#7648) üzenetére


tboy93
nagyúr

"En pont negativnak tartom ilyen esetben az alapok nelkuli konnyebb utat."

+1

(#7650) EQMontoya válasza Lortech (#7645) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tanítanak bárhol rubyt, pythont, urambocsá javascriptet első vagy "fő" nyelvként?

Szerintem nem, pedig a python egész barátságos oktatónyelv, én is támogatnám.
A JS szerintem erre durva, legalábbis ami ott polimorfizmus szintjén megy, meg hogy mi is a this, az egy elég elvarázsolt móka, szerintem nem kezdőnyelv.

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Gazdaság, jog  »  Jövedelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.