Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Parci válasza sutszi (#9550) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyetértek, ne hidd, hogy nem hisztizünk az ügynökségeknél. csak az a helyzet, hogy ennél többet nem tudunk tenni, mi is ki vagyunk szolgáltatva nekik valahol, amivel (tisztelet a kivételnek) baromira szeretnek is visszaélni. szűkül a reklámpiac (esik a display, mert erősödik a keresőmarketing, azaz a facebook és a google), miközben egyre több a szereplő, a "szokásos" konszolidációs időszak van az online médiában is, és hát a bloggerpistik állnak nyerésre, akiknek tök jól jön havi 25e ft google adsense pénz, mert amúgy is ingyen csinálják az egészet valami free felületen.

érthető módon mi nem szeretnék eljutni ide. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9552) kraftxld válasza Parci (#9547) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bocsi, amíg valami szignifikánsan befolyásolja a gépem teljesítményét / böngészési élményt addig az kegyetlenül ki lesz tiltva.
Pár éve kérjük a reklámmentességet havi/éves díjért cserébe, de ez ügyben se történt előrelépés. V.ö: zeneipar és könyvipar mostanában vs felhasználói igények.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9553) Parci válasza kraftxld (#9552) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most már aktívan dolgozunk rajta. ha belépsz, egy rossz szavam sem lesz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9555) kraftxld válasza Parci (#9553) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vendégem vagy egy 12-es karton Új-Zélandi borra ha nem leszek benne az elsők között aki fizet a reklámmentességért :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9556) Parci válasza kraftxld (#9555) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

deal :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9557) Chamea2 válasza Parci (#9549) üzenetére


Chamea2
tag

Igen, meg el kellene gondolkozni a gépnek a fejlesztésén meg a start menü áttetszőségét illetve a munkaasztal csilivilijét előidéző program tiltásán, egyébként az előbb említett program is fogja a gépet, én azért vertem le, mint vak a poharat. Reklámok megjelenítése rossz gépen vagy helytelen konfiguráció(illetve legtöbbször vírusok) miatt akasztja a gépet. Tapasztalataim szerint az ilyen gépeken minimum 5 trójai meg 60 féle kémprogram megvan. Mikor jött valaki még régen(mikor segítségért cserébe gépeket javítottam), hogy tiltsam le a reklámokat, mert lassan jött be, minden esetben minimum 60 valamiféle trójai féleség volt rajta(és nem ám vírusirtóval szedtem le őket mivel sajnos a trójaiak(köztük nagy halom downloader is) 80%át általában fel sem ismerte akkor a legtöbb ingyenes/fizetős vírusirtó sem(a crackelt aztán meg főleg nem, még annyit sem, mint a sima ingyenes, mivel az kód után húzza be a megfelelő víruslistát)). Nem tudom, hogy most hogy van, de szerintem a vírusok megírója most is egy halom lépéssel előbb jár, mint az irtó programok fejlesztői.

Érdekes, nálam elég régi, DDR1-es, 2,2 GHZ-s alaplap van régi IDE-s winchesterrel és abszolút semmi gondom nincs az oldallal. Én mondjuk karban is tartom a gépet rendesen illetve nem telepítek rá mindent, ami a kezem ügyébe kerül.

(#9558) sutszi válasza Chamea2 (#9557) üzenetére


sutszi
veterán

Biztos a trójai hazudja azt a process explolernek meg a chrome feladathezelőjének, hogy 70%-os terhelést kap a processzor egyetlen laptól ami flash alapú reklámot futtat... :U

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9559) Pista0001 válasza Chamea2 (#9557) üzenetére


Pista0001
addikt

Mivel ezt a kisebb lavinàt én indìtottam el, ùgy érzem erre a hozzàszòlàsra azért vàlaszolnom kell. 2 hònapja költöztem külföldre, az otthoni asztali gépemet hàz és monitor nélkül tudtam kihozni (viva mini-ITX), ezért amìg legalàbb monitort nem szerzek azt nem tudom hasznàlni. Maradt a kedvesem netbookja (N450 + 1 GB ram), meg egy 6 éves HP laptop (Turion 1.8 GHz + 1 GB ram) ami egy ismerôs tartalék gépe, rendbeszedésért cserébe hasznàlhatom amìg a sajàtom nem tud csatasorba àllni. Ezek mellett a PH! olvasàsi szokàsom is megmaradt, miszerint külön fülön megnyitom a még olvasatlan hìreket, és utàna àllok neki olvasgatni. Namàrmost 2 fül esetén még nincs gond, 5-6 fül felett viszont masszìvan megàljt parancsol a vasnak, kicsit utàna néztem a dolognak és ràjöttem hogy a Vodafone reklàm és a kevés memòria lehet a ludas, ezért kérdeztem meg hogy lehet-e a reklàmmal kezdeni valamit. A kommentekbôl kiderül hogy semmit, készen kapja a staff, tehàt vàltoztattam a böngészési szokàsaimon és egyszerre csak max 2 fülön nyitok meg hìreket. Nincs globàlis összeesküvés és tròjaiak sem szipolyozzàk az adataimat (a HP friss telepìtés, a pàrom gépét meg eddig is karbantartottam), egyszerên csak a szokàsaim és a rendelkezésre àllò technika közti igen kényes egyensùly borult fel. Ja, és az AERO sem fut, mert valamiért nem sikerült a Catalystot telepìtenem a HP-n :( Ennyi. Nem feltétlenül kell mindenkit hülyének/nemtörôdömnek/dilettànsnak (a nemkìvànt rész törlendô) nézni. Béke :)

Ja és gépet sem pont a reklàmok vagy az én szokàsaim miatt fogok fejleszteni, fôleg nem olyan gépeket amik nem az enyémek/amik tulajdonosainak a szokàsai nem indokoljàk (nemkìvànt rész...).

(#9560) Parci válasza Pista0001 (#9559) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gondolom egy hetes megrendelés a vodafone, utána ez a probléma megoldódik. persze majd jön helyette más idővel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9561) Pista0001 válasza Parci (#9560) üzenetére


Pista0001
addikt

Màr egészen megszoktam a max 2 füles megoldàst, ùgyhogy jöhet "bàrmi". :)

(#9562) Chamea2 válasza Pista0001 (#9559) üzenetére


Chamea2
tag

Nem, nálam is van több ablak is megnyitva, ugyanazokkal a reklámokkal és nincs probléma. Nem nézek én senkit sem hülyének, de sajnos az ilyen rejtett kis programocskák és az XP helytelen beállítása szokta okozni a bajt. Korábban én is 256 MB DDR1-es RAM-al dolgoztam és azzal sem volt gond. Főként az XP-n rendszer -> teljesítmény ablakot nézném meg és ott mindegyiknél szinte kiszedve a pipa(kivéve a témáknál, ha nagyon szeretné). Sokszor segít megoldani a gondot.

(#9563) Pista0001 válasza Chamea2 (#9562) üzenetére


Pista0001
addikt

...10

[ Szerkesztve ]

(#9564) Chamea2 válasza Pista0001 (#9563) üzenetére


Chamea2
tag

Jahh igen, a szolgáltatásokat lehagytam: ilyen indexelő meg egyéb szolgáltatás(amelyikre egy átlag felhasználónak olyan nagyon nincs szüksége) nyugodtan lehet tiltani.

(#9565) blueMerle


blueMerle
veterán

Elnézést a zavarásért, de ugye ez csak valami hiba, hogy egy EGÉSZ oldalnyi hirdetés van a cikkeknél? Ez ugye nem szándékos? :F

(#9566) Parci válasza blueMerle (#9565) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, ez bug, intézem, thx.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9567) Chosen


Chosen
addikt

Csak nálam halt le a Hardverapró?

(#9568) csucsbicep válasza Chosen (#9567) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nem.

(#9569) littlelion21 válasza csucsbicep (#9568) üzenetére


littlelion21
addikt

Szintén.

(#9570) Studiossrác válasza Chosen (#9567) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Pont ezt a kérdést szerettem volna én is feltenni, nálam sem megy :W

(#9571) szab.tam


szab.tam
nagyúr

talán megint kezdik az átállás mókát? :(((

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#9572) Parci válasza szab.tam (#9571) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

előbb-utóbb természetesen át fogunk állni, ami biztosan jár majd leállásokkal. de nem most.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9573) Ndruu válasza szab.tam (#9571) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem. Szolgáltató hiba lehet, mert nálam teljesen jól működik az apró (gyorsabb, mint valaha). [DIGI kábel]

Harrrr!!!!

(#9574) joecontra válasza Chosen (#9567) üzenetére


joecontra
addikt

Nálam is, még most is.

Üdv,
J

(#9575) jani1973 válasza joecontra (#9574) üzenetére


jani1973
tag

A fórum jó de az Apróhirdetések halott nekem is . :W

(#9576) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Biztos,hogy nem szolgáltatói hiba. :(
Nálam sem megy (Vodafone) :F

(#9577) Parci válasza gyuri2008 (#9576) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért biztos? honnan tudod?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9578) #92942848


#92942848
törölt tag

érdekes...

btw nalam se megy hapro.

(#9579) gyuri2008 válasza Parci (#9577) üzenetére


gyuri2008
veterán

Nálam sem megy (Vodafone) :F
Sem a céges neten.

(#9580) Studiossrác válasza Parci (#9577) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Vodafone mobilinternetről, illetve invitel adsl-ről sem megy nálam

(#9581) Parci válasza gyuri2008 (#9579) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

értem, hogy nem megy nálad, de ebből miért következik, hogy, idézlek, biztos hogy nem szolgáltatói hiba? lehet, hogy lehalt egy router vagy switch nálunk, máshol stb.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9582) Tim82 válasza Studiossrác (#9580) üzenetére


Tim82
nagyúr

Telenor-os mobilnet + munkahelyi netről szintén nem. (Az utóbbi DNS-szerver hibára hivatkozik.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9583) Chosen válasza Studiossrác (#9580) üzenetére


Chosen
addikt

Nálam T-Home kábelnetről nem megy.

(#9584) HartgeH3-2.8 válasza Tim82 (#9582) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Nálam se megy az apró ahogy a többieknél sem ahogy látom. (UPC Fiber Power)

Egyébként minden más 99.9 %ban tökéletes és hibátlan.

Milyen szolgáltató hiba? Ugyan már.. :(((

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#9585) #92942848 válasza HartgeH3-2.8 (#9584) üzenetére


#92942848
törölt tag

Valami bix dns gubanc van

(#9586) joghurt válasza HartgeH3-2.8 (#9584) üzenetére


joghurt
addikt

UPC-ről nézve kizárólag a prohardver.hu (és az alatta levő dolgok) mennek. Sem az itcafe.hu, sem a logout.hu, sem a mobilarena.hu nem él.

A tej élet, erő, egészség.

(#9588) joghurt válasza Kalandor (#9587) üzenetére


joghurt
addikt

Jelenleg újra jónak néz ki minden.

A tej élet, erő, egészség.

(#9589) Studiossrác válasza Kalandor (#9587) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Már megy!

(#9590) Chosen válasza Kalandor (#9587) üzenetére


Chosen
addikt

Megy.

(#9591) csucsbicep válasza Studiossrác (#9589) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Nálam is jó.

(#9592) jani1973


jani1973
tag

Köszönjük ! :R

(#9593) joecontra válasza Chosen (#9590) üzenetére


joecontra
addikt

Dettó.

Üdv,
J

(#9594) #92942848


#92942848
törölt tag

nálam most csak pH van meg magyar oldalak.

Ripe meghott:

(#9595) Tim82 válasza Kalandor (#9587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Működik, köszönjük. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9596) Chosen


Chosen
addikt

Megint nincs Hardverapró.

(#9597) jani1973


jani1973
tag

És megint rossz ! :W Még mindig nincs megoldva ? :Y Előre is köszönjük a választ . :R

(#9598) jani1973


jani1973
tag

Kitartás ! Csak lesz egy hozzáértő aki felvilágosít majd minket . :R

[ Szerkesztve ]

(#9599) föccer válasza jani1973 (#9598) üzenetére


föccer
nagyúr

Sziasztok!

A probléma nem nálunk van. Tipikusan UPC nettel rendelkezőket érint, ha jók az információim. A szerver hibátlanul üzemel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9600) #92942848 válasza föccer (#9599) üzenetére


#92942848
törölt tag

bixből sem megy.

szóval nem upc probléma,de ma egész nap dns mizériák vannak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.