Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) puttputt válasza grabber (#9650) üzenetére


puttputt
őstag

Nem is feltétlen FB-on..., nekem sincs. ;] Valami helyi rendszeres... Mint a HA-n a "pontozásos", ami a tervezetben... valami hasonló. Talán.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9652) Winner_hun válasza puttputt (#9651) üzenetére


Winner_hun
félisten

1-től 5-ig értékelés hogy melyiket tartod fontosnak?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9653) grabber válasza Winner_hun (#9652) üzenetére


grabber
addikt

Ez a mi dolgunk lenne eldönteni? :U Up-olni lehetne vagy +1,így látni hány embernek lenne az fontos.

[ Szerkesztve ]

(#9654) Winner_hun válasza grabber (#9653) üzenetére


Winner_hun
félisten

Azért mert kérdőjel van a végén még nem azt jelenti hogy feltétlen meg kell válaszolni. Ötletként írtam be, nem mint kérdést.
Amúgy a fészbukos lájkolós módszer - már ha egyáltalán lesz bármi is ebből a publikus to do listából - nálam se nyerő, ez miatt nem fogok regisztrálni. Nincs mindenhol szükség az fb-re, nem tudom miért mindig mindenki erre gondol.. nálam egy lájkos dolog se látszik, *facebook* az adblockba meg noscripttel is le van tiltva aztán jónapot.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9655) puttputt válasza Winner_hun (#9652) üzenetére


puttputt
őstag

Igen, priorizálás (akár táblázatban, akár máshogy).

Számozás is lehetne tehát ("like") helyett. :)

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9656) Chamea2 válasza Winner_hun (#9654) üzenetére


Chamea2
tag

Így van, facebook felesleges. Aki szeretne magának az oldalára, csináljon hivatkozást. Most is van lehetőség egy képes link beszúrására az első hsz-ben.

(#9657) joghurt válasza grabber (#9650) üzenetére


joghurt
addikt

Nekem sincs FB-m, csak az érthetőség kedvéért írtam. Hívhatjuk +1-nek vagy up-nak is, de a lényeg, hogy az látszódjon belőle, hogy adott featúrát mekkora tömegek szeretnének. És ezzel ortogonális, hogy a PH!-sok is véleményezhetnék a dolgot, az ő szempontjukból.

Mint fejlesztő tudom, hogy néha egy pár perc alatt összehozható apróságtól esnek eksztázisba a felhasználók, néha viszont egy világmegváltónak gondolt, hatalmas erőforrásokat lekötő fejlesztésre is csak vonogatják a vállukat.

A tej élet, erő, egészség.

(#9658) puttputt válasza joghurt (#9657) üzenetére


puttputt
őstag

A végén még kiderül, az ide irkálók között nincs 1 FB-os sem. Majd készítünk erről is valami jó kis kimutatást. ;]
Mint fejlesztő tudom, hogy néha egy pár perc alatt összehozható apróságtól esnek eksztázisba a felhasználók, néha viszont egy világmegváltónak gondolt, hatalmas erőforrásokat lekötő fejlesztésre is csak vonogatják a vállukat.
Kiegészíteném...: Tapasztalt Fejlesztő vagy... :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9659) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

srácok, kérlek titeket, hogy zárjuk le ezt a facebookos-szavazgatós vonalat. folyamatosan jelez nekem a rendszer, hogy jött ide új infó, de igazából nem :B, és hát ha valami leszoktat a topikról, akkor ez az. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9660) Chamea2 válasza Parci (#9659) üzenetére


Chamea2
tag

Így van!

Aki akarja, berakja magának képben, az első hsz-ben. Mindenki be tudja tenni, mert a hátsó feléig ér a keze. Inkább a pontokat írnám a hirdetés alá.

[ Szerkesztve ]

(#9661) puttputt válasza puttputt (#9613) üzenetére


puttputt
őstag

Még egy kis kiegészítés (talán nem akkora spam):

- "Olvasta-e a privátomat" kijelzettség, szintén privátoknál.

Erre egy olyasmit ráfűzni, mint az "érkezett új hozzászólás a topikba"-hoz?
Magyarul( :DDD ):
mail-értesítő.
Külön lehessen kérni, mely privátokra szeretnék "jelentést". Mint az SMS-nél, lehetőleg még kiküldés (OK-ra nyomás) előtt.
Már ha megvalósítható.
(Gondolom, igen, a fenti példából - topikok jelentései - kiindulva.)

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9662) ballington


ballington
addikt

Igazából nem tudom hova írjak, de:
jó múltkor átállítottam anno a bejelentkezési e-amil címemet freemail-ről gmail-re, be is tudok vele lépni, azonban ha valaki az adatlapomat nézi, akkor ott a freemail-es van meg továbbra is. Nem gáz, mert még az is megvan, de jó lenne, ha mások is a gmail-est látnák.

Ja, azt hiszem csak láma vagyok

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#9663) Parci válasza ballington (#9662) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor írd át ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9664) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Azt nem lehetne megoldani, hogy amikor kimoderálnak egy hsz-t, akkor azt a hsz-t a szerző megkapja privátban, plusz esetleg azt a hsz-t is, amit a miért moderáltunk topicba szoktatok írni? úgy értem, mindezt automatikusan?

jó lenne látni, hogy mi az, ami már felakad a moderáláson.

az már csak hab lenne a tortán, ha azt is tudni lehetne, hogy egy hsz azért lett kirakva, mert csúnya volt, vagy azért, mert egy előzménye ki lett rakva és így okafogyottá vált.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9665) fatallerror


fatallerror
addikt

ehhez hasonló gépadatlap lehetséges? komponensenként kilehet tölteni így átlátható és a nick alatt lenyílóban megnyitható ha ráklikkelsz, praktikus lenne például az azonnali kérdések topikban h nem kéne sokat klikkelni meg kérdezni h milyen géped van hanem gyorsabban, kényelmesebben tudnának segíteni az emberek (persze ha kitölti a gépadatlapot)

don't tell me what i can't do!

(#9666) fatal` válasza fatallerror (#9665) üzenetére


fatal`
titán

Most is egyet kell kattintani a user nevére. Tény, hogy átláthatóbb lenne de túl sok mező kéne, mert ugye nem csak PC-vel foglalkozik a lapcsalád (és a fórumok sem).

[ Szerkesztve ]

(#9667) fatallerror válasza fatal` (#9666) üzenetére


fatallerror
addikt

okxa, csak 1 ötlet volt :B

don't tell me what i can't do!

(#9668) fatal` válasza fatallerror (#9667) üzenetére


fatal`
titán

Ez csak egy vélemény volt, nem vagyok fejlesztő én sem. :)

Igazából támogatom, ha a pc mezőkön kívül felveszik a fent említetteket is. :) Bár sajnos az a tapasztalatom, hogy kevesen töltik ki.

(#9669) fatallerror válasza fatal` (#9668) üzenetére


fatallerror
addikt

azért töltik ki kevesen mert magadtól írod az egészet és az ember nem akarja összeszedegetni de ha ott van a komponensek h cpu, vga, ram stb akkor többen kitöltenék ilyen mezősen mint most felsorolásosan (szerintem)

[ Szerkesztve ]

don't tell me what i can't do!

(#9670) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Csókolom!

Kérlek oldjátok meg, hogy az adatlapon a személyes adatok mutatása gomb megnyomása után az ellenőrző kódos beviteli mező kapjon egy fókuszt! :)

Skynet is real. It's called Google.

(#9671) imibogyo


imibogyo
veterán

Nekem az lenne az ötletem, hogy az apróhirdetésekben az egyes hozzászólásokat lehessen törölni, vagy legalább elrejteni a látogatók elől! Természetesen, mint az apróhirdetés tulajdonosa.

Tehát ha mondjuk van egy felesleges vita, üzletrontás, már nem aktuális tartalom, akkor azt elrejthetné a hirdető a többi látogató elől.

Természetesen a szerveren megmaradna az adott rekord az adattáblában, így valós probléma, vagy vitás ügy esetén meglenne minden szükséges információ. Pusztán csak tisztán lehetne tartani egy hirdetést.

Az biztos, hogy megoldható, mert a jelenlegi munkahelyemen is van ilyen funkció. A felhasználó törölhet a saját tulajdonú rekordjaiból, de csak ő és a többi felhasználó látja úgy (vagyis pontosabban nem látnak semmit belőle), hogy azok törölve vannak. Bármikor visszaállítható az adott rekord, ha szükséges. :K

Szerkesztés: #9672) 5teve: De hogy lehetne belőle visszaélés, ha megmaradnak a HSZ-ek? Én egy országos adatbázisban dolgozom és ebből soha nem volt gond, hiszen mindent vissza tudunk keresni és mindent vissza tudunk állítani, ha szükséges. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9672) 5teve válasza imibogyo (#9671) üzenetére


5teve
senior tag

ezt már néhányan felvetették, nagyon sok visszaélés lenne belőle.
jobb ezt a moderátorokra bízni.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#9673) #92942848 válasza imibogyo (#9671) üzenetére


#92942848
törölt tag

+1

Ez hasznos jó ötlet.

plusz összes komment tiltás is jól jönne néha.

(#9674) Parci válasza 5teve (#9672) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, egy eladó mindent kiszed, ami nem tetszik neki. jobb, ha a moderátorok döntenek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9675) fatal` válasza imibogyo (#9671) üzenetére


fatal`
titán

Ezzel az a baj, hogy a csalók simán visszaélnek vele. Beírod, hogy csaló, ne vegyen senki semmit és szépen kitörli.

(#9676) zsivagooo: Amit az idetévedőknek talán 3-5%-a olvashat.

[ Szerkesztve ]

(#9676) #92942848 válasza fatal` (#9675) üzenetére


#92942848
törölt tag

erre van kábé öt szaktopik.

(#9677) imibogyo válasza fatal` (#9675) üzenetére


imibogyo
veterán

De nem értem. És akkor mi van? :U

Ha tényleg csaló mehet a fekete pont, meg lehet szólni a moderátoroknak, hogy csaló, amit jeleztél is a topikban, de a hirdető kitörölte, ők vissza tudják nézni a hirdetést és a """"törölt"""" hozzászólást, mehet az intézkedés a user ellen. Nem tartom valószínűnek, hogy a PH tagoknak mondjuk 10%-a aktív csaló lenne, tehát nem erre kéne alapozni, hanem a "jók" igényeit kiszolgálni, a "rossz"-ak ellen pedig fellépni. Ebből most az jön le, hogy büntessük a jókat, mert van egy-két barom.

Szerintem sokkal kevesebb feladata lenne a moderátoroknak, az ilyen bejelentett igazságtalanságokból, mint amennyi abból van, hogy légyszi takarítsd ki ezt, légyszi takarítsd ki azt, légyszi töröld az első kettő hozzászólásomat mert felesleges stb. (ezt én pont ma kértem :B ). Legalábbis mióta nekem nem kell ezzel foglalkoznom, nagyon sok időm "szabadult fel", ami persze el megy más feladatra, de azok fontosabbak is.

Ha le vagyok szavazva, akkor le vagyok, de mivel én is egy körülbelül 50.000-es felhasználói adatbázis üzemeltetői között vagyok (ahol nagy pénzekről van szó és próbálkoznak is az emberek rendesen), én nem látom ezt, olyan tragikusnak. Az elaprózódás meg nagyon nem mindegy. Így csak azzal kell foglalkoznom ami fontos. Nem kell naponta 1000 bejegyzés törlésével foglalkoznom (ezt megteheti a user, vagyis ő így látja a frontend-en), csak mondjuk 10 szabálysértéssel, aminek viszont van / lesz következménye.

Csaló meg akkor is lehet valaki, ha nem törölhet HSZ-t, ez nem ettől függ hanem az egyéntől, most viszont a normálisaktól is el van véve egy amúgy hasznos funkció.

(#9676) zsivagooo: én nem a szaktopikokban látom a megoldást. Ez igen is adminisztrátori (moderátori) feladat, csak nekik a fontos dolgokkal is elég lenne foglalkozni.

De ígérem befejeztem. :K
És köszönöm, hogy azért reagáltatok a felvetésemre. :R ;)

[ Szerkesztve ]

(#9678) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Talán jöhet ide a kérdésem.

Privtát üzenetek küldésénél, van valamilyen limit annál hogy hány embernek max mennyi üzenetet küldhetek?

Jelenleg 492 emberrel beszéltem pm-ben, szerintem simán küldtem 2-3 ezer pmet. Csak azért kérdem mert most pl, pm küldésénél kaptam egy captcha ellenőrzést.

Köszönöm választ előre is.

Live-Die-Respawn

(#9679) föccer válasza oriic (#9678) üzenetére


föccer
nagyúr

Lásd itt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9680) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Csak nekem dobál js hibát az itcafe oldal?

- http://pazsitz.hu -

(#9681) Studiossrác válasza PazsitZ (#9680) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Nálam itcafe megy, viszont hardverapró megint nem! (pár napja ugyanez volt a probléma, akkor hamar megoldódott)

(#9682) Parci válasza Studiossrác (#9681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"véletlenül" "kihúzódott" a lan kábel egy gépből a szolgáltatónál... ha most is ez a gond, akkor immáron harmadszorra, így hát ez egy fatális véletlen, aminek még a lottó ötösnél is kisebb az esélye. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9683) AtHoS válasza Parci (#9682) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No és ilyesmire nincsen passzus a megkötött szerződésben?

read-only mode on the forum

(#9684) DJ. Ru$y válasza Parci (#9682) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legalább van 0-24 support? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#9685) XaraX válasza föccer (#9679) üzenetére


XaraX
addikt

"maximum ötször lehet elküldeni ugyanazt a szöveget privát üzenetben,"
Ezt nem teljesen értem...
Honnan tudja a rendszer vagy tudjátok Ti, hogy ugyanazt küldöm?
Privi az privi, nem?

(#9686) Lauda válasza XaraX (#9685) üzenetére


Lauda
félisten

Csak azt hiszed. ;]

(#9687) Parci válasza XaraX (#9685) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt a kérdést gondold át mégegyszer... :DDD

(nem kell senkinek elolvasnia a privátjaidat ahhoz, hogy a rendszer úgy működhessen, hogy "IF előző_4_privát_szövege = mostani_privát_szövege THEN balhézzál")

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9688) XaraX válasza Parci (#9687) üzenetére


XaraX
addikt

Na, ettől aztán nem lettem okosabb, :) nem vagyok Én informatikus, csak egy...
Inkább meg sem mondom, micsoda.

(#9689) Parci válasza XaraX (#9688) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a lényeg, hogy az, hogy két változó értéke azonos-e, megvizsgálható anélkül, hogy a változók tartalmát bárki megnézze. a privátjaid tehát nem látja senki, a rendszer sem "értelmezi" (nem mintha tudna ilyet, az már skynet szint :DDD), csak annyit néz meg, hogy ugyanaz-e az értéke, mint az előző 4 privátodnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9690) joecontra válasza PazsitZ (#9680) üzenetére


joecontra
addikt

Nekem a mobilarena.hu rosszalkodott, de már jó.

Üdv,
J

(#9691) sutszi


sutszi
veterán

Ma már kétszer szállt el az oldal...kisebb időre. DE csak a prohardver.hu domain felől. átnyomtam mobilarena-ra, vagy itcafe-ra...onnan tudtam pl írni a fórumra...stb

Ez is a kábelhúzogatás miatt van???

Azt megértem, hogy az én Ethernet kábelem néha kicsúszik, mert letört a pöcök róla...de, hogy egy szerverteremben ez biztos nem lehet gond...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9692) XaraX válasza Parci (#9689) üzenetére


XaraX
addikt

Ok, neked elhiszem, hogy így van. :R

(#9693) Parci válasza sutszi (#9691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, most nem ez a gond, vmi dns para van tőlünk függetlenül. más oldalak sem mentek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9694) #92942848 válasza Parci (#9693) üzenetére


#92942848
törölt tag

ns.nic.hu megdöglött...

(#9695) sutszi válasza Parci (#9693) üzenetére


sutszi
veterán

Igen közbe már láttam...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#9696) PazsitZ válasza Parci (#9682) üzenetére


PazsitZ
addikt

Furcsa, de nem is olyan régen, a logout-on jött ez elő, most az itcafe-n. Szóval a kicsi esély fura módon mostanában igen is játszik. :U
Viszonylag, hamar megoldódott egyébként.

Hallottam már hasonló történeteket, így már van egy tippem, hol van a szerveretek :DDD.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#9697) puttputt válasza PazsitZ (#9696) üzenetére


puttputt
őstag

Ez "a takarítónő véletlen 'kisöpörte' a kábelt" sztori különben egészen bevett tud lenni néha, még a komolyabb helyeken is. :DDD

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#9698) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Nálam megint nem megy a hardverapró :W

(#9699) Parci válasza Studiossrác (#9698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a fél magyar internet hol megy, hol nem, nem a mi hibánk, lekapcsoltak egy hosting szolgáltatót.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9700) blasko92


blasko92
őstag

Sziasztok!

Az jutott eszembe, hogy lehetne egy olyan opciót csinálni, hogy minden felhasználó adatlapján lehetne ellenőrizni a piros/fekete pontokat.
Olyasmi lehetne, mint a Hozzászólásoknál, hogy számlálja a rendszer.
Esetleg olyan linkes megoldás, mint a logout-os, vagy a kettő kombinálása.

Így nem kellene az eladóknak minden hirdetésbe feltüntetni a megbízhatóságot.

Üdv, blasko92 :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.