Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) D1Rect válasza adamssss (#9100) üzenetére


D1Rect
félisten

Oké, tényleg jó lenne több hardverapród, épp kiképzés alatt van pár. ;)

A hsz. törlésének a lehetősége nagyon kétélű.
Én inkább elviselek 2 hülye hsz.-t pár óráig mint lehúzzanak embereket pénzzel ugyanazon pár óra alatt. Itt már kifejtettem:[link]

[ Szerkesztve ]

(#9102) adamssss válasza D1Rect (#9101) üzenetére


adamssss
veterán

Kétélű, de ha nincs törlés az sem jó. Gondolj bele, hogy van egy rosszindulatú eladó akinek már volt a rovásán nem is kevés. Ugyebár a hírdetésében rögtön megjelennek az óvva intő hsz-ek. Viszont csak van annyi agya az eladónak hogy csinál egy új acco-t és azt senki sem fogja észrevenni. Tehát simán át tud vágni bárki naív embert.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9103) D1Rect válasza adamssss (#9102) üzenetére


D1Rect
félisten

Miért nem jó, ha nincs törlés? Mert várni kell pár órát?
Ne becsüld le a hobbiaprózókat, ügyesebbek mint gondolnád. ;)

ui.:akinek bizonyítottan van a rovásán nem hirdethet.

[ Szerkesztve ]

(#9104) adamssss válasza D1Rect (#9103) üzenetére


adamssss
veterán

Azért én jókat szoktam röhögni a hsz csatákon, aztán szólok egy modinak.

Mivel anonim reg van ezért bárki hírdethet. A mai rendszererrel ezt nem lehet kiküszöbölni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9105) D1Rect válasza adamssss (#9104) üzenetére


D1Rect
félisten

A reg csak nekünk usereknek "anonim".

(#9106) TazLeacher válasza adamssss (#9095) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Ezzel a hsz-el megint az a baj, hogy engem ugyan kritizálsz de megoldás nincs.

Az a baj, hogy ez a Te felvetésedre is igaz. Attól, hogy nem tetszik, attól még normális megoldás nincs. Te ajánlottál valamit, és kénytelen vagy elfogadni, hogy az nem jó. Vagyis jobb a jelenlegi állapot.

Én kiszúrok 5% rendes újonccal, viszont 95 nem szúr ki velünk. Vmit vmiért.

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan? Ezek alapján egy bizonyos etnikai csoport összeg tagját börtönbe lehetne zárni. Nagyon sok köztük a bűnöző, az a kisebbség, amelyik meg nem bűnöző, az meg így járt? Valamit valamiért?

Nekem miért nem volt még problémám üzletrontó hsz-ekkel?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9107) blueMerle


blueMerle
veterán

Elnézést ha már valaki felvetette, de mit szólnátok hozzá ha lezso barátunkat arra ösztökélnénk hogy építsen be nekünk egy FB-szerű Like gombot (tetszik, osztom a véleményed, stb... akár több opcióval). Ezzel elkerülhető lenne a +1-es és a :K smileyt tartalmazó hozzászólások tömege.

Hm? :)

(#9108) TazLeacher válasza blueMerle (#9107) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Egyszer már szó volt róla, nagyon megoszlanak a vélemények. :U

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9109) adamssss válasza TazLeacher (#9106) üzenetére


adamssss
veterán

Azt én honnan tudjam h neked miért nem volt? Bocsánat de nem vagyok gondolat olvasó.
Szerintem a kissebségeket nem kéne idekeverni...

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9110) TazLeacher válasza adamssss (#9109) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

A többség alapján akarsz rendelkezni mindenki felett....ha nem érzed a párhuzamot.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9111) adamssss válasza TazLeacher (#9110) üzenetére


adamssss
veterán

A demokráciában nem a többség a meghatározó?

De mindegy is részemről ennyi vita elég volt. További szép napot mindenkinek!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9112) canniball válasza D1Rect (#9091) üzenetére


canniball
nagyúr

D1Rect & jer1cho!
Nem tudom ki hogy csinálja, de én ha felfigyelek egy apróra akkor azzal kezdem a dolgot hogy az illetőnek utánanézek a figyelemfelkeltős topikokban. Amennyiben a "csúnyafiú topikban" szerepel az illető neve (hacsak nem tisztázta magát) hozzá sem szólok, teljesen mindegy hogy megkapta-e (már) a feketét vagy sem, a gyanú bőven elég. Ennyit szerintem mindenki megtehet aki nem lopja a pénzt...de akár még az is aki igen. Innentől teljesen mindegy hogy a hirdetés alá odaírta-e valaki hogy csalás(gyanús) eset forog fenn. Ergo szerintem nyugodtan lehetne ilyen saját hirdetéshez tartozó törlési lehetőség.

Az acc. lopás az más tészta, az szerintem nem igazán kötődik ide. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9113) D1Rect válasza canniball (#9112) üzenetére


D1Rect
félisten

Alapvetően "friss" reggel próbálkoznak, ami teljesen tiszta.
Vannak "jó orrú" emberek akik kiszúrják. ;)

(#9111) adamssss:
"A demokráciában nem a többség a meghatározó?"
De. A többség diktatúrája a kisebbség felett.

Viszont:
1. a ph! nem demokratikus intézmény
2. egyedül vagy a véleményeddel

Szóval semmiképp nem áll meg a "többség véleménye". ;)

(#9114) canniball válasza D1Rect (#9113) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott pedig alapszabály hogy csak személyes tali és csak úgy hogy az áru kipróbálható, megszagolható, körbetáncolható. Ne kelljen már senkinek elmagyarázni hogy egy (mindenki által) ismeretlen eladónak nem utalgatunk százezreket előre...
De az előző gondolatmenethez visszatérve: ha a "csúnyafiú topikba" írod be hogy itt valami nem kerek azt ugyanúgy észreveszem és hacsak nincs letisztázva a téma akkor nincs biznyic. :N

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9115) D1Rect válasza canniball (#9114) üzenetére


D1Rect
félisten

Beregel egy megbízható vaterás acc néven, arra hivatkozik, stb.
Aki nem mozog otthonosan az interneten könnyen megvezethető...

(#9116) TazLeacher válasza canniball (#9114) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Elolvastad azt, amit már neked írtam?

Account lopás volt, sokak által ismert eladó volt. Mire végigfutott a ban, meg a feketepont meg miegymás, addigra 5 embert átvágott.

Meg speciel, ha még nem is ütött be a sz@r, de azt olvasom a hirdetésben, hogy:

"Visszahívnál, mert 2 napja nem érlek el telefonon"

"Igen, én is többször kerestelek, de nem vetted fel"

Úgy húzok onnan, hogy a lában nem éri a földet.

És sokszor jó látni, hogy mi is történt mondjuk egy 2-3 hónapja hirdetett termékkel. Ha pl.: tele van olyan üzenetekkel, hogy "Megvenném.", meg "Foglalva", de aztán mégis ott áll 3 hónapja, akkor ott is egy kicsit jobban vigyáz az ember. De tényleg úgy kell ezekről beszélni, mintha másik bolygóról jöttetek volna.

Amiről beszélgetünk, az tényleg akkora probléma? Ha néha beír valaki a hirdetésedbe, hogy

"Ennyiért már XY kapni, nagyon drága ez".

És ekkor szólni kell a modiknak? Tényleg ekkora probléma ez? :F

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#9117) canniball válasza D1Rect (#9115) üzenetére


canniball
nagyúr

Bennem ilyenkor egyből megfogalmazódna a gyanú, hogy ha megbízható vaterás akkor miért nem a vaterán (is) hirdeti a termékét.
Ha pedig valaki nem ért valamihez az nem szégyen, nem érthet mindenki mindenhez, kérjen meg egy ismerőst aki tudja az adott dolog hogy működik hogy segítsen; régebben én sem tudtam pl. hogy kell egy villanykapcsolót felszerelni, megkértem apóst mutassa meg most már tudom.

jer1cho!
"Elolvastad azt, amit már neked írtam? ... Account lopás volt..."
Épp ezért írtam hogy az acc lopás az más tészta...

"Tényleg ekkora probléma ez?"
Nézd meg pl. ezt a hirdetést*; majd 70 post és egyik sem az üzletről szól csak okoskodásról. Én alapvetően nyugodt ember vagyok de ha én hirdetnék már a felénél eldurrant volna az agyam. Mondjuk a jelek szerint a feladó még nálam is türelmesebb (ritka) ember...

* Sem a hirdetéshez sem az eladóhoz sem a termékhez semmi közöm, csak "ez jött szembe" példaként.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#9124) D1Rect válasza canniball (#9117) üzenetére


D1Rect
félisten

Benned igen. De rengeteg 1 bites user van.
Az üzletrontást jelented és jönnek a virgáccsal.

A linkelt hirdetéshez:
A HDD rengeteget ment fel, van aki az évekkel ezelőtt feleannyiért vásárolt hasznát vinyóját dupla áron hirdeti...
Csípi pár ember szemét.

Goto modker, majd jönnek és rendet vágnak.

(#9125) ch003067 válasza adamssss (#9063) üzenetére


ch003067
addikt

Inkább azt mondanám, hogy heti 1 hirdetés, az újoncoknak, se több, se kevesebb.
A 600 nap meg igen felejtős... Még én se vagyok annyi, mégis több mint 100 üzletem volt már itt.

de ha meg ranghoz lenne kötve a hirdetési jog, akkor mindenki csak tele spamalné a másik hirdetését, illetve a fórumokat, hogy minél előbb legyen minél nagyobb rangja...

U.i. Nem mindenki fórumozni jön ide... 100 napos koromig kb azt se tudtam, hogy vannak fórumok...

(#9126) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

sziasztok.

kérdésem lenne. hátha jó helyen teszem fel.
ha írok egy topikba akkor a topik neve megjelenik nekem onnantól jobb oldalt egy ilyen kis listába és látom ha van új hsz.
a kérdésem hogy hogyan tudok onnan törölni?
haveromnál láttam hogy ott egy kis kuka a topik neve melett s azzal el lehet távolítani.
nekem olyanom nincs.
ez összefügg azzal hogy még alacsony a rangom (tag vagyok még csak ugye)?

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#9127) Cathfaern válasza Kvelstadt (#9126) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jobb oldalt kétféle lista jelenhet meg. Az egyik a kedvencek listája. Ide manuálisan tudsz berakni topicokat, a lista alján lévő "Elmentem ezt az oldalt!" link segítségével. A másik, ez alatti lista azon topicok listája, ahol utoljára szóltál hozzá.
A kedvencek között lehet törölni, ezt láthattad a haverodnál.
Az utolsó hozzászólás listából viszont nem lehet törölni sehogy.

(#9128) Kvelstadt válasza Cathfaern (#9127) üzenetére


Kvelstadt
veterán

oké mostmár értem. köszi a gyors választ így éjjel 2 után :)
akkor most elkezdek kedvenceket csinálni a többi hozzászóltam topik meg had lógjon ott alul magának. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#9129) kraftxld válasza Kvelstadt (#9128) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A beállításaidnál az itt szóltam hozzá lista mérete változtatható, akár ki is kapcsolható.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#9130) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy ideje nem kapok mailt a privikről... Gondoltam jelzem! Elég idegesítő

(#9131) Chamea2


Chamea2
tag

Moderátort keresek az apróhoz, Jelentsd a csalókat, Akikkel jó vigyázni üzletelés során. => Nagyon nem értem, hogy ezeknek a topikoknak miért kell teljesen topikoknak lenniük, mikor ezek nem is topikok, hanem bejelentő oldalak. Ezeknek alapvetően az lenne a funkciója, hogy bejelentsenek embereket. A Házigazdák helyében én úgy oldottam volna meg ezt, hogy lezárom az előbb említett topikokhoz a hozzászólást, Jelentsd a csalókat, Akikkel jó vigyázni üzletelés során topikokat összevonnám, lenne belőle "jelentsd a problémás felhasználókat" szekció, a (L:http://prohardver.hu/tema/moderatort_keresek_az_aprokhoz/friss.htmlModer%C3%A1tort+keresek+az+apr%C3%B3hoz%5B/L)topikból lenne, hogy "szabálytalan felhasználók listája", amikbe repotolni a hirdetés alatt található jelentem gombbal lehetne, megnyomása után a legördülő menüből válassza ki a panasz okát(csaló felhasználó, szabálytalan hirdetés, spam, stb,,,), írja be max 1500 karakterbe, hogy mi a panasza, aztán úgy jelenjen meg az érintett topikokban. Ha valakinek nem tetszik valamelyik kommentár valamelyik topikból, az meg rendezze el a partnerével privátban(nagyon szélsőséges esetben a moderátorral, bár ez ritka). Minden reportolt felhasználónál ott lenne az érintett szekciókban a panasz alatt, hogy "privát küldése a panaszosnak", "privát küldése a moderátornak", "az ügyet elrendeztem", ahol véleményezheti, esetleg kialakítanék még privát üzenet módjára a panasz rendezési rendszert, ahol a 2 fél látja egymás acsarkodásait. Nem hinném, hogy bármelyik topikban valaki arra kíváncsi, hogy felhasználók egymás között viaskodnak. Így könnyebben átlátható lenne a rendszer a moderátorok számára is, mert nem kellene mindig linkelni.

Az IP-re meg annyi a véleményem, hogy 1 azon IP-ről nem kell engedni ugyanazt a felhasználót újra regisztrálni, ha banolva lett. Rendszerszinten kell tiltani.(/L)

[ Szerkesztve ]

(#9132) #65675776 válasza Chamea2 (#9131) üzenetére


#65675776
törölt tag

A három topic teljesen más célt szolgál.

A modker a moderálási kérések számára nyílt.
A Jelentsd a csalókat szintén a moderátor/házigazda csapat felé történő komoly problémák bejelentésére szolgál.
Az Akikkel jó vigyázni üzletelés során a fekete pontok igénylésére szolgál, ahhoz viszont nekünk semmi közünk, harmadik fél kezeli (alulról jövő kezdeményezés). Ahogy a piros pontok, úgy ezek sem tartoznak a mi hatáskörünkbe. Hardveraprón jelenleg nincs semmiféle hivatalos értékelési rendszer, majd a következő verzióban lesz.

Pont azért van a három topic külön, hogy könnyebben átlátható legyen.

Az IP-s felvetésed akkor működne, ha mindenkinek saját IP-je lenne, nem létezne dinamikus IP kiosztás, és mondjuk egy kollégium összes gépe nem ugyan arról az IP-ról látszódna a neten.

(#9133) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne egy ötletem a pozitív illetve negatív pontozással kapcsolatban. Az ötlet azért lenne jó mert nagyon nem pontoznak(így nincs reális rálátás a másik megbízhatóságára) és ezért sokszor nem jön össze az üzlet.
Az eladó mikor érvénytelenít egy hirdetést akkor adnia kellene egy értékelést a másik félnek. Ez megjelenne a másik félnél addig míg Ő is értékelést készít. Ha az eladó úgy veszi le a hirdetést, hogy nem volt vevő(meggondolta magát) akkor le kellene írnia pár szóban az indoklást(ez azért lényeges, hogy írjon valamit ne kerülje ki azt hogy értékelje a másikat. És mert lusta írni pár szót.

Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Üdv Laci

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#9134) föccer válasza dewil666 (#9133) üzenetére


föccer
nagyúr

Az új Hardveraprón lesz értékelési rendszer. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9135) Atos23


Atos23
senior tag

Hali,

A Notebook javitas rovatba ugy erzem ideje lenne egy rovid "Olvasd el az elso hozzaszolast" bejegyzes, abban a tipikus hibak leirasaval egyutt. Szazaval erkeznek az ugyanarra a hibara visszavezetheto kerdesek.

Kinel lehet jelezni az ilyen iranyu igenyt?

Udv

(#9136) #65675776 válasza Atos23 (#9135) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha erről a topicról lenne szó, akkor a #1 hsz-t Te magad is megírhatod a Próba topicban. Miután ezzel elkészültél, a modkerben jelzed, hogy cserélni kellene a topic első hsz-át.

(#9137) Atos23 válasza #65675776 (#9136) üzenetére


Atos23
senior tag

Oksa, talan hetvegen lesz ra idom :)

(#9138) Chamea2 válasza dewil666 (#9133) üzenetére


Chamea2
tag

Az értékelési rendszert szerintem meg úgy lenne érdemes kialakítani, ahogy a Vaterán jól bevált rendszerrel működik(Az lehet, hogy más célt szolgál a 3 fórum, de):
Egyszerűbb lenne az értékelési rendszert úgy megcsinálni, hogy az adott felhasználóra vonatkozzanak, a panaszokat szintén felhasználónként lenne jó kategorizálni, mert így a fontos, helyre illő infók elvesznek az éterben. Mi9ndegyik megjegyzésre 1, azaz 1 választ lehessen csak írni, ne órákig tartson a vita, illetve véleményt csak admin vagy moderátor vonhasson vissza, illetve a modkernél csak a hirdetés alján lévő menüből lehessen csak jelenteni és a bejelentett dolgok se automatikusan kerüljenek ki az oldalra, hanem moderátor által => ezzel elértük azt, hogy ne a modker illetve a véleményezés ne legyen tele felesleges hsz-ekkel és ami nem fórum, annak a fórum jellegét megszüntettük, tehát csak az látja az értékeléseket, akire tartozik(mert az előbb felhasználónként kategorizáltuk, tehát csak az adott felhasználó oldalán látható), például chaplinnek sem fogynak a terméklapon a felhasználható karakterei az által, hogy belinkeli a megbízhatóságát, hiszen a hirdetési adatlapon illetve a felhasználónál ott van(részletek természetesen kattintással), a phmegbízhatóság atw oldalát nyugodtan meg is lehet akár szüntetni, mert a felhasználók 90%-a szerintem nem is ismeri az oldalt, a maradékból meg 4%-a foglalkozik vele, stb.
Ezzel elértük azt, hogy mindenki látja az adott felhasználó értékeléseit, sokkal egyszerűbb a rendszer, ha valakinek gondja van a másikkal, akkor azt pm-ben fogja lerendezni, nem pedig folyamatosan az üzleti vita topikba kell átterelni, könnyebb a modik dolga, könnyebb az önkéntesek dolga, könnyebb a felhasználók dolga is. Ez a rendszer még nem hozza magával azt, hogy a moderátorok nem rakhatják egybe saját maguknak központilag a felhasználók értékeléseit, de a mostani rendszer nagyon bonyolult és időigényes.
Azt például nem értem megint csak, hogy egy lejárt hirdetést szöveg módosítással vagy bármivel miért nem lehet újraindítani a meglévő lejárt sablonjára, ha esetleg nem vették meg a terméket vagy 2 hónap múlva újra van a termékből. Természetesen nem azt értem ez alatt, hogy 2 naponként lehessen újraindítani, a rendszernek ellenőriznie kell, hogy van-e már hasonló terméke fenn a felhasználónak, ami lejárt illetve lejárt-e az idő.

@daa-raa kollégiumnál ott no problem, mert ha az ember beszól az adott kollégium rendszergazdájához, hogy légy van a levesben, akkor orvosolni fogja a hibát. Minden koleszban felhasználónév/jelszó párossal tudnak belépni a diákok egyénileg, tehát nincs gond. A gond a magán előfizetőkkel van, de nem hinném, hogy 1 azon szolgáltatótól 1 azon user pl. 5 reget gyártana magának egyszerre, azt meg főleg nem hiszen, hogy egy rokon közvetlenül a kitiltás után gyártana egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#9139) #65675776 válasza Chamea2 (#9138) üzenetére


#65675776
törölt tag

A net felé egy kollégium egy darab gépként látszik, mivel egy IP-t mutat magából. Szóval ha én azt az IP-t kitiltom az oldalról, akkor a koli rendszergazdája ha megfeszül sem tudja megoldani, hogy a többi ottani PH!-s be tudjon ide jelentkezni.

Az otthoni felhasználók néha igen érdekesen tudnak regelni, és akkor mindig jön a szokásos kamu indok... Emellett egy router mögül megint netezhetnek/PH!-zhatnak többen is, szóval ott sem ilyen egyszerű. Ráadásul ugyan azt az IP-t a szolgáltató az adott területen levő előfizetői közül bármelyiknek kioszthatja. Egy népes lakótelepen akár több ezren is netezhetnek rendszeresen ugyan arról a pár IP-ről. Egy IP-ban ott is érdekes reakciókat válthat ki.

Nem olyan egyszerű ez, mint ahogy gondolod.

(#9140) Chamea2 válasza #65675776 (#9139) üzenetére


Chamea2
tag

Én nem konkrétan az innen való kitiltásról beszélek, az ottani rendszergazda is ki tudja tiltani a delikvenst gyanús hirdetései esetén és akkor a jelenség megszűnik. Nem csak Ön tud tiltani, a rendszergazda is látja a logjában, hogy xy mit művel és volt már ilyen gond mifelénk is és házon belül remekül meg tudták az ilyesmit oldani. Egy rendőrségi ügy az, ami legkevésbé tesz jók egy kollégium/egyetem/főiskola hírnevének, főleg, hogy ők is pénzből élnek, tehát egy udvarias értesítés után a rendszergazda megköszöni az értesítést és azonnal intézkedik is. A PH!-n csak IP látszik, egy proxy rendszeren még a meglátogatott weboldalak listája és még további nyalánkságok is!

"Az otthoni felhasználók néha igen érdekesen tudnak regelni" - ne regeljen érdekesen. Azért azt senki sem írhatja, hogy egy családban muszáj 1 nick alól eladni 1 telefonszámmal, a másik hirdetése alá írogatva vagy fél óránként 1 új reget kell gyártani, mert ez nem igaz. Ha valaki normálisan használja egy IP-ről és nem gabalyodik össze a 2 vagy több felhasználó, az más.
"a szolgáltató az adott területen levő előfizetői közül bármelyiknek kioszthatja" - azt sem egymás után. Ez a lényeg! Nem 5 regnél 1 IP, mert ha létrehoz +1-et és nincs hasonlóság(böngésző típusa, stb.), akkor nincs gond.

Vannak speciális szolgáltatók, akik nem dinamikus IP-vel dolgoznak, de ők ritkábban hoznak létre új regeket egymás után.

Az invitel.hu, t-online.hi, catv.broadband.hu, stb például nem ez a kategória, ha meg egy routerről megy és valaki csal róla, akkor az az egész családot érinti a Vaterán is. Ott mondjuk más rendszer van, mert először adategyeztetésre szólítják fel az illetőt és ha ennek megfelelően nem tesz eleget, akkor tiltják ki.

(#9141) #65675776 válasza Chamea2 (#9140) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerinted a kollégium rendszergazdája azzal tölti mindennapjait, hogy figyeli ki hogy aprózik Hardveraprón? Illetve mi nem is kereshetjük meg őt hivatalosan, csak ha valamiféle végzést is csatolunk mellé. Oda viszont már kőkemény bizonyítékok kellenek, és csak jópár nappal, héttel az eset után lehetne bármit is intézni.

A dinamikus IP meg egy általános megoldás a szolgáltatóknál, mivel az IP v4 nem biztosít elegendő címet ahhoz, hogy mindenkinek saját IP-je legyen. Emellett a szolgáltatók is korlátozott tartomány felett rendelkeznek, szóval megint csak nem oldható meg, hogy mindenkinek, vagy legalább minden végpontnak saját IP-je legyen. Ha kitiltok egy IP-t akkor azzal emiatt nem csak azt és annak családját tiltom ki, aki vétett az Alapelvek ellen, de potenciálisan egy lakótelep több száz netezőjét is. Ezt nem lehet elkerülni. Majd ha az IP v6 teljesen leváltja a v4-et, akkor lesz erre lehetőség. Amíg a két szabvány párhuzamosan fut, addig nem.

(#9142) Chamea2 válasza #65675776 (#9141) üzenetére


Chamea2
tag

Dehogyis, félreért! Jó, mindegy, ezt a részét hagyjuk, máshol a fórum megfelelő működésének akadályozására, többszörös panaszra meg vannak az eszközök, nem tudom, hogy hogy, szerintem ezt a részét hagyjuk, mert nem szeretnék most feleslegesen hsz-eket gyártani, mert a házigazda az orrunkra koppint :S Részben igaza van, részben nem tudom, most nem kérdeznék meg senkit erről, hogy hogy megy ez, végülis alap esetben csak lehetőség, a fórum színvonalát lehet vele emelni, gyakorlatilag viszont nem a mi dolgunk, teljesen zöldséget meg nem akarok írni.

Most már átlátom, hogy mi a gond. Valahol olvastam az egyik fórumtagtól(direkt nem írom le a nevét, mert korábban a csalós topikban már kérte, lehet, hogy tőlem, nem tudom már), hogy egyesek proxyt használnak(nem tudom, hogy hol olvastam ezt is, de mindegy). Ennek a dolgoknak kicsit utána néztem, mert nem nagyon volt rutinom ebben, de ráakadtam egy bizonyos Xbank rendszerre. Az ilyen rendszereknek az IP-it nem lehet automatikusan, eleve banra rakni(nem úgy értem, hogy abszolút ne lássa a fórumot, csak ne tudjon hirdetni)? Vannak ilyenek, hogy anonimitást ígérve virtuális magánhálózatot biztosítanak. Az ilyenek IP-it, DNS-eit nyugodtan lehet tiltani szerintem(pl. IPredator, stb.). Ezekre egy fórumon végképp nincs szükség szerintem, mert külföldről is és itthonról is egyaránt lehet olvasni a fórumot, tehát emiatt használatuk okafogyottá vált, másrészt külföldről feladott hirdetést viszont feltételezem, hogy itthon nehezen fog személyesen vagy postán egyhamar és olcsón véghez vinni, harmadrészt anonimitásra végképp nincs szükség, tekintve, hogy az adás-vétel normál esetben, az alapelvek betartása mellett teljesen legális. Önnek mi a véleménye erről?

(#9143) C64


C64
őstag

Sziasztok!

Hola van az LGA2011-es hírdetési szekció a ph-ról? :DDD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#9144) kjakab1


kjakab1
csendes tag

http://hardverapro.hu/apro/cisco_2948g/hsz_8-8.html

Tisztelt prohardware!

eBBEN A HOZZASZOLASban veletlenul megadtam cimet elerhetoseget nyilvanosan. Most vettem csak eszre

Hogyan lehetne ezt kitorolni? tudna nekem ebben egy moderator segiteni?

Koszonom

(#9145) Воланд válasza kjakab1 (#9144) üzenetére


Воланд
titán

ebben a topicban kerj moderalast.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9146) Cathfaern válasza kjakab1 (#9144) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Töröltem, de legközelebb woland_y2k által linkelt topicba jelezd az ilyesmit, kösz :)

[ Szerkesztve ]

(#9147) netpeti98


netpeti98
addikt

Mi a feltétele annak hogy egy játékhoz ph!s ligát/indítsak indítsak? Gondolok itt pl:PH!xy liga (ez csak példa)

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#9148) föccer válasza netpeti98 (#9147) üzenetére


föccer
nagyúr

Ph nevének használatához szerintem elég Kalandor engedélyét kérned. Ahhoz, hogy hivatalos, PH! liga legyen valószínűleg tovább kell majd menned és Parcitól engedélyt kérned.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#9149) baluka26


baluka26
veterán

Csókolom.

Az az ötletem támadt, hogy mi lenne, ha a felvett PH! adásokat feltöltenétek youtube-ra?
Igy meg lehetne nézni akármilyen tabletről, stb., ami nem támogatja a Silverlightot.
Rossz ötlet?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#9150) beeeeerka


beeeeerka
tag

Sziasztok,

Nemrég írtam egy hszt-t és csak az elküldés után vettem észre, hogy rossz helyre címeztem - saját magamnak. Így a valódi címzett sosem tudja meg, hogy neki küldtem, nem fog válaszolni. Az meg elég rosszul mutat, hogy rögtön elküldöm újra a megfelelő helyre.

VAN -E LEHETŐSÉG A TÉVESEN ELKÜLKDÖTT HSZ TÖRLÉSÉRE - mondjuk a "szerk" időhatáron belül ?

Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.