Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) Ndruu válasza helkis (#10399) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor valaki bizony jól megtréfált, mert ez automatikusan megtörténik.
Sokan a város részhez szoktak beírni ökörségeket (pl.: A felasználót az alapelvek sorozatos betartása miatt...).

Harrrr!!!!

(#10402) Jorus válasza Parci (#10395) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mobil felületen a platform korlátozottabb lehetőségei miatt nem szeretnek hirdetni, vagy mert alapvetően alacsonyabb (?) az olvasottsága?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10403) Parci válasza Jorus (#10402) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alacsony az olvasottság, de nem ezért, hanem a platform miatt. nem mindegy, hogy egy 300x600 pixeles, látványos, ütős flash bannerben mondhatod el, amit akarsz, vagy egy 100x100 pixeles, agyontömörített izében. nagyságrendi különbség van az árak között. a bevételeink között meg két nagyságrendi, a mobilos bevételek jó, ha elérik az éves összbevételünk 1-2%-át.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10404) helkis válasza Ndruu (#10401) üzenetére


helkis
addikt

hmm tényleg :B ez a kis anomália zavart meg: [link]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#10405) Jorus válasza Parci (#10403) üzenetére


Jorus
nagyúr

Tiszta sor. Üzemeltetői szempontból nem érdemes pénzt (és/vagy időt, energiát, erőforrást) fektetni a mobil felület fejlesztésébe, hiszen az nem hogy nem térül meg, de a másik oldalon még pénzt is vesz ki az üzemeltető zsebéből. Ennek fényében kifejezetten tiszteletreméltó, hogy van egy használható mobil arculata is a PH!-nak.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10406) Parci válasza Jorus (#10405) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönjük! igyekeztünk azért frankóra megcsinálni, ha már.. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10407) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Üdv!

A problémám, hogy opera 12.10 (ubuntu 10.04) alól nem tudok belépni a fórumra. Kiírja, hogy sikeres belépés, rögtön továbbítunk, de utána nem léptet be.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#10408) Winner_hun válasza szaszayanou (#10407) üzenetére


Winner_hun
félisten

Töröld a sütiket.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10409) szaszayanou válasza Winner_hun (#10408) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Nem használt.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#10410) Winner_hun válasza szaszayanou (#10409) üzenetére


Winner_hun
félisten

Vírusírtó, tűzfal esetleg nem blokkol valamit?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10411) Mister_X válasza szaszayanou (#10407) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ez nálam akkor volt, amikor a sütiket nem jegyezte meg. Más böngésző?

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#10412) szaszayanou válasza Mister_X (#10411) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Fogadja a sütiket. Firefox-al jó, ezért nem hinném, hogy a hálózat tűzfala kavar be.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#10413) Donvit078


Donvit078
tag

Hardverapróhoz lenne észrevételem, tele van régen nem aktuális gazdája ott felejtette hirdetéssel kb 30% hirdetés ilyen miért nem lehet bevezetni hogy fél évente kötelező legyen megerősíteni a hirdetést vagy különben törlődik... és a másik hogy tele van kamu valótlan hirdetésekkel erre is kéne valami rendszer már hogy azokat igazolni kelljen vagy törlés lesz 1 héten belül a sorsuk. Egyből átláthatóbb és használhatóbb lenne az egész.

Köszi.

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#10414) DJ. Ru$y válasza Donvit078 (#10413) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kereső használata luxus?

Az új HA! tudni fogja ezt.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10415) Sk8erPeter válasza Parci (#10400) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, ugyanezt nyomattam már korábban más topicban is, hogy ne érezze már magát valaki akkora gizdának, hogy tiltja mindenhol a reklámok megjelenését különböző módszerekkel, azokon az oldalakon is, amiket naponta látogat, mert akkor a dolog teljesen egyoldalúvá válik: ő elvár egy szolgáltatást, miközben még annyit sem ad cserébe, hogy hagyja, hogy megjelenjenek neki a reklámok, és legfeljebb ignorálja őket.

Sk8erPeter

(#10416) Sk8erPeter válasza szaszayanou (#10407) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez abszolúte OFF (valszeg nem Prohardverhez köthető bug, hanem az Operáddal van valami, pl. az, hogy a 12.10 egy rakás sz@r lett), erre való az Opera topic.

Sk8erPeter

(#10417) Fecogame


Fecogame
veterán

Mostanában elég sok a duplázás, és emiatt a moderátori munka. A duplázások elkerülésére "kitaláltam" néhány dolgot:

- X időn belül csak egy hsz küldhető el ( pl. 10 másodperc )
- Az "OK" gomb megnyomás után inaktiválódik, míg a hozzászólás elküldésre nem kerül
- Két egymás után hsz nem tartalmazhatja ugyanazt a szöveget ( ehhez ellenőrző algoritmus kell, ez a legbonyolultabb módszer )

Szerintem az első a legkönnyebben kivitelezhető és hatásos módszer, de ezt döntsétek el Ti :)

Igen, már itt egyszer beírtam a fenti javaslatot, de csak ma reggel jöttem rá, hogy rossz helyre :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10418) moli.hu


moli.hu
őstag

bugot jelentene'k!

(#10419) Parci válasza moli.hu (#10418) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ó, a francba, javítjuk. szori. :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10420) Lompos48 válasza Parci (#10419) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Tévedni emberi dolog... mondta a sündisznó és... :) Semmi gond!

(#10421) Sk8erPeter válasza Fecogame (#10417) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyetértek az általad írtakkal, kivéve azt, hogy nem bonyolult két string összehasonlítása PHP-vel sem. :) Nem kell hozzá "algoritmust" írni sem...
Még annyit hozzátennék, amire Parci (vagy valaki illetékes) külön visszakérdezésre sem reagált, hogy szerintem első körben a totál felesleges plusz lépcsőfokot, vagyis a sikeres hsz.-küldés blablát kéne kiiktatni (ahogy a bejelentkezésnél a sikeres bejelentkezés blablát), amiről itt írtam - ami többek között lehet egyik oka a hsz.-ek duplázódásának.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10422) Parci válasza Sk8erPeter (#10421) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én tudom, hogy 10 millió webfejlesztő országa vagyunk, de légyszi bízd ránk, hogy mi egyszerű és mi nem, mit és miért csinálunk. a hozzászólásodat láttuk, vettük.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10423) djculture


djculture
félisten

Ja jött egy email a rios@prohardver.hu-tól, benne ezer darab /költői túlzás de sok/ kedves ez meg az megszólítás semmi más.

[ Szerkesztve ]

(#10424) Fecogame válasza djculture (#10423) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem is csak az jött, semmi érdemi infó. :(

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10425) Ndruu válasza djculture (#10423) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

5-6 hozzászólással vissza, ott volt róla szó.

Harrrr!!!!

(#10426) Parci válasza Fecogame (#10424) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

már javítottuk a bugot, mindjárt küldök egy rendes értesítőt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10427) Pubszon válasza djculture (#10423) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem túlzás az ezer, mert közel 4900 név van benne. :D

(#10426) Parci: Mindenki kap újabb javított mail-t aki kapott korábban?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#10428) Parci válasza Pubszon (#10427) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10429) Sk8erPeter válasza Parci (#10422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most mi az oka a felháborodásodnak? :F Nem nagyon értem. Talán hadd döntsem már el, hogy van-e valami közöm a PHP-hoz vagy más jellegű webfejlesztéshez, vagy nincs (nézz be a PHP topicba, ha szeretnél). Amúgy is, miért indokolt ez a "tudom, hogy 10 millió webfejlesztő országa vagyunk"-stílus? Én nem okoskodtam bele, hogy ezzel az összehasonlítósdival oldjátok meg, vagy mással, mert szerintem nem feltétlenül szükséges, ha magát a probléma gyökerét megszüntetitek, és igazából nem is kifejezetten foglalkoztat, hogy egyik vagy másik módszerrel iktatjátok-e ki a hsz.-duplázódást. Én csak konkrétan a kiemelt mondatrészre reagáltam, függetlenül az általatok választott megoldástól, hogy EGYÉBKÉNT nem bonyolult eldönteni két stringről, hogy egyeznek-e, vagy sem. Ráadásul ezt nem is neked mondtam, hanem Fecogame-nek, pusztán halk megjegyzés akart lenni. Megengeded nekem, hogy tisztában legyek vele, milyen built-in/könyvtári függvények léteznek egyébként stringekkel való műveletekre? Köszi!

Amit én javasoltam, az pusztán a plusz lépcsőfok kiiktatása volt (abba egyáltalán nem okoskodtam bele, hogyan csináljátok), amire nem reagáltál érdemben egy böffentésnyit sem, hogy hülyeségnek tartod az érvelést, esetleg elfogadhatónak, vagy esetleg leírhattad volna, hogy ezért vagy azért szükséges, és akkor azt mondom, hogy ja oké, megértettem!
De nem kell megsértődni, ha az ember javasol valamit. A munkamódszereitekbe nem okoskodtam bele, de olvass vissza, ha nem hiszed el.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10430) Parci válasza Sk8erPeter (#10429) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Még annyit hozzátennék, amire Parci (vagy valaki illetékes) külön visszakérdezésre sem reagált"

leírtam már, hogy sosem ígértük, hogy mindenre reagálni fogunk. eleve nem szeretjük, amikor egy user erősködik ezerrel, hogy ez vagy az miért van, meg választ vár, követel. a topikot olvassuk, és igyekszünk javítani, amit csak lehet. pont.

azt meg hidd el, hogy pontosan tudjuk, hogy milyen string összehasonlító php függvények vannak, komolytalan dolog ezzel jönni, amikor egy ekkora rendszer van körülötted épp. nyilván valahogy a login is működik, kideríti, hogy jó jelszót gépeltél-e be.....................

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10431) Sk8erPeter válasza Parci (#10430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, megértettem, nem reagáltok mindenre, rendben, tényleg kicsit türelmetlenebb voltam a kelleténél. Csak arra céloztam, hogy múltkor a hsz.-em egyik felére reagáltál, a másikra semmit nem mondtál, és visszakérdeztem, akkor sem. :D Amúgy azért is érdeklődtem, mert úgy emlékszem, mintha itt korábban lett volna már szó róla, tudni szerettem volna, van-e bármi ráció a dologban szerintetek, mi a véleményetek erről.

"komolytalan dolog ezzel jönni, amikor egy ekkora rendszer van körülötted épp"
Na álljunk meg, mert mintha szándékosan állítanád be úgy, hogy én neked vagy lezsonak akartam volna megmondani a frankót, hogy milyen kúl függvények vannak, pedig nagyon nem így van, vagy csak nem figyeltél arra, amit írtam. De olvasd már el légy szíves még egyszer, én az előbb direkt mondtam, hogy NEM neked írtam ezt, nem okoskodtam, hanem arra reagáltam, hogy Fecogame azt vetette fel, hogy írni kell erre valami hű de misztikus, bonyolult algoritmust. Erre NEKI azt válaszoltam, hogy nem bonyolult a dolog maga a string-összehasonlítás, vannak erre beépített függvények, ennyi. Ebben szerinted hol van annak megkérdőjelezése, hogy ti tisztában lennétek a PHP-fejlesztés mikéntjével? :O Tudom jól, hogy elég stabil fejlesztői tudással rendelkezik pl. lezso is, ne állítsd már be úgy, mintha én ezt kétségbe vontam volna.

Sk8erPeter

(#10432) Parci válasza Sk8erPeter (#10431) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

okok. amúgy csináljuk a duplázás elleni védelmet, az én saram, hogy nincs még, úgy emlékeztem, hogy panther csinált, de nem bírt 100%-osan működni sosem, ehhez képest nem, nincs most a kódban ilyen. úgyhogy hamarosan lesz.

többiek: az e-mail küldést megjavítottuk, és kimentek a szori e-mailek. persze kis bug abban is lett, dupla megszólítás van, de legközelebb már ez sem lesz. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10433) Sk8erPeter válasza Parci (#10432) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, köszi a korrekt választ! :)
Most már nem nyaggatlak ezzel. :DDD :B

Amúgy meg brühühü, én nem is kaptam tőletek e-mailt egy darabot sem a Gmailes címemre, és még csak spambe se került... :(

Sk8erPeter

(#10434) DJ. Ru$y válasza Sk8erPeter (#10433) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

(Nem vagy feliratkozva, hogy kérsz játékról értesítést)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#10435) Sk8erPeter válasza DJ. Ru$y (#10434) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja bocs, igazad van, tényleg. :DDD Ötezer éve használom a PH!-t, de ezt még nem is láttam. :DDD :B

Sk8erPeter

(#10436) kjani18


kjani18
őstag

Hali

A HardverApróban megoldható lenne -e, hogy mondjuk 2, vagy 3 kategóriában is szerepelhessen egy hírdetés?
Nekem is van olyan, amit pakolgatok, mert több kategóriában is él, de ugye nem szabad, meg nem is akarom duplázni...

Üdv

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#10437) föccer válasza kjani18 (#10436) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos erre jelenleg nics lehetőség. :(

Túl sok lenne a visszaélés vele, ellenőrízhetettlenné válna a rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10438) Chamea2 válasza föccer (#10437) üzenetére


Chamea2
tag

Miért? Egyszerűen bejelöli az illető a többi kategóriát is(hozzáadja) és akkor más kategória listázásánál is kiírja ugyanazt a hirdetést. :)

(#10439) föccer válasza Chamea2 (#10438) üzenetére


föccer
nagyúr

Végig olvastad amit írtam? :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10440) Parci válasza Sk8erPeter (#10433) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg kész is van a dupla-szűrés

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10441) Fecogame válasza Parci (#10440) üzenetére


Fecogame
veterán

Letesztelve, korrektül működik. Viszont azt a csúnya ERROR szöveget le lehetne cserélni valami felhasználóbarátabbra :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10442) Sk8erPeter válasza Parci (#10440) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Wow, nagy köszönet érte! :K Végül milyen módszerrel értétek el? Mármint ha nem kulisszatitok, vagy van megosztható része... :B

(#10441) Fecogame : hol van ERROR szöveg?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10443) Parci válasza Sk8erPeter (#10442) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miután kiderült, hogy nem volt ilyen védelem, így a triviálissal...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10444) Fecogame válasza Sk8erPeter (#10442) üzenetére


Fecogame
veterán

Próbáld ki a duplázást a próba topikban, és meglátod :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10445) Sk8erPeter válasza Fecogame (#10444) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, oké, nem tudom, miért nem jutott eszembe... :DDD

Miért, mi a baj vele, szerintem gyönyörű a hibaoldal....... :DD

RIOS ERROR - duplázás

Sk8erPeter

(#10446) lezso6 válasza Sk8erPeter (#10445) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Javítva, thx.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10447) Sk8erPeter válasza lezso6 (#10446) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tök jó, köszi! :K

Ha a "Sikeres hozzászólás/hozzászólás-szerkesztés, rögtön továbbítunk..." üzenet helyett (gofwd(1000);) inkább egyből átirányítana az új/módosított hsz.-hez (vagy inkább csak hiba esetén lenne ilyen jellegű üzenet), akkor szerintem legalábbis még faszányosabb lenne. :B
De már ez is nagy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10448) BDave


BDave
őstag

Üdv! Csak egy apró ötlet, de lehet, hogy túl veszélyes vizekre evezek ezzel a kérdéssel: nem lenne érdemes lecserélni az emotikonokat valami "modernebb" kinézetűekre? Tudom, relatív az ízlés, csak gondoltam valami hasonló kinézetű ikonok talán modernebbé tennék a fórumot: #1, #2, #3, #4, #5.

(#10449) Sk8erPeter válasza BDave (#10448) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fúj, ne már..... :Y Semmi baj nincs a jelenlegi emoticonokkal, szerintem abszolúte a tök normálisan kinéző smiley-k közé tartoznak, és valahogy pont jól beleillenek a fórum dizájnjába.
Ezek a belinkelt darabok viszont vagy csúnyák, vagy "érzéketlenek". :D
De azt áruld már el nekem, hogy ez például mitől lenne már "modernebb"? :U Ezek az emoticonok pont egy ősrégi fos fórum smiley-jaira emlékeztetnek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10450) Aureal


Aureal
senior tag

Halihó!

Nem tudom próbálta-e már valaki, de hogyan lehetséges (ha egyáltalán az) egy topicon belül kilistáztatni egy adott személy összes hsz-ét?

(elnézést, ha túl láma a kérdés vagy nem ide való!)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.