Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Sk8erPeter válasza Parci (#10550) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

sorry ;)

Sk8erPeter

(#10552) rigo88


rigo88
aktív tag

üdv
érdekelne, hogy hogy tudom megkülönböztetni az üzletszerűen regisztráltakat a nem üzletszerűen magánszemélyként regisztráltaktól?
érdekelne továbbá, hogy hol jelenthetem, ha valaki üzletszerűen végzi a tevékenységét tartós haszonszerzés céljából - nagy valószínűséggel - ezzel adócsalást azaz az ország megkárosítását is elkövetve?

az ilyen srácok miatt - is - mehetett tönkre budapest egyik legrégebbi és legolcsóbb boltja a ready computer is. az egyetlen bűnük az volt, hogy volt üzlethelységük és adóztak a hasznuk után.

köszi
:R

Dirr

(#10553) canniball válasza Parci (#10545) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor kitartás! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10554) Gondwana


Gondwana
addikt

Üdv jól!

Lenne egy Hardveraprós kérdésem, keresgéltem itt, de pont ilyen kérdést nem találtam.
Terveztek-e megvalósítani olyant, hogy a Kedvenceim/apróhirdetések lista alatti topikoknál valamilyen aprócska jelecske (akár az új hozzászólások számlálójához hasonlóan) jelezze, hogy a hirdetés az lejárt hirdetés?

(Én egy alapvetően lusta ember vagyok, és amikor utolér a panasz, hogy nem vehetek fel 50-nél több kedvencet, akkor nehezemre esik végigbogarászni, hogy melyik hirdetésért kár izgulnom, hogy esetleg megvehetném-e, illetve melyiket törölhetem a kedvencekből - és ez csak egy példa a hasznára.)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10555) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Egy kényelmi szempontú fícsör rikvesztem lenne, hsz-válaszokkal kapcsolatban.
Ugyebár ha most valaki válaszol egy hsz-re, akkor hogy az eredeti hsz-t lássuk, rá kell kattintani, s külön csak az a hsz betöltődik.
Kérdés A.) meg lehetne oldani, hogy ha a "válasza Gipsz Jakab (#1234) üzenetére" fölé viszem az egeret, akkor 1-2 másodperc múlva megjeleníti egy szövegbuborékban az előzmény üzenet szövegét (csak a szöveget -- képeket, avatart, satöbbit nem).
Kérdés B.) mivel néha az ember egy kérdéssorozat előzményeit nézné végig, megoldható lenne-e, ha "válasza Gipsz Jakab (#1234) üzenetére" rákattintunk, akkor nem csak azt az egy választ, hanem annak az előzményeit is (mondjuk előző 5-10 egymásra válaszoló üzenet) betölti?

Nem tudom, volt-e már hasonló, a "válasz"-ra keresés annyira generikus (volt 614 találat :) ). Ha volt már, bocs

Üdv

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10556) Sk8erPeter válasza .mf (#10555) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az A.) fele szerintem esélytelen, zavaró is lehet, ha valaki épp véletlenül viszi fölé az egeret.
A B.) felére nem is rég volt egy hasonló javaslat, amit én jó ötletnek tartanék, egy fastruktúra-szerű válasznézet:
http://prohardver.hu/tema/javitsuk_a_prohardvert/hsz_10456-10457.html
de persze ez gondolom mind csak álom. Válasz az lesz, hogy nem prioritás, sajnos nincs mindenre idő.

Sk8erPeter

(#10557) .mf válasza Sk8erPeter (#10556) üzenetére


.mf
veterán

"Az A.) fele szerintem esélytelen, zavaró is lehet, ha valaki épp véletlenül viszi fölé az egeret."

Éppen ezért írtam az 1-2 mp késleltetést, ha mondjuk végighúzza valaki az egeret a képernyőn, akkor ne ugrálgassanak sorra fel.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10558) Sk8erPeter válasza .mf (#10557) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, láttam, de akkor is. :) Például valaki elkezdi írni a hsz.-ét, arrébblöki közben az egerét, és épp a szám fölé megy a kurzor, aztán 1-2 mp. múlva az arcába kap egy hsz.-t, az nem biztos, hogy jó. :)
Na mindegy, nekem úgysincs sok közöm a döntésekhez. :N

Sk8erPeter

(#10559) Gondwana válasza Sk8erPeter (#10558) üzenetére


Gondwana
addikt

(Azt meg ne is említsem, hogy vajon akkor kell, hogy lekérje a szervertől a hozzászólást, amikor az egérrel föléérsz, vagy az összes linkhez tartozót be kell, hogy töltse, amikor az egész oldalt?)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#10560) sztanozs válasza Gondwana (#10559) üzenetére


sztanozs
veterán

Miért kellene az összeset betöltse? Elég csak dinamikusan lekérni az adott hsz-t, ha rámegy.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10561) Sk8erPeter válasza sztanozs (#10560) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Amúgy meg hsz. írásakor csak lejjebb kell görgetni, és a júzer láthatja azt a hsz.-t, amire válaszol, elég régóta... :D

Sk8erPeter

(#10562) sztanozs válasza Sk8erPeter (#10561) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha egy oldalon belül van - de pl középső gombbal nyomva a linkre új tabban meg is nyílik az az egy hsz...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10563) .mf válasza Sk8erPeter (#10558) üzenetére


.mf
veterán

"Például valaki elkezdi írni a hsz.-ét"

Ezt csak olvasó-nézetbe gondoltam. Ha választ írsz, akkor az lent úgyis megjelenik.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10564) Sk8erPeter válasza .mf (#10563) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja OK, hirtelen mára el is felejtettem, igazad van :DDD

Sk8erPeter

(#10565) Sk8erPeter válasza Parci (#10509) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"de hát a kommentek külön oldalon vannak a fórumban, ergo garantáltan nem frissítesz rá a hír/cikk oldalra (ahol a reklámok zöme fut)."
Korábban reagáltam erre, mert azt hittem, én nézek be valamit, de most kiderült, hogy mégsem, szóval nem értem, az volt a téma, hogy a mobilos változatot nem akarjátok erőltetni (ami érthető), én erre írtam valakinek, hogy valszeg azért is, mert a topicok megnézésekor is lehetnek reklámok, amik mobilos változaton nem látszanak (m.prohardver.hu), és az meg nem lenne jó nektek; de ezt úgy tűnt, cáfolod, mondván, nem ez a valódi oka. De akkor az alábbi mégis micsoda, ha nem reklám? :D Úgy értem, ez most nektek jó is, ha az emberek látják a reklámot, frissítgetik az oldalt, esetleg rákattintanak a reklámra, ergo nem lenne jó már csak azért sem, ha a mobilos változatot használnák az emberek, mert akkor nem jelennének meg a reklámok, nem?

PH! reklám

Most igazából csak azon értetlenkedem, hogy akkor miért az volt a reakció, hogy igazából nem is ez az oka a mobilos változat mellőzésének pl. a topicoknál. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10566) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

gyerekek, ez nem egy chat/duma topik, kérek mindenkit, hogy ne itt gondolkodjon hangosan az ötleteiről. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10567) sztanozs válasza Parci (#10566) üzenetére


sztanozs
veterán

Oké, akkor csak annyit, hogy ez jó ötlet?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10568) Parci válasza sztanozs (#10567) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

talán, majd egyszer foglalkozunk vele. ha meg nagyon elüt, akkor tarkabarka lesz tőle a fórum, elég megnézni pár komolyabb stock fórumrendszert.

és akkor most lezárom a beszélgetősdit itt, ha nem marad abba, akkor átmenetileg a topikot is. :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10569) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
Ha éppen pü-ben beszélgetek valakivel, akkor nem jelenik meg, hogy érkezett-e új pü-m mástól, és ha igen, hány darab.
ezt lehet javítani? vagy van valami oka?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#10570) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt:

A cikk alatt ott van kék háttérrel a mozilla blog szöveg, azt lehetne linkesíteni hogy egyből a blogba vigyen, ne kelljen hozzá megnyitni a cikket és úgy eljutni a bloghoz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10571) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

privátok keresése - bitanglassú. nem lehetne valamit kezdeni vele? szó szerint percekig keres egy pontosan beírt usernévre.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10572) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Nem tudom érkezett e már erre javaslat,(vagy létezik e ilyen formában, és csak én vagyok mafla), de a fórumokon kívüli keresőben lehetne olyat csinálni, hogy bizonyos személy hozzászólásait listázza.Számtalanszor van, hogy tudom ki írta az adott segítséget, de már nem tudom mikor,és melyik topicban így meg az istennek sem találom. Tehát a fórum főoldalán keresve felhasználó hozzászólására, topicot is megjelölve. Ezen segíthetne kicsit ez a funkció...
Ha már létezik ilyen, vagy más felvetette, akkor bocsánat!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10573) fatal` válasza dodopek (#10572) üzenetére


fatal`
titán

Most is lehet, a részletes keresőben.

(#10574) Sk8erPeter válasza fatal` (#10573) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem az nem igazán működik jól, legalábbis csak arra keres rá, hogy valaki nyitott-e már topicot, példa:
http://prohardver.hu/temak/keres.php?suser=dodopek
egyetlen topicot mutat, amit dodopek nyitott. Szerintem ő nem erre kíváncsi...

Sk8erPeter

(#10575) fatal` válasza Sk8erPeter (#10574) üzenetére


fatal`
titán

Topicon belül keresel vele, akkor a hozzászólásokat mutatja, használtam már nem egyszer. :)

Pl. itt vannak a hozzászólásaid ebből a topicból.

[ Szerkesztve ]

(#10576) Mr.Csizmás válasza fatal` (#10575) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hogy tudom ki írta az adott segítséget, de már nem tudom mikor,és melyik topicban

:N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10577) Sk8erPeter válasza fatal` (#10575) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor pont félreértetted, mit is szeretne, és a kérése teljesen jogos. :)

Sk8erPeter

(#10578) fatal` válasza Sk8erPeter (#10577) üzenetére


fatal`
titán

Jogos, figyelmetlen voltam. Bár ilyen mértékű lekérdezés szerintem nem kicsit terhelné az amúgy sem sok szabad erőforrással rendelkező szervert (legalábbis gondolom ez az oka a mostanában előforduló lassulásoknak).

(#10579) sztanozs válasza fatal` (#10578) üzenetére


sztanozs
veterán

A lassulások oka: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10580) dodopek válasza Sk8erPeter (#10577) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm, hogy helyettem álltatok ki a kérésemért. :)

(#10581) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

az teljesen normális dolog vagy beállitás kérdése hogy a topicban az elsö két karakterre keres rá és minden találatot kiad?

(#10582) canniball válasza Ittnemaz (#10581) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha pontos találatot akarsz használj időzőjeleket.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10584) Ittnemaz válasza canniball (#10582) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

koszonom.

(#10585) marcias


marcias
őstag

Sziasztok,
egy tipp, amit szerintem egyszerű lenne megcsinálni, és nagyon hasznos lenne: a lapcsalád bármely tagjánál, ha van beérkező privát üzenetem, az megjelenhetne így: Fórum (1). Lehet, hogy gondoltatok erre, csak nem csináltátok meg, de pl. velem sokszor előfordul, hogy valamit olvasgatom a PH-n, és nem mindig megyek át a fórumra megnézni, hogy válaszoltak-e már! :R

Steam: marcias88

(#10586) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Ötlet, majd egyszer, a távoli jövőben, hátha:
lehessen kiikszelni, hogy melyik topicokat nem akarom látni az "Itt szóltam hozzá" részben, mert esetleg érdektelenné vált az adott topic, és csak zavaró, hogy ott van. Példa: valami kéréssel fordulok egy modihoz a "Moderátort keresek a FÓRUMHOZ!" topicban, aztán ha sikerült ott lezárni egy kérdést, onnantól érdektelenné válik a topic, de mégis ott éktelenkedik, hogy hány új hsz. született azóta, és ez engem nagyon nem érdekel, ezért jó lenne, ha adott topicok, amiket "kiikszelek", legyenek eltüntethetők.
Moderátort keresek

Előre is köszi, ha valaha foglalkoztok vele.

Sk8erPeter

(#10587) Winner_hun válasza Sk8erPeter (#10586) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lesz ilyen.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10588) Sk8erPeter válasza Winner_hun (#10587) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg? Na, f@sza, végre egy jóhír! :)

Sk8erPeter

(#10589) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!

A privát üzenetekről szóló értesítéseknél az általános
http://prohardver.hu/privatok/listaz.php
oldalra kapok csak linket.
Azt esetleg meg lehetne oldani, hogy közvetlenül a konkrét emberrel való eszmecseréhez is kapjak linket, ahogy mondjuk a topicokról szóló értesítőknél is
van link a konkrét hsz.-re:
http://prohardver.hu/tema/VALAMELYIK_TOPIC/hsz_110-110.html
meg a friss.html-re:
http://prohardver.hu/tema/VALAMELYIK_TOPIC/friss.html
?
Előre is köszi, ha foglalkoztok a dologgal.

Sk8erPeter

(#10590) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#10589) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Konkrétabban, rövidebben:
lehetne a privátokról egy ilyen link:
http://prohardver.hu/privat/FELHASZNALONEV/listaz.php
meg az általános
http://prohardver.hu/privatok/listaz.php

Sk8erPeter

(#10591) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Rem jó topicba írook! :B
Lehet csak nekem,de a Mobilarénás Xperia T írásban a videó résznél nem a T videó van bent hanem a Samsung Google Nexus 10.
Gondoltam jelzem.

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10592) Mr.Csizmás válasza Orlin (#10591) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezt inkább a cikk írójának jelezd privát üzenetben. (írás elején a bal felső részén van a szerző)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10593) Orlin válasza Mr.Csizmás (#10592) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10594) szab.tam


szab.tam
nagyúr

igaz, még csak dec. 23. van, de emg kéne nyitni a "kellemes" topikot.

de hogy idézzek egy bölcs mondást: "kellemes legfeljebb a lábvíz lehet, vagy egy orgazmus"...
így javaslat, hogy talán:
"Boldog, Békés Karácsonyt kívánunk minden kedves PH! fórumtársnak!", vagy valami hasonló.
csak könyörgöm, hogy ne kellemes legyen... (

és minél előbb meg kéne nyitni, mert a szakmai topikok kezdenek tele lenni ezzel, és nincs hová linkkel elküldeni őket.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#10595) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Újabb privát üzenetekkel kapcsolatos észrevétel, bár lehet, hogy korábban már volt:
ha épp egy privát üzenetváltást folytatok valakivel, tehát például a
http://prohardver.hu/privat/FELHASZNALONEV/listaz.php
URL-en vagyok, akkor hiába vannak még plusz olvasatlan privát üzeneteim mástól, azok akkor sem látszanak felül, a "privát üzeneteim" mellett, zárójelben, például "privát üzeneteim (2 új)".

Sk8erPeter

(#10596) attiati


attiati
veterán

esetleg lehetne bővíteni, hogy 50-nél több kedvencet vegyek fel?

vagy az megoldható, hogy a felvett kedvenceknél ne csak a lista tetejére lehessen felhozni egy-egy témát, hanem a lista végére is le lehessen vinni?

elég macerás, ha 50 topikból átmenetileg felhozok 2-t a tetejére, de többet nem akarom őket felül látni, akkor az összes alatta levő kedvencet (vagy mondjuk a 10 legaktívabbat újra egyesével a tetejére kell hoznom)

(#10597) sphe


sphe
senior tag

Nem lenne ötletes, hogy belépve a jobb oldalon látható "itt szóltam hozzá" résznél a topiktéma címére kattintva az első oldal helyett, a friss.html, azaz a friss hozzászólások utolsó oldala jelenjen meg?

(#10598) sphe válasza fatal` (#10513) üzenetére


sphe
senior tag

A mobilos felületen is legyen egy ugrás a témaindító cikkre/tesztre, a fórumos topicoknál?

+1! :B

(#10599) canniball válasza sphe (#10598) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez már van: a topik címe a link.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#10600) Winner_hun válasza sphe (#10597) üzenetére


Winner_hun
félisten

beállításaim

Fórumhozzászólások - Kezdő blokk - utolsó

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.