Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) WonderCSabo válasza Sk8erPeter (#8499) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Firefox-hoz is Stylish kell. Vagy bemásolod a userCSS fájlodba. Viszont ez utóbbi Chrome-on is megy. Szóval nincs mit odaírnom.

(#8502) Sk8erPeter válasza WonderCSabo (#8501) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És Opera alatt? :)
Nem próbáltam, még a kódot sem néztem meg (csak ott a Show code gombnál néztem meg gyorsan átrohanva - de van ott egy link, "install as user script", ami hosszabb kódot dob ki, na azt még nem volt időm áttanulmányozni), szóval ne vedd kötekedésnek, csak érdeklődöm.

(#8500) Realradical : ja nem, nem is mondtam, hogy bárki bántott volna, amúgy sem vagyok az a sértődős fajta. :DD
De az biztos, hogy elég félreérthetetlen nemet kaptam, az korrekt. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8503) WonderCSabo válasza Sk8erPeter (#8502) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Opera alatt is. Már bocsi, de ha ki se próbáltad, meg se nézted a kódot, sőt, nem is vagy tisztában ezzel a témával, akkor ez már erősen kötekedésnek vehető... De nem veszem annak. ;)

(#8504) stevve válasza Sk8erPeter (#8499) üzenetére


stevve
nagyúr

Na, így specifikálva már mindjárt más a kép és több a feladat. Ez már a kövspec folyamata. Jók vagyunk. :D :C

(#8505) Sk8erPeter válasza WonderCSabo (#8503) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerkesztettem a hsz.-t időközben, hogy egyértelműbb legyen (lásd zárójel)...
Egyébként a "nem vagy tisztában ezzel a témával" részt azért kicsit pontosíthatnád... ha érdekel, írtam már userJS-t, userCSS-t, extensiont is, nem egyet.... Legfeljebb a Stylish sz@rságaival nem vagyok tisztában, de nehogy már ez az alapműveltség része legyen.

(#8504) stevve : jaja, de valszeg ez nem változtat azon, hogy nem vezetik be a javaslatot. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#8506) Parci válasza Sk8erPeter (#8499) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően annyit szerettem volna mondani, hogy diktatórikus módon csak rajtunk múlik, hogy lesz-e ilyesmi, és annál többet úgy sem tehet senki, mint hogy feedbacket ad itt, hogy "jó lenne, ha xy dolgot tudná még a rendszer". mi meg aztán mazsolázunk, priorizálunk stb.

ami a konkrét kérdést illeti, valóban nem lesz kapcsolható.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8507) WonderCSabo válasza Sk8erPeter (#8505) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Láttam, a topikokban a ténykedésed, tudom, hogy értesz a webprogramozáshoz. Nem is erre értettem, de mindegy... Elnézést kérek, ha megsértettelek. Egyébként a szkriptet az oldala generálja a userCSS-ből, és elvileg cross-browser-nek kell lennie. (már ha a css is az)

[ Szerkesztve ]

(#8508) Sk8erPeter válasza Parci (#8506) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rendben, köszönöm a választ, így totálisan egyértelmű. :)
Lehet, hogy félreérthető voltam, vagy nem vágom, de nem is azt mondtam, hogy amit én mondok, az aztán a lehető legjobb ötlet, és érthetetlen, ha nem valósítjátok meg. :D Csupán arról érdeklődtem, hogy milyen technikai vagy egyéb okai vannak a döntésnek. Természetesen megértem, hogy hatmillió dolgotok van a felhasználók apró-cseprő kérésein, problémáin túl is, csak ilyenkor bennem legalábbis felébred a kíváncsiság a PH! fejlesztői oldalának működése iránt is, hogy pl. a kikapcsolhatósággal kapcsolatban milyen ok vezérli a fejlesztőket, hogy nem teszik az elérhető funkciók közé, amikor elképzelhető, hogy sokan vannak, akik hiányolják ezt - mert esetlegesen nem minden kedvenc topicnál kíváncsiak az új hsz.-ek számára (és korábban nem is látszott, így most sok esetben automatikusan odavonzza a tekintetet).
Persze a konkrét okokat megértem, ha nem mondod el, mert tulajdonképpen senkinek nincs köze a fejlesztés minden lépéséhez és döntéséhez. :) De azért próbálkozni lehet a kérdésekkel. :P
Viszont a tegnapi megoldáshoz képest a mostani dizájn tényleg nagyon jó lett, ez a piros apróbetűs megoldás nekem is nagyon tetszik. :K

Sk8erPeter

(#8509) kingabo


kingabo
őstag

Tökéletes! :C Így már szerintem felesleges a kikapcsoláson vitázni, egyáltalán nem zavaró.

(#8510) Lala6


Lala6
őstag

Én is szeretnék csatlakozni a kikapcsolási lehetőséghez.
Engem nagyon zavar, mert mindig késztetést érzek, hogy rákattintsak, olyan mintha pü-t kaptam volna...

(#8511) koshmar válasza Lala6 (#8510) üzenetére


koshmar
őstag

Bennem is ilyen érzéseket kelt.
Ha meglátok egy kis piros egyest, azonnal kattintanom kell a topik nevére.
Ennek ellenére nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8512) ArchElf


ArchElf
addikt

Én örülök az új jelzőnek, de az összes topicra el tudnám képzelni.
Csomó olyan topic van, amit csak nézegetek, de nem írok bele - viszont mindent felvenni könyvjelzőnek kicsit sok lenne (nagyon alulra kerülnének a friss hozászólások topicjai).
Inább tematikusan nézek bele fórumtípusokba (pl szoftverfejlesztés), és nézem, hogy hova született új hozzászólás.
Persze lehet, hogy végül csak fel kell vennem még 10-20 kedvencet... :U

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8513) WonderCSabo válasza Lala6 (#8510) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel elrejtheted őket. (remélem nem gond, Parci)

(#8514) Cathfaern válasza Sk8erPeter (#8508) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Alapvetően az a probléma az ilyen "ezt egyszerű megoldani, miért ne tegyük be" dolgokkal, hogy ha ezt elkezdi egy fejlesztő csinálni, akkor pillanatok alatt ezermillió ilyen kérés fog beérkezni, hogy hát azt is megcsináltad, akkor ezt is lehetne-e...? És az lesz a vége, hogy tele lesz a motor olyan feature-ökkel, amit használ a felhasználó bázis 0,1%-a, viszont bonyolítja kódot, növeli a táblaméretet (lassítja a rendszert), stb stb...
Szóval igazad van, konkrétan ezt az egy kérést nem lenne nehéz megcsinálni. De akkor lehetne még ezer ilyet is adni, és az úgy együtt már sok.

De ez csak személyes vélemény, a PH! fejlesztésébe nem látok bele :)

(#8515) stevve válasza koshmar (#8511) üzenetére


stevve
nagyúr

Nekem suliban a piros egyestől más érzésem támadt. :D

(#8516) koshmar válasza stevve (#8515) üzenetére


koshmar
őstag

Általánosban nekem is nagy traumát okozott ( 8 év alatt egyetlen egyest kaptam), gimiben már rutinos lettem.
Ötöst kaptam vagy egyest? Ugyanaz volt. ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8517) stevve válasza koshmar (#8516) üzenetére


stevve
nagyúr

:DD

(#8518) fatal` válasza koshmar (#8516) üzenetére


fatal`
titán

Azért gimiben még zavaró.

Az ember az egyetemen lesz igazán rutinos benne. :DDD

(#8519) koshmar válasza fatal` (#8518) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor én szeptembertől az leszek. :D

Gimiben inkább az zavaró, amikor valakinek egy félévben csak négy egyese volt. ;]

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8520) embe


embe
nagyúr

A korábban általam írt problémára - nem tudok belépni a ph-ra , a megoldás, vagy legalábbis a hiba oka: a legújabb AVAST Internet Security legújabb verziójának a tűzfala okozza. Ha azt kikapcsolom, akkor simán betudok lépni. Feltettem egy Agnitum tűzfalat, rendben működik vele. Valami konfigurálási hiba lehet, de még nem jöttem rá mi. :F

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8521) Realradical válasza embe (#8520) üzenetére


Realradical
őstag

Az avast logjában kéne megnézni, hogy mit és miért blokkolt.

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8522) 7 válasza Sk8erPeter (#8508) üzenetére


7
addikt

Pedig igazából a konkrét okokat jelezte a #8452-ben, csak nem fogadtad el/elsiklottál felette: nehéz lenne haladni.

Többször is volt róla szó, hogy a felhasználói visszajelzések nem maradnak olvasatlanok, meg is fontolják őket, de attól még, hogy többször is felvetnek/erőltetnek valamit, az nem feltétlenül lesz létjogosult, maximum frusztráló. A szóban forgó újítást is csiszolgatták a kéréseinknek megfelelően, ha értelmét látták: más kinézétet kapott, eltűnt a félkövér, az első olvasatlan hozzászóláshoz lehet vele ugrani.

Ugyanakkor érdemes figyelembe venni, hogy az egésznek mi volt a célja: a fórumozás ösztönzése:
Könnyebben átlátja az ember, hogy hol történt valami újdonság (könnyebb követni az eseményeket), így idő tekintetében sokkal jobban jön ki, mintha végigkattintgatna mindent. Mindazonáltal forgalmasabbá is teszi a témákat, mert a számláló miatt többen is visszanéznek, hogy mi van. Ha meg már többen belenéznek, a beszélgetések is lassabban halnak el, valamint a passzívabb tagoknak is egyfajta ösztönző, hogy beszálljanak a társalgásba.

Ha ki lehetne kapcsolni a funkciót, pont az veszne el, ami miatt bevezették.

No meg azt se felejtsd el, hogy lehet szabadon írni userscripteket, amik az egyéni óhajokat kiszolgálják.

[ Szerkesztve ]

(#8523) daninet


daninet
veterán

Én mint webprogramozástól kívülálló kérdezem (ha hülyeséget mondok bocsánat):
Nagyon tetszik az új olvasatlan post jelző. Az nincs esetleg tervben, hogy oldalfrissítéstől függetlenül frissítse a postok számát? (azt hiszem ajaxxal csinálják ezt)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8524) lezso6 válasza daninet (#8523) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehetne, de nem. De ha valakinek van kedve, userJS-sel megcsinálhatja, azzal nem nagy ügy.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8525) D1Rect


D1Rect
félisten

Kapcsoljátok ki ezt a számlálót! Ki akarok szállni!

Addikciós feature!!!

(#8526) lezso6 válasza D1Rect (#8525) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ok, lesz helyette felugró villogó piros layer, 15 másodperces késleltetéssel, hogy csak akkor tudd bezárni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8527) 7 válasza lezso6 (#8526) üzenetére


7
addikt

Igenigenigen!!! \o/

(#8528) Parci válasza WonderCSabo (#8513) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem gond, user modokat mindig is kultiváltuk, amíg nem olyasmi, ami eszi a szerverünk. js/css lokális modok aztán pláne nem ilyenek.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#8529) stevve válasza lezso6 (#8526) üzenetére


stevve
nagyúr

Akarom! :D

(#8530) thesound


thesound
őstag

Talán jó helyen járok.

Tetszik az itt szóltam hozzá hozzá listánál, hogy jelzi mennyi új hsz. van, sőt mától meg már kattintható is és odaugrik. Így már nagyon tuti! Köszönjük! :))

[ Szerkesztve ]

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#8531) azbest válasza lezso6 (#8467) üzenetére


azbest
félisten

Well done :R

(#8532) WonderCSabo válasza daninet (#8523) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem már minden böngészőhöz van kieg, ami x másodpercenként újratölti az idle-ben lévő oldalt.

(#8533) embe


embe
nagyúr

Egy javaslat: Nem lehetne érvényteleníteni azokat a hirdetéseket, amikben a városnál az összes fel van tüntetve? Ha postázza az ok......de így nem lehet rendesen városra keresni, mert sok fals hirdetést bead.
Vagy legalábbis az ezután feladott hirdetéseknél feltételként szabni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8534) C0d3r válasza lezso6 (#8526) üzenetére


C0d3r
addikt

Azt is szigorúan egy captcha beírása után.

(#8535) Sk8erPeter válasza Cathfaern (#8514) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez így van. :D Sok apró-cseprő kérés beérkezne, mindent megvalósítani nem lehet, csak arra gondoltam, hogy erre nem igaz az, hogy "amit használ a felhasználó bázis 0,1%-a", mert ez azért elég sokak által használt funkció lehetne. :)
De persze, elfogadom én, hogy nem lesz kikapcsolási lehetőség, csak felvetettem, végül is témázni róla lehet, max. megvalósítva nem lesz.

===

(#8522) yetike :
na várjunk, én úgy érzem, Te engem továbbra is nagyon félreértesz. :D Egyetlen árva szóval sem mondtam, hogy ez az újítás ne lenne hasznos, SŐT, ha visszaolvasol, épp azt írtam, hogy ez nagyon tetszik és rendkívül örülök is ennek az újításnak, pont, hogy nagyon hasznos - DE amellett kardoskodtam, hogy hozzáadjanak némi testreszabhatóságot is, mert az még inkább dobna a felhasználói élményen. Az enyémen legalábbis mindenképp, és ahogy olvasom, mások is örülnének ilyesminek, ez nem a saját egyéni hülyeségem. Tehát ismét mondom, a globális kikapcsolhatóság tényleg hülyeség lenne, én csak az egyedi kikapcsolhatóságra gondoltam. De abban is igazad van, hogy ezzel automatikusan lehet kicsit frissíteni a fórumozás vérkeringését, ezáltal serkenthető a topiclátogatás, épp amiatt, hogy a felhasználó olyan topicok neve mellett is látja, hogy születtek új bejegyzések, amiket adott esetben már akár hónapok óta nem látogatott. Emiatt már csak kíváncsiságból is bekukkant a topicba.
Mindkettőnek tehát megvan az előnye, és ismétlem, elfogadom, hogy nem lesz kikapcsolható a funkció, csak felvetettem egy lehetséges ötletet, amellett próbáltam érvelni, remélem, ezzel még nincs is semmi baj. :) Én legalábbis konstruktívnak éreztem a vitát, megtudtam Parciék véleményét is, az is érdekes volt, és amúgy főleg a dizájnváltás óta alapvetően elégedett vagyok a szolgáltatással - és az biztos, hogy azt is meg tudom szokni, hogy nem gyakran látogatott topicok mellett is látom az új hsz.-ek számát. :)
Remélem így minden tisztázódott. :R

Sk8erPeter

(#8536) 7 válasza Sk8erPeter (#8535) üzenetére


7
addikt

Dehogy értettelek félre, inkább te engem. :D

A hozzászólásom célja mindösszesen az volt, hogy -- mivel többször kérted, noha nem tőlem -- felvázoljak neked néhány olyan okot, amik miatt nem fogják beépíteni a kérésed (a kikapcsolhatóság bármilyen formában), akármilyen borjúszemekkel is noszogatod őket. Tekintheted tehát szimplán magyarázó jellegűnek. :)

[ Szerkesztve ]

(#8537) 7


7
addikt

A banrendszer automatikus kommentjeinél javítsa már ki valaki kompetens személy a "véglegesen kitiltás" megjegyzést az időtartamnál. Kalandornak már jeleztem a hibát, de még mindig létezik.

(#8538) whisperity


whisperity
tag

Jó ez a hozzászólásjelző, meg hogy a legújabbhoz tesz, de:

meg lehetne azt oldalni, hogy amikor rákattintok, eltegyen a beállításaimnál megadott Elsődleges portál-ra? Tudom, minden lap alatt elérhető ugyanaz a fórumtéma, de én azért használom a PH! skinjét, mert az tetszik. Nem jó, amikor logoutos skinnel fórumozok.

(#8539) fatal`


fatal`
titán

Lesz az új hozzászólásokra kiemelés, mint a privát üzeneteknél?:)

(#8540) WonderCSabo válasza fatal` (#8539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mire gondolsz?

(#8541) fatal` válasza WonderCSabo (#8540) üzenetére


fatal`
titán

Ha új privát jön, akkor azokat átszínezi CSS-sel, mint ntomka kiegészítője (Chrome) a hozzászólásokat. Jó lenne, ha ez is beépített funkció lenne. :)

(#8542) Winner_hun válasza fatal` (#8539) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem is jó lenne.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8543) fatal` válasza Winner_hun (#8542) üzenetére


fatal`
titán

A felét már megvalósították. :)

Vagy a számra kattintva odaugrana az első nem olvasott hozzászóláshoz.

(#8544) Winner_hun válasza fatal` (#8543) üzenetére


Winner_hun
félisten

De akkor még nem:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8545) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Apropó, a Saját hirdetéseim résznél direkt, esetleg az új olal miatt nem működik az új hozzászólás jelző?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8546) Espla


Espla
aktív tag

hozzászólás dátumnál érdemes lehetne rövidíteni
2011-06-23 helyett --> Ma
2011-06-22 helyett --> Tegnap
illetve másodperc kiírása is olyan többlet infó, ami lényegében lényegtelen :)

[ Szerkesztve ]

(#8547) Воланд válasza Espla (#8546) üzenetére


Воланд
titán

Inkább ne, én néha még azt sem tudom, hogy milyen nap van, nem, hogy hányadika.

(#8548) WonderCSabo: Egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8548) WonderCSabo válasza Espla (#8546) üzenetére


WonderCSabo
félisten

illetve másodperc kiírása is olyan többlet infó, ami lényegében lényegtelen

Dehogy is, tök jó, ha egy másodperccel gyorsabban válaszolsz, mind az utánad író. :P

[ Szerkesztve ]

(#8549) Realradical válasza Espla (#8546) üzenetére


Realradical
őstag

Jó azt tudni hány seccel előztek meg :)

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#8550) WonderCSabo válasza Realradical (#8549) üzenetére


WonderCSabo
félisten

13 :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.