Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) #65675776 válasza Undoroid (#8150) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most tehetünk mi arról, hogy az emberek egy része funkcionális analfabéta?

(#8152) föccer válasza Undoroid (#8150) üzenetére


föccer
nagyúr

Korlátozni kellene a lakóhelyként megadható infó karakterhosszát? Nagyon egyéb megoldás nem nagyon jut eszembe.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8153) Darren82


Darren82
tag

Üdv!
Miért van az a jelenség explorernél, hogy oldalbetöltés után, a fórum oldalain az
alsó fehér google hirdetések el vannak csúszva?
Chromenál nem tapasztaltam ezt. Talán nem elég gyors a netem explorerhez?
Viszont más oldalakon nem láttam hasonló hibát.
A 6,7,8,9-es explorernél gyakran előfordult.

(#8154) vlevi


vlevi
nagyúr

Az megoldható lenne a PH fórumban, hogy a kedvencek ne fix sorrendben jelenjenek meg, hanem aszerint, hogy az adott fórumba mikor érkezett utoljára hozzászólás? Esetleg azt is odaírni, hogy mikori a legfrissebb hozzászólás, vagy legalább valami színnel, esetleg ikonnal jelölni, hogy az én legutolsó írásom óta frissült az adott topic?

(#8155) b05styp


b05styp
tag

A legjobb változás szerintem az lenne ha minden hirdetéshez lenne kép feltöltve legalább ha már link nincs. Rengeteg hirdetés van úgy hogy hirdetnek pl egy órát aminek nem irják oda a pontos nevét, és odairják hogy 50ezer ft, de nem tudni hogy milyen az óra. Sokkal egyszerűbb lenne ha kötelező lenne a képfeltöltés és akkor nem kéne 50 embernek irni üzenetet hogy 'légyszi küldj képet meg tipust', hanem egyből látná az ember hogy érdekli-e vagy nem.

:)

(#8156) danih


danih
addikt

A következőt szeretném nagy tisztelettel ajánlani:

Logout-on személyes bejegyzésnél/cikknél a bejegyzés írója (amennyiben persze engedi a hozzászólásokat) ne tudjon elsőként kommentelni!
Azaz ne tudjon öncélúan első hozzászólásával topikot nyitni.
A napokban kipróbáltam - írtam egy hülye bejegyzést, de nem engedtem rá a fórumra. Nem is nyílt neki topik.
Minden hülye idióta csinálja, szerintem érdemes lehet véget vetni ennek, tehermentesítene (talán nem is) kicsit.

(#8157) kraftxld válasza danih (#8156) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ez nem jo otlet, en pl csak a forum felol nezem a logout-ot, magara az oldalra fel se megyek. Ha nem letezik a topik, akkor bele se olvasok az irasba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8158) Lauda válasza kraftxld (#8157) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel en is igy vagyok, csak a forum reszet olvasom, magat a logoutot nem.

(#8159) Karma válasza danih (#8156) üzenetére


Karma
félisten

Pont a másik irányban lenne jó szerintem, üres topikot létrehozni ha az ember engedi a hozzászólásokat. :U És akkor nem lenne egy felesleges komment minden előtt.

Más, már egy ideje akarom kérdezni: nem lehetne a topiknyitást moderátori jóváhagyáshoz kötni? Most úgy néz ki, hogy a júzer rákérdez, nyithat-e topikot (amit kihagy BTW), kinyitja az egykérdéses/spam topikját, valaki megtalálja, eltereli, jelenti, egy moderátor olvassa és zárja... Ebből sok lépést ki lehetne hagyni, hiszen úgyis a moderátorokhoz kerül a végén.

“All nothings are not equal.”

(#8160) D1Rect


D1Rect
félisten

Bedobom már én is a fekete lyukba az ötletem:
Nem lehetne valahogy integrálni, hogy egy hsz.-en beül több embernek lehessen válaszolni?
Remek lenne, ha visszafelé olvasva is használható lenne a fórum.
Ráadásul a duplahsz. 5 percen belül, szerkeszd bele, stb problémakör is megoldódna.

(#8161) Oliverda válasza D1Rect (#8160) üzenetére


Oliverda
félisten

Vótmá'

Viszont néhány hónapja, az azóta már előléptetett lezso kollégának volt egy elég jó ötlete:[link] :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8162) D1Rect válasza Oliverda (#8161) üzenetére


D1Rect
félisten

Tudom, hogy vótmá', szinte az összes jó ötlet vótmá'.

Kiírtam magamból reménykedve abban, hogy egyszer változik, talán. ;)

Igazság szerint engem a duplázásos hsz. gyűjtögetés baromira hidegen hagy, ha ő ettől boldog és értelmes a válasza akkor csinálja, legalább visszafelé is kereshető.

(#8163) ballington


ballington
addikt

Nemtom volt-e már, a ph-ra feltöltött képek hogyan nézhetők vissza? Illetve hogyan lehet törölni? Csak akkor, ha új hsz-t írok?
Sztem jó lenne, ha ez áttekinthető és rendezhető lenne mondjuk az "Adataim" -n belül, vagy itt a jobb oldali Opciók alatt egy Feltöltött képek menüpont lenne, ahol ez átlátható lenne.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8164) kraftxld válasza D1Rect (#8162) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én mindig egy hsz-re válaszolok, amúgy teljes mértékben követhetetlen, és linkeljen meg illesztgessen arcképet, hsz számot akinek két anyja van és egész nap ráér :DDD
De ha volna valami automatizmus azt persze használnám.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8165) Lauda válasza ballington (#8163) üzenetére


Lauda
félisten

Csak az elmult par napot tudod visszanezni, talan otot, de ez nem biztos. A tobbit se torolni, se visszanezni nem tudod, max ha visszakeresed a hsz-eid, akkor latod a kepeidet, de modositani nem tudod.

(#8166) Winner_hun válasza Lauda (#8165) üzenetére


Winner_hun
félisten

1 hetet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8167) Lauda válasza Winner_hun (#8166) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :)

(#8168) ballington


ballington
addikt

és akkor mi van a feltöltési korláttal?
amit a hsz alján kiír, h rendelkezésre álló tárhely, az mit takar?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8169) Lauda válasza ballington (#8168) üzenetére


Lauda
félisten

(#8170) ntomka


ntomka
nagyúr

Itt a nickemre keresve olyan hsz-eket is kidob, amiben nem is szereplek egyáltalán. Konkrétan a 6 találatból csak 1 amiben meg vagyok említve. Nekem nem nagy probléma, de gondolom nem pont így kéne működnie a keresőnek, hisz még résszóként sem stimmel a dolog.

ツ Headphones on - World off

(#8171) Winner_hun válasza ntomka (#8170) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8172) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Lehet volt már...
Azokat, akikkel már leveleztem jó lenne ha tetszés szerint tudnám rendezni.
Előre-hátra mozgatni a neveket, megjelölni pl. csillaggal valakit, a lista elején fixálni, stb.
vélemény :F

(#8173) smog86


smog86
senior tag

Biztos volt már, de újra felvetném, hogy ha a hozzászólásomra válasz érkezik, jó lenne kapni róla egy üzenetet vagy valamit jelzést.
Persze ezt úgy, hogy beállításoknál ki-be lehessen kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#8174) koshmar


koshmar
őstag

Hasznos lenne az oldalak alján elhelyezni egy "Ugrás a lap tetejére" kis gombot.
Elég hosszadalmas kétszáz hozzászólásnyit felgörgőzni...
Ha a hsz. írás után nyomok egy visszát, akkor értelemszűen a post eltűnik, ezért kell felgörgőzzek a lap tetejére, hogy onnan nyomjak egy Fórum-ot.

Ugyanez fordítva is lehetne, tehát a lap tetején egy "Ugrás a lap aljára" link :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8175) Winner_hun válasza koshmar (#8174) üzenetére


Winner_hun
félisten

És minek 200-as rendezés? Amúgy állítsd át hogy a legfrissebbek hozzászólások legfelül legyenek és kész.

Amúgy volt már:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8176) Brutforsz válasza koshmar (#8174) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ha a Prohardver vagy a Mobilaréna alól fórumozol, akkor van már mind a kettő.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#8177) koshmar válasza Brutforsz (#8176) üzenetére


koshmar
őstag

Logout-on szoktam szinte mindig, csak ezért írtam.
Pont ezért lehetne "bevezetni" itt is, mert a Prohardveren meg a Mobilarénán már van. :)
Meg akkor már az ITCafén is.

Winner_Hun:
Én úgy szeretem, ha a legfrissebb hsz. van a legvégén- nem tudom, miért.
Ha már te is felvetetted, akkor ne kötekedj. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8178) Winner_hun válasza koshmar (#8177) üzenetére


Winner_hun
félisten

Én is úgy szeretem. De én csak 25-ös listázást használok, az esetek 99+%-ában elég. Az az 1%> pedig néha 1-1 keresés.
El is felejtettem már hogy van ilyen opció a fórumban, nem használom, egérrel bárhol tudok nagyon gyorsan görgetni ([KLIKK])

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8179) koshmar válasza Winner_hun (#8178) üzenetére


koshmar
őstag

Egyszer kutakodtam a beállításoknál.
Megláttam azt, hogy be lehet állítani 200 hsz.-t egy lapra.
Beállítottam, azóta se tudom, miért.

Igazából ez akkor hasznos, amikor egy új topikba írogatok.
Ott alapesetben már az 51. hsz. után lapot kéne váltanom...így még 200-nál sem. :)

Íjjjj, I use Google Chrome. :((

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8180) banán007


banán007
tag

hali!

sztem a keresőt egy kicsit kéne javítani. lehetne valami google alapú keresőt készíteni
csak azt kéne megtudni a készítőknek h hogyan
mert így jobb lenne a PH!-szerintem

(#8181) PazsitZ válasza banán007 (#8180) üzenetére


PazsitZ
addikt

(#8182) Kis Joe


Kis Joe
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy építő jellegű ötletem. A felhasználó adatlapján nagyon jó lenne olyan pont hogy a felhasználó összes hirdetése.
Köszi előre is! :R :))

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#8183) Воланд válasza Kis Joe (#8182) üzenetére


Воланд
titán

[link] és [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8184) Kis Joe válasza Воланд (#8183) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Köszi! :R
Amúgy a régi értékelések maradnak vagy elvesznek? Az én szempontomból sajnos nem mind1 :U

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#8185) smog86 válasza Kis Joe (#8184) üzenetére


smog86
senior tag

Olyan sok negatívod van? ;]

(#8186) Воланд válasza Kis Joe (#8184) üzenetére


Воланд
titán

Marad, mivel a ph-tól független oldalon van. Viszont nem fogod tudni, hogy ki adta fel a hirdetést, nem lesz nickname a hirdetéseknél, ha jól rémlik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8187) INMOTEP válasza banán007 (#8180) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nekem a keresővel még mindig anyi a bajom hogy nem lehet ár szerint szűkíteni az keresett terméket.A részletes keresőben igazán elférhetne.......Persze csak azokat mutatná akik feltüntették az árat :U

(#8188) #65675776 válasza INMOTEP (#8187) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Apró keresőjével kapcsolatos problémákat felesleges leírnod. Mint Te is tudod, az Apró teljesen megújul.

(#8189) INMOTEP válasza #65675776 (#8188) üzenetére


INMOTEP
őstag

Sajnos nem nagyon kísérek figyelemmel minden Topikot ,ezért ezt nem is tudhattam hogy újítás van folyamatban :U

(#8190) Воланд válasza INMOTEP (#8189) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8191) banán007


banán007
tag

sziasztok!
szerintem az is javitaná a PH!-t, hogyha a hsz-ekben lehetne színes betűkkel írni.
most én nem úgy gondolom, hogy minden betűt lehessen más színűre festeni, hanem a regisztrációnál kiválasztasz egy neked tetsző színt és olyan színű lesz a hsz-odnak a szövege (de pl lehessen visszaállítani alap színre, stb...)
Szerintem ez javítaná a PH!-t!!!

(#8192) Воланд válasza banán007 (#8191) üzenetére


Воланд
titán

Ez biztos, hogy nem.
Egyesek így is kifestőkönyvnek képzelik a fórumot, szépen teletudják a hsz-üket szórni mindenféle smiley-val.

Egyébként sem mutatna jól, kb semmilyen más szín ezen a barna alapon, kivéve a jelenlegi feketét és szürkét. És ugyan ez igaz a lapcsalád többi oldalának fórumára is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8193) kraftxld válasza banán007 (#8191) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nagyon szeretnél kifestőzni, csináld meg a szöveget képszerkesztőben és illeszd be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8195) koshmar válasza Воланд (#8192) üzenetére


koshmar
őstag

+1.

Így is van, aki egy másfél soros hsz.-ben 9 smiley-t ejt el...

Az kéne még, hogy színes betűk is legyenek...
Az off topic szürke kiemelése éppen elég.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#8196) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló

Van egy olyan problémám, hogy amikor több oldalas cikket írok , és időközben be kell szúrnom új oldalt , illetve rendeznem kell a sorrendjüket, miután szépen elrendeztem tehát sorba állítottam, hogy :
[PAGE:1]
[PAGE:2]
[PAGE:3]
[PAGE:4]
[PAGE:5]
[PAGE:6]
[PAGE:7]
[PAGE:8]
[PAGE:9]
[PAGE:10]
[PAGE:11]
[PAGE:12]

Majd leokézom a többszöri szerkesztés után akkor egyszer csak így néz ki :

[PAGE:1]
[PAGE:2]
[PAGE:3]
[PAGE:4]
[PAGE:5]
[PAGE:6]
[PAGE:7]
[PAGE:8]
[PAGE:9]
[PAGE:14]
[PAGE:15]

[PAGE:12]

Ez borzasztóan zavaró főleg akkor amikor több tíz oldalas cikkről van szó :

Ha a fenti példában korrigálom a 14 , 15- öt 10 - 11- re, leokézás után újabb szerkesztésnél már 16 17 lesz - erre javítja a blog motor :U

Az utóbbi időben legalább kétszer futottam bele a problémába : Egyszer a készülőben lévő Internet Explorer 9 -nél - ami még most is készül , egyszer pedig épp most :

A Logitech G500-nál.

Próbáltam azt csinálni, hogy lementem az egész cikk szövegét, leokézom újból megnyitom szerkesztésre, majd az OpenOffice-ban a korrigált Page számokkal visszahelyezem, de ekkor már PAGE 32-től kezdte el a számozást a blog motor :(

Így most kétszer a G500-nál és a IE9 -nél törölnöm kellett a teljes cikket mentés után, majd létrehoztam még egyszer, az Internet Explorer 9 -nél ezért került be zárójelbe a név után az IE9-, hogy ne egy 2 -es legyen a linkben .

G500-nál most nincs ötletem mit írjak utána, így marad hát :
http://logout.hu/cikk/logitech_g500_gaming_mouse_2/eloszo.html -nek.

[ Szerkesztve ]

(#8197) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok e, ha nem, akkor irányítsatok a megfelelő topicra, én nem találtam jobbat. :)

Szóval: Nem lehetne megoldani, hogy egy adott topic böngészésekor, ha kedvencek között van, akkor kiemelje valamilyen úton-módon az új hozzászólásokat?

(#8198) D1Rect válasza fatal` (#8197) üzenetére


D1Rect
félisten

Ismered rá a választ. Igaz, csak chrome-mal működik. =)

(#8199) fatal` válasza D1Rect (#8198) üzenetére


fatal`
titán

1-2 hétig Chromeot használtam, de még mindig sok a hiányossága. :(

(#8200) kraftxld válasza fatal` (#8197) üzenetére


kraftxld
nagyúr

En is feldobtam korabban, hogy mondjuk kivastagitana feketevel plusz zarojelben az uj hsz szamat miota utoljara neztem a topikot feature eleg hasznos lenne.
De meg egy "jolvan hulyegyerek, lattuk, jo otlet, majd egyszer megcsinaljuk" valaszt se kaptam :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.