Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) fatal` válasza EmberXY (#8750) üzenetére


fatal`
titán

Én is örülnék ennek. :)

(#8752) Apollyon válasza EmberXY (#8750) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Lehet törölni egyszerre az összes beszélgetést egy adott felhasználóval, a letilt gomb mellett van. Emiatt az összeset kijelöl/egyik sem funkció értelmét veszti. Bár ha van százmiliárd üzenetváltás és egyet akarsz megtartani akkor mondjuk jól jön :D Szal ezt támogatom én is!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8753) EmberXY válasza Apollyon (#8752) üzenetére


EmberXY
addikt

Az igaz, de ha mondjuk belekattintok egy beszélgetésbe, ami már régi, és akkor döntöm el, hogy ezt törölném, akkor nem kellene visszalépni, és úgy törölni, hanem ha már benne vagyok, akkor egy összesen-t nyomni és törlés... Végső soron a kétféle módszer ugyanarra az eredményre vezetne, így ez még rendben is lenne, de a teljes beszélgetéseket csak egyenként lehet törölni, ott viszont szerintem tényleg hasznos lenne egy ilyen funkció.
Nyilván van elég tárkapacitás, és "elférnek" a beszélgetések törölgetések nélkül is, de attól még szerintem fel lehetne ajánlani ezt a lehetőséget, mert néha nem árt a takarítás, és például 200 beszélgetést egyenként elég macerás törölni.

Up the Irons!

(#8754) 7


7
addikt

Lehetne esetleg a cikkeket like-olható mellett +1-elhetővé is tenni, hogy Google+-on könnyebben meg tudjam osztani őket? :)

(#8755) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az itt szóltam hozzá és a kedvencek részt jó lenne ha fel lehetne cserélni, ez az új ficsőr () már kényelmetlenné teszi a fórumozást hogy a kedvencekhez pakoltam bőven.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8756) blueMerle


blueMerle
veterán

Nem tudom hogy egyedi esetről-e van szó baby200 nigériai csaló esetében, de ha nem, akkor valamit sürgősen kellene tenni, mert ha ellepik a fórumot akkor bezony ez sok embert elijeszt. Látom hogy van captcha de ugye az csak a robotok ellen jó, itt pedig emberekről beszélünk. Kellene valami olyan random kérdés-válasz kombó regisztrációkor, amire még a google translate is dob egy hátast afrikai barátainknak, hogyha regelni szeretnének a captcha mellé. Valami olyan kérdésre gondolok amire a válasz egyértelmű egy magyarul beszélő embernek, legfeljebb a brutálisan zokni agyúak nem vágnák a választ ami azért tán nem is akkora baj, elmenne egy IQ light szűrőnek is regnél :P

[ Szerkesztve ]

(#8757) 7 válasza blueMerle (#8756) üzenetére


7
addikt

Támogatom. Én egy random feleletválasztós kérdést tennék fel az Alapelvekből, valamint egy random szöveges captchát (pl. hány szárnya van egy pingvinnek? [a választ betűvel írd le] / folytasd a dalt! "Érik a szőlő..." / a sört eszik vagy isszák?)

[ Szerkesztve ]

(#8758) föccer válasza blueMerle (#8756) üzenetére


föccer
nagyúr

Támogatom az ötletet.

Kérdések lehetnének:

- Mi Budapest legnagyobb folyója?
- Mi Magyarország nyugati szomszéd országa?
- Mi Magyarország fizetőeszköze?

Esetleg lehetne néhány alap helyesírási kérdés:

Hogy írják helyesen: lessz/lesz; muszály/muszáj, hajó/halyó, folyó/ fojó, mindíg/ mindig.

Olyanokat kellene betenni amik eléggé nagy számban hibásan is megfordul az interneten, hogy a google megközelítőleg azonos találatot adjon rájuk.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8759) Winner_hun válasza föccer (#8758) üzenetére


Winner_hun
félisten

Látom felsoroltad az összes szót amit helyesen le tudsz írni;]:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8761) 7 válasza föccer (#8758) üzenetére


7
addikt

Kalandor megelőzött. :)

[ Szerkesztve ]

(#8762) föccer válasza Kalandor (#8760) üzenetére


föccer
nagyúr

van jópár nagyszerű szaki, akinek gondot okozhatna egy ilyen feladat kitöltése Akkor őket is kizárjuk?

Legalább emelkedne a színvonal ;]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#8763) Winner_hun válasza föccer (#8762) üzenetére


Winner_hun
félisten

A nagyszerűt nem "nagyszerű"ként értette;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8765) blueMerle válasza Kalandor (#8764) üzenetére


blueMerle
veterán

Természetesen nem várható el, hogy a góját és a jukat hejesen leírlyák ;] de a viccet félretéve valamit ezzel a helyzettel muszáj kezdeni, a bajt mindig jobb megelőzni. Ez csak egy ötlet volt, a megvalósítás a Ti dolgotok, illetve hogy lezso mester mennyire kreatív :DDD

föccer: elképzeltem néhány lehetséges választ a userek részéről:

- Mi Budapest legnagyobb folyója? Balaton
- Mi Magyarország nyugati szomszéd országa? Merre van nyugat? A tótok??!!
- Mi Magyarország fizetőeszköze? CHF

:DD

[ Szerkesztve ]

(#8766) canniball válasza blueMerle (#8765) üzenetére


canniball
nagyúr

"- Mi Magyarország fizetőeszköze? CHF"
Úgy vélem vannak egy pár százezren (megkockáztatom kb. másfél millióan) akik egy ideje nem bánnák ha így lenne...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8767) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennyi nigériai csaló lenne, hogy be kéne vezetni rá egy szűrőt? Nekem ez nagyon verébRe ágyúgolyó módszernek tűnik. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8768) blueMerle válasza lezso6 (#8767) üzenetére


blueMerle
veterán

Nemtom, fogalmam sincs mennyi van belőlük. :D Azt írtam hogy a bajt jobb megelőzni. Én tudom milyen az amikor tömegesen rászabadulnak egy közel PH nagyságrendű fórumra, csak azé' szótam ;)

[ Szerkesztve ]

(#8770) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy egyszerű kérdésem, mégpedig annyi, hogy ha regisztráltam a Logout-on, akkor az úgy látom ide is érvényes, és ugyanazok a Topic-ok is fellelhetők.

Kérdésem tehát Van valami lényeges különbség a Logout és a Prohardver között, itt esetleg több a cikk? Vagy ez hogy műküdik valaki elmagyarázza?:D

Előre is kösz.

(#8772) fatal` válasza norbi0604 (#8770) üzenetére


fatal`
titán

Ez egy lapcsalád, több oldalból áll. A logout egy blog, a felhasználók szerkesztik.

A prohardveren hardver témájú, az itcafén inkább szoftver témájú (és egyéb, a hardverekhez nem kapcsolód informatikai) a mobilarénán pedig mobiltelefonnal kapcsolatos cikkek vannak. A fórum mindegyik oldalon ugyanaz, csak a design változik, így azt bárhol nézheted. :)

Ezeken kívül ott van még a gamepod, ahol a videojátékokkal kapcsolatos cikkek és tesztek vannak.

(#8773) Winner_hun válasza norbi0604 (#8770) üzenetére


Winner_hun
félisten

PH hardver, fotó, a cikkírók pénz kapnak a hírekért, cikkekért.. logout közösség által írt tartalommal van megtöltve, ellenszolgáltatás nélkül. Társoldalak, a fórum közös. Van még egy pár oldal, az oldal tetején megtalálod azokat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8774) Winner_hun válasza fatal` (#8772) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hardverapró, bitmarket, veletech kimaradt;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8775) fatal` válasza Winner_hun (#8774) üzenetére


fatal`
titán

Jogos :D Az utolsót én sem ismerem, gondoltam azért nem sorolom fel mindet, biztosan meg fogja találni. :)

(#8777) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Aha értem már, kösz.

:)

(#8778) azbest


azbest
félisten

A prohardver.hu oldalakon div #page részen korábban nem justify (sorkizárt) beállítás volt? Most balra igazítottak a szövegek :P (it cafe és többi oldalon jónak tűnik)

(#8779) 7 válasza azbest (#8778) üzenetére


7
addikt

De az volt, csak váltottak. :)

[ Szerkesztve ]

(#8780) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Miután indokolatlanul (kvázi az alapelvek elolvasása nélkül) nyitnak egyes emberkék topikokat , nem lehetne azt csinálni, hogy regisztrálás után egy kérdőívet kitöltetni ( nem egy bonyolult dologra gondolok, mondjuk: random 5 kérdés és hozzájuk a, b, c, d válasz) az újoncokkal és amennyiben helyesen töltötték ki, akkor tovább engedni a fórumba? Persze ez em 100%-os megoldás, de esetleg többen használnák a keresőt, vagy az azonnali kérdések óráját. :U

Vagy nagyon hülye ötleteim vannak? :B

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8781) Apollyon válasza BioNiCMaN (#8780) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem meg egyszerűbb lenne ranghoz kötni, bár logouton egy személyes bejegyzéssel bárki bármiről tud "topikot nyitni".

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8782) azbest válasza 7 (#8779) üzenetére


azbest
félisten

Nem szép ez így :B Nem is az egész oldalra kéne a sorkizárt, csak legalább a cikkek tartalmi részére.

Jobbról a .defcnt -t átrtam sorkizártra.

[ Szerkesztve ]

(#8783) BioNiCMaN válasza Apollyon (#8781) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az is eszembe jutott, de ennyire nem akartam diszkriminatív lenni. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#8784) EmberXY válasza BioNiCMaN (#8783) üzenetére


EmberXY
addikt

Esetleg lehetne egy olyan funkció, hogy topiknyitáskor előbb megjelenne egy üzenet és egy keresőmező, a lényege az lenne, hogy csak akkor nyissa meg a topikot (saját felelősségre, szankció terhe mellett), ha biztosan nem talált a témának megfelelő, már létező topikot.

Szerk.: a mostani üzenet, miszerint "Új téma indítása előtt nézz körül a fórumban, hátha kivesézték már a kérdést!" szerintem nem akadályozza kellőképpen a felesleges topikok nyitását..

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#8787) Az-X


Az-X
őstag

Üdv!

Nem tudom volt e valakinek ilyen ötlete, felvetése már... fórumon (főleg apróhirdetések miatt) beállítottam, hogy kapjak mail értesítőt a privát üzenetekről. Ez nagyon praktikus mikor nem vagyok itthon mert a mobilomra megjön a mail, belépek róla válaszolok az üzenetre, kilépek. Viszont ha ott ülök a gép előtt és váltom a 10. privátot valakivel akkor folyamatosan csörömpöl a telefonom. Megoldható esetleg, hogy ha be vagyok jelentkezve akkor ne küldjön értesítőt? Esetleg ez már megoldott, csak én vagyok láma? :B

:)

(#8788) canniball válasza Az-X (#8787) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze hogy megoldott: ha a gép előtt ülsz lépj ki a telefonos mail-kezelőből és nem kapsz értesítést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8789) Az-X válasza canniball (#8788) üzenetére


Az-X
őstag

Arra gondolsz, hogy kapcsoljam ki a mail értesítőt a weboldalon? Nyilván ez is megoldás, csak gondoltam javasolnám, hogy ha megoldható, ha a rendszer érzékeli, hogy be vagyok jelentkezve a weboldalra, akkor ne küldjön mailt.

:)

(#8790) canniball válasza Az-X (#8789) üzenetére


canniball
nagyúr

"Arra gondolsz, hogy..."
Arra gondolok hogy a telefonon kilépsz a mail-kezelő alkalmazásból.

"...ha a rendszer érzékeli, hogy be vagyok jelentkezve a weboldalra, akkor ne küldjön mailt."
De küldjön csak, nekem jól jön (és gondolom nem vagyok egyedül).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8791) Az-X válasza canniball (#8790) üzenetére


Az-X
őstag

A telefon mail kliensét kapcsolgatni, hogyis mondjam... olyan semmilyen megoldás ez. Ráadásul hiába kapcsolom ki mikor visszakapcsolom úgyis megjön minden mail ami a szerveren van.

Ok rendben, küldjön mailt, esetleg +1 pipát lehetne oda tenni, hogy bejelentkezve is kérek e mailt... :C

:)

(#8792) azbest


azbest
félisten

Ha kipipálom egy topicnál, hogy kérek értesítést új hozzászólásról, akkor a friss.html linket küldi el. Most, hogy van már külön link az új hozzászólásokra, érdemes lehet ezt küldeni, mert az oda is ugrik az újakhoz. (vagy szimplán csak hozzáfűzni hogy #melyik az)

(#8785) Kalandor:
a sorkizárás/balra zártság kapcsán ötlet: lehetnének felhasználó által konfigurálható beállítások is egészen könnyen implementálható módon:
beállításakor létrejöhetne a user számára a módosítást tartalmazó statikus css fájl, amely csak azé a useré (mint az egyéni kép is), ezt pedig a fő (default) css után betéve az oldal fejlécébe érvényesülne a hatása.
Akinek nem kell egyéni beállítás, oda üres user.css-t lehetne generálni, aki pedig szeretné finomhangolni, annak belegenerálódna az adott rész módosító formázása. Nagy formai változás nem kéne (eleve az arculat egységessége miatt), de például ilyen

[ Szerkesztve ]

(#8793) 7 válasza azbest (#8792) üzenetére


7
addikt

Nekem a konkrét hozzászólás linkjét is elküldi minden esetben.

ld.:

Kedves 7!

A(z) PROHARDVER! fórumain új hozzászólás érkezett egy témába, melyről e-mailes értesítést kértél. A téma címe és a hozzászólás elérhetősége:
Trackball/hanyattegér topic -- #58
http://prohardver.hu/tema/trackball_hanyatteger_topic/hsz_58-58.html

A legfrissebb hozzászólások a témában:
http://prohardver.hu/tema/trackball_hanyatteger_topic/friss.html

Jó fórumozást,
A(z) PROHARDVER! csapata

[ Szerkesztve ]

(#8794) azbest válasza 7 (#8793) üzenetére


azbest
félisten

Igaz, de a friss.html nem ugrik oda, a konkrét hsz pedig csak magát a hsz-t mutatja :)
Mondjuk ahogy látom minden egyes hozzászólásnál küld egy email-t, nem pedig csak a legelsőnél jelez és addig nem küld újat, amíg el nem olvastam.

Esetleg olyan irányba lehetne menni, hogy amikor 0-áról pozitív számra vált az olvasatlanok száma, csak akkor menne ki egy email és akkor annak az elsőnek a pozíciójára is ugró link lenne (az mutatná az esetleges azóta született még újabb kommenteket is).

[ Szerkesztve ]

(#8795) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bár nem annyira életbevágó, de loguton egy adott felhasználó oldalán a címlapos cikkek "ablakában" [link] jó lenne ha látszana az évszám is a hónap és nap előtt, mert így egy kicsit rendetlenül néz ki. Olyan mintha Racecam tavaly háromszor köszöntött volna fel minket :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8796) 7 válasza azbest (#8794) üzenetére


7
addikt

De ha a konkrét hozzászólás nézésekor a hozzászóláslapozó nyilak egyikére ráböksz, máris megvan, amit szerettél volna. :)

[ Szerkesztve ]

(#8797) szab.tam válasza Parci (#8558) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a samsung cserélte a korábban kifogásolt, cpu-t terhelő, ssd banner-t, vagy nálam javult meg valami? :F

töredékére csökkent a cpu használat... :))

mikortól, azt nem tudom, de egy jó hete, (2?), még biztos a szokásos 50% körül mozgott, most ott talán, ha 10... (pár mp-ig 20-30, de utána lecsökken. nem úgy , mint régen. akkor felszökött a beolvasás után)

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8798) canniball válasza Az-X (#8791) üzenetére


canniball
nagyúr

"...olyan semmilyen megoldás ez."
Én pl. eleve csak akkor kapcsolom be ha kíváncsi vagyok a levelekre, nem megy folyamatosan.

"...mikor visszakapcsolom úgyis megjön minden mail ami a szerveren van."
Ha előtte gépről bejelentkezve kitörlöd akkor nem. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#8799) caizzz


caizzz
aktív tag

link

dobhatnatok a linkelt lapcsalad valto sor textjeire valami 1px-es white shadowt vagy valamit mert igy fortelem modon nem latszik

marakujás kőbányai

(#8800) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Apróhirdetéseknél, a hozzászolásokban, az mit jelent, hogy UP?? :)

Régebben az utolsó hozzászólás ideje alapján is lehetett rendezni a hirdetéseket. Az UP hozzászólások hirdetés "feljebb", azaz a lista elejére hozását szolgálták. Ez mára már funkcionalitását tekintve nem működik, inkább csak a termékről/eladóról való pozitív véleményt fejezi ki.
A kérdésednek viszont inkább erre lett volna a helye. :)

[ Módosította: 7 ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.