Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) #Morcosmedve válasza laychi (#598) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szép! Grat itt is! :)

Ne felejtsük el, hogy mem sebességben bentmaradt egy 50% legalább, a single miatt. Megjön a KIT, akkor lehet kenni neki.
Hőfokok elég jók, órajeleket majd fixáld be. 4,2-n már úgy emléxem, hogy az 5820k multiban felette van, de így egy i5-től szép. :K

Heki:
Át kell gondolni a feszültségeket, mert úgy látom, majd, hogy ~0,1V-al kevesebb kell core-ban.

-Solt-: Kinek mi. Összehasonlításképp szerintem nem árt megnézni.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#602) laychi válasza #Morcosmedve (#601) üzenetére


laychi
veterán

Meg se winfos újrarakva, se driver/chipset telepítés nem volt. semmi... XD

1230/215 multi/single 3000Mhz cl15-16-16-35 single chanel 5ghz-en tdp 90W
felvittem 1,25V-ra a feszt,mert az ibt elhasalt 1,24-en.

(#603) hackeeeee válasza -Solt- (#600) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van 1-2 játék, ahol igen. De, máshol is.

Ha nem számítana, akkor sok helyen az FX is jó lenne még mindig.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#604) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#601) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Őőő izé.

Akkor, hozzunk KabyLake-es eredményt, és akkor már egálban leszünk.

De tény, 5GHz-n a Skylake 4 maggal ~900 pont körül hoz. Ahhoz mérten nem rossz.

Azt ne felejtsük el, hogy itt van "2 gen" különbség.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#605) #Morcosmedve válasza laychi (#602) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mondtam, hogy elég jók ezek a procik. :K

Azért single ben is hoz, pedig ott (is) elég nehéz fentebb menni... de még lesz itt köröd. Nem mintha én feltennék bármilyen driver-t, kivéve VGA és ami kérdéses marad eszk. kezelöben.

De hagyd a win “fall” clean installt, akkora, mikor teljesen kész vagy a hardveresen.

Azért megölsz a random.jpg névvel :DDD

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#606) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#604) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Minden esetre nem bántam meg az X99-et (újra :DDD), amíg másnak nem kell, elvagyok vele és kevesebb volt, mint egy hasonló coffee szett.

HT-val 1000 körül/picit felett van a multi, Sky/Kaby OC alatt, nem?

Van (inkább egy) gen különbség, de itt szimplán a magok számítanak, vagy i7-nél a szálak, mármint a többletük (plusz használtan annyi 6/77k, mint ez újan, lesz itt piacborulás, ha breönnek raktárra). Ezen kívül ugyan az, mint volt, talán forrt minimálisat a memória OC, de még mindig inkább bekötés és RAM die függő...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#607) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#606) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

5G-n 1100 körül, 8 szállal.

8 mag kéne, 100k alatt, akkor már váltanék is..

Erre még nem fogok.. Vagy tényleg HEDT lesz..

Bár, lehet, hogy hamarabb lesz valami más, ha úgy alakul. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#608) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#607) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

4,6-4,7-re mondtam, annál 1030-1050 rémlik, de még 2015 végén mérhettem ilyet :D

Most vagy 8-ra vársz (érdemes lehet, így, hogy van egy komolyabb prev gen i7-ed), vagy, addig adod el, amíg 1-1-be tudsz váltani, kis pihenővel.

HEDT 7800X-el nem igen leszel előrébb, sőt, játékban jobb a 8600k és ramokat kell vegyél, drága a lap, ott 7820X, de itt vissza is térünk az első bekezdés elejéhez.

Más az nem tudom mi.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#609) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#608) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nemtudom.. Ha X99-et akartam volna, akkor azt annó bezsákoltam volna a Skylake helyett, de akkoriban ugye arról mindenki lebeszélt. :)

Említettem korábban, ez egy túl jó proci ahhoz, hogy elherdáljam, szal, ha egyszer váltás lesz, akkor sanszos, hogy itthon marad, és tesóméknál netezős gép lesz belőle.. Ezt ellőttem annó a ritka C0-s E8400-nál, mégegyszer nem fogom.

Nembaj. Nagyon még más sem. ;] Arról valszeg a héten kiderül, hogy megoldható lesz-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#610) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#609) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Most sem beszélnélek rá pedig stabil nekem, de ugye ez nem mindig van így.

Ezt tudom és meg is értem, de pont most tudnád utoljára nem elherdálni..persze, ha maradna valaki ismerősnél, az más.

Privizz, hátha meglepsz.

© asszongya'hogy

(#611) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#610) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, max olyan. Annó felajánlottam StarTrek fanatikus barátunknak, de nem élt vele. :)

Áh, még nem, ha fix lesz, majd akkor. :) Annyira nem biztos, hogy meglepő lesz, ha lesz, de bármi megtörténhet. :)

Véleményem szubjektív...

(#612) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#611) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Cserében jól lelépett. :DDD

Van azért 5letem, de majd mondod. :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#613) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#612) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Néha lehet Nekem is lekéne. :D

Jah, ha lesz konkrét információ, úgyis jelentkezem. :)

Véleményem szubjektív...

(#614) tipuka válasza hackeeeee (#613) üzenetére


tipuka
addikt

valami jó kis random 7900x kellene neked nem? :D

(#615) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

viszonyításképpen 7700k 5Ghz 1,312v

Egyszálon kb. skylake=kaby=Coffe.

[ Szerkesztve ]

(#616) hackeeeee válasza tipuka (#614) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Biztos eljátszadoznék vele, de ennyiért biztosan nem.. :( Hamarabb szórakoznék a Ryzen-nel, vagy egy TR-rel.

@Gabesz: Óköszi! :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#617) #42706048


#42706048
törölt tag

Most akkor őszintén érdemes váltani 6700K ról vagy 7700K ról. Vagy aki most szeretne venni elsőnek 8600K-t vagy 8700K t? Mert az egyszálas teljesítmény szinte majdnem ugyanaz tényleg. Multi az ami kicsit nőtt...

(#618) carl18


carl18
addikt

Próbából én is toltam egy Cinebench 15-őt hogy a régi Ivy i5 mennyit kap.:D
Mások,harmadik generációról már megéri váltani :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#619) mgabi válasza #42706048 (#617) üzenetére


mgabi
senior tag

Nem érdemes váltani szerintem. 4,5-4,7 között ketyegő 6700K vagy 7700K teljesen okés.

Itt egy jó ár/érték táblázat: [link]

Ki kell számolni, hogy mennyibe kerül a váltás költsége, és kinek mennyit ér meg az a pár fps. Aztán lehet dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#620) #42706048 válasza mgabi (#619) üzenetére


#42706048
törölt tag

köszi szépen. Én 3570K ról váltanék azért itt már megéri a váltás ugye? :)

(#621) mgabi válasza #42706048 (#620) üzenetére


mgabi
senior tag

Én sima i5-3570-ről váltottam 6700K-ra. Ivy bridge mindenképp csere éretté válik a következő egy évben, szerintem. Én a helyedben várnék még, és jövő év elején lépném meg a váltást. Ramot is kell cserélned, illetve a GTX 670-es karit is illene cserélni egy 1060-ra. Szóval nem kis beruházás lesz :)

(#622) kicsipapucs válasza p87 (#592) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Ez feszben az alja 5GHz-hez? Ez még delid nélkül, igaz?

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#623) hackeeeee válasza kicsipapucs (#622) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt nem nagyon lehet így kijelenteni, szinte tuti, hogy lesznek/vannak jobb és rosszabb példányok.

Véleményem szubjektív...

(#624) schawo válasza hackeeeee (#623) üzenetére


schawo
titán

A kérdés arról szólt, hogy nála az alja-e.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#625) #Morcosmedve válasza schawo (#624) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jó, még korán van neki :D Biztos tesztel még rajta, mindig van mit. :K

© asszongya'hogy

(#626) hackeeeee válasza schawo (#624) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A válasz arra utalt, hogy nem. De ezek szerint nem volt egyértelmű.

Ergo, simán benne van, hogy lehet lesz/van olyan példány, ami 1.2-1,25V-vel fog menni 5GHz-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#627) p87 válasza kicsipapucs (#622) üzenetére


p87
senior tag

Egyelőre igen, az az alja, de még sok dolog auto-n van uefi-be, lehet 1-2szazadot még lehet faragni, de szerintem ezalá már biztos nem megy.
Igen, még delid nem volt.

(#628) kicsipapucs válasza hackeeeee (#623) üzenetére


kicsipapucs
őstag

:DDD
Az ő konkrét példányáról kérdeztem, az ki van-e maxolva, ehhez semmi köze, hogy más procik mit tudnak. Félreértetted, amit írtam és a magyarázó hsz-ét a fórumtárs úrnak is.

(#627) p87: kőőőősz!

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#629) hackeeeee válasza kicsipapucs (#628) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ok.

Attól még mondjuk benne van, hogy nem ez az alja.. :DDD

Véleményem szubjektív...

(#630) DeckardCain válasza laychi (#598) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Ha lesz időd, megnezned hogy 4,6ghz-es orajelhez mennyi fesz kell? Nem kell a veget megkeresni. 1,15-1,2 kozott menne?
Tudom hogy lesz szoras majd cpu-k kozott. Illetve hogy mennyire melegszik ez esetben. Koszi

(#631) Dency01 válasza kicsipapucs (#588) üzenetére


Dency01
aktív tag

GPU: GTX 970

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#632) sb válasza laychi (#602) üzenetére


sb
veterán

5ghz-en tdp 90W
:Y És nem lépi túl attól, hogy ennyit állítottál neki?
Ez túl szépnek tűnik így. :)

(#633) demmer123


demmer123
őstag

6600K Érdemes lenne lecserélni 8600k-Ra?

Full HD 1070 páros mellé.

(#634) Ribi válasza demmer123 (#633) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem

(#635) laychi válasza sb (#632) üzenetére


laychi
veterán

cinebench nem terhel úgy, mint egy avx-es progi.
Az is lehet,hogy avx-hez bekéri majd a feszt, meg kiugrik a tdp.Eddig így is tűnik,mert 1,28-on elhasalt 5ghz mellett az IBT.

Lehet ide kellene egy Kabylake-es segítő,mert 7700k-nál is így volt,de azt csak épp,hogy kipróbáltam,aztán megszabadultam tőle.

Itt vannak extra opciók a biosban,hogy avx alatt mennyit vegyen le a max órajelből,nekem ez újdonság.
Az is lehet én csinálok valamit rosszul,még ki kell ismerni ezt a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#636) lemusz


lemusz
addikt

Olvasgatva itt 1-2 kommentet, i5 3550-ről váltásra készülőben egy maximum 8400-asra olyan csóringernek érzem magam, ami megihletett. Íme, a kép címe: Osztályharcok a PH!-n. :D

[ Szerkesztve ]

(#637) sb válasza laychi (#635) üzenetére


sb
veterán

Félreértettem.
Azt hittem az IBT alatt volt ennyi.
Mondjuk CB alatt se rossz az az 5GHz 90W. De akkor ezt mondjuk hwinfoban nézted vagy csak biosban ennyire lőtted a TDP limitet? Mert ha utóbbi akkor még nem biztos, hogy megáll itt a Z-s lap. Sőt, OC mellett kb. biztos, hogy nem foglalkozik a TDP-vel. Nem?

@lemusz:
Ne legyen ilyen torz világképed. Rossz a viszonyítási alap. Aki itt megjelenik a topicban, akárcsak 8400-ra vagy 8100-ra várva annak már valós problémája nem sok lehet. :D :DDD

(#638) laychi válasza sb (#637) üzenetére


laychi
veterán

HW infoval néztem, auto beállításon van a tdp biosban, nem szabadna korlátoznia. Korábbi rendszeremnél is auto volt, és akár 150-160W-ig is felment a package linx alatt :D

De ahol lefut a cb, ott koránt sem fut le az IBT,most dolgozom épp rajta,hogy megtaláljam azt a feszt,amin le tud futni.
Auto-n 5 Ghz-re 1,448V-ot ad a biosban, ha jól saccolom 1.33V körül lesz kb az 5ghz,de lehet linx vagy prime megfektetné ott.
Sok teszt lesz még valószínűleg,majd ha jutottam valamire,azt úgyis megosztom.

Még most a ring-hez se nyúltam,de olyan is lesz majd, aztán ram tuninggal(vagy XMP-vel) lehet megint más lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#639) Ribi válasza laychi (#638) üzenetére


Ribi
nagyúr

HWinfo TDP mérésének nem tudom mi köze van a valósághoz.
Nálam IBT alatt is 34Wot mutat, de idlében is.

(#640) laychi válasza Ribi (#639) üzenetére


laychi
veterán

Mid van?
pl nekem haswellnél is volt olyan beállítás, hogy totál nem jelezte ki a tdp-t.
ilyen pár w-ot csak.
menet közben 5ghz 1,35V-on lefutott a teszt ibt-vel, 1,344V volt hwinfoban.
most 1, 34V-ot állítottam 1, 336V-ot jelez a hwinfo.
1,335V-os beállításon elhasalt, ott hwinfo szerint 1,324V-ot kapott.
tdp 110-115w közt mozog.

(#641) hackeeeee válasza Ribi (#639) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az csak akkor működik, ha minden power, és energiatakarékos beállítás engedélyezve van, különben nem.

Véleményem szubjektív...

(#642) mgabi válasza lemusz (#636) üzenetére


mgabi
senior tag

:C :C :C

Az i5-8400 casual gamingre tökéletes. Intel oldalon, ha normalizálódnak az árak egy olcsó H-s lappal "best buy" lesz januártól.

(#643) lemusz válasza mgabi (#642) üzenetére


lemusz
addikt

Valszeg nem bírom ki, Karácsonyi idilli pihenést már valami jobb prockóval kellene tölteni. Nem biztos az a január se, lehet inkább február lesz belőle, a 3,8Ghz se lesz biztos velük szerintem, na meg a ram is csak 2666-on mehet majd.

(#644) mgabi válasza lemusz (#643) üzenetére


mgabi
senior tag

GTX950 alá mondjuk felesleges coffee laket rakni :) kár sietni, semmit nem fogsz észrevenni. csak VGA-val cserélném. A ram cserével együtt a teljes gépet ki kell szinte kukázni :)

(#645) #Morcosmedve válasza demmer123 (#633) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem igen.

(#632) sb: Ha jó feszen tudja, elképhető.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#646) lemusz válasza mgabi (#644) üzenetére


lemusz
addikt

Na persze meg még mit nem. 2 játékkal játszom CS:GO és PUBG. CS:GO megérezné a procicserét hidd el, mert sajnos egy nagyon prociigényes játék. Mivel 144Hz-en tolom nem is mindegy hogy hány száz az a bizonyos fps, ha 200 köré vagy alá esik a jellemzően 300 környékéről, akkor azt már megérzem. A GTX 950 tökéletesen elég neki, főleg hogy 1280-ban játszom. A PUBG már más tészta, kellene neki a 6 mag, de a jobb vga méginkább, mert az fullHD/1680x1050 alatt nagyon ronda és azt az óriási mapot kell kirajzolnia. Vga-t viszont egészen biztosan nem fog kapni még a rendszer, max egy következő generációból, bányászfelár nélkül. Meg ott is inkább csak azt érzem meg, amikor beesik 30-40 környékére a kb 80-ról. Szerintem ez az optimalizálatlanság és gyenge szerverek mellett következő lépésben a cpu miatt lehet, mint sem a vga miatt, mert a játékok minimum fps-ét többnyire a proci határozza meg. Ezek mellett fontos lenne még nekem az általános windows gyorsaság, mert az utóbbi időben kezdem lassúnak érezni, hiába az újratelepítés és az ssd.

[ Szerkesztve ]

(#647) mgabi válasza lemusz (#646) üzenetére


mgabi
senior tag

csgo-hoz inkább 6600K@4,5Ghz dukál. pubg-hez meg kell a VGA, GTX950 már nagyon necces. Szóval 6600K + 1060 neked sokkal jobban megérné. szerintem.

(#648) lemusz válasza mgabi (#647) üzenetére


lemusz
addikt

6600K szerintem nem éri meg, alig pár ezer forinttal adják csak olcsóbban, mint amennyibe az i3-8350K fog kerülni a hypeolt felár után és igen, gondolkodom a 8400 mellett azon is. Azt kellene eldöntenem melyik a fontosabb: 2018-ban egy csgo vagy a jövő biztosítása 6 maggal? VGA-t sokkal könnyebb és egyszerűbb is cserélni, mostanában egyébként sem éri meg, szóval remélem meggyőztelek, hogy nekem PROCI kell. :DDD

Aztán lehet megpróbálok kifogni apróról egy occóbb i7-3770-et, se lapot se ramot nem cserélek, így minimálba meglenne egy kis feljlesztés csgoban kb +20-30 fps, PUBG se sírna a 6 szál miatt, aztán kioffolom a dolgot a következő ice lake vagy cannnonlake vagy tökömtudja milyen lake-ig.

[ Szerkesztve ]

(#649) mgabi válasza lemusz (#648) üzenetére


mgabi
senior tag

ezt csak te tudhatod :) attól függ mennyit szánsz a cpu+lap+ram trióra. 4 magos 8350K-t hanyagolnám. i5-8400-hoz ragaszkodnék, de az alsó-közép kategóriát sem aprópénzért vesztegetik:
i5-8400 70e
Z370-s lap 50e
2*8GB Ram 50e
Összesen: 170e

plusz egy GTX 1060 is 100+ sajna :( nem occó :(

[ Szerkesztve ]

(#650) lemusz válasza mgabi (#649) üzenetére


lemusz
addikt

Hallod ember, te mibe vagy? :D Mik ezek a 3. világbeli árak, ahová még az áram se jut el?

i5-8400 55-60e
Z370 34-35e
2*8 ára rendben van, de egyelőre vagy csak egy 8-ast vennék vagy 4 slotos lapban 2x4Gb

GTX 1060-asra nagyon rá vagy állva, pedig mondtam nem fogok vga-t venni egy ideig. Kezdem azt hinni, csak próbálsz az őrületbe kergetni. :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.