Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) DonDennis


DonDennis
senior tag

Azért durva, hogy aki csak játszik a gépével annak teljesen fölösleges még most 6 év után is platformot cserélni elég csak a VGA-t cserélgetni 2évenete. Brutális, hogy játékban szinte semmit nem hoz a 8700k a 2600k-hoz képest. És durva, hogy még is mennyi ember képes azért a pár fps ért cserélni teljes gépeket és százezreket költeni.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#302) AMATŐR válasza DonDennis (#301) üzenetére


AMATŐR
őstag

Ez azért meglepett. Pont ebben a cipőben járok és egy 2600K-t váltana a 8700K, de kizárólag játszom a gépen! :U

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#303) core i7 válasza DonDennis (#301) üzenetére


core i7
addikt

Hoz az azért pár FPS-t ráadásul 2600k nál PCI 2.0 van 8700k -nál 3.0 1080 meg hasonló kártyáknak jólesik a kávé :DDD

(#304) lemusz válasza DonDennis (#301) üzenetére


lemusz
addikt

Személy szerint nekem nem tetszenek ezek a mérések, ilyen procikat 1080Ti-val kellene mérni ha már ragaszkodnak a maxra csavart 3D beállításokhoz vagy a fullHD feletti felbontáshoz, nemhogy még mindkettőhöz is. Mert így persze hogy közel azonosak az eredmények, hisz a 1070 dolgozik ezerrel mint az állat, a procik közti igazi különbséget meg maximum az 1%-os eredményekben látod. Már ryzenre is megérte cserélni sandy/ivy-ről szerintem, coffera is megfogja érni ha végre kapható lesz és normalizálódnak az árak.

(#305) DonDennis válasza lemusz (#304) üzenetére


DonDennis
senior tag

Hát nem tudom néztem pár videót annyira nem ástam bele magam tehát lehet tök hülyeség amit levezetek 2600k + gtx1070 Bf1 1080p ultra 100fps 8700k + gtx1080ti 1080p ultra 160fps.

Egy 2600k mellé egy 1070-t kell venni azt 150.000 körül kapni. Egy 8700k meg lap hozzá meg ram és az 1080ti az 510.000 (8700k-130.000, lap 60.000, 16gb ram 50.000 1080ti 270.000) a különbség kb 60-70fps de legyen 100. 510.000Ft/100=5100Ft/fps. És akkor lehet hülyeséget beszélek mert 1080p-n nem jön ki a különbség eléggé stb oké akkor már monitort is kell venni... nem tudom mindenki maga dönti el mire költ és megéri-e neki. Szerintem ha valaki csak játszik és van egy 2600k procija szépen OC-va hozzá egy 1070 és egy szép ips 32 colos 21:9-s 2560x1080p 144hz monitora akkor tökéletesen hibátlan játék élményt kap (nekem ez van tehát azért tudom :D ) de akinek nem elég és nagyon kell a maximum és bele akar önteni fél milliót annak biztos megéri váltani, elvégre mindenkinek kell egy hobby ki a hétvégi s2000-re költi amit nem sajnál van aki a gépére az a lényeg a nap végén mindenki boldog legyen, és ne a KFC-be kajáljon

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#306) mgabi válasza lemusz (#304) üzenetére


mgabi
senior tag

1080p-hez minek 1080Ti??? Játékosok 3% játszik 1440p+ felbontásban. GTX1060 is tökéletesen elég mindenre. Én is csak azért vettem 1070-t, mert rohadt jó áron tudtam venni egy 14napos visszaváltott, bontott dobozosat.

(#307) Carasc0 válasza DonDennis (#305) üzenetére


Carasc0
őstag

Vagy némi kompromisszummal egybekötve egy 49" Samsung SUHD 4k TV + PS4 PRO... (Élmény a HDR!)

Nekem i7 2600-am van. i7 9700k előtt kizárt a csere. Amire használom arra jó. GTX 970 is elegendő nekem. Csere majd (talán) Volta.

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#308) Venyera7 válasza mgabi (#306) üzenetére


Venyera7
senior tag

Pl.: 144hz vagy felette is van már monitor, de szerintem a 4k nagyobb émény.

(#309) hackeeeee válasza mgabi (#306) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

144 vagy 240Hz-hez, pl.

Venyera7: Nembiztos. Mondom ezt 1440p 144Hz mellett. Azért 141 vagy 162 FPS-sel fps-t játszani Gsync mellett azért elég nagy feeling. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#310) sb válasza lemusz (#304) üzenetére


sb
veterán

Ha a min fps-ek mondjuk 20 körül lennének és nem 60-100 között akkor azt mondanám, hogy jó az okfejtés.
Így viszont cpu limit nem látszik... meg gpu sem, hiszen magas az fps... és ezt a cpu is ki tudja hajtani.

Nem mondom, vannak ennél cpu-igényesebb játékok is, talán itt vérzik el a teszt, de amúgy a többi korrekt lehet, ha jó a mérés. Egyszerűen ennyit használnak ki értelmes beállítás mellett a játékok.

Ha nem az érdekel, hanem az abszolút cpu power akkor ott vannak a játékon kívüli grafikonok, ott simán rádupláz a Coffee. Gondolom 640x480-ban is ez lenne. :)

(#311) p87


p87
senior tag

8700k+Asus Prime Z370-A már ma megjött Alzáról, holnap jön a RAM is és rakom is össze. :))
Egyelőre ideiglenesen régi gépházba vízhűtéssel, novemberben akarom rendbe rakni az egészet, új ház + vízhűtés átalakítással.

(#312) snecy20 válasza DonDennis (#301) üzenetére


snecy20
veterán

Azért egy teljes rendszert nézve - mert nem minden a játék ám! - szerintem nem mindegy, hogy van az embernek egy 2. gen. Intel platformja, vagy egy olyan 8. genes, amiben mehetnek 3Ghz felett a RAM-ok, meg van a rendszered alá NVME M.2-d. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#313) schawo


schawo
titán

Végül találtam olyan lapot, amin van PCI busz: GIGABYTE Z370-HD3P

Úgyhogy megoldódott ez a lelki problémám is. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#314) Chaser válasza DonDennis (#305) üzenetére


Chaser
titán

Rossz a matek...uj arhoz hasznaltat nem hasonlitunk, 1070 magaban nincs 150k alatt, 2600k? Cpu lehet van olcson _hasznaltan_, bontoszokeveny lapot meg dragan vegyel hozza gar nelkul
Ezek a tesztek loph@sz, meg 2020ban is lesz olyan teszt h nem eri meg 2600krol valtani aktualis genre ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#315) Venyera7 válasza hackeeeee (#309) üzenetére


Venyera7
senior tag

Gondolkodtam én is már azon, hogy visszalépek kisebb felbontásra meglátjuk. Most várom milyen lapok érkeznek még z370 köré aztán ha tetszik valami lehet váltok. Remélem lesz olyan lap amin van armor és hibrid vrm hűtés, bár utóbbi már luxus a lapokon.A Z97, z170-es lapokon akadt azért a felső-közép kategóriában, de mostanában csak RGB-re futja...

(#316) salytmasztor válasza hackeeeee (#297) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Caseking-nél "magánszemélyeket is kiszolgálnak"?
Hááát, úgy látom, már a regisztráció-nál is csak cégnek / viszonteladónak kell lenni, hogy az árakat meg lehessen nézni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#317) Venyera7 válasza schawo (#313) üzenetére


Venyera7
senior tag

Most nézem, hogy a Mercateo-nál a 8700k 98k- ért van náluk... Az jó ár érte nagyon, miért nem azt vettél?

[ Szerkesztve ]

(#318) schawo válasza Venyera7 (#317) üzenetére


schawo
titán

Ez nettó ár ;) Bruttóban 125k. És az a +6 "semmi" nem ér meg 40000 forintot nekem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#319) Chaser válasza schawo (#318) üzenetére


Chaser
titán

ezzel én is így vagyok, fizikai magért adnék pénzt, eddig se értettem az i7 hype-ot, persze néha hasznos a ht, de nem annyira mint amekkora felára van

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#320) Kbhont


Kbhont
senior tag

Én egy valamit nem értek...!
Méghozzá azt, hogy sokan vergődnek 10-20eFt különbségen. Ha ez ilyen nagy gondot okoz, akkor miért nem vesznek egy generációval régebbi de nagyobb teljesítményű cuccot...?
Értem én, hogy minden fillér számít, de akkor miért nem jó az?Miért kell azonnal bele ugrani a legújabb platformba? Szerintem itt van egy kis sznobság is! (senkit nem akarok megbántani, csak próbálom megérteni a gondolatmeneteket)
Vannak itt a PH-n olyan remek cpu-k fillérekért... :F

(#321) schawo válasza Kbhont (#320) üzenetére


schawo
titán

No, muti egy-két generációval régebbi, de gyorsabb procit, mint a mostani. A 8600k röhögve állva hagyja 7700k-t jóval olcsóbban. Pont az új generáció vágja pofon a régi vásárlóit.

És milyen 10-20 ezer különbséget látsz? Az egyes típusok (8400-8600k-8700k) között inkább 30-40 különbség van

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#322) Rasiel válasza Televan74 (#263) üzenetére


Rasiel
senior tag

"Minap néztem a 7800X -et picivel 100k fölött kapni,az sem rossz vétel"
Sokkal inkább 6800K vagy 6850K. :K

(#323) salytmasztor válasza Kbhont (#320) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Talán azért, mert az új platformot / alaplapot nem kell egy ideig cserélni és lehet majd később újabb procikat belerakni, a régi lapokba pedig már tuti nem...?

[ Szerkesztve ]

(#324) Kbhont válasza schawo (#321) üzenetére


Kbhont
senior tag

Igen? Miért, mert 3 FPS-el több van tesztek alapján...?
Ugyan már! Nőjünk már fel! Persze lehet hencizni az új cuccal, de akkor nem kell az árakon rinyálni!
Annyi és kész!

(#325) Rasiel válasza schawo (#321) üzenetére


Rasiel
senior tag

"A 8600k röhögve állva hagyja 7700k-t..."
Nálam nem igazán van így. :N

(#326) schawo válasza Kbhont (#324) üzenetére


schawo
titán

Mert te csak játszol, arról én nem tehetek. Nőjjünk már föl! Rinyálni :F Valaki megbántott?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#327) Kbhont válasza schawo (#326) üzenetére


Kbhont
senior tag

Sajnálom, ha személyeskedésnek vetted, mert nem volt ilyen szándékom!
Csak arra próbáltam célozni, hogy pl az általad említett 7700k -t 80eFt környékén megkapod!
A 8600k mennyi most? Ja és mintha lapot is kellett volna cserélni...

[ Szerkesztve ]

(#328) ReFleXx válasza salytmasztor (#316) üzenetére


ReFleXx
addikt

.de oldalon lehet regelni maganszemelykent.
DHL szallitassal és paypal fee-vel az ara: 218.80€

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#329) #Morcosmedve válasza Kbhont (#324) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Easy! :R

© asszongya'hogy

(#330) schawo válasza Kbhont (#327) üzenetére


schawo
titán

7700k alá is kell lap, anélkül nem megy az sem. A 8600k- 83 ezerért rendeltem (még a hódba' van persze), 7700k-t viszont csak 95000-ért látok. Tényleg nem tudom mi a gondod a coffee lake-kel úgy általában, és hogy kinek mire szólt ez a kirohanás. Nem láttam tömeges rinyálást, és azt se értem, hogy miért kéne a legdrágább cuccot vásárolni mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#331) Kbhont válasza schawo (#330) üzenetére


Kbhont
senior tag

Semmi gond senkivel és semmivel! De tényleg! Csak furcsa az emberek viselkedése általában e téren!
Figyelek a háttérből és ha nem értek valamit akkor kérdezek! :R
Várom a 370-es lapokat és nagy valószínűséggel 8700k ra fogok váltani én is, de ez a kétcsatornás ram buli kicsit ködös nekem még.

(#332) schawo válasza Kbhont (#331) üzenetére


schawo
titán

Ha olyan munkára kell, amihez hatalmas ram sávszélesség kell, akkor annak az előnye megfizethetetlen. Minden másra ott a coffee lake.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#333) ReFleXx válasza salytmasztor (#323) üzenetére


ReFleXx
addikt

a coffee lake-nel nem pont ugy van hogy majd csak ezt a 8. genes procit lehet belerakni es kesz? a kövi generaciohoz meg megint uj lap kell majd?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#334) -Gabesz- válasza Rasiel (#325) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A 8600k előnye a 7700k-hoz képest ahogy látom minimális, vagy nincs is. A röhögve állva hagyja szerintem túlzás, Hacsak nincs felrántva az I5-ös az egekbe :)

Neked van konkrét tapasztalatod?

(#335) salytmasztor válasza ReFleXx (#333) üzenetére


salytmasztor
aktív tag

Lehetséges. Az Intel nagyon szereti ilyen szempontból szívatni a kedves felhasználókat.
Viszont ha már váltok régi platformról, akkor lehetőleg a legújabbra cserélek és hátha egy év+ múlva nem kell egy új procihoz újabb chipsetes lap.

[ Szerkesztve ]

(#336) #12681728


#12681728
törölt tag

Kiváncsi leszek.. Asus

(#337) hackeeeee válasza #12681728 (#336) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy érdekes, és kényes kérdés, főként úgy, hogy elvileg van eltérés a lábak között.

Mert ugye, ha ez működne, akkor elméletileg megoldható lehet a másik véglet is, vagyis a 300-as lapokba 7k-s, esetleg 6k-s cpu.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#338) ReFleXx válasza salytmasztor (#335) üzenetére


ReFleXx
addikt

Nekem ezert tunik zsakutcanak ez a mostani coffe lake es a hozza kaphato Z370 lap.
Ha most veszel egy i5 8400 / 8600k-t Z370-el akkor a legjobb esetben is csak 8700 vagy 8700k-ra tudsz fejleszteni a jövöben. a 8core/16thread-es procikhoz mar Z390-es lap kell majd. Illetve lehetseges, hogy a Z390-be bele fog menni az Ice lake is (meg ketseges...), ami ha nem igy törtenik akkor az a szivatas netovabbja lesz az intel reszerol :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#339) schawo válasza ReFleXx (#338) üzenetére


schawo
titán

Intel mindig szívat. Új lapok kellettek a 7. genhez, a 8-hoz, újak kellenek a 9. genhez, aztán új kell majd a 10-hez, és így tovább. Ez alapján sosem szabad intelt venni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#340) ReFleXx válasza schawo (#339) üzenetére


ReFleXx
addikt

Új intelt sose, max megveszed a mások altal lerúgott 1-2 gennel régebbi csúcsmodellt gombokért :D
Szal en örülök ha masok mindig beleugranak a legujabb generacio, hajra - hajra :D :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#341) Kbhont válasza ReFleXx (#340) üzenetére


Kbhont
senior tag

Kb én is így gondolom... :C :D

(#342) nubreed válasza ReFleXx (#338) üzenetére


nubreed
veterán

Az Intel mindent megtesz azért,hogy (életben tartsa) pörgesse az alaplap gyártók üzletét, szóval erre nem lehet panasz. :))

Dehogy ne csak az irónia szóljon belőlem, ha valaki legalább 4-5 évre tervez egy platformmal, teljesen mindegy, hogy most a Z370 csak a Coffee Lake -hez lesz jó. Ha szimpatikus ennek a cpu családnak a teljesítménye (márpedig a tesztek alapján, nagyon jól sikerült) és valaki éppen váltana, akkor szvsz bátran vegye. 4-5-X év múlva már úgy is teljesen más lesz. Én is túléltem, hogy anno az Ivy Bridge platform is ilyen volt. Ha csak játszanék, akkor nem váltalánék, de másra is használom a gépet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#343) schawo válasza ReFleXx (#340) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hogy vagy vele, de nem látok tömegével 4-magos 7700k-t gombokért. Pontosan egyet se látok. Az emberek nem dobálják már olyan könnyen a gépeiket.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#344) hackeeeee válasza schawo (#339) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ugye ha azt nézzük, akkor a 7. genhez nem kellett új lap, csak ajánlott volt. De, mondjuk tuning szinten 100-as lappal is ki lehet hozni a maxot a procikból.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#345) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#344) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pontosan, sőt, az optane-on kívül még mindig inkább a 100-as sorozatot jobbnak találjuk.

© asszongya'hogy

(#346) mgabi válasza #Morcosmedve (#345) üzenetére


mgabi
senior tag

Asrock OC Formulából sem készült 270-es chipsetes verzió, mert minek??? optane semmire nem jó, ha kell a sok mem akkor vegyél több ramot.

(#347) ReFleXx válasza schawo (#343) üzenetére


ReFleXx
addikt

hat a 7700k-t en sem cserelnek, ami erosebb nala az meg nem kaphato kb sehol, vagy csak tularazva.
multkor valaki vitt egyet 65-ert HA-n, alkalmi vetel volt.
pl 6700-at mar 50 korul tud venni az ember, ami boven eleg sokmindenre.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#348) Chaser válasza salytmasztor (#323) üzenetére


Chaser
titán

Ebbe se lehet majd mast tenni, 8 mag a kovetkezo platform lesz, viszont egy magas orajeles 6 magossal lehet par evig tervezni, az h most meg eleg 7700k egy dolog, lehet fel ev-ev es mar nem, zennel is megszaporodtak a magok, a fejlesztok meg eddig sem optimalizalasrol voltak hiresek
Arrol nem beszelve, 6-8 magos zennel is tele a net, min fpsben uj genes intelekhezkepest kevesebbet tud esetenkent, de microlaggok nincsenek, illetve sokkal kisebbek mint akar egy 7700k-nal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#349) DeckardCain válasza Chaser (#348) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Napokban agyaltam a 8600k-n.
Lehet hogy hagyom a 8700at. De ez a 390es lap kell a 8 magoshoz... Viszont a jelenlegi gep se annyira rossz hogy rohanjak a 6 magos kaveert.
Lehet ebbol ht nelkul 8 mag lesz majd. (Z390+i5)
Aztan nehogy itt legyek tavasszal egy z370+8600k-val.😂 mert ramjott a cserelhetnek...

[ Szerkesztve ]

(#350) Chaser válasza DeckardCain (#349) üzenetére


Chaser
titán

Sztem 8 magos i5 nem lesz, azt meghagyjak az i7-eknek, de majd kiderul
Tudtommal kavebol nem lesz 8 magos, majd az ice lake ujabb chipsettel, tekintve a mostani manovert valoszinu h 390es.chiphez se lesz 8 mag

szerk: en nen agyalok, kicsit varok meg, aztan v lehet kapni vadaszgatas nelkul ertelmes aron v nem, 8600k jo lenne,.k se lenne mondjuk erdekes ha lenne olcso lap, de nincs:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.