Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) DeckardCain válasza Chaser (#350) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Kiderul majd.
8600k ala a kov lapokat neztem:
Asus strix f,g
Msi pro carbon, krait, tomahawk, sli plus.

Nem merultem meg annyira bele, mert akkor jonnek a gondok(rendeles).😂

Nekem egy 4,6-4,7es oc 3000es ramokkal boven jo lenne.
Jelenleg a strix z370g a befuto. Ez kb olyan 55-60 korul fog mozogni, olcsobb msi(tomahawk) is 44.
Az is eleg lehet, de inkabb az asus.

(#352) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Láttátok?
ASUS szerint BIOS+ME frissítéssel megoldható volna Z270 lapokban a hat magosokig bezárólag a Coffee Lake procik kompatibilitása? Ha nagyinTel is úgy akarja?
Lehet, hogy kacsa vagy félreértettem, csak spanyol és norvég forrást találtam rá.

[link]

és

[link]

Üdv.

Techpowerupon kinn van angolul, ott kiderül, hogy lehetett volna így :(

[ Szerkesztve ]

(#353) hackeeeee válasza Maelephant (#352) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vótmá - angolul.

Ezzel annyi a gond, hogyha szembe mennek az Intel-lel, akkor ki tudja, hogy az mit fog okozni a későbbiekben. Vagy Ők hivatalosan nem fogják megoldani, de lesz forrás..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#354) Chaser válasza DeckardCain (#351) üzenetére


Chaser
titán

Reszemrol 40k is sok:) azt is csak azert mert 6 mag ami sok mindenre eleg, es zen elott mind cpunak mind lapoknak horribilis ara volt hedt vonalon, de 6 mag csak ott volt

Szerk:
Maelephant intel nem fogja ugy akarni, igy egy cpu melle elad egy alaplai chipet is, lap gyartok is orulnek mert igy kenytelen venni aki uj intelt vesz/valt ra, a fogyaszto meg dogoljon meg ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#355) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Akkor elnézést, hogy mótvá. Szerintem ASUS (vagy más gyártó) semnem bolondult meg, hogy széllel szemben, szankciót (pert) kockáztatva v×zeljen.

Akkor egyetértünk az előttem szólókkal, miszerint ez kb. esélytelen. Egyébiránt nem vagyok érintett a Z270 problémával, még 1150-en tolom, nekem mindenképp kell új alaplap; pusztán együttérzek a 270-esekkel.

[ Szerkesztve ]

(#356) hackeeeee válasza Maelephant (#355) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez egy kényes kérdés.. Sajnos szerintem ebből nem lesz semmi, hivatalos úton legalábbis biztosan nem.

Véleményem szubjektív...

(#357) laychi


laychi
veterán

Nem tudom mi ez a sírás rívás, minden gennél jött új chipset
1155-nél is volt kettő, majd 1150-nél is kettő, bár utóbbi szinte felesleges volt,mert a broadwell zsákutca,100-200-as széria is ugyan az 1151....most megint a 3. széria, új socket...eddig is így volt.
Én most gen 4-ről tervezem a gen 8-ra váltást,szerintem reális,mert kb magonként ~20%-kal erősebb+2mag,ami még erre dob 50%-ot, új garis alkatrészek, ddr3-->ddr4.
Nyilván nem éri meg mindenkinek váltani.De akinek igen,annak érdemes,akkor is, ha 1 gen megy bele.

(#358) hackeeeee válasza laychi (#357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jött, de nem voltál "rákényszerítve". Lásd 200-as széria.

Itt most azon van a hangsúly, hogy mondjuk vettél egy 80-100k-s prémium kategóriás lapot, és most váltanál, akkor kb. vehetsz újat. Előző generációnál max biost frissítettél, és minden ment tovább.

Persze, az várható volt, hogy nem fog 3 generációt kihúzni egy lap (gondolok itt a 100-as szériára).

Véleményem szubjektív...

(#359) ReFleXx válasza hackeeeee (#358) üzenetére


ReFleXx
addikt

ez varhato volt, nekem az nem volt varhato hogy a 9gennek uj lap kell 8gen utan.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#360) -Solt- válasza hackeeeee (#358) üzenetére


-Solt-
veterán

Szerintem most sem vagyunk semmire rákényszerítve... :)

Én például 4770K-ról váltanék majd 8700K-ra és nem igazán érdekel, hogy milyen chipset, mivel kompatibilis, mi megy bele még majd 2 év múlva, mert 4-5 évig megint megmarad majd, aztán kompletten eladom. Ár / érték bajnoknak és hosszútávú "befektetésnek" ott vannak az AMD megoldásai, ott egy AM4-s lappal jó pár évig ellehet lenni, nem nagyon kell azon agonizálni, hogy mi megy majd bele.

Azt venném én is, de a kinézett 1080Ti mellé kevesek sajnos...

www.smart-bus.hu

(#361) hackeeeee válasza -Solt- (#360) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Neked ilyen helyzetben mindegy, de mondjuk a leírt helyzet elég kellemetlen lehet. :)

Én még Skylake-ről sem fogok váltani, szerintem, mert az sem éri meg. Plusz, így, 1440p-ben sem hajtom ki 100%-ra a Ti-t sok helyen..

Én megvárom a Ryzen Refresh-t, aztán majd meglátjuk. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#362) lemusz válasza hackeeeee (#361) üzenetére


lemusz
addikt

A kommented miatt egy kicsit olvasgatni kezdtem, február-március környékén jönnek ezek a refresh ryzenek, de istenigazából nem lesz nagy durranás, egy picivel magasabb órajelek, egy picivel jobb hatékonyság. Más nem is várható AMD részéről 2018-ban, mert a zen2 csak 2019-re várható, igaz, nagyon csábító a dolog, hogy 7nm ide vagy oda de elvileg még mindig bele fog menni a mostani am4-es lapokba is. Egy szó mint száz, nem fog ez a refresh szerintem olyan sokat számítani, hogy direkt emiatt várjon az ember hónapokat. Akkor már inkább az év eleji árzuhanást várod, nem? :) Nuku újdonságfelár a kávén, olcsóbb lapok hozzá, nuku karácsonyi felár, esetleges AMD árcsökkentés és a többi...

[ Szerkesztve ]

(#363) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Nem bántásként mondom, de szerintem nem alapos abban reménykedni, mit reménykedni, tényként kezelni azt, hogy a Ryzen/Zen2 procik majd belemennek a meglévő AM4 lapokba.

(#364) snecy20


snecy20
veterán

135k-s most az alza.hu-s ára a 8700k-nak.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#365) lemusz válasza Maelephant (#363) üzenetére


lemusz
addikt

AMD azt nyilatkozta az AM4 foglalat 2020-ig fogad minden új procit, a zen2 pedig 2019-re van ütemezve. A cikk is amit olvastam most nagyon arra hajazott, hogy az AMD valszeg be fogja tudni tartani a szavát. Értem én hogy ez még a jövő zenéje, értem én hogy ez szúrja a vérbeli intelfanok szemét, mert ők nem ehhez vannak szokva, de hát ez van, nekem speciel nincs okom kételkedni a szavahihetőségükben... de talán te is érzed, hogy ez már nagyon off topik. :)

(#366) ReFleXx válasza lemusz (#365) üzenetére


ReFleXx
addikt

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#367) intelke82 válasza #Morcosmedve (#228) üzenetére


intelke82
csendes tag

Szia.

Összeállt a gép! :)
Ahogy az időm engedi szeretném felölteni az ígért teszteket.
A Realbench-el fogom kezdeni.
Ennél a programnál mely teszteket érdemes lefuttatni?

(#368) -Gabesz- válasza lemusz (#362) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ha sikerülne 4,3-4,4 ne adj isten 4,5ig felhúzni ezt a ryzent, plusz a ramokat is stabilizálni 3600-3800-ig, akkor az azért elég komoly gyorsulást jelenten náluk. Persze ha az AMD hozza a szokásos formáját, akkor fele ennyit sem fognak gyorsulni a dolgok...

(#369) hackeeeee válasza lemusz (#362) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha annyit ad, hogy lesz órajel emelkedés, akkor már jók lehetünk. :)

Majd meglátjuk... Nekem szinte biztos, hogy kimarad a kávé, mert ez még mindig az a szint, hogy nem ad annyit, hogy megérje ár alatt eladni a skylake-et, és váltani rá. Főként, ha kicsit mákosabb darab a proci.. Tény, hogy simán megeszi a Skylake-et reggelire, 6 szállal, de játékok alatt közel sem ad annyival többet, mint amennyibe kerülne a váltás.

Persze, a kíváncsiság vonz, de jelenleg ilyen szinten a kíváncsiságom jobban húz a Ryzen felé, mert ott több az újdonság, mint itt. Vagy esetleg, talán HEDT, de annyiért.. na mindegy.

Arra akartam kilyukadni, hogy mondjuk ha csinálnak annyit a refresh-el, hogy kicsit több legyen a tuning potenciál, akkor már jó lehet, de majd kiderül. Szal, ha adna 4.3-4.5GHz körüli órajelet, akkor az bizony már frankó lenne.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#370) p87


p87
senior tag

Nah, szép lassan összeállt a gép, minden szuper. :C
Tesztelgetés, OC még hátravan.

(#371) gainwardgs válasza p87 (#370) üzenetére


gainwardgs
addikt

Grat
Jöhetnek a benchek :D

(#372) #Morcosmedve válasza p87 (#370) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szééép! Grat! :K

Kryonaut külön öröm lehetett :DDD

© asszongya'hogy

(#373) lemusz válasza #Morcosmedve (#372) üzenetére


lemusz
addikt

Ingyé adták v mi? :DDD

(#374) Segal válasza p87 (#370) üzenetére


Segal
veterán

Innen is grat. Nagyon varjuk a velemenyed:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#375) #Morcosmedve válasza lemusz (#373) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Amilyen “könnyű” felkenni, lehet! :DDD

© asszongya'hogy

(#376) lemusz válasza #Morcosmedve (#375) üzenetére


lemusz
addikt

Jahhh hogy olyan értelemben, értem már. :D Nekem is olyan van most, valóban kicsit nehéz kenni, de ha jól emlékszem 5-6 fokot hozott egy noname pasztához képest. :)

(#377) snecy20 válasza p87 (#370) üzenetére


snecy20
veterán

Gyakorlatilag pont ugyanezt a kombót néztem ki. Procchoz mennyiért sikerült hozzájutni? :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#378) p87


p87
senior tag

Köszi mindenkinek!
Bő 20perc Prime95, UEFI-ben minden alapon, csak a memória lett 3600-ra állítva XMP-vel.
Összes mag terhelésre 4,1GHz-ig megy fel azórajel, egyszálas terhelésnél eddig 4,3GHz-t láttam max.

Cinebench R15 - 1359 pont, egyszálas 182.
Az hozzátartozik, hogy Win 8.1-en vagyok, gépet se raktam újra régi konfig után, nem tudom mennyire játszik közre.

(#377) snecy20: 139K volt, utánvét szállítással, +kuponnal.

[ Szerkesztve ]

(#379) sb válasza Chaser (#314) üzenetére


sb
veterán

Nem rossz az a matek. Másik topicban nekem is írtad, csak ott nem reagáltam rá.
Ha felhasználói oldalról nézzük akkor ezek az adottságok. Nyilván az eltéréseket figyelembe kell venni, de az mindig van, új vs új esetében is. Ettől még user oldalról ezek egymás "tökéletes" alternatívái.

Új ár vs új ár akkor érdekes, ha az Intel vagy Intel vs AMD árazási politikáját szeretnéd elemezni...

(#380) #Morcosmedve válasza p87 (#378) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Úgy is tegnap jött ki a 1709-es Win10, illene feltenni tisztán. :)

© asszongya'hogy

(#381) Chaser válasza sb (#379) üzenetére


Chaser
titán

nem, mert az újra több év gar van, számla, használtra egyik sem
másik oldalról használtat keresni kell, idő, az idő meg pénz, szóval rossz az a matek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#382) sb válasza p87 (#378) üzenetére


sb
veterán

Package power = 95W
Freki = 4.1

Úgy látszik nincs meg 95W-ból a 4.3.
Akkor itt érdemes átgondolni a nonK 65W 4.3GHz-ét... :(

(#383) sb válasza Chaser (#381) üzenetére


sb
veterán

Tudom, hogy erre gondoltál, de szvsz hülyeség. Ezek csak paraméterek, akár bármi más különbség.
Nincs gari? Nem mindenkit érdekel... de nézzük a számlát: önmagában (nem garira) magászemélynek minek?

Ezek épp olyanok, mint hogy pl. van-e HEVC main10 gyorsítás vagy nincs. Ezek szerint a Skylake sem alternatívája a Kaby/Coffee-nak? Vagy a Ryzen vs Intel Core. Előbbiben nincs IGP, ezért összes se vessük?

De másik oldalról is nézhetjük, szoktak pl. az emberek új vs használt autó/akármi között is válogatni. Vannak előnyök/hátrányok, lehet mérlegelni, árazni, de ettől még alternatívák.

másik oldalról használtat keresni kell, idő, az idő meg pénz, szóval rossz az a matek
Ez meg már végképp erőltetett: a másik topicban is épp az volt az indok, hogy mondjuk mostani 1151-be bevágni egy használt, olcsó 6700-at kicsit kevésbé macerás mint mondjuk full platformot váltani garanciális, új cuccra. Szóval tök egyedi ez is...

[ Szerkesztve ]

(#384) Chaser válasza sb (#383) üzenetére


Chaser
titán

"Nincs gari? Nem mindenkit érdekel..." sztem itt fejezzük be...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#385) gainwardgs válasza p87 (#378) üzenetére


gainwardgs
addikt

Aida64 sebesség teszteket csinálnál nekem majd ha lesz idő rá.
Köszönöm

(#386) laychi


laychi
veterán

Na egy kis lépés a kávé felé...elvitték a lapom meg a procim.
Valahol azért sajnálom, de most jön a java.
Terv szerint i3 8350k volt, de lehet nem aprózom el és rámegyek a legnagyobb vadra.
Ramok berendelve hozzá, G.Skill ripjaws V 3200MHz cl16.
sajnos csak 27-edike körül jön meg, addig teló meg laptop lesz.
170 euros ár helyett inkabb a 127-et választottam, amiben a szállítási költség is benne van.
Majd valahogy kibírom ezt a másfél hetet.

Már csak a ramokat kell eladnom :)

Lap MSI lesz, majd még megálmodom melyik, lementek picit az árak a boltban, ahol kinéztem.
Inkább 10-20 euro plusz a régi kiszemeltre és akkor legyen egy odaverősebb lap erősebb vrm-el

(#387) schawo


schawo
titán

Tényleg nem megy a Kaby Lake Z370-ben?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#388) hackeeeee válasza schawo (#387) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tényleg.

Véleményem szubjektív...

(#389) schawo válasza hackeeeee (#388) üzenetére


schawo
titán

:R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#390) hackeeeee válasza schawo (#389) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyanígy megoldható lenne a Kaby Lake működése is a Z370-es alaplapokban, viszont komoly többletmunkát róna az alaplapgyártókra egy megfelelő konfiguráció kialakítása, amit nem sok értelme van felvállalni, ezért a legtöbb gyártó – jelen formában gyakorlatilag mindenki – inkább kijelenti a támogatás hiányát. Forrás.

Véleményem szubjektív...

(#391) p87 válasza gainwardgs (#385) üzenetére


p87
senior tag

Ez elég vagy CPU-FPu teszteket is?

(#380) #Morcosmedve: Az a baj túl sok idő programokat felrakni meg mindent beállítgatni, és novemberben akarok egy NVME SSD-t majd arra újrarakom, addig nem nagyon akarom.

[ Szerkesztve ]

(#392) hackeeeee válasza p87 (#391) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

4.2höz mérten nem rossz, de ugye ez betudható a több szálnak.

Véleményem szubjektív...

(#393) laychi válasza p87 (#391) üzenetére


laychi
veterán

4.7Ghz-es turbo összes száalon nem megy?
Saját beállítás esetleg?

(#394) gainwardgs válasza p87 (#391) üzenetére


gainwardgs
addikt

Cpu-fpu tesztre gondoltam.

Cpu queen stb :R

(#395) snecy20


snecy20
veterán

Mercateo-n egy még viccnek is röhejes 1 hónapos szállítási idővel 8600k. :D

[link]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#396) inci67


inci67
tag

Helló, meg mondanátok milyen chip készleten megy az I 3 8100? Köszi.

(#397) hackeeeee válasza inci67 (#396) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

300-as lapokkal, csak.

Véleményem szubjektív...

(#398) inci67 válasza hackeeeee (#397) üzenetére


inci67
tag

Köszi.

(#399) inci67


inci67
tag

Lehet nagy baromságot kérdezek, de a 6. 7. Gen profik is el mennek a 3??- as lapba. Vagy ez konkrétan ehhez lett csinálva, csak maradt a 1151- és foglalat?

(#400) Ribi válasza inci67 (#399) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem megy benne 6/7-es gen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.