Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) mgabi válasza ayo (#1286) üzenetére


mgabi
senior tag

Én majd márciusban ránézek, hogy érdemes e váltani. Addig szépen kitesztel mindenki mindent, lesz készlet mindenből, és az árak is normalizálódnak :) de van egy olyan érzésem, hogy maradok a 6700K-nál. Talán majd a 8 magos cannon vagy ice "lék"

(#1302) szemese


szemese
tag

Innen
rendelt már valaki?
Röhej ez a sok nyerészkedés.Több helyen120-as árszintet írtak ami reális a környező országokban 110-115k.
Gondolkodok román határ 10km Szatmárnémeti 25 átmegyek és veszek egyet.
A Bezzeg országban pedig nem is nagyon van ha van is 170-es árszinttel.

(#1303) Shkiz0 válasza szemese (#1302) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Kicsit visszaolvasol és láthatod, hogy volt már róla szó, és úgy néz ki kamu.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1304) Geller72 válasza szemese (#1302) üzenetére


Geller72
veterán

..kerülendő...

(#1305) Chaser válasza snecy20 (#1271) üzenetére


Chaser
titán

Enmar 10 eve is kabelekkel vezettem ki a bios resetet, kapcsolos kabel van vagy par szaz ft ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1306) Geller72 válasza sb (#1300) üzenetére


Geller72
veterán

Nem tudom. Több progival is monitorozom, mindegyik azonos módon jelzi az értékeket. (Még a W10 gyári feladatkezelője is fut, az órajelek ott is azonosak.) Up to date mind, kivéve a bios a lapban. Nem aktív semmi auto OC, le van tiltva. Többször volt már hasonló, hogy annyira új volt a chipset, nem is ismerte az Aida se pl. De most a legfrissebb van és nem rinyált, hogy ismeretlen lenne valami. Felismeri a lapot, etc. Ez is fura, hogy a központi cpu dióda mondjuk éppen most 29 fokot mutat, a többi mag/szál pedig közel hetven fokos. Érzetre elég meleg a cpu hőcsövének teteje és a bordák is, tehát most nem tudnám megítélni, mennyire valós akármelyik érték is. Most W10 energiagazdálkodásnál 100%-on van, az órajel fent is van 3.8 Ghz-en, TB és OC nélkül. Alaplapi hőmérsékletre éppen 27 fokot ír, magra megint 29-et, szálakra 65-70-ig. Este frissítem a Biost, megnézem, azt követően mi a szitu. Azt nem néztem még meg, hogy ezen a lapon lehet e valahol állítani a max Vcore-t. :U Ha alapon (3,2Gz) 0.96V, 3.8-on 1.1, nem hiszem el, hogy 4.6 környékén vagy kicsivel felette bekérné (és kellene is neki) az 1.45V. :Y

(#1307) snecy20


snecy20
veterán

Nem vagyok az a nagy variálós, de az alaplappal úgy néz ki nyugodtan kivárhatok. :U
Az árak is alakulhatnak, meg a Giga Gaming 7 is izgatná a fantáziám.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1308) #Morcosmedve válasza snecy20 (#1307) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Na ja, lehet megkövetem magam, igaz Fairchild VRM-es K6-ot fogtam ki, de eddig számottevően jobban teljesít, mint az M5...

© asszongya'hogy

(#1309) snecy20 válasza #Morcosmedve (#1308) üzenetére


snecy20
veterán

Miről maradtam le? :)
Összeállt a rendszer?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1310) #Morcosmedve válasza snecy20 (#1309) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Persze, komoly 8100-al. :DDD Kell a gép most már+memóriát és amúgy kitesztelni megfelelő. Sokáig sz@rakodnak, nem veszek egy hamar semmilyen 8600k-t, majd megvárom míg valahol beesett áron lesz és lecsapok....

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1311) Fr3eWar válasza #Morcosmedve (#1308) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Melyik VRM a jó? Van olyan hogy egy lap típuson belül más más VRM kerül rá? Csak mert úgy fogalmaztál hogy "fogtam ki".
Holnap elvileg meglesz nekem is a 8700 KV meg egy Hero lap hozzá, majd jelentkezem mit mutat.

(#1312) Maelephant válasza #Morcosmedve (#1308) üzenetére


Maelephant
aktív tag

Akkor végül nem MSI Gaming M5-öt vettél? Vagy azt is? Lemaradtam valahol...

(#1313) Adzo82


Adzo82
tag

Üdv!

Ez egy I7-6700 (nem K-s) cpu és egy általam még nem látott dolog fogadott amikor kicseréltem egy jobb, 7700K-ra. Ez a "foltosodás" jelent valamit, vagy elhanyagolható tény? Egyébként a proci kifogástalanul működött az utolsó percig. Elvileg semmi baja. Amúgy csak elforgatva látszik ilyen feltűnően az "elszíneződés". Vagy inkább "árnyalatbeli eltérő elszíneződés / foltosodás". Nem tudom minek nevezzem, sorry.

Kép csatolva:

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#1314) #42706048 válasza szemese (#1302) üzenetére


#42706048
törölt tag

Szia!

Én rendeltem tőlük már mx4 pasztát és egy HD 7750-et meg Toshiba merevlemezt még 1.5-2 éve és mindkettő meg jött rendesen és működtek. Annyi talán a baj, hogy kicsit lassabbak 3-5 napos késés lehet. Valamivel olcsóbban adnak pár dolgot. Utánvéttel kértem a csomagot. Ez csak az én tapasztalatom. :)

(#1315) #Morcosmedve válasza Fr3eWar (#1311) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez a táblázat taglalja, hogy melyik lapra mit tesznek. Fatal1ty K6 és az Extreme4 esetében két fajta gyártó szálítja a fázisokat, amik közül a Fairchild jobb (nyilván a másik sem rossz).

Hero-nál nincs ilyen, illetve az egy jó lap csak ~25k-t nekem nem ér meg pluszban. 8700k? Kíváncsi vagyok! :K

(#1312) Maelephant: Azt fél hete, de nem hagyott nyugodni, hogy nem sok mindent lehet kezdeni a memória oldalon, illetve kevésnek éreztem a GFlops-ot is, hiába lehetett viszonylag sok beállítással játszani. Plusz a levett-optimalizált PLL feszeknél nem mérte jól ez a lap sem (ahogyan a B250 PC Mate-em sem) a hőfokokat, csak a CPU és a CPU package volt hihető. Anno azt a lapot el is adtam, mert pont delid tesztre vettem, de így nehéz volt...itt ugyan ez a helyzet. Ez már pár nap után elkezdett idegesíteni, persze én elhiszem, hogy lesz jobb BIOS, de ez nekem sosem jó jel, pedig minden jónak tűnt és egy átlag stabil OC-ra jó, viszont a kis félelme, hogy nem biztos, hogy újra jó választás, kicsit bejött. Sajnálom, pláne, hogy így belelovaltam magam, de így legalább mindenki tisztában lesz vele, hogyha MSI-t szeretne álljon meg az SLI Plus-nál.

ASRock-nál is elégnek tűnik az Extreme4, de pár ezer az árkülönbség, amivel már kapok OC-ra fontos funkciókat pluszban.

(#1313) Adzo82: Ez a topikja, de ha megy, nincs gond. Azt nem értem, hogy miért lesz ilyen...orvosi alkohollal áttörölve is ilyen? Én mindig letörlöm, mielőtt beszerelem, mert előfordul az alján zsír/kosz, aztán fene se tudja mit csinál használat közben.

© asszongya'hogy

(#1316) schawo válasza Ribi (#1297) üzenetére


schawo
titán

Még a legesolcsóbb, 40k alatti kategória is bőven képes kiszolgálni 5GHz-et. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1317) janos666 válasza schawo (#1316) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha lusta vagyok végighallgatni: mi jelenti neki, hogy sikeres az OC?
- bootol a Windows
- kb. 2 percig nem fagy ki a Chrome vagy egy játék
- legalább néhány óra Prime/linpack

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1318) snecy20 válasza #Morcosmedve (#1315) üzenetére


snecy20
veterán

Annyira a netes review-k nem aléltak el a Hero-tól, így kiesett most az Asus a pixisből. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1319) schawo válasza janos666 (#1317) üzenetére


schawo
titán

Full terhelés alatt, ez a lényeg. Azt vizsgálta, hogy hány wattot tud kihúzni a lapból, majd, hogy ez a kihúzott teljesítmény mire elég. Légmozgás nélkül, pucér tesztpadon mind megugrotta az 5.0-t, légmozgás mellett az 5.1-et. Mindez 8700K-val. 8600k-t nyilván még jobban -bírta volna, ha valakinek arra kell.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1320) schawo


schawo
titán

Ide is illik, ha valaki valamiért esetleg NVMe RAID-ben gondolkodik. Annyi kiegészítéssel, hogy Gigabyte Z370 HD3P lapom van.
[link]

Arra időközben rájöttem, hogy a 3.6-on futó i3 komoly limitáló faktor volt bizonyos részeknél. A másik, hogy Fall Creators után gyorsult az NVMe.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1321) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Úh ahol elérhető,szépen kúszik fel a 8700K ára,már 140e felett van....nem tudom megéri e most megvenni egy 5ghz-n futó 7700K mellé.... :DDD

(#1322) Geller72 válasza schawo (#1320) üzenetére


Geller72
veterán

Elvileg ilyenem lesz, RAID 0-ban. Pontosabban nem ilyen SSD-kkel, hanem másmilyenekkel, de hasonló kialakításban. Nem bántásból, de ez annyira nem nagy sebesség raidben (sem). :U A (sima) 960 pro elviekben R:3 500 MB/s, W: 2 100 MB/s-et tud single.

Ilyet kellene tudniuk:
Nem lehet, hogy ott volt valami gebasz? :F

(#1323) schawo válasza Geller72 (#1322) üzenetére


schawo
titán

Ez PM951-es, a régebbi sorozat tagja, még a butább vezérlővel. A teszt leginkább arra szolgált, hogy kiderüljön, hogy a RAID-ből mennyi előny származik. De amúgy a legtöbb tesztnél már lekoppan az i3@3,6.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#1324) #72042496 válasza Geller72 (#1322) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez a 960 PRO, 7700K-val (stock) és egy átklónozott, sokéves rendszerrel.

Most lemértem újra, és Fall Update után a 6.0-s verziójú CrystalDiskMark-kal rendre valamivel kisebb számokat kaptam. Azt, hogy a Fall Update, az újabb szoftververzió, valami más, vagy az előzőek együtt okozták-e, passzolom. Gyakorlatban úgysem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1325) #Morcosmedve válasza snecy20 (#1318) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Többitől sem... főleg így, hogy az árakkal elszálltak.

© asszongya'hogy

(#1326) janos666 válasza Geller72 (#1322) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Egy darab 960* vagy OEM vonalon *961-es (akár MLC, vagy TLC) Samsung NVMe SSD is jelentősen 50% fölé képes menni a PCI-E 3.0 x4 sávszélben szekvenciális olvasáskor, így nem sok értelmét látom belőlük RAID0-t építeni ilyen lapokkal/CPU-kkal, ahol összesen 4 sáv a DMI, amin keresztül dolgozik majd a két SSD (1 SSD-t bőven kiszolgál a PCH néhány gigás LAN-al és egyéb integrált kütyükkel együtt, de 2 ilyen SSD-t egyszerre már nem mindig).

Na persze, az írás ezeken jelentősen lassabb, mint az olvasás, a random művelet pedig sokkal lassabb, mint a szekvenciális, viszont a RAID0 sem fog segíteni a kis szeletes random műveleteken.

Én 1 szál 512Gb-os PM961-et (esetleg 960 EVO-t vagy SM961-et, ha "balek" áron látnám őket) vadászok magamnak már rég, de mindig elviszik előlem az olcsókat (és majdnem behúztam egy 1Tb-set az 512-esek árában, de rájött az eladó, hogy olcsón adja).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1327) SZKEBE75


SZKEBE75
senior tag

Kedves uraim szeretnék érdeklődni,hogy a kávéhoz 1.35v-tal üzemeltetett memoriát kell használni?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#1328) #Morcosmedve válasza SZKEBE75 (#1327) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem kell, de el lehet menni 1,35-1,375V-ig.

© asszongya'hogy

(#1329) jani04


jani04
aktív tag

Kander.hu válasza egy szerintük raktáron lévő i5 8600k megrendelésre:
"Köszönjük a megrendelését! Az Ön által megrendelt termék jelenleg nincs raktáron, beszerzési határideje 30 munkanap is lehet. Érdeklődni szeretnénk, hogy ez időt megtudja-e várni vagy választ másik terméket?"

A megrendelést puszta kíváncsiságból ejtettem meg.

(#1330) SZKEBE75 válasza #Morcosmedve (#1328) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Tehát 1.2v-os is jó?

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#1331) #Morcosmedve válasza SZKEBE75 (#1330) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, elvileg minél kisebb, annál jobb. Intel standard 1,2V a DDR4-re.

(#1329) jani04: Ez van mindenhol, csodát nem reméltünk.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#1332) SZKEBE75 válasza #Morcosmedve (#1331) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Köszönöm szépen! :R

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#1333) #72042496 válasza jani04 (#1329) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy hónap múlva meg lassan karácsony, akkor az ünnepek miatt megugró kereslet miatt leszek kíváncsi, lesz-e raktárról 8600K. Nem akarok vészmadárkodni, de én már februárban gondolkodom, akkorra számítok normálisabb készletre és árakra.

(#1334) Geller72 válasza SZKEBE75 (#1332) üzenetére


Geller72
veterán

Az alapfesz 1.2V, de pl a 3000-es ramjaim XMP-ben a 3000-et úgy tudják, hogy 1.35V-ot kapnak. Ami szerintem ócska trükk, mert így azért elég sok noname rammal meg lehetne futni a 3000-et amúgy is, ha csak annyi elég hozzá, hogy több feszt adjunk nekik. Persze kérdés - tudom - hogy melyik tudja és tartja is meg stabilan azt a frekit/bírja azt a feszt 24/7-ben. :/.

(#1335) Geller72 válasza janos666 (#1326) üzenetére


Geller72
veterán

Az a baj, hogy jelenleg azok az SSD-k, amiket én nézek, még 250-es kaliberben is drágábbak, mint amit én az 512-re szánnék. ;] :D . Kicsit szerintem ki kell várnunk, mert a memóriák az egekben és ez meglátszik mindenen. :/

(#1336) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok I3 8350K procit mennyire érdemes venni ? Csak ideiglenes jelleggel venném. Ki tudja mikor lesz elérhető normális árban és készleten az I5 8600K illetve 8700K. Addíg kihúznám az I3 al.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#1337) snecy20


snecy20
veterán

Melyikőtök rendelt MSI Godlike Gaminget PCX-be? A csúnya mindenit! :D

Na közben végére értem a beszerzésnek, hát persze hogy nem az lett mint amit beharangoztam, de úgyis jön majd még mellé egy konkurens gyártótól is valamilyen lap csak a teszt kedvéért. A nagyobb baj az hogy most egybefüggően meló jön napokig, úgyhogy majd jövök.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1338) hokuszpk válasza Geller72 (#1334) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

azert ezeken az xmpvel megaldott ramokon nemveletlen van hutoborda, a nonamen meg 99%-ban nincs.
szoval megtolhatod, de hutes nelkul nem lesz hosszueletu az a noname...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#1339) snecy20 válasza jani04 (#1329) üzenetére


snecy20
veterán

Ó, milyen meglepő hogy nincs nekik. Akkor mi az anyjukra írtak 100db-os raktárkészletet? :D
Full megtévesztés, fogok majd jelezni fogyasztóvédelem felé.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1340) mgabi válasza csibuka85 (#1336) üzenetére


mgabi
senior tag

szerintem semennyire, vegyél 8100-t, 20 ezer felárat nem ér meg a 8350k, főleg ha 3 hónap múlva cseréled. Február-márciusban már dugig lesznek a raktárak kofilék procikkal. akkor bőven ráértél volna lapot is cserélni.

Addig sajnos az Intel mesterségesen korlátozza a coffee termelését, mert Kabyvel vannak tele a raktárak, és senki se akarja extrém akciósan kiszórni a procikat, inkább a sok Early adoptert lehúzzák jó vastagon. A vicc az, hogy még a 6700K-t se akciózzák le durván :((( Klasszikus elbaszott időzítés, AMD miatti készletfelhalmozódás és kapkodás miatti próbálják minimalizálni a veszteségeket. Tehát van is coffee meg nincs is :( jól megszopatnak titeket. Felesleges sietni...

(#1341) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Akkor elvileg ezeket a procikat beszerezni most boltból lehetetlenség? 8400 8600k

(#1342) snecy20 válasza csikosdapro (#1341) üzenetére


snecy20
veterán

Bár nekem nem onnan, de utóbbira azt mondanám hogy jelenleg boltból csak alza.hu ...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1343) mgabi válasza snecy20 (#1339) üzenetére


mgabi
senior tag

felesleges, csak magadat szívatod ilyen feljelentésekkel! Ne süllyedj le a szintjükre, csak ingyen reklámot csinálsz nekik. Megválszolják majd, hogy adatbázis hiba, és 3 nap alatt javították. oszt csókolom.

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy az amerikai netto retail price alatt európában a legmagasabb áfás országban olcsóbban akarod megvenni???? Ugye nem??? Ébresztő!!!

(#1344) Geller72 válasza hokuszpk (#1338) üzenetére


Geller72
veterán

Jó lenne egyszer kimérni végre a valós hőfokokat, mert egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy egy ram modul jobban tud disszipálni, ha borda takarja el/le (még ha vezetőként is van jelen, vagy azzal a célzattal) mint szabadon. Mintha VGA-n infrával a bányász időkben mértük volna és nem igazán hozta az elvárt eredményeket, sokkal inkább tűnt parasztvakításnak. De már nem emlékszem a konkrétumokra. :U Ha viszont ugy van rendse légkeverés (kellene lennie) egy házban, akkor el tudja vinni a hőt a supasz modulokról is. Anno a HP XW6400-ban az FBDIMM ramokat két olyan venti hűtötte, ami a lakásban is megállta volna a helyét. Gyárilag. ;] :DD

(#1345) snecy20 válasza mgabi (#1343) üzenetére


snecy20
veterán

Elsőre is benne volt mindenkiben a szkepszis, ki is beszéltük hogy reménykedni sem érdemes, nem is ez a lényeg, hanem hogy manapság már elvileg nem úgy van hogy csak valótlant állítok, ha pár ember felnyomná őket emiatt azért csak lenne látszata...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#1346) Geller72 válasza snecy20 (#1345) üzenetére


Geller72
veterán

Nem tudom, hogy így lenne e. Egyik nap kértem egy bolttól ajánlatot. Raktáron "volt nekik" 98 ezerért i7-8700. Adtak egy ajánlatot, ami a valóságtól igen messze volt (csak a lapom 12k-val lett volna drágább náluk) így írtam nekik, hogy köszi, de csak a proci kellene. Ok, adjam meg az adataim, hogy a "munkatársuk" be tudja foglalni a procit (akkorra már 2 napja erről beszéltem nekik). elküldtem. Majd másnap jött a válasz, hogy sajnálják, de éppen elfogyott a 98k-s procijuk. Tudod mikor volt ilyen procijuk? A büdös életben sem! De nem gond. Az életben nem veszek többet semmit tőlük. Semmilyen impérium nem kényszeríthet rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#1347) -Solt- válasza snecy20 (#1345) üzenetére


-Solt-
veterán

Jelezni is kell az ilyet... a fogyasztóvédelem is csak akkor tudja képviselni az érdekeinket ha ismerik ezeket a próbálkozásokat.

www.smart-bus.hu

(#1348) ScomComputer válasza snecy20 (#1337) üzenetére


ScomComputer
veterán

Grat hozzá...honnan a lap,honnan a cpu?
:C
Mi az az állat a képen,ez is járt hozzá? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1349) #Morcosmedve válasza snecy20 (#1337) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Grat hozzá! :K Végül honnan a proci?

Cica megrágta? :U

© asszongya'hogy

(#1350) snecy20 válasza #Morcosmedve (#1349) üzenetére


snecy20
veterán

Nem, csak beszagolta. :)
A lap az alzás, a proci pedig itteni aprós.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.